KAATSHEUVEL Kaatsheuvels Revuegezelschap steunde actie „Hulp aan HONGARIJE" Verslag vergadering „Hulp aan HONGARIJE" Zondag tl november. Een chique BRIL KEES VAN H00REN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 NOVEMBER 1956 Loonopzand Loonopzand later is het de middenvoor van PCP die na een goed genomen hoekschop de balans in even wicht brengt. Ofschoon Berkdijk voor rust nog enkele doeirijpe kansen krijgt, en ook de Bredase aanval lers* enkele malen falen, blijft de stand 1—1. Direct na de thee is het weer J. van Wanrooij, die de bal op de schoen van A. JBmmers legt, die geen ogenblik aarzelt, 12. Hiermede wordt voor Berk dijk een periode van overwicht ingeluid. Een machtige soloren van André Emmers brengt het derde doelpunt. Jan van Wan rooij zorgt, na een voorzet van Anaré Koenen, voor 14. Om een snelle aanval van PEP te stuiten, maakt Hannes van Wanrooij even gebruik van zijn hanüen, hetgeen arbiter van Deurio niet ontgaat. De penalty welke hiervan het resultaat is, brengt de stand op 24. Onmiddellijk slaat Berkdijü terug. Eor Metten verandert Je stanü in 25. Een korte periode verslapt de aandacht van Berk dijk. De voorsprong, waarmede Berkdijk zich reeds zeker van de overwinning waant, komt zelfs nog in gevaar. De PCP aanval weet namelijk de achterstand tot 45 te reduceren. Maar een mi nuut voor het einde maakt An dré Emmers aan alle twijfel een einde door een prachtig doel punt na een even prachtige voor zet van Jan van Wanrooij. Al met al een prestatie om trots op te zijn. De verwachtingen voor de nog te spelen wedstrij den zijn na deze ti4 overwin ning dan ook hoog gespannen. VRIJHOEVE-CAPELLE. S.S.C.—Vrederust, 5—1. Vrederust kwam zaterdag met een aantal nieuwe gezichten in het veld, die tevens een grote verbe tering voor de ploeg betekenden Ze gingen direct van start, met snelle open aanvallen, die meestal over links werden ingezet; hierbij werden ze nog gesteund door de rechtshalf van de thuisclub, die er deze middag nogal eens naast was. De aanvallen van Vrederust werden vlot afgeslagen en de gastheren namen toen het spel in handen. Constant werd het doel van Vrederust onder vuur geno men, o.a. noteerden we een kogel tegen de onderkant van de lat, deze sprong het veld weer in om vervolgens naast te worden ge knald. Even later weer een schot, dat over ging via de hoek van het doel. Direct daarop ondernam Vrederust een van haar weinige uitvallen en wisten hierbij te doelpunten, 0'-1. Dit nam de thuisclub niet en rukten direct weer op het doel der gasten af, maar hier vonden ze nog steeds een prima achterhoede, met hun stopper en doelman aan het hoofd. Zo ging men thee drinken met n 1^-0 voorsprong voor Vrederust, Na de rust gooide SSC er nog een schepje op en nu waren hun vuurmonden ook wat beter afge steld. De linksbuiten wist spoe dig een voltreffer te plaatsen, ge' volgd door een tweede. Nu was dus de stand 2-1 geworden. Vre derust probeerde nog terug te ko men, maar de achterhoede ge steund door de middenlinie gaf geen krimp. Hierna trok SSC weer ten aanval en de gasten konden dit tempo niet meer vol gen. De thuisclub behield tot het einde het initiatief en door nog een drietal goals wisten ze ver diend met 5—1 te winnen. De jeugd wist vooraf nog met 2—1 te winnen van RWB uit Waalwijk. Morgen algemene ledenverga dering bij v. Veen. Aanvang 8 u. Aller opkomst verzocht. CAPELLE V.V. H.N.C. J.l. zaterdag speelde HNC I 'n uitwedstrijd tegen