De Echo van het Zuiden Grote FANCY-FAIR Binnen- en Buitenland do Langstraat ten bate van 't uniformenfonds der Waalwijkse Kajotters-drumband Sprang» Gapolle Gapeile Sprang Waspik Orunen Heusden MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 79e JAARGANG No. 88 Felle veroordeling van commu nisten door dr. Drees. In felle bewoordingen heeft de minister-president Dr. Drees tij dens de zitting van de Tweede Kamer op vrijdag j.l. het commu nistische optreden in Hongarije veroordeeld. Dr. Drees sprak van de moord door de beulsknechten van het communisme. Men moet ver in de geschiedenis teruggaan, aldus de minister-president, om een daad van een dergelijke laag te te vinden. Het is de communis ten niet gelukt, zo zei hij, de jeugd los te scheuren van de vrijheids gedachte. De kinderen in Honga rije hebben vooraan gestreden. „Waar hebben zij het vechten ge leerd?", vroeg dr. Drees en hij gaf zelf het antwoord: ,,In de com munistische jeugdorganisatie, al is het natuurlijk nooit de bedoe ling geweest dat zij zich tegen de Russen zouden keren." Het verbieden van de commu nistische partij achtte dr. Drees in een rechtsstaat als Nederland niet mogelijk en niet nodig. Het Nederlandse volk zal zich steeds meer van het communisme afwen den, zo meende hij. Voor de tweede maal verlieten de kamerleden de vergaderzaal, toen sovjet-handlanger Wagenaar beweerde dat kardinaal Minds- zenty veel ellende over Hongarije had gebracht. Tijdens de rede van dr. Drees betuigde de publieke tribune zijn bijval in een donderend applaus. Hongarije. „Wat Hongarije nodig heeft zijn daden, nu. Er is al te veel ge- praat in de UNO en er wordt te veel gestemd. De regering van Kadar laat de Hongaren door de Russen uitmoorden. Alle motie ven, die zijn aangevoerd om de Russische inmenging goed te pra ten, zijn vals. Het is niet waar dat de vrijheidsstrijd van thans bedoeld is om het regiem van vóór de oorlog te herstellen". Deze energieke eis is aan de UNO gesteld door Jozef Kardi naal Mindszenty, primaat van Hongarije. Hij werd zondag pas in Wenen bekend gemaakt door de Westerse journalisten, die in de Hongaarse hoofdstad waren vast gehouden na de Russische overval van vorige week zondag. Nehroe heeft begrip voor het optreden der Russen. President Nehroe van India noemde zaterdag de Russische slachtingen in Boedapest „een ernstig conflict tussen Hongaarse burgers". De kampioen van het neutralisme gaf zijn zienswijze aan duizenden Indiërs in Calcut ta. „Russische troepen mogen in Hongarije zijn", aldus Nehroe, „krachtens het pact van War schau. Het is precies hetzelfde als in andere delen van Europa, waar vreemde strijdkrachten gelegerd zijn onder de bepalingen van het NATO-verdrag". De Indiase huichelaar had geen directe kri tiek op het optreden der Russen in Hongarije en Polen. Hij gaf evenwel toe, Bat er in die landen ,een gemis heerst aan burgerlijke vrijheid". (Volkskrant). Radio-rede van. Paus Pius XII. Binnen drie uur na zijn we gens de internationale spanning drie weken vervroegde terug keer uit Castel Gandolfo, heeft paus Pius de Twaalfde zaterdag avond in een radiorede .vanuit zijn werkkamer in het Vaticaan de regeringen en volkeren der gehele wereld hartstochtelijk opgeroepen alles te doen om de vrede te be waren en de volkeren hun recht matige onafhankelijkheid te ge ven. Deze krachtigste rede na het herstel van de Paus is te verge lijken met zijn vredesoproep acht dagen voor het uitbreken van de tweede wereldoorlog. Zowel het Westen als het Oosten riep de Paus op gevolg te geven aan zijn woorden: „Vrede en vrijheid: het uur is gekomen waarop deze zwaarwichtige woorden geen ver dere