SPORTSPIEGEL WIELRENNEN ONDERWIJZERS UITEN SCHERPE CRITIEK KILLE OPLUCHTING 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 6 Supp. Club Dré de Vrier Als wij een terugblik slaan op de verrichtingen van de jonge Waahvijkse renner Dré de Vries, over het nu afgelopen wieier- seizoen 1956, dan blijkt, dat Dré zich in de wielerwereld 'n plaats heeft veroverd, die hem rang schikt onder de besten van de jonge garde. van zich zal doen spreken door het behalen van vele suksessen. Het Bestuur 25 maart 2 april 8 april 15 april 22 april 29 april 6 mei 10 mei 13 mei 21 mei St. Michielsgestel 8 Vlijmen club kamp. 1 Moergestel 6 Aalst 11 Waspik lekke band Eindhoven Vlijmen Budel Hoeve •Raamsdonksveer 11 1 2 3 2 Immers op 2 april behaalde hij een le plaats in Vlijmen en tevens het clubkampioenschap; dan volgden overwinningen op 6 mei te Vlijmen, 29 juli te Eind hoven, 15 en 16 september te Berkel en Schijndel, terwijl hij op 14 oktober na een le plaats in de 2e serie behaald te hebben, in de finale 9e Werd. In de rondes op 10 mei te Bu del, 21 mei te Raamsdonksveer, 3 juni te Tilburg, 12 augustus te Den Hout, 26 augustus te Hank bezette hij een fraaie 2e plaats. Hij werd in totaal acht maal 3e, tweemaal 4e, tweemaal 5e, driemaal 6e, driemaal 7e, en in vrijwel de meeste andere rondes werd hij geplaatst onder de eerste tien. In totaal reed Dré 41 wed strijden, waarbij hij 35 prijzen in de wacht sleepte en 126 pre mies won. Al deze resultaten kwamen niet zo maar vanzelf, doch werden bereikt door taai vol houden en doorzettingsvermo gen, want ook Dré werd vele malen achtervolgd door pech. Wij spreken dan ook de hoop en het vertrouwen uit, dat in het komende seizoen 1957 Dré weer 26 mei Kampioenschappen van Brabant 5 27 mei Goirle 3 2 juni Oud-Beijerland 3 3 juni Tilburg 2 10 juni Eindhoven 9 17 juni Bavel 5 24 juni Gilze 12 30 juni Utrecht 8 8 juli Tilburg 7 14 juli Geldermalsen 3 15 juli Sprundel 7 22 juli Etten afgestapt 28 juli Oosterhout 3 29 juli Eindhoven 1 1 aug. Acht van Chaam pech 4 aug. Niemvendijk pech 5 aug. Rijen niet geklasseerd 12 aug. Den Hout 2 15 aug'. Boxtel gevallen 19 aug. Ulecoten 3 25 aug. Poeldijk 3 26 aug. Hank 2 1 sept. Rhoon 6 2 sept. Biervliet 3 8 sept. Numansdorp 7 9 sept. Ulvenhout 4 15 sept. Berkel 1 16 sept. Schijndel 1 23 sept. Kaatsheuvel 4 7 okt. Hilvarenbeek 6 14 okt. Terheijden 2e serie 1 14 okt. Terheijden finale 9 41 wedstrijden gereden en 35 prijzen behaald. Hij wist 126 premies bij elkaar te fietsen. Baard wij kODC. Zondag a.s. wordt in Baard wijk de wedstrijd JulianaODC gespeeld. Iedere voetballiefheb ber uit Waalwijk en omgeving weet wat dit betekent. Tegen de ze tegenstander speelt Juliana altijd haar beste wedstrijden met volop spanning en wisselend sukses. Ook ditmaal zal het aan spanning niet ontbreken en de mannen van ODC zullen alles in het werk stellen om boven de geelzwarten te blijven. Maar ook het juliana-elftal zal zich tegen deze tegenstander danig teweer stellen. Al deze factoren waar borgen toch zeker een spannen de wedstrijd. Juliana-spelers, na het laatste sukses bij Velop heb ben wij het volste vertrouwen in jullie, stel dus uw aanhang niet teleur. Wij verwachten voor de- de wedstrijd. Juliana-spelers, na Aanvang half drie. Scheidsrech ter is de heer Aussems, Tilburg. Het 2e elftal, dat j.l. zondag een prachtige overwinning op SET behaalde, gaat nu naar DESK Kaatsheuvel om aldaar 't 3e elftal te gaan bekampen. Aan vang 12 uur. Wordt dit weereen overwinning, lui? Het 3e elftal gaat naar WSC 4, aanvang 12 uur. Zullen de 3e en tailers revanche nemen voor de smadelijke nederlaag die het 4e elftal zondag j.l. van WSC kreeg. Tenslotte speelt het 4e elftal om 12 