das m fi VROOM DREESMANN -prijzen ■«SE' woeii§ SPEEL NIET MET UW OGEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JULI 1956 ALLEEN GELDIG WOENSDAG 25 JULI SsOlIllfeo Illfjk •s-HERTOGENBOSCH TILBURG - HELMpND voor de beiaardiers op die dag tus sen 11 en 12 uur v.m. een concert zal worden gegeven op het nieuwe carillon van de kerk. Inter kring-Sportdag R.K.J.B. De Interkring-Sportdag, waarop de beste sportverenigingen uit het gehele gebied van de N.C.B. zich met elkaar zullen meten, wordt op 2 september a.s. gehouden in Dru- nen. Er worden pl.m. 1500 deelne mers verwacht en de R.K.J.B. uit Drunen is reeds met de voorberei dende werkzaamheden begonnen. Waspik C.C. Waspik, Raamsdonk en Capelle. Na liet concours op Duffel werd deze vlucht op zondag 15 juli op hetzelfde tijdstip ook ge houden voor jonge duiven. Er werd deelgenomen met 699 dui ven, waarvan er 233 in de prijzen vielen. De eerste hiervan maakte een gemiddelde snelheid van 1206.63 meter per minuut, de 233ste 1025.10 m. per minuut. De eerste 50 prijzen werden behaald door: H. Dalmeijer C 1 17 23 48; Poorter Jr. R 2 20; W Donks W 3 13 21; A. Neerings W 4 44; Th. van Dongen W 5 24 34.; Nico Smits W 6; Heijne Boom R 7; P. de Graauw W 8 46; J. Vleu ten W 9; Mureau R 10; A. Kloot wijk C 11 12; J. van Hoof W 14 25'39; Drik Smits W 15 31; H. Langermans W 16; J. Nieuwen- huizen G 18; M. Mes C 19; C. de Bont R 22; A. van Raamsdonk C 26; J. van Helden C 27 33; P. de Wit W 28; Boelaars R 29 41; G. de Cloe C 30 32 36 47; C. Smits W 35; C. Ligtvoet R 37; M. de Jong G 38; J. van Oosterhout C 40; J. van Tilburgh W 42; J. Timmers W 43; B. Verduijn W 45; A. van Tilburgh W 49; M. Remmeren R 50. Raamsdonk j lopig heeft men het oog gericht j op wandelen, athletiek, baskett- bal en volleybal. In de nabije toekomst hoopt men zelfs aan wedstrijden te kunnen deelne men. Blijkens de tot nu toe onder vonden belangstelling voelt de jeugd wel voor deze verheugen de activiteit van de jeugdbewe ging. Binnenkort zal de leiding ook een bijeenkomst met de ou ders van de jongens beleggen om de gang van zaken nader onder de loupe te nemen. Raamsdonksvaer Harmonie kreeg ereprijs van Bisdom Breda. De Harmonie „De Eendracht" heeft in de afgelopen week de ereprijs van het Bisdom Breda ontvangen, omdat zij tijdens de concoursen van alle deelnemen de verenigingen in haar afdeling het hoogste aantal punten heeft behaald. Oud-directeur bejaardentehuis kreeg geldboete. Donderdag j.l. werd voor de rechtbank te Breda de zaak te gen de oud-directeur van het Be jaardentehuis, de Antoinette- Stichting, de 54-jarige G. K„ be handeld. Hij werd er van ver dacht in februari van dit jaar dc 76-jarige van der P. te hebben mishandeld. Vooral doordat van der P. en kele dagën later kwam te over lijden, kwamen de vreemdste ge ruchten omtrent deze zaak in omloop. Op het lichaam ver richte sectie heeft echter uitge wezen dat de doodsoorzaak in geen enkel verband staat met enige mishandeling. Twee getuigen a charge ver klaarden, dat G. K. wel erg ruw tegen van der P. was opgetreden. Van der P., die al vaker was ge waarschuwd geen tabakssap op Jeugdbeweging ontplooit groter activiteit. Dank zij het feit dat de Katho lieke Jeugdbeweging voor Jon geren thans beschikt over een deskundig leider, is men onlangs gekomen tot 'n „sport- en spel"- groep voor jongens van 9 t.m. 16 jaar, die weer onderverdeeld is in een groep van 9 t.m. 12 en een groep van 13 t.m. 16 jaar. Voor- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" WILDE VAART Door ALLAN PENNING. 