Waalwijkse en Langsiraatse Courant WAALWIJK Jubilant feast van „BROEDERHULP" Uit de Langstraat Geslaagde expositie in Dr. Moiiercoiiege KAATSHEUVEL TEL. 2#82. Dr van BEURDENSTRAAT I, Drunen Elshout Vlijmen MAANDAG 4 JUNI 1956 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antooo Tlclen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 79e JAARGANG No. 44 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal I 2.70 franco p. p Advertentieprija 10 cent per m.ii, Contract-advertenties speciaal tariel Bureaux GROTESTRAAT 285, WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Modern tekenonderwijs boekt verrassende resultaten ^aalwijk heeft zaterdag en zondag kennis kunnen ne men van de resultaten, welke het moderne tekenonderwijs op een aantal Brabantse middelbare scholen heeft bereikt. De unieke gelegenheid was op de eerste plaats te danken aan de Noord- Brabantse Vereniging van Beel dende Kunstenaars „Jeroen Bosch", die onlangs een teken wedstrijd organiseerde en de re sultaten hiervan ook in Waal wijk heeft willen tentoonstellen, en op de tweede plaats aan het bestuur van het Dr. Moiiercoiie ge, dat zich terstond bereid ver klaarde hiervoor de nodige duim- te beschikbaar te stellen, en het gemeentebestuur, dat de kosten van deze expositie geheel voor zijn rekening heeft genomen. Deze expositie omvatte al het ingezonden werk van leerlingen van het Dr. Moiiercoiiege en te vens de bekroonde werken van leerlingen van middelbare scho len uit de andere deelnemende gemeenten. Om 3 uur werd deze expositie zaterdagmiddag door burgemees ter Teijssen in tegenwoordigheid van tal van genodigden geopend. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de ZeerEerw. Heer Pastoor Lam, wethouder v. Hees- wijk, secretaris Vlaar, de heer J. Tielen, voorzitter van het schoolbestuur van het Dr. Moi iercoiiege met het bestuurslid de heer W. Eibers, burgemeester Baten van Prinsenbeek, voorzit ter van „Jeroen Bosch" met z'n secretaris, Broeder Overste van de St. Petrusscholen, enkele Eer waarde Zusters, de directeur van het Willem van Oranje-college, hoofden van u.l.o.- en lagere scholen, hoofden van gemeente diensten, de heer Jos Nouwen, secretaris, van „Jeroen Bosch" en de kunstschilder de heer Theo van Delft. In zijn welkomstwoord bracht de rector van het Dr. Moiiercoi iege, dr. ir. H. van Laarhoven, allereerst dank aan „Jeroen Bosch", het schoolbestuur en 't gemeentebestuur voor het arran geren van deze tentoonstelling. Vervolgens wees hij op het grote belang van deze expositie en met name op het enthousiasme, dat hierdoor bij de jeugd zou worden losgeslagen of reeds is losgesla gen. Burgemeester Teijssen roemde in zijn openingswoord op de eer ste plaats het voortreffelijke en vruchtbare initiatief van „Jeroen Bosch", om door het organiseren van een wedstrijd, het toekennen van prijzen aan de beste inzen dingen en door het houden van een expositie tenslotte, het pu bliek op aantrekkelijke wijze in kennis te brengen met de resulta ten van 't tekenonderwijs op on ze middelbare scholen. Hoezeer 't initiatief van „Jeroen Bosch" is gewaardeerd, beeft mogen blij ken uit het feit, dat alle aange zochte middelbare scholen aan deze wedstrijd hebben deelgeno men. Het wedstrijdelement, aldus burgemeester Teijssen, heeft er ongetwijfeld belangriik toe bij gedragen, dat alle deelnemers zich van hun beste zijde hebben laten zien en