WAALWIJK AUTO-RIJLESSEN LIES BOTH KEES VAN H00REN AVOND-MARKT Attentie H. Moonen-Mulders DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 NOVEMBER 1956 Kaatsheuvel Sprang - Capelle Sprang Capelle SPREEKUUR BURGEMEESTER Bezoek St. Nicolaas. Ondanks het ongunstige weer heeft de Sint met gevolg zijn aan gekondigd bezoek aan Elshout ge bracht. Het was echter niet zo'n glo- rieuse intocht zoals we de laatste jaren gewend waren. Vanaf de Els- houtse Dijk tot ongeveer aan de Kerkstraat was de Sint met zijn Pieten nagenoeg alleen. Na een kort bezoek aan de pastorie, omdat men toch al op het tijdschema achter was, ging het in tempo langs Schanswijk en Wolfshoek naar het eindpunt. Een troost voor de jeugd is het te weten dat de Sint heeft toegezegd woensdag 5 december de scholen te zullen komen bezoeken. DE GULDENSREGEN HOUDT AAN. 800.aan prijzen! De tweede prijzentrekking van de St. Nicolaas-actie van de Kaatsheü- velse winkeliers heeft nog een mil dere guldensregen over de kopers uitgestort dan vorige week. Niet minder dan 800.aan waarde bonnen kwam ditmaal uit de bus. En als het bezoek aan onze winkel stand blijft aanhouden, is te ver wacht endat de volgende toewijzing niet minder zal zijn. Ook nu weer vielen de prijzen gedeeltelijk ook buiten de plaats, een bewijs, dat de Kaatsheuvelse winkelstand ook in de belangstelling staat van de om geving. In dit nummer is onder de advertenties de lijst van de prijs winnaars geplaatst. De waardebon nen worden gratis toegezonden, dus het juiste adres op de in te leveren, bonnen vermelden is van 't groot ste belang. Verslag vocaal concert volgend nummer. WAALWIJK. Hero—WSC 1—1. Onder protest van WSC. Op een spekvet veld en in een druilerige hotregen trapte WSC vijf minuten voor drie de bal ai' en direc lieten de zwarthemden hun geel-zwarte tegenstanders 'n aanval zien, zoals die volgens 't hoekje moest worden uitgevoerd. De stugge Hero-verdediging was echter paraat en de Hero- midhalf lepelde de bal met de wind mee naar voren, waar een kleine dekkingsfout ogenblikke lijk werd afgestraft met 'n prima doelpunt, 10. Regelmatig stuwden toen de kanthalfs van WSC de ballen naar voren en een schot van v. d. Anker werd ternauwernood weggewerkt. Een keiharde link se van Blij levens moest de kee per loslaten, maar niemand was in de buurt om in te grijpen. Even later schoot Muskens te gen de lat en Hero zat werkelijk in de verdrukkingè WSC buitte haar overwicht uit, want een loor Muskens goed aangegeven bal kwam bij Pulles terecht, die ogenblikkelijk Blijlevens lan ceerde. In eerste instantie schoot hij tegen de midhalf aan, doch Loen passeerde hij deze tegen stander resoluut en tegen zijn schot was geen keeper bestand, 1—1. WSC had de smaak te pakken en nadat eerst Blijlevens nog een zoever had afgevuurd, die corner werd geslagen, was het na een magnifieke aanval Wim v. d. Anker, die tegen de onderkant van de lat knalde, waarna de bal vanuit het doel in het veld te rugstuitte. Nog liet de scheidsrechter doorspelen, maar erger was het even later, toen bij een van de vele WSC-attaques Jac. Muskens de Hero-midhalf keurig passeer de en de bal in de uiterste hoek drukte. De scheidsrechter wees naar het midden, maar door vlaggen van de grensrechter annuleerde hij op onbegrijpelijke wijze en zonder advies in te winnen, deze goal en gaf een vrije trap wegens buitenspel Hero kwam even via enkele corners gevaarlijk opzetten maar WSC bleef de meerdere. Na de thee werd WSC veel sterker en de in trainingspak ge stoken WSC-keeper kon zich de luxe permitteren ver doorge schoten ballen rustig met de voet naar zijn medespelers te plaat sen. Een veel sterker WSC kwam