Waalwijkse en Langsiraaise Courani Interlokale Fokveedag te Drunen Gemeenteraad DRUNEN SAPRISTI 79e JAARGANG No. 72 Vuilnis-auto en vuilnis-emmer Woningverkoop Verhoging van grondprijzen Steeds méér Brillendragers geven tóch de voorkeur aan een VAN MA AREN's BRIL IF Wonderwit Korengoud Favoriet C. PULLENS, Stationsstr. 90 WAALWIJK - Tel. 2465 LEO DE B0NDT, Hoofdstr. 82 KAATSHEUVEL - Tel. 2293 I VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1956 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECU m HEI ZUIDEN Abonnement: 19 cent per week ƒ2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" De raad der gemeente Drunen kwam vrijdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeente huize, onder voorzitterschap van burgemeester Snels. De raad was voltallig. Na de vaststelling van de notulen en het kennis nemen der ingekomen stuk ken, was aan de orde punt 3 van de agenda: Verzoek van het bestuur der r.k. kleuterschool te'Elshout om gel den beschikbaar te stellen voor aanschaffing van nieuwe meu belen en leermiddelen. Het gold hier een bedrag van 4650.— voor aanschaffing van meubelen en leermiddelen, behou dens goedkeuring van de inspectri- ce. De raad 'gaf zijn goedkeuring. Punt 4 was: Verzoek tot het verlenen van medewerking ten behoeve van de r.k. meisjesschool te Drunen: a. voor de bouw van 2 nieuwe schoollokalen; b. voor de bouw van een over dekte fietsenbewaarplaats. Hierover zegt het prae-advies: Van het bestuur van de r.k. meis jesschool te Dlrunen werd op 20 au gustus j.l. een verzoek ontvangen tot het verlenen van medewerking voor de bouw van 2 nieuwe school lokalen en een overdekte fietsenbe waarplaats. De meisjesschool te Drunen is wegens het grote aantal leerlingen te klein geworden. Op 1 september j.l. was het aantal leerlingen aan deze school zo groot, dat gebruik moest worden gemaakt van de noodlokalen aan de Schoolstraat. Uitbreiding van de bestaande school met 2 lokalen is dan ook dringend noodzakelijk. Ook het verzoek tot de bouw van een overdekte fietsenbewaarplaats komt B. en W. redelijk voor, aan gezien elke mogelijkheid tot het plaatsen van rijwielen afwezig is. Zonder op- of aanmerkingen nam de raad het principe-besluit tot goedkeuring. «OIHb. ».-*•» -SSSSs.'ÏS. Ii'to.11 rfri» Aan de orde was verder: Aanvragen van de besturen der r.k. kleuterscholen te Drunen en te Elshout om voorschot op vergoeding exploitatiekosten voor 1956. De vergoeding was bij ministerië le beschikking gesteld op 650. per lokaal, plus 8.50 per leerling. Voor de kleuterschool in Drunen zal dit een bedrag zijn van ƒ7947.- en voor Elshout 1895. Zonder op- of aanmerkingen keur de de raad dit goed. Het volgende agendapunt was: Verzoek om beschikbaarstelling van gelden voor de r.k. jongens school te Drunen, voor aanschaf fing van nieuwe leermiddelen. IflhuLt 1 'I - 1 De totale kosten werden geraamd op 1045.ook hieraan verleen de de raad zijn goedkeuring. Eveneens keurde de raad goed 't voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de aansluitingskosten van het pand van H. v. Huiten, Scheidingstraat 28, op het waterlei dingnet. De gemeentelijke bijdrage bedroeg het uniforme bedrag van 25% van de aanlegkosten, die dit maal 204.waren. Tot ambtenaar van de Burgerlij ke Stand werd benoemd de