FILMJOURNAAL SPORT. ELECTRA grootste keus z O X Uil Loon-op-Zand's verleden. 55 SCHEERAPPARATEN m Ui STOFZUIGERS 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 2 LUXOR. „DE MISDAAD VAN KAPITEIN STUART". Key West, op de uiterste punt van Florida, is een zeer ge vaarlijk punt voor de schepen, die hun rijke lading vanuit Nieuw Engeland naar de Missisr sippi-vallei moeten vervoeren. Herhaaldelijk lopen de trotse zeilschepen op de klippen en de reddingsboten van Key West hebben dan ook dag en nacht werk. Een van deze boten is ei gendom van Loxi Claiborne, een onstuimige en welgeschapen juf frouw. Als er weer eens een schip te pletter is gelopen, vaart Loxi uit en vindt de kapitein van het verongelukte schip vast gebonden aan de mast, terwijl de jutters, de gebroeders Cutler, al aan boord zijn. Dit zijn twee onfrisse jongens, die er altijd 't eerste bij zijn, alsof ze het kun nen ruiken wanneer er 'n schip naar de haaien gaatEn dit blijkt ook inderdaad het geval te zijn, .wanneer een advocaat van de maatschappij van het verongelukte schip een onder zoek gaat instellen in Key West om té zien of de inmiddéls her stelde kapitein het commando over een nieuw, groot schip wel waard is De kapitein denkt ech ter dat hij beduveld wordt en maakt gemene zaak met de Cut lers om het nieuwe schip aan de grond te laten lopen En dat ge beurt dan ook, doch de kapitein betaalt deze snode daad met z'n leven. De Cutlers verdwijnen ook van het doek door welgemikte schoten, zodat er voor de advo caat en Loxi niets anders op zit dan verliefde blikken te wisse len. Van vrijdag tot en met zondag. Toegang 14 jaar. „MAMBO". Een winkelmeisje, dat graag danseres wil worden, valt in handen van een zwarthandelaar, die liever lui dan moe is en die ten koste van het mooie kind wel een paar centen wil verdienen. Hij brengt haar op een feest bij een graaf, die het geld uit grote bakken voor het opscheppen heeft. Het meisje komt in con tact met de dansgroep van de grote Katherine Dunham en trekt met de groep mee. Later komt ze echter toch weer bij de zwarthandelaar terug waar om mag Joost weten en deze tracht haar dan aan de rijke graaf, die aan bloedziekte lijdt en wel spoedig de pijp aan Maar ten zal geven, uit te huwelijken. Daarna zal hij met het meisje 'n schoon leventje gaan leiden van de centen van de graaf. Het hu welijk gaat door, maar dat is dan ook alles, want als de graaf in derdaad korte tijd later sterft, merkt het jonge vrouwtje dat de zwarthandelaar alleen maar op haar centen uit is, hetgeen ieder een in de zaal al lang met zijn klompen gevoeld heeft. Geen poen dus voor de zwarte jongen en ook het meisje wil geen geld meer zien, geeft alles weg en gaat weer naar Katherine. Na „Bittere Rijst" is deze Sil- vana Mangano in „Mambo" nog teleurstellender als. de danseres. Bloten benen, meer niet. Toegang 18 jaar. MUSIS SACRUM. „DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME". J)it wonderlijke verhaal speelt in het jaar 1482. Tijdens een feest wordt de opperrechter van Lodewijk XI verliefd op een zi geunerdanseres Esmeralda. Qua simodo, de klokkenluider van de Notre Dame, wordt op dit feest uitgeroepen tot Koning der Dwa zen, omdat hij met zijn vreselijk oog er in geslaagd is Esmeralda FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" WILDE VAART door ALLAN PENNING. 