De Echo van het Zuiden BINNEN- EN BUITENLAND Uit de Langstraat Nylons - Nylons fk BROOD. f 2.75 GIJS BOTH LIES BOTH Orunen Vlijmen Pro Patria. Gepelte VtRWlEL's Sprang VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 79e JAARGANG No. 87 Resoluties aangenomen. V.N.-politiemacht en terugtrekking troepen. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft woens dagavond met 64 stemmen, bij 12 onthoudingen, het plan voor de oprichting van een internationale pijolitiemacht voor het Midden- Oosten goedgekeurd. Er waren geen tegenstemmers. Vervolgens werd ook de Afri kaans-Aziatische resolutie aan vaard, waarin wordt aangedron- Israël geeft nieuw gebied niet prijs. In het parlement te Tel-Aviv liet David Ben Goerion een ver klaring los, die het effect had van een bom in Cairo en de westerse hoofdsteden. Hij betoogde dat Israël vastbesloten is het verover de gebied bij Gaza en in de Sinai- woestijn te behouden. Zes Hongaarse steden vechten wanhopig door. In Hongarije wordt in nog min stens zes steden hardnekkig ge- voaiut wuunu oT T gen op de onmiddellijke terugtrek- vochten tussen Hongaarse vrij- kinq van de Britse, Franse en Is- heidsstrijders en Russen, namelijk raëlische troepen uit Egypte. De in Boedapest, Dunapentele, Kec- semet, Kalocsa, Szolmk en Mo- hacs. In het gebied van Györ West-Hongarije) en van Pees (Zuid-Hongarije) worden forme le veldslagen geleverd tussen Hongaren en Russen. In Boeda pest hebben de verschrikkingen 'n toppunt bereikt. De Russen schie ten hier maar raak. Al wie zich buiten de deur waagt, wordt be schoten. Het aanal doden en ge wonden onder de burgerbevolking zou daardoor aanzienlijk hoger zijn dan da der Hongaarse vrij heidsstrijders en soldaten. BENZINE DUURDER. Naar uit betrouwbare bron in Den Haag vernomen wordt, be staat het voornemen de prijs van de benzine met 25 pet. te verho gen. Men berekent dat de benzi ne straks 45 cent per liter gaat kosten. Over de invoering van een distributie van olie en ben zine is nog niets beslist. Admi nistratief is men volledig op een distributie voorbereid. stemverhouding was 65 voor, een tegen (Israël) en tien onthoudin gen. Met grote meerderheid is Ei senhower 1.1. dinsdag weer tot president der Verenigde Staten gekozen. Zijn meerderheid was groter dan in 1952. Dit sukses zal meer te danken zijn aan Ike's populariteit dan aan de tevredenheid over de republi keinse politiek. Typisch is het dat de president moet regeren met n democratische meerderheid in t congres en huis van afgevaardig den. i De gehel wereld heeft deze her benoeming met ingenomenheid be groet. i Voor Hongarije. De straat- en huiscollecte voor Hongarije heeft in Amsterdam niet minder dan f 240.000 opgebracht. Opening:. Op het Raadhuisplein werden de ze week twee nieuwe winkelpanden geopend. Met het gereedkomen van deze twee nieuwe panden, gebouwd onder architectuur van architect de Bint, is de bebouwing op het Raad huisplein compleet. De belangstel ling bij deze opening ging vooreerst natuurlijk uit naar de twee nieuwe winkels, o.a. v. Engelen, radio, tele visie en elektriciteits-artikelen, en v. Gorp's schoenenmagazijn, die on der de naam „de Klinkaert" een fraaie zaak opende. Maar ook heeft de bevolking het gereedkomen van de bebouwing aan het Raadhuis plein door haar belangstelling als 't ware gevierd als een mijlpaal in de algemenie verfraaiing van ons dorp. De heer v. Engelen, die woensdag zijn zaak opende, had voor zijn keu rig ingerichte winkel, meer een enorme sortering van apparaten, een zeer grote belangstelling. Het ruime winkelpand met een boven verdieping, speciaal voor demon