hoofd commies ter secretarie, de heer J. M. Kop. Het voorstel tot het garanderen van de rente en aflossing van een hypothecair bouwcrediet voor de heer N. A. J. Verhoeven, ging ook vlot onder de hamer door. Vervolgens was aan de orde: Voorlopige vaststelling van de rekening 1953/1954 van het ge meentelijk woningbedrijf, goed keuring van de rekening 1954 van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg en voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1954. Hierover bracht de heer P. de Veer, voorzitter der commissie van onderzoek, verslag uit. Hij bracht dank aan de gemeente-ontvanger, de heer v. Dun, voor diens hulp, en gaf hierna een overzicht van de eindcijfers. De heer de Veer wilde naar aan leiding van dit onderzoek nog het volgende opmerken: In de gemeen terekening was hij een post tegen gekomen van ruim 200.be stemd voor de jeugd. Men heeft steeds meer gevraagd voor dit be langrijk werk, maar de verzoeken werden steeds terzijde gelegd. De raadsleden hebben nu een schrij ven gekregen van de jeugd-centra- le, die zich ten doel stelt voor de gehele jeugd van Drunen te bren gen wat noodzakelijk is, n.l. ont spanning, vorming etc. Deze cen trale heeft 10.000.tekort. De heer de Veer zag graag op deze vergadering nog hiervan een agen da-punt gemaakt. De voorz. merkte op dat dit thans niet aan de orde was en het verder ook onmogelijk kon onvoorbereid een agenda-punt te maken van iets, waarvan men de details nog niet kent. Hij wees er echter wel op dat hieromtrent t.z.t. voorstellen ter ta fel zullen komen. De raad stelde de rekeningen vast. Punt 4 was: Voorstel tot: a. vaststelling van een verorde ning tot heffing van reini gingsrechten; b. tot beschikbaarstelling van 'n krediet voor de aankoop van vuilnisemmers. Het prae-advies zegt hierover: In de vergadering van 12 augus tus 1955 heeft de raad besloten tot aankoop van een vuilnisauto. Ter completering van de verbetering van de vuilnisophaaldienst stellen B. en W. de raad voor thans te be sluiten tot de aanschaffing van uni forme vuilnisemmers. Het huisvuil wordt nu meegegeven in kisten, ou de ketels, bakken etc. Vele van deze voorwerpen zijn niet afsluitbaar, waardoor het vuil door de wind over de straten en in de tuinen terecht komt. Ook voor de ophalers van het vuil is de be staande toestand bezwaarlijk en on hygiënisch. De vuilnisauto is er bovendien op berekend dat het huisvuil zo veel mogelijk wordt meegenomen in af sluitbare vuilnisemmers van een standaardtype. De huisvuilvaten zullen in inhoud krijgen van 40 1. en kunnen het best, zoals in de meeste andere gemeenten, in bruik leen worden verstrekt tegen een vergoeding. Ter oriëntatie geven B. en W. hieronder een overzicht van de kos ten van de huisvuilophaaldienst. De vuilnisauto zal kosten 24000.-. Deze wagen za zodanig worden in gericht, dat hij ook als vrachtauto dienst zal kunnen doen. Verwacht wordt, dat de wagen gedurende een halve week voor de vuilnisophaal dienst in gebruik zal zijn. Totaal 2500.—. Verwacht wordt dat 575 personen op 1 januari 1957 van de dienst ge bruik zullen maken. De kosten per persoon zullen dan bedragen: 2500.—: 575 of 4.35 De kosten per emmer zullen per jaar per persoon bedra gen 1.25 De personeelskosten zullen zijn per jaar Der persoon 2600.