WAALWIJK HEERLIJKE KERSTTAFEL AVOND-MARKT CONCERT Gemeenteraad Loon op Zand 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 DECEMBER 1956 2 SUBLIEME KUNST VAN LOTTE GOSLAR EN FREDDY ALBECK. Provinciaal Nieuws Agenda en Pre-adviexen De oprichter van 't bedrijf, wijlen de heer Jos. Zeegers.. Bronzen buste aangeboden door het personeel. voor elk personeelslid als mens aan de dag legt. Als geschenk bood hij namens het personeel een fraaie bronzen buste van de stichter van het bedrijf aan, de heer Jos Zeegers, welke is ver vaardigd door de jonge Waal- wijkse kunstenaar Wim Klijn. Hij hoopte dat de aanblik van deze buste steeds een aansporing zou zijn om gestaag voort te wer ken, waarmee de nagedachtenis van de stichter het best zou zijn geëerd. In 'n geestige toespraak schet ste de heer P. Elshout de ontwik keling van het bedrijf. Bijzonde re lof had hij voor de medewer kers. Als een staaltje van hun bekwaamheid en werklust noem de hij de vervaardiging van 1000 m goot in vier dagen. De nieuwe uitbreiding noemde hij iets bui tengewoons. De kerk in Besoijen is mooi, aldus de heer Elshout, maar naast dit gebouw is zij toch wel wat klein. Verder wijdde hij nog aandacht aan de snelle uit breiding van Waalwijk en van Besoijen in het bijzonder. De burgemeester schrijft elk jaar zo'n 1000 nieuwe burgers in, zo zei hij. Als geschenk bij dit bij zondere jubileum bood hij mede namens zijn zoons 'n zeer fraaie barometer aan waarvan hij hoop te dat zij een goed plaatsje zou krijgen in het bedrijf, opdat ie dereen kan zien bij Welke tem peratuur bij werkt. Namens de Bond van Loodgie ters-en Fitterspatroons werd het woord gevoerd door de heer Star- benburg, die allereerst enige mis vattingen omtrent het loodgie tersvak rechtzette. Het ^loodgie- tersvak, aldus spreker, is tegen woordig een hoogtechnisch be drijf, 'dat grote toekomstmoge lijkheden biedt. Hij betreurde 't dat de jeugd zich zo weinig tot dit vak voelt aangetrokken. Bij zondere woorden van lof had hij voor de nieuwe uitbreiding van de fa. Zeegers, die hij wilde rang schikken onder de grootste lood- gietersbedrijven in den lande. Namens de fa. Stokvis uit Bre da werd door de heer P. Burman- je een fraai wandbord aangebo den. Van het nieuwe bedrijfspand kan worden gezegd dat het een uitstekende outillage bezit, ter wijl alles er op is gericht om het werken zo prettig mogelijk te maken. Er is ruimte en veel licbt en frisse lucht. De nieuwe uitbreiding omvat twee zeer rui me werkhallen, een garderobe en zeer fraai ingerichte toiletten met een tweetal douchecellen. De elektrische leidingen zijn ge heel van plastic, omdat deze be stand zijn tegen de dampen van de in het bedrijf gebruikte zuren. Het arbeidsterrein van de fa. Zeegers strekt zich uit over ge- heei Nederland. Momenteel ver werkt men ca. 2000 woningen per jaar. In het komende jaar hoopt men dit aantal op te voe ren tot 3000. Van alle kanten kan men beluisteren dat er een zeer prettige sfeer in het bedrijf heerst, waarvan de arbeidspres tatie, die tussen de 150 en 175 ligt, ook wel getuigt. Het perso neel omvat momenteel 30 ar beidskrachten. Tenslotte mag nog worden vermeld dat ook de fraaie show room van de fa. Zeegers een be tekenende uitbreiding ondergaat. De fa. Zeegers heeft haar 50- jarig jubileum wel op zeer fees telijke wijze gevierd. Men is de dag begonnen met een H. Mis om 8.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw te Besoijen. Daarna heeft men gezamenlijk (75 man) ontbeten, terwijl om 11 uur de officiële opening van het nieu we bedrijfspand plaats had. Hierna heeft het personeel de dag verder kunnen doorbrengen in Hotel Bos en Duin met dan sen, diner en wat daar al zo bij hoort. Ook de directie en geno digden hebben 's avonds aange zeten aan een feestelijk diner. Wij mogen dit verslag beslui ten met het aanbieden van onze beste wensen voor de toekomst van dit voor Waalwijk zo uiter mate belangrijke bedrijf. GESLAAGD. Te 's-Gravenhage slaagde op 13 dec. j.l. onze stadgenoot W. H. Krielaart voor het examen scheepswerktuigkundige B. I. Geslaagde proficiat. Zij, die donderdagavond geen bezoek hebben gebracht