DeEcho van het Zuiden WAALWIJK Uit die Lam Q GIJS BOTH KEES VAN H00REN LIES BOTH Drunen Elshout He us dien Hear steekt Vlijmen Nieuwkuijk Capelle Sprang Waspik MAANDAG 19 NOVEMBER 195G 79e JAARGANG No. 90 Een strop voor de hengelsport. In de verschillende wielen onder de dijk bij Elshout is een massa- sterfte waargenomen onder de vis- sen. Vermoed wordt dat giftige stof- fen zich met het water hebben ver mengd. Monsters van afgestorven vis, alsmede water is voor onder zoek .opgezonden, omtrent de oor zaak van deze massa-sterfte. De hengelaars kunnen in ieder geval deze wielen als viswater voor de eerste jaren wel afschrijven. Reisclub N.N.T. De reisclub N.N.T. hield in hotel Vissers een algemene ledenverga dering. Deze reisclub, welke thans 1 jaar bestaat, zoekt een uitbreiding van het ledental. Dit was op deze eerste algemene vergadering wel 't voornaamste punt van bespreking. In het afgelopen jaar maakte deze reisclub verschillende uitstapjes. Agenda. Maandag 19 november Ontwikkelingsavond; spreker Pater Sebastianus. Onderwerp: Ons dorp verandert. Acht u,ur Harmoniezaal H. v. Delft. Dinsdag 20 november Bonenrforum voor de Kring Lang straat Tuinbouwbond. Twee uur Harmoniezaal café Elshout. Ledenvergadering Vee-centrale NCB om half 8 in café P. Klerkx. Trainen D.V.C.-senioren 7 uur. Donderdag 22 november Repetitie Cantabile om 8 uur in Har moniezaal café Elshout. Trainen D.V.C.-junioren om 7 uur. Drunens toneel. Drunens toneel heeft, naar wij vernemen, in studie genomen het toneelspel van A. Bromet „Inhur Men hoopt hiermee in december voor het voetlicht te komen. Bevorderd. De heer K. Schij venaars, commies ter secretarie alhier, is met ingang van 1 januari a.s. bevorderd tot commies A. Kampioenschappen Duivensportvereniging De Vredesduif Drunen. Op de algemene ledenvergadering van de duivensportvereniging De Vredesduif, werden vrijdagavond de kampioenschappen voor de vluch ten van 1956 bekend gemaakt. De kampioenschappen zijn als volgt: Generale kampioenschappen: 1. C. v. Boxtel 1127 pnt. 2 P. Willemse 1074 pnt 3. de Graaf 600 pnt. Duifkampioenschappen Vitesse 1. A. Dekkers 196 pnt 2. P. Willemse 183 pnt 3. C. v. Boxtel 165 pnt Hokkampioenschappen Vitesse: 1. C, v. Boxtel 188 pnt, 2. A. V. Halderen 173 pnt 3. P. Willemse 147 pnt Duifkamt>ioenschappen Midfond: 1. C. v. Boxtel 247 pnt. 2. G. v. d. Sanden 172 pnt. 3. A. -v. d. Hoven 171 pnt. Hokkampioenschappen Midfond" 1. A. v. d. Hoven 241 pnt. 2. C. v. Boxtel 237 pnt. 3. H. Brok 190 pnt. Duif kampioenschap Fond: 1. P. Willemse 238 pnt. Hokkampioenschap 1. P. Willemse 273 pnt. Duifkampioenschappen jonge duiven: 1. P. Willemse 233 pnt. 2. A. de Graaf 230 pnt. 3. J. v. Kuijk 217 pnt. Hokkampioenschappen jonge duiven: 1. J. Koevoets 273 pnt. 2. A. de Graaf 270 pnt. 3. C. v. Boxtel 290 pnt. esgBWga», l, werkdagen geopend zijn tot 9 uur. Vrijdags tot 10 uur. Veevoederwinningscursus. Door de heren v. Arendonk en Kamp zal deze winter weer een veevoederwinningscursus gegeven worden. De cursus omvat 8 lessen en zal om de 14 dagen worden ge geven in de R.K. Jongensschool. Zowel gehuwde als ongehuwde veehouders kunnen zich nog opge ven. De lessen worden gegeven op dinsdagavond. J aarvergadering. De vee- en vleescentrale sectie Drunen-Elshout houdt dinsdag 20 november haar algemene jaarver gadering in café P. Klerks. Aan vang half 8. Hongaarse kinderen. Degenen die zich willen ontfer men over Hongaarse kinderen of echtparen, kunnen zich melden bij Mej. Bosch, sociaal werkster van 't parochieel sociaal charitatief een trum. Via het R.K. Huisvestingsco