32). „Mijnheer William McLeod", begon hij deftig, „ik heb hier en kele papieren die ik u namens mijn cliënte, mejuffrouw Arabella Gonsalez, heb te overhandigen. Het zal u ongetwijfeld bekend zijn, ja, ik wil zelfs verder gaan en beweren, dat het u zonder 'twijfel bekend is, dat u bij mis sive van de 15e mei e^jt zulks, nogmaals herhaald bij een soort gelijke missive van, laat eens kij ken, de 18e juni, missiven, die door niet bij de rechtbank inge schrevene, als liefdesbrieven wor den betiteld, uw liefde voor mijn cliënte heeft verklaard en u in de zin van de wet een belofte hebt afgelegd haar tot uw wetti ge echtgenote te maken. Mijn cliënte. Bill draaide zich naar Peter de grond te spuwen, deed dit op de bewuste dag weer. De direc teur was hierover zo in woede ontstoken, dat hij de oude man op de grond geduwd had. Beide getuigen verklaarden dat van der P. een vies en achterüjk mannetje was. Twee getuigen a décharge ver klaarden dat G. K. altijd 'n goe de vader was geweest en dat van der P. het er naar gemaakt had. De president, mr. van Mierlo, betwijfelde of G. K. de juiste man op de juiste plaats geweest was. Verdachte zelf zei, dat hij van der P. ontzettend veel heeft moe ten waarschuwen. Op de opmer king van de president reageerde hij met: „Het werk scheen ons zo mooi, maar we wisten niet wat het was". Het reclasserings- rapport vermeldt dat G K. een zeer gunstige indruk maakt, doch dat hij niet is opgewassen tegen situaties die hem boven 't hoofd groeien. De Officier van Justitie, mr. Bauens, voerde aan dat men van iemand die aan het hoofd van een dergelijke inrichting staat, zelfbeheersing mag verwachten. Rekening houdend met de om standigheden eiste hij 25. boete subs. 5 dagen. De verdediger, mr. Grolleman uit Amsterdam, vroeg in eerste instantie vrijspraak, omdat hij volstrekt niet bewezen achtte dat zijn cliënt van der P. pijn zou hebben gedaan. Bij een even tuele veroordeling wenste hij de beschuldiging teruggebracht te zien tot laakbaar gedrag. Kort na de zitting viel de uit spraak in deze zaak: 15.- boe te subs. 3 dagen. Provinciaal NSesews VORMINGSSCHOOL DETAILHANDEL. De Katholieke Vormingsschool voor de Detailhandel, welke per BRILLEN SPECIALIST VAN MAAREN zorgt voor „DE JUISTE BRIL" 11 Brillenspeciaiist VAN MAAREN om. „Hij zegt zijn versje wel aardig op, vindt u niet kap'tein?" Toen wendde hij zich tot de man van het „recht". j ,Zeg nog 's op, Ali Baba, maar dan op rijm, want ik ben mirakel gek op versies, vooral als het over jonge liefde gaat." Ali Baba, alias mr R. A. Singh, advocaat en procureur, voelde zich niet direct op zijn gemak, maar als zakenman en als toe komstig eigenaar van de toege zegde procenten moest hij vast houden. i „Ik vrees, dat u zich slechts ten dele rekenschap geeft van de ernst van de actie mijner cliënte, mejuffrouw Arabella Gonsalez..." „Dat heb je al een keer ge^ zegd, Pa". „dewelke een weerloze, doch hoogstaande vrouw is, met wier affecties u blijkbaar op onverant woordelijke wijze heeft gespeeld. Mijn cliënte..." Peter Wins interrumpeerde: „Mijnheer R. A. Singh, als ik het goed heb; inderdaad schijnt mijnheer William McLeod de quintessence van de zaak nog niet te snappen... Hoeveel?" „Wat bedoelt u, hoeveel? Mijn cliënte..." „Juist, uw cliëntehoeveel duiten eist uw cliënte, want dat is tenslotte het eieren eten." „Mijn cliënte", begon Ali Baba weer, „mijne cliënte meent, dat door de onverantwoordelijke wij ze, waarop door de heer..." „Mijn God", zuchtte Peter, „maak het kort. Hoeveel?" „Tienduizend dollar", zei R. A. Singh, die zich tenslotte niet meer kon inhouden, „en ik meen, dat de eis van mijne cliënte slechts kan worden beschouwd als een bijzonder matige eis. Mijne cliënte, mejuffrouw Arabella Gonsalez..," „Wast op een koopje", vulde Bill aan. „Ik geloof niet, dat er enige schande schuilt in..." „Nee, nee", zei Peter, „geen schande in wassen, maar soms een hoop schande in de vuile was, die je in handen krijgt... maar wacht 's, tienduizend dollar om je vrijheid te behouden is voor niks, Bill, tenminste... voor de sultan van Mysore of de Aga Khan, maar in jouw plaats zou ik trouwen..." 