tl KAATSHEUVEL 11 DE SINT IS ER AU BON MARGHÉ Ui A. SOETERBOEK-DE JONG WONINGINRICHTING J. S. SCHAGEN BLQK's Kledingmagazijn WIM MUSTERS KEES VAN HOOREN JAARVERSLAG LEVENSSCHOOL BEDKRUIKEN EEN OFFICIËLE OPENING GER0 ZILMETA li I'll .ÜT A. H. Frederiks en Zn. Kaatsheuvel. Fa. F. Smits Zoon DE BOOT IS BINNEN oJmëtcea ANDERIIOOG Wam pik Raamsdonk Eiaho ui Gemeenteraad Niet met koude vosten naar bed! 1 F 2.95. Fa. H. P. Dekkers-v. d. Vliet UURWERKEN J. S. SCHAGEN Kaatsheuvel PIET VAN ROOIJ HUREN VAN BRUIDSTOILETTEN I I ólecA Hoofdstraat 65 - Tel. 2267 KAATSHEUVEL PAS-AAN SERVIEZEN Zie onze collectie Vraagt de Pas-Aan monsterkoffer op zicht. SPECIALE ST. NICO- LAAS-AANBIEDING Pluche Tafelkleden f 13.75 Dressoir- en Schoorsteen lopers f 3.89 Hoofdstr. 50. Tel. 2554 Hologes, Klokken, Goud en Zilver Keltum-pleet Sola-Cassettes vanaf f 28.15 Wij komen ook met de collectie aan huis. Hoofdstraat 63 - Tel. 2465 KAATSHEUVEL KOM, ZIE en overtuig U... Prachtsortering KEUKENUITZETTEN D.R.U. B.K. Neerlandia vanaf f 65.—. Kom geheel vrijblijvend een kijkje nemen! Sprangsestr. 1, Kaatsheuvel Tel. 2555 Voor elk werk 't beste merk bij tegenover de kerk KAATSHEUVEL 'n Ruime keuze in ONDERGOED voor Kinder - Dames en Heren. De nieuwste Nylon- onderjurken. Hoofdstraat 60 Kaatsheuvel. D. A. Drogisterij I Hoofdstr. 87 - Kaatsheuvel per openbaar middel van vervoer komen, tijdig aanwezig kunnen zijn. Indien er om verzocht wordt, zal tegen een geringe vergoeding ge zorgd worden voor vervoer terug, van de Capelse leden. Hiertoe dient men zich gedurende de pauze tot 't bestuur te wenden. Carnavalsvereniging „De Maoneblussers". In het kader van de Carnavals viering 1957 zijn ter bestrijding van de onvoorziene onkosten o.m. enke le bals gepland. Het eerste daarvan, dat nog plaats moet vinden vóór de Advent, is vastgesteld op zondag 11 november a.s. Het bal met attrak- ties wordt gehouden in de zaal van hotel H. v. Iersel en begint om 7 uur. Wendt (J voor een HORLOGE EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Gemeentebode, Carme.'ietenstraat WASPIK Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel Gemeenteraad. De vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk, welke op 2 november j.l. geen doorgang heeft gevonden, is nu vastgesteld op hedenavond te 8 uur in het ge meentehuis. De reeds door ons gepubliceer de agenda is uitgebreid met een drietal voorstellen Verzoek van het Bestuur der R.K. Kleuterschool „St. Agnes" te Raamsdonk-dorp, om beschik baarstelling van gelden voor het aanschaffen van ontwikkelings materiaal, met voorstel en ont- werp-besluit om de gevraagde medewerking te verlenen. Verzoek van het Bestuur der R.K. u.l.o. school voor jongens, te Raamsdonksveer, om beschik baarstelling van gelden voor aan schaffing van een 6-tal schrijf machines met voorstel en ont werpbesluit de gevraagde mede werking te verlenen. Voorstel met ontwerp-besluit tot onbewoonbaarverklaring van de woning OoSterhoutseweg 35. Biljartclub EEBC. De biljartclub EEBC speelde in het nederlaagtournooi tegen KOT uit Heusden. De uitslag was als volgt HeusdenElshout. G. Slaats-L. Kuijpers 46100 A. Moor-Fr. Spierings 33100 A. Noten-G. Klerkx 5975 M. Laros-H. Brok 4375 181—350 Rikconcours. In café M. van Huiten hield de gemengde zangver. Uitspan ning door Inspanning een rik concours. Uislag le pr. W. Groot 120 pnt.; 2e pr. Adr. v. Mook 119 pnt.; 3e pr. J. Schapendonk 107 pnt.; 4e pr. A. van Venrooij 98 pn.; 5e pr. W. Smits 96 pnt. De damesprijs werd gewonnen door Mevr. v. Esch uit Drunen met 95 punten en de troostprijs door H. van Logten met 47 pnt. Tafeltennis. De heer J. Coumans, die we gens deelname aan de Oosten rijkse tafeltenniskampioenschap pen enkele weken de training niet heeft kunnen waarnemen, zal a.s. dinsdag weer met de trai ning van De Smashers doorgaan. Aanvang 8 uur. Ongeval. Het zoontje van de heer Th. v. d. A. kwam