mité zullen ze dan bericht ontvan gen van een eventuele toewijzing. Ontspanningsavond uitgesteld. De geplande ontspanningsavond De geplande ontspanningsavond voor de leden van „Elshout Voor uit" zal a.s. zondag niet doorgaan. Uitstel betekent echter geen afstel en het bestuur hoopt dat de leden deze winter nog aan hun trekken zullen komen. De Smashers. televisietoestel door hen, was ge wonnen en dat nog diezelfde mid dag de reportagedienst van de KRO zou overkomen om de prijs op enigszins feestelijke wijze te over handigen. Van dit plan moest ech ter worden afgezien, omdat 't toe stel met geen mogelijkheid in de reportagewagen geplaatst kon wor den. De prijs is inmiddels met de trein op transport gezet en de ge lukkige familie wacht nu met span ning op de komst van deze prach tige prijs. Bij het schrijven van dit bericht was nog niet bekend of de reportagewagen alsnog zal komen, maar indien dit wel het geval is, ko men wij hierop nader terug. Toneel. Door de toneelvereniging „Ernst en Luim" is bekend gemaakt, dat op woensdag 21 november a.s. het prachtige toneelstuk „Het meisje van de Arnefjord" ten bate van de slachtoffers in Hongarije in de zaal De Harmonie nogmaals zal worden opgevoerd. Biljarten. Het nederlaagtournooi dat door de biljartclub D.V.K. momenteel in café M. Reuser wordt gehouden, werd in de afgelopen week voort gezet met een wedstrijd tegen E.E. B.C. uit Elshout. Het lag in de lijn der verwachtingen dat D.V.K., dat nog steeds ongeslagen was, een ne derlaag zou lijden. E.E.B.C. deed geen half werk en behaalde zo'n grote overwinning dat zij met de eindprijzen zal gaan strijken. De gedetailleerde uitslag was: D.V.K. a E.E.B.C. a Th. BoelenP. Kuipers 33-75 Jos. TreurenT. Spierings 40-75 Jo v. Bijnen-G. Klerks 27-75 Jos. v. d. Brandt D. Besselaar 29-75 H. v. d. HeijdenA. Merks 63-75 D.V.K. b Totaal 192-375 E.E.B.C. b Biljarten. Het eerste vijftal van de biljart club E.E.B.C. speelde tegen DVK 1 uit Haarsteeg. Uitslag: L. Kuijpers-Th. Boelen 75-33 Fr. SpieringsJ. Treuren 75-40 G. KlerkxJ. v. Beijnen 75-27 Th. v. d. Besselaar J. v. d. Brandt 75-29 A. Merkx—H. v. d. Heijden 75-63 375-192 Het tweede vijftal speelde even eens tegen D.V.K. 2 C. PullesH. Willems 60-19 J. WolfsJ. Koks 60-38 A. LommersJ. Treuren 49-60 H. KlijnA. v. Helvoirt 60-51 A. KolmansW. v. Esch 60-22 Zaterdag traden alle teams van de Smashers weer aan om achter de groene tafels hun krachten met an dere verenigingen te meten. De uit slagen waren als volgt: Heren: Smashers 1Never Down 3 (Zaltbommel) 100 Gladiatoren 4 (D enBosch) Smashers 3 37 Smashers 4J.C.V. 7 (Vught) 010 Never Despair 6 ('s-Bosch) Smashers 5 64 Dames: Atoom (Eindhoven)—Smashers 10-0 PASTOOR VAN DEN BIGGELAAR WERD TER AARDE BESTELD. Onder grote belangstelling had donderdag de uitvaart plaats van pastoor H. J. M. van den Biggelaar, die maandag plotseling overleed. Vooraf werd in de Sint Catharina- kerk een plechtige Uitvaartdienst gehouden. Bij de Lauden trad als celebrant op de hoogeerw. heer de ken L. A. Th. Rooij akkers, geassis teerd door kapelaan pater Elemans als diaken en als sub-diaken oud kapelaan D. Hogeman. De Lauden werden gezongen door de paters van Onzenoort. Na een plechtige Gregoriaanse uitvaartmis sprak deken Rooij ak kers de lijkrede uit, waarbij hij de overleden prees als een goed mens, die in Heusden met zijn gemengde bevolking volledig op zijn plaats is. Hij troostte familie en parochianen en 'spoorde hen aan voor de overle dene te blijven bidden. Na de absoute ving de droeve tocht naar het kerkhof aan, voorop