De Echo van het Zuiden w HARSY VAN HELVOIRT GEHULDIGD, Ds. C. Streefkerk te sprang, onder oremldigende .belangstelling ten grave gedragen Uit de Langstraat VRIJDAG 4 JANUARI 1957 80e JAARGANG No. 1 omvang welke de functie van de jubilaris in de loop der jaren heeft gekregen. De dienst Gemeentebe drijven heeft in de afgelopen 25 jaar een grote uitbreiding onder gaan. Niet alleen komt dit tot uiting in de personeelsbezetting in 1932 8 en thans 19 functiona rissen doch vooral in de be groting, waarvan het eindcijfer thans het 5-voudige bedraagt van het bedrag van 1932 en dat de 2 miljoen overschrijdt. De heer Smolders stelde dat in de afgelo pen 25 jaar ruim f 25 miljoen door de handen van de heer van Helvoirt zijn gegaan. Ook hij prees de accurate en plichtsge trouwe ambtsvervulling van de jubilaris en noemde hem een voor beeld van plichtsbetrachting. Wethouder Smolders besloot zijn toespraak met de wens dat 't de heer van Helvoirt gegeven zou mogen zijn om nog vele jaren zijn krachten aan de uitoefening van zijn taak te wijden. Namens het personeel van de technische dienst werd de heer oensdagmorgen had ten ge meentehuize de huldiging plaats van de heer H. van Helvoirt, ter gelegenheid van zijn 25jarig ju bileum in dienst van de centrale administratie der Gemeentebedrij ven. De jubilaris was vergezeld van zijn gezin, terwijl verder bij deze huldiging tegenwoordig wa ren de hoofden van dienst en tal rijke personeelsleden van de dienst Gemeentebedrijven. Wet houder van Heeswijk kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. Namens het gemeentebestuur werd de heer van Helvoirt toege sproken door burgemeester Teijs- sen, die op deze eerste werkdag van het nieuwe jaar gaarne van de- gelegenheid gebruik maakte om het personeel in dienst van de gemeente een gezegend, voor spoedig en zalig nieuwjaar toe te wensen. De burgemeester noem de het een goed gebruik om jubi larissen, wanneer zij de traditio nele mijlpaal passeren, in de raadszaal te complimenteren en hun staat van dienst te memore ren. De heer van Helvoirt heeft gedurende 25 jaar deel uitge maakt van het ambtenarencorps dat het gemeentebestuur bij de uitoefening van zijn taak ten dienst staat. Hij heeft zich ei) betekenisvolle functie verworven in het raderwerk der gemeente dat in de loop der jaren veel ge compliceerder is geworden, l i die raderwerk zijn de financiën uiter aard van groot belang en de heer van Helvoirt heeft bij de admi nistratie der gemeentebedrijven gedurende 25 jaar de functie van adj. boekhouder, welke functie hij slechts korte tijd vervulde, en daarna van kassier met veel toe wijding en zorg vervuld. Er is nauwelijks groter verantwoorde lijkheid denkbaar, aldus burge meester Teijssen, dan het behe ren van gelden. Gij hebt u in de loop der jaren doen kennen als iemand van grote plichtsbetrach ting, als een nauwgezet ambte naar en gij hebt uw taak verricht met een nimmer aflatende zorg. Ik wil u dan ook namens het ge meentebestuur van harte compli menteren met de wijze waarop gij uw taak hebt verricht en ik hoop dat gij uw functie nog vele jaren met dezelfde opgewektheid, trouw en ambitie zult mogen vervullen tot heil van de gemeente. Als blijk van waardering bood burgemeester Teijssen de heer v. Helvoirt een geschenk onder cou vert aan en mevr. van Helvoirt, die hij tevens met dit jubileum ge lukwenste, een fraai boeket bloe men. Hierna werd het woord ge voerd door de heer J. A. Swarts, hoofd van de centrale administra tie der Gemeentebedrijven. Ook deze gaf uiting aan zijn grote waardering voor de wijze waar op de heer van Helvoirt zijn taak gedurende deze 25 jaren heeft vervuld en in het bijzonder prees