N JpoM ""kersen 3 y.d. WIELRENNEN MEISJE<1618j jonge vette hanen NET DIENSTMEISJE KLEIN SLAAPKAMERTJE KOSTHUIS BROMFIETS KAB1NETKAST PRIMA RADIO Enkele gebruikte schrijfbureaus nieuwe vesten I 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 JULI 1956 14 H. P. DEKKERS-v. d. VLIET Berndijk kJCWCl kJCl NYLONS passend en verrassend elegant Le&n&pzanif Elshout Voet hal Diuvensport de postduif, waalwijk. Motzakken TE KOOP M. J. Vesters' Schoenfabrieken N.V. te KAATSHEUVEL AANGEBODEN: X Wij ontvingen weer voor de koude zomerdagen zuiver wol reeds vanaf f 16,75 St. Antoniusstraat 14 X X WAALWIJK X zijn Ierse Setter, teef, in de Nieu welingsklasse le prijs Z.G. Verbond voor Veilig Verkeer. Na een doeltreffende propagan da werd maandag en dinsdag in het Apollo Theater de nieuwe verkeersfilm vertoond, die zeer veel belangstelling had. Het steeds groeiende verkeer eist kennis en voorlichting voor iedereen die van de weg gebruik maakt en het Verbond voor Vei lig Verkeer heeft goed gezien, al les wat mogelijk is, te doen, om bet publiek op te voeden tegen de gevaren die de weg hoe langer hoe meer bedreigen. De Mirorfilm „Klaar? over!' biedt hier opvoedend werk in een vorm, die practisch en daarnaast interessant is. EEN 40 - DELIGE CASSETTE GRATIS I De HENDI-Fijnmetaalwaren fabriek Veenendaal presenteert U deze cas sette ter waarde van f 13965 met levenslange garantie, geheel gratis Als U winnaar bent van de etalagewedstrijd bij de Hoofdstraat 111 - Tel. 2205 KAATSHEUVEL. „De Efteling"-pauze zeer goed opgenomen was vooral voor het Kaatsheuvelse publiek een verrassing. Ook de bijfilm „Ons land en 't water" was leerzaam en rijk van inhoud en had de volle belang stelling van het publiek. Drie Missionarissen op vakantie. -j-JJ i i We mogen het wel een zeer bijzonder toeval noemen, dat drie missionarissen uit een plaats te gelijk naar hun geboorteplaats te rugkeren om hun welverdiende vakantie te genieten. Zoals de berichten tot heden luiden zullen namelijk op vrijdag 20 juli tegelijk op Schiphol arrive ren: de Zeereerw. pater P. Ves- ters, de Zeereerw. pater C. v. d. Wee en de Eerw. zuster E. v. d. Wiel, allen werkzaam in de Mis sie van Midden-Afrika en beho rende tot de congregatie van La- vigerie. Het wordt voor de mis sionarissen en de wederzijdse fa milies ongetwijfeld een blij weer zien. Processie Kevelaer. Thans is definitief beslist, dat de traditionele processie Kaats heuvel'Kevelaer, eens de gevier de bedetocht van Kaatsheuvel en omgeving naar het genade-oord van O. L. Vrouw in Kevelaer, weer hersteld zal worden. Na enige jaren van noodge-' dwongen onderbreking waar voor toen de bedetocht naar O. L. Vrouw in 't Zand te Roermond werd ingelast, zal op donderdag 9 augustus, dus in de industrie vakantieweek, weer de oude be devaart voor het eerst gemaakt worden. Ongetwijfeld zullen ve len, die destijds geregeld deze processie meemaakten, en zeker nog meer anderen, die nog niet in de gelegenheid geweest zijn hieraan deel te nemen, dit jaar hierop decideren. De tocht is nu een eendaagse en wordt gemaakt met BBA autobussen. Dezer da gen zullen de affiches deze pro cessie aankondigen en de liefheb bers de condities voorleggen, waarop kan worden deelgeno men. We veronderstellen dat het aantal deelnemers zeer groot zal zijn, temeer waar de tocht in de vakantieweek plaats vindt. Wie geen geldig paspoort heeft, moet op collectieve pas worden inge schreven, waarvoor echter ook een bewijs van Nederlanderschap of een minder dan vijf jaar ver vallen paspoort dienst kan doen. Hiervoor moet echter beslist ge zorgd worden. Agenda. Vrijdag 78.30 uur nam. in- manden wedvlucht Noyon, Café de Sportwereld. