SPORTSPIEGEL Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat WIELRENNEN KOP EN SCHOTEL Orunen Clehout VRIJDAG EN ZATERDAG „HET GESCHENKENHUIS" Vlijmen Heusden Waspik Voetbalsport Duivensport VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1956 Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur Dit blad JAN TIELEN verschijnt 2x per week DE ECHO Wt HEI ZUIDEN 76e JAARGANG No. 66 Abonnement: 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advert entieprij s 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" ZonÜag-artsendienst. De artsen-zondagdienst zal deze week worden waargenomen door Dr. Verhaak. Tien jaar R.K. Jongensgilde. De Jongensgilde alhier zal in de komende winter haar 10-jarig be staan gaan vieren. Deze jeugdorga nisatie, die in Nederland steeds meer bekendheid gaat krijgen, heeft in Drunen reeds tien jaar vrucht baar werk onder de jeugd van ver schillende leeftijdsgroepen verricht. Diverse leiders hebben vele jaren met veel liefde, toewijding en ambitie gewerkt in deze jeugdor ganisatie aan de geestelijke en li chamelijke vorming van de jeugd. Br. Bonaventura en daarna de heer J. Aarts tot op heden, hebben in deze 10 jaar de leiding gehad voor het Jongensgilde, dat in deze perio de ook reeds een grote bloeitijd heeft gekend, zo groot zelfs dat na enkele jaren het Gilde met een jongere jeugdgroep, n.l. de rakkers, werd uitgebreid, waarvan de lei ding werd toevertrouwd aan enke le dames, onder leiding van mej. Dini v. d. Heijden. In het district staat Drunen met zijn flinke groep die zij in deze 10 jaren heeft gehad, ook zeer goed aangeschreven, ge zien de aktiviteit op velerlei gebied en de goede prestaties op sportda gen, kwartierwedstrijden, toneel- en declamatie-wedstrijden. Wel is er de laatste jaren wat minder be langstelling te constateren bij de leeftijdsgroep van 12 tot 17 jaar. Men heeft nog een groep van 14 man, maar dit zouden er voor Dru nen gerust meer mogen zijn. In de komende wintermaanden zal het 10- jarig bestaan worden gevierd op club- en ouderavonden, die natuur lijk door de jongens zelf zullen wor den verzorgd. De jeugd doet het zelf. Onder dit motto is de jeugd van Drunen bezig met de bouw van een eigen tehuis, dat zij op initiatief van de R.K. Jeugdraad en onder diens kundige leiding zelf bouwt. De werkzaamheden vorderen, dank zij het enthousiasme waarmee de jeugd dit initiatief heeft overgenomen, zeer goed. De fundering van 't ge bouw, dat geplaatst wordt achter 't dorpshuis tegenover de gymnastiek zaal, is bijna gereed, en ook kwam dezer dagen de 500ste bouwsteen gereed. De verschillende groepen werken in wedstrijdvorm de ver schillende taken af en zeer binnen kort hoopt men de eerste steen te kunnen leggen. De jeugd in Drunen doet het zelf, en met enthousiasme. Men is ook bezig de verschillende werkzaamheden te verfilmen, wat zeer interessant en documentair be looft te worden. Concours Hippique te Drunen. A.s. zondag 26 augustus zal te Drunen het landelijk concours hip pique van de Kring 's-Bosch wor den gehouden. Aan dit concours is ook verbonden een springconcours, evenals een wedstrijd aangespannen Shetlandse ponny's en behendig heidswedstrijd. Op dit concours, a.s. zondag te Drunen, zal ook de ruiterstandaard worden verreden voor de Kring 's-Bosch. In totaal worden 10 lan delijke rij verenigingen uit de Kring 