straties, is een getuige van zaken manschap, durf en ondernemings geest. Van Gorp's schoenenmaga zijn met zijn fraai winkelinterieur en aantrekkelijke etalage, houdt een goede belofte, in voor de toekomst. Gaarne wensen wij beide onder nemers geluk en veel sukses. Zondagsdienst. Voor spoedgevallen neemt Dr. v. d. Wouw waar. Nieuw kerkorgel. Het nieuwe orgel in de nieuwe kerk alhier zal, naar wij vernemen, spoedig gereedkomen. De werk zaamheden vorderen zo goed, dat de datum van inwijding een week ver vroegd is en is vastgesteld op 9 de cember a.s. Albert de Klerk uit Haarlem zal op deze dag een orgelconcert geven. K.A.B.-nieuws. De K.A.B. zal ook dit jaar voor de kinderen van haar leden het St. Nicolaasfeest houden. Leden moe ten voor a.s. zondag na de Hoog mis van half 12 tot 12 uur de nodi ge waardebonnen afhalen op het secretariaat Schoolstraat 40. R.K. Vrouwengilde. Voor de leden van het R.K. Vrou wengilde sprak dinsdagavond dhr. v. Gent uit 's-Bosch over de lectuur van de vrouw. Onder de titel „Wat vrouwen lezen" hield de heer Van Gent een zeer interessante cause rie. Het was voor de aanwezigen een buitengewoon interessante en leerzame avond. St. Maarten lichttocht. Tet gelegenheid van het St. Maar tenfeest zal het Jongensgilde zon dagavond de jaarlijkse St. Maarten lichttocht houden. Dit jaar is de schooljeugd vanaf de derde klas uitgenodigd deel te nemen aan de lichttocht en het St. Maartenvuur. In vele plaatsen wordt op St. Maar tendag deze tocht gehouden en het Jongensgilde in Drunen, dat ook reeds vele jaren deze lichttocht hield, wil deze meer algemeen ma ken. Van de zijde der jeugd blijkt voor deze tocht veel belangstelling te bestaan. Hulp aan Hongarije. Voor collectant en collectrice voor de komende geldinzameling voor Hongarije, hebben zich in onze ge meente ruim 75 personen gemeld. Men is nu bezig de wijken te ver delen en zeer binnenkort zijn de collectanten aan Uw deur te ver wachten. Bond van Oudstrijders. De Ned. Bond van Oudstrijders, afdeling Drunen, houdt maandag- I avond in de zaal van café Elshout een onderlinge schietwedstrijd. Harmonie „De Volharding" ver werft de diocesane prijs. Zondag j.l. vond te Eindhoven de algemene jaarvergadering plaats van de R.K. Bond van Muziekgezel schappen in het Bisdom 's-Herto- genbosch, waarbij o.m. plaats had de uitreiking van een lauwerkrans aan de harmonie „De Volharding" te Drunen, vanwege het feit dat dit gezelschap in het afgelopen jaar 't hoogst aantal punten op een con cours had weten te verzamelen in de afdeling Harmonie. Eenzelfde vererende bekroning werd in de af deling Fanfare uitgereikt aan de be kende vereniging „De Goede Hoop" te Eersel. Een delegatie van „de Volhar ding" was in Eindhoven aanwezig om uit handen van de voorzitter van de Diocesane Bond, de heer v. Hellenberg-Hubar, de prijs in ont vangst te nemen, waarbij van de zijde van de Bond waarderende woorden werden gesproken aan het adres van deze vereniging, die nog slechts korte tijd in federatief ver band is opgenomen en nu al zulke suksesseni heeft weten te behalen. De vice-voorzitter van de harmo nie „De Volharding", de heer G. J. Vissers, sprak in een betoog zijn be wondering en dank uit over de wij ze waarop de federatieve concour sen worden georganiseerd en hoop te dat de vereniging op de ingesla gen weg zal voortgaan en nog vele suksessen zal weten te behalen. Een gelukwens aan het bestuur en de leden van „De Volharding" is hier dan ook zeker op zijn plaats. Ever Ready wint wisselbeker. Zondag nam het le team van de Vlijmense volleybalclub Ever Ready deel aan het tournooi in Drunen, georganiseerd