1 I- I „Het vragen", zei Bill filoso fisch, „staat Ali Baba vrij en mij het weigeren. Het spijt me, dat ik zo'n spelbreker moet zijn, maar al komt ie terug in zijn zondagse sarong en gouwe muilen, dan zal 1 oktober a.s. in Den Bosch zai worden geopend, zal gehuisvest worden in bet pand Gasthuis straat 7. Als directeur is be noemd de heer A. Roymans uit Sassenheim. De heer Roymans heeft zijn sporen in het midden- standsonderwijs reeds verdiend. De aanmeldingstermijn van leer lingen sluit op 5 augustus en niet zoals eerder was medegedeeld op 25 augustus. DE PEEL HEEFT TWEE NIEUWE WEGEN. Donderdag zijn door de com missaris der Koningin twee nieu we wegen geopend in de Peel, een van 11 en een van 4 km. Het zijn weer mooie nieuwe verbin dingen voor de ontsluiting van deze prachtige streek, voor eni ge jaren niets dan hei, veen en plaggenhutten. PROF. A. KERSSEMAKERS PASTOOR ST. ANTHONIS. Prof. Drs. Alph. J. (M. Kers- semakers, professor aan 't Groot Seminarie te Haaren, is door de bisschop van Den Bosch, Mgr. W. P. A. Mutsaerts, benoemd tot pastoor te St. Anthonis. Prof. Kerssemakers werd op 7 maart 1911 in Tilburg geboren. In 1935 werd hij tot priester ge wijd, waarna hij zijn studies te Rome voortzette. Z'n benoeming tot professor aan het Groot Se minarie te Haaren volgde in 1940. Tot op heden is prof. Kerssema kers in deze functie werkzaam geweest. Hij volgt pastoor A. v. Delft op. DADER VAN AANVAL OP WACHTMEESTER IN ARREST. De Rijkspolitie te Tilburg heeft donderdagmiddag de hand kun nen leggen op de dader van de vechtpartij te Middelbeers. Hier bij werd, zoals wij eerder meld den, wachtmeester Veltmeijer ge wond toen hij een onbekende man wilde aanhouden, die een alleenstaande vrouw in de buurt schap Neereind lastig viel. De dader bleek de 24-jarige leerbewerker L. uit Eindhoven te zijn. In deze plaats werd hij in een werkplaats gearresteerd. Hij bleek geen onbekende te zijn van de justitie, waarmee hij al'meer malen voor delicten in aanra king was gekomen. Donderdag is hij geconfron teerd met 't slachtoffer van zijn ongure praktijken. Hij is over gebracht naar het Huis van Be- ik nog tegen 'm moeten zeggen: Ali Baba, ik trouw je klant niet, al had ze me een baal kerry met honderdduizend kippen gegeven en tienduizend dollar?... nou ja, waarover klets je toch eigenlijk? Wees weg, voordat ik je met de brandslang over boord spuit..." Bill ging hem bijna te lijf, maar mr R. A. Singh, advocaat en pro cureur koos de wijste partij en vloog de brug af. Beneden in zijn sampang waagde hij het nog naar boven te gillen: „U bent nog niet van me af", waarop Bill prompt terug gilde „Als je dat apenpakkie uittrekt en gewoon in je sarong komt, zal ik aan de kap vragen of je een baan tje op de stookplaat kan krijgen Geef Arabella 'een pakkerd van me!" Maar de paperassen waren blijven liggen. Ze waren betekend en toen Peter ze eens doorsnuf felde, betrok zijn gezicht. „Tjonge Bill, dat ziet er niet mooi uit. Blijkbaar heb je die wasjuffrouw wel degelijk liefdes- briefjes gepend. Luister maar 's „dat ik met ongeduld de dag wacht, waarop ik u de mijne zal mogen noemen"... Mooi is dat, maar het is nog maar tam bij de volgende: Hier... „en wanneer waring te Breda, waar hij ter be schikking is gesteld van de Offi cier van Justitie bij de Arron dissementsrechtbank te Breda. Mr. J. Bauwens uit Breda heeft het onderzoek in deze zaak ge leid, tezamen met overste M. C. Ruigrok. De oplossing van deze zaak is allesbehalve gemakkelijk gegaan. Zij bracht veel recher chewerk mee en slechts na een zeer intensief onderzoek dat 2 dagen duurde, kon de hand wor den gelegd op het individu. Het wapen dat L. de wacht meester afhandig wist te maken is nog niet terecht. Men verwacht echter dit alsnog te kunnen vin den. L. zal vermoedelijk ten laste worden gelegd aanranding en poging tot doodslag. De toestand van