Waalwijkseen Langstra Courant WAALWIJK Uit tie Langstraat Drunen Elshout Mieuwkuik WSijnsen Sprang Gap el Ie Waspik MAANDAG 10 DECEMBER 1956 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO W HEI ZB 79e JAARGANG No. 96 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Ad vertentieprü s 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WA AL WIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Orgelwijding St. Lambertuskerk. Grandioos concert door Albert de Klerk. Een enorme aanwinst voor het orgelbezit van Brabant, zo noem de de Zeereerw. heer Clement v. d. Berg, O.Pram., zondag bij de plechtige inwijding van het nieu we orgel van de St. Lambertus kerk dit instrument, dat gebouwd werd door de fa. Adema Schreurs in samenwerking met Dr. P. de Bruin van de Orgelraad te Arn hem. Albert de Klerk gaf deze middag op dit nieuwe orgel met zijn 29 registers en 1946 pijpen een grandioos concert, waaruit overduidelijk bleek de enorme klankrijkdom waarover dit nieu we orgel beschikt. Het rijk geva rieerde kleurenpalet van klanken stroomde door het kerkgebouw als hartverkwikkende muziek. Het prachtige front van dit or gel en de zeer fraaie klank, ma ken dit orgel tot een van de mooiste en de beste uit de omge ving. Dit orgel kon worden geplaatst dank zij het werk van een orgel fondscomité dat indertijd met een f 25 loterij de nodige gelden bij een wist te brengen voor de af bouw van deze kerk die in 1954 werd geconsacreerd. Het feest van deze dag begon om half vier met een concert op het carillon, door de stadsbeiaar- dier van 's-Hertogenbosch, Sjef van Balkom, Tijdens een plechtig lof werd het orgel gewijd. Looft de Heer met bazuinge schal, met citers en cimbalen. Met deze woorden richte De ken Rooyackers zich tot de pa rochianen, daarbij benadrukkend dat dit orgel dan pas betekenis zal hebben voor de parochie als het op de eerste plaats gebruikt wordt voor het doel waarvoor het is gebouwd, n.l. lof te zingen aan den Allerhoogste. Deken Rooyackers prees zich gelukkig dat het initiatief tot het vormen van een orgelfonds niet genomen werd door hem zelf, maar door de parochie zelf, met name door Burgemeester Snels bij de eerste steenlegging der kerk. Want, aldus Deken Rooy ackers, niet uw pastoor is de pa rochie, maar gij zelf en elk ini tiatief door de parochie zelf moet worden toegejuicht. Deken Rooyackers sprak de hoop uit dat dit orgel in de toe komst er aan zal mogen bijdragen dat de gelovigen nog meer ge sticht zullen worden en dat het nog meer wijding en glans zal ge ven aan de diensten. Het lof werd besloten met een machtig Te Deum van Jan Nu- band, orgelbegeleiding Albert de Klerk. Burgemeester Snels droeg hier na het orgel over aan het Kerk bestuur. Burgemeester Snels schilderde bij deze overdracht de toestand zoals deze kort na de oorlog was. Drunen zonder kerk, pastorie, school, kortom alles wat de katholieke geest ademde. De ken Goossens vroeg na enkele jaren het emeritaat aan en Deken Rooyackers kwam naar Drunen met als eerste doel een nieuwe kerk. Burgemeester Snels schil derde dan hoe hij in 1953 het initiatief tot het oprichten van 'n orgelcomité nam, met de weten schap dat de parochie hier ach ter zou staan. Het grootste deel van de financiën is bijeen geko men door de befaamde f 25 lote rij, maar