Waalwijkse en Langsiraaise Courant De beslissing over de toekomst BINNEN- EN BUITENLAND 3omes?%l WAALWIJK SINT ANT0NIUS VAN PADUA VRIJDAG 8 JUNI 1956 79e JAARGANG No. 45 Het Zuiden heeft de belangrijkste stem Qver enkele dagen zal geheel Nederland ter stembus gaan om te beslissen over de samen stelling der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Een uiterst be: langrijke verkiezing, omdat zij zal'uitmaken hoe groot de in vloed der onderscheidene parti.i- en zal zijn in deze „smidse" der landspolitiek. De Tweede Kamer immers is de rechtstreeks geko zen volksvertegenwoordiging, die handelt namens het gehele volk en samen met de regering haar wetgevende taak vervult. Deze wetgevende taak moet men zien in de ruimste betekenis van het woord, want zij omvat niet al leen de samenwerking met de re gering, de Tweede Kamer heeft bok het recht van amendement en zij kan wetsvoorstellen af dwingen, fcodat men met recht kan zeggen, dat in de Tweede Kamer de landspolitiek wordt gemaakt. De verkiezingen van IJ juni a.s. zullen echter niet alleen be slissen over de samenstelling der Tweede Kamer, zij zullen bij uit zondering ook een grondwetge vende betekenis hebben in die zin, dat de kiezers geacht wor den hun goed- of afkeuring uit te spreken ten aanzien van de voorgenomen en in eerste lezing reeds aanvaarde uitbreiding der Staten-Generaal. Deze aangele genheid brengt een wijziging van 'de Grondwet met zich mee en hiervoor zijn feitelijk nieuwe verkiezingen en ontbinding van de Staten-Generaal noodzakelijk, teneinde ook de mening van de kiezers te kunnen vernemen al vorens door de nieuwe Kamers in tweede lezing over deze uit breiding wordt beslist. Men heeft evenwel extra-ver kiezingen willen vermijden en de beslissing van de kiezers over de uitbreiding der Staten-Generaal laten samenvallen met de ge bruikelijke vierjaarlijkse verkie zingen. Het staat echter wel vast dat de kiezers hun goedkeuring aan deze uitbreiding zullen hech ten, daar uit niets is gebleken dat een betekenend deel van het Nederlandse volk er tegen ge kant is. Ongeveer 6.082.000 stemge rechtigden zullen ditmaal aan de verkiezingen deelnemen. Hier- van zullen de katholieken 36.86% uitmaken (in 1952: 35.88%). Het partijen-schema geelt het oude vertrouwde beeld te zien de z.g. traditionele partijen niet daarnaast enkele nieuwe gezich ten. De eerste groep omvat de KVP de PvdA, de AR, de CHU, de VVD en de CPN. De nieuwko mers zijn de „Nederlandse Oppo sitie Unie", de „Nationale Unie" en het „Gereformeerd Politiek Verbond". De eerstgenoemde groepering verleent onderdak aan vogels van diverse en vreem de pluimage: aanhangers van de eens zo geruchtmakende kapitein Westerling, een aantal ontevre den agrariërs, enkele splinter groepjes, die in 1952 geen been aan de grond hebben gekregen eri tenslotte enkele ex-KNP-ers. De „Nationale Unie" omvat het deel der voormalige KNP, dat Weiter niet heeft willen volgen en dat nu tracht voldoende onte vredenen uit 't katholieke kamp en de protestants-christelijke partijen bijeen te garen om een stem' in het kapittel te krijgen. Het „Gereformeerd Politiek Ver bond", dat in 1952 geen enkele zetel in de wacht heeft kunnen slepen, gaat dit jaar door met de AR een aantal stemmen af te snoepen. Aan de vooravond van deze „beslissing over de toekomst" is hel noodzakelijk een fabeltje uit de wereld te helpen, omdat dergelijke vertelsels hoe on derhoudend zij verder ook mogen zijn beslist ongeschikt ziin om als basis te dienen voor de toe komst van een volk. Het betreft hier het fabeltje van de PvdA- doorbraak. Sinds de oprichting van deze partij in 1946 is or nog niets van een doorbraak te be speuren geweest, wel van een mislukte poging door middel van een fusie tussen de voorma lige SDAP (24 zetels), de Vrijzin nig Democraten (6 zetels) en de Chr