WAALWIJK V, LIES BOTH li 111 |l n KI I IK ft I Dertien Waalwijkse Derde Ordelingen geprofest DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 }U If ill li 11 1 11 I Zinvolle handeling in de kapel van de Zusters Zinvolle handeling in de kapel van de Zusters P- 25 24 22 20 15 8 6 14 5 13 7 11 9 9 9 8 10 5 12 6 10 6 10 29 26 22 20 18 13 12 12 l A. Conducteurs B. Conductrices C. Grondwerkers D. Ongeschoolden E. Chauffeurs voor de vuilophaaldienst F. Dekknechten of dekknechten- reserveschipper bij de Gem. Veren donkere wereldgebeuren, kreeg ds. Trouwborst gelegenheid deze ver gadering met dankgebed te sluiten. Wendt U voor een HORLOGE goad of zilver EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Hoofdstraat 14 CAPELLE Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel. Ontwatering van grasland. Wanneer de vraag gesteld wordt: „is de ontwatering van grasland nuttig", dan kan dit direct beves tigend beantwoord worden, want de goede grassen behoeven wel vocht voor de groei, maar het zijn in geen geval waterplanten. Het is daarom noodzakelijk te zorgen, en zeker in de winter, voor een goed geregelde waterafvoer. Op slecht ontwaterde gronden is de bodemventilatie onvoldoende De goede grassen kunnen daar niet tegen en gaan verdwijnen. De slechte grassen en onkruiden daar entegen kunnen zich wel handha ven en treden meer op de voor grond. Ook is de beworteling op natte gronden veel minder, waar door de gegeven bemesting minder tot zijn recht komt. Ook zullen de garssen in droge perioden in veel mindere mate van het regenwater kunnen profiteren. Door een slech te ontwatering kan er niet voldoen de lucht toetreden, waardoor een slecht bacteriën-leven, met als ge volg verkeerde omzettingen. Nat grasland is koud. De gras- groei zal daardoor in het voorjaar veel later beginnen en in het najaar zal de groei veel eerder eindigen. De opbrengst valt tegen. Daarbij komt nog dat er meer gras vertrapt wordt en in natte perioden de zode in veel ergere mate wordt stukge trapt. Vele percelen grasland zijn in meedere of mindere mate slecht doorlatend of aan de brede kant. De waterafvoer kan niet snel ge noeg plaats vinden en piasvorming gaat optreden. Gewenst is, deze door begreppeling te ontwateren, waardoor men een betere en snel lere afvoer van het overtollige wa ter kan bereiken. Hoe kunnen we begreppelen? Dit kan gebeuren met de hand, maar ook machinaal. In deze tijd van ar beidskrachten-schaarste zal er van met de hand uitvoeren weinig te recht komen en daarbij zullen de kosten veel te hoog komen te lig gen. Daarom zal men zijn toevlucht moeten nemen tot het machinaal werk. Dit is niet alleen goedkoper, maar kan ook veel sneller en op tijd worden uitgevoerd. Daarbij wordt de opgebrachte grond direct en fijn over het land verdeeld. Ter intruductie van deze zgn. greppelfrees zal op enkele percelen onder Capelle (bij Labbegat) in Waspik (Margochpolder) en 's Gra venmoer (bedrijf C. Claassens) hiermee gewerkt worden; (op vrij dag 16 nov. des voorm. onder Ca pelle en des nam. in Waspik en 's Gravenmoer) Belangstellenden zijn daar wel kom om 't geleverde werk te zien. Bedenk dat 's winters 't grasland uit het water moet worden gehoft- den om 's zomers voor een beter wortelstelsel, een hogere opbrengst te geven. Benoeming. De weleerw. heer H. J. M. Speekenbrink, kapelaan te Nieuw- kuijk is benoemd tot kapelaan te Helmond (H. Leonardus). Te Nieuwkuijk is in zijn plaats be noemd de weleerw. heer A. W. A. Pasol. T.N.O. huldigde zilveren jubilaris rij dagmorgen werd de heer J. Mahieu ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstverband als routi ne-analyst bij het Lederinstituut T.N.O. gehuldigd. Om 11 uur werd de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote, in de bibliotheek van het instituut door de directeur, de heer ir. J. Roe- lofs Heyrman^, toegesproken. De ze belichtte de toewijding, de trouw en het doorzettingsvermo gen van de jubilaris. Vooral deze laatste eigenschap van de jubilaris vond de directeur opmerkelijk. Toen de heer Mahieu 25 jaar ge leden bij het solliciteren naar deze functie werd medegedeeld dat de ze baan geen toekomst bood het salaris bedroeg f 4.