's-Bosch verwacht. De organisatie van dit concours berust bij de Rijvereniging „De Echo" uit Drunen-Elshout en wordt gehouden op een terrein langs de Bosseweg. Aanvang dressuurwed- strijden 12 uur. Om 2 uur opening door burgemeester Snels, waai na parade. Hierna volgen wedstrijden aangespannen Shetlandse ponny's, behendigheids wedstrijden en spring concours. Vliegerwedstrijd. De jaarlijkse vliegerwedstrijd die zondag j.l. door slechte weersom standigheden moest worden afge last, zal bij gunstig weer zaterdag a.s. worden gehouden. Filmavond Klinkaert. Voor de gasten van het kampeer- .centrum „de Klinkaert" werd maan dagavond in de cantine van dit cen trum een interessante filmavond gegevën door de heer Jos. v. Roos malen. Dfeze eigen opnamen van de heer v. Roosmalen over vakantie trips door Nederland en in het bui tenland, waren bijzonder aardig en oogstten veel bijval; speciaal de op namen in de Franse Alpen en een trip door Italië waren bijzonder mooi en velen hebben deze avond van de schitterende opnamen geno ten. Een toegift over het Holland Bloemen-festival in Amerika, was zeer boeiend. De heer Bours, direc teur van 't kampeercentrum, dank te dan ook tot slot namens alle aan wezigen de heer v. Roosmalen voor deze fraaie filmavond, die zeer in de smaak viel. GROTE INTERKRINGSPORTDAG DER N.C.B. TE DRUNEN. De N.C.B. organiseert op zon dag 2 sept. a s. te Drunen een Interkringsportdag. De omvang en betekenis van dit sportevene ment worden duidtelijk als men weet dat hieraan door ruim 1500 jonge boeren en boerinnen zal worden deelgenomen. Bijzonder interessante en massale demon straties zullen die dag gegeven worden in gymnastiek, volks dansen en pyramidebouw. Voorts staan er tal van atle- tieknummers op het program ma, waarbij de beste atleten uit dit N.C B.-gebied aan de start zullen verschijnen. Deze grootse sportdag staat onder leiding van de algemene sportleider der N.C.B., de heer J. Sigmans en de consulent der R.K.J-B., drs. P. Koks. Allen die belang stellen in de sportieve verrichtingen van on ze jonge boeren en boerinnen, kunnen wjj aanraden deze be langwekkende sportmanifestatie te bezoeken. Oriëntatierit. Zondag a.s. organiseert de K.A.J., afdeling Elshout, een oriëntatierit per fie'ts, over een afstand van pl.m. 28 km. De opbrengst komt ten bate van het K.A.J. Rome-bedevaart fonds. Deelnemers kunnen zich op geven bij de bestuursleden J. de Haan, C. Pulles of J. y. Iersel. Benoemd. Tot onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool is met ingang van 1 sep tember a.s. benoemd de heer A. Ko gels uit Drunen. Rondsfestival. bekwame dirigent, de heer Joh. Verhoeven. Het dankwoord van de heer M. Timmermans voor het muzikale ge not door „De Volharding" verschaft, vertolkte de gevoelens van de aan wezigen en werd met een uitbun dig applaus onderstreept. C oncours -hippique A.s. zondag 26 augustus zal op 't terrein aan de Bosseweg het jaar lijkse Concours-hippique van de kring 's-Bosch gehouden worden. De inzet van dit concours is het winnen van de ruiterstandaard van de kring. Ook zal verreden worden het kampioenschap Amazones. Springconcours om de Border King wisselbeker. Aanvang van de dressuurwed- strijden om 12 uur. Om pl.m. 14.00 uur officiële ope ning door de Edelachtb. Heer Bur gemeester A- D. C. Snels. Daarna uitreiking van de kringstandaard door de kringvoorzitter van de N.C.B., de heer P. Kluitmans. zeer voordelige aanbieding Perst. 