WAALWIJK Waalwijkse en Langs Courant Uit de Langstraat Alleen in Verwiel's Lederwarenhuis KOFFERS en REISTASSEN VERWIEL's LEDERWARENHUIS Grolestr. 264, Waalwijk KERMIS-REGLAME Drunen Elshout Nïeuwkuijk. Vlijmen Sprang - Dapelle Haarsteeg Gapelle Waspik Raamsdonk «i*iwrn!nrpiT-Mi t. i i KERMIS - NUMMER MAANDAG 2 JULI 1956 Uitgever Waalwijk» Stoomdrukkerij Aatooa Tlelen Hoofdredacteur JAN TLELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 79e JAARGANG No. 52 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m,m. Contract advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 285, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 3, KAATSHEUVEL TEL. Z882. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' Jaarvergadering R.K.D.V.C. RKDVC hield in haar clubhuis, v. d. Geldt, deze week haar al gemene jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voorzitter de heer G. van Gorcum, een al gemeen jaaroverzicht. Hij wees er op dat in dit seizoen alle elf tallen in de competitie een behoor lijke plaats wisten te veroveren en dat het 4e eftal nog juist op het laatste moment zich het kam pioenschap zag ontglippen. De jeugd wist wel 't kampioenschap te behalen. I De penningmeester gaf hierna het financieel verslag dat sloot met een batig saldo. In het bestuur werden de aftre dende leden P. van Helvert en L. v#1 d. Geldt bij acclamatie herko zen. Voor de eftalcommissie wer den gekozen de heren M. Janssen en W. Lambrechs. Door het be stuur zal deze commissie nog worden aangevuld. De geestelijk adviseur kapelaan van Boxtel, sprak nog een alge meen opwekkend woord en van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Het was een gezellige en geanimeerde vergadering. Gymnastiek. Jeugdkampioenschappen van het District 's-Bosch. Zondagmiddag werden in Dru nen de wedstrijden om de jeugd kampioenschappen gymnastiek voor het district 's-Bosch gehou den. De uitslagen hiervan zijn als volgt Meisjes beneden 14 jaar: 1 OWS Waalwijk 669,15 pt. 2 SHJ Drunen 616,50 pt. 3 OSS 's-Bosch 605,80 pt. 4 Prins Hendrik Vught 574 pt. Personeelsprijzen 1 M. Schapendonk OWS; 2 H. Oversberg O^VS, 3 T. Roemer OSS. Meisjes van 14 tot 17 jaar: 1 SHJ Drunen 620,95; 2 OSS 's-Bosch 612.60; 3 OWS Waal wijk 605; 4 Prins Hendrik Vught 587.30. Personeelsprijzen: 1 R. v. Spijk SHJ 52 pt., 2 J. Ketelaars OWS 51.45 pt., 3 P. Roemer OSS 50.75 pt. i i I Totaal-uitslag: OWS Waalwijk le pr. 1730.40 pt., SHJ Drunen 2e pr. 1702.85 pt., OSS 's-Bosch 3e pr. 1653.15 pt., Prins Hendrik Vught 1583.05 punten. Jongens beneden 14 jaar: 1 SHJ Drunen 273,50; 2 OWS Waalwijk 272.50; 3 Prins Hendr. Vught, 4 OSS 's-Bosch. Personelsprijzen: 1 P. Hamers OWS 48 pt., 2 J. Korthout OWS 46.35 pt., 3 M. v. d. Wiel SHJ 46.10 pt. Jongens tussen 14-17 jaar. 1 OSS 's-Bosch 201.15; 2 SHJ Drunen 191.90 pt., 3 OWS Waal wijk 183.75, 4 Prins Hendrik Vught 173.30. Personeelsprijzen: 1 M. de Munnik SHJ 53.50 pt., 2 J. Roodnat OSS 52.25; 3 P. Walters OSS 50.70 pt. Het was een zeer geslaagde wedstrijd. Het woord werd nog gevoerd door de heer Peters, districts-bestuurder en de heer Roozen, voorzitter van SHJ. De prijzen werden uitgereikt door Burgemeester Snels. Visconcours. De Visclub, de Parelvissers, hield op het Kanaal een viscon cours waaraan door pl.m. 70 le den werd deegenomen. De