in de bocht van de Heusdenseweg in aanraking met een vrachtwagen. Dokter Verhaak, die direct aanwezig was, achtte overbrenging per ambulancewagen naar 't zieken huis noodzakelijk. Het ongeval liet zich ernstig aanzien. Oor zaak onbekend. Gem, Zangvereniging UDI. Dank zij de subsidie van het Provinciaal Anjerfonds en de opbrengst van de onlangs gehou den loterij, heeft de gemengde zangvereniging UDI zich 'n nieu we piano kunnen aanschaffen, wat voor de vereniging 'n mooie en nuttige aanwinst betekent. De raad der gemeente Loon- opzand kwam dinsdagavond in spoedvergadering bijeen voor het nemen van een besluit inza ke de verkoop van grond aan de Fa. van Blerk uit Tilburg voor de bouw van een fabriek van stalen meubelen. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. aan genoemde firma te verkopen een strook grond van 50 x 125 m. voor de prijs van 3.86 per m2 en gelegen aan de Jan de Rooij straat naast de fa briek van Vesters. Tevens zal deze firma optie verkrijgen over een aangrenzende strook grond van dezelfde oppervlakte. Tevens werd besloten tot aan koop van grond door de gemeen te in het uitbreidingsplan voor 1.20 per m2. Bij de ingekomen stukken be vonden zich aanmerkingen van G. S. op de begroting voor 1956. De raad ging akkoord met het voorstel om deze nota ter afdoe ning in handen te stellen van 't college van B. en W. In de rondvraag bracht dhr. v. d. Lee de reisvergoeding ter sprake aan leerlingen die elders een school bezoeken. Hem was een geval bekend waarin over 't. verzoek der ouders tot vergoe ding afwijzend was beschikt zon der dat daarbij een motivering was gegeven. Dit laatste was vol gens hem toch niet juist. De voorzitter antwoordde dat er slechts zelden afwijzend over dergelijke verzoeken wordt be schikt. Het door de heer v. d. Lee genoemde geval was nu moeilijk te beoordelen, omdat deze het ge val niet duidelijk kon stellen. Wel zei de voorzitter nog dat de tgekenning van een reisver goeding o.a. afhankelijk is van het inkomen van het hoofd van het gezin en dat deze alleen ge geven wordt aan leerlingen die een school van lager onderwijs bezoeken. De voorzitter raadde de heer v. d. Lee aan om de be trokkene mee te delen dit geval alsnog aan B. en W. voor te leg gen. Tenslotte kondigde de voor zitter aan dat een nieuwe rege ling van deze materie bij het col lege van B. en W. in voorberei ding is. (vervolg) Samenwerking met de werkgevers. In de eerste twee schooljaren was het aantal absenten vrij groot, dat te wijten was aan overdrukte en niet voldoende begrijpen van de werkgevers. Hierbij steekt 't tweede jaar reeds gunstig bij het eerste af, ofschoon ook toen het verzuim nog te groot genoemd moet worden. Het aantal verzuimen, dat met spijbe len moet betiteld worden, bedroeg in het eerste jaar slechts vier en in het tweede jaar maar twee. Uiter aard speelt de controle hierbij een belangrijke rol. De offers, welke van de werkgevers gevraagd wor den, zijn niet gering te noemen]. Het is soms zeer moeilijk in deze tijd van arbeidsschaarste de jongens te laten gaan, en zolang de subsidië ring zó blijft dat een belangrijk per centage van de exploitatiekosten door de school zelf gedekt moet worden, zal ook van de heren werk gevers een financiële bijdragé moe ten worden gevraagd. In Kaatsheuvel bedraagt deze bij drage 15.per leerling per jaar. Het is ons bekend dat wij daarmee 'n lagere bijdrage vragen dan over al elders in Nederland. Maar 't be stuur heeft gemeend, dat het spe ciaal karakter van de Kaatsheuvel- se bedrijven in het algemeen een hogere bijdrage niet wenselijk maakt, ook al blijft nu nog een ge deelte der kosten ongedekt. Wfj hebben een grote voor raad voor de spotprijs van Hoofdstr. 