eer men hiertoe kon ko men, moest eerst een financiële basis worden gelegd en hiervoor zorgde de parochie. Het orgel, aldus spreker, dat wij U thans kunnen overdragen staat hier als een monument van offerbereid heid, een monument van gods dienstzin, 'een monument van ware parochiegeest. Albert de Klerk, organist te Haarlem gaf hierna een orgel concert dat werd ingeluid door Clemens v. d. Berg, O.Pram. Albert de Klerk speelde werken van Joh. Sebastiaan Bach, Nico las le Beque, Jos v. Amelsvoort, Flor Peeters en Cesar Franck. Bizonder mooi was de impro visatie op een opgegeven thema. Het was een meesterlijk con cert op een uniek instrument. Prijzenavond. St. Nicolaas-winkelactie. De St. Nicolaas-winkelactie van de R.K. Winkeliersvereniging al hier werd een groot succes. De begrote omzet van f 130.000 werd ruim overschreden en steeg zelfs boven de f 200.000. Zaterdagavond werd de laat ste prijzenavond gehouden en gin gen f 1500 aan prijzen weg. Agenda. Maandag 10 december: 8 uur Vormingsavond K.A.B. Spreker M. Ganzeboom: Het uur van de leek", zaal café v. Delft. 8 uur Onderlinge schietwed strijden Bond Oudstrijders en Kaartavond, zaal café Elshout. Dinsdag 11 december 7 uur Trainen, DVC-senioren. Donderdag 12 december: 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile. Bond Oudstrijders. De Ned. Bond van Oudstrij ders afd. DrunenElshout hield zaterdagavond in de zaal van café Elshout een feestavond. Er was veel belangstelling van de zijde der leden en er heerste al spoedig een gezellige stemming. Amateurs zetten hun beste beentje voor en een loterij gaf 't nodige vertier. Het was een ge zellige en geslaagde avond. Geslaagd. Voor het practijk-diploma ty piste van de Ned. Bond van Groot-schrijven St. Genesius, slaagden te Den Bosch de dames: Thea van Oyen en Corrie van Rooij uit Drunen; Trees Kortum uit Elshout; Christje van Herpt en Joke Verschuren uit Heusden; Dimphy v. d. Lee uit Haarsteeg. Ze werden opgeleid door de eerw. Zusters alhier. Vergadering Veilingvereniging. Voor de leden van de Veilingver eniging „De Langstraat" zal aan staande donderdag 13 december een vergadering worden gehouden in café P. v. Son. Het bestuur zal op deze vergadering voorstellen de ex tra provisie van 2%, welke werd aangewend ter dekking van de kos ten van vervoer en opslagplaatsen, te laten vervallen en deze kosten te gaan berekenen over de aange voerde colli en deze aldus vast te stellen: per kist, bushel of zak 12 ct. per colli; per kj of ka 8 ct. per colli: per tub 20 ct. per colli. Aan aanvoerders, die zelf hun pro- dukten ter veiling aanvoeren, een tegemoetkoming in de kosten van opslagplaatsen te vragen van: per kist, bushel of zak 2 ct. per colli; per kj of ka 1 ct. per colli; per tub 5 ct. per colli. Het Veiling-percentage dan te stellen op 5%. Aanvang der vergadering 9 uur. Veiling-omzet. Op de Veiling werd deze week 't omzetbedrag bereikt van 3 miljoen gulden. Vanzelfsprekend werd dit feit door de directie, de aanwezige kopers en het personeel op gepaste wijze gevierd. Het vorige seizoen werd dit bedrag enige weken eer der genoteerd. Excursie. Leden van de Boerinnenbond worden in de gelegenheid gesteld om een excursie te maken naar de levensmiddelenfabrieken van de fa. De Gruyter te 's-Bosch. Opgave zo spoedig mogelijk