z Uit de Langstraat Liedertafel „Oefening en Vermaak" huldigde 13 jubilarissen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 DECEMBER 1956 Drumen Elshout Heust! en Sprang Capelle Waspik tMeertruhSenberg Vlijmen Bijzonder prettige en geslaagde feestviering. i aterdagavond was in hotel De Twee Kolommen het puik der Waalwijkse zoete kelen bijeen voor een wel zeer bijzondere feestviering. Niet minder dan 13 jubilarissen mochten een welver diende hulde in ontvangst nemen voor hun trouw, standvastigheid en ijver voor de Liedertafel „Oe fening en Vermaak Het was dus wel een zeer belangwekkende feestdag voor deze Waalwijkse vereniging, een feestdag die men gerust uniek mag noemen omdat het toch maar zeer zelden voor komt dat een vereniging 13 jubi larissen tegelijk mag huldigen. Het is het overtuigend bewijs dat een uitstekende geest heerst on der de leden van deze vereniging, dat het bestuur zijn taak op voor treffelijke wijze vervult en dat de vereniging beschikt over een di rigent die de leden weet te in spireren en op bekwame wijze te leiden. Dit werd nadrukkelijk on derstreept door de heer Tervoort die sprak namens het hoofdbe stuur van de Kon. Bond van Ge mengde Zangverenigingen. De huldiging van de 13 jubila rissen werd verricht door de voorzitter van de Liedertafel, de heer L. van Oudheusden, die in een voortreffelijke toespraak de bijzondere verdiensten van de ju bilarissen naar voren bracht. De heer van Oudheusden be gon met te zeggen dat het al weer enkele jaren geleden is dat de Liedertafel bijeen was om enkele verdienstelijke leden te huldigen. Hij wees er in dit verband op dat regelmatig terugkerende huldigin gen het gevaar kunnen inhouden van het worden tot een formali teit. Dit gevaar, aldus de voor zitter, zou bestaan indien een ju bileum niet meer was dan een lid maatschap van zoveel jaren, dan het betalen van een bepaald be drag aan maandelijkse contribu tie en het min of meer regelmatig bijwonen der wekelijkse repeti ties. Ten aanzien van de jubila rissen, die de Liedertafel thans in haar midden had, lag de zaak echter geheel anders. De heer van Oudheusden beklemtoonde dat zij allen zeer veel voor de Liederta fel hebben betekend en nog bete kenen door de bijzondere geest die van hen uitgaat. Zij moeten, al dus spreker, vervuld zijn ge weest van een bijzonder ideaal om 25 jaar en langer lid te blij ven van de Liedertafel, ondanks vele moeilijkheden, ondanks de zorg voor huisgezin en werk, on danks de vele downs die de vereniging heeft doorgemaakt. De waarde van een jubileum, al dus de heer van Oudheusden, ligt in de geest waarin het lidmaat schap is beleefd. En daarom stij gen deze jubilea uit boven de routinejubilea met de daaraan verbonden routinehuldigingen, die nog maar al te dikwijls worden aangetroffen. De voorzitter bracht alle jubilarissen dank voor hun trouw, standvastigheid en ijver, kortom voor alles wat zij voor de Liedertafel in de loop der jaren hebben gedaan. Ook tot de echtgenoten van de jubi larissen richtte hij een woord van hartelijke dank, omdat zij in al die jaren hun man hebben moeten missen in de gezelligste uren van de week voor elk huisgezin: de zondagmorgen, waarop de we kelijkse repetitie plaats vindt. Vervolgens reikte de voorzitter aan elk der jubilarissen een fraai aandenken aan deze dag uit, waarbij hij elk der jubilarissen persoonlijk nog eens van harte gelukwenste. De beide 40-jarige jubilarissen, de heren J. van Bla- del en J. Westenburger Sr., ont vingen een fraaie vulpen. De overige jubilarissen ontvingen elk een fraaie aansteker in etui. Dit waren de heren Jos. de Bont, C. de Bont, J. v. d. Griendt, L. Knep- flé, die wegens ziekte van zijn echtgenote niet bij deze huldiging aanwezig kon zijn, en G. Sars, die allen 35 jaar lid zijn; verder de heer J. Sars, die 