Dem, Unie (2 zetels), het geen samen welgeteld een forma tie van 32 zetels was. De „door braak" bleek, toen de PvdA in 1946 slechts 29 en in 1952 niet meer dan 30 zetels verwierf. De „winst" van 1952 Was ongetwij feld te danken aan het feit, dat de communisten in dat jaar te rugvielen van 10 naar 6 zetels. Hoe gortig de PvdA het met deze schijn-doorbraak overigens kan maken, blijkt wel uit hetgeen prof. van Oven. de socialistische minister van Justitie, onlangs zonder blikken of blozen be weerde: „Elf jaar geleden werd ons verarmd en berooid land be vrijd. Dat het nu weer welvarend is. is een bewijs van de heilzame werking van de doorbraak". Nu weten we onderhand wel, dat al les wat in Nederland tot stand kwam, het werk van de PvdA is geweest wij zijn haast geneigd om de term „Russische Neder landers" te gebruiken hetgeen prof. van Oven hier zegt is al te grijs. Dank zij het feit, dat de socialistische partij na de oorlog probeerde ook katholieken en protestanten aan te trekken, zijn we weer welvarend geworden Van een professor zou men toch meer onderscheidingsvermogen verwachten. De minister kan ove rigens gerust zijn, een nieuwe ne derlaag voor de „doorbraak" zal wel een depressie in de socialis tische gelederen, maar zeker geen economische inzinking ver oorzaken. Een ander illusoir bewijs van de doorbraak is de volgende zin uit een PvdA-propagandage- schrift: „Alle verbeteringen in de kinderbijslagregeling na de oorlog zijn het werk geweest van socialistische ministers." Met heilige ijver wordt dit coram pu blico beweerd, terwijl toch i.eder- een weet, dat de kinderbijslagwet het werk van prof. Romme is gê- weest, en dat vóór de oorlog bij na de gehele SDAP-fractie tegen deze wet stemde (ook de tegen woordige vice-voorzitter van de PvdA, ir. Vos!). En na de oorlog was het de PvdA-minister Joe- kes, die geen wetsontwerp kin derbijslag voor zelfstandigen wil de indienen, doch hiertoe ten slotte gedwongen werd door de KVP-motie-Hooy. Zo zijn er meer fabeltjes, die „de doorbraak", zacht gezegd, 'n beslist onwaarschijnlijk karak ter schenken en die, naar we stel lig mogen verwachten, zullen lei den tot een krachtig herstel van de positie der katholieken, voor al voor de zuidelijke provincies Brabant en Limburg, waar meer dan 45% van de stemgerechtigde katholieken woont. In 1954 le verden deze twee provincies nog resp. 15.4% en 12.8% katholiek Stemverlies op. Daarom zal het Zuiden beslissen over het grote herstel van de KVP. Moge het een gunstige beslis sing zijn LUXEMBURGS VORSTENPAAR IN NEDERLAND. Te half negen was de regerings- Dakota uit Luxemburg-Findel vertrokken. Tijdens de vlucht van de grens tot nabij Schiphol escorteerde een escadrille Neder landse Thunderjet-straaljagers 't toestel uit Luxemburg. Op Schiphol wachtte koningin Juliana, de prins en prinses Be atrix hun gasten op, temidden van de hoogste autoriteiten in den lande. Toen de Luxemburgse machi ne was gedaald, begaven de ko ningin met prinses en de aan wezige autoriteiten zich naar het platform, en op het moment dat het groothertogelijk paar 't vlieg tuig verliet, traden onze konin gin en prins en kroonprinses de hoge gasten tegemoet en begroet ten hen allerhartelijkst Vervolgens werd de stoet voor de eerste staatsierit, die als het ware een tromftocht zou worden, geformeerd en daarin reed o.m. de koninklijke calèche, bespan nen met zes van den zadel bere den paarden, waarin de Luxem burgse groothertogin. Koningin Juliana en Prinses Beatrix, als mede een koninklijke evenzo be spannen calèche, waarin de beide koninklijke hoogheden. In drie volgrijtuigen waren leden van gevolgen en erewachten gezeten. Triomftocht. De route van de stoet naar het paleis was afgezet door militai ren. Dichte hagen hoofdstedelin gen hadden zich achter de rij manschappen tijdig van 'n plaats verzekerd