VVN te Klun- dert. Het is hen niet gelukt de punten mee naar Capelle te bren gen. Na aanvankelijk met 2-0 te hebben voorgestaan werd het toch een 5—3 overwinning voor de gastheren. HNC 2 was op bezoek bij P TT I in Breda. Ook het tweede moest met een nederlaag genoe gen nemen. Uitslag 6—3. HNC 3 kreeg Wit-Zwart 2 op bezoek en evenals de uitwedstrijd werd ook dit treffen door HNC gewonnen en wel met 2—1. Ook de jeugd deed weer van zich spreken. HNC 4 won thuis van Baardwijk met liefst 61 en HNC 5 bracht de puntjes mee van WSC 10 en deden niet voor hun grotere broers onder. Hier werd het n.l. ook 6—1. DRUNEN. ZierikzeeDVC 02. In Zierikzee speelde RKDVC gisteren de beste wedstrijd van deze competitie. Het was een ge lijk opgaande strijd met gevaar lijke aanvallen aan beide zijden. Het was de linksbuiten v. Hel- voirt, die voor de rust de stand op 10 bracht en na rust was 't midvoor v. Gorcum, die uit een voorzet 20 wist te maken. De verdediging van DVG bleek sterk Loon op Zand's Belang. Gelijk te doe gebruikelijk is, in viteerde ook dit jaar Loon op Zands Belang St. Nicolaas tot een bezoek aan Loon op Zand. Zeer tot tevre denheid van het bestuur van ge noemde vereniging, heeft de heilige man deze uitnodiging aanvaard en zal diens hoog bezoek plaats vinden op zondag 25 november a.s. Opening Ontwikkelingsprogramma. Zondagavond had in het parochie huis alhier de opening plaats van 't ontwikkelingswerk in het komende winterseizoen. Bij deze gelegenheid trad als spreker en inleider op de bekende redenaar Pater Henricus O.M.C., die een buitengewoon inte ressante uiteenzetting hield over 't onderwerp „Inkomstenbestrjjding". Als mooie toegift werd de alom populaire film „Singing in the rain" vertoond, die bij het talrijk bezoek zeer in de smaak viel. Vertrek koster. De heer A. J. Akkers, koster van de parochie van St. Joh. Onthoof ding alhier, gaat de parochie, waar hij sinds ruim 12% jaar het ambt heeft waargenomen, verlaten en zal ais zodanig per 1 december e.k. wor den aangesteld in de parochie van O.L. Vrouw Middelares aller gena den te Eindhoven. ST. JOACHIMMOER. Geldinzameling voor Hongarije. In samenwerking met de R.K. E.H.B.O.-vereniging St. Rafaël te Loonopzand, is woensdag en don derdag alhier een geldinzameling gehouden voor het zo diep getrof fen, Hongaarse volk. De collecte heeft werkelijk een diep medeleven getoond van onze bevolking. Zij bracht 226.02 op. Het bedrag is inmiddels door de genoemde ver- eniiing overgemaakt aan het Natio naal Comité. Tweede klasse A DESK—Schijndel 2—4 BortelGemert 11 OSS '20—Sarto 1—2 JVC '31—Wilhelmina '08 3—2 BaardwijkODC 01 Wit Zwart '32—Veloc 0—2 Tweede klasse B RAGHulst 2—1 TaxandriaBSC 31 InternosRood Wit 32 Axel—WVO 5—2 GoesUno Animo 21 Derde klasse C HeusdenWSC 22 Virtus—RWB 6—0 HERO—VES '35 1—2 Veerse BoysSchutters 70 RKCDongen 21 ZierikzeeRKDVC 02 Vierde klasse E NieuwkuijkZIGO 05 SVGVlijmense Boys 13 RKTVVOister wij k 6—0 TACHilvaria 11 OirschotOns Vios 11 genoeg om de felle aanvallen van de gastheren te weerstaan. Het was een goede, harde, maar faire wedstrijd. VLIJMEN. SVG 1—Vlfjm. Boys 1 1—3. Met een groot aantal suppor ters trok Vlijm. Boys zondag j.l, naar Tilburg, om daar SVG te bekampen. Ook deze wedstrijd wisten de Boys te winnen en wel met 31, waardoor zij ongesla gen de bovenste plaats bezet op de ranglijst. Als de midvoor van de Boys om half drie de bal aan 't rollen brengt, is 't al direct te zien dat het een