das: VROOM DREEOMAM woenstmet||§ -prijzen D i! Groots besluit der Stadhuisfeesten te Heusden De algemene Ouderdomswet. 98 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956' DEN BOSCH TILBURG - HELMOND daarop het in werking brengen van het gemaal bij Lelystad, de „Wortman die samen met de gemalen „Lovink" en „Colijn", resp. te Harderwijk en bij de Ke telhaven, per minuut vier tot vijf miljoen kubieke meter water uit gaat slaan, waarmee dan nog ze ven tot acht maanden gemoeid zijn eer de bodem van de polder droog komt. De tijdsduur wordt beïnvloed door verschillende fac toren. I Van de meer dan negentig ki lometer lange dijk, welke Ooste lijk Flevoland omsluit, is 't groot ste gedeelte reeds geheel vol tooid. Van Harderwijk af leidt 'n vrij brede verkeersweg over de Knardijk in noordelijke richting naar Lelystad. Naar het oosten is de dijk, welke langs het Veluwe- meer ligt, ook al vrijwel geheel gereed. Veder op in die richting is de Roggebotsluis nog in aan bouw. Deze sluis vormt de afslui ting tussen IJsselmeer èn Veluwe- meer. Maar bij die sluis is reeds een brug voltooid waarover een nieuwe weg rechtstreeks naar Kampen leidt. Buitenland MINISTER-PRESIDENT EDEN KRIJGT DE MEER DERHEID IN LAGERHUIS. Met 319 tegen 248 stemmen heeft het Britse Lagerhuis zijn vertrouwen gegeven aan Eden en diens beleid inzake de kwestie- Suez. Een socialistische motie van wantrouwen werd verworpen met 321 tegen 251 stemmen. Minister president Eden kwam aan het slot van het tweedaagse debat nog eens aan het woord om de achtergrond te onthullen van zijn heftige verzet tegen de nationali satie van de Suezmaatschappij door Egypte. ,,Een aanval op Is raël zal de volgende stap zijn, als de Egyptische president Nasser niet wordt tegen gehouden in zijn actie om het Suezkanaal", zo zei Eden. Onder bedekte termen gaf hij te verstaan, dat de Britse rege ring werkt aan een herziening van haar beleid tegenover Israël voor namelijk inzake het leveren van wapens. In de loop van het debat was de dreiging met geweld, waarmee hij zijn voorstel voor de vorming van een Vereniging van Kanaal gebruikers heeft ingekleed, de ba sis vanwaar de meeste socialisti sche aanvallen tegen hem werden gelanceerd. Als Egypte deze ver eniging niet erkent en zijn sche pen uit het kanaal weert, wordt er dan geschoten; zo luidde de strekking van de socialistische vraag. Eden heeft hierop zelf ten slotte geantwoord, dat er niet on middellijk geschoten zal worden, maar dat de zaak dan voor de Veiligheidsraad van de UNO zou worden gebracht. Boelganin heeft een brief ge schreven aan Mollet van Frank rijk om de voorzichtigheid in acht te nemen. Ook Eisenhower kreeg een brief van Boelganin, waar van de inhoud nog niet bekend is. Eden ontving een epistel van Kroesjef, waarin hij op matiging aandringt en Nehroe heeft ge vraagd het voorstel der grote drie direct in te trekken, daar hij het funest acht. Dulles heeft gezegd wel mee gewerkt te hebben aan het voor stel der drie, maar dat hij er be slist tegen is geweld te gebruiken. Men ziet, de heren zijn het nog lang niet eens Scheepvaart door Suezkanaal ernstig bedreigd. Het laatste konvooi, dat door buitenlandse loodsen door het Suezkanaal werd geleid, is gister avond kort voor half 12 in Port Said aangekomen. Om 12 uur middernacht hebben 352 loodsen en technici van de oude Suezka- naalmaatschappij het werk neer gelegd. De directie van de Egyp tische genationaliseerde Suezka- naalmaatschappij heeft vanaf he den de hele navigatie in het ka naal in handen. De Russische consul in Ismailia, Sjikof, heeft gisteravond een