en wuifden en juich ten de vorsten hun welkom toe op wel bijzonder spontane wijze, die inderdaad aan het geheel het karakter van een triomftocht gaf. Tegen kwart over elf werd het Damplein bereikt en ook hier was een grote menigte getuige van het fleurige, imposante schouwspel, gevat in een kader van vele en velerlei vlaggen en frisse, bloemrijke versieringen. Hier bewees Amsterdam in naam van het ganse Nederlandse volk, hoe verheugd het is met dit be zoek en dat alles vond als reeds zo vaak tevoren een hoogtepunt, toen de Luxemburg se gasten tezamen met onze ko ningin en prinses op het balkon verschenen en de juichende me nigte minutenlang hun oprechte dank toewuifden Kranslegging. Kort daarop vond het gebrui kelijke ceremonieel plaats van de kranslegging bij 't monument op de Dam, waarbij Grootherto gin Charlotte en haar gemaal zich lieten voorstellen aan mi nister-president Dr. Drees en de overige autoriteiten, om vervol gens na de plechtige kransleg ging temidden van de vele dui zenden Nederlanders een minuut stilte in acht te nemen. Daarna ging het gezelschap te rug naar het paleis, waar even later 't noenmaal werd gebruikt in de troonzaal, terwijl nadien 't gemeentebestuur van de hoofd stad zijn opwachting maakte, bij welke gelegenheid burgemeester d'Ailly een welkomstrede uit-, sprak. Later op de dag stonden nog op het programma een rijtoer dooi de stad een bezoek aan het rijks museum. receptie voor het Corps Diplomatiaue, 'n galadiner waar aan voor het eerst ook Prinses Beatrix aanzat, en een bezoek aan een opera-ballet in de Stads schouwburg. VIER WEGEN ONDER NOORDZEEKANAAL. Het Noordzeekanaal zal binnen afzienbare tijd vrij zijn van brug gen. Behalve de spoorweg-ver- keerstunnel te Velsen en de IJ- tunnel te Amsterdam, zullen er in plaats van de Hembrug een spoorwegtunnel en een verkeers- tunnel komen. Vanwege het mi nisterie van Verkeer en Water staat wordt reeds geruime tijd grondonderzoek verricht. Het tracé van de tunnels is inmid dels vastgesteld. Mettertijd zullen dus vier tunnels onder 't Noord zeekanaal door leiden. De vervanging van de Hembrug door tunnels heeft nogal wat moeilijkheden ondervonden door de plannen tot stadsuitbreiding van Amsterdam en Zaandam. De ze moeilijkheden zijn thans over wonnen. Nadere gegevens zullen binnen afzienbare tijd gepubli ceerd worden. I)E COMMISSIE VAN DE K.A.B OVER KOPEN OP AFBETALING. Bij kopen op afbetaling zou de eerste storting de zogenaamde aanbetaling minstens 25 per cent van het totale bedrag dienen te bedragen. Voorts dient alle colportage voor verkoop op af betaling verboden te worden. Dit zijn de twee meest spectaculaire conclusies van een rapport over het afbetalingsvraagstuk, dat door een KAB-commissie onder voorzitterschap van de verbonds- penningmeester W. Essers is uit gebracht. De commissie had tot taak, de voorstellen van de staatscommissie Lichtenauer tot regeling van de afbetaling aan een onderzoek te onderwerpen en is daarbij tot de overtuiging gekomen, dat in vele gevallen scherper wettelijke maatregelen nodig zijn dan de staatscommis sie voorstelde. nodig om de eerste hindernis naar de zelfstandigheid te ne men. Daarvoor ontbreekt ons voldoende geld, aldus de heer v. Heuven Goedhart. Hij sprak van een „openbaar schandaal", dat 10 jaren na de oorlog 65.000 men sen nog in de misère zitten, ter wijl Europa zo'n overvloedige tijd meemaakt, dat het er bol van staat". 