SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL HANDBALSPORT Indrukwekkend afscheid van Kapelaan Hoek 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1956 6 UITSLAGEN VAN ZONDAG 16 SEPTEMBER 1956. Eerste Divisie A. Haarlem—DWS 3—0 Tweede Divisie B. HilversumUVS 21 BaronieRBC 12 ZFC't Gooi uitgesteld 2e klas A. SartoBoxtel 13 Wilhelmina '08Gemert 54 3e klas B. Cone. SVDHieronymus 24 3e klas C. RKCWSC 2—3 JULIANA-NIEUWS. Zondag j.l. speelde het 2e elf tal in Tilburg tegen Broekhoven 2. Deze wedstrijd eindigde in een 3-3 gelijk spel, wat nog nietzo'n slechte start is. Volgende maal een overwinning, jongens. Het 3e en 4e elftal ontmoetten elkaar ook voor de competitie en het werd een magere, maar verdiende overwinning 32 voor het 3e elftal. De sportdag voor de jeugd is best geslaagd. Wij hopen daar a.s. vrijdag op terug te komen. Het ie elftal speelt zondag a.s. thuis tegen Boxtel, die hun eer ste wedstrijd reeds wonnen, n.l. met 31 van Sarto. Het aanvragen van kaarten voor de wedstrijd België-Neder- land op 14 oktober moet voor 21 sept. geschieden bij de secretaris C. v. Herwijnen, Hoogeinde 96. R.W.B. RWB heeft j.l. zondag met haar lagere eletallen maar weinig suk ses behaald. RWB 3 verloor van DESK 4 met 34, terwijl het 4e in Berndijk met verscheidene in vallers een grote nederlaag te slikken kreeg. Ook het 2e elftal stelde teleur door in een voor de rust zeer slecht gespeelde wed strijd de punten met Voab te de len; 22 werd hier de uitslag. Hoe zit dat, 2e elftallers, moeten die paar oudjes die nog opgesteld staan, bij jullie het tempo aan geven? Wij hebben grote ver wachtingen van dit elftal, dus volgende maal beter. Zondag a.s. gaat ook de strijd voor hei le lftal beginnen. De Schutters in Stampersgat zullen als gastheer fungeren. Dit wordt reeds direct een zware wedstrijd voor RWB. Hard zal er gewerkt moeten worden om deze te win nen. Supporters die de reis wen sen mee te maken, kunnen zich aan het bekende adres, sigaren magazijn v. Vught, voor vrijdag opgeven. RWB-ers, veel sukses. RKC—WSC 2—3. Voetbal blijft toch een grillige sport, want wie van de talrijke bezoekers zou na de rust hebben verwacht, toen RKC met 21 voor stond en regelmatig in het offensief was, dat de bezoekers uiteindelijk toch nog de volle .winst in de wacht zouden slepen? In tegenstelling tot het vorige seizoen kunnen we gerust objec tief vaststellen dat in 't grootste gedeelte van de wedstrijd RKC de toon aangaf, wat vooral van toepassing was in de eerste helft toen de achterhoede van WSC op alle mogelijke manieren moest proberen zich de felle geelblau- we voorwaartsen van het lijf te houden en vrij dikwijls aan de noodrem moesten trekken om onheil te voorkomen. Nu we de zaak rustig kunnen recapituleren, is het nog onbe grijpelijk dat RKC heeft verlo ren, waarbij we direct moeten y^jmelden da^ de spelers van RKC geen enkele blaam treft. Misschien was de WSC-ploeg technisch iets beter, maar in en thousiasme, aanvalslust en voor- hoedespel waren de RKC-ers on getwijfeld de baas, en alleen dat ongelukkige moment van doel man Eekels veroorzaakte een verloren wedstrijd. De leiding was bij scheidsrechter Ansems in bekwame handen en het is al leen te btreuren dat arbiters van dergelijk kaliber zo weinig op onz® sportvelden verschijnen. Mede door zijn rustig' en tac tisch optreden is deze wedstrijd op een zeer sportieve wijze ver lopen en als zodanig was deze 'n mooie propaganda voor de voet