echter niet tot doelpunten, toen acht Hero-verdedigers in 't doel dc keeper herhaaldelijk moesten assisteren. Schuivers en hoge ballen wer- :ien weggekopt, corner gewerkt of in het wilde weggewerkt. Een schot ineens van de voet van Muskens stuitte, tegen een Hero- been corner. Een felle schuiver van Blijlevens drukte de keeper corner en een harde kopbal sloeg hij over de lat. Toen zelfs het uithoudings vermogen op de proef werd ge steld, vielen de stoere verdedi gers de bal van de voeten der WSC-ers weg. Er was geen doorkomen aan. en corncrmeerderheid van 19-4 voor WSC had het resultaat niet in doelpunten uitgedrukt. Tegen 't afgekeurde doelpunt heeft WSC na de wedstrijd ge protesteerd. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente gprang-Capelle op vrijdag 30 november 1956 om half 8 ten gemeentehuize. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verlenen van een vaste aanstel- ling aan arbeidscontractanten. I 5. Benoeming van een lid van het j bestuur der Gemeentelijke In- i stelling voor Maatschappelijke j Zorg. 6. Vaststelling algemeen besluit tot het aangaan van kasgeldle ningen in 1957. 7. Vaststelling maximum-bedrag der in 1957 in rekening-courant op te nemen gelden. 8. Toekenning tegemoetkoming ex art. 13 der Lager-Onderwijswet 920. 9. Verhoging bedrag per leerling, bedoeld in art. 55bis der L.O.- wet 1920 over 1956. 10. Verhoging voorschot op de ver goeding der exploitatie-kosten der bijzondere scholen over '56. 11. Aankoop grond. 12. Verhuur pand Nieuwevaart nrs. 1 en 3. 13. Achterstallig onderhoud pand Nieuwevaart nrs. 1 en 3. 14. Kwijtschelding landpacht. 15. Verzoek voetbalveren. „S.S.C. 1955" tot inrichting sporterrein. 16. Uitbreiding gasnet tot dorp Ca pelle. 17. Subsidiëring afd. 's-Hertogen- bosch v/h Nederlands Genoot-' schap tot Reclassering. t 18. Beschikbaarstelling van een wo ning t.b.v. Hongaarse vluchte lingen. 19. Wijziging gemeente-begroting 1956. 20. Aanbieding gemeente-begroting 1957 en benoeming commissie van onderzoek dier begroting. 21. Mededelingen. 22. Rondvraag. 23. Sluiting. Prae-adviezen in 't volgend num mer. Uitvoering Marijke, De harmonie Marijke alhier geeft a.s. zaterdag 1 december, des avonds half acht, in de zaal van de Chr. Volksbond, haar jaar lijkse winteruitvoering voor leden en donateurs. Marijke zal onder leiding van haar directeur de heer P. van Iersel uit Waalwijk, een 6-tal muzieknummers uitvoeren, terwijl het verdere deel van de avond medewerking zal worden verleend door enkel bekende humoristen. Het belooft zeker een gezellige avond te worden. Geref. Kerk. Bij de gehouden verkiezing voor ambtsdragers bij de Gsref. Kerk alhier werden gekozen de heren j. W. Genuit, voor ouderling, en O. J. Contant, voor diaken. Aangekocht. De villa met tuin van de heer Meijer aan de Jan de Rooijstraat alhier, is naar wij vernemen, on derhands aangekocht door de heer de Jong, handel in oude metalen enz. te Waalwijk. Grootse plannen van de IJsclub „Het Eendennest". De buitengewone ledenvergade ring van de IJsclub „Het Eenden nest" onder leiding van zijn voor zitter, de heer A. H. Kerst, in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe vaart gehouden, mocht dan niet zo'n grote belangstelling trekken als men bij een agenda, waarop bespre kingen over aanleg verlichting ijs baan en contributie-verhoging als punten van behandeling voorko men, zou mogen verwachten, toch zijn er gewichtige besluiten geno men. Wendt U voor een HORLOGE goud of zilver EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Hoofdstraat 14 CAPELLE Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel. Na het welkomstwoord waarmee de voorzitter deze