u. thuis tegen Heusden 2. Juliana-Iui, veel sukses. RKCDongen. Na een rustperiode van 14 da gen kunnen we zondag a.s. de RKC-ers weer aan het werk zien, ditmaal tegen Dongen, de ex- tweede klasser. Van deze club hadden we voor dit seizoen hogere verwachtingen gekoesterd, daar deze vereniging over een behoorlijk elftal beschikt, dat serieus traint onder zeer des kundige leiding. Voetbal is evenwel wispelturig, en al heeft het hen tot nu toe nog niet meegezeten toch mag dit geen reden zijn voor de geel-blauwen om de tegenpartij te onderschat ten. Wij hebben er zo n voorge voel van dat er hard, heel hard gevochten zal moeten worden om de punten in Waalwijk te houden, en wij vertrouwen dat de RKC- ers, vooral na de misstap in Dru- nen, hiervan terdege overtuigd zullen zijn. RKC-ers, toon dat je uit het goede hout gesneden bent, en speel zondag a.s. voor wat jullie waard zijn. Het tweede elftal gaat naar Drunen, om te trachten daar een beter resultaat te bereiken dan de collega's van het eerste 14 dagen geleden. Het volledige programma luidt: RKC—Dongen half drie RKDVC 2—RKC 2 2 uur Haarsteeg 2—RKC 3 2 uur RKC 4—WSC 3 12 uur RKC 6UnoAnimo4 3,15 uur Desk 8—RKC 7 2,15 uur RKC 8—RKC 10 2,15 uur Berkdijk 5RKC 9 3 uur RKC 12-RKC 11 2,30 uur R. W. B. Het is a.s. zondag voor RWB een drukke dag. Alle vijf elftal len komen dan in het geweer. Voor het le elftal is de moei lijke wedstrijd tegen Virtus in Zevenbergen vastgesteld. Besoij- en heeft nog nooit het genoegen gehad daar met een overwinning vandaan te kómen en naar de uitslag van a.s. zondag zijn we dus meer dan benieuwd. De twee tot op heden gespeelde uitwed strijden waren even zovele over winningen en daarom mogen we ook ditmaal van de wedstrijd te gen Virtus, wanneer er tenmin ste van het begin tot het einde door iedere speler alles gegeven wordt, een goed resultaat ver wachten. RWB-ers, denk om de aansluiting met de leiders, mo menteel is er die nog, verdedig daarom deze positie tot 't uiterste. Supporters die mee willen naar Virtus, denk er om: tijdig opgeven, anders moeten er wor den teleurgesteld. Verder zijn voor zondag a.s. nog vastgesteld Zigo 2—RWB 2 2.30 uur. Uno Animo 3RWB 3 12 uur. RKDVC 4—RWB 4, 12 uur. RWB 5Herptse Boys, 1 uur. RWB-ers, veel sukses. Voetbalpool RWB. We maken de deelnemers van vorige week er op attent, dat door het te gering aantal ge speelde wedstrijden (zie 't regle ment) geen winnaar(s) aange wezen konden worden. Voor a.s. zóndag geldt nu het volgende De winnaar(s), mits die tevens ook vorige week hebben deelge nomen, wordt de helft van het bedrag over twee weken uitge keerd. Is dit niet het geval, dan worden de bédragen afzonderlijk gewonnen en uitgekeerd. SPRANG. AalburgNEO 22. In een spannende wedstrijd is het tot een verdeling der punten gekomen, hetgeen ook wel de juiste verhouding is. Reeds na 2 minuten neemt NEO de leiding door haar centervoor, die een niet vlug genoeg weggewerkte bal onhoudbaar inschiet. Aal burg heeft echter spoedig 't juis te antwoord door haar rechts buiten, die in buitenspelpositie de gelijkmaker scoorde. Tot de rust kwam er geen verandering meer in de stand. Na de rust neemt Aalburg de leiding door een beheerst doel punt, wederom van de rechts buiten. Ook zij hebben hiervan niet lang plezier. Uit goed sa menspel wordt de linksbuiten de bal toegeschoven, die onhoud baar doelpunt. Hoewel de bezoe kers door open aanvallen gevaar lijker waren, komt er geen ver andering meer in de stand. Scheidsrechter Roubos leidde correct. NEO 2—The Gunners 2 6—2. De cijfers geven niet de juiste tegenstand van The Gunners weer. Het was een levendige strijd, waarin de verdedigingen de meeste steken lieten vallen, en