KOOPT MET KERMIS EEN ELECTRISCH APPARAAT S ELECTRA BLOUSES VERWIEL's LAATSTE BERICHTEN Vrijdagavondmarkt J. Hoendervangers Wat biedt de Waalwijkse kermis op Vredesplein 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 JULI 1956 1 10 Grundig Radio en Televisie Grundig Toonbandapparaten U. zag nimmer zo'n sortering Holland Electro Ruton Excelsior Stofzuigers Scheerapparaten Philips Braun Remington heeft de grootste keus Wasmachines Vlijmen Heusden Ker misprijzen s Sprang Capelle En nu gaan wij allen weer re gelmatig sparen, om ook het vol gend jaar weer een gezellige reis te kunnen maken. In deze maand kunnen nieuwe leden zich opge ven zonder inschrijfgeld te beta len. Voor de Vacantie WEEKEND-SHIRTS Fablo - Pacific - Elianto Melbourne - Cabana Kerko - Titiclub T.T. tempo shirts Robson - Nobelt pyama's OndergoedLucky Sir Edwin Strech nylon sokken enz. enz. ATTENTIE Kantoren en drukkerij zijn GESLOTEN op vrijdag en zaterdag 13 en 14 juli a.s. Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen De Echo van het Zuiden. i WAALWIJK GEOTESTKAAT 207 TELEFOON 2190 belangstelling te bestaan. Er liepen 4 avondcursussen met 'ri totaal aantal leerlingen van 160. Levensschool 'voor meisjes in avondcursus. Hoewel het volgen van 'n cur sus naaien of koken of welk vak ook zeer prijzenswaardig is, tocli heeft de schoolleiding aange voeld en wel terdege, dat dit nooit te vergelijken is met het volgen van het algemeen vor mend onderwijs aan de huis- houd-dagschool. Daar het voor sommigen in het verleden mis schien onmogelijk was het huis- houdonderwijs aan de dagschool te volgen en de directie het al gemeen vormend onderwijs van het grootste belang acht, heeft men besloten om voor het ko mende jaar over te gaan tot het stichten van een levensschool voor meisjes in avondcursus. Uiteraard is dit alleen voor die meisjes vanaf 18 jaar, die in loondienst zijn. Aan deze levensschool zal al gemeen vormend onderwijs ge geven worden, waarin de ver schillende vakken, zoals koken, naaien, gezondheidsleer, gods dienst etc. zijn ondergebracht. Aan ontspanning, voor deze cur sisten, een ontspanning die ui teraard gericht is op de per soonlijkheidsvorming, is veel aandacht besteed. Dit jaar zal op 1 september deze avond-levensschool starten met twee kerngroepen van 16 meisjes. Naar wij vernemen bestaan j voor de dagschool ook plannen tot uitbreiding. Men hoopt n.l. per 1 september 1957 te starten met een volledige vakopleiding voor schoenstikster, terwijl in het lesrooster mogelijk ook ta len de aandacht zullen gaan vra gen. Uitbreiding gebouwen noodzakelijk. In het eerste jaar werd de Huishoudschool alhier onderge bracht in het gebouw van de voormalige meisjescongregatie. Dit was een noodoplossing, wel ke men bezig is te ontgroeien, en in het komende jaar wordt de huisvesting een urgentie van de eerste rang. Een zes-klassige school onderbrengen in een vijf- klassig gebouw is nu eenmaal moeilijk. De klassen voor het primaire onderwijs krijgen er in het komende jaar 10 leerlingen bij, de landbouwhuishoudklas worden er in het komende jaar twee. Neem daarbij nog de avond cursussen en de avondlevens school, dan is het wel duidelijk, dat de huisvesting om een óp- lossing vraagt. I Opbrengst Rode Kruis-collecte. De Rode Kruis-collecte bracht dit jaar in o_nze gemeente een bedrag van 220.op. Brandweerwedstrijcij De