44) Het lot van de bank-geëm- ployeerde, (noem hem vooral geen „bediende"!) is dus geen pad zonder doornen, maar, daar tegenover staat dat hij de maar schalkstaf in de ransel draagt en deze, als hij maar zoet is en ge duld heeft, vanzelf uit de ransel te voorschijn komt. Jantje van Everdingen was tot dusver zoet geweest, had zijn cij fertjes geteld, had zijn bezoeken gebracht en was van alle clubs lid geweest, zonder in de beer te raken. En zo was hij na vier ja ren trouwe nette dienst benoemd tot sub-agent van het kantoor te Pontianak. Dat staat zo onge veer gelijk aan vaandrig voor ie mand, die voorbestemd is tot ge neraal. Hij was nu een der no tabelen en moest nu met de 400 gulden, die nu zijn deel waren geworden, magische kunstjes uithalen. Een bankier is tenslot te bankier en wie buiten de bank staat, meent nu eenmaal te weten, met de rotsvaste overtui ging van het schippertje aan de wallekant, dat elk bankier even onmetelijk rijk is als de bankier van het witte doek. Jantje van Everdingen had meer kopzorg door wat van hem buiten de bank verwacht werd, dan van de werkelijke uitoefening van zijn beroep. Zijn werk was niet in gewikkeld. Cheques met dek king' worden uitbetaald, cheques zonder dekking alleen na ver kregen toestemming van de di rectie, die in streng formele brieven werd aangevraagd. Een enkele planter bracht wel eens" een effecten-ordertje, dat, ook alweer volgens door de directie vastgesteld ritueel, verder werd geleid en overigens was de voor naamste en meest verantwoor delijke arbeid de verzending van grote kisten specie naar de in de omtrek gelegen ondernemingen, waarmee tweemaal per maand de lonen werden uitbetaald. Maar dat ging vrijwel buiten Jantje om. De vaardigheid waar mede een Chinees kassier- rijks daalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes telt, tegelijkertijd met de doodschrik op het lijf te ja gen. Als soldaten op het meisje toekomen om haar te arresteren vlucht zij de kerk in en wordt door Quasimodo in bescherming genomen. Rechter Frollo is ech ter niet de enige die op, Esmeral da verliefd wordt, kapitein Phoe bus is minstens evenzeer van streek door het schone wicht. Tijdens een feest steekt Frollo Phoebus neer. Esmeralda wordt van de moord beschuldigd, maar Quasimodo weet het meisje uit de handen van de beul te redden. Tenslotte komt de hele zaak op z'n pootjes terecht en Esmeral da kan gelukkig verder leven aan de zijde van haar man, de dichter Gringoire. Een uit stoffige archieven op gediept produkt met toneelach tergronden. Toegang 14 jaar. Van vrijdag tot en met zondag. „DE ZWEEP DER WRAKE", i Ais de ranch, waar zijn vrouw en verdere familieleden ver bleven, door een stel bandiete'n wordt uitgemoord, wijdt Juan Obreon zijn verdere leven aan het opjagen en uitroeien der moordenaars, daarbij dapper ter zijde gestaan door de tweeling zuster van zijn vrouw. Het heeft heel wat voeten in de aarde voor de schurken hun gerechte straf hebben gekregen, maar tenslotte wordt ook de hoofdman, nadat de rest over de kling is gejaagd, door Juan aan het gerecht uit geleverd en kunnen Juan en het evenbeeld van zijn vrouw, met de baby uit het eerste huwelijk, die het hele rumoerige geval heeft overleefd, een mooie toe komst tegemoet gaan. Maandag en woensdag. Toegang 18 jaar. KNVB Afdeling Noord-Brabant. In Breda werd de jaarvergade ring zaterdagvoetbal gehouden. De verenigingen uitkomende in het zaterdagvoetbal, behoren de tot de afdeling Noord-Brabant van de KNVB, kwamen zaterdag bijeen voor het houden van de jaarlijkse algemene vergadering. De voorzitter, de heer L. Luch- tenberg uit Breda, constateerde dat de opkomst bijzonder groot wasvan de 22 verenigingen wa ren er 18 vertegenwoordigd. Spr. zag hierin het bewijs dat het za terdagvoetbal in het teken der belangstelling staat. Daarna me moreerde de voorzitter in 't kort de voornaamste gebeurtenissen van het afgelopen verenigings jaar en wees hierbij op het geno men besluit inzake de vorming van een eerste klasse over geheel Brabant Tegen de hierdoor ontstane nieuwe constellatie zal men in het begin wel vreemd