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater „Geef 'm de Sporen"; toegang 14 jaar. Zondag 6 en 8.30 uur nam. Apollo Theater: „Geef 'm de Spo ren", toegang 14 jaar. Maandag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia zaal Euphonia. 8 uur nam. repetitie Harm. Apollo zaal W. Smit. 8 uur nam. repetitie Harm. St. Jan zaal Piet van Dun. Zondag-Doktersdienst Kaatsheuvel-Loon op Zand. De dienst wordt waargenomen door R. Raaijmakers, arts, Kaats heuvel, Hoofdstraat 68a, tel. 04167—2050. „Berkdijks" matinee een sukses. Het matinee georganiseerd door de voetbalver. „Berkdijk" is een daverend sukses geworden. Vele leden, donateurs en verdere aan wezigen zijn daar getuigen van geweest en zullen zich dat nog lang herinneren. De voorzitter, dhr. A. Snoeren, opende het ma tinee met allen welkom te heten en dank te uiten voor de grote opkomst. Ook het Brabants Ca baretgezelschap kreeg 'n hartelijk welkomstwoord en hij hoopte dat het t Berndijkse publiek, ondanks dat er geen radio-artisten waren, toch in Brabantse stijl bezig zou houden. Vervolgens dankte hij in 't bij zonder de Wed. v. Dinteren voor de financiering van dit matinee en gaf een propagandistisch woordje, om de binnenkort ver schijnende colporteurs met dona- teurskaarten hartelijk te ontvan gen, Hierna gingen de gordijnen open en kwam een prachtig décor, te voorschijn in de kleuren van de RKVV Berkdijk en de artisten hadden al gauw de lachspieren los. Vele staaltjes kwamen ten to nele, o.a. het Berkdijks Voetbal lied, waarin iedere speler van het eerste elftal, ook bestuursleden, genoemd werden. Het op doek ge schilderd refrein werd uit vollte borst meegezongen. Bij het pire- ment-nummer werd niet gelachen, maar gebruld. Heel iets aparts was het optre den met liedjes op verzoek, en zo kunnen we op blijven noemen, wat er in die uren naar voren is gebracht. Het was van begin tot einde lachen en brullen, in één woordaf. De voorzitter sloot het matinee. Hij dankte het gezelschap voor het prachtig en vlot program en hoopte hen met het 10-jarig be staan weer in het midden te zien. De aanwezigen toonden hun dank met een daverend applaus, dat ten volle verdiend was. En zo mag de V.V. Berkdijk terugzien op een geweldig matinee, dat iedereen nog lang zal heugen. Vis-concours H.S.V. Zaterdag 7 juli a.s. houdt de Hengelsportver. Berndijk haar eerste visconcours aan de Nieu we Maas. Men zal om 1 uur vertrekken vanaf het clublokaal, waar ook geloot moet worden, 's Avonds om 8 uur is het prijsuitreiken, waarbij alle leden met hun dames worden uitgenodigd. Ook de do- nateurs zijn bij dit gezellig onder onsje van harte welkom. Uitstapje K.A.J. afd. Berndijk. Eerste kermisdag vertrok de K.A.J. afd. Berndijk om 8 uur in de morgen voor hun eerste uit stapje naar Apeldoorn, vergezeld van de geestelijk adviseur de Z.E. ïeer Pastoor E. Rietra. Via Den Bosch ging het richting Arnhem, waar men 'n half uurtje midden in de hei uitstapte om wat te eten en te drinken. Daarna weer ver der door naar Apeldoorn. In Apeldoorn in de St. Joseph-stich- ting n.l. wachtten hun de Overste en Broeder Basilius reeds op om hen te verwelkomen. Broeder Ba silius, Berndijker en oud-Kajotter, Jo van Gorkum, kreeg de taak de Kajotters rond te leiden en een