KAATSHEUVEL LOi; WAALWIJK s, LANDBOUW aan alle jongelui, DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 AUGUSTUS 1956 LoonopxenJ Woetbelsport Duivensport 47 20 167% 7 9 250% 7. Peels, Eindhoven 48 10 169 7 10 244 JAARMARKT BRAND. Tijdens de stormwind die zondag heerste, brak omstreeks vijf uur in de namiddag brand uit in de land- bouwschuur van de heer J. Smul- ders-Rombouts in de v. Haestrecht- straat. Mogelijk is de brand ont staan door het spelen met vuur door kinderen. Gelukkig kon het 4- jarig kindje van Smulders nog uit de brandende schuur gered worden, waar het reeds enkele brandwon den aan hoofd en arm had opgelo pen. Door de felle wind breidde de brand zich in een ommezien uit en het is aan het doortastend optreden van de omwonenden en een groep bij de Roestelberg kamperende ver kenners te danken, dat woonhuis en roggemijten in de onmiddellijke na bijheid gespaard bleven. De heer Pot, commandant van de brand weer te Waalwijk, die toevallig in de omgeving was, nam de leiding van het eerste blussingswerk op zich. Met water en zand werd het overslaan naar woning en rogge mijten voorkomen, tot de brand weer uit Kaatsheuvel aanrukte, die direct met verschillende stralen op de waterleiding het blussingswerk overnam. Een grote voorraad hooi en verschillende landbouwwerktui gen, waaronder een tractor met aanhangwagens, werden een prooi der vlammen, doch woonhuis en oogstvoorraden konden verder be houden blijven. Waar de naastbij- zijnde telefoonpost op ongeveer 10 minuten afstand van de plaats van de brand ligt, duurde het enige tijd eer de brandweer gewaarschuwd was, doch in zeer korte tijd was een grote plobg brandweermannen op zijn post om met kracht het vuur aan te grijpen. De schuur met in houd ging echter geheel verloren; Verzekering dekt gedeeltelijk de vrij aanzienlijke schade. Het zal 'n stap in de goede richting zijn als er spoedig uitvoering gegeven wordt aan het reeds geheel geconstrueerde plan van het inrichten van diverse brandmelders in de wijken, waar telefonische verbindingen ontbre ken. Het bluswerk stond onder leiding van de brandweercommandant Hopman, geassisteerd door opper- brandmeester v. Tilburg. Er was enorme belangstelling juist op deze zondagmiddag. Op het terrein was tevens aanwezig wethouder Bee- rens. APOLLO NAAR HET CONCOURS. Reeds maanden is de harmonie „Apollo" in ernstige studie voor het concours der Nederlandse Federa tie, dat ter viering van het 110-ja rig bestaan der harmonie Asterius, in Oisterwijk zondag a.s. aanvangt. De opgave welke „Apollo" daar te vervullen krijgt in de Ere-afdeling waarin het corps uitkomt, is zeer zwaar. Zowel het verplichte werk „Slavische Dansen nr. 1, 6 en 8" van A. Dvorak, in arr. van P. Stal- meier, als het vrije nummer „SM vische Rhapsodie nr. 2" van Carl Friedemann, in arr. van Gosling Mol, vragen een technische ontwik keling van de executanten, die voor beroepsmusici nog ernstige studie vragen. Daarbij stellen, beide wer ken nog extra hoge eisen aan sa menspel en tempo, eerst na lang durige studie te bereiken. Aan ern stige studie heeft het echter bij „Apollo" niet ontbroken. Onder kundige leiding van directeur Mo lenschot is, zoals we reeds schreven, maandenlang gestudeerd en 't zou een hoge bekroning waard zijn, al leen reeds om de offers die hierbij zijn opgebracht. Nog een laatste week wordt getraind, om dan zon dag a.s. voor het forum te treden, dat zijn oordeel