FILMJOURNAAL ■njpBi WORM: De Tandpasta N'l. z DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 JUNI 1956 2 voorzitter allen, inzonderheid de beide sprekers, Mr. C. W. J. Wit- tewaall van Stoetwegen en Drs. Schouten welkom. Hij spreekt de hoon uit op een vruchtbare ver gadering en geeft dan het woord aan het Kamerlid Freule Witte- waall van Stoetwegen, die zal spreken over haar reis naar Is raël. Er bestaat, aldus Mr. Witte- waall, een Interdepartementale Unie Vereniging van parlements leden van verschillende landen. Van Israël was het verzoek uit gegaan om ook een Nederlandse delegatie naar hun land té zenden om met eigen ogen de situatie aldaar te kunnen gadeslaan en een indruk te krijgen van de ha chelijke positie waarin 't Joodse volk zich daar bevindt, t.w. hoe genaamd zonder wapens, terwijl het omgeven is door diverse ge wapende en de joden vijandig gezinde volken. De Nederlandse delegatie, bestaande uit diverse Kamerleden en waarin Mr. Wit- tewaall de CHU vertegenwoor digde, werd door alle autoritei ten aldaar allerhartelijkst ont vangen en heeft in Israël interes sante en leerzame dagen doorge bracht. Op verschillende plaat sen loopt de prikkeldraadscheids lijn vlak langs diverse hoofdwe gen, waarachter overal gewapen de vijandelijke patrouilles liggen en zodoende was dit alles niet zonder gevaren. Het joodse volk is een ener giek volk. Met alle inspanning werkt het aan zijn zelfstandig bestaan en tracht opnieuw tot een vruchtbaar en bloeiend land te komen.. Israël heeft water no dig om de woestijn tot 'n vrucht baar land te maken. Het is daar bij aangewezen op de Jordaan. In een onderhoud met Ben Goe- rion (een van de eerste perso nen aldaar) vroeg deze of het niet op de een of andere wijze mogelijk zou zijn, het water dat wij hier te veel hebben, droog legging Zuiderzee, over te heve len naar hun gebied, daar zij het toch zo broodnodig hebben. Het christendom heeft weinig ingang in Israël. Men leeft bij 't oude Testament en verwacht de Messias. Het Joodse volk is een volk dat ons aller medele ven en steun verdient in haar strijd om een vredig en zelfstan dig bestaan onder de overige volken der wereld. Ik spreek daarbij ten slotte de hoop uit, aldus de spreekster, dat het volk Israël zal mogen komen tot de aanvaarding van de Christus der Schriften als de beloofde en verschenen Messias. Op enkele gestelde vragen ver strekt de spreekster nadere in lichtingen. Het woord is thans aan Drs. D. Schouten met zijn onderwerp: „De komende verkiezingen". Het is niet waar dat het in de komende verkiezingen alleen gaat om Romme of Drees, ter wijl de overige partijen maar als een aanhangsel van Romme of Drees zouden te beschouwen zijn. Krachtens haar program ma van beginselen komt ook thans de C.H.U. als een zelfstan dige partij met een eigen geluid tot het Nederlandse Volk. Nu thans ons volk straks weer op geroepen wordt zich op 13 juni a.s. door middel van het stem biljet nader uit te spreken hoe het wenst dat ons land en volk geregeerd en bestuurd zal wor den, dan geven wij overeenkom stig art, 4 van ons programma van beginselen daarop het vol gende antwoord „In overeen stemming met de historische ontwikkeling van het Christen dom op Nederlandse bodem moet Nederland bestuurd wor den als een christelijke staat in protestantse zin", aldus de spre ker. Ook krachtens haar verkie zingsmanifest 1956, waarvan ik raag nog een enkel punt met U ehandeld had, maar terwille van de tijd daarvan moet afzien, bliikt duidelijk dat de C.H.U. zeer goed weet wat ze zelf wil. Met aandrang spoorde hij de vergadering aan om op 13 juni te stemmen op Tilanus, lijst 4. De voorzitter dankte de spre kers en wekt mede de aanwezi gen op in eigen gezin en omge ving langs de op de stemdag van FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" WILDE VAART Door ALLAN PENNING. 