aan Mu sis Sacrum om Lotte Goslar's nieuwe programma „For humans onlyte zien en te horen, bebben niet het beste deel van de avond gehad. Zij hebben het groot mededogen en de milde ironie van Lotte Goslar gemist en de verwarmende binnenpret om de kostelijke ingehouden hu mor van Freddy Albeck, de Deense „selfmade analfabeet". Zij hebben een avond van bijzon der hoogstaand amusement, van sublieme kunst voorbij laten gaan. Lotte Goslar's kunst wordt be paald door haar groot mededo gen met de mens, met zijn ge woonten, zwakheden en hebbe lijkheden. Daardoor krijgt haar ironie een zachte, bijna kinder lijke toon. Haar mimisch vermo gen is onuitputtelijk. In het nieuwe „For humans onlywaren twee nummers uit het oude programma gehand haafd: „Het leven van 'n bloem" en „Grootmoeder danst altijd". Vooral het laatste kreeg 'n diep ontroerende vertolking. Van een hartveroverende tederheid was „Vroegste herinnering", schrij nend 't deerniswekkende „Won derkind", kostelijk en hekelend de persiflage op de moderne kunst. Het eeuwig verlangen en heimwee van de mens naar on gekende verten kreeg op prach tige wijze gestalte in_ „Als een vogel". Lotte Goslar heeft ons een avond geschonken, die ons telkens weer in herinnering zal komen. Freddy Albeck is een confe- rensier zoals men er slechts wei nig ontmoet. Zijn kunst is van een apart, ingehouden karakter en vormt daardoor met die van Lotte Goslar een voortreffelijk geheel. Hij debiteert geen mop pen en is niet de lollige broek, die conferenciers gemeenlijk me nen te moeten zijn. Hij vertelt zo maar wat en hij doet dat als een grote bescheiden jongen. Zijn humor geeft de toehoorder een kostelijke binnenpret, die ver warmt en gelukkig maakt. De voor het merendeel door hem gebezigde Engelse taal was voor bet publiek o.i. bijzonder goed verstaanbaar. Ook Albeck is een kunstenaar van bijzonder for maat. Aanvullend traden in dit pro gramma nog op de danseresjes José Lewis en Els Rooselaar. Zij droegen een charmant deel bij tot deze zeer geslaagde en op hoog niveau staande avond. De voortreffelijke pianobege leiding was van Will Hartings- veldt. R.K. VROUWENGILDE. Morgenavond zal in de achter zaal van Hotel Verwiel Pater dr. de Groot een spreekbeurt vervul len voor het r.k. vrouwengilde. Pater de Groot, die medewerker is aan het medisch opvoedkun dig bureau te Rotterdam, zal dan spreken over „Zijn onze kinde ren minder godsdienstig dan wij SCHAAKCLUB WAALWIJK. Woensdag 18 december 8 uur schaakavond voor leden en be langstellenden in de bovenzaal van „De Korenbeurs". Contactgroep voor Handiel en Industrie. De Contactgroep voor Handel en Industrie zal op 21 dec. a.s. een extra contactavond houden, die in het teken van de olie zal staan. Er zal een drietal films over dit onderwerp worden ver toond, te weten: „Strijd zonder einde" van Bert Haanstra, „Op sporing van aardolie" en „Ver kenningsboringen". Tevens zal de heer C. v. d. Marei een lezing houden. Deze avond wordt ver zorgd door de Bataafse Petro leum Mij. en hij zal, nu de olie meer dan ooit in het middelpunt Van de belangstelling staat, onge twijfeld bijzonder gewaardeerd worden. Extra uitvoeringen in Musis. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, met de mededeling dat a.s. woensdag middag 19 dezer voorstellingen worden gegeven in Musis Sacrum van de film Marcelino, Brood en Wijn, waarvan 1.1. woensdagmid dag een voorstelling werd gege ven voor de Eerw. Zusters, Broe ders en ouden van dagen, en die in elk opzicht zeer goed voldeed; ook voor de kinderen valt er van te genieten. j N.C.V.B. a£d. Waalwijk en Omstreken. Op donderdag 13 december kwam de Nederlandse Christen Vrouwenbond afd. Waalwijk en Omstreken bijeen in het koor van de Ned. Herv. Kerk aan de Ha ven. Deze avond stond geheel in het teken van het Kerstfeest. Een zeer groot aantal dames had aan de uitnodiging gehoor gegeven. Nadat de presidente, mevr. Mortier, de bijeenkomst geopend had, wisselden samenzang en de clamatie ekaar af. In het middel punt van het liturgische pro gramma dat afgewerkt werd, stond het feest van de geboorte van Christus. Als declamatrice trad op me vrouw