zal geven. Geheel Kaatsheuvel hoopt, dat dit ook voor „Apollo" gunstig zal zijn. Zaterdag j.l. is de eerste repetitie buiten ge houden op het terrein van de brand weerkazerne. A.s. zaterdag volgt ook daar de slotrepetitie. De Ronde van Kaatsheuvel gaat door. Van de zijde van het bestuur van de wielerclub „Kaatsheuvel" is het officiële bericht doorgeko men dat de Ronde van Kaats heuvel alsnog zal doorgaan. Officieus is de datum van 23 sept. vastgesteld, maar deze zal van diverse instanties nog ;de goedkeuring moeten ontvangen. Ondanks alle moeilijkheden die gerezen waren om toch nog de Ronde van Kaatsheuvel te kunnen organiseren, is het be stuur van de KWG niet bij de pakken gaan neerzitten en zal het kost wat kost aan geheel Kaatsheuvel weer een wielereve- nement trachten te presenteren, zoals haar dit in de voorgaande jaren steeds gelukt is. Het be stuur hoopt baarbij weer op de nodige steun te kunnen rekenen van de gehele bevolking, maar speciaal van handel en industrie van Kaatsheuvel. In de speciale vergadering van hedenavond zal het bestuur ver moedelijk meer definitieve gege vens kunnen verstrekken, welke onze lezers dan in de uitgave van a.s. vrijdag kunnen vernemen. Kunst naar Kracht. s De toneelgroep van de KAB, „Kunst naar Kracht" heeft sinds enkele weken in studie genomen het toneelspel „Mijn hart is niet hier" van de bekende Brabantse toneelschrijver Jan Naaijkens. Dit werk, dat het vorig jaar door de Uitg. iMi.j„Maestro" te Am sterdam is bekroond in de grote toneelprijsvraag, behandelt het wel en wee van een Brabantse familie, die naar Canada is geë migreerd. Jan Naaijkens heeft dit onderwerp, dat momenteel zo urgent is, op sublieme wijze tot 'n prachtig toneelspel verwerkt. Ongetwijfeld wacht de toneellief hebbers weer een prachtige uit voering in het komende seizoen. Competitieindeling DESK. Het eerste elftal van DESK keert het komende seizoen weer terug in de afdeling Zuid A 1 met de verschillende oude tegen standers, uit 't verleden genoeg bekend. De grote reizen naar 't verre westen zijn daarbij voor DESK bespaard gebleven. De volgende clubs zijn in de afde ling Zuid I 2e klas A ingedeeld: Baardwijk te Waalwijk; Box tel te BoxtelDESK te Kaatsheu vel; Gemert te Gemert; JVC 1 '31 te Cuyck a.d Maas; ODC te Box tel; DSS te Óss; Sarto, Tilburg; Schijndel te Schijndel; Veloe te Eindhoven; Wilhelmina '08 te Weert en Wit Zwart te Weert. Het 2e elftal speelt in Zuid 1 res. 2e klas B met: Alliance 2 te Boxxtel; BW 3 te 's-Bosch; Internos 2 te Etten; Longa 3 te Tilburg; NAC 3 te Breda; Noad 3 te Tilburg; RKT VV 2 te Tilburg; Roosendaal 2 te Roosendaal; Willem II 3 te Tilburg en WSC 2 te Waalwijk. Agenda. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harmonie Apollo, zaal W. Smit. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie St. Jan zaal P. v. Dun Dinsdag 8.30 uur n.m. Man nenkoor Sempel Vivens zaal 't Ho vent je. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia zaal Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo theater „Buffalo Bill op 't oor logspad", toegang 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. Dames koor Bel Canto zaal P. van Dun. Donderdag 8.30 uur n.m. Ge mengd koor Bel Canto zaal P. van Dun. „De Luchtbode". De postduivenvereniging De Luchtbode", gevestigd in café van Onzenoord, hield zondag een wedvlucht vanuit St. Denis. De uitslag was als volgt: Goutziers 1, 2, 8 G. IJpelaar 3, 17, 