WAALWIJK SPORT D.V.S.V. gaf voortreffelijke uitvoering 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 6 Elshout Opbrengst collecte. De collecte in de afgelopen maand voor herstel aan eigen kerk, heeft ruim 153.opgebracht. Hulp aan Hongarije. De bidstonden die de afbelopen week iedere avond gehouden zijn, waren erg druk bezocht. Ook de huis-collecte, waarvoor zich spon taan ruim twintig collectanten had den opgegeven, is schitterend ge slaagd. Rikconcours. In café Klerks werd door de bil jartclub „E.E.B.C." een rikconcours gehouden. De uitslag was als volgt: eerste prijs C. v. Esch, 125 pnt.; tweede prijs W. v. Wijk 114 pnt.; derde prijs A. Merkx 113 punten; vierde prijs G. Klerkx 101 punten. Damesprijs mevr. Schapendonk 97 punten. Troostprijs J. Wolfs met 68 punten. Uitvoering uitgesteld. Wegens bijzondere omstandighe den zal de uitvoering van de fan fare, voor ere-leden, donateurs en "begunstigers, die voor a.s. zondag was vastgesteld, niet doorgaan. Na dere datum wordt nog bekend ge maakt. Opening winkelweek. De winkelweek zal a.s. donder dag met muziek worden geopend. Om 7 uur afmars vanaf café Klerks. Daarna rondgang door een gedeel te van het dorp. De Smashers. Afgelopen week-end speelden de teams van de tafeltennisvereniging „Smashers" weer competitiewed strijden. De behaalde resultaten waren weer behoorlijk. Heren: P.N.E.M. 1 (Den Bosch)— Smashers 1 28 Smashers 2Advance (Boxtel) 55 Smashers 3Never despair Den Bosch 100 Gladiatoren (Den Bosch) Smashers 5 bij 23 gestaakt. P.T.T.C. (Oss)Smashers 4 46 Dames: SmashersDen Bosch 46 Bezoek van St. Nicolaas. Ook dit jaar zal St. Nicolaas weer een bezoek brengen aan onze paro chie. Het ligt in de bedoeling dat de Sint met gevolg op zondag 25 november aan de Kapelstraat arri veert en dan, begeleid oor de Ker kelijke Fanfare en de jeugd, door verschillende straten trekt. De mo gelijkheid wordt onderzocht of de Sint tijdens deze rondgang een klei ne rust kan maken. hers" werd een onderlinge compe titie gehouden om het clubkam pioenschap. Twee fraai bekers wa ren beschikbaar. Mej. Toos Merkx wist zich ongeslagen als eerste te plaatsen. Dini v. Sluisveld werd 2de en de verliezersronde werd gewon nen door Jo v. Son. Voldoende capaciteiten voor stukben van hoger gehalte. Vlijmen Buurtvereniging Onze Driekleur. Zaterdag 10 november kwam de Buurtver. Onze Driekleur in café v. Buul bijeen om haar jaar lijks feest te vieren. Het bestuur had wederom voor een prachtig programma gezorgd. Alle leden waren zeer voldaan over deze mooie feestavond. De hospes werd dank gebracht voor zijn gulle medewerking tot het wel slagen van dit feest. Ook de Buurtver. Juliana Bernhard hield haar jaarlijkse feestavond in hotel Prinsen. Ook hier werden dankwoorden ge bracht aan de hospes voor zijn medewerking. Opening nieuwe winkel. In de Mgr. van Kesselstraat opende burgemeester van Hout weer een niewe winkel, de le vensmiddelenzaak van de heer A. van Beurden. Deze prachtige winkel mag zeker weer een aan winst voor het centrum worden genoemd. Naast de hartelijke ge lukwensen van de burgemeester kwamen nog vele gelukwensen binnen van vrienden en zaken lieden. Kanarievereniging Vogellust. Bovengenoemde vereniging heeft op haar gehouden vergadering besloten om op 1 en 2 december een grote kanarietentoonstelling te organiseren voor de kampi oenschappen kring Zuid. Deze tentoonstelling wordt gehouden in café van Buul alhier. St. Nicolaas-actie. Het comité Vrienden van de Ar- beidsjeugd, dat door de K.A.B. ook belast is met de St. Nicolaas-actie, roept de leden van de K.A.B.