30 jaar lid is, en vervolgens de heren die 25 jaar lid zijn, te weten: H. v. d. Leur, J. Westenburger Jr., A. Hendriks, A. v. d. Ven, en de dirigent, de heer Louis Sars. Elk aandenken zal nog van de inscrip tie „O. en V." worden voorzien. Tot de heer Sars richtte de heer van Oudheusden een extra woord van hulde en dank voor de bij zondere wijze waarop deze gedu rende 20 jaar het koor heeft ge leid, hetgeen een bijzonder zware taak genoemd mag worden. De voorzitter roemde de vasthou dendheid, de ijver en de grote toewijding, waarmee de heer Sars zijn taak altijd heeft vervuld en hij meende te mogen vaststellen dat de Liedertafel „Oefening en Vermaak" altijd een bijzondere plaats in het hart van de heer Louis Sars heeft ingenomen en dat geen moeite hem ooit te veel is geweest, ondanks zijn drukke andere werkzaamheden. Daar voor, aldus de voorzitter, betui gen wij u allen onze bijzondere hoogachting. Als blijk van grote waardering voor zijn leidende taak overhandigde de voorzitter hem een nieuw dirigeerstokje, ter vervanging van het oude bam boerietje. Hierna werd het woord ge voerd door de heer Tervoort, zo als reeds in de aanhef werd ver meld. Hij wenste namens de Kon. Bond van Gemengde Zangver enigingen de jubilarissen van har te geluk. Het vele wat de jubila rissen voor de ontwikkeling van de Liedertafel „Oefening en Ver maak" hebben gedaan tekent hen als goede mensen, aldus de heer Tervoort. Bijzondere gelukwensen richtte ook hij tot de heer Louis Sars, die naar hij zei in zijn func tie niet alleen 'n belangrijke mu zikale, maar ook een belangwek kende opvoedkundige taak ver richt. Hierna reikte hij namens de Bond aan alle jubilarissen een oorkonde uit. De ^beschermheer van de Lie dertafel, dr. H. Langemeijer Sr., stelde in een korte toespraak vast, dat de vereniging kan bogen op een kern van trouwe leden. Hij memoreerde nog de intrede van de dames in de vereniging, waar door de prestaties van het koor belangrijk aan betekenis hebben gewonnen. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik be stuur en leden van de Liedertafel alsnog te danken voor het fraaie wandbord dat hij ter gelegenheid van zijn 40-jarig doktersjubileum had mogen ontvangen. De heer Louis Sars dankte voor deze bijzondere huldiging en voor de geschenken. Hij noem de de hem toegezwaaide lof ech ter wel overdreven en meende dat de bereikte resultaten niet mogelijk zouden zijn geweest als het bestuur en de leden niet op zo voortreffelijke wijze hadden meegewerkt. Hij dankte 't werk comité voor het organiseren van deze prettige avond, het bestuur, de heer Tervoort en dr. Lange meijer voor hun waarderende woorden. Ook de heer J. v. d. Griendt sprak woorden van bijzondere dank en waardering voor het or ganiseren van deze avond, waar aan de actieve voorzitter van het werkcomité, de heer W. de Graaf zo'n groot aandeel heeft gehad. De rest van de avond is op zeer prettige en geanimeerde wij ze verlopen, waarbij uiteraard nog menig lied geklonken heeft en een aantal leden van het koor op zeer verdienstelijke wijze van zijn kunnen heeft blijk gegeven. Studieavond Boerinnenbond. Op vrijdag 14 december hield de R.K. Boerinnenbond voor haar jon ge leden in de Huishoudschool een zeer geslaagde studieavond. De lei ding van deze avond was in han den van Mevr. de Bekker-Galema uit Empel, die op zeer interessante en boeiende wijze het onderwerp behandelde: „Schoonheid en de dingen van de dag". Dat deze avond zeer in de smaak viel, bewees het daverend applaus van de talrijke toehoorsters na afloop. Winkelsluiting. In verband met de komende feest dagen vestigen wij nog eens de aan dacht op de winkelsluiting in deze periode. In de tijd van 20 tot en met 24 december, alsmede op maan dag 31 december, mogen de winkels geopend zijn tot 's avonds 9 