balsport. Hetj'leit voor het moreel van ii uitkomen van twee invallers absoluut geen invloed heeft uitgeoefend op het spel- Ye.f.'00P- zodat behalve het finan ciële sukses van deze dag nog de zekerheid overblijft dat'met dit elftal rustig de komende compe titiewedstrijden kunnen worden afgewacht. Direct vanaf het beginsignaal neemt RKC het heft in handen. De spelers zitten er fel op en zijn regelmatig iets vlugger bij de bal dan de tegenstanders. Het mid denveld wordt hun onbetwist domein, van waaruit herhaalde- fi-lk gevaarlijke aanvallen gelan ceerd worden. ^)e^rc^'laars? tegenaanvallen van WSC worden geleid door de linkervleugel, daar de rechts buiten door de tactische opstel ling van v. Ierlant schaakmat wordt .gezet De achterhoede van de gasten wordt meer en meer in het nauw gebracht, wat diverse malen de oorzaak wordt van paniekvoet- zal, en in uiterste nood wordt de linksbinnen van RKC, vrij voor de doelman gekomen, door van Meeuwen gehaakt, welk. feit door de scheidsrechter niet anders kan worden beoordeeld dan door het toekennen van een strafschop. Corstanje benut deze penalty met een keiharde schui ver en zo leidt RKC volkomen verdiend met 10. De aanvallen van WSC worden iets feller, maar voorlopig is er nog geen vuiltje aan de lucht, tot bij een corder de doelman van RKC op weinig elegante, maar volkomen geoorloofde ma nier met bal en al in de goal ge werkt wordt. Even later denken we WSC zelfs de leiding te zien nemen bij blunderen van de RKC achterhoede, maar gelukkig gaat het schot voor langs. In de tweede helft vormt de tegenwind geen hinderpaal om de WSC-veste te belagen. De voorhoede van RKC speelt in de ze periode een prima partijtje en krijg kansen bij de vleet, die ech ter voorlopig onbenut blijven. Na circa 20 minuten maakt de linksbinnen van RKC zich mooi vrij, geeft een prima pass naar Corstanje, die met een onhoud bare kogel RKC de leiding be zorgt. We juichen reeds voor 3-1 wanneer Smit op een halve me ter van de goal komt, maar op onbegrijpelijke manier de bal nog aan de verkeerde kant van de paal weet te werken, 'n Den derend schot van de rechtsbui ten wordt op zeer gelukkige wij ze gekeerd en diverse malen komt voor WSC redding op het nippertje. RKC begint zich wat meer op de verdediging toe te leggen, wat uiteindelijk noodlottig zal blij ken. Bij een halve mistrap van onze spil krijgt de rechtsback 't leder verkeerd op zijn schoen, waardoor Pulles de gelegenheid krijgt van dichtbij de stand ge lijk te maken en 7 minuten voor tijd wordt het zelfs 23, wan neer Eekels, die overigens in de tweede helft zeer dikwijls reso luut had ingegrepen, onder 'n on gevaarlijke hoge bal doorloopt. In de resterende minuten pro beert RKC nog alles om de bord jes te verhangen, maar krijgt geen kans meer de stand in even wicht te brengen, en zo komt onverwacht nog het einde met een nederlaag van RKC. SPRANG. NEO—Woudrichem 44. Spanning tot het einde met aan beide zijden dikwijls goed voet bal heeft deze wedstrijd tot een niet gauw te vergeten match ge maakt. In een hoog tempo werd gestart met Woudrichem iets in de mearderheid en spoedig moest de verdediging handelend optre den. De thuisclub paste zich al spoedig bij het tempo aan en door heter positiespel kreeg zij het beste van de wedstrijd. Uit een aanval dachten wij de thuis club de leiding te zien nemen, doch twee felle schoten van de linksbuiten werden door de doel man van Woudrichem subliem tot corner verwerkt Toch bleek