De Echo van het Zuiden Gemeenteraad Waalwijk z WAALWIJK VERLOVINGSRINGEN KERSTGESCHENKEN MAANDAG 17 DECEMBER 1956 79e JAARGANG No. 98 Agenda en Pre-adviezen Openbare vergadering van d raad der gemeente Waalwijk op donderdag 20 december 1956 te 19.30 uur ten stadhuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, gehou den 29 november en 3 december 1956. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van baatbelasting voor het noorde lijk gedeelte van de Wilhelmina- straat. 4. Voorstel tot wijziging van de al gemene politieverordening. 5. Voorstel tot vaststelling in ont werp van een uitbreidingsplan in hoofdzaak. 6. Voorstel tot het nemen van een .besluit, als bedoeld in art. 36: lid 4, van de woningwet voor de partiële uitbreidingsplannen in de St. Antoniusparochie. 7. Voorstel tot onbewoonbaarver- klaring' van woningen. 8. Voorstel inzake de bouw van 12 flatwoningen met garages in de St. Antoniusparochie. 9. Voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking over eenkomstig art. 72 der Lager- onderwijswet 1920 voor inrich ting van een noodlokaal ten be hoeve van de-r.k. meisjesschool te Besoyen. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een extra subsidie aan de liedertafel „Oefening en Ver maak" voor de uitvoering van het Requiem van Mozart bij de dodenherdenking in 1957. 11. Voorstel tot vaststelling van een straatnaam. 12. Voorstel tot aankoop van grond te Baardwijk. 13. Voorstel tot aankoop van een strook grond ten oosten van de Putstraat. 14. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de Meerdijk. 15. Voorstel tot ruiling en aankoop van .«grond ten oosten van de Mr van Coothstraat. 16. Voorstel tot verkoop van mede eigendom in een perceel grond aan de r.k. kerk van Besoyen. 17. Voorstel tot verkoop van indus trieterreinen aan de Zomerdijk- weg. 18. Voorstel tot het in pacht geven van twee percelen weiland. 19. Aanbieding gemeente- en be drijf sbegrotingen en begroting van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg voor 1957. 20. Voorstel tot het aangaan van een aanvullende rekening-cou rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten. 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aan schaffing van een hydraulische sleuvengraver. 22. Voorstel tot wijziging van de ta- rievenverordening betreffende huurverhoging van verstrekte apparaten. 23. Benoeming leden van commis sies en instellingen van welda digheid. wegens periodieke af treding per 1 januari 1957. 24. Wijziging begroting 1956. Wijziging algemene politie verordening. Het blijkt noodzakelijk te zijn, in de algemene politieverordening een verbodsbepaling op te nemen op 't verblijf in het wandelpark na slui tingstijd. Bij herhaling worden na sluitingstijd in het park jeugdige personen aangetroffen, die zich door inklimming enz. toegang verschaf fen. Door de politie kan hiertegen niet worden opgetreden zolang de toegang tot het park na sluitings tijd niet bij verordening is verbo den. In dit verband kan nog worden medegedeeld, dat gedurende de af gelopen zomermaanden bij wijze van proef het wandelpark ook des nachts geopend en verlicht is ge bleven. Het resultaat is echter ge weest, dat in de late avonduren het wandelpark vrijwel_ uitsluitend werd gebruikt als rendez-vous voor de rijpere jeugd en, als speelplaats voor de jongeren, waardoor niet al len veel rumoer wordt verwekt, doch ook schade aan de beplanting wordt veroorzaakt. In de toekomst zal dan ook het park als voorheen op een bepaald uur worden geslo ten. Opbewoonbaarverklaring van 7 woningen. Het is noodzakelijk gebleken maat regelen te treffen tot onbewoon baarverklaring van een 7-tal wo ningen, welke in een zodanige staat verkeren, dat zij ongeschikt zijn ter bewoning en niet meer in bewoon bare staat zijn te brengen. 