— per week heeft de jubilaris deze functie toch aanvaard en hij is er in geslaagd er een toekomst van te maken. De directeur wenste hem en zijn echtgenote van harte geluk met dit jubileum en bood hem namens de nijverheidsorga nisaties en het Lederinstituut een geschenk onder couvert aan. Namens de medewerkers van 't instituut werd het woord gevoerd door ir. mevr. van Imbeeck. Zij roemde vooral de prettige samen werking met de heer Mahieu en prees zijn altijd zonnig humeur dat hem zelfs in moeilijke omstan digheden nooit verliet. Namens de medewerkers bood zij hem een fraai polshorloge met inscriptie aan. De jubilaris dankte voor de hul diging, voor de geschenken en speciaal voor het medeleven dat hij tijdens zijn ziekte had mogen ondervinden. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Ou dersavond Openbare School. In een der lokalen van de openbare school werd woensdag' avond de jaarlijkse oudersavond gehouden, die druk bezocht was. Nadat de ouders vooraf gele genheid hadden gehad het werk van hun kinderen te bekijken en vragen te stellen, opende t hoofd der school de heer M. v. d. Heij den de bijeenkomst met een wel komstwoord, waarin hij er o.m. op wees, dat de school, die zich in een gestadige groei mag verheu gen, binnenkort, dank zij de me dewerking van gemeentebestuur en inspectie, geheel van modern meubilair zal worden voorzien. Hierna hield drs. F. J. Schmit, directeur der Nat. Kweekschool te Eindhoven, een causerie over „Levensperioden". In een uiterst interessant betoog schetste spre ker de verschillende fasen van het mensenleven, vanaf de wieg tot 't graf, telkens wijzend op de typi sche karaktereigenschappen en uitingen van elke leeftijd afzon derlijk. De beide periodiek aftredende bestuursleden der ouderkommissie mevr. M. v. Campen-v. d. Ham men en de heer P. A. v. d Graaf werden herkozen. Met een dankwoord aan de heer Schmit voor zijn boeiend betoog, sloot de heer v. d. Heijden hierna deze zo welgeslaagde avond. St, Nicolaas bezoekt Waalwijk op 18 november a.s. Van de residentie van St. Ni colaas te Madrid ontvingen wij dezer dagen een telegram, dat gericht is aan alle kinderen van de schoenenstad Waalwijk en waar in gezegd wordt dat de goedhei lige man voornemens is om zon dag 18 november a.s. een bezoek aan Waalwijk te brengen. Het te legram luidt als volgt: Aan kinde ren schoenenstad Waalwijk. Sint komt 18 nov. a.s. stop zet schoe nen klaar, maar niet te veel stop denk om wortelen voor paard stop de secretaris, borribosa. Ónze speciale verslaggever is inmiddels per helicopter naar Madrid vertrokken om nadere gegevens omtrent tijdstip en wij ze van aankomst te verkrijgen. Wij wachten af of hij nog ooit terugkomt. G.E.O. speelt „Per Luchtpost". Op zaterdag 17 en zondag 18 november a.s. zal de toneelver. G.E.O., in de zaal van F v. Hel- voirt een opvoering geven van 't blijspel „Per Luchtpost" door Norman Krasna. Het is een on derhoudend en amusant stuk, dat de aanwezigen ongetwijfeld en kele uren aangenaam zal bezig houden. Hoewel over de opvoe ring uiteraard nog niets te zeggen is, mogen we toch stellen dat de