daardoor bijzonder gestimuleerd zijn. Van het over weldigende enthousiasme van de zijde der jeugd had hij kennis kunnen nemen tijdens de prijs uitreiking te Breda. Burgemees ter Teijssen stelde vast, dat deze wedstrijd wel heel bijzonder aan zijn doel heeft beantwoord, n.i. om de jeugd de weg te wijzen in en liefde bij te brengen voor de tekenkunst, zodat zij in haar vrije tijd de lust en de rust zal weten op te brengen voor het be oefenen der tekenkunst Bijzon der dankte de burgemeester ook het schoolbestuur van het Dr. Moiiercoiiege en de rector, om dat door deze expositie een be langrijk stuk cultureel leven aan Waalwijk geboden werd. Ten slotte wenste hij de organiseren de vereniging „Jeroen Bosch" ge- luk en sprak de verwachting uit dat het niet bij deze eerste expo sitie zou blüven. Burgemeester Baten van Prin senbeek, voorzitter van „Jeroen Bosch" dankte allen, die tot de totstandkoming van deze expo sitie hadden bijgedragen en hij noemde deze tentoonstelling de eerste bijdrage van Jeroen Bosch tot een grotere culturele activi teit onder het Brabantse volk. In dit verband vermeldde hij nog, dat het Dr. Moiiercoiiege de eer ste middelbare school geweest was die op de uitnodiging tot deelname aan de wedstrijd had gereageerd. Het ligt in de bedoe ling om het volgend jaar de ge hele provincie in deze tentoon stelling te betrekken en van deze expositie een jaarlijks terugke rende traditie te maken. Over de inzendingen zeide burgemeester Baten, dat er onder de inzenders een aantal toekomstige kunste naars schuilt. De heer Jos. Nouwen, secreta ris van „Jeroen Bosch" en leraar aan het Lyceum te Breda, gaf tenslotte een korte beschouwing over de ontwikkeling der nieuwe uitingsvormen op het terrein dei beeldende kunst. Dit zoeken naar nieuwe vormen komt ook in het tegenonderwijs naar voren. Het belangrijkste element in dit on derwijs is de grote vrijheid, wel ke de leerling gelaten wordt, waardoor zijn persoonlijke visie en voorkeur en zijn capaciteiten zeer duidelijk naar voren komen. En dit alles bleek dan ook wel in de geëxposeerde tekeningen, die bijna allen blijk gaven van 'n zeer eigen visie en waarbij voor al het hanteren der kleuren op viel. De vrijheid der leerlingen heeft in vele gevallen geleid tot een zeer félle bewogenheid en 'n markante expressiviteit. De be zoekers van deze zeer geslaagde expositie hebben kennis gemaakt met het veelal fraaie en bijzon der belangwekkende werk van leerlingen, van wie een aantal in de toekomst als kunstenaar on getwijfeld meer van zich zal la ten horen. De aanwezigen waren opgeto gen over de prachtige werkstuk ken, getuigend van frisse eigen opvattingen, van smaak en kleur gevoel, van durf, maar ook de monstrerend de eigen weg die het tekenonderwijs in onze da gen gaat. Men mag dan ook van harte hopen, dat dit initiatief van „Je roen Bosch" over de gehele pro vincie een warme belangstelling zal vinden en dat deze jaarlijkse expositie zal uitgroeien tot een evenement waarnaar men met grote verwachting zal uitzien. Het is een voorrecht dat deze expositie is verlengd tot en met morgenavond. Openstelling van 79 uur. De leerlingen van la gere- en u.l.o.