17). We stonden op de commando brug en nog voordat ik uitge sproken was, zag ik aan de hori zon een klein onbeduidend kop- wolkje komen opzetten. „Bill, ga naar beneden, want daar komt het gevaar al aan", zei ik, terwijl ik op 't kopwolkje wees, dat intussen al tot een fre gat met volle zeilen gegroeid was. Ik blies voor de bootsman en gaf hem order met een paar mannetjes de paardenjongens bij te staan want ik verwachtte spul. Binnen de tien minuten kwam de wind opzetten en was de he mel roetzwart. Het was één uur 's middags, maar het was min stens even donker als op een winteravond in ons dierbaar va derlandje. Even nog een wind vlaag maar toen stak het ook goed op. Ik gaf bevel om halve kracht te gaan en draaide tege lijk 'n Daar streken naar stuur boord, zodat de „Ping Ho" pal 13 juni geboden wettige weg de grondtoon van ons nationale volksbestaan, die een klankbord vindt in het beginselprogramma van de C.H.U., te versterken door bij de invulling van het stembil jet op woensdag 13 juni lijst 4 Tilanus te steunen. Met het zingen van het Wil helmus en het uitspreken van een dankgebed wordt deze ver gadering om kwart voor tien gesloten. DE ZUIDELIJKE THEE-ZET- KAMPIOENSCHAPPEN. Mej. R. van Dongen uit Eind hoven candidaat voor het kam pioenschap onder de huisvrouwen. Ria van Gelder uit Waalwijk leidt de groep scholieren. De Brabantse dames blijken goede thee-zetsters te zijn. Reeds tweemaal gedurende de thee-zet- olympiadc, welke momenteel door het Theebureau in Noord- Brabant wordt gehouden, werd het maximaal aantal te behalen punten bereikt. In Eindhoven leverde mej. R. van Dongen in de categorie huisvrouwen deze prestatie, terwijl onder de scho lieren Ria van Gelder uit Waal wijk de 95 punten bereikte. Maar ook in Boxtel, Breda en LÏJXOR. „VOETSTAPPEN IN DE MIST". Er zijn een aantal filmregis seurs, die met de duistere menselijke hartstochten bijzon der goed weg weten in een ver haal, dat rijk is aan thriller-ele menten. Een van hen is Arthur Lubin, die deze bekwaamheid be wijst in „Voetstappen in de mist". Hij beeft van het scenario een zeer knappe en boeiende film gemaakt met een aantal be klemmende hoogtepunten en een sfeer, die wel zeer goed past bij de jaren rond de eeuwwisseling. De hoofdrollen worden zeer be kwaam vertolkt door Stewart Granger en Jean Simmons. Voor al Jean Simmons toont zich in deze film een bijzonder knap ka rakterspeelster. Omdat wij niets aan de be klemmende spanning van dit verhaal willen tekort doen, laten wij het aan de liefhebbers van het thriller-genre over om deze opwindende geschiedenis van A tot Z geheel zelf te ondergaan. Van vrijdag tot en met zondag. Voor achttien jarigen met enig voorbehoud. „DE LOERENDE DOOD". Een geheel andere rol vertolkt Jean Simmons in „De loerende dood". Zij is hier het jonge on ervaren meisje, dat op zekere dag, ver weg op een schapenfarm in Californië, komt te staan te genover sheriff Munson en zijn gevangene Ed Stone. Het vlieg tuig, waarin de sheriff zijn ge vangene vervoerde, is aan de kust van Californië neergestort, doch zij heiden hebben het leven er af gebracht en zijn naar de kust gestrompeld. Daar heeft Ed de sheriff