bijeenkomst opende, wees deze er oo, dat op al gemene ledenvergaderingen al en kele malen de wenselijkheid van verlichting van de ijsbaan ter spra ke was gebracht, doch dat de kos ten aan uitvoering van dit werk en de zware financiële verplichtingen, waarvoor de vereniging zich in dit verband met de aanleg van de baan nog geplaatst ziet, verwezenlijking van deze wens in cje weg stonden. Van verschillende zijden, aldus de voorzitter, is de laatste weken weer qpn beroep op enkele leden van het bestuur gedaan de kwestie van de verlichting nogmaals onder ogen te zien. In verband daarmee heeft he^ bestuur een kostenberekening laten maken, waaruit blijkt dat met aan leg van verlichting en aansluiting op het lichtnet een bedrag van rond 3000 is gemoeid. Ten slotte merkt de voorz. nog op, dat het bestuur overweegt een gebouwtje bij de ijs baan te maken en daarin onder te brengen een garderobe en een ge legenheid voor controle en kaartjes verkoop, dat ongeveer 1000 zal vereisen. Naar aanleiding dezer uit eenzetting ontspon zich een leven dige discussie, welke leidde tot goedkeuring van het ontworpen plan. Met de goedkeuring van deze plannen houdt een verhoging van de contributie nauw verband en na een korte beraadslaging werd een voorstel tot verhoging van de con tributie voor gewone leden met 1.- en te brengen op ƒ2.50 en die voor gezinnen (ouders met kinderen tot en met 15 jaar oud) op ƒ4.aan genomen, en deze verhoging reeds met ingang van het lopende vereni gingsjaar te doen ingaan. De rondvraag werd door enige le den benut voor het stellen van vra gen over aangelegenheden onder houd en gébruik van de baan be treffende, en een geanimeerde be spreking was hiervan het gevolg. Alvorens de bijeenkomst door de voorzitter werd gesloten, wérd nog meegedeeld dat eerstdaags met de inning van de contributie zal wor den begonnen. Vertrouwd wordt dat ook zij die niet ter vergadering aanwezig waren, zich unaniem met de verhoging van de contributie zul len kunnen verenigen en bij aan bieding van de ledenkaart dsze zul len honoreren en op die manier een vlotte afwerking der contributie inning in de hand zullen werken. Opbrengst dankstondcollecte. De tijdens de dankstond in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden bijzondere collecte ten bate van de kerkvoogdij, bracht ruim ƒ958 op; een prachtig bedrag. Spreekbeurt. Ds. Stolk uit Scheveningen hoopt woensdagavond om half 8 in 't ver enigingsgebouw een lezing te hou den over het onderwerp „Kérk Waarheen?", in welke rede' de ont wikkeling van het kerkelijk leven in de Hervormde kerk in onze tijd zal worden besproken. Plattelandsvrouwen organiseren Brabantse avond. Het programma van de door de afdeling Sprang-Capelle op donder dag 29 nov. a.s. des avonds half 8 te organiseren feestavond, is geheel gewijd aan onze provincie. In bonte afwisseling omvat het bijdragen in poezie en proza over cultuur en be volking, alsmede over bestaansmo gelijkheden etc. in Brabant. Ver schillende leden, sommige in Bra bantse klederdracht, hebben de ver zorging van het programma voor haar rekening genomen'. Zoals reeds eerder bericht, wordt deze avond in café Cové-v. d. Haart aan de Nieu wevaart gehouden en is de toegang voor leden met huisgenoten vrij. De medewerkster aan het pro gramma zullen op dinsdag 27 dezer des avond half 8 in een van de lo kalen der Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart nogmaals bij eenkomen voor het houden van een generale repetitie. Het bestuur hoopt dat op deze slotrepetitie nie mand van de medewerksters ver stek zal laten gaan en dat ieder zich stipt aan de tijd Van aanvang zal houden. Capelse motor- en automobielclub