uur. Boerinnenbond. De R.K. Boerinnenbond Drunen- Elshout zal in de komende maan den een serie praatavonden houden over de opvoeding van de kinderen. Deze avonden worden geleid door Mej. v. d. Linden. De eerste praat avond is vastgesteld op 3 januari. In samenwerking met de R.K.J.B. zal bij voldoende deelname voor de leden der R.K.J.B. en de jonge le den van de Boerinnenbond ook een cursus worden gegeven in welle vendheid en omgangsvormen. Deze cursus zal worden gegeven door de heer Jansen uit 's-Hertogenbosch. Oriëntatieloop R.K.J.B. De sportclub der R.K.J.B., afde ling Drunen, houdt hedenavond haar jaarlijkse oriëntatieloop. Men start om pl.m. half 7 nabij café P. Klerkx. Ledenwervingsactie K.R.O. De R.K.J.B. van Drunen en Els- hout zullen, in samenwerking met de Boerinnenbond, in de komende week een ledenwervingsactie hou den voor de K.R.O. Deze actie wordt gehouden over de gehele gemeente. Reeds meermalen is van verschil lende zijde gewezen op de belang rijkheid van dit lidmaatschap. Het aantal leden immers bepaalt de zendtijd die men krijgt toegewezen. Toneel. Zaterdag en zondag gaf Drunens Toneel, onder regie van Jac. Did- den, in de zaal van H. v. Delft een tweetal opvoeringen. Voor goed be zette zalen gaf zij een opvoering van het drama van A. Bromet „In keer". Zoals wij dat van Drunens Toneel gewend zijn, was alles weer prima verzorgd. Er werd goed ge speeld en de bezoekers hebben deze avonden kunnen genieten. Drunens Toneel oogstte dan ook een dank baar applaus. R.K. Vrouwengilde Drunen-Elskout. Een rijk gevaireerd programma. Het R.K. Vrouwengilde Drunen- Elshout is dezer dagen gereedgeko men met haar programma voor de eerste helft van 1957. Een rijk ge varieerd programma met lezingen, film en excursie. Het programma, seizoen 1956/'57, werd ook 16 oktober reeds geopend met een avondmis, terwijl de leden het bestuur deze avond de volmacht gaven een programma, gericht op ontwikkeling en ontspanning, op te stellen. Hierin is men wel bijzonder geslaagd. Men heeft o.a. vier be langrijke lezingen. In januari komt o.m. Mej. Agnes Nolte naar Drunen om te spreken over het onderwerp: De vrouw in de politiek; 19 februa ri komt Mej. Sondaal Vrouwe van Bethanie spreken over: Het aposto laat onder de niet-katbolieken: op 19 maart volgt dan een lezing over het H. Land door de Zeereerwaarde Pater v. Laarhoven, en in april spreekt H. Divendal uit Heemstede over het onderwerp: Hoe vieren wij feest? Dan staan nog op het programma een serie ontspanningsavonden. Op 27 december komt het poppenspel van Cia v. Boort, 's middags voor de kinderen en 's avonds voor de le den met introducees. Mej. Gerda Muijs zal in mei een voordracht avond houden over het bekende middeleeuwse spel Beatrijs. Verder is er in februari nog een filmavond en Toon Kortooms zal in juni ko men spreken over „Humor". Er worden ook weer voor de vrouwen zeer praktische avonden belegd, n.l. op 17 december komt Mej. Jansen de vrouwen nog eens bloemen schik ken leren, dit keer speciaal kerst versiering; mej. Hormann, directri ce van de Huishoudschool, komt in januari de vrouwen het „Bereiden van hartige hapjes" leren. Dan staan er ook nog enkele ex cursies op het programma, n.l. in januari een excursie naar een tex tielfabriek, op 26 maart naar de Da- mesbeurs in Amsterdam en in juli een excursie naar de K.R.O.