-scholen zullen overdag in de gelegenheid wer den gesteld deze expositie gratis te bezichtigen. Voor de avond uren geldt een toegangsprijs van 0.10. Wij raden onze lezers, die zulks nog niet deden, drin gend aan beslist nog een kijk- ie te gaan nemen, om te genieten van hetgeen geboden wordt, maar ook om de nodige belang stelling op te brengen. He Waalwijkse r.k. Steenkolen-In- koopvereniging „Broederhulp", onderafdeling van de K.A.B., heeft gisteren haar 50-jarig bestaan ge vierd. En zij heeft dit gedaan op een wijze, die de leden nog zeer lang als een vreugdevol festijn zal bij blijven. De dag begon met een H. Mis in de St. Antoniuskerk, die werd op gedragen voor de geestelijke en tij delijke belangen van de vereniging en haar leden. Om 12 uur had in de Gecroonde Leersse een receptie plaats, die zeer druk werd bezocht. De eerste ge lukwens werd hier uitgesproken door de heer v. Buul, namens het diocesane bestuur van de K.A-B. In een korte toespraak wees hij op het pionierswerk dat door de oudere generatie is gedaan en dat door de I jongeren dikwijls wordt onderschat. De coöperatieve verenigingen, waar van veel jongeren menen dat zij uit de tijd zijn, doen momenteel zeer goed werk, dat een zeer belangrijke rol speelt in de economie van ons land. Daarom dan ook noemde de heer v. Buul hetgeen door „Broe derhulp" is gepresteerd, van on schatbare betekenis. Verder werden er gelukwensen aangeboden door wethouder Smol ders namens het gemeentebestuur, door de weleerw. heer kapelaan Lempens, geestelijk adviseur der vereniging, de K.A.B., de K.A.B.O., de K.A.V., de r.k. Werkmeesters- bond, door dhr. J. Tielen, Herwon nen Levenskracht, de Bond van Ou den van Dagen en Gepensioneerden, St. Raphaël, de Ziekenkas van de K.A.B., Credo Pugno, de Fabrieks- arbeidersbond St. Willibrordus, de Kleermakersbond St. .Lambertus, de toneelvereniging D.V.S.V. en tal van leveranciers. In de Gecroonde Leersse had 's avonds de feestavond plaats, die werd aangevangen met de huldiging van de heren P. v. d. Aa en G. Ei kenbroek, resp. voorzitter en pen ningmeester der jubilerende ver eniging, die beiden reeds 40 jaar als bestuurslid hun krachten aan de vereniging hebben gegeven. De ze huldiging geschiedde door dhr v. Seters, voorzitter van het feest comité, die allereerst hulde bracht aan de oude pioniers van de K.A.B. Vervolgens gaf hij een terugblik over de afgelopen vijftig jaren, waarbij de heer v. Seters uitvoerig stil stond bij de slechte toestanden, die rond 1900 heersten en tot de verbetering waarvan de K.A.B. zo belangrijk heeft bijgedragen. Hij memoreerde het prachtige werk van de allereerste pioniers van „Broe derhulp", dat met 52 leden startte en is uitgegroeid tot 465 leden. In het bijzonder roemde spreker de verdiensten van dhr Jos. v. Mier, die ook thans nog in het bestuur zitting heeft, doch tengevolge van zijn lichamelijke gesteldheid niet meer actief kan zijn. De beide jubi larissen werden niet alleen met woorden in het zonnetje gezet, de vereniging gaf ook nog blijk van haar bijzondere waardering door de aanbieding van een tweetal zeer fraaie cadeaux: een fauteuil voor de heer v. d. Aa en een kast voor het opbergen der bescheiden voor de heer Eikenbroek. Aan de echt genote van de heer Eikenbroek en aan de dochter van de heer v. d. Ala werden bloemen aangeboden. In bewogen woorden dankte de heer v. d. Aa, mede namens zijn mede-jubilaris, de heer v. Seters, de vereniging en het feestcomité voor deze grootse huldiging en hij zeide, dat hij t.z.t. met het volste vertrouwen de leiding uit handen zal geven, omdat de vereniging ve le bekwame jonge krachten telt. Hierna