KAATSHEUVEL SPORTSPIEGEL p. wijtenburg, AFWEZIG 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JULI 1956 6 van 28 juli t/m 12 augustus. R. RAAUMAAKERS Loonopzand niet op rendabele basis kan rus ten. Voorts wordt in bovengenoemd schrijven betoogd, dat ondanks 'n voor het komende leesseizoen ge projecteerde gedeeltelijke tariefs verhoging de exploitatie-kosten van de bibliotheek tengevolge van aanhoudende prijsstijgingen van boeken en kaftmateriaal steeds toenemen. Het nuts-bestuur geeft uiting aan de vrees, dat door de geringe elasticiteit van het beschikbare budget een achteruitgang van het peil der leesstof wellicht niet te vermijden zou zijn, daar de nood zakelijke vervanging en aanvul ling van het boekenbezit op te be perkte schaal zou moeten plaats vinden. Bovenvermelde argumenten gel den uiteraard eveneens voor de bibliotheek van de vereniging „De Christelijke Volksbond", ten behoeve waarvan bij raadsbesluit van 15 januari 1946 ook een subsidie van f 50.werd toe gekend. Aangezien B. en W. een goede lectuurvoorziening ten plattelande van groot belang achten stellen zij voor zowel het ten behoeve van de bibliotheek van de Mij. tot nut van 't algemeen als het ten behoeve van de bibliotheek van de vereniging De Chr. Volks bond toegekende subsidie met in gang van 1956 te verhogen van f 50 tot f 100 per jaar. Voorstel tot het verlenen van medewerking tot de stichting van een bijzondere kleuterschool te Capelle, uitgaande van de Ver eniging tolt stichting en instand houding van scholen met de Bij bel te Capelle en Vrijhoeve-Ca pelle, gevestigd te Sprang-Ca- pelle. De totstandkoming van de wet op het kleuteronderwijs heeft een belangrijke verandering gebracht met betrekking tot de financiering van de schoolgebouwen voor dit onderwijs. Van 1 januari 1956 af komen de kosten van de stichting der schoolgebouwen, het uitbrei den, verbouwen of herstellen, voor zover niet gewoon onder houd betreffende, de verandering van inrichting, het aanschaffen van nieuwe schoolmeubelen of van ontwikkelingsmateriaal, hulp middelen en schoolbehoeften (voor zover niet strekkende ter vervanging van versleten of ver bruikte materialen) ten laste van de gemeente. De besturen van de bijzondere kleuterscholen kunnen voortaan een beroep doen op de gemeente voor beschikbaarstel ling van de benodigde gelden. Het Rijk vergoedt aan de ge meenten de kosten, die voort vloeien uit de stichting van open bare of bijzondere kleuterscholen. Het bestuur van de rechtsper soonlijkheid bezittende Vereni ging tot stichting en instandhou ding van scholen met de Bijbel te Capelle en Vrijhoeve-Capelle, ge vestigd te Sprang-Capelle heeft de raad medegedeeld, dat zij voornemens is een bijzondere kleuterschool te Capelle te bou wen. Het bestuur verzoekt de raad overeenkomstig artikel 50 der Kleuteronderwijswet en on der overlegging van de volgens artikel 51 dier wet vereiste stuk ken hun de daarvoor benodigde gelden te verstrekken dan wel de gewenste voorzieningen tot stand te brengen. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verle nen. Voorstel inzake aankoop grond voor sportterreinen te Capelle, De grote behoefte aan sport terreinen in deze gemeente is zo evident, dat zulks niet nader be hoeft te worden toegelicht. Wel iswaar word gevoetbald op wei den, doch van goede terreinen kan niet worden gesproken, ter wijl de betrokken voetbalvereni gingen steeds het zwaard van Damocles, in de vorm van opzeg ging der huur, boven het hoofd hangt. En dan zijn het nog kleine, oneffen weiden, welke zich niet voor sportbeoefening lenen, zon der enige akkomodatie. Slechts in de voormalige gemeente Vrij hoeve-Capelle is inmiddels van gemeentewege een gemeentelijk voetbalveld in gereedheid ge bracht. Maar in de vergadering van 2 december 1955 sprak de raad zich uit dat ook voor de voetbalverenigingen te Sprang en voor die te Capelle resp. te Sprang en te Capelle van ge meentewege sportvelden dienden te worden aangelegd. Hoewel wellicht een meer eco nomische en een fraaiere oplos sing zou worden bereikt, indien een complex van sportvelden op daarvoor in het uitbreidingsplan voor het onderdeel Vrijhoeve- Capelle aangewezen gronden zou worden aangelegd en deze sport velden door alle belanghebbende verenigingen in deze gemeente zouden worden gebruikt, wordi zulks door de verspreide ligging van de drie dorpskernen, Sprang, Vrijhoeve-Capelle en Capelle en de animositeit tussen deze vroe gere gemeenten verhinderd. Thans doet zich de gelegenheid voor de voetbalverenigingen Wif Zwart en H.N.C. te Capelle aan geschikte sportterreinen te hel pen. Deze verenigingen maken momenteel gebruik van speelvel den, op langs de Juffrouwsteeg gelegen gronden, deel uitmaken de van het blok van ruilverkave ling Het Eendennest, kavel nr. 72, groot 2.63.20 ha. De toestand waarin deze speelvelden verkeren, laat veel te wensen over en be hoeft dan ook dringend verbete ring. Om de speelvelden in een goede staat te brengen zullen de ze moeten worden omgeploegd, geëgaliseerd en opnieuw inge zaaid, terwijl ook met betrekking tot kleed- en wasgelegenheid op de terreinen de nodige voorzienin gen dienen te worden getroffen. Evenals in Vrijhoeve-Capelle is geschied, zouden B. en W. ook de te Capelle gelegen sportterrei nen op kosten van de gemeente goed bespeelbaar willen maken. Daartoe dient de gemeente echter vooraf het eigendomsrecht te ver krijgen over bovengenoemd ruil- verkavelingsblok, waarvan eige naar is de heer Roeland Middel koop te Nunspeet. De heer Mid delkoop is bereid de tot dit blok behorende grond, groot 2.3.20 ha te verkopen tegen de prijs van f 4500 per ha of voor de totale prijs van f 11.800. Bij de beoor deling van deze koopprijs moet in acht worden genomen, dat hierin tevens zijn verdisconteerd de kos ten, welke de heer Middelkoop heeft gemaakt om zijn grond enigszins voor inrichting tot sport terrein geschikt te maken. B. en W. stellen voor tot aan koop van bovenomschreven grond te besluiten. Voorstel tot verkoop van in dustrie-terrein. De heren M. Th. Heijs, wonen de Hoofdstraat 76 te Kaatsheuvel en H. J. J. Paijmans wonende En- schotsestraat 49 te Tilburg heb ben verzocht hen te verkopen een zuidelijk gedeelte, groot 1995 m2, van het westelijk van de Dick Flemmingstr. gelegen industrie terrein, grenzende aan de Zuid- hollandsedijk. Genoemde heren zijn voorne mens op dit terreingedeelte een banketfabriek te bouwen. De prijs van het te verkopen terrein is te stellen op f 2,33 per m2, zijnde de kostprijs per m2 van het industrie-terrein, waar tegen ook aan andere gegadigden industrie-terrein is verkocht. B. en W. stellen voor dienover eenkomstig te besluiten. Voorstel intake verbetering van de bocht in de Kerkstraat rond de Ned. Herv. Kerk te Sprang. In het kader van het algehele restauratieplan voor de Ned. Hervormde Kerk te Sprang zal ook worden overgegaan tot