-afd. op om deze actie dit jaar bijzonder te steunen. Het comité stelt zich ten doel de goede Sint te helpen bij de traktatie van de kinderen der leden. Er zijn 500 kinderen, waarvoor de goede Sint moet zorgen en dan zijn er altijd nog extra kosten om de Sint een waardige ontvangst te be reiden. Het comité heeft de laatste jaren ervaren dat de collecte steeds minder wordt, terwijl de kosten steeds stijgen. Steunt dit prachtig doel. De Smashers. Verslag ))UtUe dulci„ volgend Voor de dames-leden van „Smas- nummer. Voor de tweede keer in dit seizoen heeft de toneelvere niging D.V.S.V. acte de présence gegeven, ditmaal met een stuk dat door zijn permanente actu aliteit en pikante situëring meel vat op het publiek heeft gehad dan het rustieke en niet geheel eigentijdse spel „De Vier Jaar getijden". Het zou echter een on juiste conclusie zijn op deze gronden aan „Het meisje met de rode strik" een grotere waarde toe te kennen, want ontdoet men dit stuk van de navrante sfeer, dan blijft er niet zo heel veel meer over. De schrijver, Koos Beswino, heeft het zichzelf niet al te moeilijk gemaakt en het naar de zelfkant van het leven afgegleden meisje geprojecteerd tegen een achtergrond vol be grip en mededogen. De vader van net meisje is de enige tegenstand die overwonnen moet worden. Van de volkomen geestelijke ont reddering van de van alle zede lijke normen losgeslagen vrouw laat dit spel ons niets zien en het huwelijk tussen haar en de boe renzoon Rinus Doevedans komt wel heel gemakkelijk tot stand. Bovendien komt het ons wat on waarschijnlijk voor dat een man, die als kind van 5 jaar een zwak had voor een klein meisje met een rode strik, zijn gehele verdere leven van dat meisje blijft dromen. Deze tekortkomingen van het stuk stonden een voortreffelijk spel van de D.V.S.V.-leden echter niet in de weg. Vooral de dames hebben zeer goed en op sommige ogenblikken zelfs zeer knap spel laten zien. De lang niet gemak kelijke rol van Marjan, het op drift geraakte meisje, kreeg van N. v. Muilekom een zeer typeren de en vlotte vertolking. Nergens te gechargeerd, nergens neigend naar een overdreven sentimen taliteit, waartoe deze rol zo ge makkelijk aanleiding geeft. De rol van haar joviale en door dik en dun kameraadschappelijke zuster Suus werd door R. Damen voortrefflijk gespeeld, terwijl R. Evers-Zuidweg uitstekend de rol van de getrouwde, in het huwe lijk teleurgestelde en wat jaloer se zuster speelde. De oprechte warme hartelijkheid van moeder Giesbers had geen natuurlijker en ongedwongener weergave kunnen vinden dan zij kreeg in het spel van A. Franken. De kleine rol van de vriendin van Marjan was bij N. Rombouts in zeer goede handen. We mogen zeggen dat wij ons voor de damesrollen geen betere vertolksters hadden kunnen wTensen. Bij de heren hadden we bij P. de Brouwer en J. de Grauw resp. in de rollen van Piet Wij- nans, de verloofde van Suus en van Rinus Doevedans wat meer ongedwongenheid in beweging en dictie gewenst. Laatstgenoem de was er in het laatste bedrijf kennelijk beter in. De overige rollen waren ook hier voortref felijk bezet. Op de eerste plaats mogen we hier noemen A. Koo ien, die de rol van de gedesillu sioneerde en aan de drank ge raakte vader voortreffelijk ge stalte gaf. Eveneens zeer goed was A. Leijtens in de rol van Wim Damstra, de onevenwich tige echtgenoot van Fiet. Zijn gehele dictie was voortreffelijk afgestemd op deze rol van de onbetrouwbare en egoïstische man. De twee kleinere rollen van Koos van Beers, een vriend van Marjan, en Job Stender, de bar- houder, waren bij A. de Werd en Jac. Didden in zeer goede