SPORTSPIEGEL OUDKERK Excellente expositie bij de Fa. van Dommelen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JULI 1956 OPROEP Voetbal Familiedrukwerk Handelsdrukwerk V erenigingsdrukwerk al eeuwen hebben moeten gele gen. Het latijnse randschrift van een der munten vermeldde het jaartal 1463. Op twee andere munten waren de jaartallen 1594 en 1601 vermeld. Óp de ove rige munten waren de jaartallen niet duidelijk meer leesbaar, doch deskundigen zullen onge twijfeld kunnen vaststellen uit welke tijd zij dateren, temeer omdat deze munten en vooral de gouden nog in zeer goede staat verkeerden. Wij hopen nog na der op deze zeer interessante vondst terug te komen. STRAALJAGER BIJ MILL NEERGESTORT. Luitenant J. H. Benckhuijsen verongelukt met „Thunderstreak" Zaterdagmiddag omstreeks 3.15 uur stortte vlak voor de landing op de vliegbasis Volkel een straal jager van het type F 84-F Thun derstreak van de Kon. Lucht macht neer bij Mill. De bestuurder, onze 25-jarige stadgenoot reserve tweede luite nant-vlieger J. H. Benckhuijsen, kwam hierbij om het leven. Het toestel spatte uiteen en werd ge heel vernield. Volgens ooggetuigen moet de oorzaak van het ongeluk worden gezocht in het afslaan van de mo tor van het toestel tijdens de lan ding. Luit. Benckhuijsen heeft nog getracht zijn toestel opnieuw te starten en toen dit niet lukte is hij er toch nog in geslaagd zijn toestel over een munitiedepót en een aantal woningen heen te bren gen. Hij heeft het toestel nog door middel van zijn schietstoel verla ten, doch de hoogte was te gering om nog behouden op de grond te kunnen komen. De parachute opende zich pas enkele meters boven de grond. Het toestel stort te enige tientallen meters van het munitiedepót neer. De brandweer van het militaire kamp Mill begaf zich terstond naar het wrak om reddingspogin gen in het werk te stellen, doch de vlieger bleek aanvankelijk on vindbaar. Later werd hij op een kilometer afstand van het wrak gevonden. Hij was toen nog in leven. De door dr. Gunneweg uit Mill verleende eerste hulp heeft echter niet mogen baten. Korte tijd later overleed luitenant Benckhuijsen. Luitenant Benckhuijsen ontving zijn vliegopleiding in Amerika en keerde in 1954 naar Nederland terug als sergeant-vlieger. Zijn officiers-opleiding ontving hij te Breda en werd daarna gestatio neerd op de vliegbasis Volkel bij het 311e squadron van de tacti sche luchtmacht. Luitenant Benckhuijsen was ook instructeur voor de bespuiting vanuit vliegtuigen van landerijen, waarvoor hij een speciale oplei ding genoten had. De begrafenis met militaire eer zal plaats hebben op woensdag 4 juli a.s. des voormiddags om 10.30 uur vanuit de Ned. Herv. Kerk aan de Haven. SUKSESSEN OWS. Op de zondag door de Drunen- se gvmnastiek vereniging SHJ georganiseerde Bossche Jeugd kampioenschappen wist OWS 't kampioenschap te behalen. Hier mede kwam OWS in het bezit van de prachtige wisselbeker, door SHJ beschikbaar gesteld. Personele prijzen behaalden Meisjes t.m. 14 jaar: le prijs M. Schapendonk; 2e prijs H. Oversberg; meisjes 14-17 jaar: 2e prijs W. Ketelaars. Jongens t.m. 14 jaar: le prijs G. Hamers; 2e pr. A. Korthout. Voor leidster, leiders en vere niging weer een suksesvolle dag. CONCERT IN BAARDWIJK. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bern- nard werd j.l. vrijdagavond dooi de harmonie „St. Jan" en het Gemengd Koor „Tot Bloei dei- Toonkunst" 'n gezamenlijk con cert gegeven op de gemeente-ki osk, die daartoe geplaatst was op het plein voor het Gemeen schapshuis in Baardwijk. Jam mer dat' de regen als spelbreker optrad en aan de belangstelling vanzelfsprekend veel afbreuk deed. Toch hebben nog velen ge noten van het mooie, gevarieerde programma. De harmonie, onder leiding van de heer 's Gravesande uit Oosterhout, voerde haar num mers op zeer verdienstelijke wij ze uit, waarbij we ook de solis ten J. Mol en Chr. Th ij ss en even willen vermelden, die hun duet voor clarinetten, met begeleiding van de harmonie, prima hebben gespeeld. Het Gemengd Koor, onder lei ding van de heer F. Wilinont, voerde een tweetal bekende wer ken met harmoniebegeleiding uit, die zeer in de smaak vielen, alsmede enkele kleine zangkoren die zeer goed vertolkt werden, al mocht de bezetting van dit koor, dat zich speciaal op operette-uit voeringen toelegt, voor 'n open lucht concert wat talrijker zijn. Maar hopelijk komt daarin, als de voortekenen niet bedriegen, binnenkort wel verbetering De harmonie St. Crispijn maakte deze avond een muzikale wandeling door een deel van de gemeente. VISCLUB „MAAR GEDULD HEBBEN". Zaterdagmiddag hield de vis club „Maar geduld hebben" te Baardwijk haar jaarlijkse onder linge viswedstrijd in liet kanaal. De deelname der leden was zeer groot, maar de vangst was uiterst pover. De ruim 150 hen gelaars wisten tesamen slechts 'n 14-tal visjes te verschalken. Zo kon het gebeuren dat een visser met 'n vangst van slechts 2 stuks de wisselbeker met de eerste prijs dit jaar in de wacht kon slepen. Deze gelukkige was Ant. v. Mierlo. De 2e prijs ging naar Jo Wilhelm, de 3e naar Chr. van Hi lat en de 4e naar B. Dol- lekens, terwijl nog een 9-tal an dere deelnemers een prijs ten deel viel. In het stamcafé L. van Crom voirt reikte de voorzitter van de visclub, de heer J. v. d. Ven, de prijzen aan de gelukkige win naars uit; terwijl ook alle andere deelnemers bij loting een prijs kregen toegewezen. Tijdens het gezellig samenzijn dat hierop volgde, werden voorts nog diverse verlotingen gehou den. Cabaret „Baerekse Kermis", Met een groots opgezette caba ret-avond luidt „Baardwijks To neel" de a.s. kermis in en wel op zaterdagavond a.s. (7 juli). Het programma draagt een ty pisch Baardwijks karakter, wat vooral tot uiting zal komen in de schetsen, die echt „Baoreks" zijn en die speciaal voor deze avond zijn geschreven. Ook zijn sommi ge liedjes van „Baoreks" gehalte wat de sfeer zeker zal verhogen. Kosten noch moeiten zijn ge spaard om met iets goeds te ko men; voor sommige nummers zijn zelfs speciale costuums gehuurd. Wij hebben een en ander uit 't „rijke" programma vernomen en daaruit concluderen wij nu reeds, dat het a.s. zaterdag in het ge meenschapshuis al echt „Baorekse kermis" zal zijn. De zaal zal ongetwijfeld af en toe gieren van het lachen om de rake zetten in de schetsen, maar ook zal men intens luisteren naar de mooie liedjes die Jos Remie al léén èn met zijn „stel" ten gehore zal brengen. Dit cabaret wordt geheel ver zorgt door eigen krachten, zowel aspiranten als leden. Wat het muzikale gedeelte be treft berust de