dit uitstel van executie, daar de NEO-rechtsbuiten direct daarna doorbrak en van dichtbij geen fout maakte, 1—0. Tot 2 minu ten voor rust belef de stand on gewijzigd, hoewel aan beide zij den al het mogelijke in het werk werd gesteld om hierin verande ring te brengen. Toch was het 'n klein kunstje voor de midvoor van Woudrichem om een slecht onderschepte voorzet in het ver laten doel te plaatsen. Na de rust zagen wij hetzelfde spelbeeld met een weer te zwak beginnend NEO, dat hen nu op een doelpunt kwam te staan toen uit een aanval over rechts de rechtsbuiten van Woudrichm in buitenspelpositie de bal aange speeld kreeg en alleen voor de doelman staande, gemakkelijk kon scoren. De thuisclub pakte nu energiek aan en plaatste de gasten met de rug tegen de muur maar toch duurde het nog een kwartier voor de verdiende ge lijkmaker gescoord werd uit een afgemeten voorzet van links; 'n kort tikje was voldoende om de bal in het doel te laten verdwij nen. Direct daarop was het weer de rechtsbuiten van Woudrichem die in buitenspelpositie voor de doelman van NEO kwam te staan, hetgeen jammer genoeg de overigens goed leidende ar biter nogmaals ontgaat, doch voor de thuisclub betekent dit weer een achterstand. De NEO centervoor brak daarna snel door en met een keihard schot maakte hij er 33 van. Daarna stootte de thuisclub fanatiek door en 7 minuten voor 't einde nam zij dan ook de leiding met een doelpunt van prima gehalte door de rechtsbuiten. Na een su bliem samenspel van de voor hoede werd dit afgerond met een onhoudbaar schot, 43. En nog was de strijd niet gestreden, want toen Woudrichem door nonchalant wegwerken der NEO achterhoede een corner kreeg te nemen, werd die met vereende krachten in een doelpunt omge- z?t>. 4 4. Dit had de thuisclub niet verdiend en het verwonder de dan ook niemand dat door Woudrichem met applaus het eindsignaal van de scheidrechter werd begroet. De wedstrijd had een sportief karakter Voor de \?re(ice leidende scheidsrechter 1 f'fftpbutel was het jammer dat hij de reeds genoemde fou ten maakte. Na afloop tekende NEO pro test aan tegen het 2e en 3e doel punt van Woudrichem. CAPELLE. V.V. H.N.C. Zaterdag speelde het le elftal haar tweede competitiewedstrijd tegen ONI uit 's-Gravenmoer. Het was een harde maar faire strijd met open aanvallen en een schotvaardige HNC-voorhoede, die van de kansen gebruik maak te en reeds in de eerste 20 minu ten een 40 voorsprong wist te veroveren door prachtige doel punten van linksbinnen, links buiten (2 maal) en midvoor. Hierna deden de HNC-ers het wat kalmer aan en in deze peri ode wist ONI een tegenpunt te scoren, waarop HNC weer rea geerde met 2 fraaie doelpunten van de midvoor, die er na de rust nog 1 bij maakte. Een doelpunt van de linksbinnen werd op aan wijzing van de grensrechter af gekeurd. Eindstand dus 7l.De leiding was in goede handen bij dhr. Korenbrits uit Tilburg. Een niet volledig HNC 2 ging op bezoek bij Good Luck 2 in Raamsdonksveer en wist 't daar tot een gelijk spel te brengen, 11. We hebben het vertrou wen dat jullie in de toekomst nog betere resultaten zult berei ken en zien dan ook de verdere verrichtingen met belangstelling tegemoet. Het 3e elftal deed ook van zich spreken en daarbij vielen enkele spelers op. Zij wisten in 's-Gra venmoer te winnen van ONI 3 met liefst 52. De van zijn ziek te herstelde midvoor nam 1 doel punt voor zijn rekening, de zeer jonge rechtsbinnen 2 en rechts buiten eveneens 2. Jongens, ga zo door, dan is sukses dit jaar niet uitgesloten. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het le elftal speelde zaterdag een uitwedstrijd tegen Vrederust te Bergenopzoom. Het was een aardige wedstrijd met vooral van SSC-zijde zeer snel spel. Het be gon al toen rechtsbinnen C. van Zeist na enkele minuten een schot loste dat onhoudbaar in het net verdween. Dit voorbeeld werd gevolgd door gebr. van der Schans, A. la Grauw en door de spil v. Beek, deze laatste uit een vrije trap in de uiterste boven hoek. Vrederust wist ook twee maal 't net te vinden, zodat SSC een dik verdiende overwinning in de wacht sleepte. Uitslag 5-2 voor SSC. Het 2e kon er nog niet in ko men en moest de puntjes in Roo sendaal laten. Jongens, komen jullie ook eens uit de hoek, het wordt onderhand tijd. HAARSTEEG. Concordia 3Haarsteeg 41. De eerste wedstrijd die Haar steeg voor de nieuwe competitie speelde tegen het 3e elftal van Concordia uit Den Bosch, heeft zij niet tot een goed einde kun nen brengen. Integendeel, de de- heel verjongde Haarsteeg-ploeg heeft het moeten afleggen tegen een elftal dat wat betreft routi ne, techniek en schotvaardigheid over alle linies beter was. Hoe wel de gasten zeer enthousiast speelden en menigmaal tot de doelman van Concordia wisten door te dringen, waren hun aan vallen te zwak om sukses te heb ben. Het eerste kwartier was overwegend voor de bezoekers;/ keer op keer werden zeer goede aanvallen opgezet, die echter geen resultaat opleverden. Een maal kwam de midvoor van Haarsteeg vrij voor doel, maar schoot naast. Naarmate de tijd verstreek, werd de thuisclub ge vaarlijker en dit leidde in de 20e minuut tot het eerste doelpunt, dat door de linksbuiten gescoord werd. Enkele minuten later had Concordia weer sukses toen de, midvoor doorbrak en beheerst de bal in het net plaatste. In de tweede helft werd door de gasten alles op alles gezet om te trachten de opgelopen achter stand in te halen. In een periode dat Haarsteeg wat betreft het veldwerk, wat overwicht had en iedereen een tegengoal verwacht-' te, kwam sukses aan de andere zijde, toen de Concordia links buiten, die te veel vrij spel kreeg de bal kreeg toegespeeld en met een harde schuiver de stand op 30 bracht. Uit een fout van de Bossche doelman wist de mid voor van Haarsteeg tenslotte de achterstand te verkleinen; Vlak voor het einde deed de linksbui ten .van Concordia zeer goed werk door voor de derde maal doelman Beekmans te passeren en daarmede de stand op 41 te brengen, waarmede ook 't einde kwam. HOCKEY. WAALWIJK. Promotieklasse A. Waalwijk 1Keep Fit 1 53. Zoals u aan de uitslag ziet, hebben de Waalwijksé dames de eerste wedstrijd in de promotie klasse met een overwinning be kroond. Het eerste kwartier was een wederzijdse verkenning naar de zwakke punten en speelde zich hoofdzakelijk op het mid denveld af. Keep-Fit was echter iets in de meerderheid, doch snel le combinaties en goede voor zetten kwamen sporadisch voor. Daarna was Waalwijk wat inge speeld en begon het' doel der 'te genstanders onder druk te zet ten. Enkele malen werd naast geschoten, doch eindelijk benut te de midvoor Mej. Timmermans een voorzet en schoot in, 10. Na de middenbully nam de mid voor de bal mee, kwam in de slagcirkel en schoot weer in 2-0. Keep-Fit kwam daarna opzet ten en een schermutseling voor het Waalwijksé doel resulteerde in een strafbully, die de stand op 2—1 bracht. Het spel golfde nu wat op en neer doch de Waal