verwachtingen hoog gespannen zijn. Met de opvoering van „De Vreemdeling" van Antoon Coo- len heeft deze nog jonge vereni ging zeer verdienstelijk spel laten zien. Zij heeft dan ook in zekere zin een reputatie op te houden. Op grond van hetgeen wij toen gezien hebben verdient G.E.O. zeer zeker een ruime belangstel ling, die zij, naar wij hopen, dan ook zal krijgen. Een zekere handicap is de zaal, die zich voor toneeluitvoeringen niet zo heel goed leent. Zowel de toneel- als de zaalruimte zijn nog al beperkt. Bovendien was de laatste keer het storend rumoer vanuit het aangrenzend café voor publiek en spelers allesbehalve prettig. Met een beetje goede wil kan het toch zo zijn, dat een uit voering ongestoord doorgang kan vinden. Het is eenvoudig een kwestie van fatsoen. De regie is in de deskundige handen van Jan v. d. Hoven. Fa. Schuwer opende nieuwe fabriek te Wijk. iJezer dagen werd door de schoenfabriek ia. Schuwer alhier te Wijk in het Land van Heusden en Altena een nieuwe fabriek ge opend. Up deze nieuwe labriek, die thans werk biedt aan een der tigtal mensen, worden per dag ca. dbü paar kinderschoenen gefabri ceerd, waarvan het grootste deel is bestemd voor de export, o.a. naar Duitsland, Noorwegen, Zweden, Zwitserland, Brits |Guy- ana en de Ned. Antillen. Zoals bekend worden door de fa. Schu wer de bekende „Jimmy Joy schoenen vervaardigd, op het model waarvan inmiddels octrooi is aangevraagd. Het bedrijf groeit zo snel, dat de directie reeds een uitbreiding van de nieuwe fabriek in Wijk overweegt. KN.B.B. District Waaiwyk De uitslagen van deze partijen waren Nooit Volleerd I car. pnt. brt. h.s.gem. Fr. Slaats 160 160 22 23 7.27 A. Slaats 160 160 24 28 6.66 v. Cromvoirt 160 160 28 27 5.71 J.Verheijden 145 145 40 21 3.62 Central I C. Teurlings 180 114 22 29 5.18 A. Teurlings 160 95 24 19 3.95 M.Teurlings 145 84 28 10 3.— v. d. Gouw 130 118 40 11 2.94 Eveneens in klasse C traden tegen elkaar aan: Ons Genoegen I (Jac. Passier) en B.S.V. I (Ad. v. Cromvoirt) Vanzelfsprekend zouden we haast zeggen moest hier G. Roo mer van Óns Genoegen het lood je leggen tegen de topspeler Ad. van Cromvoirt, die met een gem. van 27.69 en een hoogste serie van 113 car. zijn partij van 360 car. in 13 brt. beëindigde. Met een gem. van 12.92 en een hoogste serie van 36 moest Roo mer ditmaal het hoofd buigen voor de kleine geweldenaar van B.S.V. Jan Passier bleef o.i. met zijn gem. van 4.92 wel wat onder de verwachtingen en verloor in 26 beurten van G de Kroon van BSV. We twijfelen er echter niet aan of Jan Passier zal in de ko mende wedstrijden nog wel eens van zich doen spreken. Jac. Passier wist A. Maas te overwinnen met een gem. van 3.09, terwijl tot slot Jan Willemse met een fraai gemiddelde van 6.66 en een hoogste serie van 21, H. Lombarts van BSV overwon en daardoor de balans voor Ons Genoegen in evenwicht bracht. De eindstand was 4—4 en de uitslag der gespeelde partijen: G. Roomer 285 168 13 36 12.92 Jan Passier 145 128 26 26 4.92 Jac. Passier 130 130 42 12 3.09 J. Willemse 160 160 24 21 6.66 B.S.V. I A. van Cromvoirt 360 360 13 113 27.69 G de Kroon 145 145 26 18 5,57 A. Maas 115 95 42 19 2.26 Lombarts 145 140 24 21 5.08 Maandag 12 november a.s. treden tegen elkaar aan: 't Zwaantje I—Nooit Volleerd I, in het clublokaal van t Zwaan tje. Centra I—Ons Genoegen I in het clublokaal van Central. Nooit Voleerd IIIDVC II, in het cublokaal van Nooit Volleerd. Ons Genoegen II—Nooit Vol leerd II in het clublokaal van Ons Genoegen. Uitslagen en standen tot 9 nov. Hoofdklasse. HBS 1Eendracht TOP 1—KOT 1 Keesje 1HBS 2 4—4 6—2 1—7 Keesje 1 HBS'2 TOP 1 Eendracht HBS 1 KOT 1 WBC 1 le klasse. WBC 