25 P. v. d. Velden 4 L. Be- rendonk 5, 7, 9, 15 G. Vermeer 6, 20; K. v. Esch 10, 11, 14; H. Leermakers 12 Damen 13 C. v. Dongen 16, 19: A. v. d. Velden 18, 23 C. Dogge 21 A. J. v. Dongen 22 Gebr. Verschuren 24: A. v. d. Velden overduif, Serie II en III L. Berendonk. Priems; 20, 52 J. P. Stokkermans; 22 Jan v. Dongen; 23 C. M. Snoeren: 24, 64 A. de Bie- 25 Fr. v. d. Lin den; 28, 45 J. v. d. Linden; 29 A. Mosselveld; 30 M. de Vries; 31 C. de Bondt; 32, 35 H. de Man; 37, 58 A. Snoeren; 41 L. v. d. Ven; 43 A. v. Dinteren; 44 P. v. d. Velden; 49, 59, 63 Jac. Vloemans; 50 Duques- noy; 51, 56 W. Emmers; 53 W. Jan sen; 55, 67 J. v. Heeswijk; 57, 62 Jan Vloemans; 61 L. Mosselveld; 68 H, v. Nieuwstadt; 6.9 M. C. Damen. HOGEVAART. De P.V. Nooit Gedacht, geves tigd bij de heer C. van Tilborgh, hield j.l. zaterdag een wedvlucht vanuit St. Quentin. Afstand 238 km., eerste duif 1.48.32, laatste duif 2.18.36. De prijzen werden als volgt behaald G. Rozenbrand 1 2 21; J. Spie- rings»3 17 23 28 37; C. van Til borgh 4 11 14 22 43; A. Heijblom 5 25 38 40; C. Broeks 6 16 20; H. van Zeist 7 8 44; W. Nieu- wenhuizen 9 15 29 34 45; C. Ver hagen 10-18 26; M. Hommel 12; Gebr. v. Os 13 32 39; J. Pols 19; A. Brouwers 24 27 31 33 35; A. Spuijbroek 30 35a 36; A. Snap haan 41M. Mes 42. Oude duivenA. J Ophorst 1 P. Verhagen 2; C. Verhagen 3. A.s. donderdag inmanden voor WAALWIJK. Baardwijk 1PSV 1 04. Voor deze wedstrijd was be hoorlijke belangstelling en dc voetballiefhebbers zijn bij deze wedstrijd niet teleurgesteld. De buitenstaander zal denken dat dit een eenzijdige wedstrijd was, doch de geelzwarten gaven hun tegenstanders goed partij. En enkele goede schoten hadden 'n beter lot verdiend. Over de wed strijd het volgende Als om circa half 3 scheids rechter Lazaroms laat beginnen, is PSV direct in de aanval, maai de Baardwijk achterhoede met aan het hoofd Tini de Bruine, weet het voorlopig wel te klaren. Als na enkele goede Juliana- aanvallen de bai overgenomen wordt door spil Wouters van PSV en deze ineens naar buiten plaatst en de linksbuiten deze bal als voorzet aanziet, wordt deze door een misverstand in 'n doelpunt omgezet, 02. De geelzwarten vallen geregeld aan, maar een tweede doelpunt komt aan de andere zijde, 02, 'waarmede de rust ingaat. Na de rust speelt Juliana nog beter en menige aanval wordt opgezet; enkele goede kansen worden door te langzaam reage ren om zeep gebracht. PSV breekt weer eens door en hun prima spelende linksbuiten maakt 03. De Juliana-mensen geven zich nog niet gewonnen en we noteren enkele goede schoten waarbij de PSV doelman zich tot het uiterste moet geven om een doelpunt te voorkomen. Aan de andere zijde heeft PSV weer suk- ses, als de aalvlugge Waterman 04 laat aantekenen. Juliana-lui, jullie hebt 'deze middag laten zien dat er in uw elftal verbeteringen waren. Buit die terdege uit in het nog reste rende oefenprogramma. Al ein digde deze wedstrijd in een 40 nederlaag, ieder voetballiefheb ber, ook onze tegenstander, ga ven volmondig toe dat er goed partij gegeven is. Dus trainen en nog eens trainen, dit moet 't pa rool zijn SPRANG. NEO Sportdag. Op zaterdag 25 augustus wordt door de Sportver: NEO een sport middag georganiseerd, waaraan niet alleen leden, doch ook niet- leden uit onze gemeente tot de leeftijd van 18 jaar kunnen deel nemen. Voor een zeer gevarieerd programma is gezorgd, waaron der hardlopen korte en lange af stand, springen