14-JARIGE JONGEN VER MOORDT AGENT MET BIJL. Een 14-jarige jongen, J. J. K„ heeft dinsdagmiddag de 54-jarige hoofdagent der Haagse politie, A. J. Ax, onverhoeds met een handbijl doodgeslagen. De moord, .gepleegd om het pistool van het 'slachtoffer te bemachtigen, is omstreeks kwart over 1 gebeurd in het posthuis aan het Zuider park. De vermoorde hoofdagent had daar dienst. De misdaad is eerst twee uur later ontdekt. De jongen is thuis gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd. Toen de dader merkte dat de politie tijdens een huiszoe king argwaan tegen hem kreeg, heeft hij nog getracht met het gestolen pistool twee politieman nen neer te schieten. Een inspec teur wist hem tijdig te overmees teren. AUTO BOTSTE TEGEN BUS. Twee doden, vele gewonden. De 35-jarige Amsterdammer A. J. Dropvat-Pfeiffer en zijn echt genote zijn zaterdagmiddag om het leven gekomen, nadat hun auto in Herten (L.) in bot sing was gekomen met een lijnbus uit Echt. De chauf feur van de bus werd zwaar ge wond en een dertigtal passagiers liep min of meer ernstige ver wondingen op. Het ongeluk geschiedde om streeks drie uur nabij de soda- fabriek. Vermoedelijk doordat de heer Dropvat voor iets is uitge weken en daarbij te veel naar links is gekomen, vloog de auto tegen de bus; deze kwam daarop in botsing met langs de weg staande bomen, kantelde en kwam dwars over de weg te lig gen, waar zij nog getroffen werd door een van de bomen, die ten gevolge van de klap ontworteld werd en afknapte. De kracht waarmee de bus tegen de boom kwam, blijkt uit het feit, dat de stam een omvang had van onge veer een meter. De echtgenote van de heer Dropvat werd op slag gedood, hij zelf werd ernstig gewond naar 't St. Laurentius-ziekenhuis ver voerd, waar hij in de loop van de avond overleed. Van de gewon den uit de autobus werden er za terdagmiddag nog veertien in genoemd ziekenhuis verpleegd geen hunner verkeerde echter in levensgevaar. De personenauto werd geheel vernield; de bus liep zware scha de op. MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Om vijf voor negen dinsdag avond is te Hermalen in de ge meente Schijndel een North Ame rican Harvard-vliegtuig van de Koninklijke Luchtmacht neer gestort. ZONDAG 10 JUNI „PELGRIMS-ZONDAG" De H. Missen zijn om half 7, kwart voor 8,-9 Dinsdag Laatste der „negen dinsdagen" Woensdag 13 Juni Feestdag v. d. H. Antonius. VLUCHTELINGENHULP VEEL TE GERING. Mr. G. J. van Heuven-Goed- hart, de hoge commissaris voor de vluchtelingenhulp van de Ver enigde Naties, is van plan zijn functie ter beschikking te stel len. Hij heeft dit meegedeeld in een in Den Haag gehouden pers conferentie, waar hij zich uiter mate pessimistisch uitliet over het gebrek aan financiën- voor 'n doelmatige hulp aan de vluch telingen. „Ik ben bitter gestemd over het uitblijven van geld, om dat de omstandigheden in Duits land nu zo gunstig zijn, dat het merendeel der thans in kampen wonende vluchtelingen zich daar zouden kunnen vestigen. Zij heb ben echter onze financiële steun Vermoedelijk was het toestel afkomstig van de basis Volkel. De bestuurder van een andere Harvard, eveneens van Volkel, die in de nabijheid van het ver ongelukte toestel vloog, vertelde dat dit na een vrille de grond in gedraaid is. Het viel in twee stuk ken uiteen en geraakte in brand. De inzittenden van het vlieg tuig, die om het leven zijn geko men, waren de sergeani-viieger G. V., 22 jaar, ongehuwd, uit Rotterdam en korporaal J. W. B. eveneens 22 jaar, ongehuwd en afkomstig uit Alkmaar. DE SAAR KEERT NAAR DUITSLAND TERUG. De eis van 90 miljoen ton ko len, die Frankrijk nog als prijs van zijn aftocht uit het rijke Saarlandse Warndt-bekken wil halen, is de sluitsteen geworden van het akkoord, dat cle Franse en Westduitse staatslieden maan dagnacht tenslotte toch over de terugkeer per 1 januari 1957 naar Westduitsland bereikt heb ben. Even leek het er op dat de overeenstemming over de andere hoofdpunten, die tevoren bereikt was, door deze Franse eis weer geheel op losse schroeven gezet zou worden, maar tenslotte heb ben de Duitsers toegegeven. Men is het dan ook eens geworden over de financiering van 't Moe zelkanaal, waardoor de Franse de Ruhr-kolen goedkoop naar de Lotharingse hoogovens