zeer zwaar en glibberig terrein is, waardoor 't dikwijls tot valpartijen komt. Toch zijn het de Boys die het eerst aanval len opzetten. Een keihard schot van midvoor v. Helvoirt gaat juist langs de paal. SVG ziet het gevaar in en komt enkele malen gevaarlijk opzetten voor 't doel van de Boys, maar Boom is op zijn post en weet eenmaal door uitlopen schitterend te redden. De rust komt met blanco stand. Na de rust zien we een geheel ander spel en de Boys worden sterker. Na 8 minuten is het v. Heivoort die v. Esdonk in de ge legenheid stelt het eerste doel punt te scoren, 10. Dit is het sein voor de supporters van de Boys om hun favorieten eens extra aan te moedigen. Uit een mooie voorzet van rechts is het v. Heivoort, die na 20 minuten het 2e doelpunt scoort, 2—0. SVG weet zich even van deze zware druk los te werken en uit een van de enkele uitvallen weet zij de hechte verdediging van de Boys te passeren en een tegen- punt te maken, 21. De Boys pakken hierna weer flink aan en de vleugelspelers werden aan 't werk gezet. Een prima schot van B. Verschuuren weet de doelman van SVG juist over te wippen. Enkele minuten voor het einde is het v. Heivoort, die enkele spelers passeert en alleen op 't doel afgaat. De doelman loopt uit, maar langs de uitgelopen doelman gaat nr. 3 in het net. VOETBALUITSLAGEN. Eredivisie EindhovenGVAV 11 MVV—Sparta 3—2 Rapid JC—NAC 5—1 ElinkwijkNOAD 23 FeijenoordAjax 73 Willem II—DOS 2—3 BW—VW 1—4 EnschedeFortuna '54 41 AmsterdamPSV 13 Eerste divisie A VSVKFC 2—3 SVV—ADO 3—4 AlkmaarDe Volewijckers 4—3 EmmaLimburgia 02 Helmondia—Roda Sport 22 WageningenXerxes 22 DWS—Graafschap 1—1 Eerste divisie B EBOH—Vitesse 1—4 SittardiaHelmond 54 AGOVVBlauw-Wit 1—8 SHSDFC 44 Fortuna VI.Hermes-DVS 12 RCHExcelsior 11 Tweede divisie A Zwolse BoysTubantia 42 LeeuwardenHeerenveen 82 HeraclesBe Quick 22 Rheden—PEC 3—2 OosterparkersVeendam 11 VelocitasGo Ahead 43 Tweede divisie B LONG AHilversum 31 ONA—TOP 4—2 RBCDOSKO 2—2 BaronieDHC 10 NEC—UVS 3—4 't Gooi—De Valk 7—0 Zeist—ZFC 1—4 AMATEUR-VOETBAL Eerste klasse C Brabantia—WH '16 4—1 TSC—Vlissingen 01 SC EmmaAlliance 10 VSV '34—Kimbria 2—1 MauritsSpechten 30 MOC '17—Roermond 4—3 In tegenwoordigheid van de na volgende personen werd de ver gadering door de voorzitter van het Actie-comité geopend; Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Spijker, Eerw. Broeder Romedius, Drs. Raaymakers, Drs. van Tuyn, Drs. Wooning, Drs. Hoynck van Papendrecht en het voltallige ac tie-comité. Tijdens de vergadering verschenen nog de Zeereerw. Heer Kapelaan Verhagen en de heer Jac. v. d. Put. De voorzitter zette uiteen, dat het enthousiasme van de bevol king om daadwerkelijke hulp te verlenen steeds moet blijven. Een bliksemactie is reeds gevoerd, doch het volstaat niet, het bij de ze te laten. Overigens mocht wel gezegd worden dat deze actie ge slaagd mag heten. Dit slagen is in 'een zeer groot opzicht te danken aan de diverse personen en instanties die hier voor hun medewerking verleen den. In het bijzonder zij hier ge memoreerd de Edelachtbare Heer Burgemeester v. d. Heijden, de collectanten, het politiecorps en niet te vergeten 't Kaatsheuvels Revuegezelschap onder de bezie lende leiding van de heer J. A. v. Mosselveld. Hierna verleende de voorzitter 't woord aan de heer Hoynck van Papendrecht, in de functie van penningmeester van het actie-co mité, om een kort overzicht te ge ven van de kast bestand. Wij re sumeren hier: Actie dinsdag met collectebussen f 2000.