door de volleybalclub Wilhelmina. Vlijmen, dat het vorig jaar in het bezit kwam van de beker, heeft ditmaal weer van zich doen spreken. In een zeer goed ge speelde wedstrijd werd van VCV uit Vught gewonnen, waardoor Ever Ready voor de tweede maal in het bezit kwam van de beker. Verder ontving iedere speler een mooie draagmedaille. V. G. T. Vlijmens Gemengd Toneel heeft in verband met militaire herha lingsoefeningen van enkele spe lers de datum van zijn uitvoe ringen moeten wijzieen. Deze zullen nader worden bekend ge maakt. Hongaarse vluchtelingen. Vlijmen leeft ook mede met de Hongaarse vluchtelingen. Velen hebben zich reeds opgegeven om een kind op te nemen. Visclub De Hut. Zondag 11 npv. maandverga dering van de Visclub De Hut in café Vismalen. Buurtvereniging Onze Driekleur. Zaterdag 10 november zal de Buurtver. Onze Driekleur haar jaarlijkse feestavond houden in café v. Buul. Het bestuur is druk in de weer om deze avond weer zo gezellig mogelijk te maken. R.K. Toneelver. Volharding- Bovengenoemde vereniging heeft voor haar tweede winteruitvoe- ring in studie genomen„De Schipper van de Maart je Jaco- ba", spel van de zee in drie be drijven door Klaas Smelik. Utile Dulci viert haar zevende lustrum. Zaterdag 10 november zal in het Patronaat een receptie wor den gehouden van 6.308.30 u. Zondag 11 november begint de dag niet een algemene H. Mis om 9 uur, op te dragen door de geestelijke adviseur. Om 11.30 u. 'i'eestvergadering. Tijden^ deze vergadering officiële jubileum herdenking. Om 7 uur n.m. feest avond. De jeugd is ook in het jubileum betrokken, want voor de kinderen van leden en dona teurs zal er op woensdag 14 nov. om 2.30 uur in het Patronaat de poppenspeler Henk Zoutendijk optreden. Dit is toegankelijk voor de kinderen van 6 tot 10 jaar. Hierna zal voor de kinde ren van 11 tot en met 15 jaar een uitvoering worden gegeven van „De avonturen van Jan Heugen en verder „Joost de tovenaars leerling". Verder zal voor de donateurs op zondag 18, maandag 19 en dinsdag 20 november een uitvoe ring worden gegeven van het ju- bileumspel „Het Witte Paard". Dinsdagavond officiële huldi gingsavond, waarop Jan Nicols afscheid zal nemen als regisseur der vereniging, welke taak hij sinds 1941 heeft vervuld. Aan belangstelling zal het die dagen zeker niet ontbreken, om dat Utile Dulci in Vlijmen wel bekend staat door haar mede werking voor elk doel. Biljartwedstrijden. Poedelvrees. B. Oremans jr. in 11 brt 104 car.; Dekkers sr. in 11 brt. 250 car. B. Oremans sr. was in goer de vorm tegen Dekkers sr. en hij won zijn partij in 10 beurten met 160 car. Van Asperen verloor in een goede partij van Pouwels. Van Engelen verloor van v. Geffen, uitslag 62. Kleine Hut 1OBK 3 6—2. OBK won een partij door J. v. Engelen. De andere leden een kleine nederlaag. Zondag werden in café v. Buul de slotDartij gespeeld om 't per soonlijk kampioenschap van de afd. Den Bosch en omstreken. G. Kiviets, die als enige Vlijme- naar meekampte, werd 3e. Hij behaalde op 1 car. na de hoog ste serie. bleek dat de aanwezigheid van vrouwelijke eerste helpsters zeer gewenst was en daarom werd met een cursus voor jongens en meisjes begonnen De animo was vooral bij laatstgenoemden zeer groot Tengevolge van de tijds omstandigheden ging de viering van het 10-jarig bestaan geheel verloren, maar met des te meer trots kon 5 jaar later het 3e lus trum worden herdacht. Het was een feest waaraan door de gehele gemeenschap steun werd verleend, een feest met als hoogtepunten een lezing met lichtbeelden door dr. _de Rui ter uit Den Bosch, een lezing met lichtbeelden door de hoofdmijn- arts