het kruis met de flambouwen, ge volgd door misdienaars en geeste lijkheid en de celebrant met zijn assistenten. Daarachter schreed het gilde „St. Blasius" met de tamboers( die ook de lijkwagen escorteerden. Verder gingen familie, kerkbestuur, burgerlijke overheid, autoriteiten en vele parochianen mee in de^ stoet.» Aan de groeve werd alleen ge sproken door ds. B. K. W. Dijkstra, die o.m. de overledene hoogachtte om die samenwerking die hij zocht en vond. Bij al zijn gemeenteleden wekte pastoor v. d. Biggelaar het meest mogelijke respect op. „Het make uw hart stil, aldus spreker, dat hij gestorven is in de dienst van zijn God". Bij deze uitvaart waren o.m. nog aanwezig de hoogeerw. heer Mgr. H. F. Heezemans, deken van Eind hoven, pastoors en kapelaans van 't dekenaat Heusden en vele klasge noten en priestervrienden van de overledene. Vertegenwoordigd wa ren, het R.K. Binnenziekenhuis te Eindhoven en de R.K. Bond van Slechthorenden, waarvan de over ledene geestelijk adviseur was. St. Nicolaas-markt De St. Nicolaas-markt die Don derdag 15 november j.l. alhier werd gehouden, is een sukses geworden. De marktkooplieden waren zeer te vreden over de gedane zaken. H. Willems—C. Pullens 19-6,0 Jos. Koks—J. Wolfs 38-60 A. v. HelvoirtH. Klein 51-60 Jac. TreurenJos. Lommers 60-49 W. v. EschA. Kollemans 22-60 289-190 Enveloppen-actie. Om het St. Nicolaas mogelijk te maken bij zijn bezoek op zondag 25 november a.s. met kwistige hand te kunnen strooien, heeft men zijn toe vlucht genomen tot een huis-aan- huis-enveloppenactie. De collecte is goed geslaagd en met behulp van particuliere giften zal het mogelijk zijn de jeugd weer een gezellig St. Nicolaasfeest te bezorgen. Nieuwe boeken. In de parochiële uitleenbibliotheek heeft men weer de beschikkig ge kregen over een 250 nieuwe boeken, zodat de liefhebbers van lectuur met een gerust hart de lange win teravonden tegemoet kunnen zien. Afhalen iedere zondagmorgen van half 12 tot 12 uur. W inkelsluiting. Vanwege de winkelweekactie zul len vanaf 23 november tot en met 4 december de winkels op alle Bouwrijp maken industrieterrein. Het industrieterrein aan de Maas dijk alhier, zal bouwrijp gemaakt worden. Dit zal geschieden door de firma P. C. Zaanen, aannemers te Heemstede. Het gehele terrein, on geveer 3% ha. groot, zal pl.m. twee meter worden opgespoten. Met het opspuiten hoopt men nog deze week te beginnen. Familie v. Oyen-de Vaan alhier won K.R.O. televisietoestel. Door het 25e lid bij de Katholieke Radio Omroep op te geven, heeft de familie J. v. Oyen-de Vaan, wonen de 't Zand 3 alhier, een televisie toestel gewonnen, dat door de KRO op een bepaalde dag in de afgelo pen week was beschikbaar gesteld voor de persoon, die op die dag het 25ste K.R.O.-lid zou opgeven. Vrijdagmorgen ontving de familie v. Oyen telefonisch bericht dat het Totaal 190-289 De biljartclub D.E.S., gevestigd in café W. v. d. Loo, speelde op een avond in de afgelopen week 'n wed strijd tegen De Engel uit Vught voor het Brabants kampioenschap klasse B libre. D.o.S. wist op overtuigende wijze met 80 te winnen. De uit slag was als volgt: D.o.S. De Engel Jo v. BokhovenA. Bevers 140-23 Ad. TreurenJ. v. Mierlo 140-58 J. Koks HznL. v. Rooy 95-32 P. v. d. Loo WznN. v. d. Berg 115-55 Hoogste serie A. Treuren D.E.S. 51 car. De onderlinge biljartcompetitie werd in de afgelopen week voort gezet, waarvan de uitslagen waren: 't Hoekje c D.P.L. b Th. v. BokhovenJ. v. Bijnen 31-60 J. MeijsA, Treuren 2400 P. Meijs—J. Siegers 17-60 W. v. BokhovenB. Kuis 60-57 men. Th. de Vaan A. Timmermans 39-60 