be zoek gebracht aan de Egyptische directeur van de maatschappij, Joenes, om hem mee te delen, dat een .aantal Russische loodsen in Cairo is aangekomen en onmid dellijk aan het werk kunnen gaan" Voor de rest heeft de Rus deze komst in een geheimzinnige ophef gehuld door eraan toe te voegen dat hij „niet wist", hoe veel loodsen er waren gekomen en in hoeverre zij geoefend waren om schepen in het moeilijk be vaarbare kanaal te hanteren. Joe nes heeft gezegd, dat de Russi sche loodsen welkom zijn. In de loop van de avond zijn ook nog twee Duitse loodsen in Cairo aan gekomen, die direct naar Ismailia zijn gebracht. Uit Zuid-Slavië zijn tien voormalige Donau-lood- sen gekomen. DE WERELD ROND DOOD VAN EEN NEGERIN. 13 De hetze tegen de negers in de zuidelijke staten van de USA is geen frontpagina-nieuws meer. Het werd vervelend. Zodra iets, ook al is het nog zo schokkend en verbijsterend, tot 'n dagelijks terugkerend ver schijnsel wordt, hebben de „big boys" van de grote pers er geen belangstelling meer voor. De frontpagina van een „goede" krant moet iedere dag nieuwe schokken en schandalen kunnen opleveren om te voorkomen dat de hele lezersbent uitroept „wat een snertkrant!" en een andere koopt. Men kan dat de lezers niet helemaal euvel duiden, zij zijn nu eenmaal zo opgevoed. Door de „big boys". Maar ook al leest ge dan niet meer dat de blanken in Clinton, Slurgiss en vele andere plaatsen in de zuidelijke staten der V.S. het liefst alle straten zouden wil-, ien pavoiseren met opgehangen negers, dat wil nog niet zeggen dat blank en zwart daar samen aan het picnicken zijn geslagen. De haat blijft. Hij is echter te oudbakken om nog in vuurrode letters op de frontpagina's te ver schijnen. Iedereen weet nu zo zoetjesaan wel hoe de zaken daar in Amerika liggen en iedereen kan daaruit opmaken dat demo cratie en vrijheid niet meer dan dode dingen zijn in een land, waar de ene mens de andere het licht in de ogen niet gunt. Dat is geen nieuws meer voor de kran ten en dus leest ge er niets meer over. Er zit geen abonnements geld meer in. Wat er wel in zit, is een on noemelijk leed voor tienduizen den mensen, die van God een an dere huidskleur hebben meege kregen. Maar ook dat is al oud nieuws. De kranten hebben haar handen vol met gebral en ge zwam over een nieuwe wereld, gegrondvest op vrijheid en recht. Jan Klaassen is dat en wij geven dan ook geen snars voor die nieuwe wereld, zolang die oude zwijnenstal niet uitgeruimd is, waar 't zo erbarmelijk stinkt dat ademhalen er niet mogelijk is. Kent u Betty Smith Zij was een negerin zoals er tienduizenden in Amerika rond lopen, een vrouw die het beeld van de uitgestrekte plantages langs de eindeloze Mississippi in haar hart meedroeg als een nooit helende wond een vrouw die evenals tienduizenden anderen van haar ras 'n onstilbaar heim wee naar haar eigen land met zich droeg, maar een vrouw ook die als geen ander dat leed en die melancholie tot uitdrukking kon brengen in haar stem. Zoals Bet ty Smith de „blues" zong, kon nie mand ze zingen. Hard, schreeu wend en wreed als een gil naar de vrijheid, maar ook zacht en teer als een gebed. En zo werd Betty Smith de „Empress of the Blues" met een faam die door drong tot in alle hoeken der aarde. Betty Smith verongelukte met een autobus, waarin zij de enige niet blanke passagier was. Of schoon zij het zwaarst gewond was, werd zij toch het laatst per ziekenauto vervoerd. Naar een ziekenhuis voor blanken. Men wilde haar echter niet opnemen omdat zij een kleurlinge was. En zo bloedde Betty Smith op 27 september 1939 voor de poort van een „blank" ziekenhuis een voudig dood. Doodeenvoudig. Het gaat er nog steeds „een voudig" toe in de Zuidelijke Sta ten der V.S. Vandaag. 