-studio en de Gero-fabrieken. Al met al een druk en zeer mooi programma. Boerenleenbank verhoogt de rente. Het bestuur van de Boerenleen bank alhier heeft besloten de spaar- rente voor de dadelijk opvraagbare spaartegoeden met ingang van 1 januari 1957 te verhogen tot 3%. Deze verhoging is zeer belangrijk, omdat hierdoor het sparen onge twijfeld weer zal worden aange moedigd. Algemene vergadering Boerenleenbank. De Boerenleenbank, afd. Drur.en- Elshout, houdt a.s. dinsdag om 7 uur haar algemene ledenvergade ring in de zaal van café Elshout. De agenda vermeldt: jaarverslag bestuursverkiezing en voorstel tot ruimere credietverlening voor land en tuinbouw. Algemene ledenvergadering Zuivelfabriek. In de zaal van café Elshout houdt de Zuivelfabriek hedenavond een algemene ledenvergadering. Op de ze avond zullen de jaarstukken ter tafel komen, terwijl de ass. van de Rijkslandbouweonsulent, de heer v. Arendonk, een spreekbeurt zal hou den. Aanvang half 8. Agenda. Maandag 17 dec. 8 uur R.K. Vrou wengilde; bloemen' schikken door Mej. Jansen, zaal Veilinglokaal; 7.30 uur ledenvergadering Zuivel fabriek zaal café Elshout. Dinsdag 18 dec. 7 uur trainen D.V.C.-senioren; 7 uur algemene ledenvergadering Boerenleenbank, zaal café Elshout. Donderdag 20 dec. 8 uur repetitie Cantabile; 8 uur trainen D.V.C.-senioren. Tafeltennis. Voor de competitie van de N.T. B.B. speelden R.T.V. I 's-Bosch Smashers 1 19. Smashers 2Excelsior 1 's Bosch 3—7. Praatavond R.K. Vrouwengilde. Hedenavond zal voor de leden van het R.K. Vrouwengilde en in troducee's in een van de Veilinglo kalen door Mej. Jansen uit Kaats heuvel een praatavond worden ge houden over bloemen en bloemen schikken. Speciaal over het arran geren van Kerststukjes, die onder de aanwezigen zullen verloot wor den. Aanvang 8 uur. H. Missie-week. De Mariale en tevens H. Missie- week, cue gegeven werd door de Eerw. raters Eicieiis van Wijnho ven en Leo v. Tilburg, is zonaag- avond gesioten met een piecnug Loi en een indrukwekkende iviaria- nuiae aoor leerlingen van de meis- jesscnool, onder leiding van de Eer waarde z, us ier ïviagdauen. Ziicnioaar ontroem dankte daar na ue z,eereerw. meer rastoor voor net veie werk oat door de Taters was verricnt en voor ue indrukwek kende siuiting en toewijding van neei ue parucnie aan ue „w ouder pare ivioeaer". In studie genomen. Door de toneelclub is opnieuw in studie genomen nel inaeriijd met veer sukses opgevoerde en bekroon de toneeispei „jij weet, jij weet wat ik niet weet met is ue bedoeling dat men in ue maand januari daar mee naar buiten optreedt, om zo te komen tot een goede uitwissenng. Oprichting zangclub. Door de leden van de R.K.J.B., afd. kishout, is een zangciub opge richt onuer leiding van nun tecnni- scne adviseur, ue heer C. Klijn. meeds la leuen gaven zich op. Deze week ook zulten leden van de R.K.J.B. beginnen met een ie- denwervingsactie voor de K.R.O.- gids. Burgerlijke Stand over de maand november 1956. Géboren: Wilhelmina Jacoba Ma ria, dv. P. M. J. v. Boxtel en A. P. v. Bommel; Maria Martina Berna- dette, dv. M. P. M. Buijs en J. P. v. d. Brand; Geertrui Martina, dv. G. M. Woiffensperger en H. G. Mans; Jenneke Adnana, dv. B. M. v. Loon en J. Vos; Johannes Hen- drikus, zv. G. Th. v. d. Staak en J. C. Paauw; Joanna Cornelia Ge- rarda, dv. J. W. v. Huiten en M. A. v. d. Wiel; Johanna Gijsberta, dv. W. v. Wijk en A. A. Arendse; Nico- laas Wilhelmus, zv. P. Th. v. Bijnen en J. M. A. Klerx. Gehuwd: Geen. Overleden: Henricus Joannes Ma ria v. d. Biggelaar, 48 jaar. Kerstzangdienst, A.s. woensdagavond 8 uur zal in het Geref. Kerkgebouw alhier een kerstzangdienst gehouden worden, waaraan medewerking zal worden verleend door de Chr. Gem. Zangver. Looft den Heer o.l.v. P. Christ. Verder zul len medewerken een kinderkoor gevormd door een klas van de Ghr. School o.l.v. de heer D. de Vries, een meisjeskoor gevormd door meisjes van 't Klimroosje o.l.v. dhr. Branderhorst. Mevr. Koster-v. d. Starre zal declameren, terwijl door de heer Wachtels van den Berg een korte meditatie zal worden gehouden. Het orgel zal worden bespeeld door dhr. J. Boer. Er zal veel sa menzang zijn. Belangstellenden zijn hartelijk welkom. Vughlerstr. 25 DenBosth Markl32 Tilburg NweGinnekenstr. 