verdraaiing meer toelaten aldus de heilige Vader, die ken nelijk niet enkel dacht aan het Russische optreden in Hongarije, maar ook aan dat van Israël, En geland en Frankrijk in Egypte. (Volkskrant) Koningin weer thuis. Koningin Juliana is zaterdag morgen omstreeks 6 uur per vlieg tuig op Soesterberg aangekomen. Prins Bernhard was ter ontvangst op het vliegveld aanwezig. Hare Majesteit was in een DC-3 van de Nederlandse luchtmacht ver trokken van het vliegveld Fonta- narossa op Sicilië, op welk Itali aans eiland zij enkele weken va kantie heeft genoten. Koningin en Prins zullen, van avond in t gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag de uitvoering bijwonen die het Nederlands Ballet geeft ten bate van het nationaal comité Hulp verlening Hongaarse Volk. De- avond was aanvankelijk belegd ten bate van het revalidatie-cen- trum voor Nederlandse blinden, maar de stichting Het Nederland se Blindenwezen heeft van de op brengst willen afzien. Nederlanders terug uit Boedapest liana onderscheiden met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, welke onder scheiding hem destijds tijdens een bijeenkomst ten huize van de ge decoreerde door de Edelachtbare Heer Burgemeester Smit op de borst werd gespeld. Onder meer dan gewone belang stelling is zaterdagmiddag 't stof felijk overschot van de heer Huijs- man op de algemene begraafplaats aan de Heistraat ter aarde besteld. Aan het graf werd gesproken door ds. Trouwborst, die tevoren in de woning van de overledene 'n rouw dienst had geleid, en vervolgens door de president-kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente, de heer M. Rijken Mzn. en door notaris Wave rijn, die sprak namens het bestuur van het waterschap „Het Zuideraf- wateringskanaal" en. uit naam van de voormalige waterschappen, waar bij de gestorvene tijdens zijn leven leiding had willen geven. Een neef van de overledene sprak tenslotte een dankwoord. Met het verscheiden van de heer Huijsman is een verdienstelijk man heengegaan. Zijn naam zal bij al len die hem kenden en met hem mochten samenwerken in het be lang van de gemeenschap, in herin nering blijven. Zijn rust zij in vre de. In goede welstand maar scherp getekend door emoties arriveer den zondagavond in Wenen de zes Nederlandse journalisten, die zich door de verraderlijke Russi sche overval op Boedapest op de „zwarte zondag van 4 novem ber tijdelijk van de vrije wereld zagen afgesloten. In hun gezel schap bevonden zich nog enkele andere Nederlanders. Vermist Noors vliegtuig terecht. Het Noorse passagiersvliegtuig dat sedert woensdag op 'n vlucht van Trondheim naar Oslo werd vermist, is terecht. Het heeft in de bergen v. Midden-Noorwegen 'n noodlanding moeten maken. Tien van de twaalf inzittenden hebben het ongeluk overleefd. Het toestel is teruggevonden op de 1540 meter hoge Hommelfjell, ten oosten van Tolga. standigheden, geeft hoop dat te ge legener tijd ook betere resultaten zullen kunnen worden vermeld. De invallers toonden ware clubgeest door niet te schromen overmachtige tegenstanders te lijf te gaan en met ere te verliezen. De detailuitslagen luidden: Schavo 1 De Vrije Pion 1 A. v. LoonW. Goedhart 01 W. v. OstadeH. Bogers 10 A. MooijJ. v. Tilborgh 10 C. BeltermanJ. Benschop 01 S. DaalderopH. J. Smith Vz H. HaansW. Kieboom 10 van de Ben H. v. Oversteeg 10 H. BeversH. Weistra 10 P. Mutsaers A. W. F. Wooning 10 F. FievezC. v. Baardwijk 10 Totaal 7 Vz2 Vz Lesavond Bescherming Burgerbevoking. Op donderdag 15 november a.s. avonds half acht, zal ten ge meentehuize van Sprang-Capelle een lesavond gehouden worden voor de leden van de afdeling Be scherming Burgerbevolking Spr.