uit Heerlen met als onder werp „De atoomoorlog en de gevaren daaraan voor de mens heid verbonden" en een jubi leumwedstrijd, waaraan door 'n twintigtal verenigingen deelge nomen werd. Twee leden, die vanaf de op richting onafgebroken lid waren t.w. de heren L. Beaard en F. v. Arwa - D'orna - Hollandia in kristal en enkalon Ook in de automaat S7 A/VTDM/USSTU m Wildconcours. Door de handboogschutterij Claudius Civilis zal op zondag 11, zaterdag 17 en zondag 18 no vember a.s. in café J. de Gouw een groot wildconcours worden georganiseerd, waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. Tevens zijn er barak-, vogelpik- en kegel wedstrijden aan verbonden en hiervoor zijn eveneens prachtige prijzen, waaronder een rijwiel,, beschikbaar. 20-jarig bestaan van de E.H.B.O. Op zaterdag 24 november a.s. gaat de r.k. EHBO-vereniging alhier op enigszins feestelijke wijze het feit herdenken, dat zij voor 20 jaar werd opgericht. Zij zal dit dan doen met een feestavond, die zal worden ge houden in café G. Kooien. Aan deze feestavond zal een officieel tintje worden gegeven, waarbij verschillende vooraanstaande personen en medewerkers tegen woordig zullen zijn. Verder staat ei nog een jubileumwedstrijd op het programma, waaraan door verschillende verenigingen uit de omgeving zal worden deelge nomen. Deze wedstrijd zal op zondag 25 november worden ge houden. De EHBO heeft in het vereni gingsleven hier ter plaatse sinds vele jaren reeds een belangrijke plaats ingenomen en omdat haar leden zich altijd geheel belange loos in dienst stellen van de ge meenschap, is het zeker op zijn plaats een kort overzicht te ge ven over het ontstaan en de ont wikkeling van deze zo nuttige vereniging. Het was in het voorjaar van 1936 dat tijdens de jaarvergade ring van het Wit-Gele Kruis de grondslag voor een EHBO-vere niging werd gelegd. In oktober van datzelfde jaar werd bekend gemaakt dat met een cursus zou worden begon nen en gegadigden zich bij het bestuur van het Wit-Gele Kruis konden aanmelden. Er bleek veel animo te bestaan en nog dezelf de maand werd onder leiding van dr. Verhoeven uit Vlijmen gestart met 24 cursisten. De cur sus had een zeer vlot verloop en bijna allen slaagden in 't voor jaar van 1937 voor het voorexa- men. In de maand april van het jaar 1938 nam dr. van Erp uit Den Bosch het officiële examen af. Aan 12 deelnemers werd het diploma toegekend. Dat de EHBO langzamerhand een plaats in de gemeenschap ging innemen, werd eerst recht duidelijk toen in 1939 de oorlog uitbrak en de EHBO, die toen reeds tot een vereniging was uit gegroeid, als onderafdeling van het W.-G. Kruis in haar geheel bij de luchtbescherming werd ingeschakeld. Tijdens de bange oorlogsjaren d. Brandt, ontvingen tijdens de feestavond de herinneringsme daille. Thans maakt men zich op om het 4e lustrum te vieren. Uit de inwoners heeft zich een comité gevormd om de EHBO-vereni ging op 24 november a.s. die eer 'te geven, die zij zo ruimschoots heeft verdiend. Er is een loterij gaande en er zal nog een dansavond worden gehouden, waarvan de baten be stemd zullen zijn om de jubile rende vereniging in staat te stel len voor haar leden het zo no dige verband- en spalkmateriaal aan te schaffen. Aan de loterij zijn prachtige prijzen verbonden. Plechtige uitvaart en begrafenis. Dezer dagen had alhier de uitvaart en begrafenis plaats van de heer H. v. d. Brandt, die na een welbesteed leven op 76-jarige na een ziekbed van vijf weken is overleden. Voor de dorpsgemeenschap heeft de overledene zeer veel ge daan en in het verenigingsleven was hij een geziene persoonlijk heid. Vele jaren