— Opbrengst Revue met collectes hierbij f 1000.— Huis aan huis collecte met kwitanties f 7430.49 (Deze collecte nog niet geheel beëindigd) Kerkcollecte in de St. Janskerk f 460. f 10890.49 min. diverse onkosten f 142.40 se f 10748.09 Hierbij zij opgemerkt dat diver- bedragen nog niet precies te geven zijn, wegens het feit, dat een nauwkeurige telling nog niet heeft plaats gevonden. De voorzitter zet hierna enkele nog te voeren acties uiteen, name lijk het bewerken van de diverse Kaatsheuvelse verenigingen en bewegingen, om deze verenigin gen te vragen, een willekeurig be drag uit hun kas beschikbaar te stellen aan het Comité Hulp Hon garije. De Katholieke Arbeiders Bond heeft zich in principe bereid verklaard medewerkng te verle nen aan het voorstel, alle werk nemers in diverse fabrieken en werkplaatsen één uur te laten werken voor Hongarije. Ook de Fabrikantenbond ter plaatse is aangezocht hiervoor hun toestem ming te verlenen. levert U PIET VAN ROOIJ Gasthuisstr. 44 KAATSHEUVEL Leverancier van alle Ziekenfondsen. Als laatste actiepunt stelt de voorzitter voor, gedurende één maand een kwartjesactie te hou den. Kaatsheuvel heeft ongeveer 2000 gezinnen, aldus spreker, die dan verzocht worden wekelijks één kwartje per gezin te betalen. Na vier weken zou deze actie ook weer ruim 2000 gulden voor het mooie doel opbrengen. Alle gelden komen ten goede aan het R.K. Huisvestingscomité te Den Bosch, onder wiens auspi ciën hfet Comité Kaatsheuvel werkt. Dit naar aanleiding van vragen hieromtrent. Wat betreft de vluchtelingen" die in Nederland een toevlucht zul len vinden, wist de voorzitter te vertellen dat ondanks persberich ten hieromtrent nog niets met ze kerheid te zeggen valt. Wanneer er een contingent vluchtelingen comt, zijn er huizen nodig om de gezinnen der Hongaren zoveel mogelijk bijeen te houden. Dit stuit op problemen, in verband met de huidige woningnood. Hierna stelt de voorzitter de vergadering voor persoonlijke ideeën ter tafel te brengen. Drs. Raaymakers stelt voor in verband met de moeilijkheid om collectanten bijeen te krijgen de diverse feestcomité's van de nuurten in te schakelen, en de zorg voor collectanten wat betreft de kwartjesactie, aan hun over te dragen. Verder stelt spreker voor bij de diverse huisgezinnen vaste jaar- subst. maandbedragen te vragen voor de verdere hulpver lening, die absoluut noodzakelijk is. j 1 1 I W at betreft de verzending van de opbrengsten, meent Pastoor v. d. Spijker dat dit zo spoedig mo gelijk moet gebeuren. Het karak ter van de bliksemactie moet be waard blijven, en het moet vooral geen potjesactie worden. De heer Hoinck brengt de kwestie schoenen ter tafel. Er is namelijk aan Kaatsheuvel ver zocht schoenen ter beschikking te stellen. Inmiddels is reeds toege zegd, éénmaal 50 paar, éénmaal 30 paar en éénmaal 20 paar. Wenselijk werd geacht een op roep aan alle ingezetenen te rich ten, eventuele beschikbare par tijen schoenen ter beschikking te stellen van het comité. Deze schoenen dienen van degelijke kwaliteit te zijn. De heer Hoinck merkt op dat het noodzakelijk is, dat het comi té van actie en het aanbevelings comité in functie blijven. Spreker geeft het voorbeeld van de wa tersnood die met één actie vol stond. Deze actie echter moet zich over verregaande termijn uitstrek ken. De heer Wooning veronder stelt dat 'er geregeld richtlijnen wat betreft de huisvesting van Hongaren