opkijken, maar het moet gezien worden in het raam van spelverbetering en tevens als een stimulans gelden tot verhoging der belangstelling voor het zaterdagvoetbal. Als 'n bijzonder feit noemde spreker de door de KNVB gevormde vierde klasse, bestaande uit verenigin gen, behorende tot het gebieds deel van Noord-Brabant, waar door thans zekerheid is verkre gen dat de nummers laatst dezer klasse bij degradatie naar Bra bant terug komt. Hierdoor zal de uitholling van onze eerste klasse ophouden, aangezien tegen de promotie naar de KNVB nu ook de degradatie naar de afdeling verzekerd is. In het slot van zijn openings woord gaf de voorzitter de ver zekering dat bij het eventueel niet doorgaan van de wedstrij den om de zaterdagbeker gezorgd zal worden dat er andere wed strijden voor een selectie-elftal zullen komen. Aan de kampioens-elftallen werden daarna diploma's uitge reikt, n.l. aan VVN, The Gun ners, Blauw Wit (Roosendaal), HNC 2 en Sprang 3. De notulen van de vorige jaar vergadering werden zonder op- of aanmerkingen onder dank aan de samensteller goedge keurd. Ook het jaarverslag, zo wel het technische als het finan ciële gedeelte werd goedgekeurd. Aangezien geen candidaten waren ingediend, zagen de com missieleden hun mandaat op nieuw verlengd. Bij behandeling der ingedien de voorstellen kwamen de ton gen los. Vooral 't verplichte aan vragen tot koninklijke goedkeu ring ontmoette nogal tegenstand. Een ander voorstel inzake re ductie op kosten identiteitskaar ten werd ondersteund. Andere voorstellen konden de goedkeuring van de vergadering niet verwerven. De voorgestelde indeling, wel ke daarna aan de orde kwam, werd in 't algemeen wel accepta bel geacht; hier en daar zal als nog een kleine wijzigine worden vastgesteld. Teneinde de eerste klasse op 10 elftallen te brengen, werd be sloten dat de verenigingen Seolto en PTT (Breda) alsnog een be slissingswedstrijd zullen spelen om een plaats in de le klasse. De reserve-elftallen van Chris- landia, Zwaluwse Boys en The Gunners zullen samen om twee plaatsen in de tweede klas spe len, terwijl Sprang 3 op eigen verzoek in de 3e klas uitkomt. Tèneinde de reiskosten tot een minimum te beperken, worden de verenigingen in de gelegen heid gesteld de door» haar elftal len te spelen uitwedstrijden te combineren en daarvoor een schema in te zenden. Bij de rondvraag kwamen nog diverse kwesties ter sprake, die door de voorzitter en de heer A. Schroder (voorzitter KNVÈ afd. Noord-Brabant) tot genoegen werden afgehandeld. Verkopingen in de eerste helft der 16e eeuw. Acten van Civiel-rechterlijken aard kon men oudtijds laten ver luiden voor het college van Schout en Schepenen. Dit college was rechtbank, gemeentebestuur, tevens notariskantoor, waar men ten overstaan van twee of meer schepenen bovenbedoelde zaken kon afdoen. Het schijnt echter dat in Loon ook publieke verkopingen plaats hadden ten overstaan van dit col lege. Dezer dagen kwamen ons een tweetal acten in handen, die een duidelijk licht werpen op het ver loop van zulk een verkoping en de gebruiken er aan verbonden. Zo vinden we in bedoelde acte het gebruik vermeld van ,,bij keersbrandinge tekoop stellen". Dit gebruik hield in dat hij die voor het uitgaan van het stompje kaars dat ontstoken was, het hoogste bod gedaan had, voor koper werd gehouden. We laten hier de acten in al haar breedsprakigheid volgen. Het origineel is in gothiek schrift op perkament, met de ze gelen van de schepenen Beunen (Beunis) en Nouwen. „Condt sij een Iegelijken hoe ,,dat henric de Loire als rent- .meester van jonckere Dircken „van Grevenbrouck heer tot „Venloon van zijne chijnsboecken „hem heeft doen richten aen een „stuck erfenisse geleghen in de „heerlicheijt van