53 ct. Per 3 st. 1.14 Tel. 2512 Grotestr. 222 Waalwtjk koor in café „De Statie" een pro gramma uitvoeren van goede en graag gehoorde koorwerken. „Po- lymnia" zorgt jaarlijks voor 't goe de begin, want door haar bijdrage komt ook de rechtgeaarde muziek liefhebber met kermis aan z'n trek ken. We hebben het programma al 'ns even ingekeken, en het moet ge zegd: het ziet er dit jaar wel bijzon der aantrekkelijk uit. Er is ook voor de nodige afwisseling gezorgd. We krijgen n.l. ook enkele nummers te horen door het afgedeelde dames koor en mannenkwartet; verder piano-solo en enkele bas-aria's. Op maandag 27 augustus geeft de Koninklijke Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" met medewer king van Jan van Ostade's Cabaret gezelschap 's morgens een echt ker- misprogramma in de harmoniezaal bij hotel H. v. Iersel. Natuurlijk zul- porters die de reis per bus mee W 11,-.m w* r, 1TTT/\»*rl /\n TT/ii*^jr\nn 1 len we dan ook de Waspikse har monie weer eens kunnen horen; verder een non-stop-cabaret onder de titel ,,'t Is maar gekheid". Hier aan werken mee: Henny de Klerk, Jan van Ostade, Jan van Loenhout, Pierre van Ostade en de pianist Jan Hombergen. Verder zijn er met kermis talrij ke gelegenheden voor dans en mu ziek. Tenslotte staan op het kermis terrein aan de haven nog de vol gende „spullen": een IJscarrier, een groot Lunapark, een Luchtschom- mel, een Draaimolen (met mee draaiende vloer), een Suikerkraam, een Bumpersport-gelegenheid, een Patates-friteskraam, een Kinder draaimolen, een Gebakwagen, een gelegenheid voor Pyramide-wer- pen, en een Paling-, Vis- en Zuur kraam. Het door de kerk-fanfare georga niseerde Bondsfestival is, ondanks de minder gunstige voortekens, goed geslaagd. Daar de voorzitter, de heer Joh. v. Venrooy, wegens ziekte niet aanwezig was, werd het zaterdag geopend door de vice-voor- zitter van het comité, de heer M. Timmermans. Daarna kreeg de edelachtb. heer burgemeester A. Snels het woord voor de officiële opening. Op de hem eigen wijze belichtte hij de be tekenis van het festival voor de fan fare en haar leden zelf, alsmede voor de parochie Elshout en de ge meente Drunen. Het weinige, maar dankbare, pu bliek heeft daarna volop genoten van de muziek en zang die achter eenvolgens door de kerkelijke fan fare, het dameskoor „Levensvreug de" uit Haarsteeg, de gemengde zangvereniging „Cantabilé" uit Dru nen, dameskoor „Levenslust" uit Herpt, de gemengde zangvereniging „Oefening Baart Kunst" uit Nieuw- kuijk, „Tot Bloei der Toonkunst" uit Waalwijk, en de gemengde zang vereniging „Uitspanning door In spanning" ten gehore werd ge bracht. Het minder aangename weer kon het muzikale genot niet beder ven. Zondag was weer de dag voor de Bondsleden. Gezamenlijk marcheer de men met muziek vanaf café Klerks en v. Huiten naar het fes- i tivalterrein. Nadat de deelnemers onder leiding van de heer J. Lom- barts gezamenlijk de feestmars had den uitgevoerd, heette de voorzitter van de Bond, de heer P. Groes, de aanwezigen, o.a. de Zeereerw. Heer Pastoor, Burgemeester Snels, de heer M. Ogier, Gem.