was hij een ijve rig bestuurslid van de plaatse lijke Boerenleenbank en de Boe renbond. Ruim 57 jaren was hij lid van het parochieel zangkoor. Tevens was hij in 1925 de mede oprichter van het mannenkoor „Vriendenkring". Een bestuurs functie werd hem toegewezen en hij heeft als zodanig tot bijna aan zijn dood zijn bijzondere diensten aan de vereniging ge geven. De belangstelling bij deze be grafenis was dan ook bijzonder groot. De kerk was bijna geheel gevuld met familieleden, vrien den en kennissen en afgevaar digden van diverse instanties. Onder leiding van de heer v. d. Plas zong het parochieel kerk koor zeer verdienstelijk 'n meer stemmige requiem-mis van Hen- niers, terwijl kapelaan Severij- nen de H. Mis opdroeg. Na de rouwdienst in de kerk droegen de koorzangers hun trouw medelid naar zijn laatste rustplaats, waar aan de geopen de groeve door de mannenzang- vereniging onder leiding van directeur M. v. d. Brandt „Op 't Kerkhof" van C. de Vliegh werd uitgevoerd. Nadat dóór kapelaan Severij- nen de absoute was verricht, werden door de beide zangkoren kransen bij de geopende groeve gelegd. Diep onder de indruk verlieten allen de dodenakker, achterla tend een goed lid en een trouwe vriend, in de overtuiging dat God hem lonen zal voor het vele goede, hier op deze aarde door hem verricht. Dat hij ruste in vrede. Toneel. Op de zondagen 11 en 18 nov. a.s. zal door de toneelvereniging „Ernst en Luim" in de zaal De Harmonie haar eerste winteruit- voering worden gegeven. Voor 't voetlicht zal worden gebracht het prachtige toneelspel in drie bedrijven „Het meisje van de Arnefjord" van de bekende to neelschrijver Arie van der Lugt. Gezien de reputatie die „Ernst en Luim" alhier en ook daarbui ten geniet, zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken. avond, in de zaal van de Chr. Volksbond, haar jaarlijkse uitvoe ring voor ouders en donateurs. De avond zal door de jongens zelf worden gevuld, waarvoor een mooi programma van zang, voordracht, muziek, enz. is inge studeerd. De Chr. Gymnastiekvereniging „Pro Patria" bestaat 26 novem ber a.s. 20 jaar. Getracht wordt voor de leden en donateurs van Pro Patria een avond te organi seren, om dit feit te herdenken. Zaterdag 10 november des na middags op dé gewone uren, zul len de repetities voor de aspiran ten weer doorgang vinden; het bestuur is er thans in geslaagd een leidster te vinden voor de aspiranten. Afd. Sprang-Capelle Ned. Bond v. Plattelandsvrouwen Het lag in de bedoeling don derdag 8 nov. des avonds half 8 in de zaal van de heer van Veen aan 't Bruggetje te Vrijhoeve-Ca- pelle door de afdeling Sprang- Capelle voor leden en belang stellenden een Brabantse avond te houden. Met het oog op de ernst van de internationale toe stand heeft het bestuur deze avond donderdag niet laten doorgaan, doch deze uitgesteld tot donder dag 22 nov. a.s. des avonds half acht. Deze feestavond zal dan niet in het café 't Bruggetje, maar in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart worden gehouden. In het programma van deze feestavond zal een collecte voor Hongarije worden gehouden. Voor de medewerksters aan het programma van deze Brabantse avond zal te voren nog een gene rale repetitie worden gehouden dinsdag 20 nov. des avonds half acht in een der lokalen van de Chr. Landbouwschool aan de Nieuwevaart. Consultatiebureau v. zuigelingen. Door omstandigheden wordt 't consultatiebureau voor zuigelin gen, uitgaande van de plaatselijke afdeling van „Het Groene Kruis niet dinsdag 13 maar woensdag 14 nov. a.s. gewone tijd in het ge bouw van de Chr. Volksbond te Sprang gehouden. ongelukken te