bracht het cabaret-gezel- schap Jan v. Ostade een bijzonder amusant non-stop-programma on der de titel ,,'t Is maar gekheid". Opmerkelijk hierbij was, dat dit ge zelschap meende met een vereni ging van kolenhandelaren te doen te hebben. Een groot aantal kwink slagen was hierop afgestemd. Ver der bestond het programma uit een aantal aardige schetsen, voortreffe lijk accordeonspel van Henk v. Rijs wijk, door het publiek gewaardeer de zang van de chansonnière Henny de Klerk en een allerkostelijkste muzikale clownerie van Jan v. Os tade. Een ovationeel applaus was het slot van deze zeer geslaagde avond. LUISTERRIJKE SACRAMENTSPROCESSIE TROK DOOR ST. ANTONIUSPAROCHIE. Degunstigd door prachtig voorjaars- weer trok gisteren voor de eerste maal de „verenigde" Waalwijkse Sacramentsprocessie door de stra ten van de St. Antoniusparochie. Velen, die langs de route woon den, hadden hun woning met vlag gen en bloemen versierd en langs de wegen had zich een groot aantal belangstellenden opgesteld om deze luisterrijke stoet te zien voorbij trekken. Luisterrijk, schoon en devoot was deze Sacramentsprocessie inderdaad. Het was een zingend en biddend getuigenis van Waal wij ks liefde, eerbied en trouw jegens het Aller heiligst Sacrament. Prachtvoller nog dan in andere jaren door de uit breiding met een Maria-groep. De ze bijzonder fraaie groep van zestig meisjes in haar wit-blauwe kleding heeft van deze processie een gaver geheel gemaakt, want door Maria immers heeft zich de Verlossing vol trokken. Het zingen van Vondels „Magnificat" verdient alle lof. Om drie uur zette de stoet zich in de Wilhelminastraat in beweging en trok vervolgens langs Parallel weg, St. Antoniusstraat, le Zeine, Pastoor Kuypersstraat, President Steynstraat, 2e Zeine, St. Antonius straat en via de Stationsstraat naar het Raadhuisplein, waar om kwart voor vijf het plechtig Sluitingslof met een korte kernachtige predika tie van pastoor v. d. Brekel werd gehouden. Een bijzonder woord van lof komt ten slotte toe aan allen, die deze buitengewoon fraaie Sacraments processie hebben mogelijk gemaakt. Organisatoren, medewerkers en me dewerksters zijn door een voortref felijke samenwerking gekomen tot een imposante manifestatie van godsdienstig leven, tot een gebeu ren dat als een stil, maar glanzend evenement elk jaar weer in 't Waal wijks leven geboekstaafd zal staan. Wij willen hier niemand te kort doen, omdat wij weten dat deze Sa cramentsprocessie alleen heeft kun nen slagen dank zij de medewer king van allen, maar wellicht mag op deze plaats gewezen worden op de bijzondere toewijding welke de heren H. Hoffmans jr, W. v. d. Mee jr en P. v. d. Griendt voor het welslagen van deze processie aan de dag hebben gelegd. Het was een indrukwekkend ge beuren, een openlijke demonstratie, die door stijl en opzet diepe indruk maakte op de vele duizenden. GESLAAGD. Op het op 2 juni j.l. te Tilburg gehouden examen voor typen slaagden de dames: Riki Hurk- mans, Annie de Peffer, Ria Did- den en Thea Dalleu. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters, le Zeine 7 al hier, waar wederom gelegenheid is tot het aanmelden van nieuwe leerlingen. Op 2 juni slaagden te Til burg voor het aldaar gehouden examen Machineschrijven de da mes: Zus van Helvoirt, Corry Timmermans, Ria Bergmans, An nie v. d. Ven, Annie Treffers, Gerda Scholt en Truus Scheer der, allen uit Waalwijk. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. van de Leur, Grotestraat 238 te Waalwijk, waar vanaf heden nieuwe aan meldingen weer mogelijk zijn. Zie verder hierover de adverten tie in dit blad. Aan de Kweekschool Ma- riënburg te 's-Bosch slaagde voor onderwijzeres onze stadge note Mej. G. van Leeuwen. Mej. M. Leenheers slaagde een dezer dagen te Rotterdam voor het examen Openbare Lees zaalassistente. HET BEJAARDENHUIS IN ONZE GEMEENTE. Wij lezen in de St. Jansklok- ken, onder het parochie-nieuws der St. Antoniusparochie, over bovenstaand onderwerp het vol gende Reeds meermalen zijn er be richten geweest over 't nieuwe bejaardenhuis, dat in onze paro chie zal komen te liggen. Thans kunnen wij meedelen, dat de pas toor deze week officieel bericht heeft gekregen dat de Zusters van onze parochie bereik zijn om de verzorging van dit nog op te richten huis op zich te nemen. Hiertoe zal het wel nodig zijn 't thans aanwezige aantal zusters te verdubbelen, doch over dit be zwaar is de provinciale Overste heengestapt. Na 't bezoek dat de generale Overste uit Frankrijk deze winter, ook in verband hier mee, aan Waalwijk bracht, is dit wel een zeer verheugend bericht. Het pleit voor de levenskracht van deze Congregatie, die nog voldoende roepingen heeft om dit nieuwe werk op zich te ne men. Maar het zal ook velen bui ten onze parochie verheugen, om dat zij door het werk der wijk verpleging onze Zusters van meer nabij kennen. Nu de zekerheid over de ver zorging vast staat, zal het meer technische voorbereidingswerk des te vlotter doorgang kunnen vinden. ZOMERFEEST VAN WAALWIJKS BELANG. Het zomerfeest van Waalwijks Belang, waarvan wij in ons vol gend nummer het uitvoerig pro gramma zullen geven, bevat, zo als reeds gepubliceerd, het op treden van de Haagse Rolschaat- senclub „Hollandia" die in ge- variëerde costuums tal van mooie nummers zal uitvoeren op het plancher op de Markt. Vervol gens zal het muziekcorps der ge nie uit Den Bosch in ceremoni eel costuum een muzikale mars door een deel der gemeente ma ken, daarna een kort concert ge ven met als slot de indrukwek kende militaire taptoe, die het vorig jaar zulk een enorm suc ces had. Tot slot zal men zich nog een paar uurtjes kunnen vermaken in de dans onder de tonen van „The Melody Band". Een mooi programma dus, dat door Waalwijks. Belang aan in woner en vreemdeling geheel gratis wordt geboden en waar voor zeker veel belangstelling zal bestaan. BEZOEK AAN WAALWIJK. Een r.k. Middelbare School uit Hasselt (B.), onder leiding van haar directeur, bracht 1.1. zaterdag een bezoek aan de kerk van St. Jan met de kruisweg van Charles Eyck. ZILVEREN PRIESTERFEEST. De ZeerEerw. Heer H. Hens, pastoor te Esch, heeft verleden zondag onder zeer grote belang stelling zijner parochianen zijn zilveren jubileum mogen her denken. Zij hebben hem met ge schenken overladen en ook de jeugd heeft zich niet onbetuigd gelaten. Daartegenover bood de jubilaris hen behalve een tracta- tie, een voorstelling aan van het poppenspel van Cia van Boort, wat wel zeer in de smaak viel. Bij de plechtigheden van zon dag waren o.m. aanwezig deken Heezemans uit Eindhoven en de ken dr. v. d. Hurk uit Waalwijk. AANWINST MUSEUM. Door het Brits Castle museum te Norwich zijn een aantal paren schitterende 18e eeuwse schoe nen afgestaan aan het oudheid kundig museum voor de schoen en lederindustrie, waarvoor door de Britse ambassade