Uitslag 82 voor D.P.L. b. Juliana b 't Hoekje b L. VermeulenJo de Gouw Jr 36-60 J. v. BokhovenJ. de Laat 60-28 Th. v. Liempde-J. Ketels 42-60 C. v. d. LeeA. Kivits 42-60 B v. d. HeijdenH. Theunissen 60-35 Uitslag 64 voor 't Hoekje b. Collecte Klaproosactie. De gehouden collecte voor het Nederlandse Oorlogsgraven-comité heeft 68.07 opgebracht. Kinder-operette. Zondag 25 november zal in 't pa tronaat een kinder-operette worden opgevoerd door het Muziek- en| Ca baretgezelschap L.U.N.O. uit Den Bosch, n.L „De scepter van Koning Bombazein". Hieraan werken dertig kinderen mee. Dit gezelschap heeft in Den Bosch meermalen met suk ses deze kinder-operette opgevoerd. De K.A.V., afd. Vlijmen, heeft haar medewerking aan deze uitvoering toegezegd. Slachtoffer van ongeval ter aarde besteld. Zaterdagmorgen 9 uur had de plechtige begrafenis plaats van de heer B. v. Engelen, die door een noodlottig ongeval in de Grasso- fabrieken te 's-Bosch het leven ver loor. De belangstelling bij deze uit vaart was bijzonder groot. De di rectie en vele mede-arbeiders wa ren vertegenwoordigd om de over ledene de laatste eer te bewijzen. Feestavond R.K. Toneelvereniging Volharding. Zaterdagavond had in c^fé B. Oremans de jaarlijkse feestavond plaats van Volharding. Het bestuur had wederom een schitterend feest programma vastgesteld, waar allen zeer voldaan over waren. Utile Dulci. In verband met het afscheid van de heer J. Nicols als regisseur van bovengenoemde vereniging wegens hoge leeftijd, is in zijn plaats aan gezocht de heer Jo v. Erp uit Den Bosch. Voor Vlijmen Teen onbeken de, en iemand die het vak zeker verstaat. Uitvoering. Zondag 18 november werd in het patronaat door Utile Dulci de eerste winter-uitvoering gegeven voor do nateurs en belangstellenden. Opge voerd werd het prachtige blijspel „In het Witte Paard", bewerkt door Rosita Peters, De adviseur sprak 'n kort welkomswoord en gaf vervol gens het woord aan de voorzitter van het feestcomité, dhr. P. Croes. Deze gaf een korte toelichting op 't jubileum van Utile Dulci en dankte de donateurs en steunende leden voor de financiële en morele steun, al die jaren gegeven. Na Utile Dulci en ook de scheidende regisseur te hebben toegesproken, wenste hij al len een genoeglijke avond. De op voering van „In het Witte Paard" werd wederom een sukses. Het pu bliek heeft kunnen genieten van 't vlotte spel. Verschillende nieuwe lingen maakten hun entree, en met sukses. Vandaag en morgen (dins dag) wordt dit stuk nogmaals opge voerd. Dinsdag is tevens het af scheid van regisseur Jan Nicols. Jeugd nam afscheid van Kapelaan Speekienbrink. Donderdag j.l. hebben de jeugd verenigingen van Nieuwkuijk op hartelijke wijze afscheid genomen van de weleerw. heer kapelaan Speekenbrink in het parochiehuis. Dit bijzonder geslaagde af scheidsfeest werd onder meer bij gewoond door de zeereerw. heer pastoor Bekx, de ouders van de scheidende kapelaan en diens broer prof. Speekenbrink, diverse familieleden, burgemeester van Hout en zijn echtgenote, wethou der A. van Son, enkele paters van Mariënkroon en het bestuur van de Levensschool. De avond stond onder leiding van Frans van Wezel. Alle ver enigingen verschenen ten tonele en namen elk op eigen wijze af scheid van kapelaan Speeken brink. Er zijn uiteraard ook vele hartelijke woorden gesproken en wel door burgemeester van Hout, door de heer Blauwhof namens 't pestuur van de Levensschool, door de héér Loonen namens de Ge zinszorg, door de heer Starreveld namens de KAJ van Vlijmen, door de heer P. Boom namens de KAJ van Nieuwkuijk en ten