wachtmeester Veltmeijer (een geboren Besoij- enaar) is goed te noemen. Wel verblijft hij momenteel nog in het ziekenhuis te Tilburg. BIESBOSCH STERTOCHT Tweede lustrum van waterfestijn In het laatste weekeinde vond de tiende Biesbosch Stertocht plaats, waaraan werd deelgeno men door kajuitsjachten, open zei jachten, motorjachten en ka no's. Uiteraard had deze tocht vanwege het tweede lustrum een feestelijk karakter. De traditie getrouw ging de stertocht weer naar Geertruidenberg. Bij aan komst werden de deelnemers op gewacht door het stedelijke mu ziekkorps „Apollo", dat 'hen ver gezelde naar het raadhuis, waar mr. J. Chr. J. Faure, burgemees ter van Geertruidenberg de prij zen uitreikte. Tevens ontvingen de deelnemers een fraaie herin- nerings-plaquette. Daarna kon men zich amuseren op 'n groots opgezette kermis, terwijl overal gelegenheid tot dansen was. On der de vele inschrijvingen waren ongeveer 40 Tilburgse booteige naren. 25-JARIG JUBILEUM. Op 8 juli 1956 was het 25 jaren geleden dat de Heer Jhr. Mr. J. Th. M. Smits van Oyen werd be noemd tot lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. In verband daarmee zijn op 18 juli het college van Gedeputeerde Staten met de diensthoofden en alle ambtenaren van griffie, wa terstaat en planologische dienst bijeengekomen in het provincie huis, om Jhr. Mr. Smits v. Oyen met dit zeldzaam jubileum te complimenteren. De Commissa ris der Koningin, Prof. Dr. de Quey, leidde de receptie in met de mededeling dat het in de geest van de jubilaris zou zijn bij gele genheid van deze felicitatie geen grote redevoeringen te houden. Met enkele hartelijke woorden wenste de Commissaris der Ko ningin Jhr. Smits van Oyen ge luk met zijn jubileum, waarna deze dankte voor de blijken van belangstelling, die hem dezer da gen betoond worden, een korte terugblik wierp over z'n ambts periode en het ambtenarenkorps dank bracht voor de wijze waar- on het zijn taak vervult. De aan wezigen feliciteerden daarna persoonlijk Jhr. Mr. Smits van Oyen en bleven enige tijd bijeen in de Statenzaal, die met wat bloemen en planten een aange name receptieduimte bood. HARLEQUINADE 1956. Internationaal Gala-verbroede ringsfeest der „Rare Schutters" te Tilburg. Een der bekendste schutterij en van Tilburg gaat feest vieren. Het is de vereniging van de Ede le Handboog „de Rare Schutters" welke haar 10-jarig bestaan viert met een zeer groots opge zet programma. Dit feest wordt gehouden op het daarvoor spe ciaal gebouwde feestterrein aan het Stuivesantplein te Tilburg van 21 tot en met 29 juli a.s. In de hallen zal een interna tionale tentoonstelling worden georganiseerd. Gebracht zal wor den een schakering van handel en cultuur, sport en spel, ont spanning en nijverheid en het zouden de „Rare Schutters" niet zijn, als zij dit niet konden com bineren. Aan de expositie nemen deel 24 firma's uit diverse plaatsen. Het programma van de ope ningsdag is vol met muziek. Zo geeft de harmonie „Volt" een concert, terwijl de „Calladoni- ans" en de „Lachbrekers" bet cabaret verzorgen. Zondag 22 juli zal het feest zijn voor de kinderen, want van 35 uur zal er een kindercircus „Harlekijn" worden gehouden. Tevens zal het Mannenkoor „La Renaissance" op het feest terrein een volksconcert geven en Maria Zamora en de Lach brekers het cabaret verzorgen. Maandag 23 juli worden hand boogschietwedstrijden gehouden door de leden van de Tilburgse Bond van Handboogschutterij'en wij eenmaal man en vrouw zullen zijn, man en vrouw voor het le ven, dan eerst zal weer de zon in al haar glorie voor mij schijnen". Beter kan het wel niet, Bill. Je had dichter moeten worden in plaats van poetslap". Bills schele oog puilde uit, het andere deed uit schaamte niet meer mee. „Heb ik die flauwe kul geschre ven, ik, Bill McLeod? Dacht u, dat ik als Europeaan en goed Christen zo iets zou