waarbij The Gunners twee maal in eigen doel schoot. Ge zien de reserves van NEO met invallers moesten spelen, was 't zeker niet haar slechtste wed strijd. In ieder geval prijkt zij na 6 wedstrijden nog steeds onge slagen boven aan de ranglijst. HNC 3—NEO 3 1—2. Ook dit elftal blijft leiden in haar afdeling. Zeker hebben zij in deze wedstrijd alles gegeven, temeer daar zij ook verzwakt aan moesten treden. Tot 10 minuten voor het einde had zij een 10 achterstand, doch een spannend slotoffensief bracht de. stand op 2—1. Een halve minuut voor 't einde kreeg HNC nog een penal ty te nemen, doch deze werd door doelman Treffers op su blieme wijze gekeerd. Hij zorgde er hiermede voor dat beide pun tjes mee naar huis gingen. Wit Zwart 3Sprang 4 12. Ook dit elftal zorgde voor een overwinning door Wit Zwart in eigen huis met 21 te kloppen. Ook dit elftal is nog zonder ver- liespunten. Good LuckNEO. Deze wedstrijd, welke a.s. za terdag gespeeld zal worden, mag zeker een van de spannendste voor beide verenigingen worden genoemd. Beide zijn zeer gebrand op de overwinning, daar zij ou de rivalen zijn en reeds vele ma len elkaar het vuur na aan de schenen hebben weten te leggen. Ook a.s. zaterdag zal dit gebeu ren. Aan een voorspelling dur ven wij ons niet te wagen, mis schien dat de thuisclub door op eigen veld te spelen, de meeste kans zal hebben. Wij hopen dat een groot aan tal supporters onze spelers zal vergezellen en hun aanwezigheid kenbaar zullen maken door ge paste aanmoediging. VRIJH.-CAPELLE. SSCVrederust. Na een week rust komt het eerste elftal weer in het veld en wel tegen Vrederust. Daar de uitwedstrijd in een overwinning kon worden omgezet, ziet het er naar uit dat er weer een paar punten in de lucht zitten voor de thuisclub, maar het blijft voetballen, dus jongens, opge past en laat je niet verrassen, want alles is mogelijk. Aanvang half vier. Dus sportliefhebbers, zater dagmiddag allen weer naar SSC aan de Koesteeg om je favorie ten aan te moedigen. Leider is J. Korebrits uit Til burg. BERNDIJK. PCP—Berkdijk. Na de 81 zege, welke Berk dijk zondag j.l. op Terheijden wist te behalen, staan zij a.s. zondag voor een wel wat zwaar dere opgave. Dan ontmoeten de roodzwarten in Breda PCP, de club die verleden week haar eer ste verlies te incasseren kreeg, i Maar wanneer Berkdijk dezelfde strijdlust en elan aan de dag weet te leggen, dan behoeven zij voor deze wedstrijd niet bang te zijn. De vele supporters, die de reis naar Breda natuurlijk mee- j maken, rekenen ongetwijfeld op j een verheugend resultaat. Het terrein is gelegen aan het Ka- dijkje tegenover de r.k. kerk vlak bij de Terheijdenseweg. De wed- striid vangt aan om half drie en scheidsrechter is de heer J. P. Deurlo uit Breda. Berkdijk 3 speelt een compe titiewedstrijd tegen Berkdijk 2, aanvang 12 uur. DRUNEN. A.s. zondag gaat RKDVC 1 dus de verste uitwedstrijd van dit seizoen spelen. Zij moet dan op bezoek bij Zierikzee. Dit is voor Drunen een geheel onbekende tegenstander. We weten wel dat Zierikzee dit jaar al enkele goe de prestaties heeft verricht, zo als zondag j.l. het gelijke spel tegen RWB. Dit is dus een reden te meer voor de DVC-ers om a.s. zondag de zaak ernstig op te ne men. De laatste drie wedstrijden hebben RKDVC 5 punten opge leverd en het is nu zaak op déze weg door te gaan. Daarom a.s. zondag maar weer eens flink aangepakt en met elf man ge probeerd in het verre Zierikzee tot sukses te komen. De reis zal per bus worden gemaakt en men vertrekt om 10.15 uur. RKDVC 2 krijgt RKC 2 op be zoek. Dit is een van de koplopers vön het vorige seizoen, wat dus genoeg zegt. Het wordt voor de Drunenaren dus weer 'n zware opgave, waar alle krachten