leiding bij de be kende pianist de heer Piet Mul ders, terwijl J. v. d. Hoven de al gehele leiding heeft. Daar het een echte ouderwetse avond gaat worden, mag dan ook geen enkele Baardwijker, die in de gelegenheid is, achterwege blijven. Indien deze „Baorekse kermis" goed slaagt (waar wij niet aan twijfelen), dan groeit er misschien nog wel eens een revue uit!!, die dan de hoofdschotel zal vormen van het a.s. feest!! want over1 'n goed jaar viert Baard wijks Toneel n.l. haar 25-jarig ju bileum. Maar hier komen we nog nader op terug. KUNT OOK y... MAKfN MET 'N Grotestraat 262 WAALWIJfi UNIFORMEN HARMONIE „ST. CRISPIJN". In een fraai opgemaakte eta- lagehoek van haar Herenmode- afdeling beeft de Fa. Curnen het model van een uniform geëxpo seerd, zoals deze iu de toekomst door de Harmonie „SI. Crispijn" gedragen zullen worden. Deze bijzonder fraaie donkerblauwe uniformen met dito pet vallen op door de voortreffelijke snit en stemmige uitvoering Men heeft elke overdaad vermeden en een zeer gedistingeerde - decoratie gehanteerd. Met deze uniformen zal dit muziekgezelschap „aan gekleed" zijn op een wijze die 'n goede en dikwijls naar builen tredende harmonie past. Kampioenschap theezetten. Waafwijkse was nummer drie. In de Philipsschouwburg te Eindohven zijn de wedstrijden ge' Eindhoven zijn de wedstrijden ge houden om het zuidelijk kam pioenschap theezetten, geleid door de stichting „Het theebureau voor Nederland". Kampioen is geworden Agnes Visbeek uit Sittard met 104)^ pt„ tweede werd Willie v. Leeuwen uit Geleen met 103J4 pt„ derde Ria van Gelder uit Waalwijk met 101 pt. en vierde Renee van Don gen uit Eindhoven met 98 pt. SUBSIDIES VOOR O.O.G. EN BAARDWIJKS TONEEL. Voor de opvoering van „Para- rijsvogels" heeft de toneelvereni ging O.O.G een provinciaal sub sidie ontvangen van 250—, ter wijl Baardwijks Toneel voor de opvoering van het toneelspel „Een Moeder" van Cor Hermus een soortgelijk subsidie heeft ontvangen groot 75.—. Hier mede komen beide verenigingen tevens in aanmerking voor een gemeentelijk subsidie, dat haar bij besluit van B. en W. van 30 puni j.l. ook is verleend. Het subsidie dat O.O.G. voor „Paradijsvogels" heeft ontvan gen, is bijna 't maximum 300) hetgeen wel een bewijs is dat de ze opvoering op een bijzonder hoog plan heeft gestaan. We hopen dat deze subsidies voor beide verenigingen een aan sporing te meer mógen ziin op de ingeslagen weg voort te gaan. AANRIJDINGEN. Donderdag j.l. had op 't kruis punt StationsstraatBernhard- straat een aanrijding plaats tus sen een wielrijder en een brom fietser. Laatgenoemde, die in Noordelijke richting reed, ver leende geen voorrang aan de uit de Bernhardstr. komende wiel rijder. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Rijwiel en bromfiets werden beide be schadigd. Tegen de bromfietser is door de politie procesverbaal opgemaakt. Het 5-jarig zoontje van H. v. d. G. stak donderdagmiddag tijdens het spelen plotseling de Wilhelininastraat over en liep daarbij tegen een juist passeren de motorrijder aan. Hoewel de motorrijder krachtig remde, kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. Het jongetje liep 'n aantal liolite verwondingen en ontvellingen op en kon, na ver- bonden te zijn door een lid van het Ned. Rode Kruis, naar