wijksé achterhoede drong Keep- kit steeds op eigen helft terug. Vlak voor rust wist linksbu'i- |en oiej. de Munnik nog eenmaal 4 dTPunteP en 20 was de rust stand 3—1 in het voordeel van Waalwijk. De tweede helft bracht een jets hoger tempo en het was vooral de uitstekend spelende Waalwijksé rechtsbuiten, die met mooie voorzetten midvoor en binnenspelers steeds weer aan het werk zette. Uit een gemiste strafcorner bouwde Keep-Fit 'n snelle aanval op en bracht de stand op 32. Waalwüks links buiten maakte er met 'n harde klap 42 van. Het laatste kwar tier kenmerkte zich door een af zakkend tempo, de speelsters werden ihoe, doch voordat het eindsignaal klonk, wist de links binnen van Keep-Fit, die 'n uit stekende wedstrijd speelde, de stand tot 43 te verkleinen. De Waalwijksé midvoor kon dit niet verkroppen en schoot een voorzet van rechts hoog in de hoek, 53. Kort daarna kwam het eindsignaal en had Waalwijk de eerste twee puntjes binnen. Zondag a.s. brengt een uitwed strijd naar EMHC 2 te Eindho ven. Voorspellingen hieromtrent zijn te gewaagd, aangezien de sterkte van dit elftal voor de Waalwijksé dames onbekend is. Hopelijk komt er een overwin ning uit voort. Loon op Zand. Opmerkelijke prestatie van handbalvereniging Uno Animo. Onder prachtige weersomstandig heden werd gisteren in Kaatsheu vel op de terreinen van Desk een tournooi gehouden om de beker, die beschikbaar was gesteld door de Nederlandse Katholieke Sportbond (N.K.S.). De wedstrijden werden gespeeld tussen de clubs die elkaar ook in de competitie zullen ontmoe ten. Aangezien Uno Animo een pas opgerichte club is, was zij ingedeeld in de tweede afdeling van de da mes. Het feit dat Uno Animo hier moest spelen tegen clubs die reeds langer in de competitie meespelen en toch als eerste uit de bus wist te komen, kon zonder overdrijving 'n prachtig sukses genoemd worden. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen Oisterwijk. Dit was een wed strijd waarbij duidelijk bleek dat Uno Animo vooral in de aanval nog te weinig wedstrijdervaring bezit. Er werd dan ook niet gescoord. Ois terwijk kreeg echter door het goe de en enthousiaste spel van de Uno Animo-verdediging geen kans om te doelpunten, zodat 't einde kwam met een 00 stand. De volgende wedstrijd was tegen S.V.G. Dit werd een verdiende 20 overwinning voor Uno Animo. De derde wedstrijd, die tegen R.K.C., werd een 41 overwinning, waar- Van de uitslag het sterke veldover- wicht van Uno Animo nauwelijks weer gaf. Op dit moment stonden Uno Animo en Were Di uit Tilburg met elk 5 punten gelijk. Deze twee moesten nog tegen elkaar spelen en het zou er dus gaan spannen. Het werd wel de spannendste wedstrijd, maar niet de mooiste van het tour nooi. Toen Uno Animo met een mooi doelpunt de leiding had ge nomen, gingen zij sterk defensief spelen, wat tot gevolg had dat er af en toe nogal hard gespeeld werd. Na het draaien wist Uno nogmaals te scoren, waarmee de overwinning veilig werd gesteld. Na het eindsignaal kende de vreugde van de speelsters geen grenzen meer en enkele supporters kwamen zelfs met eigengemaakte lauwerkransen het veld op. Zij werden nog even op de foto ver eeuwigd, waarna de beker in ont vangst werd genomen. De overwin ning in dit tournooi heeft échter niet alleen voor een beker gezorgd, maar tevens is door het kringbe- stuur toegestaan dat het eerste elf tal in de competitie in de 1ste af deling mogen starten. Dit is na tuurlijk prachtig, maar Uno Animo