111 Kaatsheuvel. In verband met de offers die ge vraagd worden, is zeer wenselijk dat de werkgevers zo ruim moge lijk omtrent doel en werkwijze van de school wordt ingelicht, waarom regelmatig schriftelijk contact ,met alle bedrijven gehouden wordt. In maandelijkse of tweemaandelijkse brieven wordt meegedeeld wat er in de afgelopen weken met de jon gens behandeld is en worden ver dere mededelingen van belang ge daan. Ook worden de bedrijven re gelmatig door de leider bezocht om de deelnemers zelf aan het werk te zien en het onderwijs op de school zoveel mogelijk te kunnen aanpas sen. Het bezoek van werkgevers op ouder- en demonstratie-avonden is, enkele uitzonderingen daargelaten, uiterst miniem, ondanks persoonlijk bezoek voor uitnodiging. Het jaarverslag spreekt zijn te leurstelling uit over het gemis aan medewerking van de werkgevers in Loon op Zand. Een aparte Levens- Alleenverkoop van PONTIAO CERTINA CAZAL in grote keuze. Hoofdstr. 63 Tel. 2465 school voor Loon op Zand is op ver schillende gronden niet verant woord te achten. Het gemeentebe stuur steunt de Levensschool met een belangrijke subsidie, waarvan nu alleen de jeugd van Kaatsheu vel profiteert. Over de medewerking van de pa rochie-geestelijkheid en de zielver zorgers, laat zich het jaarverslag in gunstige zin uit. Andere contacten. Een groot deel van de Levens schooldeelnemers zouden tot de on grijpbare jeugd moeten worden ge rekend, als zij geen verband hadden met het jeugdwerk. Jongens die lid zijn van de K.A.J., 'van het patro naat, de verkenners enz., blijken over het algemeen enthousiast over hun jeugdbeweging. De Levensschool heeft nog weinig contact gehad met de vrije jeugdbe weging; met de K.A.J. was dit con tact het laatste jaar wat inniger; zo is ook contact gelegd tussen de han- dénarbeidclub van het patronaat en de Levensschool, waar deze jongens ééns per week komen werken. Veertien leerlingen waren lid van de K.A.J.12 van het patronaat en 4 verkenner. De vrije jeugdvorming wordt in Kaatsheuvel ernstig gehandicapt door het gemis aan leiders, wat voor een goede vorming hoofdzaak is. Mogelijk kan de op de Levensschool gegeven vorming van invloed zijn dat er op de duur enkele leiders groeien uit de jonge arbeiders zelf. Nu de K.A.J. clubwerk gaat orga niseren, vooral gericht op de tot nu toe ongeorganiseerde jeugd, die 2 jaar op de Levensschool is geweest, en aan welk clubwerk de docenten] van de Levensschool hun medewer king geven, komt er op dit gebied mogelijk enig perspectief. Het con tact met de lagere jongensscholen van Kaatsheuvel is uitstekend. De drie hoofden van scholen blijken 'n juist begrip te hebben van wat een Levensschool is en wat ze wil be reiken. Het jaarverslag brengt een speciaal woord van dank aan de Eerwaarde Broeders te Kaatsheuvel op wie de Levensschool bij herha ling een beroep deed en nimmer te vergeefs. Doordat op het einde van het tweede schooljaar de heer An- negarn tot voorzitter werd benoemd van de plaatselijke commissie voor beroepskeuze, is tevens hierdoor 't contact gelegd met het katholiek bureau voor beroepskeuze te Waal wijk, wat vooral voor de eerstejaars deelnemers van de Levensschool vruchtbaar kan werken. (Slot volgt). Zeer zeker is de opening van, een fabriekscantine geen opzienbarende gebeurtenis, doch zeker wel een vermeldenswaardig feit, waar het hier de eerste cantine geldt die als zodanig volwaardig ingericht en of ficieel geopend werd. Het betreft 't prachtige bouwwerk dat de firma Dekkers Handschoenen- en Leder- warenfabriek voor zijn personeel aan de Gasthuisstraat heeft laten bouwen, volgens ontwerp van de speciale fabrieksbouwer Dheering uit Tilburg door de gerenomeerde firma S. P. Pepping Zn. alhier. In de maandagvoormiddag zegen de de Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Spijker, in tegenwoordigheid van de directie en het voltallige personeel der fabriek, onder het gebruikelijke ceremonieel de gebouwen in, waar na hij de aanwezigen toesprak en de goede Verstandhouding prees, waar van de totstandkoming van deze gebouwen het bewijs waren. In