weer bij ingezet moeten worden. Aan vang half drie. Om 12 uur ontvangt RKDVC 4 RWB 4 in Drunen. Ook hier zal het niet aan spanning ont breken. Het 4e elftal zal weer al les in het werk stellen om even als de voorgaande seizoenen tot de koplopers van de afdeling te behoren. Het 3e en 5e elftal hebben een vrije dag. VLIJMEN R.K.V.V, Vlijmiense Boys. Voor a.s. zondag zijn voor de Vlijmense Boys de volgende wed strijden vastgesteld: Het eerste elftal gaat op bezoek bij S.V.G. te Tilburg. Het twee de elftal speelt te 's-Hertogen- bosch tegen O.V.H. en het derde elftal speelt om 2 uur thuis tegen Zwaluw 3 uit Vught. Er wordt nogmaals op gewe zen dat degenen die de uitwed strijden van het eerste elftal wen sen mee te maken zich altijd vóór vrijdagavond moeten opgeven bij de bekende adressen. Dit voor komt teleurstellingen. Vermeld zij nog dat indien bij B. Coensen. of H. Boom geen plaatsen meer be schikbaar zijn, men zich ook nog kan vervoegen bij fTouringcarbe- drijf Kivits, dat a.s. zondag een extra bus zal laten rijden. Afscheid bfl de onderwijzersbond afd, Waalwjjk-Heusden De vergadering, die woensdagavond in hotel Verwiel door de afdeling Waalwijk—Heusden is gehouden, was een af- scheidsvergadering, een afscheid namelijk van een ruim 50- tal leden (waaronder drie bestuursleden), die, in verband met de wijziging van de grenzen der bisdommen, over zul len moeten gaan naar het bisdom Breda. Uiteraard heeft de afdeling deze mensen node zien vertrekken en ook de vertrekkenden zijn er niet bijster enthousiast over. In ieder geval zullen zij per 1 januari a.s. niet meer tellen als leden van de afdeling WaalwijkHeusden. ders was de tolk van de vertrek kenden, die, zoals hij zeide, zeer ongaarne vertrokken. Hij sprak de hoop uit, dat een 'eigen afde ling kon worden opgericht. Bijzonder aantrekkelijk was het laatste programmapunt, dat werd verwezenlijkt door het draaien van de film „Waar de Hemel zong", een boeiend filmwerk over Palestina, waarbij voor de toe schouwer een tocht werd ge maakt met Christus, zoals hij daar leefde, predikte en tenslotte het gezellig samenzijn in de voorzaal van Hotel Verwiel, zoals dit was gepland, werd inderdaad 'een ge zellig samenzijn. TILBURG HEEFT NIEUWE INDUSTRIEËN NODIG. De gemeentelijke overheid van Tilburg zal het werkgelegen- heidsbesluit, dat vóór en na de oorlog kon worden gevoerd, moe ten herzien. Op grond van een uitvoerig onderzoek, dat het Economisch Technologisch In stituut voor Noord-Brabant over de werkgelegenheidssituatie in Tilburg heeft gemaakt, is komen vast te staan, dat de plaatselijke (wol)-industrie in de komende vijftien jaar de sterke groei van de beroepsbevolking niet meer kan opvangen. De stad Tilburg zal voor een bredere industriali satie déideuren open moeten zet ten. Tinrarg, dat tot nog toe een zeer bescheiden rol in de Bra bantse ontwikkeling heeft ge speeld, zal zijn allure als woon- en werkstad bovendien moeten verhogen om aantrekkelijk te worden voor elders genomen ini tiatieven. Het kernpunt van het belang wekkende ETI-rapport is onge twijfeld het feit, dat deze grote Brabantse stad haar rol in de na oorlogse (noodzakelijke) ont wikkeling van Brabant niet heeft meegespeeld. WEER WORDT ER Z'N BEST GEHAMSTERD Nauwelijks spant het er hier of daar op het wereldtoneel, of domme lieden rennen naar de winkels en beginnen te hamste ren. Voor hun goede geld slaan ze allerlei zaken in, waarvan ze veronderstellen, dat er wel eens gebrek aan zou kunnen komen. Zo ook thans weer. Tal van win kels kunnen het gehamster nau welijks verwerken en raken op ongezonde wijze van hun voor raden af. Daarnaast is het een voudig dwaas, wat er al niet in geslagen