neergeslagen en zich van zijn boeien bevrijd. Samen komen zij op de farm aan. Er breekt een wolkbreuk los, waar door zij beiden voorlopig niet verder kunnen trekken. Cally Canham (Jean Simmons) begrijpt al gauw, dat Ed Stone helemaal geen schurk is. Hij mag dan de broer van Munson hebben ge dood, doch dit heeft hij gedaan, naar hij zegt, uit zelfverdediging. Er ontstaat een idylle tussen de twee jonge mensen, die de she riff met lede ogen aanziet. Ten slotte komt ook de vader van Cally uit het dorp terug, juist op tijd om een gevecht tussen de beide mannen te doen ophouden. In een snelle en boeiende climax met de steven in de wind kwam te liggen. Ze bonkte en stampte hevig en van tijd tot tijd kwamen reeds kleine zeetjes over. De moeite waard was het echter niet en ze kwamen niet zo ver, dat ze over de paarden kwamen. Maar het werd hoe langer hoe erger. De zee was zwart als inkt en tot mijn geluk plenste plots een stortregen naar beneden. Ik zeg, tot mijn geluk, want dat was iets dat die paarden begrepen, waar door ze als een zeetje overkwam, niet onrustiger zouden worden. Water dat uit de hemel komt, kennen ze. Het kan geen kwaad, maar als het water in zulke kwanta en geheel onverwacht van beneden af tegen hen op- plenst, raken ze de kop kwijt. Nu merken ze door de plensregen niet, dat er ook nog van een an dere kant water over hen heen gehoosd werd. Ze trokken wat aan de halsters, hadden soms 'n beetje moeite om op de been te blijven, maar in ieder geval, het werd geen paniek, zoals ik had gevreesd. Paniek heerste er alleen bij de twee paardenboefjes, die nota bene aan boord waren voor de verzorging van de paarden en toen heb ik een stukje vocabu- 's-Hertogenbosch bleken de huis vrouwen te weten, hoe goede thee gezet behoort te worden, want daar waren het de dames F. v. d. Hout, E. v. d. Lek en E. Hooft, die hun plaatselijk kam pioenschap veroverden met resp. 92, 93 en 93V2 punten. Dit laat ste cijfer toont duidelijk aan, met hoeveel nauwgezetheid de jurv haar beoordeling in cijfers uitdrukt. Behalve Ria van Gelder was er nóg een scholiere, die boven de 90 punten uitkwam, en wel An nie Peperkamp uit 's-Hertogen- bosch, die met haar 93 punten haar collega thee-zet-kampioene mevr. Hooft (93%) naar de kroon stak. Nog vier wedstrijden zullen er gespeeld worden deze week in Zevenbergen, Bergen op Zoom, Roosendaal en Geertruidenber" achtereenvolgens op 5, 6, 7 en 8 Juni. Hierna zal bepaald worden wie aan de demi-finale meedoet, waaruit de Brabantse kampioe nen één onder de huisvrou wen en één onder de scholieren aangewezen worden. Deze zul len tenslotte de eer van Brabant moeten verdedigen tegen de Lim burgse kampioenen, die even eens door middel van een demi finale gekozen worden. blijkt dan of Ed Stone werkelijk de misdadiger is zoals de sheriff hem heeft geschilderd. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. MUSIS SACRUM. „GEEN LIEFDE DUURT EEUWIG". De bekende Franse filmregis seur Henri Verneuil heeft met zijn film „Les Amants du Tage" (Geen liefde duurt eeu wig) opnieuw zijn opmerkelijk meesterschap bewezen. Hij heeft van de roman van Joseph Kessel een bijzonder boeiend en verant woord filmverhaal gemaakt, dat we mogen rangschikken onder de beste psychologische thrillers dei- laatste jaren. De opnamen zijn buitengewoon mooi en de sfeer is met zeer eenvoudige middelen beklemmend en zeer sterk gete kend. Het is het liefdesverhaal van de man (Daniel Gelin) en de vrouw (Francoise Arnoul), die beiden hun