-secretaris P. Elshout, kapelaan v. Veggel en de aanwezige bondsleden, hartelijk welkom, speciaal het jongst aange sloten lid, de harmonie „St. Cris- pijn" uit Waalwijk. Daarna kreeg burgemeester Snels het woord, die de moed prees waar mee het bestuur van de kerk-fan fare en het festivalcomité de orga nisatie hadden aangepakt. Hij wees nogmaals op het <*rote belang van de muziekbeoefening, zowel voor de enkeling als de gemeenschap, en hoopte dat dit festival een aanspo ring mocht zijn voor de jeugd om de muziek actief te gaan beoefenen. Achtereenvolgens traden op: de kerkelijke fanfare „Eendracht Maakt Macht", de harmonie „De Eendracht", Nieuwkuijfc, de harmo nie „De Volharding" Drunen, de harmonie „St. Caecilia" Haarsteeg, en de harmonie „St. Crispijn" uit Waalwijk. Als jury fungeerde de heer M. Ogier uit Den Bosch. Na het optreden van ,,St. Jan" Waalwijk en „De Eendracht" Herpt, hebben talriike muziekliefhebbers volop genoten van het schitterend avondconcert, dat werd aangeboden door de Kon. Erk. Harmonie „De Volharding", onder leiding van haar Gasfles in brand. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, die was ontstaan aan een gasfles waarmee slopers bezig waren in de onlangs afgebran de leerlooierij van Wagenberg-Fes ten. De brandweer was spoedig ter plaatse en met enkele stralen water was het gevaar geweken. 's Avonds loeide wederom de si rene voor brand te Haarsteeg. Bij aankomst van de brandweer, bleek er niets aan de hand te zijn. Woensdagavond loeide andermaal de sirene voor brand te Nieuwkuijk en daar was het ernst. Bij de land bouwer v. Mierlo was brand ont staan in het woonhuis en in korte tiid stond dit in lichte laaie. De brandweer wist de aangrenzende percelen te behouden. Een grote schadepost voor v. Mierlo, daar de gehele wintervoorraad van hooi en koren verloren ging. Een gezin van man en vrouw met 8 kinderen wer den dakloos. Opening nieuwe winkel. Donderdag 23 augustus opende de heer J. v. Baardwijk, Plein 15, zijn nieuw winkelpand, hetgeen voor 't nieuwe plein weer een mooie ver fraaiing betekent. Kermis. Zaterdag 25, zondag 26, maandag 27 en dinsdag 28 augustus is het kermis in Vlijmen. Op het nieuwe plein staan grote attrakties voor jong en oud. In de café's is er ge legenheid tot dansen met prima or kest j és. Stadhuisfeesten. Om de benodigde gelden bijeen te brengen voor de versiering, verlich ting enz. voor de a.s. Stadhuisfees ten, heeft de buurtschap „Herpusi- wi" voor a.s. zaterdagavond een dansavond georganiseerd, die zal worden gehouden aan het einde van de Putterstraat. Verder zullen di verse attrakties tot de gezelligheid bijdragen. Een bijzondere attraktie is het nieuwe stadhuis in miniatuur, dat, geheel verlicht, tentoongesteld zal worden. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer C. Gijsman, behaalde te Aalsmeer het diploma „Aalsmeer", zijnde een ak te van bekwaamheid in bloemen- schikken en bloemenbinden. Van de Middenstandscursus te Waspik slaagden te 's-Bosch voor 't Middenstandsexamen onze plaats genoten mej. Diny Kamp en de he ren Th. Kamp en W. v. d. Rijken. Bevorderd. De heer C. Kroon, klerk 1ste klas ter gemeentesecretarie alhier, is be vorderd tot de rang van adjunct commies. Kermis. Competitie-indeling seizoen 19561957. Zuid I. 4e klas KNVB. Breda; Gilze; DVVC; Groen Wit; Boeimeer; TVC '39; Made- se Boys.; RKVVU; Wit Zwart; Zundert; SCO. R. K. C. De komende competitie werpt haar schaduwen reeds vooruit, zodat Koning Voetbal langzaam maar zeker het in de afgelopen maanden enigszins verloren ter rein