enz Ook voor adspiranten vanat de leeftijd van 8 jaar is gezorgd en deze kunnen elkaar op ver schillende manieren bekampen. Vele prachtige prijzen zullen beschikbaar worden gesteld, het geen zeer zeker de animo zal verhogen en de prestaties op voeren.. Hiertoe is men mede in staat gesteld door de prachtige medewerking van de neringdoen den uit de gemeente. Voor opgave is nog steeds ge legenheid en gehoopt wordt dat de gehele jeugd uit de gemeente van de partij zal zijn. Ook voor veteranen is gezorgd en ook van die zijde wordt een grote deelname verwacht. Verwacht wordt dan ook dat het aan toeschouwers niet zal ontbreken. De toegang tot het terrein is vrij. VLIJMEN. Vlijmen wint prachtige Vogelwijkprijs. Zaterdag speelde VI. Boys om de Vogelwijkprijs. In de halve fi nale speelde men tegen een BVV- combinatie uit Den Bosch. Het was vanaf het begin een prach tige wedstrijd en beide partijen waren om beurten in de Aanval, waarbij vooral BVV prachtig sa menspel liet zien, dat echter te ver werd doorgevoerd om sukses te behalen. De verdediging van de Boys, die in goede vorm was, kon steeds ingrijpen. De Boys speelden met meer geestdrift en de vlugge voorhoede maakte het de verdediging van BVV meer malen moeilijk Na 15 minuten kwam het eerste sukses voor de Boys, toen midvoor Verschuuren zich door de verdediging van BVV werkte en inschoot, 1 De Boys bleven in de aanval, maar BVV wist hierna het spel te verplaatsen en even voor de rust kwam het verdiende sukses. Uit een mooie aanval werd de stand 11, met welke stand de rust in ging. Na de rust zien we hetzelfde spel; beide partijen om beurten in de aanval, maar doelpunten bleven uit, zodat de stand gelijk bleef, 11. Hierna werd ver lengd en de stand bleef 11, zo dat strafschoppen de beslissing moesten brengen. BVV schoot er van de 5 twee ragk. De Boys had den met de vierde strafschop de overwinning binnen, waarmede de finale werd bereikt. Doordat Avanti uit Schijndel van Zaltbommel won, kwamen de Boys om de le en 2e prijs te gen Avanti in het veld. Reeds vanaf het -begin waren de Boys sterker. Toen de stand reeds spoedig 30 was, speelde Avan ti een verloren partij. De Boys wisten nog 5 maal te doelpunten. Avanti redde de eer, zodat de uitslag 81 werd. Hierdoor kwa men de Boys in het bezit van de prachtige Vogelwijkprijs, welke door de voorzitter van RKJVV met een hartelijke toespraak uit gereikt werd. De voorzitter van de Boys bracht dank voor de goede regeling en hoopte 't vol gende jaar deze prachtige prijs .wederom mee naar Vlijmen te kunnen nemen In café Boom is deze prachtige prijs te bezichti gen. Noyon van 7 tot 8.30 uur. A.s. maandagavond om 8 uur ledenvergadering voor de luxe prijzen-vlucht. VLIJMEN. P.V. De Zwaluw. Nationaal concours Orleans jonge duiven op 26 aug. a.s. Donderdag 23 aug. inkorven in café de Braai (A. Klerks) voor Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen van 18.3020 uur. Wedvlucht vanuit Noyon. Los 7.10, aankomst eerste duif 10.28.32, laatste prijswinnende duif 10.44.18. Uitslag als volgt; C. Diepstraten 1; Fr. v. Uden 2 3; H. de Vaan 4; K. Kiviet 5 32; Th. van Esdonk 6 29 30 48; M. Libregts 7 46 52; L. Meesters 8 16 19 35 57; J Kiviets 9 10 55; C. de Laat 11 59; H. Pelders 12 56; J. Oosterwaal 13 33; L. Ni- cols 14 43 53; I.. Parijs 15; L. Aioserij 16 17; N. van Esdonk 18 44; J. v. d. Wiel 20 27; H. Oosterwaal 21 22; Jos v. d Heu vel 23; J. v. d. Dungen 24; van