han den. Voor de zeer goede regie komt H. v. Engelen bijzondere lof toe. Het geheel was sober en volko men verantwoord. Ook de decors waren goed. Ten aanzien van de grime moet ons één ding van het hart de pruik van Marjan vonden wij rechtuit een onding en paste in geen en kel opzicht bij het type van de draagster. Hier had toch o.i. wel een betere oplossing gevonden kunnen worden. Met deze pruik flatteerde de rode strik haar al lerminst, zodat de enthousiaste reactie van Rinus een beetje lachwekkend was. Het voortreffelijke spel van D.V.S.V. in dit stuk heeft ons er van overtuigd dat het tijd wordt oat deze vereniging haar onmis kenbare capaciteiten aan stuk ken van hoger gehalte gaat wij den. Dit zal niet alleen de mede werkenden, doch ook 't publiek groter voldoening schenken. Het komt ons voor dat de K.A.B. gaarne garant wil zijn voor de eventueel hogere ontkosten, om dat ontspanning van hoog ge halte voor de gemeenschap van uitzonderlijk groot belang is. De voorstelling van zaterdag avond werd gegeven voor de Waalwijkse aideling van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in industriële bedrijven „St. Willi- brordus". Voor de aanvang van de uit voering wijdde de heer v. Seters enkele woorden aan de vreselij ke toestand in Hongarije. Staan de werd door alle aanwezigen gebeden voor dit zwaar beproef de land. De heer v. Seters deelde mee dat Herwonnen Levens kracht een bedrag van 5000.— heeft beschikbaar gesteld voor Hongarije en de eventuele ver pleging van 25 t.b.c.-patiënten tot een bedrag van 100.000. Tenslotte wekte hij alle aan wezigen op tot medewerking aan de propaganda-actie voor Sint Willibrordus, waarmee binnen kort zal worden gestart. Concert y,Oefening ien Vermaak". Op donderdag 22 november a.s. zal de Liedertafel „Oefening en Vermaak'concerteren in Mu sis Sacrum. Aan dit concert zal solistische medewerking worden verleend door de bekende tenor Justus Bonn. Het programma be vat werken van Schubert, Pucci ni, Orlando di Lasso, Verdi, Boï- to, Joh. Strauss, Wagner, Doni zetti Bizet, Jannequin en van Dur- me. Het koor staat onder leiding van de heer Louis Sars, aan de vleugel Frans Wilmont. Kunstkring brengt belangwekken de filmavond. „Rendez-vous de Juillet"; docu ment over moderne Parijse jeugd. Op 29 november a.s. brengt de Waalwijkse Kunstkring zijn eer ste filmavond van het nieuwe sei- soen. Vertoond zal worden „Ren dez-vous de Juillet'' van Jacques Becker, een aangrijpend docu ment over de moderne Parijse jeugd. Becker schildert het levens klimaat van een deel der moderne jeugd, die zich bij het ontbreken van een hoger ideaal richt op de genoegens van het ogenblik. De film bevat geen veroordeling van deze losgeslagen jeugd, doch keurt haar levenshouding zeker niet goed. Peter Jac. Dirkse schrijft over deze film in „Filmforum": „feen openhartige en soms zelfs aan grijpende schildering van het ge brek aan levenshouvast bij een deel van onze jeugdEen film die men zeker niet zo maar mag passeren." Waarom worden er niet meer films, die werkelijk de moeite van het (nog eens) zien waard zijn, te Waalwijk in (her)vertoning ge bracht? Personeel van Lederfabriek Van Haren stelt een uur loon tier beschikking van Hongarije-actie. Het personeel van de Leder- fabriek van Haren heeft een prachtig voorbeeld gegeven van daadwerkelijke hulpverlening voor het zo zwaar geteisterde Hongarije, door een uurloon van het normale weekloon ter be schikking van de Hongarije-actie te stellen. Dit bedrag werd door de directie verdubbeld, zodat aan het Nederlandse Rode ruis een bedrag van f 225.kon worden