motorploeg van de vrijwil- lige brandweer alhier zal a.s. za- i lerdag onder leiding van de heer Portier deelnemen aan de pro vinciale brandweerwedstrijden. Zij zal uitkomen in de tweede klas. Vermeulen 7. Adspiranten: Lui- tens 1; Wilhelm 2; v. d. Griendt 3; v. d. Wiell 4; Briek 5; Dek kers 6. Missie-Tentoonstelling Bij de Eerw. Zusters werd een missie-tentoonstelling gehouden, met daaraan verbonden een fan- diverse soorten in wit en kleuren van af f3.50 5T AA/TOA//USS T(? IA WA A L lA/tS# Willem Teil. Het Kruisbooggezelschap Wil lem Teil, gevestigd in Café Ore mans, hield een algemene verga dering. Acht nieuwe leden wer den aangenomen, 3 werkende le den en 5 junioren. Het ledental wordt steeds groter en er werd besloten met 4 viertallen deel te nemen aan het concours op zon dag 8 juli bij Rozenjacht alhier. Volleybalsport, Het eerste en tweede team van de Volleybalclub Ever Ready speelde in den Bosch in de turn zaal van het stadion de Vliert een revanchewedstrijd tegen V.C. den Bosch. Ook thans wisten de jeug dige Vlijmense spel(ers met 2 1 deze wedstrijd te winnen. Wielrennen. Zondag 8 juli nemen de Vlij mense renners deel aan de Ronde van Loven te Tiljburg. De ama teurs starten in de Ronde van Achtmaal. De amateur Libregts start zaterdag 7 juli in Zeeland en zondag 8 juli in een wegwed strijd in België. Trainingsrit de Zwaluw. Woensdag 4 juli werd door de wielerclub de Zwaluw een trai ningsrit gehouden. Uitslag ama teurs en Nieuwelingen: v. Gervên 1; v. Weept 2; v. d. Berk 3; de Brok 4; v. Engelen 5,; Pardoel 6; laoSo cy-fair. Bij de opening verleende medewerking de Drumband van de K.A.J. uit Nieuwkuijk. Deze Missieactie is weer zeer goed ge slaagd. Er was grote belangstel ling voor het werk van de school kinderen en de prachtige borduur werken hadden ieders bewonde ring. De grote verloting die werd gehouden ging er vlot in, zodat ook financieel deze missie-ten toonstelling zeker geslaagd is. Benoeming. Tot leraar A.V.O. bij het nij verheidsonderwijs, met stand plaats s-Heerenberg, is benoemd de heer J. van Nunen, die ruim 10 jaar als ondewijzer in Vlijmen is geweest aan de R.K. Jongens school!. Maandvergadering. Zaterdag 7 juli maandvergade ring van de Postduivenvereniging de Zwaluw in café v. d. Hout (de Braai). Aanvang 8 uur. Africhtingsvlucht. Zondag 8 juli africhtingsvljucht van de Postduivenver. De Zwa luw, met jonge duiven vanuit Baarle Nassau. Inkorven zater dagavond van 6 tot 8 uur. Wedvlucht. Zondag 8 jul|i wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon Fr. Inkorven vrijdagavond van 7 uur tot half negen. Rozenjacht. Zondag 8 juli zal op de banen van het Kruisbooggezelschap Ro zenjacht, gevestigd in café Ge vers, Meliestraat, een concours worden gehouden van de Lang- straatse Kruisboogbond. TE WAALWIJK op vrijdag 6 juli. Groot Jeugdtournooi. De meisjeskorfbalclub „Never Down" heeft het initiatief geno men tot 'n groot tournooi op zon dag 8 juli a.s. Bij zonnig weer belooft dit tournooi spannend en gezellig te worden. Verschillende districten zullen elkaar bekam pen in de 16 deelnemende vereni gingen. Er zuilen 31 wedstrijden gespeeld worden op 3 velden, op het voetbalterrein, dat door de Vlijmense Boys voor dit doel werd afgestaan. Een drumband van een van de deelnemende ver enigingen en wat opgewekte mu ziek zullen voor de gezellige sfeer zorgen. Om 12 uur trekken alle korfbal speelsters op vanaf het Patro naat naar het Sportterrein. Om 12 uur zal hier de opening plaats hebben, door de geestelijke advi seur Kapelaan Hendriks, die ook na afloop om 7 uur de prijzen zal uitreiken. De prijzen zijn te be zichtigen in de etalage bij J. Schoonen, Prinses Julianastr. 