2—BVK 1 KOT 2—TOP 2 HBS 3Keesje KNA 1—Eendracht gsp. gw. vrl. gel. 20 12 7 1 11 3 2 11 5 0 10 10 0 7 8 1 4 11 0 3 13 0 16 16 20 16 16 16 KOT 2 20 BVK 1 20 WBC 2 20 Keesje 2 20 HBS 3 20 TOP 2 20 Eendracht 16 KNA 1 16 2e klasse. KOT 3—HBS 4 Keesje 3KOT 4 KNA 2—KNA 3 2—6 5—3 1—7 uitgesteld gsp. gw. vrl. gel. p Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik U enige plaats ruimte in Uw blad, waarin ik graag voor een enkele maal een antwoord zou willen geven op het stuk van de heer de Waard, hetgeen opgeno men was in Uw blad van maandag 1.1. Dit betoog, waarvan de lengte evenredig was aan de zwakte en dat voor een deel bestond uit per soonlijke beledigingen en voor een ander deel uit aperte onjuistheden en op demagogische wijze naar voren gebrachte gemeenplaatsen, heeft mijn bewondering voor de heer de Waard niet doen stijgen. Zijn klaarblijkelijke woede is voor voor mij echter het stellig bewijs, dat ik met mijn opmerking in de Raad van Sprang-Capelle de vinger op de zieke plek gelegd heb. Wie schreeuwt heeft pijn. In de eerste plaats moet ik de heer de Waard er op wijzen dat het College van Burgemeester en Wet houders van Sprang-Capelle op het gebied van pachtzaken een deskun dige in zijn midden telt, te weten notaris Waverijn, die in staat ge acht moet worden mijn eventuele ondeskundigheid te compenseren. Overigens geloof ik niet dat de heer de Waard in staat is mijn al of niet deskundigheid, op welk ge bied dan ook, te beoordelen. De verwarde mededeling van de heer de Waard, dat men alle maat regelen volkomen moet beheersen, is mij nog niet geheel duidelijk. Hij heeft waarschijnlijk iets anders be doeld, doch de emotie heeft hem het verkeerde woord doen kiezen. Zijn verwijt dat het College van Burgemeester en Wethouders van van Sprang-Capelle dictatoriaal zou optreden inzake grondaankopen, is eenvoudig belachelijk. Beurtelings hebben burgemeester Smit en de heer Waverijn de onderhandelingen over grondaankoop gevoerd en ik heb nooit enige klacht in deze ge hoord. De prijzen welke betaald worden, voorzien zowel in de eigen lijke grondprijs als in de schadever goeding van de gebruiker en deze prijzen zijn beslist niet lager dan de gebruikelijke. Dat ik de heer de Waard beschul digd zou hebben financieel voordeel te trekken uit zijn adviezen als voorzitter van de Noord-Brabantse Maatschappij van Landbouw, is een leugen. Ik heb er echter op gewe zen dat de heer de Waard een won derlijke positie inneemt en zeker doet hij dat als hij op een vergade ring van plattelandsvrouwen deze oproept te zorgen dat hun echtge noten geen grond aan een gemeen te verkopen, terwijl hij zelf ander zijds optreedt als aankoper van gronden voor een aantal gemeen ten. I Het ligt voor de hand, dat deze aankopen van gronden zeker niet gratis door de heer de Waard zijn verricht, hetgeen ik in de gemeen teraad naar voren heb gebracht. Het lijkt mij dan ook de hoogste tijd, dat de betreffende boeren de schellen van de ogen vallen en zich afvragen of iemand met een derge lijke merkwaardige dubbele functie wel hun vertrouwensman kan zijn. Ook lijkt het mij de hoogste tijd, dat de aandacht van de Minister gevestigd wordt op het m.i. on juiste feit, dat iemand die optreedt als aankoper van gronden tevens lid is van de Grondkamer. De mededeling van de heer de Waard althans niet zou weten zo tevreden waren over de aan- en verkoop van grond doet eigenaardig aan. Wil de heer de Waard hierme de suggereren, dat, als wij hem als aankoper voor onze gemeente had- den verzocht, alle aankopen „mak kelijk" zouden zijn verlopen, klaar blijkelijk dank zij zijn invloed op de ene zowel alk op de aindere plaats. Ik