wis- sebelker ging naar A. van Wezel met 238 gram; no. 2 werd J. Trommelen met 120 gram, 3 A. Melis 60 gr., 4 A. de Brouwer 50 gr., 5 A. v. Heeswijk 50 gr. Ook de jeugd deed mee en had een aparte klasse. De eerste prijs met wisselbeker ging naar B. van Heeswijk met het grootste aantal stuks en 40 gram. No. 1 werd C. v. Gorp met 70 gram; 2 B. van Heeswijk 40 gr.; 3 H. Fortuijn 40 gr.; 4 W. Klerkx 40 gr.; 5 L. van Heeswijk 32 gr. De visclub de Parelvissers werd verleden jaar opgericht. Zij heeft haar clubhuis in café H. v. Delft en. telt 125 eden. Bedevaart. De bedevaart van Eshout en omstreken naar de Martelaren v. Gorcum te d enBriel is officieel vastgesteld op woensdag 11 juli. De reis zal gemaakt worden per touringcar. Deelnemers worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te ge ven bij Broedermeester A. Lom- mers, Kerkstr. 76, Elshout, i.v.m. het aantal te bestellen bussen. Geslaagd. Onze dorpsgenoot J. Verhoeven slaagde te Waalwijk voor 't di ploma typen B. Hij genoot zijn opleiding aan de St. Michaël- school te Waawijk. Mariënkroon word;t abdij. Bij het bezoek van de generaal- abt Sighardus Kleiner en de prae- ses van de Congregatie Albericus Steyger is met toestemming van het kapittel de priorij „Mariën kroon" te Nieuwkuijk officieel tot abdij verheven. Spoedig kan de eerste abtskeuze en wijding tege moet worden gezien. Bedevaart naar Brielle. Woensdag 11 juli gaat de Vlij- mense bedevaart naar de H. Mar telaren van Gorcum te Brielle. Zij die de reis per bus nog mee willen maken, kunnen zich alsnog opgeven bij het bekende adres. Wielrennen. Zondag werden in Zandvoort de Kampioenschappen van Ne derland gehouden, waaraan en kele renners uit Vlijmen deelna men, Wolfs bij de profs en onafh. en enkele anderen bij de ama teurs. Zowel bij de profs als bij de amateurs werd het een massa sprint. Bij de profs werd Wolfs 8ste. De amateurs zaten in de kopgroep maar klasseerden zich in de sprint niet. Africhtingsvlucht jonge duiven. De jonge duiven zetten de eer ste africhtingsvlucht ook al met slecht weer in. De duiven kwamen zeer onregelmatig binnen, maar de verliezen vallen toch mee. Wedvlucht St. Vincent. De grote nationae vlucht St. Vincent hoort ook weer tot het verleden. Het is een snelle vlucht geworden, reeds voor 4 uur des morgens werd in Steenbergen een duif geconstateerd. In Vlijmen viel de eerste duif even voor 10 uur binnen. Deze stond ook nati onaal van J. Oosterwaal, 2e werd H. v. d. Heijden, 3e R. v. Esdonk. gemaakt dank zij de medewer king van autobezitters, die hun wagen geheel belangeloos ter be schikking stellen. De rit is be paald op woensdag 4 juli a.s. en zal gaan naar de Westhoek van Brabant; o.m. zullen bezocht wor den Breda, Oudenbosch, Willem- stadt en Zundert. Het comité heeft gemeend ditmaal te moeten afwijken van de gebruikelijke rit naar de grote steden en heeft daarom een reis uitgestippeld die de oudjes meerdere mooie plek jes van onze provincie wil laten zien. Met de steun van de inge zetenen en de automobilisten be looft het voor de Ouden van Da gen weer een prettige dag te worden. Des middags om half één zal de file auto's zich in beweging zetten, terwijl ze des avonds om 9 uur thuis worden verwacht, op de Grintweg aan de kom van het dorp zullen ze worden afgehaald door de