gaat „dropping" houden. Na het grote sukses dat onze plaat selijke motor- en autoclub „Marij ke" donderdag 1 november 1.1. met de bekende „Marijke-rit 1956" be haalde, meent men toch nog niet de „winterslaap" in te moeten sukke len. Op zaterdag 15 december e.k. wordt een dropping georganiseerd onder leiding van de heer Th. van Beek. De deelnemers worden naar een punt „ergens in Nederland" ge bracht en van hieruit moeten zij trachten met zijn tweeën wande lend door de nachtelijke dreven in één uur een ander hun bekend punt te vinden. Dit is een zeer aantrek kelijke sportgebeurtenis, waarbij de padvindershoedanigheden van de deelnemers danig getest worden. We vernemen dat voor deze drop ping reeds nu een flinke belangstel ling bestaat, en daar om organisa torische redenen slechts een zeer Wendt (J voor een HORLOGE EEN CHIQUE BRIL alle UURWERKEN, VERLOVINGSRINGEN enz. tot Gemeentebode, Carmelietenstraat WASPIK Vert. P. J. van Rooij, Kaatsheuvel beperkt aantal deelnemers kan ge accepteerd worden, is het ten zeer ste aan te raden reeds spoedig con tact op te nemen met één van de bestuursleden van de motorclub. Het ligt in de bedoeling de beste prestaties weer met enkele aan trekkelijke prijzen te belonen. De deelnemers komen 's avonds half 7 bij elkaar in het clublokaal,, café „De Witte Brug" van mevr. Cové- v. d. Haart aan de Nieuwevaart. Filmvertoning. In de Geref. Kerk aan het Brug getje zal woensdagavond om 7 u. en om 9 u. de film worden ge draaid: Ik ben met U. Het is een wereldberoemde sprekende Zweedse zendingsfilm. De film wordt in ons land verzorgd door de Christelijke filmactie. Medegedeeld zij echter dat al leen voor de voorstelling van 9 u. nog kaarten beschikbaar zijn. TE WAALWIJK op Vrijdag 30 november. Het spreekuur zal deze week niet gehouden worden op dins, dag 27 november, doch op WOENSDAG 28 NOVEMBER a.s. des v.m. van 10 tot 12 uur De Burgemeester van Waalwijk J.L.P. M. TEIJSSEN GESLAAGD CONCERT VAN LiEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK". Onder de bekwame leiding van haar dirigent, de heer Louis Sars, concerteerde donderdag avond in Musis Sacrum de Lie dertafel „Oefening en Vermaak" met solistische medewerking van de tenor Justus Boni. De verwachtingen welke wij, gezien het voorbericht, van het optreden van deze tenor hadden, zijn helaas niet geheel bevredigd. Zijn toon ontwikkelt ^ich te zeer achter in de mond en is'daardoor beslist niet helder. Zijn voor dracht krijgt hierdoor iets gefor ceerds, iets moeizaams. Deze te kortkoming viel ons vooral op in Wagner's „Gralerzahlung" met de recitatieve inzet „lm fer- ner Land", waaraan Bonn niet de heldere en serene toon ver mocht te geven welke dit frag ment behoeft. Jammer was het ook dat Bonn in een drietal ari a's uit opera's van Puccini (Tos- ca en Turandot" een duidelijke neiging naar het zoet-gevooisde bel'canto vertoonde (met als pa radepaardje „E lucevan le stel le"), omdat het timbre van zijn stem zich- hiervoor beslist niet leent. Overigens bleek in deze •aria's wel zijn goede zangtech niek en het krachtige volume van zijn stem. Het publiek beloonde zijn op treden met een bijzonder harte lijk applaus, waarvoor de zanger dankte met „The Hole City" van Adams als toegift. De zanger werd op uitsteken de wijze aan de vleugel begeleid door Frans Wilmont. Meer vreugde heeft ons 't op treden van „Oefening en Ver maak" gegeven en wel voorna melijk met de uitvoering van en kele aantrekkelijke niéuwe lie deren „Eens meiemorgens vroe ge" van Frans van Durme, „Au joly jeu" van Cl. Jannequin en het grappige en romantische „Echolied" van Orlando di Las so. Het kwam ons voor dat hier in frisser en met meer