gedeelte van deze psychiatrische instelling, waar 700 patiënten verpleegd worden, te laten zien, waarna allen een heerlijke Warme maaltijd werd voorgezet. Vervolgens werdfcn de werk plaatsen bezichtigd, waar de pa tiënten een opleiding krijgen voor bepaalde vakken, o.a. was er een mattenvlechterij, 'n strijkinrich- ting, 'n timmerwerkplaats en di verse andere wekplaatsen. Daarna kwam de vastgestelde voetbalwedstrijd aan de beurt. Elf voetballende Broeders en elf voetballende KAJ-ers kwamen op het veld en ondanks de regen buitjes werd er 'n aardig partijtje voetbal weggegeven; 't ging hard, tegen hard en de Kajotters had den sterke tegenstanders; onder de rust was er ook de gebruikelij- kethee, waarna weer met volle moed werd begonnen. Goal op goal volgde over en weer, doch de K.A.J. verloor uiteindelijk met 11 —9. Na zich wat opgefrist ;tè hebben 'n koffietafel, waar zelfs aarbeien niet ontbraken. Post kaarten werden verzonden, waar bij men tevens ook aan kapelaan Swinkels dacht. Een dankbaar af scheid volgde, speciaal ook van Br. Basilius, aan wien ze dit alles te danken hadden. In Nijmegen vertoefde men een uurtje op de kermis van 't mu ziekfestival dat daar dezer dagen werd gegeven. Daarna 'n rond rit door de prachtig verlichte stad. Om half 12 arriveerde men weer thuis, voldaan en tevreden over deze prettige dag. K.A.J.-Nieuws. Van de afd. Berndijk zijn twee Kajotters-voetballers uitgekozen n.l. A. Brouwers en H. Verduin voor een te vormen districts-voet- balelftal. Zij hebben j.l. donder dag hun eerste combinatie-wed strijd te Udenhout gespeeld. Agenda. Vrijdag 6 juli 8.30 uur repeti tie par. zangkoor St. Cecilia. Zaterdag 7 juli 1 uur vertrek HSV Berkdijk naar de Nieuwe Maas; 8 uur prijsuitreiking in café Th. van Boxtel. Zondag 8 juli 11.30—12.30 u. Leesbibliotheek. In alU soorten en maten verkrijgbaar bij: PLOEGMAKERS - KAATSHEUVEL V. Gasthuisstraat 103 Het verloop der Kermis 1956. De Loonse kermis is weer ach ter de rug en vier dagen lang heeft het geld gerold op een on bezorgde manier. De kasteleins hebben dan ook geen klagen, Want hun zaken waren propvol. Wij geloven wel, dat zij tevre den kunnen zijn. Al heeft het weer zich niet elke dag van de beste zijde laten zien, toch was 't zaterdag en zondag behoorlijk en lokte dan ook weer vreemdelin gen naar de Loonse kermis. Al was de kermis op het Oran jeplein zéér primitief, de exploi tanten zullen naar we hopen toch wel uit hun kosten zijn, want er was zo goed als niets te beleven. De kinderen hadden heel weinig vertier en voor de groten viel het bijzonder tegen! We hebben in Loon wel eens betere, grotere en „echte ker missen meegemaakt. Ook in dure tijden en in tijden die slecht wa ren, liet men zich niet onbetuigd voor een echte kermis, want ge past vermaak behoeft niet altijd veel geld te kosten. Wat was 't dit jaar? Een ieder die er geweest is, geve zelf het antwoord. Er schuilt iets, wat de echte Loonse mens thans mist. Het gevolg is dan ook geweest dat meerderen, zelfs zeer velen, groten en kinderen, zich op een andere kermis gingen vermaken, want daar was het wel; kermis en dat was gezelliger. Zo houden we onze mensen niet in Loon, hetgeen met een ei gen „echte" kermis toch wél de bedoeling is. Hier mankeert iets, dat op de een of andere wijze ver anderd of verbeterd zou kunnen worden. Hopelijk zijn er instan ties die hieraan de aandacht zul len besteden. Als we onze kinderen op zo'n dorpsfeest nog niet eens iets