23 Breda ALLE KORTINGEN WORDEN DIRECT AFGETROKKEN Zeer geslaagde dropping M.A-C. Marfjke. Regen en wind trotserend heb ben zich zaterdagavond 14 deel nemers (28 man) gemeld om het nachtelijk avontuur in te gaan. Deze dropping bestond uit 3 trajecten. Toen het eerste traject 't einde naderde, begon de lucht op te klaren, het maantje ver scheen op het strijdtoneel en de droppers hadden het beste weer dat ze maar wensen kon den, alle thuisblijvers ten spijt. Toen om 8.2U uur de wagen van de firma v. Pelt zich in b - weging zette, begon de ware dropping door een 20 minuten heen en weer geros en geknots door de bossen. Om 8.42 u. werd de eerste deelnemer losgelaten en vervolgens om de minuut. Het was een buitengewoon mooi schouwspel om de deelne mers weer op de basis te zien te rugkeren, sommige met ver scheurde kleren, andere met bla ren op de voeten, weer andere bij wie het zweet met stralen af- gutste. Maar nog was het leed niet geleden, want na een halt uur rust begon het derde en laat ste traject. In dit traject was een 1V2 km. zand ingelast, wat meer van een motorzesdaagse weg had. Zonder de anderen te kort te doen is het toch vermeldens waardig dat het duo Muis-Mout- haan hier feilloos doorheen spoot en slechts met 3 strafpun- ten eindigde. Hier volgt de uitslag van deze dropping 1. Versteijnen 31 pnt.; 2. J. Ko- nings 25 pnt.; 3. G. Konings; 4. J. Tielen 26 pnt.; 5. T. Molen graaf 27 pnt.; 6. C. Rosenbaard 28 pnt.; 7. A. Tielen 20 pnt.; 8. M. Maris A 28 pnt.; 9. W. Lems; 10. A. Oversteeg A 11 pt.; 11. P. Schep 18 pnt.; 12. G. Schoonhoven B 13 pnt.; 13 J. Muis W 28 pnt.; 14. J. Muis Ca pelle 15 pnt. Prijswinnaars motoren 1. Versteijnen 31 w.; 2. C. Ro senbaard 28 w.; 3. J. Muis W. 28 w.4. T. Molengraaf 27 w. Prijswinnaar auto: Maris 16 w. Het verjaringsfonds. Over de maand november bracht het verjaringsfonds van de Nederl. Herv. Dameskrans, naar we verne men, het mooie bedrag op van 236.71. Kerstfeestviering. Donderdagavond kwart over 7 zal in de Ned. Herv. kerk aan de Loon- sedijk met de leerlingen van de Chr. school en de kinderen van de Ned. Herv. Zondagschool aldaar het Kerstfeest woeden gevierd. Cursus ziekenverpleging. De cursus eenvoudige huis-zieken- verpleging, op uitnodiging van het bestuur van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen door de wijkverpleegster van „Het Groene Kruis", zuster M. van Thiel te geven, zal donderdag 10 januari e.k. beginnen. Mooie opbrengst. Tijdens de beide diensten in de Ned. Herv. kerk werd een extra collecte ten behoeve van de kerk voogdij gehouden, welke inzameling ruim 231.opbracht. Verhuring zitplaatsen. Het kerkbestuur van de Ned. Her vormde gemeente zal vrijdag a.s. des avonds tussen 8 en 9 uur in het gebouw „Elthato" zitting houden voor indiening van aanvragen voor huring van zitplaatsen, die dit jaar zijn vrijgekomen. Toewijzing zal la ter plaats hebben. Uitvoering „Kunst na Arbeid" heeft de liefhebbers van muziek en toneel volop te genieten gegeven. De uitvoering, die de muziekver eniging „Kunst na Arbeid" woens dag- en donderdagavond voor haar donateurs met introducé's en hono raire leden in café Cové-v d. Haart aan de Nieuwe vaart, met medewer king van de toneelgroep „De Spie- ghel" uit Den Bosch, heeft gegeven, is, èn wat het eerste gedeelte van het avondprogramma, dat door „Kunst na Arbeid" werd verzorgd, betreft, èn wat de opvoering van 't blijspel in drie bedrijven ,,'n Partij tje Poker", naar de bewerking van Constant v. Kerkhoven door de Bossche Toneelgroep aangaat, schit terend geslaagd. Beide avonden was de zaal meer dan vol. Het programma werd iedere avond, na een hartelijk begroetings woord van de tweede voorzitter, de heer A. H. Kerst, geopend door de muziekvereniging met de uitvoe ring van een jpittige mars van W. Zehle, waarna onder leiding van de dirigent, de heer H.