—: 575 4.50 Totaal 10.10 Tot nu toe werd betaald 'n recht van 3.50 per jaar. Nu de gemeente betere diensten kan leveren, is het billijk dat het recht ook verhoogd wordt. De verhoging is ook noodzakelijk om voor de verhoogde uitgaven een gedeeltelijke dekking aan te kun nen wijzen. Een tarief van 6.per jaar per persoon achten B. en W. billijk. Ook in andere gemeenten, welke soortgelijke diensten kan bieden, is het tarief meestal 6.tot 7.50 per jaar. B. en W. stellen derhalve voor een krediet beschikbaar te stellen van 7000.ten behoeve van vuil nisemmers en een verordening tot heffing van een reinigingsrecht vast te stellen. De heer de Veer was het met dit voorstel niet eens. Hij was van mening dat deze regeling de zelfbouw niet zou bevorderen en lijnrecht gericht was tegen de bezitsvorming. Het bevreemdde de heer de Veer dat voor 't bouw rijp maken de gemeente nu plot seling 100 incalculeert, terwijl vroeger altijd geredeneerd werd dat 'de gemeente met 50 ge noegen mocht nemen. Volgens de heer de Veer kon de calculatie niet juist zijn;.een verschil van 110 in 3 maanden was volgens hem onmogelijk. Bovendien had men drie jaar ge leden het uitbreidingsplan goed gekeurd met de grondprijzen en men kon toch niet zo ver misge- rekend hebben dat de grondprij zen met de genoemde bedragen zouden moeten stijgen. Spreker vroeg zich af of het bouwrijp maken wel goed geregeld was en volgens hem verhogen de plant soenen het gehele aanzien en niet een bepaalde woning. Het was hem een vraag waarom de ge hele gemeente niet meebetaalt aan de verfraaiing van Drunen. De heer de Veer wees ook nog eens op de riolering. In 't prae- advies werd alleen gesproken over hemelwater. Er is echter volgens hem ook gezegd dat de huisaansluiting hierbij inbere- kend was. De voorzitter wees naar aan leiding van al deze vragen en op merkingen er op dat deze rege ling er maar niet zo lukraak is neergezet. Hier is veel studie aan voorafgegaan, en berekend is dat het de gemeente met het uit breidingsplan zoals het nu moet worden uitgevoerd, ruim een half miljoen zou kosten als de prijzen niet werden doorbere kend. In drie jaar tijd zijn niet alleen de koster! verhoogd, maar ook de aard en de uitvoering van ons uitbreidingsplan is veel gro ter moeten worden, om het te laten aanpassen aan wat er thans gebouwd wordt. Verder wees de voorzitter er op dat G. S. nooit akkoord zouden kunnen gaan met de oude prijzen, terwijl de gemeente met een dergelijke re geling armlastig zou gaan wor den met alle nare gevolgen van dien. De voorzitter merkte bij deze gelegenheid ook nog op dat omtrent een nieuw uitbreidings plan inzake woningwetwoningen aan de raad binnenkort ook voor stellen züllen worden verstrekt. De heer de Veer kon het met de zienswijze van de voorzitter niet eens zijn. Het optrekken van de grondprijs met 110 was vol gens hem niet verantwoord en als deze nieuwe kostenbereke ning zou kloppen, kon toch ze ker de vorige niet geklopt heb ben. De heer de Veer wenste stemming over dit punt, dat met 2 stemmen tegen werd aangeno men. De grondprijzen in het uit breidingsplan zijn hiermede tot in het prae-advies genoemde be dragen verhoogt. Het voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan was aanleiding tot een vrij lang debat over het feit of de