- Capelle. Deze lesavond wordt ge geven door de heer F. J. Bijvoet, Kringhoofd B.B. in Kring 3. Er zal ook een filmstrip worden ge geven, terwijl een bespreking ge houden zal worden over te houden De heer J. Huijsman overleden. Stoffelijk overschot zaterdagmiddag ter aarde besteld. In de loop van de dag werd 1.1. woensdag bekend, dat de heer J- Huijsman, een zeer bekende per soonlijkheid te dezer plaatse en ver re omgeving, die in het verleden zeer veel verdienstelijk werk in het algemeen belang heeft gedaan, op ruim 76-jarige leeftijd te Amers foort was overleden. De overledene, die vooral in land- bouwkringen meer dan gewone be kendheid genoot, vond naast zijn vele werk en zorg voor het eigen landbouwbedrijf, toch nog lust zijn gaven ook op ander terrein in dienst van de gemeenschap tè stellen. Hij was mede-oprichter van de plaatselijke boerenleenbank en heeft aan deze instelling sedert de op richting als lid van het dagelijks bestuur, eerst als gewoon bestuurs lid en later als directeur, mede een belangrijk aandeel in de leiding dezer bank gehad. Voor polderaan gelegenheden toonde hij steeds een bijzondere interesse en bij verga deringen van de waterschappen, die hij of als ingeland of als be stuurslid moest bijwonen, liet hij slechts bij hoge uitzondering ver stek gaan. Hij maakte deel uit van het bestuur van de „Binnenpolder van Capelle", van het waterschap „Ten van de Capelse Vaart", alsmede van het waterschap „Het Zuiderafwateringskanaal" en ande» re. Behalve als bestuurslid heeft hij de belangen van deze waterschap pen ook verschillende jaren als voorzitter mogen behartigen. Tal van verbeteringen en belangrijke veranderingen op waterschapster rein heeft hij mee helpen voorbe reiden en zeer veel kon men bij de besprekingen, voorafgaande aan veranderingen of verbeteringen, profiteren van de kennis en de rijke ervaring van de overledene op het terrein van waterschapszaken. Ook op ander terrein heeft de ontslapene de gemeenschap mogen dienen. Zo heeft hij meer dan 30 jaar zitting gehad in het college van kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. gemeente van 's Grevel- duin- en Vrijhoeve-Capelle, in het begin als notabel, doch later als kerkvoogd en ten slotte tot zijn uit treden uit dit college ook enkele- jaren als president-kerkvoogd. Aan het slot van deze opsomming, die waarschijnlijk nog niet geheel en al volledig is, willen we ook nog aan stippen dat hij tal van jaren zitting heeft gehad in het Burgerlijk Arm bestuur van Capelle en in het be stuur van de Chr. schoolvereniging te dezer plaatse. Enige jaren geleden werd de thans ontslapene door H.M. Koningin Ju- Comité van actie hulpverlening aan Hongarije opgericht. Zoals elders, zal ook in de ge meente Sprang-Capelle een actie voor hulpverlening aan Hongarije worden begonnen en het kan niet anders of alle ingezetenen van onze gemeente zullen deze actie spontaan steunen en ieder zal naar vermogen bijdragen om deze actie zo schitte rend mogelijk te doen slagen. Het comité, waarin zowel Sprang als Capelle en Vrijhoeve-Capelle is vertegenwoordigd, wordt gevormd door de dames mevr. Smit- de Graaf en mej. P. J. Rijken, de heren wet houders dr. Winkelman en notaris Waverijn met de gemeentesecreta ris de heer M. v. Prooijen, alsmede de heren G. de Beer, J. W. Genuit, J. v. d. Heide, H. M. J. Kommers. A. J. Kuijsten, J. Maris, Chr. van Peer en M- J. Treffers. Men deelt ons mede dat vrijdag 16 november des avonds om 7 uur het comité ten gemeentehuize in vergadering bij een hoopt te komen. Burgemeester Smit door ziekte buiten functie. Burgemeester A. Smit zal, naar we vernemen, gedurende lange tijd zijn functie