slotte door pastoor Bekx, die uitdrukking gaf aan zijn spijt over het heengaan van zijn actieve kapelaan. De lei der van de avond bood aan kape- aan Speekenbrink namens alle aanwezigen een fraaie reproduc tie van een schilderij uit de school van Avignon aan. Kapelaan Speekenbrink dankte voor de vele woorden van waar dering en voor 't fraaie geschenk, dat hij zeer op prijs stelde. De muzikale omlijsting werd ge heel belangeloos verzorgd door het ensemble van Jan Heijmans. Ten slotte namen alle aanwezigen persoonlijk afscheid van de kape laan, die zoveel belangrijk werk heeft gedaan voor de jeugd van Nieuwkuijk, hetgeen nog eens te meer mocht blijken uit dit zeer hartelijke afscheid, waaraan zelfs door St. Nicolaas werd deelgeno- Door de heer N. Klaasse zal een onderwerp worden ingeleid, ge titeld: Een Kerkdienst. Dankdag. Woensdag 21 nov. e.k. is het de jaarlijkse dankdag voor de Ned. Herv. Gemeente aan de Loonsedijk. 's Morgens 10 uur en 's avonds half 8 wordt op deze dag een kerkdienst gehouden, waarin de plaatselijke predikant, ds. Haring, hoopt voor te gaan. Voor HORLOGES, KLOKKEN GOOD, ZILVER en BRILLEN naar Wendelnesseweg Capelle Vert. J. Tausch - Waalwijk voor Capelle en omgeving. Weer een mooi bedrag. Het deze zomer op initiatief van de Ned. Herv. Dameskrans gestichte verjaringsfonds braent over oktober het prachtige be drag van 249.70 op. St. Nicolaasactie Sprang-Capeïse Winkeliersvereniging. Evenals vorig jaar wordt ook nu weer door de Sprang-Capelse winkeliersvereniging in de ko mende weken een grootse St. Ni colaasactie op touw gezet om de ingezetenen te wijzen op datge ne, wat in eigen gemeente is te verkrijgen en dat het praktisch zowat 'onnodig is naar elders te gaan om zijn inkopen voor ue komende feestdagen te doen. Als bijzondere attractie is aan deze winkeliersactie een verloting'met een drietal trekkingen, waarvoor schitterende prijzen worden be schikbaar gesteld, verbonden. De winkeliers die aan deze actie deelnemen, zijn te herkennen aan het raambiljet „Deelnemer". De actie begint heden maan dag 19 november en werd zater dagmiddag ingeluid, waarbij de drie plaatselijke muziekvereni gingen voor de muzikale omlijs ting zorgden. Voor de tweede maal uitgesteld. De door de afd. Sprang-Capel- le van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen voor leden en be langstellenden te houden ont spanningsavond, een z.g. Bra bantse avond, die veertien dagen geleden geen doorgang kon vin den vanwege het ernstig wereld gebeuren en toen uitgesteld werd tot deze week donderdag 22 no vember, kan door onvoorziene omstandigheden ook dan geen doorgang vinden. In een dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur is besloten deze Bra- onderwijs vereniging te Gorin- chem hoopt ook ditmaal haar medewerking aan deze avonden te verlenen. Onthulling gedenkplaat wijlen burgemeester Couwenberg. Donderdagavond werd onder gro te belangstelling de gedenkplaat met borstbeeld van wijlen burge meester Couwenberg onthuld. Deze gedenkplaat werd aangebracht in de hal van het nieuwe gemeentelij ke gymnastiekgebouw en is ver vaardigd door de edelsmid de heer Kloosterman. Loco-burgemeester Kuysters liet de onthullingsplechtigheid vooraf gaan door een inleidende speech. Spreker memoreerde in het kort de bijzondere verdiensten die burge meester Couwenberg in de bouw en de tot-stand-koming van dit prach tige gymnastieklokaal heeft gehad. Dit was dan ook aanleiding aldus de heer Kuysters dat h: t ge meentebestuur de plaquette juist hier heeft laten aanbrengen. Zich speciaal tot de