KAATSHEUVEL I THUISSTIKSTER muziekhandel „crescendo" SllOWROOm D een BRIL van STASSAR H. STASSAR MODELEUR BURGER WOONHUIS EEN AGENT-INCASSEERDER. Firma J. Zeegers Zn. wegens bijzondere omstandigheden donderdag, vrijdag en zaterdag GESLOTEN LET OP PLUIJMERTS VLEESBEDRIJF 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 DECEMBER 1956 2 In een harde doch faire wed strijd heeft Desk 3 de punten in Oisterwijk moeten laten. Direct na de aftrap ontwikkelt er zich een forse aanval op het Desk- doel, maar zonder succes, daar de Desk-verdediging als 'n muur gesloten is. Groenendael, Snoe ren en de Benis zijn in vorm. Nog volgen verschillende Taxandria- aanvallen, die eindelijk in de 25e minuut succes hebben, 10. is niet te evenaren Gevraagd een prima JAC. KLERX Co, Mgr. Völberstraat 128 Kaatsheuvel „DE ECHO' UW BLAD UIT DE HAND TE KOOP LOODGIETERSBEDRIJF WAALWIJK PRACHT RUNDERLAPPEN PRIMA GEHAKT PRIMA VERSE WORST VOLOP VOOR SOEP LEVER S2 CENT PER 100 GRAM Alles eerste kwaliteit van eigen geslacht vee Oosteinde 61 Sprang-Capelle 178 168 158 Loonopzand in het beruchte gebied tegen de grond gewerkt. De toegestane strafschop wordt door P. Parijs benut, 7—2. Were Di kwam nog even op zetten, maar doelman Boom hield zijn doel verder schoon, zodat de eindstand kwam met de stand 27 in het voordeel van de Boys. In deze wedstrijd was weer te zien dat de Boys ook na de rust steeds het hoge tempo volhou den en dit is voor de tegenstan der een struikelblok. Vlijmen 2Wilhelmina 3 2—2- Zondag 9 december speelde Vlijm. Boys 2 een thuiswedstrijd tegen Wilhelmina uit 's-Boseh. Vlijmen won de toss en Wilhel mina trapte af. Vlijmen nam de bal - over en stond voor het doel van Wilhelmina, maar de verdediging wist de aanvallen te doorstaan. Na 25 minuten had Vlijmen sukses door haar mid- voor H. Maas, die fraai inschoot. Wilhelmina probeerde het spel te verplaatsen, maar de Boys kwamen weer terug en het was v. d. Griendt, die met een kogel de stand op 20 voor de Boys bracht. Wilhelmina nam vanaf de aftrap de bal mede en van verre afstand schoot de rechts half onhoudbaar in, 21. Nu zette Wilhelmina alles op alles om gelijk te maken, wat uit een strafschop gelukte, /c22. Hier mede brak de rust aan. Na de rust bleven verdere doelpunten uit. 'mgm RWB 5Vhjmense Boys 3 50. Het 3e elftal kreeg een flinke nederlaag. De jeugdige ploeg van de Boys was tegen 't goede spel van RWB niet opgewassen. HAARSTEEG HelvoirtHaarsteeg, 4—1. Een overwegend sterkere thuis club is er in geslaagd het bezoe kende Haarsteeg een nederlaag toe te brengen. Er moet echter aan worden toegevoegd dat de gasten beschikten over een re serve-doelman die niet voor zijn taak berekend was, aan zijn fa len moeten dan ook enkele doel punten worden toegeschreven. De gastheren die toch wel over een zeer goed elftal beschikten, zet ten van meet af aan een fel offen sief in, waarmede zij reeds vrij spoedig sukses hadden,' het was hun midvoor die een hem gebo den kans niet onbenut liet. Dezelfde speler had ongeveer een kwartier later weer sukses door van dichtbij doelman Ach ten te passeren. Dit von den de gasten toch wel wat te t erg, enkele gevaarlijke aanvallen werden ondernomen en tenslotte was het W. Walk die onhoud baar inschoot, 2—1. Na enige wederzijdse aanvallen waren het de gastheren die hun voorsprong wisten te vergroten, ditmaal was het de rechtsbuiten die uit een hoge voorzet een kop bal inzond die in het net ver dween. Nog voor het verstrijken van de .eerste helft wist Helvoirt de stand nog op te voeren tot 11. De tweede helft was zeer spannend, door de bezoekers werd alles op de aanval gezet, met het doel de achterstand te niet te doen, maar de achterhoe de van de thuisclub was in goede vorm en er was voor