de ou derlijke woning vervoerd wor den. Van de motor werd-de kop lamp beschadigd. Zondagmiddag had te om streeks 2.15 uur een aanrijding plaats bij de overweg in de Sta tionsstraat tussen twee auto's, die gelijktiidig het kruispunt na derden. De ene auto naderde met vrij*grote snelheid uit de Sint Antoniusstraat, de andere ach ter een bus uit de Burg. v. d. Klokkenlaan. Beide voertuigen i liepen schade op. De politie heeft de schuldvraag in onder j zoek. De bromfietser J. J. H. uit Dongen kwam zondagmiddag in de St. Antoniusstraat ernstig te vallen, doordat de bal van en kele op het trottoir voetballende jongens tegen zijn voorwiel te recht kwam. De bromfietser ver loor daardoor de macht over het stuur. Hij liep een aantal schaaf wonden op, terwijl zijn oostuum door de val onher&telhaar werd vernield. De bromfiets werd j zwaar beschadigd GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Donkerblauw kindermanteltje blauwe hoofddoek; rozenkrans; bruine houten kralen met enige medailles; hond (Mechelaar) donkerrode zwembroek en had handdoek; wit gevlochten hals snoer. Verloren: Rode step; blauwe vulpen; kinderbril met gevlamd mon tuur; donkerblauwe zwembroek met badhanddoek; gele hoofd doek; fietstas.; damesportemon nee met 35.portefeuille in houdende diverse papieren; na- tuurziiden shawl (paars tn.\f geel)lichtbruinl portemonnee met inhoud; vulpen, merk Peh- kan; rood portemonneetje met 0.20. AGENDA. Maandag en woensdag 2 en 4 juli. Luxor 8 uur: Ridders van de Ronde Tafel", 14 jaar. Musis Sacrum 8 uur: „inspec teur Ripley slaat toe", 18 jaar. Woensdag 4 juli. Hotel Verwie 1 7.30 uur: Repe titie gehele Waal wijk se Orkest. Woensdag 8 uur repetitie da mes en heren Oefening en Ver maak in de Twee Kolommen. Zondag 12 uur Kermismatinée Oefening en Vermaak in Musis Sacrum. Het 'Comité „Ouden van Dagen" te Waalwijk roept bij deze op Gegadigden die op DINSDAG 31 JULI a.s. het uitstapje naar Schjjndel willen meemaken. Alle personen van 6T> jaar en ouder (zowel mannen alsvn uwen) komen in aanmerking. Men kan zich tot en met donderdag 1.2 Juli opgeven bfj A. TIELEN, Drukkerij Grotestraat 205 WAALWIJK Het Comité Ouden van üagen. Z Brommers en rqwielen voor elke heuxs en elke smaak \7oor de tweede maal dit jaar heeft de Fa. van Dommelen in haar werkplaats in de Stati onsstraat een rijwiel- en brom- tfietsshow georganiseerd, die en deze tweede maal nog in ho gere mate dan de eerste maal een voortreff elijk beeld heeft ge geven van hetgeen er op dit ge bied in de handel is. Men zou kunnen tegenwerpen, dat deze expositie zich beperkte tot de meest vooraanstaande merken, maar dit „gebrek" moet men an derzijds tevens zien als 'n winst punt, omdat ook in de rijwiel-en bromfietsbranche rijp en groen door elkaar loopt, zodat 't voor de veelal ondeskundige koper moeilijk wordt een juiste keus te doen. Deze expositie van de firma van Dommelen nu heeft die merken op de voorgrond ge schoven, die voor de volle 100 percent betrouwbaar en tech nisch perfect zijn. Zij heeft dus op voortreffelijke wijze 'n voor lichtende taak vervuld op een wel zeer juist gekozen ogenblik. De vóórliefde voor de bromfiets •wordt namelijk steeds groter en vooral aan het begin van dit zo merseizoen gaan velen over tot de stap die zij wellicht