familie Couwenberg richtend, zei de heer Kuysters o.m.: Het moet voor U wel zeer pijnlijk zijn telkens te worden herinnerd aan het overlijden van uw echtge noot en vader. Maar het moet u ook tot troost en vreugde zijn dat het gemeentebestuur door deze blijven de herinnering de activiteit en stuw kracht van hem voor het komende geslacht heeft willen bewaren. Mo ge dit u sterken in het grote ver lies en u de kracht geven om Gods heilige wil met geduld en volle overgave te kunnen dragen. Hierna sprak de heer H. Couwen berg, oudste zoon van de overledene, een dankwoord. Het gemeentebe stuur dankte hü voor de mooie ges te om zijn overleden vader op deze Wendt l voor een HORLOGE EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Gemeentebode, Carmelietenstraat WASPIK Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel Chr. Gemengde Zangver. ,-,Excelsior". De Chr. Gemengde Zangver eniging Excelsior alhier, die j.l. Zaterdag te Rotterdam deelnam aan een zangconcours, behaalde onder leiding van haar directeur de heer Jac. Groen uit Heusden, in de superieure afdeling een 2e prijs met 294 punten. Bazar Chr, Kleuterschool. Van de loterij die bij gelegen heid van de door de Ned. Herv. Dameskrans georganiseerde bazar ten bate van de Chr. Kleuter school werd gehouden, zijn nog niet afgehaald de prijzen op de nos. 673 en 812 van de groene loten. Bedoelde prijzen moeten voor de op 22 dezer te houden slotvergadering worden afge haald op Kerkstraat 39; na die datum komen de prijzen aan de dameskrans. Opbrengst dankstond-collecte. De bij gelegenheid van de dankdienst voor gewas en arbeid in de Geref. Kerk alhier gehou den extra collecte heeft f 385.— opgebracht. Geref. Kerk. Voor de verkiezing van ambts dragers bij de Geref, Kerk alhier, wegens: periodieke aftreding van de heren M. Mandemakers en M. van Beek, zijn door de kerkeraad als dubbeltallen gesteld: voor ou derling de heren J. v. Drongelen en J. W. Genuit en voor diaken de heren O, P. Contant en A. Rij ken. Chr. Besturenbond Sprang-Capelle. Het bestuur van de Chr. Be sturenbond Sprang-Capelle komt a.s. vrijdagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond bijeen ter voorbereiding van de jaarlijkse propagandavergadering De voorzitter de heer C. Bras penning heeft wegens zijn vertrek naar Waalwijk als zodanig be dankt. In een te beleggen alge mene vergadering op 29 dezer zal een nieuwe voorzitter worden ge kozen. Geref. Mannenvereniging. Vergadering van. de Geref. Mannenvereniging op a.s. vrij dagavond kwart voor acht in de vergaderzaal van de Ge.re£. Kerk. Wendt U voor een HORLOGE goud of zilver EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot "Hoofdstraat 14 CAPELLE Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel. bantse avond opnieuw vast te stellen en nu op donderdag 29 november 's avonds half acht in cafë Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart. Naar men ons me dedeelt, ligt het in de bedoeling in de loop van deze feestavond een collecte te houden ter leni ging van de nood der Hongaren. Programma's zijn 's avonds aan de ingang te verkrijgen, voor niet-leden tegen betaling. VoJksonderwijsavonden. De jaarlijkse feestavonden voor de leden van de afd. Sprang-Ca pelle e.o. van Volksonderwijs worden ditmaal in de eerste helft van januari 1957 gehouden. De toneelvereniging van de Volks- wijze te eren. Ook dankte hij de vele aanwezigen die door hun te genwoordigheid de onthulling luis ter wilden 'bijzetten. Het was, zo zei de heer Couwenberg verder o.m., vaders liefde voor de Waspikse jeugd en zijn zorg