de namiddag volgde de offi ciële opening door burgemeester Mr v. d. Heijden. Is het niet zijn ge woonte bij de opening van gedeelte van gebouwen van bestaande instel lingen aanwezig te zijn, hier heeft hij een uitzondering willen maken, waar het hier de ingebruikstelling betreft van de eerste cantine in zijn industriegemeente. In zijn openings speech memoreerde de burgemees ter de gestadige groei in de goede verstandhouding tussen werkgever en werknemer. Was deze samen werking vroeger heel ver te zoeken, in de loop der tijden is deze uitge groeid en; thans heeft deze samen werking een hoogte bereikt waarin de waarde-erkenning van de mens tot uiting komt. Hij bracht hulde aan de firma, die tot het besluit ge komen is tot bouw van deze cantine, en hij feliciteerde de werknemers met de mooie gelegenheid voor hen gebouwd, die, naar hij hoopt, in de toekomst volledig aan haar doel zal beantwoorden. De heer Stokkermans, voorzitter van de afdeling Kaatsheuvel van de K.A.B., sprak een woord van dank namens de Katholieke Arbeidersbe weging. Hij zag in de bouw van de ze cantine een uiting van waarde ring van de arbeider als mens. De heer Annegarn, directeur van de Levensschool voor jonge arbei ders, beklemtoonde het feit dat het van groot belang is dat de belang stelling van de directie van een fa briek uitgaat naar de sociale be hoefte van de arbeider en dat juist deze voorzieningen zo grote indruk maken op de jonge werknemer. Met pracische voorbeelden toonde hij aan, dat de jonge arbeider zeer ge voelig is voor de uitingen van so ciaal medeleven van zijn werkge ver. Hij prees in de directie 't juist aanvoelen van het probleem der menselijke verhoudingen. De heer v. Heijst, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau, liet voornamelijk uitkomen dat hij als vertegenwoordiger van het G.A.Ö. de directie feliciteerde met haar personeel, dat zich waardig getoond heeft een dergelijke cantine van de directie te ontvangen. Het is voor het G.A.B. een genoegen, aldus spr., om de werknemers er op te wijzen dat de geest van samenwerking tus sen werkgever en werknemer in dit bedrijf voortreffelijk is. Mej. de Valk feliciteerde namens de Mater Amabilisschool en dankte voor de vlotte medewerking die zij steeds van de firma ondervindt. Namens het personeel van de fir ma sprak de heer Molenschot een hartelijk woord van dank, waarin hij de hoop uitsprak dat het perso neel zich ook in de toekomst deze mooie inrichting waardig zal tonen. Tot slot nam de heer P. Dekkers van de directie het woord. Hij dank te Pastoor v. d. Spijker voor de plechtige inzegening, burgemeester v. d. Heijden voor de officiële ope ning en alle sprekers voor hun woorden van felicitatie en waarde ring. Ook richtte hij zich in een bij zonder woord tot architect Gheering en de bouwer Pepping met zijn on deraannemers, Snels voor 't schil derwerk, Beekmans voor de ver lichting, Frederiks voor de aankle ding en het meubilair, Calique voOr de cenfrale verwarming, die ieder voor zich hun werk geleverd heb ben tot grote tevredenheid van de firma. Onder de vele bloemstukken was ook een attentie van de afde ling Kaatsheuvel van de R.K. Bond van Schoenfabrikanten. Na deze of ficiële opening kwam het personeel voor een gezellig borreluurtje bij een, waarop 'n goed verzorgde kof fietafel in de nieuwe cantine volg de, die aan inrichting en accomoda- tie niets te wensen overlaat. Zowel de cantine zelf met buffet en meu bilering als garderobe en toiletten, alles ademt een geest van degelijk heid en smaak, die het geheel ma ken tot een gelegenheid, waar het voor de werknemer aangenaam zal zijn te vertoeven. St. Nicolaas-actie. Evenals andere jaren zullen de winkeliers van Kaatsheuvel ook dit jaar een St. Nicolaas-actie or ganiseren, waaraan grote prijzen en attrakties zijn verbonden. Weer naar de Missie. Br. Gennardus Balvers, is na een vacantie van 6 maanden