~ A. Moors uit Vlijmen, werd voortgegaan met de vertolking van de ouverture „Ar- gonne" van Fernand Andrieu. Na dat o.m. nog de beide nummers, waarmee de verplichte werken van het muziekconcours van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fan faregezelschappen op zaterdag 2 september 1.1. te Oisterwijk in de eerste afdeling een eerste prijs werd behaald en promotie naar de afde ling „Uitmuntendheid" werd ge maakt, besloot het korps zijn optre den met een fikse mars. Het applaus dat directeur en werkende leden na ieder nummer en vooral aan het slot van hun optreden oogstten, ver tolkte op ondubbelzinnige wijze de waardering voor de uitvoering van de diverse nummers van het met zorg samengestelde programma. Een korte pauze, nodig voor ver andering en aankleding van het to neel, vormde een welkome onder breking van het programma voor 't nuttigen van een verversing, waar na met de afwerking van 't tweede gedeelte, de opvoering van ,,'n Par tijtje Poker" door de Bossche To neelgroep, werd begonnen. Het eer ste bedrijf speelt zich af ten kan tore van „The Eureka Digestive Pill Company", waar door de on enigheid van de beide directeuren een gespannen sfeer heerst, die een goede gang van zaken in de weg staat. Hoewel met tegenzin, leggen beide directeuren zich ten slotte neer bij een voorstel van de advo caat van één der firmanten, tot het vinden van een oplossing. De beide heren spelen een spelletje poker en de verliezer verplicht zich geduren de een jaar als butler werkzaam te zijn ten huize van de winnende fir mant. Tot welke dolle situaties een en ander aanlèiding geeft, is zeer begrijpelijk en in de tweede en der de acte, die zich ten huize van de firmant George B. Nettleton afspe len, geeft deze verhouding aanlei ding, mede door het sublieme spel van de dames en heren, tot veel vrolijkheid, die zich vaak in een geweldige lachbui ontlaadt. Was 't applaus na ieder bedrijf reeds over weldigend, na het halen voor de slotscène groeide dit aan tot een mi nutenlange ovatie. In zijn slotwoord bracht de voor zitter dank aan allen, die op eniger lei wijze aan het slagen van de uit voering hadden meegewerkt. De muziekvereniging en haar directeur voor de verdienstelijke vertolking van de verschillende muzieknum mers, en de dames en heren van de Bossche Toneelgroep voor de ma nier, waarop zij het hun toever trouwde gedeelte van het program ma hadden verzorgd, daaraan de wens verbindende nog vaker van hun spel te kunnen genieten. Dhr. Kerst besloot zijn sluitingswoord met de stille medewerkers, die tij dens de uitvoering bescheiden op de achtergrond blijven, maar aan de voorbereiding van dergelijke avonden hun onontbeerlijke' mede werking verlenen, namens de mu ziekvereniging te bedanken. Evenals voorgaande jaren toon de de beschermheer, dr. N. L. Ger lach en mevr. Gerlach-Huijskens door hun aanwezigheid op woens dagavond ook nu weer hun mede leven met de muziekvereniging, welke belangstelling door bestuur en werkende leden steeds ten zeer ste op prijs wordt gesteld. Algemeen werd betreurd, dat de ere-voorzit- ter, burgemeester A. Smit, die an dere jaren eveneens nimmer ver stek liet gaan, dit keer door ziekte verhinderd was. Geslaagd. Te Tilburg slaagden voor het di ploma machineschrijven onze dorps genoten, de jongedames Hennie Wa- gemakers, Dinie 't Hooft en Betsie Vos. Het diploma stenografie „Gro te" werd door mej. Corrie Spuij- broek behaald. B.B,-Bindingsavond. Zaterdag j.l. gat de B.B. afd. Waspik een ontspannings- en bindingsavond die werd verzorgd door net gezelschap van Jan van Ustade. Ue bijeenkomst werd ge opend en gesloten door de loco- burgemeester L. Kuysters, waarbij hij o.a. wees op de plichten van de B.B.