niet kunnen waarne men, daar hij een dezer dagen ter verpleging is opgenomen in het sa natorium „de Klokkenberg" te Bre da. We hopen dat verpleging en be handeling dra hun genezende wer king zullen doen gelden en dat hij uiteindelijk algeheel hersteld in de gemeente mag terugkeren. De eerste wethouder, dr. Winkel man, zal tijdens de afwezigheid als loco-burgemeester optreden. Nieuwe leiding. In de plaats van de heer Louis Sars, die bedankte, is tot dirigente van de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" bendemd mej. Ant. Blom te Waalwijk. Verkoopdagen Dameskrans. De Ned. Herv. Dameskrans houdt dinsdag 13 en woensdag 14 novem ber e.k. in het gebouw Elthato een van de dit jaar door de leden ge maakte goederen en handwerken. Er zijn ook enig attrakties, bene vens een thee- en koffieschenkerij. Dinsdagnamiddag half drie zal ds. Trouwborst deze verkoopdagen ope nen. Beide dagen is het gebouw voor belangstellenden geopend van 's middags half 3 tot 6 uur en des avonds van 7 tot 10 uur. Dankstond. In de Ned. Herv. kerk wordt don derdag 15 nov. e.k. des avonds half acht een dankstond voor het gewas gehouden, waarin hoopt voor te gaan ds. Trouwborst. „De Vrije Pion" speelde tweede competitie wedstrij d. De plaatselijke schaakvereniging „De Vrije Pion" speelde woensdag avond 7 nov. 1.1. te Tilburg haar 2de competitiewedstrijd voor de Nrd.- Brabantse Schaakbond. Had de eer ste wedstrijd de kleinst mogelijke nederlaag 4%5Vz tot uitslag, thans was men voor een zware opgave ge steld, daar de tegenstander „Scha vo I" één der sterkste teams in haar afdeling is. Een door ziekte van enige leden verzwakt team aan vaardde de reis met de wil om een debacle te voorkomen. Toen tijdens de wedstrijd achter eenvolgens de score tot 7—0 ten na dele van ons plaatselijk team was opgelopen, geleek het er op dat de luidj es van Wendelnesse met lege handen de wildernis zouden Wor den ingestuurd. Dit is hun be spaard. Aan het vijfde bord kwam een moeizame remise tot stand, na dat de spelers ruim drie uur het elkaar wel erg zuur hadden ge maakt. Onze eerste bordspeler schaakte een zeer goede partij en wist onbedreigd op vernuftige wijze zijn tegenstander tot opgeven te dwingen. Aan 't vierde bord maak te onze plaatsgenoot het zijn tegen stander zo lastig, dat deze in hevi- be tijdnood kwam te verkeren. In een gecompliceerde stelling scheen het, dat de tegenstander de juiste voortzetting vond, doch het vallen van de vlag deed hem sneven in het zicht van de behouden haven. Voor onze plaatsgenoten zal het in deze afdeling een zware compe- titiestrijd worden, doch een 7Vz 2Vz uitslag tegen één der sterkste teams, bereikt onder vermelde om- cursussen. A£d. Sprang-Capelle—Waspik Chr. Metaalbedrijfsbond. Bovengenoemde afdeling houdt a.s. vrijdag 16 november, des avonds half acht in de zaal van de Chr. Volksbond te Sprang een vergadering met filmvertoning voor de leden met hun huisgeno ten. Naast een kleurenfilm en een tekenfilm zal als hoofdfilm ge draaid worden: de reis van Ko ningin Juliana en iPrins Bernhard naar de West. De districtsbestuurder van de bond de heer J. Lanser, zal 'een propagandistisch woord spreken. Collecte voor Hongarije. In onze gemeente wordt een comité gevormd ter voorbereiding van een collecte ter leniging van de nood van het Hongaarse volk. Uit alle geledingen van de bevoking zijn personen aange zocht in het comité zitting te ne men, terwijl een aantal dames zul len worden aangezocht as collec- trices. Een opwekking aan de ingeze tenen, voor het arme geteisterd Hongarije mild te geven is wel overbodig. Wij vertrouwen dat eenieder naar vermogen voor dit doel zal willen