weer gaat bezetten. Voor zondag a.s. is RKC er in geslaagd een zeer geschikte oe fenpartner naar Waalwijk te krijgen, namelijk de hier welbe kende tweede klasser Sarto uit Tilburg. Zondag j.l. heeft RKC in Don gen tegen de club van die naam 'een behoorlijke wedstrijd ge speeld, ondanks het feit dat met een nederlaag (3genoegen moest worden genomen. Sinds het vorige seizoen heeft het elftal diverse wijzigingen on dergaan en naar wij hopen even- zovele verbeteringen, zodat we zeer benieuwd zijn hoe dit team zich tegen het hóger geklasseer de Sarto zal houden De wedstrijd begint om 3 uur. Om 1 uur spelen de reserves van RKC tegen die van Sarto, eveneens op eigen veld, en wij vertrouwen dat het elftal dat het vorige seizoen zo'n goed figuur heeft geslagen, goed heeft over- zomerd. Een combinatie van 3 en 4 is op het bekertournooi van WSJ I in Tilburg tot de finale doorge- drongen. Zondag ^.s. spelen zij om de eerste en tweede prijs te- j gen RETVV, waarvoor we hen veel sukses toewensen. R. W. B. Zondag 26 augustus gaat RWB mei twee elftallen een bezoek brengen aan Unitas Gorinchem. Om 1.30 uur spelen de reserves een wedstrijd tegen de reserves van Unitas, waarna om 3 uur 't eerste elftal tegen een zeer ster ke combinatie van deze weste lijke eerste klasser in het veld zal komen. Wij zijn benieuwd hoe onze spelers het er af zullen brengen nu zij weer eens met het weste lijk spel kennis kunnen maken. RWB-ers, laat het een goede „generale" worden, zodat wij met de beste vooruitzichten aan de nieuwe competitie kunnen be ginnen. Sukses lui. Vertrek om 11.30 uur vanaf het clublokaal. Met het oog op de twee wedstrijden gelieve men strikt op tijd aanwezig te zijn, zodat men niet behoeft te wach ten en de bus op tijd kan ver trekken. CAPELLE. V.V. Wit Zwart. Een zeer verzwakt Wit Zwart- elftal, met vijf invallers spelend voor resp. H Mouthaan, P. van Raamsdonk, H. Pruijssers, B. Schapendonk en M. van der Ga- liën, moest zaterdag met 72 de eer aan NEO laten. Het blijkt telkens weer dat de jonge Wit Zwarten uit het twee de en derde elftal in het geheel niet mee kunnen in het le elftal. De overgang is te groot en zij mjssen nog de bekwaamheden waarover een eerste elftalspeler moet beschikken. De jongens uit Sprang deelden de lakens uit, vooral gedurende de tweede helft Waspik beleeft momenteel de toen Dekker, Jos v. Raamsdonk laatste dagen van de „persweek en Roomer de vele lekken in de Van zondag 26 tot en met dinsdag verdediging niet meer konden 28 augustus a.s. is het daar n.l. weer j stoppen. In de voorhoede moest kermis. Traditiegetoruw zal de 't uitsluitend van de linkervleu- zangvereniging „Polymnia" de rij j gel komen en dat was niet vol- van officiële kermis-evenementen doende om tot goed geconstru- openen met een matinee. Onder lei- eerde aanvallen te geraken. Wit ding van de heer C. v. Iersel zal 't Zwart telde te veel zwakke pun ten om tegen de kordate en ener gieke NEO-pïoeg iets te kunnen uitrichten. NEO speelde goed en meer samenhangend en de over winning was alleszins verdiend. Nochtans was het sneu voor de rood wit blauwen dat Dekker met een lage schuiver even voor het einde de achterstand tot 7-2 reduceerde, waardoor hen de mooie kans op de elf shirts nog ontglipte Immers, het is Berk dijk nu dat met haar 71 zege aan de leiding blijft. Wit Zwart 2 won van NEO 2 met 30. Voor