wordt. Dit hamsteren is niet alleen dom en overbodig, het is ook in hoge mate onsociaal en Ont wricht de gezonde volkshuishou ding. Want een prijsopdrijving is onherroepelijk het gevolg, wan neer de verhoogde kopersaan- drang aanhoudt. Indien deze hamsterdwaasheid niet onmiddellijk ophoudt, zal ingrijpen van de overheid nood zakelijk worden. Bij gelegenheid yan dit afscheid was er aan de agenda van deze vergadering extra zorg besteed. Het huishoudelijk gedeelte ervan was niet omvangrijk; de opening dóór de voorzitter, de heer van der Plas, het voorlezen van de notulen van de vorige vergade ring en mededeling van de inge komen stukken. Daarbij werd melt meer nadruk gesproken over hef antwoord van verschillende gemeenten in verband met het verzoek van het afdelingsbestuur tot- het nemen van het verplaat singskosten-besluit voor leer krachten van het lager onderwijs. Het verzoek heeft echter niet aan de verwachtingen beantwoord, en met name de gemeenten Geer- truidenberg en Raamsdonk heb ben gemeend niet te moeten over gaan tot het nemen van dit verplaatsingskosten-besluit. De geestelijk adviseur, Mode rator Stevens kwam in zijn vijf minuten-woord te spreken over de mensonterende handelwijze van de Russen in Hongarije en hij gaf de aanwezigen de gedachte mee, om te bidden, niet alleen voor de onderdrukten, doch Vooral ook voor de onderdrukkers. Uw naas te immers is iedereen, ook Uw vijand. De vergadering uit haar ontevredenheid. Bij de rondvraag werd door de vergadering een ernstige onte vredenheid kenbaar gemaakt over de door de regering gevolgde han delwijze met betrekking tot de sa lariëring van het personeel bij het lager onderwijs. Ruim twee en een half jaar is overleg gaande, doch men is bij dat overleg nog niet toegekomen tot het bespreken van salarisvoorstellen. In de lager onderwijs-kringen wordt men het beu en het wordt de hoogste tijd, dat men eens laat voelen, dat aan die salaris-misère een einde moet komen. Met een applaus van de vergadering werd deze mening onderstreept. De aanwezigen schaarden zich vervolgens aan een rijk voorziene koffietafel, tijdens welk maal de voorzitter een afscheidswoord richtte tot de vertrekkende leden, uitzonderlijk tot de vertrekkende bestuursleden, t.w. mej. Spran- gers, de penningmeester de heer Hommel, die ruim 11 jaar de functie van vice-voorzitter heeft vervuld en de heer Kleijn, sinds enkele jaren bestuurslid van de afdeling. Deze bestuursleden werd namens de afdeling' een aanden ken overhandigd. De heer Mul- J)e sombere dreiging van een derde wereldoorlog, die en kele dagen lang de gehele wereld de adem heeft doen inhouden, heeft door de wapenstilstand in Egypte plaats gemaakt voor wat optimistischer verwachtingen. Deze ontspanning in de inter nationale toestand zal door elk weldenkend mens met vreugde zijn begroet, doch anderzijds gaat de opluchting over de ge redde „vrede" geenszins gepaard met tevredenheid en geruststel ling. De holheid van de frasen van dictator Nasser moge dan door het optreden van de Israeli en de gezamenlijke strijdmacht van Engeland en Frankrijk dui delijk zijn aangetoond, waardoor een wat gunstiger ontwikkeling van de gebeurtenissen in het Midden-Oosten verwacht mag worden, de zwarte slagschaduw van de Hongaarse 4e november zal elk vergelijk tussen de vrije wereld en de Sovjet-Unie voor goed onmogelijk maken. Het communisme heeft de vrije wereld zijn uitdaging door middel van een onmenselijk bloedbad onder de Hongaarse vrijheidsstrijders in het gezicht geslingerd. De vrije wereld heeft deze met alle menselijkheid spot tende daad beantwoord met machteloos protestvertoon. Te vergeefs hebben duizenden dood moede Hongaren de wegen van