offeren. Dankuur voor gewas en arbeid. In de Ned. Herv. en Geref. Kerken alhier zal a.s. woensdag avond, 14 november, des avonds half acht, dankuur voor gewas en arbeid gehouden worden. In de Ned. Herv. Kerk hoopt ■daarin voor te gaan Ds. A. M. Lindenberg van Klundert: in de Geref. Kerk hoopt voor te gaan Ds. N. W. v. d. Hout. Excelsior naar Concours. De Chr. Gemengde Zangver eniging Excelsior alhier zal a.s. zaterdag 17 november te Rotter dam deelnemen aan een zang- en muziek-concours, dat wordt ge houden in de Nieuwe Evangeli sche Kerk in de Jan van Loons- laan aldaar. Excelsior zal uitkomen in de superieure afdeling. Als verplicht nummer zal wor den gezongen: Voorjaarshymne van J. G. van Herwaarden en als vrij nummer: Sanctus van ,W. F. Kools. Excelsior zal onder leiding van haar directeur de heer Jac. Groen uit Heusden, om 6 uur optreden. Wij wensen de heer Groen met zijn koor, dat zich voor dit con cours reeds lang serieus heeft voorbereid, veel succes toe. Carnavalsbal uitgesteld. In verband met de internationale toestand werd 't voor zondagavond j.l. georganiseerde carnavalsbal tot nader te bepalen datum uitgesteld. Toen de Kaj otters-Drumband in september 1955 het le lustrum vierde met een suksesvol natio naal Drumbandconcours, was er door leden van de Drumband 'n comité gevormd, dat ten doel had gelden bijeen te brengen voor 'n verdere noodzakelijke uniforme ring. Hard werd er gewerkt en het resultaat was dat in januari 1956 twee grote stukken stof, te- samen 85 m. en ter waarde van pl.m. 1000.bij het bestuur thuisbezorgd werd. Was het op die concoursdag niet zo'n bar slecht weer geweest dan zou de Drumband bijna uit de brand zijn geweest. Maar door de slechte weersomstandigheden had men een financiële strop van om de 1400.Weliswaar werd deze schadepost gedekt door de grote jubileumloterij, maar van een stevige basis voor het uni formenfonds was geen sprake. Toen de Drumband in juli van dit jaar in Amsterdam het Ne derlands kampioenschap van de Kajotters-Drumbands behaalde, ontving men enkele mooie gif ten. Doch er is met de unifor mering van dit 50 man sterke korps een groot bedrag gemoeid. Alleen de colberts vragen buiten de stof een bedrag van ongeveer 3000.-. Daarbij komen dan nog de hoofddeksels en de speciale uitmonstering. Er werd naar nieuwe moge lijkheden gezocht en deze wer- de spoedig gevonden. De oud pa pier-actie begon en deze actie ontketende een grote activiteit onder de leden van de Drum band. Dag en nacht waren zij in de weer om bij hun „klanten"' het oude papier op te halen. Hoe groot de medewerking is, mag wel blijken uit het feit dat door ruim 60 fabrieken en winkeliers het oud papier bewaard wordt. Baarbij komt nog een groot aan tal particulieren en het is begrij pelijk dat de drummers handen vol werk hebben. Bakfieten en af en toe bestelwagens worden gratis beschikbaar gesteld aan de ophaaldienst en de opslag plaatsen, die men ook weer gra tis kreeg, puilen uit. In enkele maanden was er al meer dan 12 ton bij elkaar gebracht en groot was de teleurstelling toen bleek dat de waarde zo gezakt was. Maar zij gaan met nog groter en thousiasme het oud papier op halen. Bij berekening bleek dgt, als de actie zo blijft gaan als op dit moment, er toch nog 3 jaar mee gemoeid zijn, het benodigde bedrag bijeen te brengen. Dus werd opnieuw naar een oplos sing gezocht en... ook gevonden. Óp 16, 17 en 18 november a.s. zal in de zaal „De Gecroonde Leersse" een groots fancy-fair worden gehouden. De Drumband heeft kosten noch moeite ge spaard om vele en waardevolle prijzen beschikbaar te stellen. Een bijzonder woord van dank aan de middenstand en de