ver hoogde grondprijs ook al moest worden doorberekend aan de aanvragers, waarvoor de raad nog geen besluit had genomen tot verkoop van grond. Met het vorige raadsbesluit was beslist tot verhoging van de grondprijs, dus stelden B. en W. zich op het standpunt dat al le grond verkocht moest worden tegen de verhoogde prijs. De raad verkocht de grond, dus voor alle gevallen, waarover de raad nog niet had beslist, gold de ver hoging. De raad had nu te beslissen over grondverkoop in het uit breidingsplan aan A. Pijnenborg en L. v. d. Putten. De grond is gelegen aan de Koning Willem Ill-straat, waarvoor de grond prijs 9.40 gold. B. en W. had den de betrokkenen echter ver teld dat, al zou de raad de ver koop goedkeuren, zij, gezien de verhoogde prijs, toch nog nader konden beslissen. De heer de Veer maakte be zwaar en zag graag stemming. De grond werd verkocht voor de genoemde prijs en het voorstel van de heer de Veer om voor de ze personen de grond tegen de oude prijs te verkopen, kreeg geen steun. Verder was aan de orde een voorstel tot verkoop van 4 wo ningen in de Stationsstraat, 2 op de Schanswijk en 2 in de Grote straat. Voor wat de woningen in de Stationsstraat en de Schanswijk betrof, ging de raad akkoord, maar inzake de 2 woningen in de Grotestraat achtte de raad het beter dat de gemeente geen strop van 3000.leed. Het was be ter deze woningen te verkopen aan de meest biedende, dan was het mogelijk dat de verliespost minder werd. Met 9 stemmen voor verwierp men dan ook het voorstel van B. en W. en besloot men de woningen te verkopen bij inschrijving. Verder was aan de orde voor stel tot a. Aanwijzing van de Dienst Gemeentewerken als tak van dienst, bedoeld in art. 252 der Gemeentewet b. Vaststelling van 'n beheers- verordening voor de sub a be doelde tak van dienst c. Wijziging van de controle- regelen. Hierover zegt het prae-advies: De dienst voor Gemeentewer ken zal met ingang van 1 janu ari 1957 met haar werkzaamhe den beginnen. B. en W. hebben zich beraden omtrent de inrich ting van de administratie en de wijze waarop het geldelijk beheer gevoerd zal worden. De raad gaf aan dit voorstel zijn goedkeuring. Het voorstel tot wijziging van de salarisverordening werd vlot afgewerkt, alsmede het voorstel tot het voeren van een rechtsge ding i.v.m. onteigening van gron den in het uitbreidingsplan. Aan det orde was verder het voorstel tot vaststelling van het uitbreidingsplan Elshout. Met behulp van een kaart gaf de voorziter enkele toelichtingen op dit uitbreidingsplan Kom Els- bout. Dat uitbreidingsplan be staat hierin, dat ongeveer paral lel lopend met de Schanswijk ten Zuiden hiervan een straat is ge projecteerd, die uitkomt op de Heusdenseweg. De verbinding welke er bestaat tussen de schei dingstraat en Elshout, het weg getje langs de tuin van Wolfs, zal worden verbreed, maar be houdt zijn landelijk karakter. De heer v. Sprang merkte op dat het misschien beter was om het huis van Klerks in de Wolfs- hoek te doen verdwijnen de nieuwe straat kon dan daar juist mooi uitmonden. De gemeente zou Klerks een ander vrijstaand huis kunnen geven en het geheel zou ter plaatse veel mooier uit komen. De raad keurde 't uitbreidings plan Kom Elshout goed. Aan de orde waren verder wij zigingen gemeentebegroting '56 o.a_ naar aanleiding van ver hoogde subsidie Gezinszorg van 800.aanvullende subsidie van 350.herstel windkoren- molen van wijlen de heer v. d. Westen, verbetering verwar- mingsinstallatie ambtswoning burgemeester 1865.inrich ting gebouw Gemeentewerken 18.000.