1. Besoyensestraat 64, eigendom van de Besoyense Woningbouwveren. te Besoyen en in huur bij J. v. d. Anker, schoenmaker; 2. Grotestraat 163 f, eigendom van J. L. Klerkx en consorten, Gro testraat 165 alhier en in huur bij A. v. d. Pennen, zonder beroep; 3. Grotestraat 163 g, eigendom van J. L. Klerkx en consorten, Gro testraat 165 alhier en in huur bij A. v. Zeist, schoenmaker; 4. Grotestraat 163 i, eigendom van J. L. Klerkx en consorten, Gro testraat 165 alhier en in huur bij Th. Botermans, omroeper; 5. Westeinde 71a, eigendom van J. Nieuwenhuizen te Amsterdam en in huur bij A. van Dongen, fa brieksarbeider; 6. Laageinde 51, eigendom van de gemeente Waalwijk en in huur bij A. P. Verhof, chauffeur; 7. Laageinde 53, onbewoond, eigen dom van de gemeènte Waalwijk. Extra-subsidie aan Liedertafel „Oefening en Vermaak". Het bestuur der Liedertafel „Oe fening en Vermaak" richt zich bij schrijven van 5 december 1956 tot de raad, met het verzoek een sub sidié van 350.beschikbaar te willen stellen in verband met de door die vereniging te doene extra uitgaven bij gelegenheid van de Dodenherdenking op 4 mei 1957, B. en W. stellen voor dit toe te staan. Bouw van 12 flatwoningen met 12 garageboxen aan de Con- sciensestraat. B. en W. hebben een plan doen ontwerpen voor de bouw van een 12-tal flatwoningen met een ge lijk aantal garageruimten in de St. Antoniusparochie en wel aan de Consciensestraat. Deze bouw zal plaats vinden uit het richt- contingent voor 't jaar 1957 met toepassing van de bepalingen der woningwet. De 12 garage boxen zijn geprojecteerd in 'de benedenverdieping tezamen met de bergruimten der woningen. Hierdoor wordt een zo 'effici ënt mogelijke indeling van de beschikbare ruimte verkregen. Het ligt in de bedoeling om de garageboxen afzonderlijk, dus los van de woningen te verhu ren. Blijkens de vertrouwelijk ter visie gelegde voorlopige stichtings- en exploitatieopzet zal de huurprijs voor de hoven- woningen op de le verdieping bedragen 13.60 en 11.20 eii voor die op de 2e verdieping 12.90 en 10.80, terwijl de hu ren van de garageboxen 4.50 per week zullen bedragen. De op de bouw betrekking hebbende tekeningen liggen vertrouwelijk ter inzage. Er zijn twee verschillende ty pen woningen in het gebouw ge projecteerd een met twee slaap kamers en een met drie slaapka mers. B. en W. stellen de raad voor: 1. kredieten voor de bouw de zer woningen met garageruim ten beschikbaar te stellen 1. aan te vragen en te aan vaarden een jaarlijkse bijdrage uit 's rijks kas overeenkomstig de „Beschikking bijdragen wo- ningwetbouw 1950"; 3, de gemeentebegroting en de begroting van het woningbedrijf in verbarid met het bovenstaan de te wijzigen. Krediet voor de aanschaffing van een hydraulische sleuven- graver. De gemeentebedrijven hebben de laatste jaren geregeld te kam pen met gebrek aan arbeids krachten speciaal voor het uit voeren van graafwerkzaamhe den. Te verwachten valt, dat dit tekort aan arbeidskrachten nog zal aanhouden en wellicht in om vang zal toenemen. Om stagnatie in de tijdige voorziening van gas, water én elektriciteit te voorkomen, voor al voor de steeds voortschrijden de