j hij de eerlijkheid en de toewijding van de jubilaris. Door zijn optre den heeft de heer van Helvoirt zich verzekerd van de sympathie van alle inwoners der gemeente, terwijl hij onder zijn collegae bij zonder gezien is door zijn een voud en hartelijke omgang. Dit werd door de heer Swarts nog eens duidelijk onderstreept. Ook mevr. van Helvoirt, die in de loop der jaren een zo grote steun voor haar man is geweest, liet de heer Swarts in deze hulde delen. Ten slotte bood hij de jubilaris namens het personeel van de cen trale administratie der Gemeente bedrijven en het personeel der technische bedrijven een sierlijk polshorloge en twee kisten siga ren aan. Wethouder Smolders wenste ook eerst alle aanwezigen een voorspoedig 1957 en onderstreep te vervolgens de betekenis en de van Helvoirt toegesproken door de heer Leijten, die vooral de uit stekende verstandhouding roem- de welke er bestaat tusen de cen- I trale administratie en de techni sche dienst. In het bijzonder prees hij het prettige optreden van de heer van Helvoirt, die bij de technische dienst te boek staat als de meest sympathieke man van de centrale administratie (en dat niet alleen omdat hij de salarissen uitbetaalt). Als blijk van waar dering bood de heer Leijten de jubilaris een electrisch scheerap- paraat aan. Ten slotte dankte de heer van Helvoirt alle sprekers heel harte lijk voor hun vriendelijke woor den. Heel hartelijk dank ook voor het in hem gestelde vertrouwen en de prettige samenwerking, die naar hij hoopte, in de toekomst haar voortzetting zou mogen vin den. Ten slotte dankte de heer v. Helvoirt voor de bijzonder fraaie geschenken en voor de grote be langstelling bij zijn jubileum. Tijdens de hierna volgende re ceptie kwamen velen de jubilaris en zijn gezin met dit 25-jarig ju bileum gelukwensen en kwamen ook andere blijken van belang stelling binnen. JJiïiet hetzelfde Woord des Heren, waarmee Ds. Streefkerk zes jaar geleden in deze gemeente zijn intrede deed, willen wij nu afscheid van hem nemen". Met deze woorden begon Ds. L. Trouwborst van Capelle zijn predicatie tijdens de rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk, die voorafging aan de begrafenis van de overleden predikant der Ned. Herv. Ge meente te Sprang, Ds. C. Streefkerk. Reeds een half uur voor de aanvang van de rötrwdienst was de nu bijna geheel gerestaureerde kerk grotendeels gevuld met ge nodigden, gemeenteleden en vele andere belangstellenden. Tijdens de binnenkomst van de lijkbaar, die vanaf de pastorie ge dragen werd door leden van de kerkeraad, speelde het orgel: ,,Rust mijn ziel, Uw God is Ko ning" (Gez. 179). Staande zag de gemeente toe hoe de baar tot voor de preek stoel werd gedragen en daar werd opgesteld. Daarna nam de dienst een aan vang. De voorganger, Ds. L. Trouwborst, liet Ps. 103 8 en 9 zingen, waarna hij het 4e hoofd stuk van 2 Corinthiërs voorlas. Als tekst koos Z.E. 2 Cor. 4 7: „Maar wij hebben deze schat in aarden vaten, zodat de kracht die alles te boven gaat, van God is en niet van ons." Het trof Zijne Eerw. bij 't doorlezen van de intreepredicatie van Ds. Streefkerk, hoe deze er naar verlangde, die schat ook hier uit te dragen. Hij citeert een gedeelte uit de preek, waaruit blijkt hoezeer Ds. Streefkerk zich van zijn hoge roeping bewust was. Zes jaren mocht de overledene hier die schat uitdragen met de gaven die God hem schonk. Wie hem van nabij kende, weet hoe hij zijn zwakheid en geringheid ge voelde. „Als ik op de roeping zie", had Ds. Streefkerk toen gezegd, „dan moet ik zeggen: Here, zend toch 'n ander, doch: Mijn hulp is van de Here, die hemel en aarde ge maakt heeft." Uit zijn eigen levenservaring kende