en de con sul-generaal te Amsterdam me dewerking werd verleend. Het zijn juweeltjes van Britse handwerkkunst en een mooie verrijking van 't museum. De concul-generaal zal binnen kort een bezoek brengen aan het museum. CONTACTGROEP HANDEL EN INDUSTRIE. Voor de Contactgroep voor Handel en Industrie zal de heer P. H. J. Franchot, Chef-Pers dienst van het Ministerie van Economische Zaken, op vrijdag avond 8 juni in hotel Verwiel een lezing houden over „De Neder landse Internationale Concurren- tie-oositie". A.R. KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" WAALWIJK. Deze propaganda-avond zal Wor den gehouden dinsdag 5 juni a.s. om 7.45 uur in het gebouw Chr. Be langen in de Besoyensestraat 3. Als spreker hoop op te treden de heer J. v. Eibergen, voorzitter van de Chr. Bond van werknemers in Hout- en Bouwbedrijf. Onderwerp: „Wat is ons doel". De heer J. v. Eibergen is voor ve len in onze plaats geen onbekende, dus houd deze avond vrij. Het slot woord zal worden gesproken door Ds. K. Schipper, Ned. Herv. predi kant te Waspik. Onderwerp: „Quo Vadis". Toont uw belangstelling, als voor standers van een christelijke politie ke partij. Toegang vrij. Dus, jong en oud, dinsdag (mor genavond) op naar gebouw Chr. Belangen. BRABANTSE WIELERRONDE. De A.S.C. „Olympia" te Amster dam organiseert van 15 t/m 20 juni a.s. een Brabantse Wielerronde. Op 19 juni zal de wielercaravaan door de Langstraat trekken. Er zal die dag gestart worden in Den Bosch en de renners zullen via Vlijmen, Dru- nen, Waalwijk, Capelle, Waspik, Raamsdonk en Raamsdonksveer verder West-Brabant intrekken. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: witte fietspomp; voet balschoen; rode step; vulpotlood; zwart damesvest; groene step; he renhandschoen; rode damesporte- monnaie; vulpen (Parker); kinder- portemonnaie; 2 rozenkransen; grijs jongensjasje; jonge grijze hond. Verloren: een zakhorloge; 2 zwem- kaarten; doublé armbandje met gouden medaille; rode step; hoofd doek; zwarte dameshandschoen; bruine herenportemonnaie; groen zwart damestasje met inhoud; kerk boek. AGENDA. Maandag en Woensdag: Musis Sacrum 8 uur: „Heidi en Peter", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Aida", alle leef tijden. Woensdag: Hotel Verwiel 7.30 uur: Repe titie blazers van het Waalwijks Orkest; om 8.30 uur de strijkers. Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. GESLAAGD. Aan de R.K. Kweekschool te 's-Bosch slaagde onze dorpsgenoot de heer A. M. Kogels voor het examen ondrwijzer. BLOEDAFNAME. Voor de bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis zal op dinsdagavond 5 juni in het dorpshuis bloed worden iaf- genomen. De geregelde donors hebben hiervoor een oproep gekregen en ev'en- tuele nieuwe donors zijn dinsdagavond welkom. De bloedafname begint om 7.30 uur. 1 Uitslag loterij. Onder politie-toezicht werd in 't parochiehuis de loterij uitgespeeld die t.b.v. „Elshout Vooruit" werd georganiseerd. le pr. no. 1853, W. Verlouw, Wel- sedam 15, Ammerzoden; 2e pr. no. 1515, Eerw. Moeder Overste, Els hout; 3e pr. no. 1513, Eerw. Zusters, Elshout; 4e pr. no. 2397, J. v. Zog gel, Haarsteegsestraat 40, Haarsteeg; 5e pr. no. 1720, J. Kolmans, Kapel straat 70, Elshout; 6e pr. no. 402, W. v. Balen, Kerkstraat 19, Elshout; 7e pr. no. 1117, Chr. Hovestadt, Zagerij 8, Werkendam; 8e pr. no. 1610, B. Kemmeren, Kloosterstr. 