uitbouw onzer gemeente, dient naar andere middelen te worden uitgezien om het grond werk tijdig te doen uitvoeren. Daarom is de mogelijkheid be studeerd om de uitvoering van dit graafwerk te mechaniseren. Sedert enige jaren is op de markt een kleine graafmachine ver schenen, die alleszins geschikt is voor het beoogde doel. Het betreft hier de „Fordson-Shaw- nee"-sleuvengraver, gecombi neerd met een „Skyhi" lichte voorlader met schuifblad, kraan- haak en emmer. Uit een voor de raad ter visie gelegde becijfering van de ex ploitatiekosten blijkt, dat bij 'n produktie van 10 km. graafwerk per jaar (pl.m. 8000 m3 grond) de totale kosten bedragen 0.70 per ml. Deze kosten bedragen resp. bij een produktie van 5 km. graafwerk (pl.m. 4000 m3 grond) en 3 km. graafwerk (pl.m. 2000 m3 grond) 1.14 en 1.67 per ml. Gezien het feit, dat het grond werk van dezelfde omvang als hierboven tot uitgang is genomen pl.m. 2.per m2 kost, mag geconcludeerd worden, dat de machine alleszins rendabel zal zijn. De aanschaffingskosten be dragen in totaal 25.000.—. komen bedrag per strekkende meter gestort als bijdrage in de kosten van aanleg der straat. an het aldaar nog vrij gebleven meest noordelijk gedeelte heeft ae gemeente bij besluit van 28 juni 1956, goedgekeurd 21 no vember 1956 G. nr. 52355 aange kocht van het r.k. kerkbestuur van St. Jan o.m. 'n strook grond, gelegen langs de Grotestraat en de VVilhelminastraat, benodigd voor verbreding van het trottoir bij de mond van dé Wilhelmina- straat en wel tegen een voor dit gedeelte gestelde prijs van 25.- per m2. De aanvankelijke prijs voor deze uiterst gunstig gelegen grond was beraamd op 50 per m2. Het minder berekende bedrag is beschouwd als bijdra ge in de kosten van aanleg der straat. Er blijft thans nog een rege ling te treffen voor de percelen, gelegen aan de oostelijke mond van de Wilhehninastraat. I eneinde van de eigenaars van deze percelen een billijk aandeel te verkrijgen in de kosten van aanleg der straat, zal het nodig zijn een baatbelasting te heffen voor die percelen. Als billijke bijdrage mag worden beschouwd een heffing tot maximum 90 van de kosten. Gezien de aard Aan de hier toegepaste voorzie- mngen komt het 't college voor dat een heffing tot dit'percen tage ook dient te worden opge legd. .De kosten belopen van het be wuste gedeelte van de Wilhelmi- nastraat in totaal 56.319. 90 daarvan is 50.687.10 en ioc o?o°Leen zijde der straat j ^ü>o4oi55. De termijn, gedurende welke cie aanliggende percelen met de tegenwoordige werken dezer straat gebaat zijn, is o.i. te stel ten op 2o jaren. Met inachtne- deze termijn en een gemiddeld rentepercentage van 4, een annuïteitspercentage der- alZe Y*n 6-4012' dient jaarlijks verhaald te worden: 6 4012 van 25.343.55 1.622.29 De oppervlakte van de bewus- E_Per<?eIen bedraagt in totaal i in-, zodat de jaarlijkse be- ')n ^ua,t't1/2570 x j 1.622.29 0.63 per m2. De eventuele afkoopsom van i de bewuste percelen bedraagt 1/2570 x 25.343.55 9.86 per m2. Straatnamen. Nu een aanvang is gemaakt met de aanleg van een nieuwe straatverbinding Grotestraat Laageinde, waardoor een einde zal worden gemaakt aan de ver- keershinder, veroorzaakt door de wegbochten Grotestr.