Venloon; met- „ter oosten seijde neffen spernxe „vairte (Sprangse vaart)metter „westen seijde neffens erfenisse „marije Geldens huijse strecken- „de van de vaert zuijdwaerts op „tot en 's heren dellen toe van „Loon (moervelden). „Welcke erfenisse clss geldens „ingenoemen hadde van Jonckere „Robbertsen van Grevenbrouck „heer van Loon voer den erffe- lijeken chijnsen van twee cap- .pijnen te betalen alle jair erffe- „lijcke op Sinte Merten in den „winter. Welcke voirscreven „cijns tachter ende onbetaeld „stondt van drije jairen ende de „voirscreven henricke en vondt „nijet o't voirscreven erffenisse bij hem en hadde mochen doen „richten dan alleene den grondt. „Soe heeft de voorscr. henricke „metten chijnsboeck der voorscr. „erffenisse drije sondachse gebo- „den gegeven gehadt lek viertien „dachen naeden andre in de ker- „cke van Venloon dair men ge- „woenlijck is dije geboeden te „doen ende heeft de voirseijde „henrick noch de voirseijde erffe- „nisse doen veijlen voor de stadf- „huijs van den bosch oick drije „sondachse gelijck Gerridt cuijs- „ty ene diener van der graender- „reijen gecertificeert heeft gehadt „zoe is gekomen henrick voerseyt „ende heeft aen geen gebane vier- „scap ten scoutet begeert dat heij- „den heere scepenen maenen sou- „de ofte deese voorscr. geboeden „alsoe gesciet waeren. „Dije schepenen weesen het was UJ LU Z UJ O heeft de Grotestraat 207 Waalwijk Ui „hen kennelijck, doen manden den „scoutet hoe datter voorts met re- „cut staen soude. Doen weezen „dije schepenen dat men hem een „coopdach leggen soude met een „sondachs gebodt, alsoe wel tot „den bosoh als tot loon, dwelcke „henrick gedaen heeft. Doen man- „den de scoutet den scepenen of- „fe hem dat oick kennelijcken „waire. Dije scepenen weesen ja. „Doen mandende scoutet den sce- „pen hoe datter voorts met recht „staen zoude. Dan weesen dije „schepenen dattet de scoutet nae „onsen ouden heijreomen gehan- „gen soude, om ten hochsten te „vercoepen, scoeter over men „soude wederommekerene bracht „dairan men soude voortgaan soe „recht is. „Soe heeft dije scoutet van 's „heere weegen 't Voirscreven „stuck erffenisse opgehangen om „ten hochsten te vercoopen. Doe „is Henrick gecomen en heeft er „voor geboeden van 's heeren „weegen twee cappijnen erffelijk „te betalen op Sinte Martensdach „als gemachtigt van de heer van „loon ende heeft voer geboeden „vier loopen rogge jaerlijkx ende „erffelijcken pacht oick met drije „achterstellen en dije stude met „recht. Doen heeft dije scoutet „luyde groepen deese erffenisse „mach gelden twee cappijnen erf- „felijck met drije achterstellen en- „de vier lopen rogs erffelijcke met „drije achterstellen wilde ijmand „dair meer voor geven - een werf „- ander werf - derwerf. Soe is „gecomen Joost Peeters als ge rechtigd van Herman de Bije en „heeft noch 8 stuiver meer voor „geboden. Doen heeft dije scoutet „anderwerf geseedt deese erffe- „nisse mach acht stuiver dan „dairvoir geboeden is. Wilder „ijmandt meer voor geven - een „werf - ander werf - derwerf. „Wanter nijmandt en wiele Joist „zoe gegeur ick van tsheerenwe- „ge den coepe. Van welck coope „dije heer sculdich is de cooper „gerechte wairscappe te doen „vuur zoe verre dije heeren scee- '„penen hier vuur wijse...... „Doen handen de scoutet den „scepen hoe datter voorts met „recht stan zoude. Doen wesen „de sceepen als dat bejart en be- .dacht waire dan soude dije heer „op tverluteteitenHebben „hierover geweest sceepenen ge- „weest in Venloon Adriaen Hen- „ric Nouwens. J. Peeters Gijs- „bertss. Bartholomeus Janss. Ver niesen. Betrum Claes de Bont, „Goesen Hendrickss. Bezouwen „en Merten ,Henrixss de Bije, dije „heur seegelen hieraen hebben ge hangen in 't jaer Ons Heeren „Duisent