res tauratie van het zich rondom die kerk bevindende muurtje. Dit muurtje belemmert op zijn huidige plaats, mede tengevolge van de daarin aanwezige scherpe knikken, niet alleen volkomen het uitzicht voor het vrij drukke ver keer ter plaatse, doch de weg is bovendien in die bocht veel te smal, terwijl de mogelijkheid tot het aanleggen van een zo hoog nodig rijwielpad geheel ontbreekt, aangezien het muurtje practisch aan de rijweg grenst. Het is dus uit een oogpunt van verkeersveiligheid gewenst te be vorderen, dat het bij de Sprangse Kerk aanwezige muurtje iets ver der van de rijweg af komt te staan en de scherpe bocht flau wer wordt gelegd door wegver- breding, alsmede om voor de fietsers rond de kerk een rijwiel pad aan te leggen. Daartoe bestaat thans een zeer gunstige gelegenheid en wel door het verplaatsen van dit muurtje gelijktijdig met de binnen het kader van de restauratie der Ned. Herv. Kerk aan het muurtje te verrichten restauratiewerkzaam heden te doen geschieden. Niet alleen wordt dan voorko men, dat in de toekomst ver plaatsing van een pas gerestau reerd muurtje noodzakelijk zou worden, nu binnenkort toch tot aanleg van rijwielpaden en weg- verbreding moet worden overge gaan, maar bovendien bestaat de mogelijkheid, een gedeelte van de verplaatsingskosten ten laste van de met subsidie van monumenten zorg uit te voeren «istauratie- werkzaamheden blijft, hetgeen de gemeente 'n belangrijk financiëel voordeel oplevert. De volgende becijfering, opge steld door de met de restauratie werkzaamheden belaste architect, moge dit verduidelijken. In de begroting van de restau ratiekosten van de N.H. Kerk is opgenomen: wegens restauratie kosten van het muurtje (zonder verplaatsing) f 7.304. De kosten van een naar de kerk toe verplaatst muurtje wor den begroot op f 19.964.70. De meerdere kosten, voort vloeiende uit verplaatsing zouden dus zijn f 12.660.70. Ten laste van de gemeente komt echter niet het bedrag ad f 12.660.70, maar een bedrag van f 8.471.70. Van de zgn. meerwerkkosten ad f 12.660.70 moet namelijk een bedrag van f 4.189 als meerwerk bij de res tauratiekosten worden getrokken, omdat blijkt, dat bij restauratie van het muurtje och ook maar zeer weinig van de oude stenen zouden kunnen worden gebruikt, waarom dus nu nieuwe stenen zouden meeten worden gebruikt, welke kosten, zonder verplaatsing toch ook ten laste van de restau ratie zouden zijn gekomen. Voor een bedrag van f 8.471.70 zal het thans aanwezige muurtje kunnen worden verplaatst op de wijze als op de bij de raadsstuk ken ter inzage liggende tekening nader is aangegeven. Het nieuwe muurtje komt on geveer 1,75 m uit de bestaande verharding van de rijweg te staan. Indien de raad zich evenals de Stichting tot restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Sprang, met de verplaatsing van het muurtje kan verenigen, stellen B. en W. voor tegelijkertijd de vrijkomende strook langs de rijweg te doen bestraten als rijwielpad. De daar aan verbonden kosten zijn be groot op f 3800. B. en W. stellen voor het cre- diet ad f 12.271.70 te voteren. GUNNINGEN. Onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel, werd 't bouwen van een woonhuis aan de Irenestraat te Kaatsheuvel bij on derhandse aanbesteding gegund aan de aannemersfirma J. de Kort al hier; het bouwen van een landar beiderswoning voor de heer M. Din- gemans aan de Akkerstraat, aan de aannemersfirma Gebr. v. d. Hoven, alhier; het