moet er wel rekening mee houden dat zij dan tegen sterkere clubs ko men en dus dan ook alles moeten geven om daarin op een behoorlij ke plaats te eindigen. We mogen dan eindigen met de trainer van .dit elftal te feliciteren, voor wie het een grote voldoening geweest moet zijn zo'n elftal in nog geen vier maanden op zulk een niveau te brengen. Uno Animo; houdt vol en blijft goed trainen, dan kan de com petitie in de eerste afdeling met 'n gerust hart tegemoet worden ge zien. Duiwenspori WAALWIJK. P V. DE POSTDUIF. Zondag 16 sept. hield De Post duif een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit St. Ghislain waarvan de uitslag is als volgt; Fr. Schoemans 1; Groeneveld 2 9 12- B. van Riel 3; H. Knip- pels 4 19; Adr Bakkers 5 15; Joh. Verhagen 6 13 14 18; W Herman 7 10; Dekkers 8; H. Schafer 11; C. Schuwer 16; M. van Boxtel 17 23; C. van Gelder 20; Jan Hensen 21; Schilders 22; H. Lombarts 24 25. CAPELLE. P-V- Nooit Gedacht, geves tigd bij C. van Tilborgh op de Hogevaart, hield haar jaarlijkse luxe prijzenvlucht vanuit Mons, afstand 155 km. Gelost 12.15 u. Eerste duif werd geconstateerd om 2.11.00, laatste prijswinnende duif om 2.16.25. De prijzen wer den als volgt behaald A. J. Ophorst 1 4 6 15 23; H. van Seist 2 3 5 36 59; A. Snap haan 7 13 39; C. van Tilborgh 8 37 40 47 52 56; J. Pols 9; Jo- han de Jong 10 53; F. Tactor 11 58; C. Broeks 12 22 31 -34; J. Spierings 14 19 27 41; M. Mesch 16 28 51 57; A. Spuibróek 17 20 24 33 35 42 45; Gebr. v. Oss 18 21 49 55 60; M. Hommel 25 26 48 63; A. Brouwers 29 30; P. Verharen 32; A. Heibloem 38; S. Faro 43; M. Netten 44; M. de Jong 46 64; C. Verhagen 50; H. Vos 54; J. Paans 61; Jos. Rosen- brand 62; G. Rosenbrand 65. Ingemand werden 270 duiven. A.s. zaterdagavond prijzen uit reiken om 7.30 uur, dus 22 sept. De serie werd gewonnen door: A. J. Ophorst 6 19 prijs le se rie; M. Hommel 25 26 2e serie; C. Broeks 22 31 3e §erie. z KAB koos nieuwe voorzitter. Zondagmorgen om 12 uur kwam de grote KAB-familie in de Gil denhond in algemene vergade ring bijeen tot het kiezen van 'n nieuw bestuurslid, dit ter voor ziening in de vacature, die was ontstaan door het bedanken als voorzitter van de heer Jan Bee- rens Deze vergadering werd ge opend door de waarn. voorzitter Stokkermans met de chr. groet. Deze vergadering is, alsdus de voorzitter in zijn openingswoord belegd om twee redenen; le. om het bestuur aan te vullen en een nieuwe voorzitter te kiezen, 2e. om een uiteenzetting en toelich ting te geven op het komende winterprogramma. Hij vraagt voor beide punten de bijzondere en zeer gewaardeerde belangstel ling van de vergadering en van de gehele beweging in het bij zonder. Verder brengt spreker dank aan de scheiden voorzitter voor het vele en moeizame werk dat hij voor de beweging heeft gedaan. Spr. heeft volkomen be grip voor de moeilijkheden, die een voorzitter moet overwinnen, moeilijkheden buiten zowel als in de beweging. Ondanks zijn moeilijke taak heeft de scheiden de voorzitter toch altijd de be langen van de KAB met groot enthousiasme en veel elan be hartigd en weten hoog te hou den, aldus spr. Voor een plaats in het bestuur zijn candidaat gesteld: J. Verha ren door het bestuur, B Broe ders door de leden. J. Verharen wordt met 41 stemmen als be stuurslid gekozen, terwijl B. Broeders 30 stemmen behaalde. Voor het winterprogramma zijn evenals vorige jaren een 5- tal ontwikkelings- en ontspan ningsavonden gepland, die zeer zeker wederom