C. Koster-v. d. Starre. Na de pauze, die deze maal ook een bijzonder feestelijk karakter had, droeg mevr. Koster nog enkele gedichten voor o.a. van Elisa beth Eybers, Stalpaert van der Wielen, Anton van Duinkerken en Gabriël Smit, die met bijzon dere belangstelling aangehoord werden. Het was een heel mooie avond die de aandacht der aanwezigen bepaalde bij het grote gebeuren van het Kerstfeest. van ons .Nederlands fruit. Met behulp van de mooie stand met appels en peren, welke voor de ze gelegenheid door de veiling vereniging „De Langstraat" te Drunen in de zaal was ingericht, f was het voor dhr. Bruysters niet j moeilijk om de aanwezigen dui delijk te maken dat wij in ons J land over een zeer uitgebreid sor timent prima appelen en peren beschikken, welke wij tevens over een zeer lange periode kunnen spreiden en daardoor vanaf einde juli tot zelfs het volgende jaar juni kunnen beschikken over pri ma fruit van eigen bodem en daarom verzocht hij om toch steeds te vragen naar het beste van het beste, hetgeen uiteindelijk toch niet meer kost dan dat men minderwaardig fruit koopt. Hierna volgde een mooie zeer leerzame film betrekking hebben de op de teelt van groenten en fruit, vanaf het zaaien ien/of planten, met inbegrip van alles, totdat het bij de consument op tafel komt. Hierna was het woord aan de vertegenwoordigster van de N.V. „VITA" over het onderwerp „De diepvriesgroenten en fruit en hun voedingswaarde". Ook de N.V. Vita had in de zaal een fraaie stand ingericht van diepvries- produkten, waardoor het haar niet moeilijk viel om de aanwe zigen te overtuigen van de hy giëne die steeds op het hoogste peil wordt gehandhaafd. Zij be lichtte hierbij ook welke bewer king de produkten steeds onder gaan, alvorens deze in de vries- tunnels worden bevroren en de wijze waarop die steeds worden bewaard, verzonden, gedistribu eerd en tenslotte via de detaillis ten in het bezit komen van de consument. Aan het slot van haar IE WAALWIJK op Vrjjdag 21 december, DONDERDAG 20 DECEMBER a.s.' om 8 uur in „Musis Sacrum" te geven door HET WAALWIJKS ORKEST dirigent Jan Plinsinga met solistische medewerking van FRANS NEUMAN in het Vioolconcert van Beethoven en door HET BRABANTS BLAASKWINTET bestaande uit: DICK MOOY, fluit, EVERT VAN TRIGHT,hobo. HUIB STEENDIJK, clarinet, NICO VAN WIERINGEN, fagot, en GERRIT ODINK, hoorn. Prijzen der plaatsen f 1.50, Jeugdkaarten f 0.50. Donateurs genieten 5O°/0 reductie voor 2 plaatsen. Gelegenheid tot plaatsbespreken dagelijks van 2 6 uur bij Verwiel's Lederwarenhuis, Grotestraat 264 (tel. 2123). Huisvrouwenavond. Op 11 december j.l. werd in zaal „Thalia" een huisvrouwenavond gehouden, welke was georgani seerd door de Tuinbouwbond j van de N.C.B. te Tilburg, het 1 Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland te Den Haag, de Veiling Vereni ging „De Langstraat" te Drunen en de verenigde groenten en fruithandelaren van Waalwijk, waaraan behalve de hier genoem de ook nog hebben medegewerkt de diepvriesfabriek „VITA" n.v. te Utrecht, het Instituut voor de be- en verwerking van tuinbouw producten (I.B.V.T.) te Wage- riingen, de voedingsraad te Den Haag en de Rijkstuinbouw-voor- lichtingsdienst, distr. Den Bosch. Dat de uitnodigingen voor 100 pet. zijn benut bewees wel het feit dat de grote zaal Thalia niet alleen vol was, maar ook het bal- con moest worden ingenomen. Het doel van deze huisvrou wenavond was om het publiek beter op de hoogte te stellen met de waarde en het gebruik yan de betere rassen appelen en peren en de mogelijkheden wat men zoal kan maken van deze producten. Deze avond werd geopend door de Weled. heer van de Ven, on dervoorzitter van de N.C.B. Tuinbouwbond. Daarna was het woord aan de Weled. heer Bruys ters, hoofdassistent van de Rijks- tuinbouwvoorlichtingsdienst, met als onderwerp,.Profiteer meer van appel en peer", waarbij de aan wezigen een dankbaar gebruik maakten van de hun bij de ingang verstrekte brochure, handelende over datzelfde onderwerp. Dhr. Bruysters vertelde dat het de laatste jaren steeds meer voor komt dat de consument bij zijn groenten en frunithandelaar vraagt naar een