organiseren, kan met genoegen op dat voornemen terugzien, want het aantal aan meldingen voor het volgen van deze lessen is momenteel zoda nig, dat maandag 12 nov. e.k. des avonds acht uur de cursus begint. Evenals vorige winter zullen de lessen in het komend seizoen weer in een zaal van het gemeentehuis te Vrijhoeve-Ca- pelle worden gegeven en ook nu zal het onderwijs onder leiding van dr. N. L. Gerlach staan. Alle soorten machinaal gesneden en verpakt Broed- en Banketbakkerij Waalwijk Voor HORLOGES, KLOKHEN GOUD, ZILVER en BRILLEN naar Wendelnesseweg Capelle Vertw. J. Tauscli - Waalwijk voor Capelle en omgeving. Ned. Herv. Kerk. A.s. zondag, 11 november 1956, des morgens half tien en des mid dags half drie, hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier iri de Dienst des Woords voor te gaan Ds. M. Stolk van Nieuwerkerk aan de IJsel. 1 Chr. Padvindersgroep Jan de Rooij. De Chr. Padvindersgroep Jan de Rooij geeft morgen, zaterdag- Marijke-rit 1956. Schitterend geslaagd sportevene ment, dat een buitengewoon grote deelname had. De „Marijke-rit 1956" is voor de organiserende vereniging, de motor- en automobielclub „Ma rijke", een schitterend sukses geworden. Het aantal inschrij vingen overtrof dat van vorig jaar belangrijk, want ongeveer honderd automobilisten en mo torrijders verschenen aan de start, gelegen bij het clublokaal, café Covè-van der Haart aan de Nieuwevaart, waar dan ook een gezellige drukte heerste. De deel name beperkte zich niet tot de motorsportliefhebbers v. Sprang- Capelle en naaste omgeving, ook uit tal van plaatsen in onze pro vincie, zoals Tilburg, Oss, Eind hoven e.a., alsmede uit de aan grenzende provincies Gelderland 'en Zuid-Holland verschenen er deelnemers aan de start. Het parcours, dat hoofdzake lijk over goede verharde wegen met korte verbindingsstukken over zandwegen voerde, was niet gemakkelijk, wat het duidelijkst leek bij de vasstelling van de einduitslag, want niet één der deelnemers (sters) beëindigde de rit zonder strafpunten. Het min ste aantal strafpunten (7) be haalde de heer J. Muis te Waal wijk, die hiermee voor een jaar in het bezit kwam van de door het bestuur uitgeloofde wissel beker. De volledige uitslag luid de verder 2e pr. Th. van Beek, Capelle, 14 pnt.; 3e pr. J. Smulders, Ros malen, 41 pnt.; 4e pr. L. J. Cové, Capelle, 73 pnt.5e pr. L. Klaas- sen, Eindhoven, 95 pnt.; 6e pr. Th. Bloem, Oss, 99 pnt.; 7e pr. L. Kuijsch, Oss 126 pnt.; 8e pr. A. de Haas, Nuenen, 133 pnt.; 9e pr. J. Konings, Capelle, 135 pnt.; 10e pr. van Haaren, Eindhoven, 157 prrt.; lie pr. van Kaauwen, Eindhoven, 16Ö pnt.; 12e pr. J. Fakker, Eindhoven, 177 pnt.; 13e pr. C. Collé, Culemborg, 203 pnt. en 14e pr. G. Zwaans, Eindho ven, 205 pnt. Onder overgrote belangstel ling werden de prijzen in de zaal van mevr. Cové-van der Haart door de voorzitter van de motor club, dr. Gerlach, aan de win naars uitgereikt. Cursus Eerste hulp bij Ongelukken. Het bestuur van de afdeling Sprang-Capelle van de Kon. Ned. Ver. EHBO, dat eind september het initiatief nam deze winter weer een cursus Eerste hulp bij Gaarne wijzen we nog even op de mogelijkheid zich alsnog bij het bestuur van de plaatselij ke EHBO-vereniging (secretari aat Hogevaart 25) op te geven voor het volgen van deze cursus. Kinderkoor opgericht. Andermaal is tot de oprich ting van een kinderkoor beslo ten, zuiks op initiatief van dhr. L. Poldervaart, hoofd van de Ko ningin Julianaschool. De leiding van dit koor, waaraan de naam „De Lijstertjes" is gegeven, zal berusten bij mej. Ant. Blom te Waalwijk. VERHUISD. Onze colporteur M. J. Roomer is verhuisd naar