echtgeno(o)t(e) heb ben vermoord, doch de tussen hen opbloeiende liefde wordt voortdurend bedreigd door de aanwezigheid van een inspecteur van Scotland Yard, die vastbe sloten is het meisje tot een be kentenis te dwingen. De man kan de onstoffelijke maar toch voort durende aanwezigheid van de echtgenoot van de vrouw niet verwerken. Telkens weer wordt hij geconfronteerd met alles wat zijn dode „rivaal" bezat en hij mist: rijkdom, goede afkomst en cultuur. De jalouzie sluipt zijn hart binnen en neemt weldra ge heel bezit van hem. Hiervan maakt de detective (Trevor Ho ward) een dankbaar gebruik 0111 de vrouw te breken en tot een bekentenis te brengen. Voortdu rend prikkelt hij de man door zijn insinuaties, dat de vrouw haar echtgenoot vermoord zou hebben. Tenslotte wint hij dit fascinerende duel. De bezetting van deze film is zeer goed gekozen. Daniel Gelin en Francoise Arnoul spelen op voortreffelijke wijze de man en de vrouw, die beiden het verle den met zich meedragen, het ver leden dat hun liefde tenslotte ook vernietigt. De Engelse acteur laire weggegeven. Ze keken even bewonderend op en waren met een over hun schrik heen. Wel, dat grapje heeft geduurd tot de volgende ochtend 10 uur, toen plots de wind ging liggen en een stralend zonnetje doorbrak. Dan is het altijd weer opnieuw of alles slechts een kwade droom was en of het mooie weer niet van de lucht was geweest. Maar, toen we naar de boxes en de bedding gingen kijken, was dat droomidee bliksems ;gauw verdwenen. Van de bedding was natuurlijk geen sprietje stro meer te bekennen en de hekken, waarvan boxes bij elkaar gesjord waren, leken wel 'n partij brand hout. Ik telde de paarden en wonder boven wonder waren er nog steeds veertig, maar zo mo gelijk zagen ze er nog schunni ger uit dan toen ze aan boord stapten. „Dat zal wel goed zijn voor zo'n dier om als deklading ver scheept te worden", zei ik tegen een van de staljongens. „Ach, wat wilt u, kap'tein. Het moet altijd op een koopje. Ik weet niet hoe dikwijls we d'r al over gesputterd hebben, maar je kan net zo goed tegen de muur spreken... Ach", zuchtte hij, „je Trevor Howard geeft met zijn gebroken Frans een prachtige creatie van de terrier-detectieve Lewis. Het verhaal, de sterke rolbe zetting, de prachtige entourage en de zeer knappe regie boeien de toeschouwer van het begin tot het einde. Zij, die een voorliefde hebben voor psychologische drama's, moeten deze film beslist gaan zien. Van vrijdag tot en met zondag. Alleen toegankelijk voor acht tienjarigen met werkelijke le venservaring en onderscheidings vermogen. „GANGSTERS AAN DE RIVIÈRA". Een film van heel wat minde re standing is „Gangsters aan de Rivièra". Dit neemt ech ter niet weg, dat achttienjarigen, die van sensatie en romantiek houden, er een paar uren aflei ding mee kunnen vinden, want er gebeurt zo wel het een en an der dat niet mag. De voornaamste persoon in deze film is de actrice Ginger Rogers, die de rol van „Johnny" Victor, een charmante Ameri kaanse ex-actrice, vertolkt. Zo als een dergelijke vrouw betaamt woont zij in een droom van een huis aan de Franse Rivièra, om geven door alle luxe die de film maar op kan brengen. Deze rijk dom wordt haar in de schoot ge worpen door een zekere Louis Galt, die vanuit onnaspeurbare bronnen massa's geld binnen krijgt, en die bovendien beloofd heeft haar te zullen trouwen zo dra zijn scheiding een feit zal zijn. Voor dit laatste doet hij evenwel helemaal geen moeite, in de mening blijkbaar dat het he lemaal niet