Bokhoven-v. d. Dungen 25 26; W. van Vugt 28 45; M. de Ronde 31 51; Jos Kuijs 34 39 42; C. v. Heivoort 36 37; Th. v. Overdijk 38; J v. d. Broek 40; M. v. Dal 41 49 50; M. Nicols 47; A. Parijs 54; Th. Stupers 58. WAALWIJK. Zondag nam Dré de Vries deel aan de Ronde van Ulecoten. De strijdlustige De Vries ging van het begin af aan in het offensief en hield van de 17 ronden die verreden moesten worden, tien ronden lang onbedreigd de lei ding. Hij won daarmede het pun tenklassement en kreeg 'n mooie beker als de strijdlustigste ren ner In de eindsprint bezette hij de derde plaats. VLIJMEN. De amateur Libregts nam za terdag deel aan een selectiewed strijd over 50 km. tijdrit en be zette de 6e plaats. KAATSHEUVEL. De K.P.V, hield zondag een wed vlucht met jonge duiven vanuit St. Denis; afstand 382 km.; lostijd 7 u. v m.; eerste duif 10.7.25 uur v.m. Eerste 70 prijs winners waren: 1, 8, 9, 16, 38, 40, 42, 54, 65 Fr. v. d. Assem; 2 L. v. d. Ven; 3 A. Verduin; 4, 70 G. Smit; 5, 17 M. Brokx; 6, 21, 26, 27, 33, 39 L. van Geel; 7, 36 J. v. Riel; 10 B. van Heesch; 11 H. Snoeren; 12, 47 H. Hesselmans; 13 C. Laros; 14, 34, 46 Jac.Klerkx; 15, 48 J, Muizelaar; 18, 60 L. de Bondt; 19, 66 A. GESLAAGD. Te Eindhoven slaagden voor Elek- trotchnisch Installateur: de heren A. v. d. Meijdenberg en T. Dal- maijer, beiden te Waalwijk. TIMTUR- JUBILARISSEN OP REIS. De Timtur-jubilarissen (namelijk alle werknemers die meer dan 25 dienstjaren bij Timtur hebben, en dat zijn er liefst meer dan 70) heb ben zaterdag 1.1. hun jaarlijks uit stapje gemaakt, vergezeld van de directie van dit bedrijf. Met twee bussen ging het naar Berg en Bosch te Apeldoorn, vervolgens naar Hu- melo, waar gedineerd werd, en ver der nog naar tal van bezienswaar digheden. Het was weer een prettige dag, ondanks het wisselvallige weer in de morgen, die de goede verhoudin gen in de Timtur-fabrieken accen tueert. PATER KLIJBERG S.J. De zeereerw. pater Jacques Khj- berg S.J., geboren te Waalwijk, herdacht dezer dagen te Nijmegen, waar hij reeds 10 jaar staat, onder grote belangstelling zijn 25-jarig priesterfeest. Ook wij bieden hem onze harte lijke gelukwensen. AFSCHEID NA 40 JARIG DIENSTVERBAND. A.s. zaterdag zal mevrouw Suze de Bont-v. d. Ven haar afscheid ne men van de Timtur-fabrieken, waaraan zij meer dan 40 jaren ver bonden is geweest en waar zij een belangrijke vertrouwenspositie be kleedde.' Zij was als het ware de schakel tussen directie en uitge breide klantenkring. Zaterdag zal dit afscheidsfeest ge vierd worden in de fabriek en maandag wordt in hotel Verwiel receptie gehouden, waar zeker ve len, ook van buiten, de scheidende jubilaresse de hand zullen komen drukken en van hun belangstelling blijk geven. HONDENSPORT. Op het terrein nabij de Galgen- wiel hadden gisteren met goedkeu ring van de Kon. Ned. Politiehon den Vereniging nationale honden wedstrijden plaats. De acht deelne mende honden, afkomstig uit Hil versum, Eindhoven, Beverwijk, Valenswaard en Tilburg, lieten al le voortreffelijk werk zien, hoewel het revieren voor enkele honden toch wel onoverkomelijke moeilijk heden bleek te bieden. Zij wisten n.l. „de boef" niet binnen de ge stelde tijd van 7 minuten op te spo ren. Het interessante en spectacu laire pakwerk werd door alle hon den goed verricht. Overigens was de belangstelling voor deze interes sante wedstrijden niet bijzonder groot. De uitslag welke na afloop door de voorzitter der