en de hiermee verbon den kosten vanuit 't Hoofdkwar tier te Den Bosch zullen blijven komen. De moeilijkheid in de huis vesting wordt gevormd in het di lemma: wat is voornamer, het ver schaffen aan reeds lang wachten de jonge gezinnen of aan de Hon gaarse vluchtelingen. De voorzitter is het met spre ker eens en zegt dat het een ge weldig offer zal zijn, èn van ge meente èn van inwoners. Het voorstel om zelf huizen te bou wen met behulp van diverse in stanties ten bate van de vluchte lingen schept problemen en wordt niet geacht op het terrein van het comité te liggen. Kapelaan Verhagen belicht het psychologisch aspect van de kwartjesactie en stelt voor 'een bepaalde tijdlimiet te stellen waarbij de kwartjesactie een gul densactie kan worden. De heer Raaymakers dringt aan op voorlichting van het gebruik der gelden door bemiddeling van publicatie in de plaatselijke bla den. De voorzitter brengt het idee ter tafel om het enthousiasme der bevolking wakker te houden door middel van geregelde publicaties van foto's in kranten of eventueel voorlichtingsfilms te draaien op geregelde tijdstippen. De voorzitter dankt de heer Hoinck voor het zich spontaan beschikbaar stellen als penning meester, waarna de vergadering gesloten wordt. Het actie-comité maakt bekend, dat mensen die eventueel door omstandigheden nog niet bezocht zijn, hun bijdragen kunnen stor ten op de rekening bij de Amster damse Bank of op postgironum mer 506083, met vermelding „Ac tie-comité". Bij het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht dat er nog binnen is gekomen de somma van f 332.76. Woensdagavond speelde 't revue gezelschap voor de laatste keer zijn 7e revue „Hoe Bestaoget". Deze laatste opvoering werd gegeven ten bate van de hulpactie Hongarije. Reeds de twee voorgaande uitvoe ringen had het bestuur van boven genoemd gezelschap toestemming gegeven om na afloop van de revue opvoering een „open schaalcollecte" te houden. De stoutste verwachtin gen werden overtroffen. Deze col lectes leverden 250.op. Op ini tiatief van het bestuur van het re vue-gezelschap, werd de revüe nog maals vertoond t.b.v. bovengenoem de actie. Hieraan werd de volledige medewerking verleend door iedere instantie die bij een dergelijke or ganisatie betrokken is; Mej. E. de Jong stelde zich beschikbaar; ont heffing van vermakelijkheidsbelas ting werd verleend; de heer P. Bor sten was aanstonds bereid nogmaals zijn product aan het publiek te to nen; de firma Th. Wijngaard en Zn. verzorgde de grime en het kapwerk belangeloos; de heer F. Reichardt verzorgde de licht-effecten gratis; de costuums van de firma ALMO uit Antwerpen werden beschikbaar gesteld, terwijl de heren H. Knui- vers, P. Heida en het Kaatsheuvels Revue-Orkest het geluid en de mu ziek zonder enige pretentie uitste kend verzorgde. Zonder hun mede werking had deze geste nooit dit prachtige sukses gebracht. Een net to-opbrengst van 1000.is het re- i'- -w L 4.