geef U de verzekering, dat wij onze medewerking aan het bestaan van zulke toestanden niet verlenen. Dat ik volgens de heer de Waar dalthans niet zou weten dat de verpachter een pachtcontract moet geven, kan niet slaan op mijn betoog in de raad. Hierin heb ik wel naar voren ge bracht dat verkoop van gronden herhaalde malen onmogelijk werd gemaakt door lieden die te elfder ure met zeer twijfelachtig bewijs materiaal waar wilden maken dat zij pachter waren en op grond daar van aanspraak maakten op een ver goeding, vaak tot stomme verbazing en grote woede van de betreffende eigenaar. Met nadruk wil ik nog beklem tonen, dat de Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw op geen enkele wijze betrokken was of genoemd werd in het gesprek in de Raad. Ik zal dus het voorstel van de heer de Waard om het boetekleed aan te trekken maar niet volgen, intelgendeel, ik handhaaf 'wat ik gezegd heb. Voor mij is hiermede de zaak afgedaan. Voor de Waalwijkse afdeling van de Derde Urde van om. Franciscus van Assisië en niet in het minst voor een ue±- tien-tal Waalwijkse Katholieken is de afgelopen donaeremy een dag van meer dan gewone betekenis geweest. Gekniem voor het altaar hebben deze dertien mensen mannen en vrouwen een belofte afgelegd, waardoor zij lid zijn ge worden van een werkelijke Orde. Voor de Almachtige uou hebben zij beloofd geheel hun leven de geboden van buu te onderhouden en de regel van de Derde Orde, zoals tue door Sint Fransiscus van Assisië is ingsteld. Tijdens een plechtige avond mis, die door de Directeur van de Derde Orde, Pater Telephorus, in de kapel van de Eerw. Zusters werd opgedragen, heeft deze wel zeer zinvolle plechtigheid plaats gehad. En met recht kan hier van zinvol gesproken worden. De Tertiaris een lid van de Derde Orde belooft bij zijn professie de geboden van God te onder houden en te streven naar steeds grotere volmaaktheid in het le ven d.w.z. een steeds inniger ver eniging met Christus. Bovendien belooft hij de leefregels van de Derde Orde te onderhouden en zich door de Franciscaanse geest te laten leiden. Dit is inderdaad geen geringe zaak. Het is een plechtige en welbewuste bevesti ging van de doopbelofte, zodat t verwaarlozen ervan een fout is. D„e Kerk schenkt de Tertiaris wel de voordelen van de professie als toewijding aan iG°d en inlijving bij een werkelijke levensgemeen schap; zij bespaart hem echter het nadeel, dat de kloosterlijke pro fessie wel heeft: dat elke grote overtreding hem met zonde en schud zou belasten. Door de pro fessie is de Derde Ordeling ge bonden aan God 'en de naaste, staande midden in de wereld. Hij is bijzonder geroepen als lidmaat en helper van Christus, het werk van de Verlosser mee te volbren gen. Is het voor velen niet een ge ruststellende gedachte, dat er in deze tijd toch nog meer mensen dan men denkt in de wereld zijn, die zich werkelijk tot het uiterste inspannen de Christelijke vol maaktheid te betrachten? De Derde Orde van Sint Fran ciscus is voor al degenen, die werkelijk trachten een goed Christen te zijn een waardevol in stituut. Niet voor niets hebben alle pausen met bijzonder veel waardering gesproken over deze orde en een groot aantal Pausen, zo ook Paus Pius XII, hebben hun plechtige belofte als Tertiaris af gelegd. De Waalwijkse afdeling wordt een bloeiende afdeling. Steeds meer komen mensen de bijeen komsten bijwonen, die eens per maand gehouden worden onder leiding van Pater Telephorus. Er is zelfs een jongeren afdeling in oprichting; een twintig-tal jonge ren volgen regelmatig de vor- mingslessen. Ongetwijfeld zijn er nog meer mensen en jongelui, die iets voelen voor de