—Hoek einde en HoekeindeLaageinde is de vraag gerezen of aan het nieuwe straatgedeelte een naam behoort te worden gegeven. Het nieuwe s'traatgedeelte vormt een rechtstreekse voort- zettin van de Grotestraat in oos telijke- en verderop noord-oos- tehjke richting naar het Laag einde. Er bestaat derhalve geen markant punt, waar men natuur lijkerwijze een nieuwe straat naam zou moeten verwachten. Evenmin wordt het nieuwe straatgedeelte door andere we gen doorkruist of door een plein onderbroken. Met deze omstandigheden voor ogen lijkt het ons gewenst het nieuwe straatgedeelte te beschou wen als een voortzetting van de Grotestraat tot aan het Laagein de Het feit, dat '1 nieuwe straat- gedeelte gedeeltelijk in Baardwijk valt, behoeft uit historisch oog punt bezien, voor dit standpunt evenmin een beletsel te vormen, aangezien de naam „Grotestraat" met specifiek Waalwijks is en straat ook voor een belang rijk gedeelte in Besoijen valt. Op grond van het vorenstaan- uc stellen B. en VV. voor cle nieu we straatverbinding te beschou wen als een verlenging van de Grotestraat. dingsbond f 200 hebben ontvan gen. GESLAAGD. Onze stadgenoot C. J. Kuijs slaag de dezer dagen te Arnhem voor het P.B.N.A.-diploma, adspirant water bouwkundig opzichter. Fa. J, H. Vesters huldigde twee jubilarissen. VOOR en in de vorm van KELTUM- PLEET, of SOLA CASSETTES is Uw adres JOSEPH OVERSBERG Horlogerie, Goud en Zilver Pres. Steynstraat 19, Antoniusparochie WAALWIJK. Baatbelasting gedeelte Wilhel- minastraat. De Wilhelminastraat is voor het grootste gedeelte reeds vol gebouwd. Echter is het meest noordelijke gedeelte aan weers zijden momenteel nog onbe bouwd. De percelen aan de oost zijde van de straat, gelegen ten zuiden van de Loint, zijn inder tijd nadat ze eigendom van de gemeente waren geworden successievelijk doorverkocht aan particulieren, aan de Kamer van Koophandel en aan de Nijver heidsschool, terwijl de gemeente zelf gedeelten in gebruik heeft genomen voor enkele woningen voor straatdoorbraken en voor het Vredesplein. Zij heeft daar bij de gelegenheid gehad de kos ten van aanleg van de straat voor zoveel als billijk is op te nemen in de door haar in reke- mng gebrachte kostprijs van de grond. Voor de tegenover liggende percelen aan de westzijde heeft het r.k. kerkbestuur van St. Jan indertijd een vooraf overeenge- Promotie Dr, F. E. M, Vercauteren, Op vrijdag 14 december vond aan de Universiteit te Nijmegen onder grote belangstelling, ook van zijn vrienden, collega's en leerlingen uit Waalwijk, de pro motie plaats van de heer F. E. M. Vercauteren, leraar geschiedenis aan het Dr. Mollercollege, tot Doctor in de Letteren en Wijs begeerte. Dr. Vercauteren ver dedigde zijn proefschrift (,,De aanleg van de Straatweg 's-Her- togenbosch—Best als deel van de verbinding met Luik") en de toe gevoegde stelling op voortreffe lijke wijze. In zijn felicitatietoe spraak roemde de promotor, Prof. Dr. J. C, Rogier, het werk van Dr. Vercauteren als baan brekend op een nog grotendeels onontgonnen gebied. Het is voor veel beoefenaars der geschiedeniswetenschap wel licht een stoot tot verdere studie van deze, zijde van Brabants his torie. Prof. Rogier stipte de hulp aan, die de jonge Doctor bij zijn wetenschappelijke arbeid, ver richt naast een drukke werkkring en onderbroken door langdurige militaire diensttijd, op zo vele wij zen van zijn echtgenote heeft ont vangen. In zijn gelukwens betrok Prof. Rogier de school, die aan Dr. Vercauteren zon goede do cent heeft. Hij sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van de talrijke leerlingen, die zo in aan raking zijn gekomen met de we tenschappelijke werkzaamheid van een van hun leraren. Voor de jeugd is een academische plechtig heid