fabri kanten, die hiervoor ook hun beste beentje hebben voorgezet en mooie prijzen beschikbaar stelden. Bij u rijst de vraag natuurlijk: Wat is daar te koop? De grootste attractie is natuurlijk „het rad van avontuur", dat onafgebro ken zal draaien en waar fantas tische prijzen te winnen zijn, zo als autopeds, kinderfietsjes, klok jes, polshorloges, prachtige le vensgrote babypoppen, reusach tige beren, schoenen, huishoude lijke artikelen en duizend en een 'speelgoederen. Verder kan men z'n geluk beproeven bij de schiet en sigarettenstands, ballen gooi en, enveloppensport, hengel- en touwtrekstands, peperkoekloten en grabbeltonnen. Men kan de naam raden van een reuze pop, het droombeeld van ieder kind; er staat een grote pdt met erw ten, waaraan prachtige prijzen verbonden zijn. Voor foto's van de Drumband kan men ook te recht en er wordt alles in het werk gesteld een speciale Drum band-krant met attracties klaar te krijgen. Elke avond worden extra loterijen gehouden, waar van de opbrengst geheel ten goe de komt van het zo zwaar be proefde Hongarije. De entrée is gesteld op 10 ct., tei'wijl er zaterdag- en zondag middag speciale kinderattracties zijn. Het is dus de moeite waard op een van deze dagen een be zoek te brengen aan deze Drum band fancy-fair. En wat 't voor naamste isu steunt er de Drum band mee, de Drumband die de sympathie van Waalwijk en ver daar buiten heeft verworven. Van het welslagen van dit fancy- fair zal het afhangen of de Drumband in 1957 compleet,ge üniformeerd zal zijn. Niet alleen mooi geünifor meerd voor 't oog, maar zeer ze ker tegen de gure en natte dagen want nog steeds trekken de Waalwijkse Drummers in hun blousen door de straten, wat naar ons begrip in deze tijd van het jaar onverantwoordelijk is. Laat daarom geheel Waalwijk door z'n bezoek aan het Drum band fancy fair de Drumband steunen en zeggen Het hele jaar zijn zij present, Je kunt ze altijd vragen, Wij helpen hen aan 'n uniform Voor koude en natte dagen. St. Nicolaas-Winkelactie. De St. Nicolaas-Winkelactie van de R.K. Winkeliersvereniging start a.s. vrijdag 16 november. Donder dagavond zal deze actie worden in geluid met een muzikale wandeling van de harmonieën, terwijl dan te vens via een geluidswagen het pu bliek opmerkzaam zal worden ge maakt op de winkelactie, die loopt tot 5 december. Er zijn, naar wij vernemen» 65 deelnemende winke liers, die kenbaaar zijn aan een raambiljet „Deelnemer". In totaal zullen in de komende weken pl.m. 2000.- aan prijzen aan, de kopers worden geschonken, waaronder 'n televisietoestel ter waarde van i 1100, of goederen ter waarde van j 1100. Vanaf 23 november tot en met 4 december mogen de winkels op alle werkdagen (dus ook op dinsdag) geopend zijn tot 9 uur, op de vrijdagen tot 10 uur. Via een huis-aan-huis-folder zal de organisatie van de actie nog na der worden uiteengezet. St. Nicolaas op bezoek. Op zondag 25 november zal St. Nicolaas, vergezeld van zijn knech ten, zijn jaarlijks huisbezoek aan Drunen brengen. Evenals andere jaren zal de H. Man op zijn schim mel een rondrit maken door onze gemeente en op het gemeentehuis officieel worden ontvangen. Het St. Nicolaas-comité is reeds bezig met de organisatie voor een goede ont vangst van dit hoge bezoek. Inbraak. In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de nieuwe kleuterschool alhier. De zaak werd flink overhoop gehaald, terwijl de inhoud van de missie-busjes werd meegenomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Aanrijding. Zaterdagmiddag had op de nieu we weg onder het spoorwegviaduct een aanrijding plaats. De 30-jarige Zijlmans uit Raamsdonk werd bij 't onverhoeds oversteken van de rij weg gegrepen door een passerende personenwagen. Het slachtoffer werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Dr. v. d. Wouw verleende de eerste hulp. De bestuurder van de perso nenwagen treft geen schuld. Loterij. De duivensportvereniging „De Vredesduif" viert dit jaar haar 10- jarig bestaan. Ter gelegenheid hier van heeft deze jubilerende vereni ging een loterij georganiseerd ter versterking van de kas-positie. Het zal deze sympathieke vereniging, die o.a. reeds meermalen een t.b.c.