de Haar- steegvoorwaartsen geen doorko men aan. Naarmate de tijd ver streek bepaalde Helvoirt er zich toe de verkregen voorsprong te verdedigen en zonder dat beide elftallen er in slaagden te scoren kwam het einde van deze span nende en sportief gespeelde wed strijd. SINT NICOLAAS OP BEZOEK BIJ D.E.S.K. Huldiging van 5 jubilarissen. Donderdagavond 6 dec. kwam St. Nicolaas, volgens speciale afspraak met het bestuur van Desk, op be zoek bij de leden van deze sport vereniging. Om kwart over zeven arriveerde hij met zijn knecht bij café Van den Hoven, om een ont moeting met de junioren-afdelingen te hebben. Het ontbrak natuurlijk niet aan goede raad en vermanin gen; wie de schoen paste, kon hem aantrekken, terwijl de verschillen de leiders, en niet te vergeten de eerw. heer kapelaan Verheijen, met een attentie werden verrast. Ook elke junior ontving een verrassing, alsmede een consumptie. Om plm. half 10 arriveerden de Sint en Piet bij café L. v. Berkel om de verdere avond bij de senio ren-afdelingen van Desk, zowel voetbal als handbal, door te bren gen. De voorzitter, de heer A. v. Es, heette de Sint op hartelijke wijze welkom, waarbij hij hem speciaal dankte omdat hij de terugreis naar Spanje één dag had willen uitstel len om de Dessers op hun clubavond te bezoeken. Hij hoopte dat de Sint de Dessers, vooral de eerste elftallers, in ver band met het behoud van het 2de klasserschap, op zou wekken hun uiterste best te doen in het belang van de vereniging. De Sint, op zijn beurt, vond het een groot genoegen weer een uit nodiging van Desk te hebben ont vangen. Hij spoorde de leden aan steeds goed samen te werken, trouw de trainingsiessen te volgen en wa re sportlui te zijn. De eerste elftal- Iers wees hij op hun plicht het 2de klasserschar te behouden, omdat dit immers na vele jaren hard werken bereikt werd. Het moet volgens hem voor een plaats als Kaatsheuvel mogelijk zijn een stevige 2de klas- ser te bezitten. Aan verschillende bestuursleden, leiders, aanvoerders, trainers, zowel van handbal-, voetbalvereniging en trainingsleiding werden door de Sint geschenken uitgereikt. Het was een St. Nicolaas-avond, die bij bestuur en leden goed is be vallen. Desk huldigde 5 jubilerende spelers. Tijdens deze avond, waarbij te vens de afdeling Handbal tegen woordig was, werden de volgende spelers gehuldigd: G. de Nijs, doelman van 't tweede elftal en jarenlang keeper in, het eerste elftal, voor het 25 jaar actief voetballen bij D.E.S.; Henk v. Es en Piet v. Boxtel voor het meer dan 250 wedstrijden spe len en A. Pijnenburg en G. Wage- makers voor het meer dan 100 wed strijden spelen voor het eerste elf tal. In de huldiging werd keeper de Nijs aan de spelers ten voorbeeld gesteld, omdat het immers zeer wei nig voorkomt dat een speler, zodra hij in het hoogste elftal plaats moet maken, de moed en de wilskracht op kan brengen om in een lager elftal door te gaan en zodoende de spelers van die elftall enmet raad en daad bij te staan. Als cadeau werden hem een paar voetbalschoenen overhandigd, om- dat hij hieraan de voorkeur had ge geven, om zodoende nog een jaar of vijf mee te kunnen blijven spelen. De heren v. Es, v. Boxtel, Pijnen burg en Wagemakers ontvingen ook elk een verrassing en werden ook voor hun clubgeest en clubwerk ge prezen. Ook zij ontvingen ieder een geschenk, dat met dank werd aan vaard. Wij hebben nog een onderhoud gehad met de heer de Nijs en hem het een en ander gevraagd over zijn sportieve loopbaan. Reeds op 13-jarige leeftijd begon hij met voetballen bij „Don Bosco", de vereniging waarmee D.E.S.K. in 1933 combineerde. In 1936 speelde hij zijn eerste wedstrijd in het eer ste elftal bij een vriendschappelijke wedstrijd tegen Concordia-S.V.D. In het seizoen 1942/1943 deed Graard definitief zijn intrede in het eerste elftal als opvolger van Dré Vloe mans, de man waar hij jarenlang mee op gelijke hoogte stond. Op onze vraag, wat zijn mooiste voetbalwedstrijden waren, ant woordde hij: de eerste promotie wedstrijd bij Veloc in Eindhoven in het jaar 1944. De reis naar Eindho ven werd toen gemaakt in een ge sloten bestelauto, omdat men niet met dë trein durfde te reizen in ver band met razzia's voor de arbeits- inzet. In deze wedstrijd heeft het D.E.S.K.