bepaald soort appel en/of peer, hetgeen zeer verheugend is, omdat dat een be wijs is dat ook de consument het verschil begin te kennen en te waarderen tussen de diverse ap pel- en peersoorten, maar jammer genoeg is er nog een zeer groot deel van het publiek dat zich niet bewust is van de grote verschei denheid van kwaliteit en smaak zeer leerzame uiteenzetting deel de zij mede dat de N.V. Vita had besloten om al hun produkten, die in de zaal aanwezig waren, ter beschikking te stellen van het organiserende comité, met het doel dat die produkten door een gratis verloting onder de aanwe zigen zouden worden verloot om daardoor de gelukkige winnaars kennis te laten maken met het geen door de N.V. Vita wordt geconserveerd door middel van diepvriezen. Deze schenking, welke circa 80 verschillende pakjes diepvries groenten en fruit bevatte, werd door allen onder luid applaus aanvaard. Hierna volgde een korte pau ze, waaronder de deelnemende kleinhandelaren aan elk der aan wezigen gratis een zakje met fruit verstrekte. Op elke appel en/of peer welke in die zakjes waren was de naam van dp desbetreffen de appel en/of peer gestempeld. Direct na de pauze was het woord aan de Weled. heer Igr. Gerssons, van het I.B.V.T. uit Wageningen over het onderwerp „Goede voeding", die door zijn deskundige voorlichting aller aan dacht had. Hierna volgde een korte de monstratie, door Mej. Hornman, directrice van de r.k. huishoud school te Drunen, betreffende 't maken van verschillende gerech ten met gebruik van fruit. Deze demonstratie wordt gesteund door een leerzame film over het zelfde onderwerp. Hierna werd door dhr. J. A. v. Son uit Drunen als voorzitter van de Afd. Waalwijk en Om streken van de Ned. R.K. Bond van Detailhandelaren in aardap pelen, groenten en fruit, medede ling igedaan dat onmiddellijk na het sluitingswoord dat ook door hem werd uitgesproken, een be gin zou worden gemaakt met het gratis verloten van de diepvries- produkten en bovendien ook nog een aantal mooie fruitmanden en fruitschalen, welke door de deel nemende kleinhandelaren voor dit doel gratis ter beschikking waren gesteld. Nadat dhr. van Son allen die een aandeel in de werkzaamhe den van deze mooie, goed ge slaagde avond hadden, had be dankt voor hun medewerking en in het bijzonder de Directeur en de voorzitter van de veiling te Drunen, werd tot de verloting overgegaan, waarbij een regeling was getroffen dat alle beschik bare prijzen over de gehele plaats konden worden verspreid. Ten overvloede vermelden wij nog dat alle Waalwijkse kleinhandelaren als lid van de vereniging staan ingeschreven, zodat zij allen, zon der uitzondering aan deze avond hebben medegewerkt en boven dien ook nog 2 handelaren van buiten Waalwijk welke hun af zetgebied in Waalwijk hebben, n.l. dhr. H. v. d. Sanden uit Dru nen en dhr. H. v. d. Lee uit Kaatsheuvel (Hoekje). Naar aanleiding van deze zeer goed geslaagde avond ligt het in de bedoeling om ook het volgen de jaar zulk een huisvrouwen avond te doen plaats vinden. De voorzitter van de N.C.B. over de toestand der boeren. Op de algemene vergadering van de N.C.B. te Tilburg, slaakte de voorzitter de heer Jos. Zeegers als t ware een noodkreet, die we als volgt mogen samenvatten. „Een terugblik werpend over 1956 moeten wij constateren, dat de achterstand, die de landbouw reeds had in deze tijd van hoog conjunctuur, nog is vergroot. De boeren worden geconfronteerd met het feit van een aanzienlijke oogstdepressie en met een sterke kostenstijging. Daarbij moeten wij vaststellen, dat de huidige ga rantie-prijsregelingen voor onze agrarische produkten voor 50 tot 60 pet. betekenen een maximum prijsregeling, welk maximum van dermate schriele aard is, dat daar bij geen sprake meer is van een redelijk ondernemersinkomen. Deze ongunstige ontwikkeling zal vergaande consequenties heb ben voor het geheel van onze na tionale economische positie en het is derhalve een nationale zaak de bakens in de landbouw te verzet ten". Afscheid bij de Dienst voor het Stoomwezen. De heer van Es, technisch hoofdambtenaar in het le district van de Dienst voor het Stoom wezen, zal aan het