overhandigd. Wie volgt?! K.M.V. afd. Waalwijk^ Baardwijk. Nu de winteravonden, die zich zo bij uitstek lenen voor voorlich ting, demonstraties enz. weer zijn aangebroken, was 't een zeer goede gedachte de aardappel in de belangstelling te brengen van de huisvrouw; hiervoor waren de leden van bovengenoemde vereni ging aangetreden in zaal Thalia. Op een aangename en deskun dige voorlichting door dhr. Over- sier en de cineast dhr. Bark- huijzen en als chef-kok dhr. van Dijl met z'n assistente, werden de aardappelsoorten besproken, ge filmd gedemonstreerd en geproefd door de aanwezige dames. Dhr. Brouwer, secretaris sane ringscommissie Melkhandel, gaf in een vlotte, geestige uiteenzet ting een kijkje op de werkzaam heden van deze organisatie; dat zijn geestige woorden ingang von den, bewijst dat de leden der K.M. V spontaan hun medewerking reeds daags daarna lieten blijken, door emballage, melkkokers enz. klaar te hebben staan. Al met al mogen de bestuur- deren der organisatie K.A.V. op een zeer geslaagde aVond terug zien; moge dit en aansporing zijn dat de arbeidsvrouwen die buiten de K.A.V.-gelederen staan zich ook aansluiten, het bestuur rekent er op. Aanrijdingen. Donderdag had op het kruis punt Kerkstraat—Burgem. Moo- nenlaan een aanrijding plaats tus sen een personenauto, bestuurd door v. E. en een motorrijwiel, bestuurd door v. d., H. Door de zon verblind bemerkte de auto bestuurder de van rechts uit de Burgem. Moonenlaan komende motorrijder niet op. De motor kwam met de auto in botsing, waarbij de voetsteun van het mo torrijwiel afbrak. De bestuurder kwam te vallen en liep enkele lichte schaafwonden op. Toen de motorrijder H. L. uit Waalwijk zondag op het Hoog- einde wilde afremmen voor een groep wielrijders, die uit de dam naast café v. C. de weg opreden, slipte hij en kwam in botsing met een van de wielrijders. De kop lamp van de motor werd daarbij beschadigd. De schade werd on derling geregeld. Verdwaald. De heer S. uit de Crispijnstraat trok vrijdagmiddag de duinen in. Toen hij 's avonds niet thuis kwam, werd de politie gewaar schuwd, die dadelijk op onder zoek uitging. Zonder resultaat echter. Zaterdagmorgen werd het zoeken voortgezet. Eerst in de middag werd de verdwaalde wan delaar onder Drunen gevonden en naar zijn woning overgebracht. Gevonden en Verloren. Gevonden tabakspijp; rozen krans; lichtbr. broekriem; lichtbr. dames-glacéhandschoen; rood-wit kinderwantje; meerkleurig kinder wantje; rode knipportemonnee in houdende f 1; herenbril. Verloren: diverse handschoe nen en wanten; lichtbruine riem; ballpoint; vulpen merk Pelikan; rode geruite shawl; boek; rol elas tiek; bruine rozenkrans; lichtgrijs fluwelen jongensjasje; parelsnoer. 1U .va»' i Agenda. Maandag 12 jen woensdag 14 november Musis Sacrum, 8 uur: „Mens, durf te leven", alle leeftijden. Luxor, 8 uur: „Jungle Jim en de zwarte duivels", 14 jaar. Dinsdag 13 november: Musis Sacrum, 8 uur: „De On sterfelijke Dwazen", voordracht avond door Nel Oosthout (Kunst kring). Woensdag 14 november: Zaal F. van Helvoirt, 7.30 uur: Repetitie gehele Waalwijks Or kest. Woensdag, 8 uur, repetitie da mes en heren van „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolom men. Zondag 12 uur repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in Musis Sacrum. Agenda. Schaakclub Waalwijk. Woensdag 14 november, 8 uur, schaakavond voor de leden en belangstellenden in de bovenzaal van de Korenbeurs. Indrukwekkende plechtigheid te Vught. Op de fusilladeplaats te Vught heeft zaterdagmiddag een indruk wekkende plechtigheid plaats ge had, waarbij de verzetsorganisa