harmonie en gaat het naar café M. Reuzer, waar de avond verder gezellig zal worden doorgebracht. Om op tijd te kun nen vertrekken verzoekt het co mité om tijdig aanwezig te willen zijn. Centrale Volksbank. De kassier van de Centrale Volksbank alhier, verzoekt alle houders van een spaarbankboek je, die dit zondag j.l. verzuimd hebben om in te leveren voor controle en rentebijschrijving, dit zo spoedig mogelijk te doen. Operette. Onder leiding van de heren van der Heijden en Kooiker heeft het Haarsteegs kinderkoor de ope rette Prinses Rozelijn in studie ge nomen. De muziek en zang zijn gebaseerd op melodieën van Schubert, Mozart en Strauss. In het najaar hoopt men met deze operette op de panken te ver schijnen. Jeugdwerk. Ook dit jaar zal er door de Jongensjeugdvereniging weer 'n kampweek worden gehouden. De ze keer is de keuze gevallen op de omgeving van het dorp Bergen in Noord-Limburg. De kamptijd is met een dag verlengd om tege moet te komen aan de vurige wens van de oudere jongens. De datum is vastgesteld op 9 t.m. 14 augustus. Ook hebben aalmoezenier en leiders een mooi bustochtje in voorbereiding voor de ouders, die jaarlijks het kamp vuur komen bijwonen. Teneinde de kampkosten te kunnen bestrij den zal binnenkort nog een actie worden gevoerd, waaraan weer enkele aardige atracties verbon den zijn. |s i i I Chr. Padvindergroep „Jan de Rooij". Na 4 wedstrijden gespeeld te hebben is de stand in de patrouil- zo'n geweldig sortiment in elke prijs, in tientallen modellen en kleuren. De Speciaalxaak met het Juiste sortiment. Wedvlucht St. Denis. Zondag werd gevlogen van St. Denis Frankrijk, afstand 360 km, los 7.30 uurx eerste duif 11-9-45, laatste prijswinnende duif 11-32- 55; uitslag als volgt: D. Stupers 1; Th .v Overdijk 2, 9, 15; H Pelders 3, 7. 12; de Laat-Parijs 4; J Verschuuren 5; L van Esch 6; Jan Kuijs 8, 14; Jos Kuijs 10, 13; M Libregts 11; Cv Heivoort 16. Autotocht Ouden van Dagen. Evenals vorige jaren, ligt het weer in de bedoeling van het co mité, om voor de ouden van da gen een uitstapje te organiseren. Zondag j.l. na de Hoogmis kwam het comité in een laatste vergadering bijeen om alles tot in de puntjes verzorgd te krijgen. Dit uitstapje is weer mogelijk le-competitie thans: 1 Spechten 41 pt.; 2 Eekhoorns 40 pt.; 3 Kievi teen 38 pt. en 4 Sperwers 36 pt. Hieruit blijkt, dat de winnaars van de vorige competitie nu zijn afgezakt tot de laagste plaats. In de individuële wedstrijd heeft zich een kopgroep gevormd, bestaande uit: 1 Jan de Cloe 52 pt.; 2 Gijs voor de Poorte 51; 3 en 4 Ad van Vuuren en Kees de Cloe ieder 50 pt.; 5 Ad Braspen ning 46 pt.; 6 en 7 Gerrie Gouda en Hans van Oosterhout ieder 43 punten. Geref, Gemeente. Dinsdag 3 juli des avonds half acht hoopt D.V. voor de Geref. Gemeente, Julianalaan 8 alhier, voor te gaan de Weleerw. heer Ds. van der Bijl, voorheen predi kant bij de Chr. Geref. Kerk te Leerdam. j l i P.V. Nooit Gedacht. De P.V. Nooit Gedacht, ge vestigd bij dhr. C. v. Tilborgh aan de Hogevaart, hield j.l. vrij dag een wedvlucht vanuit Chate- roux. De prijzen werden als volgt behaald: C. Verhagen 1; A. Brouwers 2; A. Rijken 3; W. Nieuwenhuizen 4; C Broeks 5; H. van Seist 6, 8; A. Snaphaan 7; J. Versteeg 9; Gebr. v. Oss 10; Joh. Sterrenburg 11£ 12. A.s. donderdagavond inmanden voor Creil, tussen 7 en 9 uur en vrijdagavond een oefenvlucht voor jonge duiven vanaf Putten, tussen 8 en 9 uur. De duiven werden gelost om 6 uur, vrijdagmorgen. Eerste duif 3-51-12. i Benoemd. Mej. G. Hofman, onderwijzeres aan de Christelijke Lagere School te Waspik, is in soortgelijke func tie benoemd te Wageningen. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waspik op vrijdag 6 juli 1956 om 20 uur ten gemeentehuize alhier. Agenda 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet buiten schilderwerk gemeentehuis. 4. Voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet in de bouw fietsenbewaarplaats. 5. Voorstel tot afw. beschik king op een verzoek van C. T. J. Gijsman om ontheffing van het bepaalde in artikel 11, eerste en tweede lid van de winkelsluitings wet. 6. Voorstel tot vaststelling ex ploitatievergoedingen der bijz. la gere scholen over 1955. 7. Voorstel tot aankoop van de leegstaande woning in eigendom van de erven H. de Klijn, plaat selijk gemerkt Verl. Diepstr. 10. 8. Voorstel om medewerking aan besturen der bijzondere lage re scholen ex. art. 72 der L. O. wet 1920. 9. Voorstel tot onbewoonbaar verklaring van woningen. 10. Voorstel tot toekenning van een uitkering aan het gemeente- personeel over het le halfjaar 55. 11. Voorstel tot vaststelling voorschot exploitatieverg. bijz. kleuterscholen 1956. 12. Voorstel tot vaststelling hef fingspercentages straatbelasting 1956. 13. Voorstel tot afschaffing van markten. I 14. Voorstel tot financiële me dewerking aan de stichting St. Jozefhuis, in de bouw van een Bejaardentehuis. 15. Wijzigingen begrotingen 1955 en 1956. 16. Rondvraag. Geslaagd. Onze dorpsgenoten Mej. C. van Onzenoort en de heren A. Maatjens en P. v. Hal slaagden voor het exa men gemeente-financier. Benoemd. I -p-rj nr *'nt K\ De heer P. v. Aalst is benoemd tot commies le klas ter gemeente secretarie te Leidsendam. Landbouw-ingenieur. De heer A. de Bruyn alhier slaag de voor het candidaats-examen Landbouw-ingenieur te Wagenin gen. i Gemeenteraadsvergadering. De raad der gemeente Raamsdonk kwam vrijdagavond om half 8 in openbare vergadering bijeen, waar bij de heer Bergé afwezig was. Enkele ingekomen stukken en mededelingen werden voor kennis geving aangenomen. Het aan de besturen van bijzon dere lagere scholen toegekende voorschot over 1956 op de uitgaven voor vakonderwijs, werd met 32 verhoogd. Ook de besturen van de bijzondere kleuterscholen krijgen een voorschot over 1956 op de ex ploitatie-vergoedingen. Een nieuwe verordening op de heffing van keurlonen in onze ge meente werd vastgesteld. De verordening op de heffing en invordering van leges ter secreta rie, onderging de 10e wijziging. Wilt u t ij d i g uw ADVERTENTIE voor ons gereed maken en ze ook ten spoedigste inzenden? Wij hebben dan de tijd om er de nodige zorg aan te besteden. Mist de bus niet, maar zórgt dat uw reclame in ons blad komt, want dat toch is DE reclame voor plaats en streek. De regelen met betrekking tot controle op de wet geldelijk beheer en de met de boekhouding belaste ambtenaren, werden gewijzigd. In verband met de bouw van een woning, staat de gemeente borg voor rente en aflossing van een geldlening, door derden te verstrek ken aan A. C. de Ruyter. Met de N.V. Waterleiding Mij. Noord-West Brabant werd een geld- lenings-overeenkomst aangegaan in verband met de deelneming in het aandelen-kapitaal dezer N.V. Van D. M. de Rooy werden twee perceelsgedeelten grond gekocht, liggende aan het Omschoor en de Julianalaan. Ook van C. J. Kerstens werden twee stukken grond aange kocht aan de oostzijde van de Ju lianalaan. 