plezier gezongen werd dan in de num mers die reeds langer op 't pro gramma staan, ofschoon ook de ze voortreffelijk ten gehore wer den gebracht. De wals „Geschich- ten aus dem Wienerwald" van Joh. Strauss is voor dameskoor en dankbaar werkje, maar ook lang niet gemakkelijk. De toon- zuiverheid liet hier en daar nog te wensen over, terwijl de inzet ten ook niet overal gelijk waren. Dit geslaagde concert werd be sloten met de pittige mars uit „Carmen". De voor driekwart gevulde zaal beloonde het koor met een gul applaus. Voor de a.s. Kerstdagen is door de Liede'rtafel in studie ge nomen 't bekende grote „Weih- nachsoratorium" van Miiller, voor gemengd koor met soli. O.O.G. SPEELDE MADAME TIC-TAC. Zeer gave opvoering van een gecompliceerde thriller. De Waalwijkse toneelvereni ging O.O.G. heeft zaterdag en zondag 't winterseizoen geopend. Ze kwaqi met het toneelspel „Madame Tic-Tac", een thriller van Falkland L. Gary en Philip Weathers. Het was heel wat an ders dan de bezoekers van het O.O.G.-toneel gewend zijn, een stuk van een geheel ander genre. Maar of alle»bezoekers deze ver andering van genre zo gewaar deerd zullen hebben, menen wij te moeten betwijfelen. Het stuk was, geloven we, al te gecompli ceerd; daar is een vrouw, die door een ongeval haar gezicht en gehoor verloren heeft en omdat zij in de veronderstelling leeft, dat dit ongeluk haar is overko men door nalatigheid van een chirurg, is zij volkomen verbit terd geworden en tracht door het organiseren van misdaden de sa menleving schade te berokkenen. Zij staat in contact met haar me demensen alleen door het z.g. morse-systeem „Tic-Tac", een systeem, dat door tikjes op de hand van de gehandicapte vrouw deze in staat stelt te vernemen, wat er "ebeurt. Deze vrouw ten- Al is er tijdelijk een rijverbod op zondag, wacht niet met het nemen van Er is thans in Waalwijk een nieuwe AUTO-RIJSCHOOL geopend door (beter bekend als „Harry" 'van Mulders-Sars.) Nieuwste methode voor het leren van de verkeerssituaties. Men kan zich aanmelden: In WAALWIJK: Stationsstr. 101 Tel. 3199 'In LOONOPZAND: Bergstraat 24 Hoge Steenweg39 Tel. 266 slotte neemt alle geoorloofde en ongeoorloofde middelen te baat, wanneer 't gaat om de onschuld te bewijzen van haar zoon, die van moord beschuldigd wordt. Mag evenwel het stuk niet in alle opzichten bevredigd hebben, voor de uitvoering er van door O.O.G. hebben we de grootste waardering. Het stuk eist meer dan normale acteertalenten en met groot genoegen hebben we kunnen constateren, dat de- spe« Iers en speelsters van O.O.G. over deze talenten beschikken. In dit verband moeten we op de eerste plaats noemen het spel van de titelrolvertolkster, Mevr. Pul lens-van Beijnen. Zij bracht een zelfverzekerde Madame Tic-Tac op het toneel en de concentratie, die dit van haar geëist heeft, li,eeft zij weten op te brengen. Een groot deel heeft zij bijgedra gen in het sukses van de opvoe ring. Ook het spel van Huub Brokken zij hier met ere ge noemd. Hij speelde de rol van 't hoofd der uitvoerende misdadi- gersbende; de acteertalenten die hij onmiskenbaar bezit, heeft hij volkomen benut. De rol van Beth, het aangenomen kind van Madame Tic-Tac, vond in Bini van Nieuwenhuizen een ideale vertolkster. Haar 'optreden was jong en bekoorlijk. Mevr. Rei.j- ers-van Gelder kweet zich voor treffelijk van haar taak en Jan van Delft, de op avontuur belus te bankbediende, deed dit ook. Zeer beheerst was het spel van Jan Hesselberth, de zoon des huizes. Ook de andere speelsters en spelers hadden allen hun aan deel in de voortreffelijke uitvoe ring van het stuk, waarin de re gie uitermate doordacht te werk is gegaan. Het decor was keurig