kunnen halen; hiervoor zullen de Duit sers 550 miljoen mark op tafel leggen. Daartegenover hebben de Fransen een technische conces sie gedaan bij de aanleg van het door hen geprojecteerde zijka naal van de Rijn. HONDERDEN DODEN IN ALGIERS. Na een hevige veldslag, die 5 dagen lang heeft geduurd in het westen van het Algerijnse depar tement Constantine, waarbij tus sen 300 en 400 rebellen zijn ge sneuveld, zijn de Franse troepen er in geslaagd een bergachtig ge bied van 200 vierkante kilometer waar de opstandelingen een half jaar lang heer en meester waren, te heroveren en te zuiveren. Het gebied werd beheerst door een groep feltaga's onder bevel van een gedeserteerd Algerijns onder officier, Hamirouche, die er een dictatoriaal bewind voerde .en hier een zelfstandige Arabische staat wilde stichten. Hamirouche zelf is er in geslaagd te ontsnap pen, terwijl een laatste rest van rond 1500 zijner strijders ver twijfelde pogingen doet om naar het noorden uit te breken. Zij staan echter voortdurend bloot aan hevige geconcentreerde aan vallen der Fransen. Dit is de grootste militaire operatie, die tot nu toe door de Franse troe pen in Algerije is ondernomen en die naar de mening van de auto riteiten een voldongen succes is geworden. Er zijn verschillende belang rijke bendehoofden gearresteerd. ZONDAGSDIENST. Zondag 10 juni 1956. Arts: Dr. Langemeijer. Apotheek: Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 10 juni 1956. 10 uur: Ds. L. Schellevis. Onderwerp: „De toekomst ligt in veilige handen". N. H. KERK V.M. BESOIJEN. Zondag 10 juni 1956. 10 uur: Ds. J. Vink. 2.30 uur: Ds, C. Streefkerk van Sprang. N. H. KERK V.M. BAARDWIJK. Min. Loeffstraat 65. Zondag 10 juni 1956. 11 uur: Ds. C. B. Schuurman. BENOEMD. Mej. Gerry Bakkers is met in gang van 1 september benoemd tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool te Vlijmen. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer A. van Huiten slaagde te Utrecht voor het vakdiploma detailhan del in sterke, zwakke en alcohol vrije dranken. Hij genoot zijn opleiding bii het instituut vAKO ie Zaltbom- mel. H. SACRAMENTSPROCESSIE. Namens het Comité voor de Waalwijkse H, Sacramentspro cessie richten we hierbij 'n ver zoek tot al degenen, die j.l. zon dag foto's hebben gemaakt van .de stoet en van de plechtigheid op het Raadhuisplein. Graag zou het Comité deze foto's ter inzage krijgen, omdat men zich voor stelt nog het een en ander van deze foto's te kunnen leren. Men zou het Sacramentscomité een groot plezier doen, wanneer men zijn foto's even aanreikte aan de Heer H. Hoffmans Jr., Grotestraat 318. Waalwijk. K. V. P. De aanstaande verkiezingen. Het bestuur der KVP afdeling Waalwijk verzoekt ons mede te delen dat er voor degenen, die door ziekte of ouderdom verhin derd zijn volgende week woens dag te gaan stemmen en voor wie niemand anders bij volmacht stemt, gelegenheid bestaat per luxe auto naar hun stembureau te worden vervoerd. Zij moeten zich dan echter tij dig, liefst vóór dinsdag 12 juni, opgeven bij Voor Baardwijk: C. v. Mossel veld, Baardwijksestraat 125, te lefoon 2740. Voor het Centrum: F. Dumou- lin. Grotestraat 383, telef. 2318; W. v. d. Mee, Poolsestraat 1, te- lef. 2619; D. v. Oss, Stationsstr. 63, tel. 3184; G. Duijvelaar, N. Parallelweg, tel. 2162. Voor de St. Antoniusparochie F. C. Smolders, Antoniusstr. 