overledene zijn zwakheid. Hij zag ook de noodzakelijkheid ervan, want als we onze zwak heid niet kennen, komt de hoog moed en hoogmoedig mag 'n die naar van God niet zijn. Vaak heeft Ds. Streefkerk in benauwdheid en in bedruktheid hier die schat uitgedragen. Doch, aldus Ds. Trouwborst, wie hier met tranen zaait, zal met gejuich maaien. Het oog des geloofs is in zijn stervensnood gericht geweest op die schat: Jezus Christus. Hij is de Levende tot in eeuwigheid. Ook over dit stof zal eenmaal het woord klinken: Sta op uit de do den! Zich tot de gemeente richtende zei Ds. Trouwborst, dat dit af scheid slechs een tijdelijk afscheid is. Éénmaal zullen we samen voor de troon van God staan en de schat bezitten, die hij U gepredikt heeft. Moge 't Woord van God dat uit zijn mond is voortgekomen, ook U tot bekering brengen. Tot de familie'zei Zijne Eerw.: „Wat lijkt alles troosteloos voor de toekomst! Doch God is een Man der weduwen en Vader der wezen. Bij de Here is alles te vinden. Kom met Uw vermoeide leven tot de Here. Hij zal alle tranen van Uwe ogen afwissen, want de dood zal niet meer zijn, noch rouw". Dit was een citaat uit de preek die Ds. Streefkerk vóór zijn ziekte heeft gemaakt, doch niet meer heeft kunnen houden. Zo kon de gemeente op dit ont roerende moment eigen woorden van haar overleden predikant ho ren uitspreken, woorden die hij kort voor zijn ziekte had neerge schreven. Dit was 't einde van de korte preek van de voorganger, een preek die temeer aansprak, daar zij voor een aanzienlijk deel was samengesteld uit woorden van de overleden predikant. Na enkele mededelingen gaf de voorganger 't woord aan de af gevaardigde van 't Moderamen van de Classis Heusden, Ds. Heufft van Velzen. Deze merkte op dat een vreselijke slag het ge zin van de predikant en de ge meente heeft getroffen. Wij kun nen God niet altijd begrijpen. Z.E. wenst mevrouw Streef kerk toe, dat God de lege plaats in 't gezin moge vervullen. De overledene heeft veel voor de Classis gedaan. Vóór de nieuwe Kerkenorde heeft hij in 't Bestuur gezeten. De classis heeft hem daarna, wegens zijn zwakke ge zondheid gespaard, doch zijn ge fundeerde adviezen waren altijd zeer welkom. De volgende spreker, Ds. Ha ring van Loosedijk, sprak namens de Ring. Hij zei dat het op een dag als deze moeilijk is een woord te spreken. Er ging een schok door ons heen toen we de treur mare hoorden. Ds. Streefkerk was een man met bijzondere gaven en talenten, door God geschonken. Wij gunnen hem nu de eeuwige zaligheid en zeggen mevrouw en de kinderen alle steun toe. Tot slot sprak Z.E. de wens uit dat ook zij zouden kunnen nazeggen 't woord van Job: De Here heeft gegeven, de Here heeft genomen, de Naam des Heren zij geloofd. Namens de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente van Sprang sprak de president kerkvoogd de heer W. Timmermans, die zeide dat Ds. Streefkerk een voorbeel dig man en vader was in 't gezin; maar ook iemand die veel voor de kerk heeft gedaan. Hij heeft ge streden en geworsteld met een zwak lichaam. Spr. uitte zijn dankbaarheid voor 't vele wat de overledene gedaan heeft voor de kerk, vooral in de moeilijke pe riode van de restauratie. Ouderling Jac. Timmermans, die daarna 't woord voerde namens de Kerkeraad, zei, dat de over ledene een warm hart had voor de kerk. Er was in die jaren een hechte band gegroeid tussen ker keraad en predikant De kerke raad had gehoopt Ds. nog jaren te mogen hebben, doch het heeft niet zo mogen zijn. Hij is de weg van alle vlees gegaan. Eén troost blijft voor mevrouw Streefkerk en ons allen over: Zijn leven was Christus, zijn sterven gewin. Eén is er die blijft temidden van alle