einde van dit jaar, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de Dienst verlaten. De scheidende functionaris is in zijn 37-jarige ambtsperiode bij de directies van fabrieken en an dere personen in de provincies Noord-Brabant en Limburg, met wie hij beroepshalve in aanraking kwam een zeer geziene figuur ge worden. Ter gelegenheid van zijn af scheid zal, op donderdag 20 de cember a.s. van 3 tot 5 uur n.m. in Café-Restaurant „Het Wapen van Nassau", Prinsenkade 7 te Breda, een receptie gehouden worden. Het zal hem op deze dag niet aan belangstelling ontbreken van de zijde van de vele vrienden jen bekenden die hij zich tijdens zijn werkzaamheden verworven, heeft. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand op donderdag 20 december 1956 des avonds om 7 uur ten gemeen tehuize. Agenda I. Vaststelling openstaande notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 der L. O.-wet 1920 aan enkele scholen. 4. Voorstel tot het doen van enkele grondtransacties. 5. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van de uitbreiding van de brandalarmeringsinstallatie. 6. Voorstel tot het verstrekken van een krediet aan de Katholie ke Levensschool voor jonge ar beiders ten behoeve van de fi nanciering van de bouw van een nieuwe school. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex artikel 50 der Kleuteronderwijswet aan de r.k. Kleuterschool, Erasstraat 10a te Kaatsheuvel. 8. Waarborgen van een door diverse bouwers bij de Boeren leenbank te Loonopzand aan te gane geldlening. 9. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de gemeenterekening met de daarbij behorende be drijf srekeningen over het dienst jaar 1954. Verwezen wordt hier bij naar het rapport van de com missie tot onderzoek en het ant woord van B. en W. 10. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1956. II. Aanbieding gemeentebe groting 1957. 12. Voorstel tot het aanbren gen van enige wijzigingen in dé verordening op de heffing en in vordering van reinigingsrechten. 13. Voorstel tot het vaststellen van een verordening als bedoeld in artikel 11, sub s, van de Win kelsluitingswet 1951 voor kap perszaken. 14. Voorstel tot verhoging van het deelnemingsbedrag in de fraude-risico-onderlinge van ge meenten. 15. Voorstel tot overdracht van grond aan het bestuur der r.k. Jongensschool „St. Leonar- dus". 16. Voorstel tot het toekennen van een jaarlijkse bijdrage aan de St. Radboudstichting te Nij megen. 17. Voorstel tot het geven van nieuwe straatnamen. 18. Brief van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant inza ke de dekking van de kosten, verbonden aan de aanleg van waterleiding op de Bernsehoef te Kaatsheuvel. 19. Voorstel tot onbewoon baarverklaring van het pand Hoge Zandschel 18. 20. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploitatie vergoedingen over 1956" ten be hoeve van de bijzondere kleuter scholen in deze gemeente. 21. Voorstel tot het verlenen van de rekening-courant-over eenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's Gra- venhage en met de Amsterdamse Bank N.V. te Kaatsheuvel voor het jaar 1957. 22. Adres raadsleden houden de verzoek tot wijziging van ar tikel 69 van het Ambtenaren reglement. 23. Rondvraag. Voorstel tot het verlenen van medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan het Bestuur der R.K. Meisjesschool H. Maria, v. Heeswijkstraat te Kaatsheuvel, voor de aanschaffing van school- meubelen en leermiddelen tot een bedrag van 634.40. ir zorgt voor een WORSTEBROOD alleen de fijnste kwal. 30 ct. p. st. SAUCIJZEN van prima bladerdeeg 30 ct. p. st. ROOMBOTERKERSTKRANS met zuivere amandelvulling F 5. KERSTKRANS prima kwaliteit F 3.50 WEINACHTSSTOLLEN gevuld met krenten rozijnen en vruchten F 3. KERSTCAKE, lang model F 1.75 Heerlijke KERSTKRANSJES in zakjes van 250 gr. F 0.65 p. zakje HAZELNOOTTAARTEN iets fijns voor de feestdagen F 4. en 6. p. st. Wilt U vooral tijdig bestellen bij onze depothouders C. PULLENS, Stationsstr. 90 WAALWIJK. Tel. 2465 LEO DE B0NDT, Hoofdstr. 82 KAATSHEUVEL. Tel. 2293 p. st. p. st. p. st. p. St.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2