verzorgd alsook de be- en verlichting en het geluid. Een startpistool mag dan op het kritieke moment zijn dienst weigeren, de twee moor den die gepleegd moesten wor den, werden toch gepleegd. Het is voor ons een genoeglij ke avond geweest. AUTORIJSCHOOL. Zoals uit een advertentie el ders in dit blad blijkt, heeft dhr. H. Moonen-Mulders te Waalwijk deze week zijn nieuwe auto-rij- sciiool geopend. Door het steeds toenemende verkeer en de steeds moeilijker wordende situatie op de wegen, wordt van de bestuurders der motorvoertuigen steeds meer ge ëist. Het is dus zaak dat de nieu we chauffeus, wanneer zij hun rijbewijs hebben gekregen, een zodanige opleiding achter de rug hebben dat zij in alle opzichten bekwaam zijn om aan 't verkeer deel te nemen. De persoon van de heer Moo- nen staat er borg voor dat de door hem afgeleverde leerlingen aan alle te stellen eisen zullen voldoen. Er zullen onder onze lezers in Waalwijk en omgeving immers weinig personen zijn die de heer H. Moonen niet persoon lijk kennen. Iedereen zal wel eens een of meer tochten per bus hebben gemaakt met de heer Moonen als chauffeur. Het is dan ook niet nodig nog eens spe ciaal te wijzen op de grote en de langdurige ervaring van deze nieuwe rij-instructeur. Slechts weinigen zullen zich kunnen be roemen op zoveel rijuren onder de moeilijkste omstandigheden in binnen- en buitenland. De leerlingen van deze nieuwe rij school zullen zeker van deze rou tine en verfceerskennis kunnen profiteren. Wij wensen de heer Moonen met zijn nieuwe rijschool veel sukses. Emigratie-avond. De emigratie-avond, georgani seerd door de afd. emigratie van 't Arbeidsbureau en gegeven in Thajia, trok goede belangstelling. De heer Foppele gaf voorlich ting omtrent de emigratie naar Australië, besprak de mogelijkhe den en moeilijkheden en gaf in woord en beeld een duidelijk in zicht in de levenswijze, enz. van dit nieuwe vaderland voor vele Nederlanders. CHRISTELIJKE BESTURENBOND WAALWIJK. Dinsdag 27 november a.s. om half acht zal er in het tekenlokaal van de Chr. H.B.S. een C.N.V.-samen- komst worden gehouden, waar als spreker hoopt op te treden de heer C. Braspenning uit Waalwijk, dis trictsbestuurder van de C.B.C., en zal spreker over „De ander en ik". Tevens zal er een culturele film worden vertoond over het leven en werk van de beroemde kunstschil der Rembrandt. St. Nicolaas weer in Waalwijk. Wederom bracht St. Nicolaas gisteren een bezoek aan Waal wijk, thans op uitnodiging van de Buurtver. T.I.V. Om 1 uur werd de goedheiligman verwelkomd op de hoek Wilhelminastraat—N.- Parallelweg en maakte daarna, voorafgegaan door de Drumband, een rondgang door de straten welke bij de buurtvereniging zijn aangesloten. Het eindpunt was Thalia, waar de kleintjes van 4 tot 7 jaar reeds vol spanning za ten te wachten en natuurlijk dap per zongen. Nadat de fa. de Bont voor de kleintjes een aardig film pje had gedraaid, mochten ze al len een voor een bij St. Nicolaas komen om een cadeautje in ont vangst te nemen. Daarna was het de beurt van de jeugd van 8—14 jaar, die ook een filmpje kregen aangeboden. Zij werden nog toe gesproken door de heer J. de Brouwer, die hen aanspoorde om I ook aan Hongaarse kinderen tie denken. Het was een zeer ge slaagd feest, waarvan de kleintjes naar hartelust hebben genoten. Opening zaak. Woensdag a.s. te 10 uur 's mor gens hoopt de heer A. J. Pullens in de Baarwijksestraat, zijn ver nieuwde winkel te openen in krui denierswaren en melk- en zuivel- produkten. De eigenaar heeft hiermede ingezien dat ook in de Baardwijksestraat de tijd niet stil staat, zeer zeker niet i.v.m. de aan staande bebouwing en uitbreiding van het