nodig is, nu hij het vogeltje toch al gevangen heeft. Zodra Johnny dit ontdekt, wordt zij razend (het waarom moet bij een dergelijke vrouw een raadsel blijven), springt in een auto, rijdt als een bezetene langs klo ven en ravijnen en komt tenslot te terecht in het atelier van een eenvoudige kunstschilder. Daar gaan haar zogezegd de ogen open en er ontbloeit een schone idylle tussen deze beide mensen. Dit duurt echter niet lang, want haar armband wordt gestolen en komt tenslotte terecht bij de heer Galt, die een prachtig geoutilleerde drukkerij bezit, waar echter geen briefhoofden of andere onschul dige paperassen worden vervaar digd, maar zeer rendabele valse dollarbiljetten. Als Louis merkt, dat Johnny het met een ander houdt, wordt ook hij om onbegrijpelijke redenen woedend en krijgt moordzuchtige plan nen Daarna maken we kennis met een serie opwindende gebeurte nissen, die de liefhebbers zelf kunnen gaan zien op maandag en Woensdag. I Toegang 18 jaar. Provinciaal Nieuws VAN BOXTEL N.V. VIERDE HET GOUDEN BESTAAN. Het was maandag een grote dag voor de heer A. J. C. v. Box tel. Het bedrijf, dat hij 50 jaar geleden heeft gesticht, is onder zijn leiding en later onder de hui dige directeur Ludo van Boxtel uitgegroeid tot een zakenbolwerk van zes bedrijven. Het hoofdge bouw is gevestigd te Tilburg; met filialen te Breda, Roosen daal, Den Bosch, Eindhoven en Boxtel. Ter gelegenheid van het gouden bestaan heeft van Boxtel N.V. het hoofdgebouw in Tilburg wat verkoopruimte, toonzalen, kantoor- en technische afdelin gen betreft, een belangrijke uit breiding doen ondergaan, die de zaak tot een van de grootste, zo niet de grootste van Nederland heeft gemaakt. Temidden van een begint met van die beesten te houden, maar dat trappen ze d'r wel uit, en op het laatst weet je niet beter of het hoort zo." „Ja, jullie kunt er ook niks aan doen, dat begrijp ik, maar ik kan je verzekeren dat dat ééns is, maar nooit meer." We sjorden de boel weer zo goed als het ging voor elkaar en gelukkig hadden we tussendeks een vergeten baal of tien turf molm liggen, zodat we de arme stakkers toch aan bedding kon den helpen. Gelukkig was dat het enige ru we weer, dat we op de reis tegen kwamen en in betrekkelijk gun stige tijd lagen we voor de bank in Belawan op hoog water te wachten. Maar ik had gezworen dat ik die mijnheer Oscar Reven een lesje zou geven. Ik had m'n plan netje klaar en met voorbedachte rade niet geseind, wanneer ik binnen zou komen. Eerst wilde ik eens met vriend Van Galen spreken, die een belangrijke rol in het drama zou spelen. Van Belawan telefoneerde ik Van Galen en vroeg hem te spre ken. Met grote nadruk verzocht ik hem niemand te vertellen, dat ik binnen was en ik sprak af zee van bloemen heeft het 250 man sterke personeel de stichter (na de inzegening van het pand) hartelijk gehuldigd. Het perso neel heeft een gedenksteen aan geboden. Ook de heer van Cuyk, die van de oprichting in 1906 bij de firma in dienst is geweest, deelde in de hulde. Tijdens de receptie gedurende de middag hebben vele vrienden en relaties van hun warme be langstelling blijk gegeven. Ook de burgemeester van Tilburg, baron van Voorst tot Voorst, kwam zijn gelukwensen aanbie den. Tijdens een herdenkingsbijeen komst in het hart van de zaak, de grote verkoopafdeling, ont ving maandagochtend de heer A. J. C. van Boxtel, oprichter en oud-directeur van Van Boxtel N. V., uit handen van zijn echtge note, mevrouw Van Boxtel, de gouden medaille met oorkonde van de