schrijven aan zo'n zwarte sloeber. De meeste woorden zou ik niet eens kunnen spellen. Als ze mij willen ver- nachelen, moeten ze vroeger op staan." I,| „Makkelijk zeggen, meester, maar kijk 's naar de foto's van die brieven. Is dat jouw handte kening of niet?" Bill loerde, wat hij loeren kon, „Die naam heb ik geschreven, maar de rest nietNooit van mijn leven. Hoe komt dat wijf aan mijn handtekening, als je dat zo noemen wilt"; en hij krabde zich nadenkend op zijn kop. Plots sprong hij op. Uit nijd trapte hij een stoel om. I „Nou weet ik het... het door gefourneerde kreng... hoe bestaat het, dat je zo'n uitgerekend var ken bent! Nou moet je weten kap, ze vraagt me op die mooie avond: „Hoe schrijf je toch eigenlijk je naam?" en ik aan het spellen. Nee, zegt ze, spellen dat kan ik niet bijhouden en, ze komt met een stukkie papier an en zegt: schrijf het maar hier op, dan ver geet ik het niet meer en ik, kaf fer die ik ben, neem nog de moei te om mijn naam voluit te schrij ven. En later op de avond begint ze weer over die naam en gaat ze an het zoeken naar dat papier. Dat was toen ineens pote en daar kwam ze weer met een vel aan zette en toen begon het spul van voren af aan." „Bill", zei Peter Wins, „het begint inderdaad te dagen, maar vertel 's, heb je wel 's op een schrijfmachine geschreven?" „Een schrijfmachine?" schrok Bill, „u bedoelt zo'n tikgeschiede- nisAls je me nouHeb u hiijn vingertjes wel 's bekeken? Ik geloof en ik ben er vast niet zo erg naast, als ik zeg, dat één van mijn poezelige vingertjes makkelijk drie van die knopjes voor zijn rekening zou kunnen nemen. Om er één op z'n dooie eentje te raken zou ik een stop naald moeten hebben..." (Wordt vervolgd). "2 SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Zeer practisch om op vacan- tie mee te nemen: plastic etui, met verband-artikelen, t.w. wondpleister, hecht pleister, hydrophile windsel, cambric windsel, jodium, spelden, watten en 4 95 schaartje Stevige piastic cein tuur, met beklede gesp; in wit, rood A (O c en zwart fac WiM Als speciale opruimingsaan bieding: pracht partij dames- en kinderpantof fels, diverse modellen; „B"- keus. Haast U, de voorraad is beperkt, in de maten 36-44 1.98 30-35 1.78 4 38 25-29 1.58 20-24 Unieke opruimingsaanbie ding: 22-delig eetservies, voor 6 personen, in eerste keus aardewerk, crème, met fraaie gouddecoratie. Echt een servies om elke dag te gebruiken 1880 Nylon damesonderjurken wit, met zeer mooie gebor duurde kant aan onder en bovenkant; maten 40 t/m 48 „88 Nog éénmaal onze aanbie ding Böhler-vulpenhou- ders. Van de 2 vorige jaren hebben wij zovele tevreden gebruikers. Nu de laatste partij: onbreekbare cellu loid houder, grote gouden pen; 5 jaar schrifte- A 50 lijke garantie Restant partij graslinnen, voor lakens en slopen; de zwaarste Twentse kwaliteit, 150 breed, normale ^48 verkoop 3.50, nu 180 breed, normale O 98 verkoop 4.25, nu Restant partij sneldrogen de theedoeken, direct te gebruiken; gezoomd en ge lust, 68x 68, met kleine vlekjes; 08 normaal 1.45, nu Brusselse kermis, heerlijk cocos biscuitje, 250 gram Gedroogde abrikoosjes, voor gebak en 59c Een speciale aanbieding in witte overhemden, van 'n zeer mooie gemerceriseerde „Sanfor" popeline en met prima pasvorm, voor Ö38 de extra lage prijs van Leg de leuke momenten van Uw vacantie vast met deze Filmor boxcamera, 6x9, met film, Q90 compleet Een bijzonder koopje: „Fabriekspartij" katoenen imprimé's, 80 cm. breed, in leuke dessins, geschikt voor japonnen, blouses, pyama's, enz. 9SC „Aerocopter", het vlieg tuig voor de jeugd, met draaiende vleugels; zweeft als een vogel. Dit is iets voor de vacantie, ze kunnen er zelfs een wedstrijd 4 30 mee houden dessert, 250 gr. Vughterstraal 25 Den Bosch - Markt 32 Tilburg - Nwe Ginnekenitr. 23 Breda

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2