97, tel. 3165; J. Smits, Burg. Smeele- laan 57, tel. 2609. Voor Besoijen: H. de Louw, Besoijensestraat 62e, tel. 2776; Mej. A. Scheerder, v. Assendelft- straat 74. Er mag geen stem verloren gaan KOE TROK VOLLE ZAAL. (Van onze medewerkster). Onder het motto: drink méér melk! eet méér kaas! gebruik méér boter! organiseerde dins dagavond 5 juni j.l. in zaal Tha lia het Nederlands Zuivelbureau een voorlichtingsbijeenkomst. En wat voor een bijeenkomst: we waren er zeker met ruim 300 da-, mes en enkele heren bijeen. Ken nelijk heeft melk bij de heren der schending niet de voorkeur! Mevr. N. Eekhof-Stork leidde deze avond in met een pleidooi voor melk en aanverwante arti kelen. Als belangrijkste getuige trad baby op. Baby leverde het doorslaggevend bewijs dat het al melk is wat de klok slaat. En wij allen toch immers ook hebhen dit aan den lijve ondervonden. Wist u dat als u een glaasje melk drinkt, u tegelijkertijd vet ten, eiwitten, zouten, vitaminen en suikers naar binnen werkt En wist u ook dat deze de be langrijkste bouwstenen zijn voor ons bouwwerk We zagen na de inleiding een filmpje waarop wij gerechten zagen bereiden, waarbij ons wel haast de melk in de mond liep. Met kaas, die ui teraard dezelfde bouwstenen be vat, kunnen wij heerlijke hapjes bereiden en deze hapjes gingen ons de ogen, maar niet de mond voorbij, want wij hebben ze ge proefd. Hebt u wel eens van een yoghurt-taart gehoord? Nee? nou wij wel en wij hebben hem ge zien ook. Bij het bekijken van uw bud get heeft u wellicht de brauwen gefronsd bij de gedachte aan roomboter. Misschien is hel niet eens zo'n gekke tip om het bud get in evenwicht te houden, door minder beleg, maar meer boter te kopen. In de pauze kregen wij een uit gesproken lekker kopje koffie en een formulier met vragen die wij goed moesten beantwoorden, .wilden wij een kaasschaaf, een botermesje en vier melkglazen winnen. 136 dames kregen een pluim, waaronder ook nog drie die bovendien bovengenoemde voorwerpen kregen. Het waren Mevrouw en Mejuffrouw cle Rooij en Mevrouw Knijpers. Als extra attractie gingen er nog vier melk glazen de zaal in. Na de pauze werd een filmpje in kleuren vertoond, waarin de hoofdrol vertolkt werd door Miss Koe. Met haar 1 Vé miljoenen pro duceren zij toch maar 2 miljard liter per jaar. We zagen de kazen en de ton netjes roomboter en we slikten een traan weg, omdat wij geen kelder in ons huis hebben. Met een kaassoes in de mond en met een tevreden gevoel over de gezellige avond gingen wij naar huis, vol goede voornemens om de receptenboekjes die wij kochten, af te werken. Stapt u eens naar de Zuivel- lentoonstelling in Den Bosch op het Kardinaal van Rossumplein. Deze tentoonstelling wordt ge houden van 9 tot en met 20 juni. Wij geloven ook dat er nog iets te snoepen valt CHR.-HIST, KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE". -TwniMrie De door deze kiesvereniging belegde openbare vergadering op maandagavond 1.1. mocht zich in een zeer bevredigende belangstel ling verheugen. Na opening met psalmgezang, gebed en bijbellezing heet de HUREN VAN B R U I D S T O I L E T T E N I Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO WHEÏ ZEIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal I 2.70 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per m.n. Contract-advertenties speciaal tariel Bureaus GROTESTRAAT 2«5, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSH EUVEL TEL. 2602. Or Tan BEERDEN STRAAT OPGERICHT 1S7» TELEGR.-ADRES „ECHO" Viering van zijn feest in zijn devotiekerk te Waalwijk, uur kwart over 10 en half 12. 3 uur: Lof met preek, tevens opening v. h. Triduum. 7 uur Lof met preek, Maandag de H. Missen zijn om kw. voor 7 en kw. voor 8 's avonds 7 uur: Lof met predikatie. De H. Missen zijn kw. voor 7 en kw. voor 8 en 10 uur. Hierop aansluitend processie. 2 uur Lof. De H. Missen zijn om kw. voor 7, kw. voor 8 en 9 uur. Nam. 7 uur Lof. Na de H. Missen en na het Lof is er telkens gelegenheid de relikwie van de H. Antonius te vereren. Bruidsmeisjesjaponnen, Sluiers, Kapjes, enz. Tevens grote collectie GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN. BOSSCHE KLEDING-SERVICE - De enige SPECIAALZAAK voor DEN BOSCH e. o. - VUGHTERSTRAAT 205 - Tel. 5385 - DEN BOSCH

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1