- Jubilea. Bij de vijf jubilarissen, die de feitelijk nog jonge firma „Mar- tino" reeds onder haar personeel telt en die daardoor getuigenis afleggen van de goede geest, die er tussen werkgever en werkne mer heerst. Van deze goede ver standhouding gaf ook de huldi ging der jubilarissen weer een duidelijk blijk. Om half elf trok het voltallige personeel in blijde stemming naar het café-restau rant Euphonia, waar namens de directie de heer J. v. d. Wee zich tot de jubilarissen richtte, om hen te feliciteren en te danken voor de trouw en de toewijding waarmede zij gedurende 'n kwart eeuw de zaak gediend hadden en een voorbeeld waren geweest van keurige plichtsbetrachting voor hun medearbeiders. Hij bood hen een zilveren aansteker met een couvert met inhoud namens de directie aan. De heer Zeebrechts huldigde zijn medearbeiders voor de kameraadschap van hen on dervonden en complimenteerde hen namens het personeel. De bedrijfsleider v. d. Steen vertolkte de waardering van de medewerknemers door de aan bieding van mooie geschenken. Achtereenvolgens spraken de ju bilarissen, de heren J. v. d. As sem, J. Vastree, J. Versteeg en J. van Boxtel woorden van har telijke dank aan het adres van werkgevers en medearbeiders. Gezellig bleef men daarna in 'n prettige stemming bijeen, waar op een prima lunch volgde voor de leden van de directie met de jubilarissen. ST. NICOLAAS-ACTIE. De winkeliers uit Kaatsheuvel hebben hun St. Nicolaas-actie inge zet. De etalages spreken daarover boekdelen en het publiek reageert daarop reeds met grote belangstel ling. Zaterdag en zondag is het één wandelende mensenmassa geweest langs de lokkende, hel verlichte uit stallingen. Doch de belangstelling gaat nog groter worden, want het kopen bij de Kaatsheuvelse winke hers wordt nog attractiever door de mooie prijzen, die beschikbaar ge steld worden bij de St. NicolaaS' sportprijsvraag, waaraan iedereen kan meedoen die de bonnen weet te bemachtigen, die de deelnemen de winkeliers beschikbaar stellen. Iedere week worden de prijswin naars bekend gemaakt, die aan deze sportprijsvraag hebben meegedaan. Zoals men zegt, is het slechts een klein kunstje om gelukkige winnaar te worden. De nodige instructies zijn zeer eenvoudig en de prijzen zijn niet te versmaden: 100. 50.—, 25.—, 10.— en 5.—, meerdere bedragen in veelvoud gaan elke week weg. Wat Kaatsheu vel biedt, behoeft men niet elders te zoeken; er is alles wat er in de mars van St. Nicolaas maar te vin den is enhet kost geen reis geld! K.J.M.V. Lustrumviering. Op waardige wijze en onder grote belangstelling vierde de K.J.M.V. zondag met een alge mene communie onder de H. Mis in de Kapel van de Eerw. Zusters, gevolgd door een gezamenlijk ontbijt in Hotel Smit en een feest avond in dezelfde gelegenheid, zijn 4de lustrum. In het volgend nummer geven wij hierover een uitvoerig 'verslag. Voor Hongarije. Zaterdag a.s. wordt onder auspiciën van het bestuur van de E.H.B.O. in de zaal van de heer W. Smit 'een bal gegeven, waar van de gehele recette ter beschik king wordt gesteld van het actie comité „Hulp aan Hongarije". Het A.B.C. orkest uit Loon op Zand geeft voor deze avond ge heel belangeloos zijne medewer king. Reorganisatie H. Familie. Zondag werd van de kansel in sulfaat, waarin begrepen zijn de opbrengst van de collecten, de op brengst va nde verkoop van entree- kaarten en het bedrag dat het Re vue-gezelschap ter beschikking stel de van de Actie „Hulp aan Honga rije". Dit prachtige bedrag wijst er op dat het Revue-gezelschap weet te waarderen wat men ten hare gunste doet. „Wij arijgen medewer king van middenstand en industrie, wah. willen ook wij diverse instan ties heipen, voor zover dit in ons vermogen ligt" aldus de voorzitter van het Revue-gezeisschap. Hieruit spreekt toch wel een lyngevoeng- heid van de zijde van de rvaatsneu- velse Revue. Want de hulpverlening Hongarije is niet de enige actie cue „Hoe Bestaoget" gesteund heeit. Wy dienen wei degeiyk te memoreren dat de opbrengst van de program maboekjes ter beschikking is ge steld van de Eerwaarde Raters R. Vesters en C. v. d. Wee, die momen teel met vakantie zijn in Nederland na een verblijf van meerdere jaren in de missie van Afrika. Dit bedrag is 625.groot. Dit impliceert dat de Revue „Hoe Bestaoget" voor godsdienstige en sociale doeleinden 1625.