misschien allereerst „een schoon spektakel", maar hopelijk heeft voor velen deze aanwezig heid de kiem gelegd tot het ver langen om te zijner tijd de paden der hogere wetenschap te betre den. Dr. Vercauteren en Mevrouw Vercauteren alsook hun weder zijdse familie, mochten tijdens de receptie de hartelijke gelukwen sen van velen in ontvangst ne men. Volgaarne sluiten wij ons bij deze gelukwensen aan. In Dr. Vercauteren bezit Waalwijk een gedegen historicus, aan wie het gegeven moge zijn in een lang en vruchtbaar leven en werken aan de bestudering van de geschie denis van onze plaats en ons ge west. St. Christoffel. Zaterdag herdacht de Afd. Langstraat in eigen kring het feit dat voor 40 jaar de organisatie van de Ned. Kath. Ver. van Han- delsvert. en Handelsagenten en Verzekeringsinspecteurs „St. Christoffel" te Utrecht werd'ge sticht. De dag werd begonnen met een H. Mis van dankbaarheid, opgedragen door de Eerw. Advi seur de Weleerw. Heer J. Ver schuren, in de kapel van de Eerw. Zusters in de Parochie St. Jan. Tijdens deze H. iMis sprak de Eerw. Adviseur nog een kort woord over de schutspatroon St. Christoffel. Na afloop van de H. Mis ver enigden de leden met de Eerw. Adviseur zich aan een welver zorgde koffietafel in het Café- Restaurant 't Hoventje te Kaats heuvel. s Avonds kwamen de leden me hunne echtgenoten en ver loofden bijeen in Hotel Verwiel, waar zij zich na een borreluurtje neerzetten aan een feestelijk diner uit de gerenommeerde keuken van de heren Italiaander. De avond werd opgeluisterd door het duo „De Gangmakers" n.l de heer H. v. d. Muizenberg £n P, Mulders, welke er de stem ming wel in wisten te houden met hun aardige sketches en liedjes. De voordrachtwedstrijd van de leden-dilettanten was een leuk intermezzo en er werd flink partij gegeven voor de prachtige prij zen. De le prijs kwam in het be zit van de heer Fr. Snels met zijn prachtig lied over 's Gravenmoer, de 2e prijs was voor mevr. van ongen met haar leuke voor dracht Vrouwke Misère, de 3e prijs verdiende H. de Louw ten volle met ^zijn prachtig gezongen believe (wat een prachtige stem heeft deze jongen), de 4e pr. was voor A. Scheerman met een leuke sketch uit zijn vertegen woordigersloopbaan, de 5e en 6e prijs gingen naar dhrn. P. Berq- mans ien J. Hellenburg, De jury had geen gemakkelijke taak gehad om de winnaars aan te wijzen, wat ook wel bleek uit de puntenlijst. Te vroeg sloeg het klokje van gehoorzaamheid en nadat de voorzitter iedereen die aan het welslagen van deze dag had me degewerkt had bedankt, sloot hij deze zeer geslaagde dag. Opbrengst verkoopdagen Ned. Herv. Vrouwen- en Meis jesverenigingen te Besoijen. De verkoopdagen, georgani seerd door de Ned. Herv. Vrou wenver. en de beide Meisjesver enigingen, die eind november zijn gehouden hebben opgebracht f 1050.-— netto, waarvan de kerk voogdij f 850 en de Geref. Zen- aterdag vierden de heren J. Treffers en H. van Zeist, resp. modeleur chef-snijderij en chef stanzerij, hun 25-jarig dienstjubi- leum bij de Anita-Schoenfabrie- ken (fa. J. H. Vesters). Te ca. 12 uur verenigden zich de beide ju bilarissen en hun echtgenoten, de directie, het kantoorpersoneel en overige medewerkers in een van de lokalen van het fraaie bedrijf voor de officiële huldiging, die namens de directie werd verrcht door de heer Willy Vesters. Hij memoreerde dat beide jubilaris sen bijna vanaf de oprichting in dienst van de firma zijn geweest. Terstond na de hervatting van de