bouwen van een woon huis voor de heer L, v. Iersel te Waspik, aan de aannemersfirma Kersten te Raamsdonksveer; het bouwen van een landarbeiderswo ning voor de heer G. de Wit te Raamsdonk, aan de aannemersfirma Gebr. Savelkous te Waspik; en het bouwen van een landarbeiderswo ning voor de heer A. v. Amelsvoort aan de Roei te Kaatsheuvel, aan de aannemersfirma J. v. Heesch alhier. GESLAAGD. Voor het praktijk-examen Boek houden en Nederlandse Handels correspondentie slaagde o.m. de jon geheer Walter Robben die z'n op leiding ontving aan de R.K. Han dels-Ulo te Tilburg. ONGEVAL BIJ EXPERIMENT. De heer M. R. wat zaterdagmid dag bezig met het experimenteren met 'n eigen geconstrueerde stoom machine. Plotseling sprong de ma chine uiteen en een der rondvlie gende delen raakte de heer R. aan de linkerbovenarm, waardoor het bovenarmbeen versplinterd werd. Ter verpleging werd de heer R. di rect naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. AANRIJDING. Zaterdagnamiddag wilde het 12- jarig dochtertje van de heer v. G. in de Erasstraat met de fiets, waar op tevens haar 3-jarig zusje ge zeten was, de weg oversteken. Waarschijnlijk heeft zij daarbij niet voldoende richting aangegeven, met het gevolg dat de heer v. d. L. het rijwiel raakte en de berijdster over het stuur op het wegdek terecht kwam. Bloedend uit neus en oor werd zij opgenomen en naar het ziekenhuis in Waalwijk overge bracht. Haar toestand was zondag avond bevredigend. Het kleine zus je bekwam slechts schaafwonden. EUPHONIA BEKROOND MET EEN 2e PRIJS. De Harmonie van het Kon. Muz. Gezelschap Euphonia nam zondag deel aan 't federatief concours door de Fanfare St. Jozef te Pey-Echt, in Limburg georganiseerd. Met ver trouwen werd de tocht naar Echt ondernomen, want met vertrouwen mocht een sukses tegemoet worden gezien. Dit vertrouwen was niet ge baseerd op' „een geluk", maar op 't oordeel van deskundig tot oordelen bevoegde musici, die de laatste we ken de prestaties van het korps bij herhaling mochten beluisteren. Toen Euphonia de beide nummers gespeeld had, was de verwachting nog zoals die de laatste weken was gevestigd. De uitslag was echter dat met slechts 253% punt een tweede prijs behaald was; een teleurstelling die directeur Gowie en zijn man nen moesten incasseren, doch moei lijk konden verzetten na de hoop volle verwachtingen die gewettigd waren. We hebben in de late zondag avonduren nog even de gelegenheid gehad vluchtig de jury-rapporten in te zien en we moesten daarin con stateren dat er uitspraken in vast gelegd waren die wij moeilijk met onze bescheiden opvatting kunnen rijmen. We lezen daar o.m. dat de bas adem te kort komt, terwijl we juist deze partij als de allerbeste van het korps mogen betitelen; een der jury-leden schrijft, dat in Ros sini's Tancrede de Verdi-sfeer ge mist wordt. Als wij het goed heb ben, schreef Rossini zijn Tancrede in het jaar 1813, dus juist in 't jaar dat Verdi geboren werd. Hoe Ros sini toen reeds een sfeer in zijn werk kon leggen van de zuigeling, die toen in Roncole in een herberg het levenslicht aanschouwde, is ons een raadsel. Bij ernstige studie van de rapporten zouden we mogelijk meer dergelijke ongerijmdheden kunnen ontdekken, doch dat daar mee een veroordeling moet worden uitgesproken, vinden we absurd. Euphonia had veel beter verdiend en we zouden het èn voor de emi nente directeur èn voor het bestuur èn leden fijn vinden als besloten kon