ties gevallen en nog levende strij ders voor de Hongaarse vrijheid herdachten. De stoet trok van ho tel De Hut naar de fusilladeplaats, waar door de burgemeester van Vught, mr. jhr. F. v. Rijckevorsei een krans bij het monument werd gelegd. Burgemeester C. D. Snels van Drunen herdacht de Hon gaarse vrijheidsstrijd in een korte toespraak. Hoe innig het Neder landse volk met de Hongaren meevoelt blijkt ook uit de vlag die op deze heilige plaats halfstok hangt. Burgemeester C. v. Hooft van Willemstad richtte zich in 'n toespraak speciaal tot de jonge ren, die hij opriep tot gebed en offer voor het welzijn van 't land. Baardwijk— O.D.C., 0—1. Deze wedstrijd had zeker een gelijk spel moeten zijn; het Baard wijk-elftal, dat een invaller telde voor Adri Maas, gaf vooral na de rust de toon aan. De beste man van het veld was ongetwijfeld doelman van Velthoven, wat hij deze middag presteerde was af. Over de wedstrijd het volgende: Als om half drie scheidsrechter Kuipers, die goed leidde, laat be ginnen, zet ODC een geweldig offensief in, maar de Juliana-ach- terhoede weet alle gevaar af te wenden; na ongeveer een kwar tier spelen dachten we v. Luxem burg te zien doelpunten, maar de stopper van ODC wist nog op het juiste moment te redden. Ver schillende aanvallen van beide zijden worden door de resp. ver dedigingen vernietigd. De rust gaat in met blanke stand. Na de rust zien wij een sterk aanvallend Juliana; verschillende momenten zien wij Tini de Bruine en Rini Maas in de ODC-defen- sie opereren, maar niets wil luk ken. A(s ongeveer een kwartier voor het einde ODC doorbreekt weet hun linksbinnen met een harde schuiver van Veithoven te passeren, '1. Alles wat geel zwart is trekt naar voren. Tini de Bruine, Rini Maas, ja alles speelt op de aanval, maar Vrouwe For- tuna is niet met de geel-zwarten, want op ongeveer 6 meter afstand met een geslagen doelman, wordt nog naast geschoten. Zo eindigde deze wedstrijd, maar met voldoening voor het talrijke publiek, dat genoten had van een prima gespeelde wed strijd. Het *2e elftal won van Desk III met 3—0, dat was een goede uit slag. Het 3e elftal kon de revan che voor het 4 e elftal niet te ber de brengen en verloor ook met 3—1. Tenslotte het 4e elftal, dat van Heusden 2 met korfbalcijfers verloor, 9—3; dit moet verande- Heusden—WSC 2—2. Weer heeft WSC in haar oude vorm de tegenstanders vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Segers tot aan het einde van de wedstrijd haar tempo opgelegd. Met vlotte open aanvallen drong WSC de Heusdenaren te rug; in hun eigen doelgeoied en met scherpe passes en geraffi neerde voorzetten dreven de zwarthemden de tegenstander tot een wanhopig verweer. Heusden trachtte daartegen over de balans in evenwicht te houden met snelle uitvallen, meestal over rechts geleid door Bas de Kok en daar slaagde men in. Weliswaar werd de Kok keu rig afgestopt in zijn rushes door de WSC linksback Piet Brok, maar toch kwamen enkele scho ten door. Zelfs moest keeper Pulles eenmaal het uiterste ge ven en een hard schot in de no- venhoek werd met een machtige sprong klemvast weggevangen. Maar de steeds weer opnieuw onder zware druk geplaatste de fensie van Heusden moest capi tuleren. Een snelle aanval over links werd keurig door v. d. An ker afgegeven aan Bertie Kou- wenberg en deze plaatste ineens naar Muskens. De WSC-aanvoer- der richtte kalm en WSC had de leiding, U—1. Tevoren was reeds een prachtig doelpunt uit een snelle combinatie door de arbi ter om onbegrijpelijke redenen afgekeurd. Toch bleek even later dat de uitvallen van Heusden