kun nen geven, wat hun toch zeer ze ker toekomt, zoals een fijn ritje in een echte draaimolen, of de groten niets dan het café, dan is het al slecht gesteld met ons ge meenschapsleven in ons dorp, waar men zoals bekend ple zier kan maken. Gelukkig is er geen enkele wanklank gehoord en we kunnen met een gerust hart terugzien op de voorbije kermis. De matinees vielen dit jaar bijzonder in de smaak en de muziek in de dans gelegenheden was in prima han den. Schoolreisje, Met de kermisdag heeft de hoogste klas der jongensschool een aardig en leerzaam tochtje gemaakt onder leiding van frater Bertholdus. Het weer werkte don derdag niet mee, doch deson danks 'hebben de jongens volop genoten. Toen om kwart voor 8 de bus vertrok ging het richting Rotterdam. Bij de Moerdijkbrug stapten allen uit en deze werd te voet afgelegd. Bij de Maastunnel herhaalde zich dit, In Rotterdam werd eerst een bezoek gebracht aan het scheep vaartmuseum. Deze excursie was zeer interessant en leerzaam. Daarna stond er een rondvaart op het programma door de havens van onze grootste havenstad. Ge boeid keken de jongens naar de reusachtige oceaanreuzen. Vervolgens ging de reis naar Scheveningen, maar wegens de rijke regenval viel de strandtocht letterlijk en figuurlijk in het wa ter. In Den Haag werd het pano rama van Mesdag bewonderd en een kort bezoek aan het nieuwe huis der fraters gebracht. Terug gekeerd in Rotterdam werd na tuurlijk de diergaarde „Blijdorp bezocht. Enfin, toen de jongens 's avonds terugkeerden waren al len ten zeerste voldaan en bela den met een rijke schat van op gedane indrukken. Geslaagd. Voor het examen Chiropody onder medisch toezicht gehouden door de Eerste Nijmeegse Acade mie voor Chiropody te Nijmegen, slaagde onze dorpsgenoot de heer A. H. A. den Nieuwenboer. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen van de schakelklas van de U.T.S. te Den Bosch slaagde M, v. d. Wiel Fzn. Excursies. Gisteren maakte het R.K. Vrou wengilde Drunen-Elshout enkele excursies. Na een bezoek aan Berg en Dal werd het Openlucht museum te Arnhem bezocht. Daarna ging het naar Berg- Oss, tapijtfabriek te Oss. Geluk kige winnares van het aldaar ver lote tapijt werd mevr. Schijve- naar. Na een kort oponthoud te Den Bosch keerde men voldaan huis waarts. TB KOOP: Een partij bij M. DE BROUWER Scheidingstraat 7, Drunen 2—1 UITSLAGEN KAMPIOENSRONDE. SpartaRapid JC NACElinkwijk 52 NAC 5 4 0 1 8 12- 6 Rapid JC 5 3 0 2 6 8-6 Elinkwijk 5 1 1 3 3 7-11 Sparta 5 1 1 3 3 4-8 Om twee plaatsen in de ere-divisie. RCHHermes DVS 10 NoadKFC 2—0 Noad 5 5 0 0 10 13- 4 KFC 5 2 1 2 5 7-10 GVAV 4 2 0 2 4 11- 6' RCH 5 1 1 3 3 3-9 Herm. DVS 5 1 0 4 2 4-9 Na rel Pellenaars-Van Est nu wrijving: Tourploeg-N.V Efor In Ronde van Nederland geen Tour-renners Nauwelijks is het Nederlandse sportpubliek bekomen van dc rel tussen ploegleider Kees Pel- lenaars. en Wim van Est, of er hangt weer een andere dreiging boven de hoofden van het wie- lerminnend publiek. Er schijnt momenteel 'n grote wrijving te bestaan tussen de Tourploeg en de N.V. Efor, de organisatie welke de Ronde van Nederland organiseert. De heer O. van Herpt, direc teur der N.V. Efor, heeft Gerrit Schulte en Wim van Est kop mannen gemaakt van twee Ne derlandse ploegen; een derde ploeg zou een nog nader aan te duiden kopman krijgen. Nu schijnt het echter, dat de 1 our-ploeg in haar geheel zal weigeren een contract te tekenen voor de Rondis van Nederland, welke in augustus van