stratenplan in dit gedeel te van onze gemeente. Had de heer Pullens aanvanke lijk een gescheiden winkel voor zijn zuivelprodukten en kruide nierswaren, thans is dit bij elkaar getrokken, zodat één grote win kelruimte ontstond met een win kelopstand en interieur die aan de eisen van de tegenwoordige tijd geheel tegemoet komen. Niet slechts inwendig, maar ook uitwendig onderging de zaak een metamorfose door het plaat sen van een derde winkelraam en het betegelen van de voorgevel. De heer Pullens is aangesloten bij de Vivo-combinatie, die let terlijk „de lakens uitdeelt" het geen tot uitdrukking komt in de vele extra aanbiedingen tijdens de heropening. Wij twijfelen ef niet aan of het bezoek aan deze bekende zaak zal een afspiege ling zijn van het vertrouwen dat de heer Pullens geniet. Ook on zerzijds de beste wensen aan de ondernemer. Weense coupeuse brengt systeem voor patronen. Je behoeft het maar in kranten en tijdschritten te lezen: de mode is zo simpel; een aangeknipt mouwtje, een recht rokje. U kijkt eens diepzinnig in de huishoud- portemonnaie en en constateert dat zelfs die simpele japon met 't aangeknipte mouwtje en de rechte rok er niet meer af kan. In zo'n geval kunt U twee dingen doen: li koopt de jurk niet en voelt U misdeeld, ofwel li koopt een lap stof en perst al Uw verborgen ta lenten voor de vervaardiging van een jurkje naar boven. Het lijkt allemaal zo simpel, want het patroon is in de winkel te koop en U hebt toch maat 44. Achteraf blijken echter Uw heu pen net een tikkeltje breder dan de papieren heupen uit het zakje en secuur gerekend, meet Uw halswijdte iets meer dan de afge beelde. Een volleerd naaister spij kert dat ongerief wel bij, maar bij U wil nou dat simpele japonnetje neit meer „vallen". Er. lijkt een oplossing voor, te beoordelen naar wat we in Thalia kunnen leren. Misschien weet U, dat de afstand van vingertop tot vingertop (bij uitgestreke armen) gelijk is aan Uw lichaamslengte. Er zijn in de maatverhoudingen meer van deze overeenkomsten. Een juiste combinatie van zger vele van deze typische eigen schappen heeft een Weense mo de-ontwerpster benut voor haar systeem, dat te gebruiken is voor iedereen, ook voor degenen die slechts aarzelend naar de schaar grijpen. enDinsdag en woensdag a.s. om 2.30 uur en 8 uur n.m. demon- street de Internationale Mode Stu dio haar methode in zaal Thalia te Waalwijk. De Postduif, Waalwijk. Op onze 1.1. gehouden ledenver gadering werd het bestuur samen gesteld als volgt: H. Pullens, voorzitter, Joh. C. Verhagen, se cretaris, Victoriastraat 13; M, Leijten, penningmeester; Th. Dui- vekam; J. Didden; B. van Riel; Th. de Ronde; Fr. Schoemans en M. v. d. Heuvel. Ook werd nog besloten dit jaar wederom een clubtentoonstelling te houden op 22 en 23 december. Ook beregen wij dezer dagen 't verheugende bericht van de Goe de Sint uit Spanje dat hij voorne mens is de kinderen van de dui- venboeren in Waalwijk wederom met een bezoek te vereren en hun zo mogelijk een blijde dag te be zorgen. De Heilige Man verwacht daarom dat de kinderen op zon dag 2 december om 12 uur in het clublokaal aanwezig zullen zijn en niet overlijd zullen komen, want de Heilige Man heeft dan een zeer drukke dag. Verduistering. Op verzoek van de commissa ris van politie te Roosendaal werd alhier aangehouden J. de R„ die wordt verdacht van verduistering van rubberafval. Hij is naar Roo sendaal overgebracht. Verloren en Gevonden. Gevonden: Ijril in koker; leefnet; wieldop van auto; wollen halsdoek; bank biljet: kinderwantje; kinderbril; sleutel; mutsje. Verloren: I bril in rood etui; donkerbL lig ion ra jenre

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6