op dinsdag 6 november met het mailschip Willem Ruys van de Rotterdamse Lloyd weer naar Indonesië vertrokken, uitgeleide gedaan door familieleden en broeders. Vanwege de gespannen toestand kan de reis niet via het Suezkanaal gaan. De boot vaart langs de Kaap naar zijn bestem ming. De vertrekkende missionaris verzocht ons zijn dank over te brengen aan alle weldoeners van Kaatsheuvel, die hem zo mild steunden voor zijn zwaar be proefd missiegebied. KJMV viert 4e lustrum. De KJMV Kaatsheuvel gaat haar vierde lustrum vieren. Het is 20 jaar geleden dat een groep jongelui het initiatief nam te trachten tot meer ontwikkeling te komen door evenals bij de ar beidersorganisatie en de boeren- organisatie te komen tot 'n ver- .eniging met het doel de jongelui uit de middenstandskringen te binden en zowel op cultureel als economisch terrein meer op de hoogte te brengen met wat dien stig kon zijn voor vorming en ontwikkeling. Vanzelfsprekend maakte de KJMV ook de ups en downs mede die de tijd mee brengt. Momenteel heerst weer een geest van fris leven. De laat ste jaren wordt weer aandacht besteed aan alles wat de jonge middenstander voor zijn bran che dienstig en nuttig 'kan zijn. Het vierde lustrum kan alzo niet ongemerkt voorbijgaan. Zondag a.s. 'gaat dat gevierd worden op waardige wijze. Om 10 uur wordt de dag be gonnen met een H. Mis. voor alle leden in de kapel van de Eerw. Zusters, zowel voor de afdeling heren, die 20 jaren bestaat, als voor de afdeling dames, die het Wij hebben de gehele collectie 1 uit voorraad leverbaar. j Gasthuisstr. 44 KAATSHEUVEL vorig jaar is opgericht. Na de H. Mis volgt een gezamenlijk ont bijt in het cLubhuis bij Hotel Smit. 's Avonds om 8 uur wordt een feestvergadering gehouden, eveneens in Hotel Smit, waarbij ook eventuele verloofden, ouders en genodigden welkom zijn. Door de leden van de KJMV wordt opgevoerd het toneelspel „Cir cus", een humoristische klucht in drie bedrijven. Het wordt zeer zeker weer een gezellige avond met een echte KJMV-sfeer. Een kapshow. Zoals we uit een advertentie in dit nummer kunnen zien, opent de heer J. Sulsters uit Til burg volgende week dinsdag in de Marktstraat een modern in gerichte dameskapsalon. Ter nadere kennismaking met wat de heer S. gaat presenteren, zal op dinsdagavond in de zaal van de heer Smit een kapshow wor den gegeven, waarop de laatste haarmode en nuanceringen te zien zullen zün, die door Parijs voor dit seizoen gecreëerd zijn. Voor de dames zeker iets om van te snoepen. de inval van de bezetter van 1940. Als we zondag de radio beluisterd hebben en gehoord hoe een voor zijn vrijheid vechtend volk op ge welddadige verraderlijke wijze door een onmenselijke terreur verplet terd wordt, dan is het verklaarbaar dat daartegenover een gehele we reld in opstand komt en vol bewon dering opziet naar het heldhaftige Hongaarse volk, dat met de moed der wanhoop tot de dood vecht. Hoe gaarne ook, we kunnen niet naar de wapenen grijpen om hen ter hulp te snellen. Zijn we echter daarom machteloos? Neen, we kunnen hel pen met het machtigste wapen dat ter beschikking is, n.l. het gebed. God, die de wreker van alle onrecht is, zal eindelijk ook hier uitkomst brengen. Gebed en offer, zonder twijfel volgehouden, zullen ook voor het moedige Hongarije eenmaal 't volledige herstel brengen^ waarvoor het zijn levens offert. HEERLIJK OM TE ROKEN VOORNAAM OM TE PRESENTEREN Drs. Omela Kuschpeta, vluchte ling uit Oost-Europa, die in Tilburg aan de Economische Hogeschool zijn studies beëindigde, hield daarna een hartstochtelijk betoog, waarin hij met felle kleuren de gewelddaden schildert, die het moedige volk van Hongarije te verduren heeft in zijn rechtmatige strijd om de vrijheid. Kuschpeta ziet in deze nietsontzien de onderdrukking 'van dit haast weerloze volk een stuiptrekking van het op machtbeluste Rusland, dat in deze uiting naar drang voor vrijheid