bij een van de be stuursleden. Verwarming parochiehuis. Tot grote vreugde van bestuur en leden van Elshout Vooruit, kan worden gemeld dat met de verwar ming van het parochiehuis een be gin is gemaakt. De tank en stook- installatie is reeds aanwezig, en als de schoorsteenbouwers niet op zich laten wachten, zal men na Nieuw jaar weer volop aan het draaien zijn. Jaarvergadering Boerenleenbank. De Boerenleenbank hield in het patronaatsgebouw haar algemene jaarvergadering. In zijn openings woord deelde de tweede voorzitter o.m. mede, dat de ontwikkeling op financieel gebied de laatste tijd in grijpende maatregelen noodzakelijk heeft gemaakt. Het verheugde hem dan ook zeer dat de heer Hendriks van de Centrale Boerenleenbank, bereid was gevonden een toelichting te geven op de huidige maatregelen en de op handen zijnde statuten wijziging. De rente werd verhoogd tot 2,75 procent. Spreker deelde mee dat er op de gouden jubileum-vergadering van een geringe daling van de toever trouwde middelen melding gemaakt moest worden. Hij vond het daarom verheugend dat de ingelegde gelden met sprongen waren gestegen, n.l. van 590 duizend gulden in *1955 tot 725 duizend gulden in 1956. De kas sier, de heer A. v. Son, had een sta tistisch overzicht gemaakt van de ontwikkeling der bank in de na oorlogse jaren. Een andere ontwik keling was die der uitleningen. De ze stegen in 1955 voor pl.m. 256 dui zend gulden tot 319 duizend gulden. Ook in de reeds verstreken maan den van 1956 heeft deze stijging aangehouden n.l. tot 364 duizend gulden. De heer Hendriks sprak vervol gens over de strenge maatregelen om de toenemende investeringen te beperken. Met het oog op de toe nemende uitzettingen, is het nood zakelijk dat de toevertrouwde mid delen sterker moeten worden opge voerd, daar anders een sterke af remming aan uitlening en aan onze parochianen niet zal kunnen uitblij ven. De credietbehoefte in de land bouw moet immers altijd voorrang hebben. Met het spaargeld worden de eigen dorpsgenoten geholpen. Om dit te stimuleren, zal de Boe renleenbank de rente verhogen tot 2.75 procent. Het voorstel tot wijziging van de statuten en huishoudelijke regle menten, werd na een glasheldere uiteenzetting van de heer Hendriks met algemene stemmen aangeno men. Door de Centrale Boerenleenbank werden enkele films vertoond, die bijzonder in de smaak vielen. De vaststelling van de balans-, verlies- en winstrekening werd zon der op- of aanmerkingen aangeno men. Vervolgens werden nog enke le subsidies toegekend, n.l. aan de R.K. Jonge Boerenstand, de R.K. Boerinnenbond en de R.K. Vrou wenbond, elk 25.Hierna volgde sluiting. Fok- en Contrölevereniging „Hoop in de toekomst". Op de inspectie van de N.R.S. werden de volgende koeien inge schreven: 2 koeien van H. v. Beur den in het keurstamboek, 1 koe van J. Mommerstëeg in het stamboek en 1 koe in het register en 1 koe van Joh. Sprangers in het register. Ouderdag. Zondag werden de ouders van de kinderen bij de Eerw. Zusters in de gelegenheid gesteld te vernemen wat de kinderen op school preste ren. Hiervan werd, evenals andere jaren, een druk gebruik gemaakt. Ingebruikneming gerestaureerde Ned. Herv. Kerk. De officiële ingebruikneming van de gerestaureerde Ned. Herv. Kerk, die aanvankelijk was be paald op 19 dezer, is naar wij vernemen verschoven naar janu ari a.s. Ongeval. De heer C. K. alhier kwam j.l. donderdagavond bij het passeren van een bus te vallen en liep naast lichte verwondingen aan 't gezicht een lichte hersenschud ding op, Dr. Winkelman ver leende de eerste hulp. Spreekbeurt. Ds. G. Taverne spreekt woensdag 12 december a.s. in het gebouw Chr. Belangen, Heistraat 2, om half 8. Muziek- en toneelavonden. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" geeft, zoals we reeds eerder mochten berichten, voor donateurs en, honoraire leden in de zaal van Mevr. Cové-v. d. Haart aan de Nieu- wevaart woensdag 12 december a.s. en donderdag 13 december d.a.v. een uitvoering, die om half acht be gint en waarvoor een aantrekkelijk programma is samengesteld, zodat verwacht mag worden dat het geen van beide avonden aan belangstel ling zal ontbreken. Het programma wordt geopend door de muziekvereniging, die on der leiding van haar dirigent, dhr. Moörs uit Vlijmen, enige nummers zal uitvoeren, w.o. „de Priestermars uit Athalia" van Fr. Mendelsshon en „Cassazione nr. 1" van G. Boe- dijn, de werken, waarmee „Kunst na Arbeid" zaterdag 2 september 1.1. op het Federatief Muziekconcours te Oisterwijk een eerste prijs be haalde en zodoende promoveerde van de eerste afdeling Ned. Harmo nie- en Fanfare-gezelschappen naar de afdeling „Uitmuntendheid". Na afwerking van het muzikale gedeelte van het programma, voert de toneelgroep „De Spieghel" uit 's-Hertogenbosch het blijspel in drie bedrijven ,,'n Partijtje Poker", in de bewerking van Constant v. Kerk hoven op, met welk blijspel de Bos sche toneelclub reeds meerdere ma len met schitterend sukses voor het voetlicht kwam. Het eerste bedrijf speelt ten kantore van „The Eureka Digesive Pill Company", terwijl bij het tweede en het derde bedrijf het spel zich verplaatst heeft naar de huiskamer van George B. Nettle- ton, één der directeuren. Blijkens de korte inhoud zijn de twee firmanten, vertegenwoordi gende de directie van „The Eureka Digestive Pill Company", niet be paald compagnons, die met elkaar samenwerken op een wijze, bevor derlijk voor de goede gang van za ken. De onenigheid tussen de beide heren wordt steeds erger en één der firmanten oordeelt het ten slotte noodzakelijk zijn advocaat te raad plegen, teneinde aan de onaangena me toestand een eind te maken. De advocaat doet een voorstel, waarmee de firmanten zich nu niet zo voetstoots kunnen verenigen, doch waarmee zij, de onhoudbare toestand in aanmerking nemende, tenslotte instemmen. De beide com pagnons zullen een spelletje „poker" spelen en hij, die verliest, zal een jaar lang de butler worden van de gene, die winnaar wordt. Het twee de en derde bedrijf laten zien dat de compagnon, die de verliezer is, zeer tot zijn ongenoegen de onder danige bediende moet zijn van zijn mede-firmant, Een tqestand, die vanzelfsprekend leidt tot de aller gekste en vreemdste situaties. Gaarne brengen we ten slotte nog onder de aandacht van belangheb benden dat, voorzover er plaats ruimte in de zaal is, ook niet-leden tegen betaling van een billijk en treegeld de uitvoering kunnen mee maken en tevens wijzen we er nog maals op, dat beide avonden tussen vier uur en kwart over vier de mo gelijkheid bestaat tot plaatsbespre ken. Voor Hongarije. Een in