't Voorstel tot aankoop van gron den ten behoeve van de aanleg van een zwembad, keurde de raad goed (1038 m-' tegen ƒ250). Aan de Lijsterbesstr. werd grond verkocht aan J. Pals en J. A. van Erp. Met het r.k. kerkbestuur der St. Bavo-parochie te Raamsdonk(dorp) werd een overeenkomst aangegaan, waardoor de gemeente het recht van erfpacht verkrijgt van het park vóór de r.k. kerk. Het erfrecht geldt voor de duur van 25 jaren. Het park dat thans in vervallen toestand ver keert, is groot 5000 m2 en wordt ge durende deze tijd door de gemeente bijgehouden. Het zich in het park bevindende H. Hartbeeld behoort hier niet bij. Voor de omgeving van de r.k. kerk te Raamsdonksveer werd een nieuw wederopbouwplan vastge steld. De raad besloot verder een ver plichte vacantie-week voor te schrijven voor bakkers, slagers en groentehandelaren. Dhr. v. Strien stelde naar aanleiding hiervan en kele vragen, o.m. of dat 't verplicht was om hieraan mee te doen en wat bij overtreding de gevolgen kunnen zijn, waarop de voorzitter meedeel de dat hiertegen door de politie zal worden opgetreden, aangezien het hier terdege een plaatselijke ver ordening geldt. Iedere bakker, sla ger of groentehandelaar valt hier onder. Het bezwaarschrift van een café houdster werd ontvankelijk ver klaard en komt van 75 op 62.50. De rekeningen van de gemeente lijke instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon over 1954 van de keuringsdienst van vee en vlees, werden door de rapporterende com missie in orde bevonden. De begroting van de gemeentelij ke instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon, evenals die van vee en vlees, werd gewijzigd. „Dr. van Beurdenschool". Voor het examen 3-jarige Han delsavondschool slaagden de da mes: A. van Beijnen, W. H. B. de Louw, M. van Osch, A. Pullens te Waalwijk, H. Rijken te Spr.- Capelle en de heren: J. Beerens, B. Blijleven.s, C. de Bont, J. Du- moulin, J. Mandjes, L. H. Pullens, L. P. Pullens, W. Pullens, J. Tho mas, C. Verheijen, J. Verhoofstad en J. Zwaans te Waalwijk, M. v. Andel, C. Nieuwkoop en J. Vos te Sprang-Capelle, A. de Bont te Nieuwkuik en C. Bouman te Waspik. Afgewezen: 7. GESLAAGD. Voor het Mulo A diploma en Middenstandsdiploma slaagden in Breda: Rina v. Beek, Sprang; 1 Bas v. Dongen en Jan van Til borgh, Capelle. Voor het B-diploma: Peter Rijken, Kaatsheuvel. Voor het A-diploma slaagden nog Ad Kreugel en Jo van Til borgh te Waalwijk, Bernard Wissink te Sprang. Allen waren leerlingen dei- Nuts ulo-school te Waalwijk. DE MIDDELBARE VAKSCHOOL VOOR DE LEDER- EN SCHOEN INDUSTRIE TE WAALWIJK. De dagschool van de M.V.L.S. zal dit jaar gesloten worden op donderdag 12 juli a.s. Na deze sluiting bestaat er gelegenheid het werk van de leerlingen te be zichtigen en de voor dat doel ge organiseerde tentoonstelling zal geopend zijn op donderdag 12 juli van 25 uur en op vrijdag en zaterdag d.o.v. van 912 en van 25 uur. Deze tentoonstel ling biedt zowel aan belangheb benden alsook aan de velen, die in deze streek