voor hun ont spanning en vrije-tijdsbesteding, die hem vóór de totstandkoming van dit gymnastieklokaal hebben doen ijveren. Terwijl de harmonie hierna het Nederlands volkslied speelde, ver wijderde mevr. Couwenberg de na tionale vlag die het monument ont hulde. In défilé trokken de aanwezigen daarna langs het gedenkteken. Be halve familieleden en enkele vrien den en kennissen van de familie Couwenberg en het gemeentebe stuur, merkten we hierbij o.m. op: de leden van de gemeenteraad, de heer en mevrouw Kloosterman, het gemeentepersoneel, de plaatselijke geestelijkheid, de eerwaarde'Zus- teirs, vertegenwoordigers van de I rijkspolitie, de Waspikse harmonie, j het onderwijzend personeel van de j scholen, deputaties van de plaatse- lijke afdelingen en verenigingen, de plaatselijke brandweer en B.B. en de afdeling der Nationale Reserve. Opening winkelweek. Hedenavond om 7 uur wordt de winkelweek, welke is georganiseerd door de Waspikse Winkeliersvereni ging, officieel geopend door de wnd. burgeméester onzer gemeente. Dit zal plaats hebben in de hal van het gemeentehuis, waarna bij gunstig weer de Kon. Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" een muzikale rondwandeling zal maken. Gevonden en verloren. Gevonden: grijs kinderjasje; por- temonnaie met inhoud; twee witte konijnen; sleutel; regenjas m. cein tuur; drie molton dekens; een paar glacé dameshandschoenen; vulpen. Verloren: damesportemonnaie m. inhoud; dameshandschoen; plastic regencape; gymnastiekschoen. Inlichtingen c.q. teruggave, wen de men zich tot de postcommandant der plaatselijke rijkspolitie. Gemeenteraad Waalwijk. Spoedeisende vergadering van de raad der gemeente Waalwijk, te houden op dinsdag 20 novem ber 1956, des avonds om 19.30 u. ten gemeentehuize. Aan de orde; Voorstel inzake het verlenen van een krediet voor de bouw van 5 woningwetwoningen. Blijde en zonnige intocht van de Sint. nder een zonnige herfsthemel heeft Sint Nicolaas gisteren zijn intrede gedaan in Waalwijk. Om ca. kwart over twaalf arriveerde de goedheilig man adu de over weg te Besoijen, waar de harmo nie St. Crispijn en enige honder den grote en kleine kinderen ge reed stonden om hem te verwel komen. Een aantal zwarte pieten begon meteen al met het rond strooien van allerlei snoeperijen, die natuurlijk gretig door de jeugd werden opgespoord. Vervolgens toag de Sint te paard en voorafgegaan door de fris en vrolijk blazende Crispijn- mannen naar het gemeentehuis, onderweg zeer hartelijk toege juicht door een grote menigte die zich langs de route had opgesteld. Op het plein voor het gemeente huis werd de Spaanse bisschop begroet door enkele duizenden Sintgezinden. Op het bordes werd hij ontvangen door burgemeester Teijssen, die hem namens alle Waalwijkse kinderen van harte welkom heette. De burgemeester zei, dat de kinderen ook nu weer vol verwachting naar zijn komst hadden uitgezien. Stoute kinde ren zijn er in Waalwijk niet, al dus de burgemeester, en de ver wachting is dan ook gerechtvaar digd dat alle kinderen ook dit jaar weer goed zullen worden be dacht. Dat de burgemeester wat dat betreft heel wat minder goed op de hoogte is dan St. Nicolaas, bleek toen de goedheilig man het woord kreeg. Hij zei dat stoute kinderen in Waalwijk nog wel eens ruiten ingooien, van in aan bouw zijnde woningen en in de plantsoenen ravotten, die door de gemeente met zoveel zorg zijn aangelegd en worden onderhou den. Dit mocht niet meer gebeu ren zei de Sint. Ten slotte be dankte hij de burgemeester voor

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5