een erkenning van het feit, dat het communisme inziet, dat het zijn macht en greep over de mens heid verliest. Er zijn tekenen die er op wijzen dat de volkeren in de sa- tellietlanden van Rusland hun pas sief aanvaarden van de communis tische verdrukking, hebben omgezet in verzet. Spreker wijst er op dat ook Nederland moet opkomen voor de naleving van het handvest der Verenigde Naties en dat Rusland in het pact van Warschau ook aan zijn satellietstaten het recht heeft toege kend uit het communistisch blok te treden. Hij sloot zijn door herhaald anplaus onderbroken rede met een bede om paraatheid in offer en ge bed en een leve de vrijheid en leve het Hongaarse volk. HULP AAN HONGARIJE. Kaatsheuvel reageert schitterend op de oproep om Hongarije te hel pen. De collecte, dinsdagavond be gonnen, wordt sympathiek door al le lagen der bevolking gesteund. Omdat het onmogelijk gebleken is op dinsdagavond reeds geheel Kaatsheuvel te bestrijken, is beslo ten dat de gehele week nog met de collecte zal worden doorgegaan, om zodoende geen enkele wijk onbe zocht te laten. Naast deze huis-aan-huis-collecte mogen we ook de beau geste van de Kaatsheuvelse Revue niet zonder waardering voorbijgaan. Was er in de uitvoeringen van zondag en maandag reeds 250.door een Bruidsmeisjesjaponnen, Sluiers, Kapjes, enz. Tevens grote collectie GELEGENHEIDSKLEDING VOOR HEREN. BOSSCHE KLEDING-SERVICE - De enige SPECIAALZAAK voor DEN BOSCH e. o. - VUGHTERSTRAAT 205 - Tel. 5385 - DEN BOSCH OPENLUCHT- PROTE ST-MEETING. Spontaan heeft Kaatsheuvel ge reageerd op de oproep van het co mité van aanbeveling, samengesteld uit de eerste burgers van Kaatsheu vel, op initiatief van een groep jon geren, onder leiding van de heer A. Ververs, om op dinsdagavond, waar dig, doch krachtig te protesteren te gen de onmenselijke gruweldaden door het communisme gepleegd op het moedige Hongaarse volk, dat om zijn vrijheid vecht en op ver raderlijke wijze in de toezegging tot onderhandelen in massamoord is te- neergeslagen. Om 4 uur werd de actie ingezet door de huis-aan-huis-bezorging van een sprekende circulaire, onder de rondtocht van de drumband van de Tirolers van St. Bernard. Om 7 uur volgde de rondwandeling door de drumbands der harmonieën, waar op de burgerij in massale opkomst naar de Markt trok, waar op de ver lichte kiosk de harmonie „Apollo" aanwezig was, die om 8 uur met stemmige muziek, o.a. een koraal van Bortnianski en het Angelus van Massenet, de protest-meeting inleid de. Met een kort woord leidde de heer Ververs de avond in, waarop hij het woord gaf aan burgemeester Mr. v. d. Heijden. Met recht, aldus burgemeester v. d. Heijden, noemen wij 4 novem ber een „zwarte zondag". We kun nen hem vergelijken met de dag van collecte in de zaal bijeengebracht, daarnaast was de extra uitvoering van woensdag, die weer een volle zaal trok, geheel ten dienste van 't noodlijdende Hongarije gesteld. Al le artisten en daarnaast ook alle an dere meewerkenden als grimeur, belichting, orkest, balletregie enz. gav envoor die avond hun mede werking geheel gratis, met in deze uitvoering nog een collecte, die weer meer dan 100.opbracht, en woord van dank hiervoor is zeer zeker niet misplaatst. Zondag-doktersdienst Loonopzand-Kaatsheuvel. De dienst wordt waargenomen door A. de Vries, arts te Loon- opzand, van Rijckevorselstraat, Tel. 250. De dienst in Bejjidijk wordt waargenomen door K. v. Tuijn, arts, Erasmusstr. 6, tel. 2006. Agenda. Zaterdag 8 uur n.m. bioscoop voorstelling Apollozaal. Zondag 2.30 uur n.m. voetbal wedstrijd DESK 1—Schijndel 1 in de Efteling. Zondag 6.30 en 8.30 uur n.m. bioscoopvoorstelling Apollozaal. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie Apollo zaal W. Smit. Maandag 8 uur n.m. repetitie harmonie St. Jan zaal P. v. Dun. Zondag 8 uur n.m. KJMV-lus- trum zaal W. Smit. ter

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 12