-doel practisch IV2 uur on der zeer grote druk gestaan, maar de Nijs was in zo'n grootse vorm, dat hij geen enkel doelpunt toe stond. Daar de voorhoede uit een van de sporadische Desk-aanvallen de leiding had genomen, werd de wedstrijd door Desk met 10 ge wonnen. Ook de wedstrijd Vlijmense B. 1 D.E.S.K. 2 in de vierde klasse (1941- 1942) was één van de hoogtepunten, want pas in de laatste 5 minuten kon Vlijmen 1 doelman de Nijs pas- seren en het afdelingskampioen schap op Desk 2 behalen. Aan diverse tournooien heeft doelman de Nijs voor Desk meege speeld; we memoreren al de Zilve ren Schoentournooien van R.K.C. en het Kimbria-tournooi in 1949 te Maastricht gehouden, waar Desk toen voor een jaar in 't bezit kwam van de Kimbria Zilveren Bal. Tijdens zijn verblijf in Indië in 1946, 1947 en 1948 heeft hij regel matig gevoetbald en werd hij met 't elftal der „Watermannen", waar in o.m. opgesteld waren P. Horsten (SET), W. der Kinderen (PSV), v. Veghel (Helmond), F. v. d. Eijnde (Bata, en later Eindhoven). De Nijs maakte in Indië nog vijf vliegreizen om met het elftal daar te voetballen, 2 maal naar Batavia, twee maal naar Semarang en 1 x naar soerabaja. Ook aan andere sportwedstrijden werd door de Nijs in Indië deelge nomen; hij behaalde de 2de prijs bij het hoogspringen met een sprong van 1.70 m., tevens werd hij win naar van de Militaire Tienkamp (900 deelnemers) met o.a. de vol gende onderdelen: hoog- en ver springen, 100 m. en 1500 m. hard lopen, 12% km. veldloop met ge weer en munitie, granaatwerpen en verschillende schiet-onderdelen. Het was een zeer zware kamp, maar ge lukkig kon hij in de 12% km. loop veel kostbare punten ve/garen. Als aanvoerder van 't „A" com pagnie-elftal mocht hij in Bandoeng een bronzen voetballer in ontvangst nemen van wijlen Generaal Spoor, bij het behalen van het kampioen schap van het garnizoen Bandoeng. Een pinkblessure heeft de Nijs enkele jaren geleden voor het eerste elftal uitgeschakeld, maar in het 2e elftal (Reserve 2e klase KNVB) speelt hij nog steeds. De heer de Nijs dankte in zijn ant woord het bestuur, de elftalcommis sies en vooral de spelers voor de medewerking, steeds ondervonden, die het hem mogelijk hebben ge maakt op die plaats te spelen die hem het best ligt, n.l. als keeper. Hij hoopt voorlopig nog 5 jaren te blijven spelen, vooral nu hij met een paar nieuwe schoenen door kan gaan. Dat dit woord een flink ap plaus ontlokte, laat zich denken. Bekroond. Op de vierde Brabant-show be haalde de heer P. Elshout met zijn inzending zwart minorca kriel 3 x eerste - 2 x tweede prijs met twee ere-prijzen en de heer Tuerlings met zwart min. kriel 1 x eerste en met wit wyandotte kriel 1 x eerste, 1 x tweede en 1 x derde prijs, met 1 ere-prijs. St. Nicolaas-actie. De Kaatsheuvelse winkeliers heb ben sukses gehad met hun St. Nico laas-actie 1956. De laatste trekking voor prijzen van de uitgegeven bon nen is hiervan een overtuigend be wijs. De in dit nummer voorkomen de advertentie toont een lijst van winnaars met niet minder dan in totaal ƒ1100.— aan waardebonnen. In totaal is hiermee gedurende deze actie niet minder dan ƒ2500.aan waardebonnen uitgekeerd. De win keliers zijn dankbaar voor het ge noten vertrouwen en hopen dit ook in de toekomst te mogen behouden. K.J.M.V. Nu de St. Nicolaasdrukte voorbij is, gaan de K.J.M.V.