18, Loonopzand; 9e pr. no. 442, A. Snij ders, Kerkstraat 44, Elshout; 10e pr. no. 844, P. Kremers, Aartshertogen laan 379, 's-Bosch. Prijzen kunnen tegen overlegging van de loten worden afgehaald bij de heer J. v. Stiphout, Schans wijk Elshout. „De Smashers". Door de tafeltennisclub „De Smas hers" is als trainer aangesteld dhr. Coumans uit Weert. Ook enkele le den van „Victoria '51" uit Haar steeg zullen aan de training deel nemen. O.L. Vrouw Schuts. In de vergadering van de O.L. Vr. Schuts is besloten om zondag 29 juli aan de Gildedag te Moergestel deel te nemen. In verband daarmee en ook omdat {le Handboog die dag op concours gaat, zal de datum voor het festival van de fanfare worden verzet. Vergadering Wit-Gele Kruis. Dinsdagavond houdt het bestuur van het Wit-Gele Kruis een belang rijke vergadering in de Jongens school. Aanvang half 9. VISCLUB DE HUT. .Zondag 3 juni had het jaarlijks vis- concours plaats van de Viscub de Hut. Hieraan was verbonden het Koningschap 1956. De eerste prijs werd behaald door Has v. d. Meijden, die tevens koning werd. Verder verslag in. het volgend ZWEMBAD. Het gemeente-zwembad te Vlijmen werd zondag 3 juni geopend. Hoewel het ge'en gunstig zwemweer was, waren er toch veel belangstellenden om het zwem bad te bezichtigen. De heer van Engelen komt zeker een woord van dank toe voor de goede verzorging, van het prachtige zwembad. "T vnn?' -j 30-JARIG BESTAAN VLIJMENSE BOYS. Programma feestelijkheden. Zaterdag 9 jun;; Receptie, in het club lokaal van :H. iBoom, café Het Centrum te Vlijmen van 67.30 uur nam. Zondag 10 juni 1956: 7.45 uur H. iMis, opgedragen door de geestelijke adviseur, waaronder alg. H. Communie voor levende en overleden leden van de R.K.V.V. Vlijm. Boys. 9 uur Koffietafel in het clublokaal. 10.30 uur Foto van de gehele ver. 11.15 uur Feestvergadering waaron der officiële jubileum-herdenking. Ag'enda 1. Opening door de voorzitter van de Vlijm. Boys. 1 2. Notulen van de laatste alg. verg. 3. Mededeingen. 4. Officiële jubileum-herdenking, waaronder aanbieding van het feestge schenk van de leden. 5. Sluiting door de voorzitter van de Vlijmense Boys. 2.30 uur Jubileumwedstrijd Vlijm. BoysR.A.C. Reijen. Tijdens de pauze trekking van de gro te jubileum-loterij. Na afloop wedstrijd koffietafel voor de spelers van RAC 'en Vlijm. Boys. 8 uur tot 1 uur: Feestavond in het clublokaal. Woensdag 13 juni 1956. Op deze dag gaan de B-junioren met de adspiranten op reis. Vertrek 's morgens om 8.30 u. vanaf het clublokaal. Thuiskomst des avonds 9 uur. Nadere mededelingen om trent dit uitstapje volgen nog. O. B. K. VIERDE FEEST. De Biljartvereniging OBK, gevestigd in café van Buul vierde dezer dagen hel 10-jarig bestaan. Tijdens de feestavond werden de oprichters Chr. de Jong en Jos Jansen gehudigd en beiden werd een cadeau aangeboden. De hospes kreeg van dé voorzitter een extra dankwoord voor de keurige ver zorging van de koffietafel. Een zeer geslaagd feest. STEMPLICHT. Het bestuur van de Kath. Vokspartij verzoekt zo spoedig mogelijk opgave van de nam'en en adressen van de bejaarden en zieken, die geen volmacht voor stem ming hebben afgegeven en op de dag der stemming, woensdag 13 juni, met een auto naar het stembureau gebracht wen sen te worden. De opgave kan geschie den bij de heer M. A. v. Wagenberg, Pastoor van Akenstr. 30 én bij de heer J. Witlox Prinses Julianastraat 36.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1