Nederlandse Maatschappij voor Handel en Nijverheid. Deze hij zeer hoge uitzondering ver leende onderscheiding bood Mr. K. A. M. Bastiaansen, secretaris van het Departement West-Bra bant, namens het hoofdbestuur aan onder felicitatie met 't per soonlijk gouden jubileum en dat van de firma. Tegelijkertijd mocht deze me daille ontvangen de heer A. C. M. van Cuijk, die meer dan 50 jaar aan het bedrijf is verbonden en thans chef-monteur is. HET SLIPSPOOK LOERT Een auto in een slip is zo goed als onbestuurbaar. Het is al len voor rijders van een boven klasse mogelijk hem op te van gen en bewust te trachten die te corrigeren. Ter beoordeling van de schuld bij een aanrijding tengevolge van een slip, behoeft naar onze me ning dan ook niet zozeer als maatstaf te gelden hoe geduren de die slip gereden is, maar daar vóór. Telkens verwondert het ons, dat op gladde wegen zo dikwijls gereden wordt alsof op dat glim mende wegdek het gevaar niet oj) de loer ligt. Nu is het wel hekend, dat men ook bij voorzichtig rijden in een slip kan geraken, doch het staat wel vast, dat men dit in de mees te gevallen voorkomen kan door zijn snelheid te regelen naar de toestand van het wegdek. En de ze kan, vooral bij temperaturen om en bij het vriespunt, erg ge vaarlijk zijn. Wie behalve zichzelf zijn wa gen wil wagen, moet de gevolgen zelf maar dragen. Maar zó is het doorgaans niet helemaal. De slip beslaat dikwijls de gehele breedte van de wég, dus men waagt er ook een ander aan. DaaromLaat een ander snel rijden, straks ziet u ze glij den! (U wilt het vermijden!) (Publikatie Verbond voor Veilig Verkeer). „DE ECHO" geeft U voor Waalwijk, Kaatsheuvel en de Lang straat hem 's avonds thuis te ontmoe ten. In den brede vertelde ik hem mijn ervaringen en legde hem mijn plannen uit, om op een of andere manier het op winst be luste pikeurtje een loer te draai en. Van Galen was vuur en vlam, want het bleek reeds de derde maal dat hij, steeds hopend eens een puik beestje te krijgen, zijn zevenhonderd harde guldentjes in de zak van Reven had geslierd en zodoende diens banksaldo had gespekt. Hij beloofde me zijn volle medewerking en beschermd door het nachtelijk duister toog ik naar het Medan hotel, waar ik door een zijgang naar binnen slipte. Mijn scheepspapieren had ik meegebracht. Alleen voor de paarden had ik een blanco stel connossementen en een vracht nota meegenomen. In de stilte van de tropennacht calligrafeerde ik het connosse ment voor „veertig renpaarden". „Vracht betaalbaar ter plaatse van bestemming." Toen zette ik me neer voor de vrachtnota van de weled.geb. heer Oscar Reven te Medan-Deli, O.K.S. van veertig renpaarden. 15% ad valorem van 1*1 'som I)e ondergetekenden, Mijnheer de redacteur, waren zeer ver legen, toen zij in de uitgave van Uw blad van maandag j.l. in het artikel dat gewijd was aan de H. Sacramentsprocessie, hun namen aantroffen*Zij maken Uw redac tie geen enkel verwijt, omdat het hier wellicht een kwestie betreft van „aan de weg timmeren". Met nadruk willen zij echter verklaren, dat hetgeen zij hebben gedaan, slechts een zeer beschei den onderdeel was van het grote werk, waarvoor tientallen ande ren zich zeer verdienstelijk heb ben gemaakt. Werkelijk verlegen met de lof die U hun toezwaaide, willen zij niets liever dan die lof doen toe komen aan die vele „stille" wer kers, die de ziel waren van deze grootse hulde aan het H. Sacra ment. Hetgeen zij op deze manier ho pen te bereiken. H. HOFFMANS Jr. WILLEM VAN DER MEE. P. S. J. VAN DE