Schrevelstraat 23, Capelle. Abonnementen, ad vertenties, drukwerken enz- wor den daar gaarne aangenomen. Burgerlijke Stand van Sprang- Capelle over oktober 1956. Geboren: Wouter Jan, zv. Chris- toffel Werther-Pruissers; Willebror- da Catharina Maria, dv. Eligius de Wit-Hop; Jacobus Hendrikus Cla- sinus, zv. Johannes Martinus de Bie- de Geus; Pieternella Helena, dv. Adriaan v. d. Schans-Everts; Hen- drika Aaltje, dv. Hendrik Blom- v. d. Galiën; Wilhelmina Johanna, dv. Hubertus Petrus v. Balkom- Loijens; Jan, zv. Willem de Bie- Kuijsten; Cornelia, dv. Willem v. d. Schans-Wiersma. Gehuwd: Jan Arnoldus Haver- hals 33 j. en Anna Wilhelmina Wil- lemsz 26 j.; Gerrit Elibertus Vos 30 jaar en Teuntje Sijke Verhagen 24 jaar; Marinus Antonius Prins 26 j. en Nieta Nederveen 25 j.; Jan van Breemen 27 j. en Wilhelmina v. d. Schans 21 j.; Dirk v. Achterberg 23 jaar en Elisabeth de Rooij 23 jaar. Overleden: Antonie Johan Catha- rinus Meijer 82 j., wedn.; Pieter van den Hoven 81 j., wedn.; Petronella Anna Spierings 83 j., wed. van C. Wagemakers; Machiel v. Ooster- hout 75 j., echtg. van J. H. v. Zeist; Matthias v. Thiel 76 j„ echtg. van A. Hoogerhoud; Antonia Johanna v. Vuuren 77 j., wed. van J. de Jong. Ingekomen: Hendrik Boezer van Loonopzand; Teuntje Sijke Verha gen, echtg. van G. E. Vos, van Loon opzand; Dina Klasen, echtg. van H. Mouthaan; Theodorus Johannes Ma ria de Peffer en gezin van Waal wijk; Johan Pieter v. Suijlekom van Raamsdonk; Margaretha Blom van Raamsdonk; Adrianus A. Oerlemans van Amsterdam; Marinus Antonius Prins van Hilvarenbeek; Martinus Dekker van Eindhoven; Barend Crum en gezin van Kerkwijk; Geer- truida J. v. Vugt van Giessen. Vertrokken: Wilhelmina van der Schans, echtg. van J. v. Breemen, naar Rotterdam; Johannes van der Schans naar Vlaardingen; Chris- tiaan P. v. Wezel naar Kaatsheuvel; Marinus Oerlemans naar Breda; Adrianus Verhof naar Rotterdam; Geertrui v. Dongen naar Hilver sum; Jacoba C. Rijken naar Dor drecht; Catharina Rozenbrand, echt genote van A. Versluis, naar Vlij men; Petrus N. L. de Jong naar Loonopzand; Dirk Rijken naar Dor drecht; Elisabeth C. de Groot naar Zeist. Dept. Langstraat van 't Nut. Het bestuur van het dept. Lang straat van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, heeft Henny Smit- Goeman, medewerkster van de be kende fabrikantengroep „Kleur en vorm", bereid gevonden voor de le den van het departement een lezing te houden over „Kleur en vorm in onze woning". Mevr. Smit, die bin nenshuis-adviseuse is, vertelt in haar lezing hoe vaak met eenvou dige middelen en weinig kosten een sfeer van harmonie en rust, aange past aan de persoonlijkheid van de bewoners, in onze woningen kan Wendt U voor een HORLOGE goud of zilver EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Hoofdstraat 14 CAPELLE Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel. worden gebracht. Volgens recencies heeft het Nutsbestuur met de uit nodiging van Mevr. Smit een goede keuze gedaan, want reeds tal van keren behaalde zij met haar cause rie, die met een kleine, doch niet temin boeiende tentoonstelling wordt geïllustreerd, grote sukses sen. De Nutsavond, waarop deze le zing asm de orde komt, wordt woensdag 14 nov. e.k. des avonds om kwart over 8 in hotel Verwiel te Waalwijk gehouden. In tegenstelling met voorgaande jaren zal dit jaar voor de Nutsleden in Sprang, Vrijhoeve-Capelle of Ca pelle wonende, op de Nutsavonden in Waalwijk niet voor speciaal ver voer worden gezorgd. De aanvangs tijd voor de Waalwijkse avonden is zo gesteld, dat eenieder, ook zij, die

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 9