ieders waarde ring zullen krijgen. Deze avon den zijn als volgt samengesteld: 6 oktober: onderwerkp „KAB en cultuur" met als omlijsting 't optreden van de KAB toneel groep Kunst naar Kracht. Nov. ontwikkelingsavond met als onderwerp „Inkomstenbeste ding". Als omlijsting een film, verzorgd door de nationale film centrale van de KAB. December: „de kerstening van het arbeidsmilieu". De omlijsting van deze avond zal, indien mo gelijk, verzorgd worden door de jeugdtoneelgroep van de KAJ. Januari: „Wij en onze kinde ren" met toneeluitvoering door Kunst naar Kracht. Februari: „Wij samen op het werk", door de bekende spreker pater Adam. De omlijsting van deze avond is nog niet bekend. Daar er klachten zijn binnen gekomen, dat voor de oudere le den met carnaval geen geschikte ontspanning wordt gegeven, zal speciaal voor de ouderen zater dag voor carnaval een cabaret avond worden gegeven, terwijl de overige avonden bals worden gegeven voor de jeugd. Als sluiting van het winter programma volgt dan de grote jaarvergadering. Bij de voorzittersverkiezing, voor welke functie zich het ge hele bestuur beschikbaar stélt, behaalde Stokkermans 57 van de 75 stemmen en wordt dus met grote meerderheid tot voorzitter gekozen. Hierna dankt J. Verharen voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopt dit vertrouwen niet te beschamen. Ook de nieuwe voor zitter dankt in welgekozen woor den voor het vertrouwen en hij hoopt steeds de volle medewer king van de leden te krijgen. De scheidende voorzitter dankt hierna de gehele beweging voor het vertrouwen steeds in' hem gesteld en geeft de nieuwe voor zitter menige goede raadgeving. Tot slot spreekt ook de gees telijke adviseur, kap. van Oort, nog een woord van dank aan de scheidende voorzitter, terwijl hij de nieuwe voorzitter gelukwenst en hem aanspoort in de voetspo ren van zijn voorganger te tre den en zo de KAB naar best ver mogen te dienen. Na de rondvraag, waarvan 'n goed gebruik wordt gemaakt, sluit de voorzitter deze vergade ring op de gebruikelijke wijze. Cabaret-dancing avonden. Zaterdag en zondag a.s. pre senteert de heer W. Smit in de Apollo-zaal een cabaret-dancing avond met medewerking van Johnny Meier, bekend van de radio, de Bollini's, muzikale clowns, Johnny Nelson, kunst- fluiter, Bernard Barens, confe rencier en het orkest „The Con tinentals" met zondagavond als extra engagement Joop de Knegt. Agenda. i.^«a Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo zaal W. Smit. Maandag 8 uur n.m. repetitie Harm. St. Jan, zaal Piet v. Dun. Maandag 8 uur n.m Apollo- theater: Cinemascope „Terug uit de hel", toegang 14 jaar. Dinsdag 8 uur n.m. Apollo-the- ater Cinemascope „Terug uit de hel", toegang 14 jaar. Dinsdag 8.30 uur n.m. repeti tie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur n.m. Apollo theater Cinemascope „Terug uit de hel", toegang 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repeti tie dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur n.m. repe- itie Gemengd koor Bel Canto. Loanopsand Burgerlijke Stand Loonopzand. Geboren: Willy E. R„ zv. W. Aars- sen-Vermorken; Nicolaas B. M„ zv. J. v. d. Wouw-Heuer; Maria J. C. F., dv. W. Moolenschot-v. Mossel veld; Franciscus Th. M„ zv. F. Oer- lemans-v. d. Linden; Johanna C. M„ dv. P. v. Spaandonk-Timmermans. Overleden: Louisa J. C. Schoen makers, echtg. van F. C. Vera, 41 jaar. Huw.