de Ned. Herv. kerk aan de Loonsedijk gehouden bijzondere col lecte ten behoeve van de Hongaarse slachtoffers, bracht de mooie som van ruim 557.op. Vijftig jaar getrouwd. De echtelieden P. V. Beek-Bogers, wonende aan de Loonsedijk, moch ten een dezer dagen in intieme kring het feit herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten en samen de levensreis be gonnen. Alhoewel geen algemene bekendheid aan dit gebeuren was gegeven, toonden meerderen per soonlijk hun belangstelling en har telijke blijken van medeleven ver tolkten de gevoelens, die men voor de jubilarissen had. Ontspanningsavond van 't Nut. Het eerste gedeelte van het win- terprogramma 1956/1957 van 't de partement „Langstraat" van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen wordt dinsdag 18 dec. e.k. be sloten met een ontspanningsavond in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart. Het bestuur heeft de bekende preparateur Piet Bos be reid gevonden de Langstraatse Nuts leden van zijn gaven te laten genie ten. Tevens ligt het in de bedoeling van 't, departementsbestuur tijdens de middaguren dinsdag 18 december een jeugdmatinee te organiseren, waarop de heer Bos de kinderen een paar onvergetelijke uren hoopt te bezorgen. M. A. C- Marijke organiseert een dropping. De reeds eerder aangekondig de dropping zal worden gehou den op zaterdag 15 december om 6.30 uur in café „De Witte Brug" Nieuwevaart, Capelle. Er blijkt veel belangstelling te bestaan voor dit evenement. Omdat men aan een bepaald aantal deelnemers gebonden is, raden wij aan zo spoedig moge lijk contact op te nemen meteen van de organisators Stam of van Beek. Zoals altijd zijn voor dit evenement weer waardevolle prestatieprijzen beschikbaar. Finish en uitreiking der prij zen in café-restaurant Bos en Duin. Bijeenkomst Mannenverenigingen. In het gebouw „Elthato" te dezer plaatse vindt woensdag 12 decem ber a.s. des avonds 8 uur een ver gadering plaats van de streekver- eniging noord Noord-Brabant van Ned. Herv. Mannenverenigingen op Geref. grondslag. Een lid van de af deling 's-Grevelduin- en Vrijhoeve- Capelle zal ter bespreking een in leiding houden over het eerste ge deelte van Mattheus 2. Wijkverpleegster Knook. Gaarne brengen wij even onder de aandacht van belanghebbenden, dat de wijkverpleegster van de plaatselijke vereniging „Het Groene Kruis", mej. zuster A. Knook, die werkzaam is in Sprang en Vrijhoe- ve-Capelle, telefonisch te bereiken is onder nr. K 04168-566 en bij geen gehoor K 04167-2412. Haar woon adres is Poolsestraat 7a. Afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Donderdagavond waren de leden van de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in een der lokalen van de Christe lijke Landbouwhuishoudschool aan de Nieuwevaart bijeen om Sinter klaas te vieren. Het was een ge noeglijke avond, waartoe de onver wachte komst van de goede Sint en Zwarte Piet veel bijdroeg. Naast de traktatie kreeg ieder van de aan wezigen een aardige surprise en ie der cadeautje bevatte een aardige Sinterklaasrijm, waarvan sommigen tot veel vrolijkheid aanleiding ga ven. Het uur van scheiden was naar aller oordeel veel te vlug aangebro ken. Het ligt in de bedoeling om dins dag 18 december e.k. des avonds om half 8, eveneens in een lokaal van de