5. Hier zijn tevens ook uitgebreide programma's verkrijgbaar. De en tree voor dit tournooi is zo laag mogelijk gehouden, terwijl dqna- teurs vrije toegang hebben. De gehele technische leiding van dit tournooi berust bij dhr. j A. Schraven uit Vlijmen en bij de competitieleider uit district Den Bosch dhr. de Jager. Ook het eerste twaalftal van Never Down uit Vlijmen zal in de 2e klasse aan dit tournooi deelnemen. Wanneer de regen geen spelbreker is, belooft het een prachtige middag te worden, die zeker een bezoek waard zal zijn. REISTASSEN EN REISARTIKELEN LEDERWARENHUIS Grotestraat 264 Waalwijk Burgerlijke Stand over juni 1956. Geboren: Johanna Machieltje dv P de Koning en G v Dongen Carolina Maria dv C Eijke- mans en A M de Hart Bea trijs dv L J M E v Wagenberg en V M J Aghina Antonius Ja cobus Maria zv A M Verschuur en P E D v Laarhoven Johan nes Hendrikus zv H de Gouw en P F Caron -Bernadette Theo dora Antonia Maria dv M M de Hart en A C Bruijsters Gerard zv S C Vos en G Varossieau - Anna Maria dv P J Luijten en J W van Deursen. Gehuwd Paulus Arendse 33 j te Wijk en Aalburg en Heiltje Geertruij Wijnstekers 31 j alhier Petrus Cornelis v d Brand 28 j te Vlijmen en Anna Jacoba (Hen- drika de Wilt 27 j alhier. Overlieden: Petrus Johannes Pi- ron 70 j Matheus van Huiten 73 jaar. Geslaagd. J.l. woensdag slaagde voor het te Utrecht gehouden examen „Handelsvertegenwoordiger" de heer Joh. Bouman alhier. Opening nieuwe zaak. Zoals uit de in dit nummer Voorkomende advertentie blijkt, opent de heer H. Raamstijn, van der Duinstraat 127, alhier, heden middag zijn nieuwe speciaalzaak op electro technisch gebied. Dit deel van onze plaats wordt met deze opening verrijkt met een keurige, naar de eisen des tijds ingerichte zaak, een zaak die ze- ker een aanwinst voor de plaats genoemd mag worden. I Een ruime keuze elektrische ge- bruiksartikelen worden op doel- treffende wijze getoond. Het zal de heer Raamstijn hedenmiddag Mooi sukses. Het dubbel - mannenkwartet Cantabilé, dat dinsdag 3 juli, on der leiding van zijn dirigent L. Groen, deelnam aan het zaalcon cours te Utrecht, behaalde aldaar in de eerste afdeling een eerste prijs met 339 punten. Geslaagd. Aan het Dr. Mollercollege te Waalwijk slaagde onze stadge noot J. Merkx voor het HBS-di- ploma A. Onze stadgenote mej. G. Baay- ens slaagde te Breda voor het Mulo-diploma. Onze stadgenoot A. Garstman, slaagde voor het eind-examen Gymnasium B. zeker niet aan belangstelling ont breken, temeer waar hij ter gele genheid van de openning voor de kopers een aardige verrassing heeft en voor de kinderen een leuke attractie. Men zie hiervoor de advertentie. Buurtver, De Poolsestraat. Zoals door de leden op de laatste vergadering besloten werd heeft de Reisvereniging „de Poolsestraat" alhier op zaterdag 23 juni haar jaarlijkse reis ge maakt. Ditmaal voerde een tou ringcar van Kras het gezelschap naar Limburg, 's Mórgens om half 7 werd vanaf de witte brug de reis aangevangen; in Roer mond werd gestopt om koffie te drinken en iets te eten. Daarna ging het door naar