vereni ging bekend gemaakt werd, is als volgt Afd. Afd Afd. Alg. W.v. To- I II III Appel V. taal 1. v. d. Haven, Hilversum 521/2 10 199 8 9 278% 2. J. Oosterveen, Eindhoven 45 16 196i/2 10 10 277% 3. v. d. Sanden, Tilburg 52 16 184 8 9 269 4. Sentiens, Budel 56 10 180%' 10 10 266% 5. P. Damen, Kaatsheuvel 46 6 187% 7 7 253% 6. v d. Busche, Dommelen 8. Arisz, Beverwijk 47 6 159 6 8 226 Als keurmeesters fungeerden de heren v. d. Zanden uit Til burg en Somers uit 's Graven- hage. Het zware werk voor die dag werd verricht door de heer Hendriks uit Kaatsheuvel. Namens de geleiders sprak de heer Oosterveen nog een dank woord aan het adres van keur meesters, helper en de vereni ging, welke er voor gezorgd heb- te Waalwyk op donderdag 23 augustus a.s. ben dat deze wedstrijd wederom een prettig; en sportief verloop heeft gehad. AGENDA. Woensdag en zondag geen re petitie voor Oefening en Ver maak. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Vulperiset met rode vulpen; herenrijwiel; 2 paar glacé da mesrandsc.hoenen; gouden ring met steen; damesparaplu; zwar te armband met witte en rode bloemen; nikkelen siervelg van auto; polshorloge; een paar werkschoenen; een paar kinder schoentjes; damesregenjas; wit te kinderhandschoen. Verloren: Oorbel; herenportemonnee m. inhoud; een rode en een groene damesportemonnee; 'n jongens schoen; damèstasje inhoudende rode portemonnee; zwart lede ren dameshandschoen; herenrij wiel merk „Estafette"; parel snoer; zilveren rozenkrans; een paar herenschoenen; zwemkaart; brilétui; paar zwart-bonte koe kalveren. AANRIJDINGEN. Donderdag had op het Laag einde een aanrijding plaats tus sen een vrachtauto en een langs de weg geparkeerde melkwagen. Toen de bestuurder H. uit Was pik'van de vrachtauto tussen een aan weerszijden van de weg ge parkeerde tractor met aanhan ger en een melkwagen wilde doorrijden, kwam zijn wagen bij het remmen te slippen en botste daardoor tegen de melkwagen op die zwaar werd beschadigd. Ook een bus van de BBA, die even later passeerde, kwam in aanra king met een uitsteeksel van de melkwagen. De bus liep enige krassen op. Er ontstond een ver keersopstopping ter plaatse. De politie maakte procesverbaal op. Op 't kruispunt Baardwijk- sestraatVeldsteeg kwam zater dag een personenauto in botsing met een vrachtauto, doordat de eerstgenoemde zich op de linker weghelft bevond. De personen auto werd licht beschadigd. Vrijdagavond viel een wiel- rijdster ter hoogte van de markt, toen zij wilde omkeren, tegen 'n passerende auto aan. Gelukkig bleef de schade beperkt tot een flink beschadigd autoportier. VERNIELZUCHTIGE JEUGD. Het is gebleken dat de jeugd tijdens de vakantie van de bouw vakken weer flink heeft huisge houden in de in aanbouw zijnde woningen. Er zijn in die tijd ten minste weer heel wat ruiten ver nield. Ook de talud bij de Baard- wijkse brug schijnt een gelief koosd doel voor de vernielzucht van opgeschoten vlegels. De "po litie heeft tegen zeven van hen procesverbaal opgemaakt. En tenslotte is ook de prach tige feestverlichting niet aan de vernielzucht der „spes patriae" ontkomen. Zaterdagavond werd melding gemaakt van het stuk gooien van een tweetal balonnen der lichtmasten Toen de politie ter plaatse arriveerde, waren de „helden" natuurlijk met de noor derzon vertrokken. MISHANDELING. Terzake van een door P. inge diende aanklacht wegens mis handeling heeft de politie tegen een zekere R. procesverbaal