a.s. zaterdag staat op het programma de plaatselijke ont moeting Wit ZwartHNC. We hopen dat Wit Zwart nu einde lijk eens met een sterker elftal voor de dag zal komen. Het is echter in deze tijd van reizen en vacanties wel een hele toer om een sterk team bij elkaar te krij gen, dat blijkt althans herhaal delijk in dit tournooi. KAATSHEUVEL. DESK—NAC. Orn de KNVB-beker. A.s. zaterdag staat de echte voetballiefhebbers iets bijzon ders te wachten, want dan krijgt DESK niemand minder dan de profclub NAC op bezoek. Na de vier voorronden, die reeds zijn gespeeld en DESK zich nog heeft weten te handhaven, worden nu ook de profclubs, ingeschakeld die van deze voorronden waren vrijgesteld. DESK komt nu voor de zware opgave te staan de Bre dase profclub NAC te bekampen. NAC, de ploeg van de interna tionaal Kees Kuijs, de prominen te back van ons Nederlands elf tal en de internationaal Louis Overbeek. De ploeg die in de strijd om de titel van kampioen van Nederland zo'n prachtfiguur heeft geslagen en slechts, vi^ de beslissingswedstrijd tegen Rapid JC hierin werd overtroffen. We kunnen deze ploeg be schouwen als een der beste van Nederland Het wordt dan ook voor DESK wel een zeer zware opgave om zich nog te kunnen handhaven, maar we hopen dat ze met alle krachten in te zetten een behoorlijk figuur zal weten te slaan tegenover deze profmen sen. In het verleden'zijn wel eens meer goede wedstrijden gespeeld tegenover hoger geplaatste ploe gen In ieder geval, de sportlief hebbers staat iets te wachten en het zal zeker niet aan belangstel ling in de Efteling ontbreken. De aanmoediging van een grote schare supporters zal onze jon gens een stimulans zijn om zich voor de volle honderd procent te geven. NAC verschijnt vermoe delijk in de volgende opstelling: Goedhart v. Helden Storimans Kuijs Hoven v d. Braak Hogenhuizen Canjels Vergouwen' Overbeek Bruininks In verband met de bepalingen hieromtrent door de KNVB ge geven, geven noch seizoenkaar ten noch Efteling-lidmaatschap- kaarten voor deze wedstrijd vrije toegang zodat iedereen verplicht is te betalen. De prijzen voor de ze wedstrijd zijn: le rang zit plaatsen 1.kinderen 0.65; le rang staanplaatsen 0.75 en 0.40; 2e rang 0.50 en 0.25. DRUNEN. A.s. zondag zal RKDVC 1 naar het Willem li-stadion in Tilburg reizen om daar een wedstrijd om de KNVB-beker tè spelen. Zon dag j.l. moest deze wedstrijd op verzoek van Willem II worden uitgesteld, omdat een huldigings wedstrijd gespeeld werd. Het schijnt dus wel dat Willem II voornemens is om met 'n sterke formatie binnen de lijnen te verschijnen. Reden temeer dus voor DVC om te verwachten dat er weinig kans op sukses zal be staan. Dit neemt niet weg dat 't daarom niet mogelijk kan zijn om een eervol resultaat tegen deze profs te behalen. De wed strijd begint om half drie. Sup- willen maken, worden verzocht zich voor vrijdag op te geven bij de secretaris H. v. Delft. RKDVC 2 speelt zaterdagavond om 6 uur te Baardwijk tegen Baardwijk 2. VLIJMEN. RKVV Vlijmense Boys Dat de voetbalcapaciteiten van het le elftal onder de bekwame leiding van trainer Ruitenburg met sprongen vooruit gaat, heb ben de Vlijmense Boys afgelopen zaterdag duidelijk bewezen in 't door RKJVV georganiseerde tournooi om de Vogelwijkprijs. De wedstrijd tegen de organise rende vereniging leverde de Vlij mens Boys een 31 overwin ning öp In de