Derde Orde. Dat zij dan eens een bijeenkomst bij wonen, zoals die iedere eerste dinsdag van de maand in het zaal tje naast de kapel van de Eerw. Zusters gehouden worden. Moskou geeft Mongoolse troe pen in Hongarfje opdracht te plunderen en te moorden De Russische troepen, welke momenteel Hongarije uitmoor den, bestaan voor het merendeel uit Mongolen. Zij ontvangen geen voedsel van de Russische legerleiding en moeten zelf maar zien hoe zij aan de kost komen. Zij hebben van Moskou opdracht gekregen om het land te plun deren zoveel zij kunnen. Zij be gaan dan ook de verschrikke lijkste beestachtigheden. Uit Hongarije gevluchte men sen vertellen dat de toestand met geen pen te beschrijven is. Overal langs de wegen treft men hopen doodgetrapte en doodge slagen mannen en verkrachte vrouwen aan. Alle verpleegsters van een ziekenhuis uit Boeda pest zijn door de sovjets wegge voerd. Geen is er teruggekomen. Iedereen weet, zo zeggen zij, wat dit voor de vrouwen betekent. Russische tanks schieten in het wilde weg op vrouwen en kin- ren. En nog gebruikt men in de Verenigde Naties een termino logie als „de Russen worden verzocht uit Hongarije terug te trekken." De vrije wereld is mede schul dig- aan de onmenselijke gebeur tenissen in Hongarije door zich te bepalen tot nietszeggende pro- testmeetingen en een uitermate slappe houding in de volkeren organisatie. Het verschrikkelijke alterna tief moge dan oorlog zijn, maar hoe lang denkt men nu nog ver schoond te blijven van de Russi sche moordenaars Dr. KORTENHORST 70 JAAR. Vandaag viert de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, zijn 70ste verjaar dag. Meer dan 30 jaar is hij Ka merlid, waarvan bijna 'n kwart eeuw op de hoogste bank van de katholieke fractie. In 1948 werd dr. Kortenhorst Kamervoorzit ter. Sindsdien is hij met steeds breder vertrouwen voor deze functie voorgedragen. Hij is nu op die plaats een man van nati onale allure. Met dank voor de plaatsruimte, H. WINKELMAN. T-4 6—2 uitgesteld KOT 3 HBS 4 Keesje 3 KNA 2 KNA 3 KOT 4 gsp. gw. vrl. gel. p. 20 14 6 0 28 20 12 8 0 24 20 9 11 0 18 16 8 8 0 16 16 7 9 0 14 20 6 14 0 12 Het nieuwe lid A. Simons van HBS sneelt 35 car. Bij de GEMEENTE AMSTERDAM kunnen worden geplaatst: leeftijd: 20 t/m 45 jaar. Bij gebleken geschiktheid en mdien niet ouder dan 39 jaar, is te zijner tijd aanstelling tot wagenbestuur der en/of buschauffeur mogelijk. leeftijd: 20 t/m 30 jaar. o.a. voor onderhoud en reparatie van riolen, voor werkzaamheden bij het waterleidingnet of bij e CfQQTl pf Leeftijd: tot 45 jaar. voor het verrichten van alle voorkomende werkzaam heden o.a. als handlanger of centrifugist in de wasserij; straatreiniger wagenpoetser in de tramremises en autobusgarages, handlanger of keukenknecht in een ziekenhuis of in een tehuis voor ouden van dagen; terreinknecht op een buizenterrein; entrepötwerker bij het handelsentrepot; transportarbeider bij de gasfabrieken of voor alge mene dienst; aswerker of ketelroeter bij do elektrische centrale s. Leeftijd: tot 45 jaar. in het bezit van het rijbewijs B. C. E. Leeftijd: tot 40 jaar. leeftjjd: tot 50 jaar. Bij gebleken geschiktheid volgt aanstelling in vaste gemeentedienst. Nadere inlichtingen omtrent de arbeidsvoorwaarden khnnen aan onderstaand adres en ook bij de Gewes telijke Arbeidsbureaus ter plaatse worden verkregen. Sollicitatiebrieven onder No. 5018 met links boven aan de betrekking waarvoor men solliciteert en daar onder de naam, geboortedatum en adres in blokletters in te zenden bij de Directeur der Gem. Personeels voorziening, Sarphatistraat 92, Amsterdam (C).

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3