al eerder hadden willen doen. Dat een be drijf bet doen van een dergelijke stap vergemakkelijkt door een zeer aantrekkelijke en voorlich tende show, is een bewijs dat men de smaak van het publiek zeer wel aanvoelt en deze wil leiden. Met vele anderen hebben ook wij een bezoek aan deze excel lente tentoonstelling gebracht, waar de hromfietsliefhebbers het water wel in de mond gelopen moet zijn hij het zien van de ve le fraaie machines. En ongetwij feld zal de meeste belangstelling zijn uitgegaan naar de knalrode Monza, die zo op het oog iets weg heeft van een vervaarlijk snelle jager. Deze fraai uitge voerde brommer met een 12%- liter tank is het produkt van een zeer geslaagde samenwerking van een Parilla-moior en een H.M.W.-frame. En de prijs is be slist lager dan men zou verwach ten, n.l. 695.Maar er was meer fraais te zien dan deze spectaculaire Monza. Daar zijn de H.M.W. Sportief en de prach tige nieuwe Admiraal met inge bouwde koplamp en motor voor resp. 695,en 670,Twee brommers, waaraan men met 'n gerust hart een vakantie „ver van huis" kan toevertrouwen. Dat men ook bij de bromfiets tot steeds nieuwe en verrassende vindingen komt, bewijst de Ad miraal Dubhelzii met telesoopi- sche achiervering. De heide zit plaatsen hebben hier ieder een eigen vering, die onafhankelijk van elkaar staan. Een unieke machine om er samen op uit te trekken voor 725. Naast de H.M.W. moeten we direct de Magneet-produkten noemen. Hier weliswaar geen noviteiten, maar wel de bijzon der fraaie en beproefde model len in nieuwe kleuren. Verder Rapp, Solex en Ziindapp. Voor de rustige bromfietsers is vooral de Solex 't aangewezen vervoer middel. En hoezeer deze brom mer zich in de belangstelling van hét publiek mag verheugen, blijkt wel uit het feit, dat men aan de overgrote vraag niet ter stond kan voldoen. Als u uw zinnen dus op een Solex hebt ge zet, wacht dan niet tot het laat ste ogenblik, maai' wees er tijdig bij. Vooral de nieuwe Solex met valbeugel (compleet voorde aan trekkelijke prijs van 417. blijkt het troetelkind van het publiek te zijn. Bij de rijwielen is Raleigh nog steeds sterk favoriet, op de voet gevolgd door de Empo Hihgway en de Magneet Clubsport. De Ra- 's 'n handel vanaf J j 79j~'de Empo ligt iets hoger n.l. 206.en een Magneet Clubsport met 3 vershellingen kan men machtig worden voor 250. Tof. slot van deze vogelvlucht- beschouwing van een zeer ge slaagde show mogen we belang stellenden er op wijzen, dat de firma van Dommelen de geëx poseerde modellen altijd in voor raad heeft en ook altijd eventu ele onderdelen terstond kan le veren. Voor Solex is de firma 'n hoofd-servicestation. Waarschijnlijk nog dit jaar zal de firma van Dommelen een be langrijke uitbreiding ondergaan door het inrichten tot showroom van het aangrenzende garage- pand. Het ziet er naar uit, dat de firma zich door haar voort varende activiteit en de op han den zijnde uitbreiding zal gaan stellen in het centrum van de rijwiel— en bromfietshandel voor Waalwijk en omstreken. VOETBALUITSLAGEN Kampioenschap van Nederland ElinkwijkRapid JC 20 SpartaNAC 12 NAC Rapid JC Elinkwijk Sparta 4 3 0 1 7—4 6 4 3 0 1 7—4 6 4 112 5—6 3 4 0 13 2—7 1 Promotie eredivisie GVAV—KFC N OADHDVS NOAD KFC GVAV HDVS RCH 2—3 '2—1 4 4 0 0 11—4 8 4 2 11 .7—8 5 4 2 0 2 11—6 4 4 10 3 4—8 2 4 0 13 2—9 1 Eerste klasse Kampioenschap van Nederland VlissingenRFC .2<3 Hengelo RFC Vlissingen 2 2 0 0 4 4—2 3 2 0 14 9—6 3 0 0 3 0 5—10 Promotie le klasse De SpechtenMOC '39 31 Heksenberg—Wilhelmina '08 12 MOC '.39 4 3 0 1 6 11—6 De Spechten 3 2 .0 1 4 85 Heksenberg 3 1 0 2 2 46 Wilhelmina '08 4 1 0 3 2 6-9 Promotie naar tweede klasse BSC—RCS Reusel Sport.Boxmeer RKC 2WSC 2 1—2. 