Valkenburg; dit ging niet over de grote we gen, maar overal langs Limburg's mooie binnenwegen, waardoor 't gezelschap het mooste te zien kreeg van wat Limburg aan na tuurschoon te bieden heeft. In Valkenburg werd ruim drie uur vertoefd en om drie uur, na een heerlijk diner, werd de reis voort gezet. In Vaals en Maastricht werd weer gestopt, om de reizi gers in de gelegenheid te stellen even te pauseren en souvenirs te kopen. Op de terugreis werd eerst Maarheze aangedaan, en als laatste plaats den Bosch, waar nog gezellig vertoefd werd. Na afloop van de reis waren allen zeer tevreden over hetgeen er op die dag genoten was. Zon der uitzondering waren het er al len over eens dat chauffeur Joh. Pasnagel, die deze reis verzorgde, een extra pluim toekomt voor wat hij deze dag voor de vereniging heeft gedaan. Geslaagd. Bij het te 's-Hertogenbosch ge houden examen slaagde onze dorpsgenote mevr. H. v. Veen- Snoek voor het diploma vakbe kwaamheid voor de kleinhandel in tot verbruik bereide tabak. Zij genoot haar opleiding bij de Stichting Vakexamens kleinhan del tabak. Bedankt. Voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te St. Maartens dijk (Zld.) bedankte ds. A. G. Haring, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aan de Loonse- dijk. Filiaalhoudster M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155 Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Chr. Lagere School alhier is benoemd mej. A. J. Vos uit 's-Bosch. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde mej. C. Maas voor het examen Medisch Analyste. DR. KORTENHORST WEER KANDIDAAT. De Tweede Kamer heeft dins dag gestemd over de voordracht Berenshow van P. Verwijk-Ophof Lichtsport van P. Escabache Swingmill van K. Mulder Scheepjesmolen van A. Sips Suikerspin van W. Berkhout Balcorotor van A. Wanningen Bumper van J. W. Janvier Bumper van Gebr. Ver molen Sensatiebaan van J. Belet Theater Variété van N. van Griensven Speelgoedkraam van A. Floris-de Jong Suiker-nougatkraam van J. Pullens-Paashuis Vis- en zuurkraam van B. de Kok Schiettent van W. Brunselaar Autofietsmolen van C. Albers Zweefmolen van W. Verdonk Hangpaardjesmolen van W. Scheffer-Dauphin Luchtschommel van J. Lugens Rupsbaan van H. Bakker Speedway Track van J. W. Janvier Draaimolen van Fa. Giezen Gebakwagen van Fa. Gersen Lunapark van L. Janvier Palingkraam van J. v. d. Haar Friturekraam van A. Trommelen. aan de Koningin van een nieu we Kamervoorzitter. Voor de eerste kandidaat werden^ 87 stemr men uitgebracht op de heer Kor- tenhorst, 3 op de heer Welter, 1 op de heer Koersen en 1 op de heer Luns. Met 92 van de 95 stemmen werd de heer Van Sleen gekozen tot tweede kandidaat. Een stem ging naar dr. Drees, een naar Staf en een blanco. Voor de derde plaats werden 97 stemmen uitgebracht, waarvan 95 op de heer Roos jen en 1 op de heer Verkerk. Éen stein was blanco. De nominatie is dus: 1) Kor- tenhorst, 2) Van Sleen en 3) Roosjën Zij zal schriftelijk aan de Koningin worden aangebo den. MEER MILITAIRE HULP VOOR DE NAVO-LANDEN. Ook Nederland zou veel meer krijgen. De Verenigde Staten zijn van plan de militaire hulp aan negen NAVO-landen, waaronder Ne derland, aanzienlijk te vergro ten. De assistent-onderminister van defensie, Perkins Moguire, heeft voor de commissie van toe wijzingen van het Huis van Af gevaardigden verklaard, dat pre sident Eisenhower