17 sent ember 1956. termarkt. Aan een feeërieke gon delvaart op de Maas werd mede werking verleend door de Kon. Harmonie van Den Bosch, die daarna nog een zeer goed popu lair concert gaf en een muzikale rondwandeling maakte. En tot slot dan het imposante vuurwerk. Het is goed geweest in Heus- den de afgelopen week. e Heusdense Stadhuisfeesten zijn zaterdag besloten met een grandioos vuurwerk nabij de stadsgracht. Duizenden kijkers waren op de been om dit impo sante besluit bij te wonen. Het is een zeer geslaagde feest- week geworden die vanuit de wij de omtrek vele bezoekers heeft getrokken. Alleen dinsdagavond was de regen spelbreker. Het con cert door het fanfarekorps der Genie uit Den Bosch moest hal verwege worden afgebroken en de taptoe kon geen doorgang vinden. Woensdagavond waren de straten echter weer dicht bevolkt met belangstellenden. Na de laat ste opvoering in het patronaat van het spel „Rad en Vuur" werd door het muziekgezelschap „Ka- rel van der Heijden" uit Zaltbom- mel een muzikale rondgang ge maakt. Vervolgens deed Johanna van Brabant met groot gevolg haar intrede in de stad. Het was een kleurrijke en indrukwekken de stoet, die de dagen van wel eer deed herleven. Donderdag had op de Vis markt een Brabantse avond plaats, compleet met bruiloft en koffietafel. Jan de Cler, het Ma- joco Trio, en vele anderen ver zorgden op de markt een aantrek kelijk cabaretprogramma. De laatste dag kenmerkte zich door een grote verscheidenheid in het feestprogramma. Op de Prins Hendrikkade had een open lucht damspel plaats. Na een zeer geslaagd kinder toneel op de Botermarkt startten vandaar vele auto's en motoren voor een oriëntatierit. Zeer ge slaagde demonstraties werden door een aantal Herptse vereni gingen gegeven op de Vis- en Bo- BEZWAAR EN BEROEP. Het is ons bekend, dat wij vele lezers een genoegen doen hen zo volledig mogelijk op de hoogte te stellen met de gang van zaken, zoals die is bepaald in de alge mene ouderdomswet. Vooral nu de belastingdienst is ingeschakeld, komen velen te zitten met moei lijkheden, die zij ook meermalen ondervinden als het belastingen betreft. Het kan voorkomen, dat men bezwaar heeft tegen de „aanslag" (der premie) en beroep wenst aan te tekenen. Hoe moet dan gehan deld worden? Voor de uitvoering van de wet is ook de Sociale Verzekeringsbank ingeschakeld, zodat de weg die moet worden bewandeld niet steeds dezelfde is. Het kan natuurlijk gebeuren, dat een uitkering geheel of gedeelte lijk wordt geweigerd, in welk ge val men moet aankloppen bij de Sociale Verzekeringsbank of de Raad van Arbeid, indien de be slissing van een dezer instellingen afkomstig is. Hoger beroep kan worden ingesteld bij de Centrale Raad van Beroep te Utrecht. De ze gevallen hebben dus betrek king op de uitbetaling en 't recht op ouderdomspensioen en verder op die, waarbij schuldige nalatig heid om premie te betalen in het spel is. De termijn voor hoger beroep is gesteld op één maand. Het kan verder ook voorkomen, dat men de gevorderde premie te hoog vindt, hoe moet in dit geval gehandeld worden? Ingevolge artikel 42 lid 1 van bedoelde wet heeft men dezelfde rechtsmiddelen als bij de inkom stenbelasting. Om te beginnen moet men dus binnen twee maan den na dagtekening van de aan slag een bezwaarschrift indienen bij de inspecteur der belastingen die de aanslag heeft opgelegd. Het kan zijn, dat men tevens bezwaar heeft tegen de aanslag van een over hetzelfde jaar opge legde aanslag in de inkomstenbe lasting, dan moeten tegen de be lastingaanslag èn de premie-aan slag afzonderlijke bezwaarschrif ten worden ingediend. Zoals ook bij de belastingen 't geval is, betekent een dergelijk bezwaarschrift niet, dat men daar mede ook uitstel van betaling heeft! 