start gaat. Onze Tour-renners kunnen op die datums dat de Ronde van Nederland rijdt, contracten krij gen in het buitenland. Wanneer het zo ver komt, dat de Tour-renners niet meerijden, zouden we dan als kopmannen krijgen: Van Est, Schulte, Van Breenen of Piet Haan Voor de jongere renners zou het beteke nen dat zij hierdoor startgele genheid kregen Het zou werkelijk jammer zijn als onze Nederlandse beroeps- renners het elders gaan zoeken, nu vele vooraanstaande buiten landse renners ter voorbereiding voor de wereldkampioenschap pen in Kopenhagen, juist de rvonde van Nederland verkozen. Een gezegde, dat de soep niet zo heet gegeten wordt als ze op gediend wordt, zou misschien ook hier nog van toepassing kunnen zijn, doch wie verwacht te dat Van Est van de Tour thuis zou blijven A.s. zondag 8 juli zal De Post duif een kermisvlucht organise ren vanuit Wernhout met jonge duiven. De bedoeling is 'n kop- pelvlucht opc touw te zetten, dus le en 2e duit van de poulbrief moet in één busje worden ge constateerd; zo bok met 3e 'en 4e enz, Poulen tot 1.plus seriespel serie 1, 2 en 3. Voor de ze attractieve vlucht zijn reeds verschillende ereprijzen 'beschik baar gesteld. Dus liefhebbers, allen een paar koppels inzetten om er zodoende een gezellige duivendag van te maken. Het inkorven hiervoor is op zater dagmiddag van 5 tot 6 uur. WASPIK C C. Waspik, Raamsdonk en Capelle. Concours St. Denis, gehouden 2Pn zondag 1 juli 1956. Afstand wïïxDe duiven werden gelost om 7.30 uur bij Z.W.-wind. Er werd met 129 duiven aan 't con cours deelgenomen, waarvan er 44 m de prijzen vielen. De eerste hiervan werd gedraaid te 11.07 51 uur en laatste te 11.26.50 uur resp. met een gemiddelde snel heid van 1650.44 meter en 1509 meter per minuut. \vAó •i19i)L5yilVC 1(5S' SeIders W - 3 21 22; C. Groeneveld C 4 9; J. v. Hooff W 5 33 39; J. C. v 7' io°Jon rVV 6 27 38; B- Pols C Zr i3;.J- van Tilburgh W 8; Nico Smits W 10 30; W. Ziil- ^r11 28 VA' de Ruijter R 13 18; M van Peer C 14 15; jVL 'n.V"ei;s, W 17; J. Timmers W 19 20; IJpelaar R 23; J. v. On- otnonrte? 24M' J- de Rooij w 25 29; St. van Peer C 26 42; KI Schmitz W 31; Fr. Roovers W 32; Heyne Boom R 34 41; Mu- reau R 35; A. van Beek C 36; H Verduijn C 37; Joh. Smits W 40; H. Boons R 44 De leden van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, danken door deze het bestuur voor de prettige, uitstekend georganiseerde reis, hun dinsdag j.l. aan geboden. Kaatsheuvel, 4 juli 1956. GEVRAAGD .wegens huwelijk der tegen woordige. Liefst boven 17 jaar. Han Kamp Havendijk 16, Waspik GEVRAAGD voor echtpaar, te Waalwijk of omgeving. Huurprijs geen bezwaar. Brieven onder no. 7666, aan 't bureau van dit blad. R.K. JONGEMAN 18 jaar ZOEKT gezellig in omgeving Waalwijk Brieven onder no. 7667, aan het bureau van dit blad. WIJ HEBBEN van papier en plastic. Drogisterij Van Amelsvoort Op de Markt - Kaatsheuvel Telefoon 2286. TE KOOP z.g.a.n. 2 versnellingen Billijke prijs Baardwijksestraat 97 Waalwijk. Vanaf HEDEN is de kersen boomgaard geopend van v/h. C. SCHOP TE DRONGELEN TE KOOP Antiek gebogen eiken Te bevragen: bureau van dit blad, of telef. 04166 - 291. TE KOOP Adres: Willem v. Gentsvaart 2 Sprang-Capelle. VRAAGT per 1 augustus a.s. voor haar administratie in het bezit van diploma M.U.L.O. Kantoorervaring niet vereist. Te bezichtigen van 8.30—17.30 uur bij J. WILDEMAN Co., WAALWIJK Stationsstraat 86 Telefoon 2645

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 14