- vlucht organiseerde, zeer zeker wel lukken om al haar loten geplaatst te krijgen. Demonstratie. Door mej. v. d. Schoot, demon- stratrice van de oliefabrieken Calvé Delft, zal op donderdag 15 novem ber in de zaal van café H. v. Delft een demonstratie worden gegeven van wat men met Calvé-producten kan maken. Deze demonstratie avond wordt aangeboden door de firma A. v. d. Hooven en A. Wage- makers. Aanvang half 8. Speelgoedshow. Blijkens de in ons blad voorko mende advertentie zal a.s. donder dagavond in de zaal P. Klerkx al hier een speelgoedshow worden ge houden, waarop de heer J. Hens- kens zal spreken over het in deze tijd wel zeer actuele onderwerp „de waarde van het speelgoed bij de op voeding van het kind". Tevens zal de heer Henskens dan ook een demonstratie geven van 't verschillende soort speelgoed. Een avond die iedereen, die in de ko mende weken zal moeten gaan ko pen, niet mag missen. De enorme verscheidenheid van speelgoed die aan de markt is, en de grote bete kenis van het juiste speelgoed voor het kind, maakt voorlichting op dit gebied noodzakelijk. Het is dan ook toe te juichen dat de firma J. van Loon ook dit jaar weer een derge lijke voorlichtingsavond heeft kun nen organiseren, waarvoor zeker weer de nodige belangstelling zal bestaan. Tevens zal deze avond nog een interessante wedstrijd worden gehouden. Aanvang 8 uur. Vergadering Werkmeestersband. De Ned. Bond van katholieke werkmeesters houdt a.s. woensdag in de zaal van café v. Delft een al gemene ledenvergadering. Aanvang 8 uur. Vergadering Vredesduif. De duivensportvereniging „De Vredesduif" houdt a.s. vrijdagavond 16 november in café v. d. Geld een algemene ledenvergadering. De agenda vermeld o.a. kampioenen dag der B.B.C. Aanvang 8 uur. St. Nicolaasmarkt te Heusden. Op donderdag 15 november a.s. wordt in Heusden een speciale maandmarkt georganiseerd, die het karakter van een St. Nicolaasmarkt zal hebben. Ongeveer een maand geleden werd de zilveren maand markt gehouden en door de zeer slechte weersomstandigheden is de ze wel enigszins „in het water ge vallen". Het was toen reeds de be doeling de Heusdense maandmarkt meer in het middelpunt der belang stelling te brengen en met dit stre ven blijft men, ondanks het minder grote sukses van de jubileummarkt, toch doorgaan. Rondom het nieuwe stadhuis van Heusden wordt op donderdag 15 november een St. Ni colaasmarkt gehouden, waar het prettig en sfeervol kopen zal zijn. Vanaf de stadhuistoren zal carril- lonbespeling plaats vinden en het belooft, mits de weersomstandighe den gunstig zijn, veel te worden. Voor de Bommelerwaard zal een extra busdienst naar Heusden rij den. Deze vertrekt uit Poederoijen 9.00 uur; Aalst 9.15 uur; Nederhemert Nz. 9.25 uur; Del wijnen 9.35 uur; Well 9.40 uur; aan komst Heusden 10.00 uur; vertrek Heusden 13.00 uur. Avondkookcursus. Aan de Fatima-school alhier zal met ingang van 15 november a.s. een avondkookcursus worden gege ven. Deze cursus zal ongeveer vijf maanden duren. Deelneemsters kun nen zich tot uiterlijk 15 november a.s. aan bovengenoemde school op geven.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5