werkzaamheden in het bedrijf, dat in 1940 werd stilgelegd, waren zij de eersten die hun krachten weer in dienst van de fa. Vesters stel den. Dit getuigde, aldus de heer Vesters, van een groot medele ven met het wel en wee van het bedrijf. Beiden hebben zij zich in de loop van de jaren door hun vakkennis, eerlijkheid en colle gialiteit een bijzondere plaats in het bedrijf verworven en daarom werd hun een leidende functie toevertrouwd. Mede namens de overige firmanten bracht de heer Vesters dank voor het vele dat zij voor het bedrijf hebben gedaan. Hij onderstreepte de prettige sa menwerking met de beide jubi larissen en hij stelde hen ten voor beeld aan de overige werknemers. Hij wenste hun van harte geluk met dit jubileum en hoopte dat zij nog vele jaren in goede gezond heid bij de firma werkzaam zou den mogen zijn, tot profijt van 't bedrijf en van hen zelf. Als blijk van waardering bood hij hun na mens de directie een geschenk onder couvert aan. De echtgeno ten van de beide jubilarissen mochten elk een bijzonder fraaie fruitmand in ontvangst nemen. De beide jubilarissen dankten mede namens hun echtgenoten voor deze bijzondere hulde en voor het geschenk, waardoor zij zeiden zeer te zijn getroffen. Zij hoopten ook in de toekomst in staat te zijn hun beste krachten aan het bedrijf te geven. Namens de chefs sprak de heer Klijberg een gelukwens uit en bood beid jubilarissen een fraaie moderne wandschemerlamp aan. De heer P. v. d. Houdt wenste de beide chefs geluk namens het ge hele personeel en bood de heer van Zeist een fraaie ganglamp en de heer Treffers een fraaie vulpen aan. Ook voor deze bijzondere ge schenken hadden de beide jubila rissen een woord van bijzonder hartelijke dank en beiden hoop ten zij op een voortzetting van de prettige samenwerking en goede verstandhouding. Na het officiële gedeelte van deze feestelijke bijeenkomst bleef men nog enige uren op bijzonder prettige wijze bijeen. Het was een huldiging waar mee de fa. Vesters alle eer mee heft ingelegd. aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door F. L. uit Dongen, en een personenauto bestuurd door J. S. uit Waalwijk. Toen eerstgenoemde vanaf het stationsemplacement de rijweg opdraaide, naderde vanuit de richting Besoijen de personen auto, waarvan de bestuurder de vrachtauto te laat opmerkte en een aanrijding niet meer kan voorkomen. Beide wagens wer den beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Door de politie werd proces-ver baal opgemaakt. Bond Zonder Naam. Kaarsen, welke door de Bond Zonder Naam worden verzocht ten bate van de actie „Mensen in nood zijn nog verkrijgbaar op het adres Hoekeinde 2. Gevonden en Verloren. Gevonden diverse handschoenen en wan ten; hond; aktetas met beschei den; vulpen; hondje; kinderbril; schakelarmband; kinderblouse; gouden kettinkje met medaljon; metalen plaatje met 2 sleuteltjes; rood petje. Verloren diverse handschoenen en wan ten; paraplu-; wieltje van bolder wagen; portemonnee met inh.; damespolshorloge; loonzakje met weekloon; rood regenkapje; ball point; vulpen; portefeuille met in houd; Lipshuissleutel. Agenda. Maandag 17 en woensdag 19 december: Musis Sacrum 8 uur: „Marce- lino Brood en Wijn", alle leeftij den. Luxor 8 u.: „Altijd naar wens',' alle leeftijden. Woensdag 19 december: Zaal F. v. Helvoirt 7.30 uur Generale repetitie Waalwijks Or kest. Pr&vinciaa/ SSIeuwa De Hongaren in Waalwijk. Naar wij vernemen zijn twee nieuwe huizen in de St. Antonius parochie