—. De heer Lommers merkte op dat de ambtswoning veel geld kostte en gaf in overweging of het niet beter was dit huis t e verkopen en een nieuwe betere ambtswoning te bouwen. B. en W. bleken hiervoor niet veel te voelen, er waren voor 'n ambtswoning veel bezwaren. Aan de orde was verder voor stel tot het indienen van een ver zoek om verhoging van de alge mene uitkering voor 1957. De raad keurde dit goed. Eveneens keurde de raad goed een salarisverhoging van 6%, in gaande 1 juni 1956 voor het ge- meentepersoneel. In antwoord op de vraag van de heer Lommers waarom een brief van de Jeugdcentrale niet op de agenda is geplaatst, wees de voorzitter er op dat dit t.z.t. zeker in de raad zal komen, maar dat voorstellen over deze materie studie en voorbereiding vragen. Hierna werd de vergadering gesloten. DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstr. 25 Markt 32 Nw. Ginnekenstr, 23 Secuur! Niet duur! Grote service! Prettige bediening! Ën alle Ziekenfonds kortingen! 4 J ÜJ Donderdag 13 september werd te Drunen een interlokale fokveedag gehouden, georganiseerd door de Fok- en Gontróleverenigingen van Drunen, Elshout, Herpt, Nieuw- kuijk, Vlijmen, Haarsteeg en Hedik- huizen, in samenwerking met de K.I.-vereniging van Drunen en om streken. Deze fokveedag werd bijgewoond door Ir. Olthoorn namens de Rijks veeteelt-consulent, de heer v. Rijs wijk, voorzitter van de fokvereni- gingen Kring 's-Bosch, en de be kende fokkers de heren Bens en Schravens uit Mill, alsmede de di recteuren van de Zuivelfabrieken der deelnemende plaatsen. Op de fokveedag met ruim 140 inzendin gen hield de R.K.J.B. van de deel nemende plaatsen ook een vee-be oordelingswedstrijd. De uitslag hier van kan pas over pl.m. 8 dagen be kend zijn. Om 10 uur opende burgemeester Snels deze interlokale fokveedag, die gehouden werd op de terreinen der K.I.-verenigingen. Burgemees ter Snels belichtte hierbij de vee teelt als een zeer belangrijke tak van het boerenbedrijf. Hij prees ook de goede samenwerking die er bestaat en waarvan deze interloka le fokveedag ook weer een resul taat is. De jury, welke bestond uit Ir. Blauwhof, M. v. Rijswijk, Adr, Heerkens, Jac. Westerlaken en C. Toonen, wees de volgende prijs winnaars aan: Klasse 2. Melkgevende Stamboek of fok R-koeien. Truus, H. v. Esch, Haarsteeg, 1 a Anna's Marie, P. Buijs, Haarsteeg, lb Lina, M. v. d. Water, Nieuwkuik, 1 c Mine, F. A. v. Beijnen, Haarsteeg 2 a Joke, P. Buijs, Haarsteeg 2 b Elsje, Th. Verhoeven, Drunen, 2 c Roosje, W„ A. Klerks, Drunen, 3 a. Klasse 3. Melkgevende Stamboek en Fokvee-koeien. 1 jan. 1949 1 jan. 1950. Lies 3, A. Buijs, Herpt, 1 a Marietje, J. de Wilt, Herpt, 1 b. Piëta, Gebr. v. Oijen, Haarsteeg, 2a. Mientje, J. Brok, Elshout, 2 b. Yvonne, Fr. Ploegmakers, Drunen, 2 e. Klasse 4. Melkgevende Stamboek en Fokvee-koeien. 