1 Premie-inhouding op het loon. Indien de premie betrekking heeft op het loon, dan heeft men dezelfde rechtsmiddelen als gel den bij de loonbelasting. Men moet dan dus binnen één maand na de inhouding een be zwaarschrift indienen bij de in spectie der belastingen in wier rayon men woont (dus net bij de werkgever). Ook hier geldt weer de bepa ling, dat tegen ingehouden loon belasting en tegen ingehouden premie afzonderlijk gereclameerd moet worden. De premie, die men voor de ouderdomswet betalen moet, wordt afgeleid uit het fiscale in komen of het fiscale loon. Men zal derhalve in de regel tegelijker tijd bezwaar hebben tegen beide inhoudingen. Nu is het zo, dat in dien tegen beide geprotesteerd wordt, eerst het bezwaar tegen de belastingaanslag wordt behandeld en zodra deze aanslag is afgehan deld pas de reclame tegen de premie-aanslag in ogenschouw wordt genomen. Is men het met de uitspraak tegen eerstgenoemde niet eens, f dan kan men binnen één maand in beroep gaan bij de Raad van Beroep voor de directe belastin gen. Deze Raad v. Beroep wordt binnen korte tijd omgezet in „be lastingkamers bij de gerechtsho ven". Is men het niet eens met deze Raad van Beroep, dan kan men cassatie aantekenen bij de Hoge Raad. Ook in dergelijke ge vallen doet de inspecteur der be lastingen uitspraak op het bij hem ingekomen bezwaarschrift inzake premieheffing, zodra het fiscale inkomen nader is komen vast te staan. Men kan dan weer tegen deze uitspraak in beroep gaan, maar men kan dan daarbij niet meer stellen, dat het fiscale inkomen, als uitgangspunt voor premiehef fing onjuist is, aldus bepaalt art. 42 lid 4 der wet. Andere vragen. Deze regelingen gelden even eens voor andere punten die be lastingheffing en premieheffing met elkaar gemeen hebben, bijv. als het gaat over de vraag of men in Nederland woont of niet, dit kan natuurlijk van belang zijn zo wel voor de belastingplicht als voor de verzekeringsplicht. Ook geldt dit voor het geval er ver schil van mening bestaat over de vraag of men al dan niet duur zaam gescheiden leeft van de echtgenote. Premie-aanslag kan dus zeer wel een verschil van mening uit maken en om dit te beslissen is de fiscale rechter aangewezen, die ook beroepschriften inzake premieheffing moet behandelen, want de Raden van Beroep voor de Sociale Verzekering hebben met deze materie geen bemoeienis. Tenslotte wordt nog opgemerkt, dat wat voor definitieve aansla gen geldt, eveneens geldt voor navorderingsaanslagen, met dit verschil, dat men nu tegen een navorderingsaanslag geen be zwaarschrift kan indienen bij de inspecteur, doch binnen 2 maan den na de dagtekening van het aanslagbiljet rechtstreeks in be roep moet gaan bij de rechter. Ook in dit geval wordt de uit spraak op het beroepschrift inza ke premieheffing aangehouden totdat de geschilpunten die met belastingheffing evenwijdig lopen, tenvolle zijn beslist, aldus beslist artikel 42 lid 3 der wet. (Nadruk verboden). Wéér dat schroeiend, brandend maagzuur, lijd voor 'n paar Bennies! GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID: Timmerlieden Schilders KLEDING-REINIGING Naaisters Stilcsters HOUT, KURK, STRO Machinale houtbewerker Meubelmakers L.l. meubelmakers L.l. stoffeerder SCHOEN- EN LEDER Stikkers Stiksters Bijtuigers Overleersnijders Machine-zwikkers Handzwikkers