Vijfhondert vertich en „drije op sinte Marcio dach Evan gelist na paaeschen. w.g. A. de Prijser. „Wij Peeter Gijsbertss en Bar- „tholomeus Janss. Sceepenen in „Venloon certificeren voir de ge hechte wairheijt dat nadien Joris „Peeters als gemechtigt van Her- „man de Bije den coope hadde „van eenen stuc kerffenisse met- i „ter toebehoirten dafClas Gelden „toe plach te behoiren gelegen in 1 „de prochie van Venloon, over 't „cleijn verlat, metter eender seij- ,,de neffen spernx vairt (Sprang- „se vaart) metter ander seijde „neffen erffenisse Marij Geldens „ende met beijden eijnden aen den „heer van Loon alzoo hij zeede „ende bejaert ende bedacht was. „Zoe heeft Jorist voirscreven we- „deromme doen weijlen om ten „hoechsten t e vercoopen ebde „heeft er op geseeten ten huijse „van denselven Jorist een oirbart- „herberge weesende dair men bier „en brood verkoopt ende heeft „Jorist dairvoer geboeden alles „dat in den vonnis brijef stat. Zoe „heeft Jorist doen vuijtroepen oft „dair eijmandt meer voir geven „woude. Ende dair intussen zijn „gecomen de kijnderen Jan Meliss „ende hebben dair noch voor ge- hoeden anderhalve Carolus gul hen Jairs als rente met drije ach terstellen. „Dwelck Herman voirscreven „tot Zijnen laste nam omdat hij „ouder van datum was dan Her- „man Creijs. Soe heeft men daen „een keerse ontsteken ende Jorist „vraechden oft dair eijmant meer „voor; geven woude - een werf - „ander werf - derwerf - ende - „want er nijemant meer voor gee- „ven en woude zoe is den coope „bleven mette vuijtgaen van de „keersen aen den voirsreven Her- „man. Dus zal Herman yerbon- „den stan allen oudere van datum „te voldoen binnen derden dach. „In kennisse der waerheijt zoe „hebben wij sceepenen voorsegt „onse zeegelen hier angehangen „Int jair ons heeren duisent vijf hondert vertig ende vier op ten „zeeventhijnden dach van de „meije. w.g. A. Preijsers. In eerstbehandelde acte is spra ke van drie Zondagse aankondi gingen in de kerk van Venloon. Het gebruik of liever misbruik om burgerlijke bekendmakingen in de kerk te doen, schijnt in de middel eeuwen op verschillende plaatsen te hebben bestaan. Toen dan ook Bisschop Metsius in 1572 de ker ken van Loon en Sprang visiteer de, verbood hij dit uitdrukkelijk, gelijk we in de desbetreffende rapporten van visitatie lezen. Het bij kaarsbranding te koop stellen schijnt enkele jaren gele den in sommige plaatsen, o:a: in de buurt van Boxtel, nog te heb ben bestaan. Wanneer het hier ter plaatse in onbruik geraakte, hebben we tot dusver niet kunnen achterhalen. P. Adr, v. Beers. OMZET BIJ PHILIPS MET 14 PROCENT GESTEGEN. De omzet bij de N.V. Philips Gloeilampenfabrieken toont over het eerste half jaar van 1956 een stijging van 14% ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1955 en ontwikkelt zich daarmede overeenkomstig de verwachting. De export uit Ne derland is procentueel meer ge stegen TTan de omzet. Het aantal werknemers in de gehele wereld is sinds 31 maart 1956 gelijk gebleven. In Neder land bedraagt het aantal 57.700 per 30 juni 1956 tegenover 57.000' werknemers per einde maart 1956. „DE ECHO" geeft U voor Waalwijk. Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME een wip van een oosters-lenige vinger de valse broeders er uit wippend, is iets, dat wel nimmer een Europeaan zal leren. Het meest gewichtige werk van de bank dus, gebeurde op een bin nenplaatsje, waar een drietal» luidkwekkende Chinezen rond rond de kisten zat gehurkt en de bakken met zilveren specie telde en verpakte, terwijl de „toewan besar" in zijn kale wit-gekalkte privé-kantoortje tegen een op komende slaap zat te vechten. Toen Peter Wins de wal op ging, was de bank reeds lang ge- sloten en Jantje van Everdingen, gedachtig