1 jan. 1949 1 jan. 1950. Cor 3, C. Verhoeven, Drunen, 1 a. Roosje, M. J. v. d. Water, Nieuw kuik, 1 b. Rebekka, Th. v. Beijnen, Haarsteeg, 1 e. Truusje, Th. v. Son, Nieuwkuik, 1 d. Pietha, Th. v. Bokhoven, Luttel- herpt, 2 a. Nella No. 9, Fr. Ploegmakers, Dru nen, 2 b. Netje, Fr. Ploegmakers, Drunen, 2 c Sjaan, L. de Wit, Drunen, 2d. Truus, P. J. de Wilt, Herpt, 2 e. Anna 2, H. v. Beurden, Vlijmen, 2 f. Klasse 5. Droogstaand stamboek en Fokveekoeien. 1 jan. '50 1 jan. '51 Nethalie 3, E. de Gouw, Nieuwkuik, 1 a. Nethalie 2, E. de Gouw, Nieuwkuik, 2 a. Riekie, Th. v. Son, Nieuwkuik, 3 a. Klasse 6. Melkgevende Stamboek en Fokveekoeien. 1 jan. '50 1 jan. '51 Mien, Gebr. v. Oijen, Haarsteeg, 1 a Mina, M. v. d. Water, Nieuwk., 1 b. Piëta 2, Gebr. v. Oijen, Haarsteeg, 2 a. Tilda 15, J. Pulles, Haarsteeg, 2 b. Emma 5, P. Buijs, Haarsteeg, 2 c. Gertje 4, M. v. d. Water, Nieuwk. 2 Marie 2, Wed. C. v. d. Hoven, Dru nen, 3 a. Roosje 5, M.v.d.Water, Nieuwk., 3 b. Joke, Fr. Vermeer, Elshout, 3 c. Klasse 7. Melkgevende Stamboek en Fokveekoeien 1 jan. '50 1 jan. '51 Jo 2, Gebr. v. Oijen, Haarsteeg, 1 a. Annie 2, A. C. Korven, Herpt, 1 b. Jetje, J. Brok, Elshout, 1 c. Mina, F. A. v. Beijnen, Haarst., 2 a. Anneke, Wed. Th. v. Weert, Dru nen, 2 b. Mina, M. v. Son, Nieuwkuik, 2 c. Joh. 6, H. v. Beurden, Vlijmen, 2 d. Marie 7, Fr. Vermeer, Elshout, 3 a. Sientje, Fr. Ploegmakers, Drunen, 3 c. Klasse 8. Droogstaand Stamboek- of Fokveekoeien na 1 jan. 1951. Joke 5, P. Buijs, Haarsteeg, 1 a. Roosje, Fr. Ploegmakers, Drunen, lb. Dora 5, Gebr. v. Oijen, Haarst., 2 a. Ansje, J. A. Verhoeven, Berne, 2 b. Truus, Wed. C. v. d. Hoven, Dru nen, 3 a. Klasse 9. Jonge melkgevende Stamboek- of Fokveekoeien, 1 jan. '52 1 jan. '53. Julia, A. C. Hoorn, Hedikhuizen, 1 a. Dora 4, Gebr. v. Oijen, Haarst., 1 b. Joke 2, A. C. v. Korven, Herpt, 2 a. Emma 3, J. Pulles, Haarsteeg, 2 b. Piëta 10, Th. v. Bokhoven, Luttel- herpt, 2 c. Ansje 7, J. A. Verhoeven, Berne, 3 a. Elsje, W. Smits, Drunen, 3 b. Klasse 10. Melkgevend -volbloed of Fokvee schotten na 1 jan. 1953. Fientje 11, P. Buijs, Haarsteeg, 1 a. Lena 2, Jac. de Vaan, Haarst., 1 b. Urena, Gebr. v. Oijen, Haarst., 2 a. J opie, Fr. Ploegmaxers, Drunen, 2 b Riekie 3, Th. v. Son, Nieuwk., 2 c. Lena 3, W. Smits, Drunen, 3 a. Annie, A. C. Hoorn, Hedikh., 3 b. Klasse 11. Vaarzen 1953. Lotje, Wed. A. Veluw, Haarst., la. Lena 11, Wed. J. v. Son, Haarst., 1 b Ria, L. de Wit, Drunen 1 c. Laura, Fr. Vermeer, Elshout, 1 d. J ansje 4, A. Klerks, Drunen, 2 a. Doortje 3, Wed. C. v. d. Hoven, Drunen, 2 b. Sientje, P. Buijs, Haarsteeg, 2 c. Marie 4, Wed. C. v. d. Hoven, Dru nen, 3 a. Klasse 12. Vaarzen, geb. jan. of febr. 1954. Corrie 9, M. A. Korven, Herpt, 1 a. Piëta 5, Gebr. v. Oijen, Haarst., 1 b. Mina 4, F. A. v. Beijnen, Haarst., 1 c Emma 4, Joh, Vugts, Elshout, 2. a. Corrie 29, J. v. Huiten, Nieuwk., 2 b Lotje 13, Wed. A. v. Veluw, Haar steeg 2 c. Elsje 2, J. v. d. Brand, Drunen, 3 a. Doortje, J. v. ct. Brand, Drunen, 3 b. Fientje, M. A. Korven, Herpt, 3 c. Pieternel, L. v. d. Lee, Drunen, 3 d. Klasse 13. Vaarzen, geb. mrt. oi april 1954. Vera, Ant. Buijs, Herpt, 1 a. Rebekka, Th. v. Beijnen, Haarst. 1 b. Doortje, A. v. d. Brand, Nieuwx. 