worden nog dit jaar zich op nieuw aan een deskundig oordeel te onderwerpen. Tancrede kan moge lijk voor deze afdeling te zwaar zijn, doch het korps heeft op zijn reper toire nog wel werken staan die in de 1ste afdeling goed effect kunnen sorteren. Wij denken o.a, hierbij aan Caesar en Cleopatra van G. Boedijn en andere composities, die zelfs in de afdeling Uitmuntendheid als vrij werk gegeven worden. i ~r. arts De praktjjk wordt waargenomen door arts. Spreekuur van 89.30 u. v.m. Boodschappen vóór 9 uur Hoofdstraat 68 a Kaatsheuvel. ONZE LEVENSSCHOOL. Op het grote belang hieraan voor de personen, die hiermee in betrek king staan, verbonden, willen we nog even wijzen op de feestelijke sluitingsavond van het schooljaar 1955-1956, die op donderadg 26 juli in de grote zaal van de Gildenbond wordt gehouden en waarop de ou ders der leerlingen, alle plaatselijke werkgevers en allen die interesse hebben voor deze instelling ver wacht worden. De avond vangt juist om 8 uur aan en geeft een beeld voor wat onze levensschool voor de arbeiden de jeugd betekent. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie har monie Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie harmonie St. Jan, zaal Piet v. Dun. Dinsdag 8 uur n.m. repetitie R.K. par. kerkkoor St Jan in de school; om 8.30 uur n.m. repetitie R.K. Mannenkoor Semper Vivens, in café 't Hoventje. Woensdag 8 uur n.m. Apollo-thea- ter „Jungle Jim en de Zwarte Duivels, toegang 14 jaar; 8 uur n.m. repetitie Harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 8 uur n.m. repetitie Da meskoor Bel Canto; 8.30 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto; 8 uur n m. Sluitingsavond school jaar 1955-1956 Levensschool voor jonge arbeiders, zaal Gildenbond. DUIVENSPORT. De K.P.V. vloog met 1248 duiven vanuit Vilvoorde; afstand 92 km.; lostijd 12.20 uur v.m.; eerste duif 1.41.46 uur n.m.; eerste 70 prijswin naars; 1 W. Molenschot; 2, 40 M. v. Zon; 3 J. Jansen; 4 Th. Zeebrechts; 5, 7, 37, 62 A. de Bie; 6, 22, 61 M. v. Box tel; 8, 25 Wal Hamers; 9 J. Dekkers; 10 J. Damen; 11 C. v. Rooij; 12 C. de Bondt 13 Fr. Damen; 14 G. v. d. Linden; 15 A. Snoeren; 16, 28, 58 Jac. Vloemans; 17, 34, 42. 48 A. v. Dinteren; 18 P. v. d. Velden; 19 J. Klis; 20 A. v. d. Hoven; 21 J. Brent; 23 J. v. d. Linden; 24 L. de Bondt; 26 G. Grootswagers 27 Jac. Hoeve- naars; 29, 51, 59 M. Ververs; 30, 36 Th. v. d. Houdt; 31 L. v. d. Ven; 32 J. Muizelaar; 33, 65 M. Lensveld; 35 L. v. Ree; 38, 68 W. C. Hamers; 39 M. v. d. Reijken; 41 Jo Hamers; 43 B. Kemmeren; 44, 46 J. Cornelissen; 45 B. v. Heesch; 47 J. van Heeswijk; 49 A. Montee; 50 L. Ververs; 52 W. Jansen; 53 M. Brokx; 54 A. Snoe ren; 56 H. Klis; 59 J. Evers; 60 H. Klis; 63 J. v. Riel; 64 Th. Schaaf - stra; 66, 67 J. v. Wanrooij; 69 L. v.. Geel; 70 J. v. Beers. Auto tegen boom gereden. Zondagmiddag te ongeveer 1 uur had op de weg Loonopzand- St. Joachimsmoer een auto-on geluk plaats, dat naar omstan digheden nog goed afliep Op genoemd uur reed Mevr. "de B. uit Raamsdonk met haar echt genoot in de richting Loonop zandDongen. Ter hoogte van de „Loonse gemeijnt" ramde de wagen, een Opel Record, die door mevr. de B. bestuurd werd, een boom, tengevolge waarvan de wagen zodanige schade op liep, dat hij per takelwagen op gehaald moest worden. De twee inzittenden liepen snijwonden op aan het gelaat. Dr. de Vries uit Loonopzand was spoedig ter plaatse, .alsook de plaatselijke EHBO en