gevaarlijk bleven, want uit een van die on verwachte aanvallen belandde de bal bij de naar binnen ge zwenkte de Kok, die keihard in schoot en daarmee de balans nog voor rust in evenwicht bracht. Direct na de rust dreef WSC weer met keurig voetbal opnieuw de Heusdenaren in de verdedi ging. Nadat Piet Blijlevens uit een corner de bal net over had gekopt, werd deze uit de midden- linie magnifiek aangegeven aau v. d. Anker, die de voorzet gaf, waaruit Blijlevens WSC opnieuw de leiding gaf met een harde kop stoot, 12. Maar ondanks een groot over wicht van de zwarthemden zou het nog gelijk worden. Een vrije trap, te vroeg genomen en snel voor het doel geplaatst, bracht de nog niet opgestelde WSC ver dediging in nood. Daarvan profi teerde de Heusden middenvoor, die tegenscoorde en 't was weer gelijk, 2—2. Met felle charges en snelle aanvallen trachtte WSC toch nog de volle buit te behalen, doch de te hoop gelopen Heusden defen sie stond dit met alle krachten duidelijk niet meer toe. Zelfs kregen zij in de laatste minuten nog hun grote kans, doch op het schot van Bas de Kok reageerde Pulles magnifiek. Virtus—RWB 6—0. Hoewel deze uitwedstrijd met gemengde gevoelens werd tege moet gezien, een dergelijke uit slag lag allerminst in de ver wachting. RWB speelde gisteren een bar slechte wedstrijd en de voornaamste oorzaken van deze debacle waren: het totaal ver waarlozen van de dekking, het slechte plaatsen en een groot te kort aan snelheid. Daarbij geno men het spekgladde terrein en 't gebrek aan spirit bij de meeste spelers van Besoijen, verklaart met de opsomming van al deze tekortkomingen de (L—0 neder laag. Het eerste kwartier ging de strijd gelijk op, doch allengs wis ten de gastheren, mede door hun lichamelijk overwicht, het heft grotendeels in handen te krijgen en dit overwicht voor de rust met een 30 voorsprong uit te drukken. RWB had ook wel en kele kansen gekregen, waarvan echter geen gebruik kon worden gemaakt. Ruststand 30. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. De thuisclub, met een veilige 30 voorsprong, speelde tegen 't toen reeds geslagen RWB een gemakkelijke tweede helft. Regelmatig was zij in de aanval, bij tijd en wijle onderbroken door zwakke pogingen van de voorhoede van Besoijen de eer alsnog te redden, wat echter niet voor hen was weggelegd. Inte gendeel, de thuisclub zag ook in de tweede helft nog kans drie maal te scoren, waardoor de einduitslag, zij het ietwat geflat teerd, op 6gebracht werd. De overige uitslagen zijn Uno Animo 3RWB 3 18 RKDVC 4—RWB 4 0—2 RWB 5Herptse Boys 32 De wedstrijd Zigo 2RWB 2 vond wegens terreinafkeuring geen doorgang. KAATSHEUVEL. DESK 1Schijndel 1 24. In een gelijk opgaande strijd wist zondag Scinjnüei door meer tactiscn spel Ue winstpunten voor zich op te eisen. DESK kwam weer met een geheel an- uere opstelling uit, noodzakelijk aoordat een drietal spelers nog gelnesseerd zijn, met ais gevolg geen voldoende samenspel. Wei ging de tnuisclub vlot van start en reeds in de eerste minuten kreeg Wagemakers een corner op het hoofd, die hij in een doel punt omzette, 1U. Deze DESK- voorsprong was echter niet van 'lange duur. De DEsK-delensie, die deze middag uitermate gul was met het weggeven van cor ners, trok weer eens aan de noodrem, nu echter met slecht resultaat. De linksbuiten Joepv. d. Heijden kopte de bal keihard in, 11. Ook Schijndel had niet lang genoegen van naar sukses, want toen Voogd knainard tegen de paal schoot, was er weer Wa gemakers bij om het terugsprin gende leder met 'n wip in 't doel te deponeren, 21. Nu was het met DESK gedaan. Schijndel bleef