3—1 4—1 Door een administratief foutje van RKC-zijde is het WSC 2 toch nog gelukt de reserve tweede klas Pinnen te gaan. Een hard gelag voor de R.K.C.-ers, die ondanks deze tegenslag met fier élan en waardige zelfbeheersing het strijdperk verlieten. Wij hebben grote bewondering voor de manier waarop alle spelers tot het laatste mo ment deze strijd hebben uitge vochten en die RKC hoewel on verdiend, in de laatste minuten no." verloren zag gaan. Het 2e elf tal van RKC speelde zelfs beter dan in de kampioenswedstrijd, maar Vrouwe Fortuna is grillig en was niel op de hand van RKC. Dubbel jammer was ook dat schiedsreéhter Hanegraaf be slist zijn dag niét had en meer malen beslissingen nam, die liet spelbeeld in hei nadeel van RKC deed verkeren De wedstrijd die zeer spannend was, stond op een zeer behoor lijk peil, en bood ai direct na de aanvang de voorwaartsen van RKC enkele goede kansen. De WSC-ploeg, versterkt met Man- demakers en v. d. Anker, kon 't juiste tegenverw-eer nog niet vin den en alleen het ver doorschie ten van de hal op hel gladde veld verhinderde enkele malen het scoren. Regelmatig kwam de voorhoede van RKC terug, voor al door het uitstekende werk van de hard zwoegende rechtsbinnen v. Hilst, maar dikwijls werden door het onnodige "efluit van de scheidsrechter fraaie kansen in de kiein gesmoord. In de eerste helft was RKC duidelijk de sterkste, wat niet verhinderde dat WSC ioch de leiding nam door een misver stand tussen de stopper en doel man van RKC bij een schijnbaar ongevaarlijke hal enkele minu ten voor de rust. Ln de tweede helft begon RKC wat aarzelend, maar spoedig daarna begon zij -weer aan de touwjes te trekken. Evenals voor de rust wilde het voorlopig maar niet Hotten, hoe hard er ook voor de gelijkmaker gesjouwd werd. Diverse corners kwamen gevaarlijk voor de WSC-doel- moud neer, tot tenslotte uit een er van Hesselberth met 'n mag nifieke kopstoot kon scoren. De achterhoede van WSC ging even door de knieën en de twee de goal miste op een haar toen de linksbuiten van RKC bij een goed aangegeven bal van de Pef- i'er juist langs de verkeerde kant van de paal schooi. De strijd om de winnende goal was nu voor goed begonnen en het was duidelijk te zien, dat, wie n.u een doelpunt maakte, matchwinner zou worden. Ca. 4 minuten voor het einde gelukte dit de midvoor van WSC die een niet te missen kans kreeg bij een dekkingsfout in de RKC- achterhoede. De tijd was voor RKC te kort om de achter stand in te lopen en ondanks enkele verwoede pogingen moes ten de resexyes van RKC bij het laatste fluitsignaal de nederlaag incasseren. Wel geslagen, maar niet ver slagen, wat duidelijk bleek uit de enthousiaste aanhef van 't club lied bij bet betreden van hef kleedlokaal. VLIJMEN Vlijm. Boys 1- k-au—M.'