Rijkspolitie, die een onderzoek instelde. Geslaagd. Voor het examen Ned. Associ atie voor Praktijkexamens slaag de te Tilburg onze dorpsgenoot de heer Marius Schoenmakers, die zijn opleiding ontving aan de Leoschool te Tilburg. J.l. vrijdag slaagde te Til burg voor het examen Mulo on ze dorpsgenoot de heer Ad de Kort, terwijl zaterdag diens broer Antoon voor hetzelfde examen slaagde. Eerstgenoemde kreeg zijn opleiding aan de Leo school te Tilburg, terwijl laatst genoemde studeerde aan de Mu- loschool St. Leonardus aldaar. WAALWIJK. WSCVeerse Boys 42. In een spannende en fraaie strijd wist WSC zaterdag 'een overwinning te behalen op de ploeg waarin zij in de competitie tweemaal haar meerdere moest erkennen. Aan beide ploegen was te zien dat de training nog niet volledig op gang was. Niet temin heeft het publiek van een goede wedstrijd kunnen genie ten en is gebleken dat WSC over spelersmateriaal beschikt, waar mede met vertrouwen straks de competitie kan worden ingegaan. Wat de wedstrijd betrefL was reeds direct na de aftrap te con stateren dat WSC belust was op revanche en zij wist reeds na korte tijd Veerse Boys op haar helft terug te dringen. Aanval na aanval volgde, doch de voorhoe de van WSC faalde in de afwer king. Er moesten echter doel punten komen, doch het eerste kwam aan de kant waar men t niet verwachtte. Bij een snelle uitval wist de linksbuiten van Veerse Boys met een prachtig schot doelman Pulles te verras sen en nam Veerse Boys daar mede de leiding. Dit was voor WSC het sein er nog een schepje bovenop te gooi en en P. Blij levens slaagde er in na een fraaie aanval de stand gelijk te maken. Na de rust nam WSC weer di rect het initiatief in handen en wist F. Pulles met een mooi schot WSC de leiding te geven. Veerse Boys liet het er 'echter niet bij zitten en trachtte de ge lijkmaker te forceren. De ach terhoede van WSC moest alle zeilen bijzetten om de aanvallen het hoofd te bieden, doch mede door het fraaie werk van doel man Pulles hield men stand. Ook WSC liet zich niet onbe tuigd en A. v. d. Anker wist on geveer 20 minuten voor het ein de de stand tot 31 op te voe ren. Veerse Boys gaf zich echter niet gewonnen en bleef door vechten. Dit had tot resultaat dat zij kans zagen de stand weer terug te brengen tot 32. Kort voor het einde stelde WSC ech ter de zege veilig door een fraai doelpunt van P. Blij levens. Door deze overwinning plaat ste WSC zich in de volgende ronde voor de bekercompetitie. R. K. C. Zilveren Schoen-tournooi. In de eerste wedstrijd van dit tournooi is Heusden er in ge slaagd een 20 overwinning uit 't vuur te slepen, 'n Merkwaar dige uitslag, gezien de krachts verhouding in het veld. Behou dens de eerste 10 minuten heeft de thuisclub zo'n grote meerder heid gedemonstreerd, dat Heus den het moest krijgen van enke le uitvallen, die zoals meestal wanneer de tegenpartij ver op gedrongen staat, een gevaarlijk karakter hadden. Voor de rust was het een zeer aantrekkelijke partij voetbal met beurtelings Heusden en RKC in de aanval, waarbij de gasten na ca. een kwartier er in slaagden op min of meer gelukkige wijze een doelpunt te fabriceren. Voorlopig scheen er voor de RKC-ers nog geen kou aan de lucht, want met goed opgezette combinaties werd het doel van Heusden onder zware druk gezet. De plaatsvervanger van doelman de Kok uit Heusden liet zien uit het goede hout gesneden te zijn, want enkele malen wist hij op spectaculaire wijze