Landbouwhuishoudsch nol, de Kerstavond te houden. In de maanden januari en februa ri zullen door de wijkverpleegster, mej. Zuster van Thiel, een viertal lessen in huiselijke ziekenverple ging worden gegeven. Degenen die deze cursus willen volgen, dienen zich tot uiterlijk 18 december e.k. op te geven bij de presidente, mej. P. J. Rijken. Bevolkingsloop Sprang-Capelle over november 1956. Geboren: Marijnis Johannes Jan, zv. Johannes v. Tiggelen-Smit; Geer- truida Hendrika Maria Johanna, dv. Hendrik Hendrikus de Roon-Bax; Hendrika, dv. Gerrit Dirk Roomer- Molegraaf; Peter Felix Frangois, zv. Felix Frangois Smit-Verduijn; Arie Johan, zv. Christiaan Heurter- Blonk; Petrus Johannes Josephus, zv. Cornells Jozef Meijs-Boons: Adrianus Alina Maria, zv. Cornelis Johannes v. d. Corput-Jacobs; Alet- ta Johanna, dv. Stefanus Arie Oer- lemans-Aalfs; Jacobus, zv. Lodewijk Meter-Tielemans; Geertruida, dv. Martinus Marinus Treffers-Mesch; Machiel Adriaan. zv. Teunis v. d. Mast-Dijkstra; Jantje, dv. Johan v. d. Galiën-v. Tilborgh; Pieternel- la, dv. Hendrik Bosch-Nieuwenhui- zen; Dingena Antonia, dv. Cornelis Ockers-Christ; Martina Maria, dv. Adriaan v. Oversteeg-v. Oosterhout, Pieternella Jacoba, dv. Johannes Kuijsten-Werther; Cornelis, zv. Jo hannes Cornelis IJpelaar-Bos. Gehuwd: Heiliger Hubertus van Campen te Loonopzand en Rina Ma ria Johanna Blom; Melis Konings en Maria Adriana Klerks te Waal wijk; Dirk Antonie Schoondermark te Waalwijk en Jenneke Johanna de Jong; Gerrit Vos te Veen en Adria na Werther; Willem Haverhals en Pieternella Helena v. Rooij; Anto nie Johan v. Dongen te Raamsdonk en Geertruida Joostdina Hoefnagel; Johannes Pruijsen te Almkerk en Cornelia Maria v. Zeist; Adrianus Tactor en Petronella v. Tongeren; Cornelis v. Beek te 's-Gravenmoer en Johanna Adriana Verduijn. Overleden: Hendrikus Adrianus Brekelmans uit Loonopzand, 61 j., echtg. van Catharina Cornelia Paa- pen. Ingekomen: W. W. Rosenbrand, echtg. van P. Verduijn, van Waspik; G. Vos van Veen; W. N. voor de Poorte van Amsterdam; H. A. Klerks, echtg. van M. Konings, van Waalwijk; S. Keiler, echtg. van de Jong van Hoge en Lage Zwaluwe; W. Graveland van Lekkerkerk; A. Hoefnagel, D. A. Paans, echtg. van A. Hoefnagel en D. Hoefnagel van Loonopzand; E. C. de Groot van Zeist. Vertrokken: M. J. Hommel naar Soest; H. Bogers, H. Kanters, echtg. van H. Bogers en H. Bogers naar Schiedam; A. Snijders naar Schie dam; J. C. v. d. Waals naar Bever wijk; B. A. Verschuren naar Schie dam, aan boord H.M. Cornelis Dreb- bel; M. J. H. Vogt-v. d. Geer, C. L. Vogt, S. U. C. Vogt, R. F. Vogt, L. C. R. Vogt, M. R. Vogt en Y. S. L. Vogt naar Amsterdam; J. A. van Oosterhout naar Raamsdonk; A. Oerlemans naar Vught; D. van der Schans-Wiersma, T. v. d. Schans en C. v. d. Schans naar Koog aan de Zaan; J. J. Dubbeldam naar Slie- drecht; A. v. Leeuwen naar Alm kerk; G. Hoefnagel, echtg. van A. J. v. Dongen naar Raamsdonk; W. M. Dank naar Waspik; P. A. Verhof naar Waalwijk. Waspik helpt Hongarije. Op zaterdag 15 dec. 1956 brengt de Eerste Waspikse Mandolineclub E.W.M.C. met de Zingende Cowboys in de Kleuterschool te Waspik-Bo- ven een grote bonte avond ohder de titel „Op de plaatsrust". De regie is in handen van de heer H. Smits. De entree bedraagt 3.per persoon. De opbrengst komt geheel ten goede