-aangiftenWilhelmus J. C. Schoenmakers 29 jaar te Tilburg en Maria C. v. d. Sanden 23 j. alhier. Gehuwd: Gijsbertus M. v. d. Leur 34 jaar te Drunen en Adriana van Boxtel 27 jaar alhier; Petrus M. v. Eulem 27 j. en Gerdina P. Schoen makers 28 j„ beiden alhier; Petrus M. R. Schoenmakers 26 j. en Jo hanna M..M. Mateijsen 24 j„ beiden alhier; Robertus P. J. Schoenma kers 26 j. en Jacoba M. J. Schoen makers 27 j., beiden alhier. Vertrokken: T. de Meyer naar Sas van Gent; J. v. Esch naar Don gen; L. v. d. Linden naar Maarhee- ze; A. Wagemans naar Tilburg; F. Kogels naar Udenhout; A. de Lan ge naar Goirle; M. v. Kempen naar Goirle; W. Roestenberg naar Op- loo; C. Steenbergen naar Utrecht; C. Wieffering naar Eindhoven; A. v. Boxtel naar Drunen; G. Wooning en gezin naar 's-Bosch; M. v. Bom mel naar Eindhoven; A. Verschuren naar Tilburg. Ingekomen: Geen. R.K. E.H.B.O.-Ver. St. Rafaël. Het ligt in de bedoeling van 't bestuur der R.K. E.H.B.O.-ver. St. Rafaël,-alhier, om op zondag 23 september a.s. een demonstra tie te houden, welke tevens een wedstrijd zal zijn tussen de leden der plaatselijke afdeling. Deze demonstratie zal plaats hebben op de speelplaats van de meisjesschool bij goed weer. Is het minder goed of slecht weer dan vindt het plaats in de grote zaal van het parochiehuis. De toegang zal geheel gratis zijn voor iedereen. De demonstra tie draagt een propagandistisch karakter, om het werk der EHBO meer populair te maken bij onze inwoners. Binnen enkele weken zal ook weer een nieuwe cursus beginnen. Hierover volgt nader bericht. De bovenbedoelde wedstrijd staat onder de jury van de heren doktoren A. de Vries en C. ten Horn. Missiefilm over Borneo. Afgewisseld met enige aardige bijfilmpjes draaide in bet paro chiehuis zondag een zeer mooie film over de missie op Borneo, waarheen de ZeerEerw Pater v. Deutekom deze week opnieuw vertrekt. De grote zaal van het parochiehuis was geheel bezet, terwijl in de middaguren ruim 300 kinderen de film kwamen zien. Over het drukke bezoek was de missionaris bijzonder te vreden. 't Lijkt mogelijk iets fantastisch, of overdreven, als we deze kop met dikke letters boven een ver slag lezen van het afscheid van een parochie van 'n kapelaan, die daar een zestal jaren gewerkt heeft. Doch, heus, we overdrijven niet; we maakten het zelf mee en we konden onze ogen haast niet geloven, toen we opklommen naar de bovenzaal van de Efteling, die dan toch wel enige plaatsruimte biedt en daar niet binnen konden van de geweldige drukte. We zouden haast kunnen schrijven: de gehele parochie St. Jozef was daar bijeen. i En niet dat kapelaan Hoek dat gewenst had al vond hij het zeker wel aardig want, hij wist van de gehele geschiedenis geen jota. Hij was van plan geweest om nog een avondje uit Asten over te wippen om z'n jongens en meisjes van de bloeiende jeugd organisatie 'n filmavondje te be reiden en dan meteen afscheid te nemen, daar er dit overgeschoten was bij zijn plotselinge over plaatsing. Doch z'n eerste mede werker bij het jeugdwerk schijnt iets verklapt te hebben en de pa rochianen waren er als de kippen bij om te eisen, dat deze laatste avond niet uitsluitend voor de jeugd zou zijn, doch dat daarbij de gehele parochie gelegenheid moest geboden worden z'n op wachting te maken. Er werden verder plannen ge smeed; een comité werd gevormd bestaande uit de heren Chr. Hen driks, Op den Kamp, A. Mossel veld, Bienert, Coolen, J. Brekel- UI aüttU. ff - a aat. JUF L; -üJj. .,K.i. au ai USi- vlwj

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2