belangstelling voor de leder- en/of schoenindustrie hebben, een goede gelegenheid om zich een oordeel te vormen over hetgeen door middei van dit verder gaande vakonderwijs, dat tot doel heeft krachten op te lei den voor de leidende functies in de leder- en schoenindustrie, be reikt kan worden. Op de afdeling Lederbereiding zijn zowel tijdens de cursus ge maakte klassieke als moderne ledersoorten te zien, b.v. box calf, mastbox, rundbox, tassen- en j assenleder, nerf getrokken le der, waterproof, kaifs- en split- suède, voeringleder, zooileder, voetballeder, protheseleder, pels- vellen, grauw overleder, semi- chroomvetleder en technische ledersoorten als slagriemenleder, drijfriemenleder en opgeplakt tuigleder. Op de afdeling Machinale Schoenfabricage vindt men een rijke schakering van schoeisel, gefabriceerd naar de verschillen de maakwijzen, o.a. flexible, re- pareerbaar flexible, Good-Year, Mackay-Welt in de ruimste zin, California en diverse fantasie fabricagemethoden. Tevens treft u aan een collectie schachten en andere halffabrikaten, door de leerlingen gemaakt naar eigen ontwerp. De veelzijdigheid van de school op het gebied van de leder- en schoenindustrie komt in de door haar tijdens het onderwijs gefa briceerde produktie op deze' ten toonstelling op interessante en leerzame wijze tot uiting. Wij wekken dan ook, met de leder en schoenfabrikanten, al len die op een of andere wijze bij de belangen der leder- en schoen industrie geïnteresseerd zijn, met aandrang op, de thans weer ge boden gelegenheid om met de re sultaten van het vakonderwijs dezer school kennis te maken, wel te benutten". PAROCHIANEN VAN „SINT CLEMENS" SCHONKEN (WEER) RUIME BIJDRAGEN. De parophianen van „St. Cle mens" hebben zich de laatste ja ren wel buitengewoon milddadig getoond ten opzichte van hun kerkbestuur, dat, zoals bekend, met grote financiële zorgen zat. Dank zij deze offerzin, waarbij zelfs de minst bedeelden niet wilden achterblijven, kon de St. Clemenskerk verder gerestau reerd worden, kwamen er weer klokken in de toren, werd het kerkinterieur stijlvol beschil derd, werden alle banken ver nieuwd, een geluidsinstallatie aangelegd en 'n stemmige wand versiering in het priesterkoor aangebracht. Maar er bleef nog altijd een enorme schuldenlast op de kerk drukken, waardoor het kerkbe stuur voortdurend met financi ële zorgen zat. Een nieuw beroep op de mild dadigheid der parochianen is niet zonder resultaat gebleven. Naar gisteren in de'kerkdien sten werd medegedeeld, is dooi de gezamenlijke parochianen voor een totaal aan 8500.in getekend, waarvoor pastoor v. d. Brekel, mede namens het kerk bestuur, zijn parochianen harte lijk dank bracht. Voorwaar een prachtig voor beeld van offerzin en van een eensgezind streven om voor de toekomst gunstiger financiële perspectieven te openen voor de St. Clemensparochie, waar, door gebrek aan middelen en een zwa re schuldenlast, veel noodzake lijke voorzieningen achterwege moesten blijven. ZELDZAME VONDST. Tijdens graafwerkzaamheden bij de Fa. van Liempt in de Gro testraat hebben arbeiders dezer dagen een zeer zeldzame vondst gedaan. Onder een stookplaat ongeveer 60 cm. onder de bega ne grond trof men 8 zilveren en 7 gouden munten aan, die daar

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5