aan het woord dat i geen meester groot kan zijn in i de ogen van zijn dienaar, telde zijn was en noteerde even vlij— tig, als gold het een storting bij de bank. Zijn lange, tengere bo dy was slechts gedekt door een nethemd je en een inlandse sa rong. Zijn blote voeten staken in inlandse leren muilen, kort en goed, de bankier was duide lijk van plan naar de badkamer te tijgen, zodra de huishoudelij ke plicht van de waslijst zou zijn vervuld. Zijn inlandse bediende, gehurkt naast de stapel vuil goed, dreunde op: „Singlet annamtjelana tidoer limatjelanapoetihde- lapankemedja deftig satoesapoetangandoe- wablasmet de eentonig heid van stem-intonatie van een Lascaar, die met het peillood op de boeg van een kustvaarder het aantal voeten water opdrenst. Peter Wins was geen man van strenge conventies, misschien had zijn ongebreidelde machts positie aan boord van de „Ping Ho" hem wel meer vrijmoedig heid in het dagelijkse leven ge geven, dan volstrekt nodig was. Maar nog' nooit had iemand de joviale kapitein zijn ongebruike lijke vrijpostigheid kwalijk ge nomen. En zo kon het gebeuren dat Peter Wins, zonder enige plichtpleging het huiselijk tafe reeltje van de bankdirecteur-in spé, zijn lijfslaaf en zijn vuile hemmetjes, wreed verstoorde. Jantje van Everdingen, even ge schokt in zijn waardigheid van notabele van Borneo's kust, keek verrast op en wilde nog gauw een ietwat afstands onderbroek je wegmoffelen. „Hallo, Peter", zei hij, een tik je verlegen, „neem me niet kwa lijk zeg, dat je me zo aantreft, maarje begrijpt hédat zijn zo van die dingen, die ten slotte ook moeten gebeuren „Tja", lachte Peter, „ten lan ge leste blijft geen enkel hem- metje schoon en geen onder- broekkie heel, al ben je twintig maal bankdirecteur, Jantje Maar ik heb geduld hoor Eigenlijk kwam ik je halen om naar de soos te gaan". Jantje keek even sip voor zich heen en wanneer hij niet reeds vier lang.e tropenjaren achter de rug had, zou men hebben kun nen veronderstellen dat een stil heimwee aan zijn jong bankiers- hart knaagde. Maar Jantje ken nend, was ook dat alweer niet aan te nemen, omdat hij van al le markten thuis was en er geen feestje was, waar de jonge van Everdingen niet een eerste viool speelde. Hij was innemend van uiterlijk, vlot en sportief, een uitstekend bridger, een man, die een verduiveld goede partij bil jart speelde, die aanleg had voor tennis en in Saigon, waar een behoorlijke golf-course was, op een handicap van twee kon bo gen. In het Indische wereldje, dat van al deze geneugten voor een groot deel aan elkaar hangt, was hij dus een getapt man en een graag geziene jfast en nog nimmer had Peter Wins hem in deze stemming aangetroffen. „Peter, het spijt mij, dat ik niet mee kan, maar ik heb van avond iets Zeer belangrijks te doen en ik kan onmogelijk Bovendien, heus, ik ben in geen soos-stemming „Ben je nou helemaal gek", lachte Peter, „eens in God-weet- hoeveel jaar, dat ik in dit mus kietennest binnenval, en dan zal je me in de steek laten... Komt niks van in, kereltje, dan doe je maar eerst wat zo verschrikke lijk noodzakelijk schijnt te zijn en ik wacht wel. Maar dan kom je mee naar de soosWe gaan weer eens een ouderwets partijtje poker spelen, tenzij je meer voor bridge voelt en een vier bij elkaar kunt vissen. Wat dacht jeheb ik daarvoor uren lang tegen de bandjir op liggen stomen, tot het ouwe kar retje van de „Ping Ho" bijna asthma had, om me nu in mijn dooie eentje naar de soos te stu renDan had ik mijn bun kerkolen kunnen sparen en de hemel alleen weet of ik zonder jouw introductie er in kom....." (Wordt vervolgd). UJ PHILIPSHAVE UNIC BRAUN-REMINGTON HOLE. ELECTRO RUTON EXCELSIOR

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2