hun geteisterd land afgetuurd met in hun van verdriet ver scheurde harten de hoop op een antwoord op het s.o.s. dat zij in het laatste uur van de vrijheid de wereld hebben ingeschreeuwd. Tevergeefs hebben zij geluisterd naar de juichende stem van hun vrienden uit het Westen. Tever geefs hebben zij gewacht op de voetstap van de uiteindelijke vrijheid. De blik van hun be traande ogen verloor alle glahs in het stof van de Sovjet-tanks. Hun oren zijn ^rscheurd in de explosies van communistische fosforgranaten. Hun hopende en van verlangen brandende harten zijn stilgevallen in een infernale orgie van bloed en onbeschrijf lijke wreedheid, hun handen ver stijfd om het laatste wapen dat zij konden voeren een stok, een mes, hun lichamen onherken baar verpletterd onder de rups banden der Russische tanks of aan flarden gefolterd in de mar telkelders van de veiligheidspo litie. Nooit is het vuur der vrij heid achter het IJzeren Gordijn hoger opgelaaid dan in novem ber 1956 in Hongarije, maar ook nooit is het op duivelser wijze gedoofd. Eenzaam hebben ze ge streden deze Hongaren en een zaam zijn ze gestorven. Wat een goddelijke stumpers zijn zij ge weest om te geloven dat de vrij heid meer waard is dan geld Bij het bloedige graf van Honga rije wordt het Engelse en Franse geld geteld het Suezkanaal. De strijd is gestreden, de vrij heid is verslagen. Ons rest niets meer dan nog wat ruiten ingooien en zeggen dat het een schande is. Over en kele dagen zal de naam Honga rije op de voorpagina van geen enkele krant meer voorkomen en spoedig zullen we dan geneigd zijn te geloven dat de „vrede" inderdaad gered is, dat het mo gelijk is dat slaven en vrijen naast elkaar leven in een geluk kige coëxistentie. Dat zou 'echter de grootste en wellicht de laat ste fatale fout zijn die wij kun nen maken. Zolang het commu nisme bestaat, is vrede onmoge lijk. Wat wij gered hebben is niet de vrede, we hebben heel misschien een kanaal door de woestijn gered. Tot hoe lang We hebben alleen het uur van het grote gevecht om de vrijheid uitgesteld. Er kan geen vrede zijn zolang de sovjets heersen in Kremlin of elders. Dit moeten we elke dag voor ogen houden. GEDENK DE HONGAARSE 4e NOVEMBER Hang dit memento voor eens en altijd daar waar wij het moeten zien, in huis, in school, in elke stad en in elk dorp We hebben het ware gezicht van Moskou gezien en het heeft ons met een diep afgrijzen ver vuld. Wie nu nog zegt dat het verbieden van de communisti sche partij in strijd is met de vrijheid in ons land, begaat toch wel een ontstellende vergissing. De vrijheid eist juist dat wij dit monsterachtige gelaat, ook in zijn handlangers, bannen waar ons dat mogelijk is. Het Neder lands Olympisch Comité heeft gezegd het gezicht van Rusland ook niet in de sport te willen ontmoeten. Het ware te wensen dat dit standpunt doorgetrokken wordt tot in uiterste konsekwen- tie. In onze volksvertegenwoor diging kan geen plaats meer zijn voor de handlangers van de Rus sische moordenaars. Zij verte genwoordigen een geest die niet de geest van het Nederlandse volk is. Zij spreken een taal, die ook onze vrijheid belaagt. Zij staan daar namens een volksdeel dat de Russische moord op vrij heid goedkeurt en dus tegen de vrijheid is zoals wij die verstaan. Zij ageren tegen en belagen ons hoogste goed en verkondigen openlijk ze mogen dat zelfs de Russische heilstaat. Zet ze op de trein en laat ze daar dan maar heengaan. Een Hongaarse vrijheidsstrij der heeft gezegd „Wij vechten ook voor jullie, dat zullen jullie later wel begrijpen." God geve dat het dan niet te laat is. BTi. i k.s ..4 jbW- i",a I ■1'fynkfSvkitl V». -v

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6