-'i 113 .c i: -Oadte Glorie B.V.V. 5-0. Zaterdag 30 juni speelden de Vlijm. Boys 1 een voetbalwed strijd tegen de Oude Glorie BW uit Den Bosch. ET was voor deze wedstrijd flinke belangstellng, om vooral de spelers als v. Beek, Tausch, Donkhuizen, Vos, Slui ter, Huijbregts en v. d. Sluis nog eens aan het werk te zien. En daar de Oude Glorie reeds 7 wed strijden speelde en er 5 won en 2 gelijk speelde en dus geen ver loor, was men beniewd wat de Boys zouden presenteren. De Boijs begonnen in een hoog tempo en trachtten hierdoor de Oude Glorie te overspelen, maar BW gaf hiertegen een demon stratie voetbal weg om van te ge nieten. Hierin lieten vooral Tausch, Donkhuizen en van der Sluijs nog zien dat zij het nog niet verleerd waren. De Boys waren sneller en kregen een klein overwicht en in de 12e minuut kwam het eerste succes; een snel le aanval van rechts en de bal kwam bij van Esdonk die inschoot 1-0. BW nam van de afrap af de bal mee en zonder dat er 'n Boys-man aan te pas kwam, schoot Tausch tegen de lat. Een strafschop van BVV gaf ook al geen succes. Doelman Boom stop te het schot van v. d. Sluis. De Boys namen het nu weer over en kwamen er seeds beter in en lie ten ook goed werk zien. Na een half uur spelen kwam voor de Boys het tweede doelpunt. Links buiten v. d. Griendt kreeg een kans en met een keihard schot werd de BW-doelman voor de tweede maal gepasseerd. BVV spande zich hièraia nog eens in om een nederlaag te voorkomen, maar verder dan een demonstra tie die het aankijken ten volle waard was, bracht BW het niet, want de verdediging van de Boys was in topvorm, waarin vooral doelman Boom uitblonk. Met een 20 voorsprong voor de Boys kwam de rust. Na de rust kwam BVV met een invaller voor de linkshalf. Dit bracht geen versterking. De Boys kwamen weer flink opzetten en Verschuuren passeerde enkele spelers en zijn schot was raak, 30. Even later was het van de Griendt die weer inknalde, 40, en van Esdonk bracht de stand op 5-0. Toen probeerden de Boys het met sbowspel, maar dit demonstreerde BVV de laatste minuut beter. De lat bracht voor de Boys redding na een goed schot van Donkhnizen. BVV pro beerde een tegenpunt te scoren, maar de Boys hielden stand en met 5—0 kwam het einde. De BVV spelers waren vol lof over het goede spel van de Vlijm. Boys. Het was een leerzame wed strijd. CAPELLE. NEDERLAAGTOURNOOI WIT-ZWART. Wit-Zwart—D.V.V.C. 1—5. Weer moest Wit-Zwart met inval lers spelen en weer is het begrijpe lijkerwijs een nederlaag geworden, waar het in feite toch een dikke overwinning had kunnen en moe ten zijn, want ook DVVC had geen sterk elftal. Reeds kort na het be- ginsi'gnaal van de heer Treffers, moest Henk Mouthaan uitvallen; 't ziet er naar uit dat Wit-Zwart het voorlopig zonder hem zal moeten klaren en dat betekent een flinke verzwakking. Vóór de rust was de strijd wel aantrekkelijk, maar gedurende de tweede speelhelft kregen we van beide kanten voetbal gepresenteerd dat soms meer deed denken aan de eerste klasse van de Brab. Bond, dan aan de vierde klas K.N.V.B. Dlongen kreeg toen als het ware de kansen aangeboden om de stand op te voeren van 2—1 tot 5—1 en daar mee is alles gezegd. Het tweede elftal verloor van DVVC 2 met 3—2. A.s. zaterdag krijgen we de plaat- Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon 1'iel en Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6