zijn gebied schoon te houden. Bij de rust was het dus nog 1-0 voor Heus den, een achterstand waar RKC zich niet zo ongerust over maak te, maar langzamerhand kwam in de tweede helft de totale on macht van de voorhoede van RKC tot uiting. Heusden kwam in deze perio de niet meer uit de omklemming los, wat voor haar geen bezwaar opleverde om de kleine voor sprong te handhaven, en de en kele uitvallen waren gevaarlijk genoeg om de voorsprong nog te vergroten, zodat het feitelijk nie mand verwonderde, dat Heusden ca. 10 minuten voor tijd nog 2-0 maakte. De wedstrijd tussen RKDVC en ODC leverde niet veel span ning op, daarvoor waren de Dru- nenaren, die zaterdag voor de beker speelden, te zwak verte genwoordigd. Reeds voor de rust had ODC een 30 voorsprong, die in de tweede helft nog kon worden opgevoerd, ondanks het prachige verweer van DVC. R. W. B. RWB is er niet in geslaagd om DVVC met lege handen naar huis te sturen. In een matig gespeelde wedstrijd moest RWB hen een 33 gelijk spel toestaan, waarmee DVVC de volgende ronde bereikte. Over de wedstrijd het volgende: Vanaf de aftrap zit Dongen fel op de bal, en als na een kwartier spe len de RWB-verdediging even wei felt, is de rechtsbinnen van DVVC er als de kippen bij om keihard in te schieten. Lang blijft 't antwoord van RWB niet uit, want enkele mi nuten later schiet Jan Schalken precies onder de kruising van paal en lat oerhard in. Nog vóór de rust laat de DVVC-linksbinnen 12 no teren. Na verwisseling van doel zien we een fel aanvallend RWB; aanval op aanval rolt op het DWC-doel af en na een kwartier komt er een keurige voorzet van links; met een geweldige zweefduik kopt Weitvliet de gelijkmaker in; 22. Dongen ziet het gevaar in en tracht de bakens te verzetten, maar RWB blijft sterker; een plotselinge uitval van Dongen wordt RWB ech ter noodlottig en andermaal jaagt de Dongen-linksbinnen het leer in het RWB-doel; 2—3. Geheel RWB trekt ten aanval en tenslotte slaagt Jan Schalken er in de stand gelijk te brengen; 33. Direct daarop scoort hij een prach tig vierde doelpunt, dat jammer ge noeg geen genade kon vinden in -de ogen van de zwak leidende arbiter. Nog eenmaal is RWB kort bij een nederlaag als de Dongen-linksbui- ten hard tegen de lat schiet, waar na Springer de bal wegwerkt. Als dan de fluitist einde blaast, is RWB door dit gelijke spel uitgebekerd. Een volgende maal beter, jongens. Het tweede en derde elftal deden beter werk en wonnen beide van „White Boys" in Waspik met 10 en 6 3, na een heel aardige wed strijd. Interkring Sportdag te Drunen, Op zondag 2 september a.s. wordt te Drunen een Interkring- sportdag gehouden, waar de sportverenigingen der Jonge Boe ren uit geheel Noord-Brabant, die in hun eigen kring de beste pres taties hebben geleverd, zich met hun gelijkwaardige rivalen zullen kunnen meten. De sportcub van de Waspikse R.K.J.B. is op dit concours uitgenodigd. Het zal interessant zijn te zien welk figuur onze sportmannen slaan in het kader van de qehele N.C.B. WASPIK Geslaagd. Dezer dagen werden weer de examens afgenomen van de leer lingen van de Naaisteropleiding, verbonden aan het v.g.l.o. der r.k. meisjesschool te Waspik. Voor het examen coupeuse aan de mo devakschool slaagden: T. van Hooren, G. Kamp, L. de Wit, J. Hooymayers en T. Kuyten. Voor het examen costumeren slaagden: C. Akkermans, T. de Hond, A. de Groot en R. Kusten.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6