- bijeengebracht heeft. Voor waar, dit is een resultaat dat als voorbeeld gesteld kan worden aan andere organisaties en waarvoor de Eerwaarde Paters en het bestuur van de plaatselijke actie „Hulp aan Hongarije" het revue-gezelschap uitermate dankbaar zullen zyn. de parochie St. Jan aangekondigd, dat het in de bedoeling ligt de vergaderingen van het Aartsge nootschap der H. Familie op een andere leest te schoeien. Inplaats van de veertiendaagse oefeningen zullen in de toekomst conferen ties gehouden worden telkens op de derde vrijdag van de maand. Voor deze conferenties zal tel- cens een gevierde spreker uitge nodigd worden, die een actueel onderwerp, ook op verzoek van de toehoorders zal behandelen. De conferentie' is alleen toegankelijk voor mannen boven de 25 jaar. Voor vrijdagavond a.s. is de be kende spreker Rector Heeren,, die zal spreken over het onderwerp: Ze doen het allemaal". Wendt U voor een HORLOGE EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Gemeentebode, Carmelietenstraat WASPIK Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel Wij zijn er van overtuigd, dat de grote massa parochianen deze reorganisatie toejuicht en daar reds vrijdag a.s. bijk van zal ge ven. Agenda. Maandag 8 uur nam. repetitie Harm. Apollo zaal W. Smit. 8 uur nam. repetitie Harmonie St. Jan zaal P. van Dun. Dinsdag 7.30 uur repetitie bas sen R.K- Par- Kerkkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie tenoren RK. Par. Kerkkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie R.K. Mannenkoor Semper Vivens. 8 uur nam. Kapshow J. Sulsters, zaal W. Smit. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia zaal Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: De IJzeren Handschoen, toeg. 14 j. Donderdag 8 uur nam. repeti tie Dameskoor Bel Canto zaal P. van Dun. 8.30 uur nam. repetitie Gem. koor Bel Canto zaal P. van Dun. Geldinzameling voor Hongarije. De woensdag en donderdag j.l. gehouden geldinzameling voor de hulpverlening aan het zo vreselijk getroffen Hongaarse volk heeft voor Loonopzand opgebracht 1273.98 en voor St. Joaehimmoer 226.02. Het totaal bedraagt 1500.ter wijl nog steeds geld binnenkomt. Het bedrag is inmiddels aan 't Na tionaal Comité overgemaakt. Deze inzameling werd gehouden door de R.K. E.H.B.O. St. Rafaël alhier. Indien nog meer gelden ter beschikking worden gesteld, zal 't bestuur dezer vereniging deze gaar ne aan het betreffende comité over maken. Uit bovenstaande is gebleken, dat ook de bevolking van Loon op Zand en St. Joaehimmoer is begaan met het lot van dit vermoorde en ver trapte volk, dat niets liever ziet dan zijn eigen vrijheid. Begin van brand. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur werd een begin van brand ontdekt in een der zalen van het parochie huis. Tengevolge van gasontwikke- ling bij het aansteken van een olie kachel, ontstond een ontploffing, waardoor zich een geweldige vlam en rook ontwikkelden. De gealar meerde brandweer was onmiddel lijk ter plaatse, zodat het vuur spoe dig was bestreden.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 7