1 c Drea, H. J. de Wilt, Herpt, 1 d. Jo 4, Gebr. v. Oijen, Haarsteeg, le. Lotje, Wed. A. Veluw, Haarst., 2 a. Joianda, P. Buijs, Haarsteeg, 2 b. Carla, P. Buijs, Haarsteeg, 2 c. Anna's Betje, P. Buijs, Haarst., 2 d. Klasse 14. Vaarzen, geb. 1 mei 1 sept. 1954. Roza, G. Timmermans, Hedikh., 1 a. Hilda, H. J. de Wilt, Herpt, 1 b. Marietje 12, J. v. d. Brand, Drunen, 2 a. Ansje, J. A. Verhoeven, Berne, 2 b. Marietje 5, J. Pullens, Haarst.,2 c. Fientje 9, W. A. Klerkx, Drunen 2 d Sofie 2, Wed. J. v. Son, Haarst., 3 a. Fientje 10, W.A.Klerkx, Drunen 3 b Klasse 15. Vaarzen 1 sept. 1954 1 febr. 1955. man, wat ben ik blij met het gesneden en verpakte brood van Ik kan je niet zeggen hoe handig en makkelijk dit ge sneden brood is. En zolang dat het vers blijft. SMARIUS brood kan ik elke huismoeder van Waalwijk en Kaatsheuvel warm aan bevelen. Er kan gekozen worden uit: Witbrood Tarwebrood Melkbrood. Voor Waalwijk en Kaatsheuvel verkrijgbaar bij: Tineke 2, J. v. Huiten, Nieuwk., 1 a. Gertje 6, A. v. d. Brand, Haarst. 1 b. Car oliën t je, J. Beekmans, Haar steeg, 2 a. Rebekka 9, Th. v, Beijnen, Haar steeg, 2 b. Roosje 5, J. Buijs, Herpt, 2 c. Tilda 16, J. Pulles. Haarsteeg, 2 d. Sientje, J. Buijs, Herpt, 2 e. Klasse 16. Wilde Vaarzen. Tonnie, Ant. Knippels, Drunen, 1 a. Mina, Fr. Ploegmakers, Drunen, 2 a. Klasse 17. Pinken 1 febr.1 mei 1955. Betsie, M. v. Hoof, Haarsteeg, 1 a. Mieke 16, Ant. J. Buijs, Haarst., 1 b. Luus 4, M. v. Hoof, Haarsteeg, 1 c. Betsie 8, M v. Hoof, Haarsteeg, 2 a. Doortje 2, M. v. Hoof, Haarst., 2 b. Roosje 6, J. Buijs, .Herpt, 2 c. Fientje 2, Fr. Vermeer, Elshout, 3 a. Klasse 19. Pinken na 1 april '55. Lena 5, W. Smits, Drunen, 1 a. Silvia, H. J. de Wilt, Herpt, 1 b. Aaltje 2, Fr. Vermeer, Elshout, 2 a. Mientje 3, W. Pullens, Drunen, 2 b. Linda, H. J. de Wilt, Herpt, 3 a. Klasse 19. Minstens 3 eigen ge fokte Volbloeden. Koeien. 1 a Gebr. v. Oijen, Haarsteeg. 1 b A. v. d. Brand, Haarsteeg lc J. Verhoeven, Berne. Vaarzen. 1 a Buijs, Herpt. 1 b Wed. A„ Veluw, Haarsteeg. 2, a A. v. Beiinen, Haarsteeg 2 b P. Buijs, Haarsteeg 2 c G. v. Hooff, Haarsteeg. 2d H. de Wilt, Herpt. Klasse 20. Minstens 3 stuks van een eigenaar. la M. v. d. Water, Nieuwkuijk. 2 a Fr. Vermeer, Elshout. 2 b C, Smits, Drunen. 2 c J. v. Huiten, Nieuwkuijk'. Klasse 21. Minstens 5 stuks van een eigenaar. 1 a Gebr. v. Oijen, Haarsteeg. 2 a P. Buijs, Haarsteeg. 2 b Fr. Ploegmakers, Drunen. 2 c A. Buijs, Herpt. Klasse 22. Plaatselijke groepen minstens 6 stuks. Haarsteeg 1. Nieuwkuijk 2. Herpt, Hedikhuizen, Berne 3. Drunen Elshout 4. Klasse 23. Kampioenskeuring. Kampioen werd: Jo 2, van Gebr. v. Oijen, Haarsteeg. Reserve-kampioen: Lies 3, van A. Buijs, Herpt. Bij de koffietafel, die tot slot van deze fokveedag werd gehouden in café P. Klerks, werd nog het woord gevoerd door Ir. Olthoorn. Hij noemde deze fokveedag zeer ge slaagd en roemde van het aange voerde vee bijzonder het jongvee, dat een belofte inhoudt voor de toe komst. De heer v. Rijswijk propa geerde om ieder jaar een interloka le fokfveedag te houden, en de heer Kamp wees op de belangstelling van de jeugd, die hij hoopte leven dig te houden om hierdoor de lief de en ambitie onder de boerenjeugd voor de fokkerij te vergroten. DE KINDERVERLAMMING. In de week-van 2 tot en met 8 september zijn in totaal twee en negentig gevallen van kinderver lamming aangegeven en wel 65 gevallen met verlammingsver schijnselen, 20 gevallen zonder die verschijnselen en 7 gevallen zonder nadere aanduiding.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 13