-er. Kleuters gaven uitvoering. Zondagmiddag gaven de kin deren van de kleuterschool te Waspik-Beneden in de zaal van hotel van lersel een uitvoering voor de ouders.. Het was een bij zonder leuke middag, die door t talrijke publiek zeer op prijs werd gesteld. UciuceiikcUuuuSvci^auciMiig. Opennare vergadering van de raau dezer gemeente op woens dag la ueceniner raob s avonds nan acnt 111 net geineentenuis. T e nenanoeien zanen 1. Goedkeuring noiuien van de vergaueringen van 81 oktober en lo ïioveiuner 19ab. 2. ivieueaeiiiigen en ingekomen stukken. 8. vaststelling vergoeding vak onderwijs tnanuenarueid) voor ae r.k. ivleisjessenooi over laoö tart. 101 bis, 5e lid L.O.-wet lazO). 4. Aanvraag van het bestuur der r.k. Meisjesscnooi tot net be- sciiLkuaar stenen van geinen voor ue aanschamng van leermidde len voor nanuenarneid, met bij behorende begrotingswijziging. 5. Aanvraag van net bestuur der r.k. Meisjesschool tot net be schikbaar stenen van geiden voor het doen van herstellingen aan de r.k. Meisjesschool, met bij behorende begrotingswijziging. 6. Voorstel om ±s. en VV. te machtigen gedurende het dienst jaar lao/ in rekening-courant gelden op te nemen en tot het aangaan van kasgeldleningen tot een maximum van 15U.UU0. 7. Voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenregle ment. 8. Voorstel tot wijziging van de Wachtgeldregeling. 9. Voorstel tot wijziging van de Arbeidsovereenkomstenver ordening. 10. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Kindertoelage- verordening. 11. Voorstel tot wijziging van artikel 29 der Bouwverordening. 12. Voorstel tot wijziging van de tijd, waarop de jaarlijkse ker mis wordt gehouden. 13. Goedkeuring begroting Ste delijke Godshuizen dienst 1957. 14. Benoeming van twee ré genten der Stedelijke Godshuizen wegens periodieke aftreding van de heren Ir. L. Wiercx en F. Rouwhorst. 15. (Her)benoeming van leden van de Commissie bedoeld in ar tikel 8 der Woonruimtewet. 16. Voorstel tot aankoop van H. A. G. W. Stallen van ongeveer 12 m2 van het perceel sectie B nr. 2055, gelegen aan de Papen- straat en tot het verlenen van een crediet voor de plaatsing van een urinoir, met bijbehoren de begrotingswijziging. 17. Voorstel tot het verlenen van een crediet voor het aan brengen van beplantiugen langs enkele straten en wegen, met bij behorende begrotingswijziging. 18. Voorstel tot verhoging van het crediet voor de aanleg van straten en riolering in de uit breiding, met bijbehorende be grotingswijziging van het grond bedrijf. 19. Voorstel tot het maken van een ligplaats voor kleine vaartuigen, met bijbehorende be grotingswijziging. 20. Voorstel tot beschikbaar stelling van een crediet voor de bouw van 50" woningwetwonin gen, met bijbehorende begro tingswijziging. 21. Voorstel tot het doen van voorzieningen aan het fabrieks pand Zuidwal 35. 22. Voorstel tot het beschik baar stellen van een crediet voor het maken van plannen tot res tauratie van de gemeentetoren, met bijbehorende begrotingswij ziging. 23. Voorstel tot verkoop aan de N.V. PNEM van een strookje terrein van het perceel sectie B 2136, voor het bouwen van een garage. 24. Voorstel tot het voeren van een rechtsgeding (verweer) in zake pachtverlenging. 25. Voorstel tot het aangaa 1 van een nieuwe overeenkomst met de Nederlandse Spoorwegen betreffende de bestaande spoor- aansluiting. R.K. Bond St. Willibrordus. De R.K. Bond van Werknemers (sters) in industriële bedrijven, St. Willibrordus, afd. Vlijmen, zal a.s. dinsdag 18 december om 8 uur pre cies een belangrijke vergadering houden in café A. Klerks (Den Braai). De hoofdbestuurder, de heer Gerrits, zal tevens aanwezig zijn en een actueel onderwerp behan- d^tep. .Vergadering „De Zwaluw", afetrdag 15 december hield de Postduivenvereniging „De Zwaluw" een vergadering in café A. Klerks. De opkomst was niet groot.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6