finale tegen een sterke BVV-combinatie werd de uitslag 11, waarmede BW meer kreeg dan haar toekwam, gezien de Vlijmense veldmeerderheid en de wijze waarop het BVV-doel tweemaal op wonderlijke wijze aan doorboring ontsnapte. Bij het nemen van strafschoppen toonde Vlijmense Boys zich de meerdere, terwijl .bovendien kee per Boom op fraaie wijze 2 van de 5 penalty's stopte. In de finale werd RKSVA op ondubbelzihnige wijze met 81 Iverpletterd, waardoor de fraaie wisselprijs voor een jaar in het bezit van Vlijmense Boys kwam. Een fraai resultaat, waarmede Vlijm. Boys hun visitekaartje voor de komende competitie ge presenteerd hebben. VLIJMEN. P.V. De Zwaluw. Zondag 19 aug. hield de PV De Zwaluw een wedvlucht van uit St. Denis (Fr.) afstand 370 km. Los 7 u., eerste duif 10.18.58, laatste prijsduif 10.40.11. Uitslag als volgt: H Pelders 1 17 20 21; H. de Vaan 2 33; L. Meesters 3 23 32; A. v. d. Heuvel 4; D. Stupers 5; Th. van Esdonk 6 12 28; K. Ki- viet 7 18 199; M. Nicols 8 9 15; J. Oosterwaal 10; J. v. d. Heuvel 11 25; J Kuijs 13; H. Oosterwaal 14 35; F. v. d. Lee 16; M. Libregts 22 30 36; L. van Esch 24; J. v. d. Dungen 26; L. Nicols 29; J. de Vaan 31; J. Verschuuren 34. Zondag 26 aug africhtings- vlucht voor de late jonge duiven vanuit Baarle-Nassau. Inkorven zaterdagmiddag. WASPIK. Concours C.C. Waspik, Raams donk en Capelle vanuit St. Denis afstand 360 km. De duiven wer- den om 7 uur gelost bij zuidwes ten wind. De eerste duif kwam binnen om 10.13.30 uur en maak te dus een gemiddelde snelheid van 1848.83 meter per minuut; de winnaar van de 108ste prijs, werd gedraaid om 10.43.16 uur, snelheid 1622.20 m. per minuut. Th. Smits W 1 28; C. Groene- veld C 2 33 35 48 50; Th. v. Don gen W 3 42 59 83 107; B. Pols C 4 18 93; H. Dalmeijer C 5 40; C. Smits W 6 8 12 103; S. Selders W 7 32; J. van Helden C 9 105; A. v. Raamsdonk C 10; J. van Heumen C 11 19 73 94 95 108; Boelaars R 13; Mureau R 14 37 80; A. Klootwijk C 15 22 23 96; v. Onzenoord R 16 26 85; A. Tac- tor C 17 25 90; H. Boons R 20; A. Versteeg C 21 41 49; W. Donks W 24; M. v. Peer C 27 34 41a 79; Ligtvoet R 29 30 31; Dorestein C 36; Poorter R 38; v. d. Mosse laar W 39 62 104; F. Roovers W '43; P. de Graauw W 44 57 60 81; G. Treffers C 45 63; M. Timmers W 46; P.^Bakkeren C 47 72; J. Timmers W 51; J. van Tilburgh W 52; A. de Ruijter R 53 67 87; De Bont R 54; D. Langermans W 55 97; Schapers R 56; Rozen- brand R 58 82; P. Nieuwenhui- zen C 61; P. Schellekens W 64; N Smits W 65 78 84 102 106; M. J.' de Rooij W 66; G. Vos C 68 88; C. de Cloe R 69 91; M. Tim mers W 70; IJpelaar R 71 92; v. Oosterhout C 74; J. van Hoof W 75; M. Snijders R 76; St. van Peer C 77 89 100 101; A. v. Til burgh W 98; B. Verduyn W 99. Oude duiven: M. v. Peer C 1; J. v. Heumen C 2; P. Schellekens W 3; B. Verduijn W 4. VLIJMEN. Woensdag 22 aug. hield wie lerclub De Zwaluw een trainings- rit met de volgende uitslag: Adspiranten: Luitens 1v d. Griendt 2; G. v. d. Wiel 3; Dek kers 4. Amateurs: v. Weert 1; v. d. Ven 2; v. Dal 3; Vermeulen 4; van Baardwijk 5. Nieuwelingen: De Groot 1; v. Engelen 2. Zondag 26 aug. nemen de Vlij mense renners van de wieler club De Zwaluw deel aan een wedstrijd te Hank De amateur Libregts nam dinsdag 21 aug. deel aan 'n wed strijd in België en bezette in een sterk veld de 12e plaats.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5