-afdelingen weer onmiddellijk door met de uit voering van hun winterprogram. Maandagavond komt de afdeling heren in hotel Smit bijeen om een debat-avond te houden, waarop als onderwerpen gekozen zijn: „Geen knecht, maar vrije mensen" en „De Bureaucratie". De afdeling dames heeft dinsdag een interessante bijeenkomst. De heer Goosens uit Den Bosch, leraar aan de R.K. Huishoudschool en de Mater Amabilisschool, spreekt over muziek en laat ook muziek horen. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie har monie Apollo, zaal Smit; 8 uur n.m» repetitie harmonie St. Jan, zaal P. v. Dun; 8 uur n.m. K.J.M.V. heren, debatingsavond, zaal W. Smit. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan; 8.30 u. n.m. repetitie Mannenkoor Semper Vivens, zaal ,,'t Hoventje"; 8 uur n.m. K.J.M.V, dames „Muziek" door de heer Goosens. Woensdag 8 uur n.m. repetitie harmonie Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „Tanga- nika", toegang 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie Dameskoor Bel Canto, zaal P. van Dun; 8.30 uur n.m. repetitie Gem. Koor Bel Canto. Taxandria 3—Desk 3, 2—1. Desk komt dan sterk opzetten, doch eerst een paar minuten voor de rust komt de gelijkmaker als de Oisterwijk-keeper de bal los laat en de toeschietende Abe de bal in het doel loopt. Na de thee weer een Desk-of fensief, maar Taxandria zette al les op de verdediging. Een kwar tier voor het einde wist de thuis club door uit een kluwe van spe lers hard in te kogelen, de stand op 21 te brengen. Wij dachten nadien Oerle- mans nog te zien inkogelen, maar door een te snelle ren ging de bal over. Ben schot van de Benis wist de keeper corner te werken en met nog een hoekschop en een doelschop kwam het einde. Scheidsrechter J. Damen leidde keurig. Desk 4lino Animo 3, 5 1. Direct vanaf de aftrap had Desk de leiding en reeds na vijf minuten werd het door de Man 1O, waarop Schoenmakers juist 1 minuut voor de rust de stand op 2O bracht. Ook na de thee was Desk ver in de meerderheid en reeds na vijf minuten was het weer Schoenmakers, die 3—0 liet noteren. Drie minuten later was het v. Broekhoven die er 4—0 van maakte. Een kwartier voor het einde redde Uno Animo de eer met direct daarop 'een ant woord van de Man, die de stand, waarmede ook het einde kwam op 5—1 bracht. 1 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootva der De Heer LAURENTIUS JOHAN NES SNELS Echtgenoot van Catharina Clazina Anna Klerks in de gezegende ouder dom van 85 jaar. Waalwijk, C. C. A. Snels-Klerks A. v. d. Houdt-Snels A. v. d. Houdt en Kinderen Udenhout, H. v. Strien-Snels C. A. v. Strien en Kinderen Antwerpen, A. Snels A. Snels-de Meyer en Kinderen Vught, M. Lommers-Snels C. Lommers en Kinderen Waalwijk, M. Boom-Snels C. Boom en Kinderen M. Snels-Mutzers M. Snels en Kinderen W. Snels E. Snels-Kuijten en Kinderen G. Snels H. Snels-Terhorst en Kinderen Kaatsheuvel, J. Snels Sj. Snels-v. d. Krabben en Kinderen Waalwijk, J. Klerx-Snels J. Klerx en Kinderen Vught, A. de Vaan-Snels J. de Vaan en Kinderen Waalwijk, 9 dec. 1956 Westeinde 7 De plechtige uitvaart dienst zal gehouden wor den op dinsdag 11 dec. a.s. om 10 uur in de pa rochiekerk van Maria Onbevl. Ontv. te Besoij- en, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed om 7 uur in de kerk. maar Stationsstr. 88 WAALWIJK. Leverancier aan alle Zieken fondsen. Met grote vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje MARINEL dat bij het H. Doopsel de na men ontving van Maria Neeltje Barbara P. Pot E. Pot-Bartels Piet Kees Jan Waalwijk, 9 dec. 1956 Grotestraat 349. Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekenhuis Kamer 13. WELKE PRIMA heeft nog enige uren vrij om een nieuwe collectie kinder en meisjesschoenen samen te stellen? Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Mgr- Völkerstraat 48 best. uitvoorkamer, ruime woon kamer, keuken, bijkeuken en kelder. Boven: twee slaapkamers en zolder. In januari a.s. vrij te aanvaarden. Te bevragen Mgr. Völkerstraat 50, Kaatsheuvel. VERZEKERINGS-CONCERN (Levens- en Variaverzeke- ringen) vraagt voor haar bestaand agentschap te Drunen en omgeving) (Bij voorkeur woonplaats Drunen.) Hulp van H. H. Inspecteurs aanwezig. Opname in het pensioenfonds. Gegarandeerd maandelijks minimum in komen ad f300.00. Flinke personen tot 45 jaar, die zich in staat achten deze werkzaamheden goed te vervullen, en beschikken over borg of borgen, gelieven uitvoerig te solliciteren onder no. 9874 aan het bureau van dit blad. A.s. donderdagmiddag openen wjj een in het pand Stationsstraat 56 (tegenover onze zaak) In deze showroom zullen wij U alle muziekinstru menten en bijbehorende artikelen in nog ruimere sortering kunnen tonen. De verkoop blijft in onze zaak Stationsstraat 67. Aanbevelend, P. C. VAN IERSEL HARMONIE CONCORDIA. Eerste prijs met lof der Jury. Gisteren heeft de Kon. Erk. Har monie Concordia alhier, deelgeno men aan de kampioenswedstrijden van de R.K. Federatie van Diocesa ne Muziekbonden in Nederland, in het Concertgebouw te Amsterdam. Op deze buitengewone gelegen heid is door de vier hoigst geplaat ste gezelschappen van de Neder landse diocesen een stukje muziek ten gehore gebracht, wat er wezen mag. j Zij kwam uit in de superieure af- deling Harmonie. De uitslagen wa- 1 ren als volgt: Thorn, Kerkelijke Harmonie St. Michaël voor het verplichte num mer: 167 p. en het keuze-nummer 161 p.; totaal 328 pnt. De volgende hadden resp. Loonopzand, Kon. Er kende Harmonie Concordia: 167 p. en 159 p.; totaal 326 pnt. Fanfare De Maasgalm, Elsloo: totaal 324 p. De Kon. Harmonie van Heer: 154 en 156 p.; totaal 310pnt. De Kon. Harmonie St. Cecilia van Princen- hage 150 p. en 156 p.; totaal 306 p. Hiermee wist de Kon. Harmonie Concordia zich als tweede op de ranglijst der Neder 1. kampioen schappen te plaatsen. Het resultaat van 326 pnt. was een eerste prijs met lof der jury. Voorwaar toch een zeer mooie prestatie. De omstandig heden hebben er zeer zeker toe bij gedragen dat niet de eerste plaats is bereikt, doch ondanks de zieke muzikanten en strubbelingen heb ben zij de eer van Loon op Zand hoog gehouden. Er heerste nogal wat verschil omtrent de opvatting, waaraan 't verschil van twee punt jes te wijten was. Dit is echter geen red enom ontevreden te zijn. Het resultaat mag dan ook buitenge woon genoemd worden, als men ziet wat er van dit concours is ge vraagd. Als verplicht nummer werd ge bracht: Hendrik VIII, Ballet diver tissement Cam. St. Saëns (arr. G. Mol), terwijl het vrije nummer Le Carnaval Romain, van Hector Ber lioz was. Vandaag zal dit sukses in Loon op Zand worden gevierd. Concordia, van harte proficiat. ST. JOACHIMMOER. Feestdag Boerinnenbond. Dinsdag 11 dec. a.s. is 't de feest dag van de Boerinnenbond, welke 's morgens wordt begonnen met een gezongen H. Mis om half 8 en na de middag om half 3 Lof, waarna feest- vergadering bij N. de Bie-Maas. Het programma bestaat o.a. uit een welkomstwoord door de voor zitster, enkele zangnummers, trak tatie, verloting, koffietafel en een toespraak door de geestelijk advi seur. Het geheel wordt besloten door een toneelspel in 4 bedrijven, getiteld „De stille getuigen". Emigratie. Onze dorpsgenote Mej. Corrie de Jong, vertrekt a.s. zondag 16 dec. als emigrante per vliegtuig naar Australië, waar zij 19 dec. hoopt te arriveren.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 7