Doorzetters Overhalers Aankloppers Afmakers Zoolleerstanzers Ophalers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdigen ter opleiding in het lederwarenvak Jeugdige schoenfabrieksarbei ders voor alle afdelingen Handschoenenstiksters Looierij-sjouwers METAALNIJVERHEID Machine-bankwerkers Stempelmakers Halfwas monteur L.l. constructie-bankwerker Metaaldraaiers L.l. Automonteur L.l. plaatwerker L.l. loodgieter Elektriciëns Lood- en zinkwerker Metaalsmelters Metaalponsers Metaalsjouwers Zandvormers VOEDING- EN GENOT MIDDELEN Leerling- of halfwas slagers knecht. HANDEL: L.l. winkeljuffrouw (levens middelen) L.l. winkelbediende (mnl.) Verkoopster Magazijnbediende. VRIJE BEROEPEN Mannel. kantoorbedienden Steno-typiste Vr. kantoorbedienden. HUISH. DIENSTEN Dienstboden Dagmeisjes Werksters Bieden zich aan BOUWNIJVERHEID Metselaars Opperlieden SCHOEN EN LEDER Modeleur HANDEL: L.l. verkoopster, tevens voor administratie Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids bureau Waalwfjk. Deze opgave is geldig vanaf maandag 10 september t.m. 15 sep tember 1956. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Waalwijk verstrekt ook inlich tingen aan adspirant-emigran- ten. tm-i- Wij zijn gespecialiseerd in Geboortekaart jes Visitekaartjes Verlovingskaart jes Ondertrouwbrieven Waal wij kse Stoomdrukkerij ANTOON TIELEN. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 19 SEPTEMBER SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Een pracht aanbieding. Kameelharen pantoffels, met sterke rubber zolen. Maat 41-46 1.95 36-40 1.65 30-35 1.50 25-29 1.30 20-24 Sanfor popeline over hemd, met vaste boord, gevoerde borst, dubbele manchetten en knopen, in wit, grijs en beige paarlmoer- J90 Zwart origineel Persianer bontvel, flink formaat, fijne en grove krul. Fijne gar nering op mantel 895 Simplex dameshand schoenen, in mooie kwali teit, met koordstikselgarne- ring. Moderne kleuren o.a. rood, grijs, mandarijn, beige, cognac, H 90 hazelnoot en zwart Twisted matting, van prima fijn gevlochten kwa liteit, in naturel en jaspé. Zeer sterk. ^40 91 cm. breed Flanellen lakens, van prima zachte kwaliteit, behaaglijk warm in de winter; extra voordelig, in de maten 175 x 220 cm. 5.50 ^50 150 x210 cm. Tompouce, met foudraal, in verschillende modekleu ren; 10-baans, met 50 paragonbaleinen Voor de naaidoos: mapjes, met leuke voorstellingen, inhoud: 40 naalden, 5 stop naalden, A c 1 naaldinsteker Zoete Spaanse wijn, heer lijk apéritief, r5 grote fles statie Gesorteerde koekjes, heerlijk van smaak 48 250 gram Amerikaanse metalen papiermandjes, in diverse frisse pasteltinten, met bloemdécorr. Passen «fl 95 in eik interieur Satijnen bustehouder, zonder maagband, bovencup kant, ondercup vormgevend, in de kleur wit, *4 75 maten 36-42 Bijpassende jarretelgor- del, ook met kantgarnering, In de kleur wit, 50 maten 62-70 Practische boodschaptas, waarin U veel kwijt kunt. Zware kwaliteit plastic, in de kleuren rood, zwart en zand 140 Als U nu begint met dit getekende ontbijtlaken, hebt U straks een mooi St. Nicolaas- of Kerstcadeau. Diverse pasteltinten, A 60 met smalzoom, slechts In wit, met brede cordon- zoom 5.60 Kruis- en steelsteekpatroon Wéér een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten al viel het verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillenTotdat een paar Rennies redding brachten. On middellijk! 'n Wonder die Rennies - U gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en drogisterij verkoopt men U Rennies graag. Typiste 1618 jr.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 15