stevig aanpakken en het was 10 minuten later Jo van der Heijden, die de bal uit een voor zet van links in het doel kopte, 22. En het was even voor de rust Deelen, die van ver met een hard schot de stand op 2-3 wist te brengen. We hadden al op na de rust gehoopt doch toen volgde teleur stelling op teleurstelling. Schijn del kreeg meer verband en bij DESK raakte dit al langer hoe meer zoek. De beheersing, waar mede de bezoekers het spel gin gen benutten moest sukses bren gen en Joep v. d. Heijden had ge luk, toen uit een hard schot de bal middels het hoofd van een achterspeler van DESK in 't net belandde, in de resterende mi nuten probeerde DESK nog de bakens te verzetten, doch het werd een onbeheerst getrap zon der resultaat, 2-4. DESK 3Baardwijk 2 03. Zoals gewoonlijk verscheen DESK 3 weer met enkele inval lers in het veld, doch ondanks dat had het toch een overwin ning kunnen worden. Direct na de aftrap ging DESK in de aan val en ais het iets had meegelo pen, had het met de rust reeds 20 in het voordeel van DESK kunnen zijn. Doch het geluk kwam aan de andere zijde, toen Maas twijfelde om de bal terug te spelen en het was Baardwijk dat de leiding nam, waarmee de rust aanbrak. Na de rust was al spoedig te zien dat DESK de voor de rust gemiste kansen had moeten be nutten, want nu kwam Baard wijk sterk opzetten en werd het 20 door een misser van de DESK keeper. Even later werd het 3—0. Wel redde DESK in de laatste seconden bijna de eer, doch de bal van Herman was te sterk getrokken en ging voor t doel langs. Hiermede kwam het einde van deze wedstrijd. DVVC 3—DESK 4 3—3. Direct na de aftrap neemt DVVC de leiding in handen en reeds na 10 minuten is het door de midvoor 10. De DESK ach terhoede was niet op dreef en 't enthousiaste spel van DVVC gaf binnen korte tijd opnieuw resul taat, 20. De kansen voor DESK werden niet benut en door het getreuzel en een fout van de doelman van DESK kreeg de midvoor van DVVC de kans om nog voor de rust 30 te laten aantekenen. Na de thee kwam een herbo ren DESK in 't veld. Reeds na 5 minuten was het P. Oerlemans, die de DVVC keeper geen kans gaf, 31. Aanvoerder Groenen- daal maakte er, gesteund door H. Snoeren, Abe en P. Oerle mans, direct daarna 32 van en... 't was, alles verder DESK wat de klok sloeg. Een schot van Merkx ging rakelings naast en de DVVC-aanvallen strandden op de hechte achterhoede van DESK. Met een harde kogel van Groenendaal, door Oerlemans doorgezet, kwam de stand op 3-3. Met DESK in de meerderheid kwam het einde met een gelijk spel 33. BERNDIJK. PCP—Berkdijk 4—6. Wanneer de defensie van Berk dijk deze middag een paar maal enigszins de kluts kwijt is ge weest, hetgeen Berkdijk enige doelpunten kostte, dan is dit verzuim ruimschoots goed ge maakt door een zeer productieve voorhoede. Tot zes maal toe moest de doelman van PCP de bal uit het net halen. Toch hoeft de keeper zich geen enkel ver wijt te maken. Deze speler heeft in deze wedstrijd werkelijk ge toond zijn plaats onder de lat wel waard te zijn. Over het ver loop van de wedstrijd het vol gende Nadat het eerste kwartier ver loopt zonder vermeldenswaardi ge feiten, komt voor André Em mers de eerste kans. Na goed aangeven van Jan van Wanrooij die deze middag een bij uitstek goede wedstrijd speelde, richt André Emmers juist iets te hoog. Toch blijft het sukses niet uit. Na weer goed samenspel tussen genoemde spelers is het André Emmers die met afgemeten ko gel de score opent, 01. Lang plezier heeft Berkdijk niet gehad van die voorsprong, want' even xJ.-.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6