GRIENDT. Daar bedoelde verlegenheid een tweelingzuster is van de beschei denheid, siert zij de ondergete kenden in hoge mate, en daarom zouden wij de wat luidruchtige term „aan de weg timmeren" willen vervangen door de passen der en niet op publiciteit afge stemde phrase „aan het gods dienstig uitbreidingsplan wer ken". Overigens willen wij gaarne alles in het werk stellen om hun van deze verlegenheid te bevrij den, door van harte te onder schrijven, dat zovele tientallen anderen zich voor dit grote werk zeer verdienstelijk hebben ge maakt, en, voor ons onzicht baar, achter de schermen heb ben fewerkt bijvoorbeeld zij, die weken en maanden voor deze processie in touw zijn geweest op organisatorisch én administratief gebied; zij, die de diverse materialen beschikbaar hebben gesteld; zij, die deze ma terialen hebben bewerkt en pas klaar hebben gemaakt; zij, die zich persoonlijk hebben ingezet en zij, die door middel van geld of goederen hun medewerking hebben verleend. Wij willen deze erelijst niet alsnog vermelden, vrezend, dat deze „stille" werkers 011s attent zullen maken op „nog stillere" werkers, waardoor het wel eens zó stil zou kunnen worden, dat het zou lijken alsof er helemaal geen Sacramentsprocessie is ge weest. En die hebben we toch in alle pracht en praal met eigen ogen gezien. Red. Mijnheer de Redacteur, Ongetwijfeld zult U bereid zijn onderstaande mededeling op te nemen. Het betreft n.l. een blij nericht van het bestuur van het Protestants Ziekenhuis te 's-Her- togenbosch. Vorige week werd door de da mes Mej. van Heijst en Mevr. Janson namens de inwoners van Besoijen aan het bestuur een be drag van 351.50 overhandigd. Herhaalde malen hebben de inwoners van Besoijen hun har telijk medeleven met het Protes tants Ziekenhuis getoond en de ze vorstelijke gift is wederom 'n bewijs van hun grote liefde voor het Ziekenhuis. Want hoevelen zijn er ook niet in Besoijen, die in het Protestants Ziekenhuis hun genezing hebben gevonden? Wanneer dan de dank daarvoor omgezet wordt in spontane daad werkelijke hulp in de noden van het Ziekenhuis, dan is dit een bewijs van hartelijke samenwer king. Op deze wijze kan er iets groots geschieden, wanneer H.H. Doktoren, Directie en Bestuur zich gedragen weten door die ge meenten, welke op het Protes tants Ziekenhuis te 's-Hertogen- bosch zijn aangewezen. Binnen kort hoopt het bestuur dan ook zeer groot nieuws te kunnen uit zenden over de enorme uitbrei ding van het Ziekenhuis. Het bestuur van het Protestants Ziekenhuis. 28.000.— 4200.— Extra verzorging, voe ding, bedding enz. 30.per renpaard 1200.— Zegel 0.10 5400.10 tegen betaling waarvan de docu menten te uwer beschikking zijn. Na 'n zo welbestede dag wierp ik me in Morpheus' armen en droomde van renpaarden, kame len, nijlpaarden en venijnig trap pende muilezels. 's Morgens in de vroegte belde ik mijn klantje op om hem het verheugende nieuws te melden, dat er van zijn veertig renpaar den inderdaad veertig aangeko men waren en dat ze, zodra de vracht betaald was, tot zijn be schikking waren. „In orde", zei Oscar, zonder te weten wat hem boven het hoofd hing, zeg me maar even hoeveel je krijgt en dan breng ik 't geld mee en hoef je niet de moeite te nemen naar Medan te komen om een cheque te incasseren." (Wordt vervolgd). A Hij d schone tandenAltijd frisse mond HEERLIJK iTf Jaab" ÜM TE ROKEN OM TE PRESENTEREN Gladde wegen; liet slipspook ligt o| de loer. DE BESTE RECLAME uw im -««Wr

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2