voor leniging van de no den in Hongarije. Dit is de zoveel ste keer dat de E.W.M.C. het initia tief neemt om geheel belangeloos voor een liefdadig doel te werken. Hierin is ze het voorbeeld voor de andere plaatselijke verenigingen. Aanvang zaterdagavond 7.30 uur. Voorverkoop van plaatsbewijzen zaterdagmiddag tussen 3 en 5 uur. Benoeming. Deken dr. B. v. d. Hurk is door de Bisschop van Den Bosch be noemd tot Bisschoppelijk Com missaris van het Interparochieel Sociaal Caritatief Centrum te Waalwijk. Comité Hulpverl. Hongaarse Vluchtelingen, Waalwijk, Comité van aanbeveling, J. L. P. M. Teijssen, Burge meester. H. J. Bergmans, Voorzitter contactgroep voor handel en in dustrie. A. van den Brekel, Pastoor. L. S. M. van Daal, Arts. A. Dercksen, namens de Prot. Chr. Raadsfractie. P. A. M. Dirks, voorzitter R.K. W erkgeversvereniging. M. Faro, Voorzitter C.N.V. (Chr. Besturenbond). M. F. M. vanXSurp, Notaris. J. W. van Heesbeen, Voorzit ter Kamer van Koophandel J. J. M. van Heeswijk, Wet houder. H. J. van Hest, Directeur Ge westelijk Arbeidsbureau. C. P. van den. Hoven, Voorzit ter Groene Kruis. Dr. B. J. R. M. van den Hurk, Deken/Pastoor. F. Kemperman, namens de P. v. d. A.-fractie. M. D, Lam, Pastoor. Dr. Ir. H. A. J. van Laarhoven, Directeur Dr. Mollercollege. H. G. Langemeijer Jr., Arts. P. J. A. Lenglet, Arts. A. Meijs, namens de K.V.P.- raadsfractie. C, van Mosselveld, Voorzitter K.A.B. H. J. C. M. Peters, Notaris. C. W. Pullens, Voorzitter Wit Gele Kruis. Ir. J. Roelofs Heyrmans, Di recteur "Middelbare Vakschool v. d. Leder en Schoenindustrie. Ed. G. M. van Rooij, Arts. L. Schellevis, Ned. Herv. Pre dikant D. Schouten, Directeur Wil lem van Oranje College. C, B. Schuurmans, Ned. Herv. Predikant. F. Smolders, Wethouder. A. v. Stokkum, namens 't R.K. Huisvestingscomité. J. Tielen, Uitgever. J. Timmermans, Voorzitter Waalwijks Belang. J. Verbiesen, Pastoor. A. Vink, Ned. Herv. Predi kant. 7 N. Vlaar, Gemeenfèsecretaris. C. W. Wachtels v. d. Berg. Werkcomité Dr. H. G. Langemeijer, Voorzitter. H. C. Spitters, Secretaris. W. Casteleijn, Penningmeester, J. Bonis, Mevr. Dirks-Winthorst Mevr. v. d. Hoeven Mevr. Pullens-van Galen C. Witlox, Leden. Diegenen, die Hongaarse ar beiders, die hier te werk worden gesteld, in pension willen nemen, worden verzocht hun adres op te geven aan H. C. Spitters, y.. As- sendelftstraat 34. Geslaagd, Op het op 1 dec. j.l. te Tilburg gehouden examen voor steno slaagde mej. Annie Adriaanse. Op 5 dec. slaagden te Den Bosch voor typen: Thea de Jong, Resa Pessers, Maria Bekkers, Bep Lans, Corrie Beerens, Ad Verschure, Truus Steenbergen, Ans Dekkers en Zus van der Gouw. Allen genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters, le Zeine 7, waar wederom gelegenheid is voor 't aangeven van nieuwe leerlingen. Geslaagd voor het te Am sterdam gehouden examen ter verkrijging van 't diploma vakbe kwaamheid voor het Rijwielbe- drijf dhr. G. Zijlmans. Op 1 dec. j.l. slaagden te Tilburg voor het aldaar gehouden examen Stenografie „Groote" mej. Joke Beerens Waalwijk en mej. Corry Spuijbroek Sprang- Capelle en voor Machineschrij- ven de dames Willy Hoogen- doorn, Diny Schilders, Diny Ver hulst, Trees Bergmans, Ton- hy van Kuik, Bertha Maas allen

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5