beschikbaar gesteld voor twee Hongaarse gezinnen. Eén gezin dat een der huizen is toegewezen, vertoeft reeds hier ten huize van de familie A. van Tilburg-Elbers, waar ook een dochtertje dezer Hongaren, dat kinderverlamming heeft gehad, dezer dagen, na veel strubbelin gen, zal arriveren. Typisch is dat de moeder uit dit gezin vóór 35 jaar bij de familie W. Eibers aan de haven als pleegkind verbleef en nu weer met haar man en ge zin bij de familie van Tilburg- Elbers is opgenomen, die hen di rect na hun aankomst in Utrecht daar hebben afgehaald en hier ge huisvest. De man is werkzaam gesteld bij de fa. Landis en Gyr. Een Hongaars monteur is werk zaam bij de firma F. van Wees en Zn. en deze zal t andere huis be komen; voorts is nog een Hongaar in bedrijf gekomen bij de lederfa- briek „De Amstel". Agenda. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee kolommen, voor Kerst oratorium. Zondag 12 uur repetitie dames en heren in De Twee Kolommen voor Kerstoratorium. Aanrijding. Donderdagavond had op de Burgem. v. d. Klokkenlaan een Federatie van Brabantse Schut tersgilden vergaderde te Eindhoven. Vend'elzwaaiersregeling. Het Federatiebestuur der Bra bantse Schuttersgilden kwam te Eindhoven j.l. zaterdag bijeen om plannen te bespreken voor het komende seizoen. Het vaststellen van de Kringdagen was het eer- Sie punt. Zo werd voor zover er aanvragen binnen waren defini tief de Kringdag voor de Kring Kempenland vastgesteld op 16 mei te Leende en voor Kring Maasland te Waalwijk op 30 juni 1957. Verder zullen in de overige kringen nog nadere data volgen. Het tweede punt van bespre king was de nieuwe regeling voor het vendelzwaaien. Deze regeling houdt o.m. in, dat met ingang van 1959 alle zwaaivendels 180 x 180 cm moeten meten. Voor het ko mend jaar is het een overgangs maatregel, zodat getracht moet worden de vendels in orde te ma ken. Voor de vendeliers die 40 jaar of ouder zijn wordt een „Vaandelklasse" ingesteld; zij die A of B-klasser zijn, worden hier in opgenomen. Begin 1957 zullen voor de C-klassers selectiewed strijden plaats hebben. De B-klas- sers gaan allen automatisch naar A, omdat de laagste klas te groot is. Deze overgangsmaatregel heeft slechts éénmaal plaats. Alle vendeliers moeten voor taan geregistreerd zijn bij het be stuur der kring. Voor promotie op de wedstrij den moet worden voldaan aan een gemiddelde puntenvoorwaar- den. De promotie heeft éénmaal per jaar plaats en wel op de eigen kringdagen. De beoordeling heeft op een neutrale wijze plaats en geldt voor alle vendeliers in ge heel Noordbrabant. Door deze promotie is het te bevorderen dat de gilden in de kring meer aan de eigen kringdag zullen deelne men, om hierdoor hun vendeliers een kans te geven in een hogere klas te komen. Verder is besloten dat elk organiserend gilde na een feest alle vendelbescheiden aan het Bestuur zal inzenden i.v.m. de administratie der wedstrijden en het verstrekken der klasse- kaarten. Loonsverhoging voor de Leder industrie per 1 september 1956. Enige dagen geleden maakten wij melding van een loonsverho ging in de Lederindustrie met in gang van 1 september 1956. Het blijkt dat er misverstand omtrent deze verhoging bestaat. De verhoging per 1 september 1956 bedraagt namelijk niet 6 maar 4!%. i Door reeds eerder in het jaar plaats gehad hebbende verhogin gen zijn de mogelijkheden van het Regeringscommuniué d.d. 19 mrt. 1956 ten volle benut.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5