ongeveer een miljard dollar wil besteden voor militaire hulp aan Europa, als aanvulling op de 3.347 miljoen dollar, die reeds voor de Ameri kaanse bondgenoten in Europa bestemd zijn. BONDSDAG AANVAARDT ALGEMENE DIENSTPLICHT. West-Duitsland krijgt zijn al gemene dienstplicht. Woensdag avond heeft de Bondsdag in Bonn een daartoe strekkend wetsont werp in tweede lezing aanvaard met grote meerderheid van stem men. Over de gehele wet, die voorziet in een leger van een half miljoen man, zal vrijdag worden beslist. Na vandaag staat een volkomen sukses van de re- gering-Adenauer op dit punt bij voorbaat vast. Evenals in andere West-Europese landen zullen voortaan ook in Duitsland 18- iarigen onder de wapenen kun nen worden geroepen. In geval van nood zullen soldaten van 18 tot 45 jaar, en onderofficieren van 18 tot 60 jaar dienstplichtig zijn. Hoe lang de dienstplichtigen voor eerste oefening onder de wapenen blijven, staat nog niet vast. De regering acht 'n dienst tijd van 18 maanden voldoende. Het parlement zal hierover in de herfst beslissen. PLOTSELINGE SPANNING OM JORDANIË. Uit het Nabije Oosten kwam woensdag verontrustend nieuws, dat in Amerika, Engeland en Frankrijk intensieve diplomatie ke activiteiten heeft veroor zaakt. Koning Hoessein van Jor danië deelde de ambassadeurs van de drie westelijke landen mee, dat Israël troepen samen trekt in en om Jerusalem. De si tuatie is in Jordaanse ogen te meer zorgwekkend, omdat" Egyp te van een gewapende uitbar- ug .tussen Israël en Jordanië gebruik zou kunnen maken om onder voorwendsel van militaire nuip het Jordaanse gebied te be zetten Iraakse troepen zijn op verzoek van de jonge vorst op gesteld langs de Jordaanse grens om onmiddellijk in te kunnen grijpen bp een eventuele Egyp tische poging tot onderwerping van Jordanië. De missie van het Arabische Legioen heeft deze ac tie tijdens bespreking met het iraakse leger voorbereid. Deze besprekingen waren de uitwer king van een defensieverdrag dat Jordanië en Irak veertien dagen geleden tekenden. S JONGEN VAN 12 JAAR RIJDT OP BROMFIETS BROERTJE GEDOOD. t ?fn •j?J13en van 12 jaar uit De Lutte (Ovenjsel) heeft met een bromfiets een ongeluk veroor zaakt dat zijn 9-jarig broertje 't leven heeft gekost. In Apeldoorn stierf in het ziekenhuis de 8-jarige Frans de iUein, die zondag door een mo tor was aangereden. Elders in het land kwamen vier volwassenen om het leven. 7 Itt Breda is woensdagmor gen op het Stationsplein de 19- jarige H. van de Heikant uit Den out door een vrachtauto ge grepen en op slag gedood, toen bij met zijn bromfiets plotseling van achter een autobus te voor schijn kwam. In Schijndel is woensdag morgen father P. C. Swinkels v,an, de Fathers van Mill het slachtoffer geworden van een aanrnding nabij de Boskerk. Hij werd bi] het oversteken van de weg gegrepen door een bestel wagen. GEEN FIETSEN OP HET VREDESPLEIN. De gemeentepolitie doet een dringend beroep op al len om bij een bezoek aan de kermisattrakties op het Vredesplein geen fietsen op helt plein neer te zetten of aan de hand mee te voeren. Dit ter voorkoming van op stoppingen en andere onge wenste situaties. Rond het Vredesplein is ruimte ge noeg om uw rijwiel neer te zetten. Helpt allen mee om een vlotte gang van zaken jn de hand te werken. DUS GEEN FIETSEN OP HET VREDESPLEIN.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 10