op gemaakt. INBRAKEN. Tot nu toe onbekende daders hebben zich toegang verschaft tot de kantoren van de Stahl Che mical Industries en van de fa. van Gent en Co. aan de Zomer- dijkweg. De schrijfbureaus wa ren opengebroken, dtfcb'er wordt tot nu toe niets vermist. Waar schijnlijk is men op zoek geweest naar geld. De politie heeft de zaak in onderzoek. Jeugd van RWB op reis. Zaterdag j.l. maakten de jeugd leden van RWB een uitstapje naar Rotterdam. Deze reis is voor 100 procent geslaagd waar aan het weer ook zijn medewer king verleende. Omstreeks acht uur werd vertrokken vanaf si- zarenmagazijn v. Vught. Om on geveer half 10 arriveerde men te Rotterdam. De voetgangerstun nel, welke werd bezichtigd, was voor velen een aardige verras sing. Daarna werd een rondvaart gemaakt door 's werelds groot ste haven met de „Spido". Hier zag men o.a. enkele schepen en scheepswerkzaamheden. Om on geveer half 1 werd weer aan de Willemskade gemeerd. Daarna werd Rotterdam bekeken en volgde het hoogtepunt "van de dag, een bezoek aan de Dier gaarde. Ongeveer drie uur werd in de dierentuin vertoefd, waai de jeugdleden hun hartje kon den ophalen. De grootste attrak- ties waren hier wel de apen en de speeltuin. Om 7 uur precies werd de diergaarde verlaten en keerde men huiswaarts, doch in Rotter dam kreeg men nog even de ge legenheid een bloemencorso te bekijken. Hierna werden door de vereniging nog enk'é!%"'fc'onsump- ties verstrekt, waarvan gretig gebruik werd gemaakt. Om 9 uur arriveerde men weer in Waalwijk. De jeugd van RWB en de jeugdleiders konden terug zien op een prachtige en ge slaagde reis. EEN BOER DIE REKENT Na veel tegenslag, als gevolg van de abnormaal natte weers omstandigheden in de afgelopen maanden, heeft menige landbou wer-veehouder het hooi thans geborgen. Er wordt reeds weer aandacht geschonken aan de bemesting van de graslandpercelen en zeer terecht. De laatste jaren hebben wel zeer duidelijk aangetoond hoe belangrijk het is de gras landpercelen in een goede condi tie de winter te laten ingaan. Juist die percelen, welke er in de winter goed verzorgd hij lig gen, zijn beter bestand tegen de vorst en andere weersinvloeden, en komen in het voorjaar 't eerst aan de groei. Naast een flinke gift goed verteerde stalmest (25-30 ton per ha.) zullen de ge maaide en afgeweide percelen dankbaar zijn voor een Thornas- meelbemesting. In de verhouding tot de ande re fosforzuurmeststoffen is deze meststof nu goedkoop. Terwijl in het algemeen de landbouwer te kampen heeft met steeds stij gende produktiekosten, stémt 't tot grote voldoening dat juist 'n meststof als Thomasmeel in prijs gedaald is en in de zomermaan den het goedkoopst is. U kunt nu dubbel profiteren: 1. goedkoper bemeten; 2. een sterk grasbestand de winter laten ingaan, met als ge volg vroege grasgroei in de vol gende voorzomer. Ijjen boer die rèkent, weet wat hem te doen staat MEUBELFABRIEKEN WAALWIJK bieden een ruime mogelijkheid niet alleen aan hen, die de Ambachtschool gevolgd hebben, maar die zich een goede toekomst willen verzekeren in het scheppende en interessante meubelvak, Ook svoor ouderen, die graag op een ander vak zouden overschakelen, geeft de meubelindustrie in vele geledingen solide kansen. Komt U eens praten aan onze kantoren in 'de 1e Zeine 88 te Waalwijk, dagelijks van 8 17 uur, of spreekt U met ons een geschikte tijd af.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3