vergankelijkheid en alle wanke lingen. Tot slot citeert spr. Ps. 146 3: Zalig hij die in dit leven, Jakobs God ter hu'.pe heeft Vervolgens sprak namens het gemeentebestuur de loco-burge meester, wethouder Winkelman. Als arts had hij de overledene in zijn ziekte van nabij meegemaakt. Hij was er van overtuigd dat al leen 't geloof hem in zijn moeilijk ziekbed had gesterkt. Ook deze spreker herinnerde aan de arbeid van de overledene voor de res tauratie van de kerk. Ook uit de gemeente van Ernst, de vorige gemeente van Ds. Streefkerk, waren een aantal ge meenteleden aanwezig. Namens die gemeente sprak Ds. Nolthus, die constateerde dat er nog altijd een stevige band bestond tussen Ernst en Ds. Streefkerk. Z.E. wil al de arbeid die de overledene ge durende 4 jaar in Ernst verricht heeft met dankbaarheid geden ken. Hij wenste mevrouw Streef kerk toe, dat God haar alles mocht geven wat zij nodig had. Wij le ven van harte met gezin :en ge meente mee. Namens de Kerkeraad der Ge reformeerde Kerk van Sprang sprak Ds. N. W. v. d. Hout, die opmerkte dat de Geref. Kerk al tijd dankbaar is voor de goede samenwerking die er tussen beide kerken bestaat. Wij leven in deze dagen met U mee, aldus Z.E., die er voorts aan herinnerde, hoe de overledene er altijd naar gestreefd heeft de goede verhouding te be waren. Zich tot de gemeente rich tend ,zei hij: Gedenk Uw voor ganger. Hij heeft U de weg ten leven gewezen en is U daarin voorgegaan. Ook tot mevrouw Streefkerk en de kinderen richtte spr. een woord van troost. Ook de eerste gemeente van Ds. Streefkerk, Brandwijk, was door een aantal leden bij deze plechtigheid vertegenwoordigd. De afgevaardigde van de ge meente van Brandwijk had bij 't vernemen van 't overlijden van zijn vroegere predikant gedacht aan 't Woord van Christus tot Nathanaël: Waarlijk een Israëliet in wien geen bedrog is. Zonder aan mensverheerlijking te willen doen, wilde hij toch met dank- i baarheid opmerken, dat Ds. Streefkerk altijd zeer plichtsge trouw zijn arbeid in Brandwijk vervuld had. Hij herinnerde er aan I dat 't juist kerstfeest was toen Ds. I worstelde met de dood. Heerlijk dat we 't mogen weten, dat Chris tus gekomen is om ons te verlos sen. Moge dit ons tot troost zijn. Na deze rij van sprekers zong de gemeente tot slot van deze in drukwekkende rouwdienst Psalm 73 13: Wien heb ik nevens U omhoog. Terwijl, na het uitspreken van de zegen, de baar onder eerbiedi ge stilte van de aanwezigen naar buiten werd gedragen, speelde 't orgel 't bekende lied: Boven de starren, daar zal 't eens lichten. Nadat de familie en de geno digden het kerkgebouw hadden verlaten om zich^achter de lijk koets te begeven, sloten vrijwel alle andere aanwezigen zich in geregelde orde achter de stoet aan. Ook buiten de kerk en langs de gehele route naar 't kerkhof was de belangstelling groot, toen het stoffelijk overschot van de al gemeen geachte predikant, onder het gebeier der klokken, naar de laatste rustplaats werd gebracht. Aan de geopende groeve las Ds. Trouwborst 'n gedeelte uit Open baringen 21, waarna door alle aanwezigen Psalm 68 2 werd gezongen. Namens de familie sprak een zwager van de overledene een woord van dank aan allen die hun medeleven tijdens de ziekte en na 't overlijden hadden ge toond. Diep onder de indruk verliet daarna de grote menigte het kerk hof. Drunen Zondagsdienst 6 januari 1957 Arts: Dr. Verhaak. Benoemd. Onze dorpsgenoot de heer J. Knippels is met ingang van 1 janua ri benoemd tot ambtenaar ter se cretarie, afdeling bevolking. Kerstavond K.A.V. De K.A.V., afdeling Drunen. hield dezer dagen in de zaal van café Els- hout een kerstavond, waarvoor van de zijde der leden zeer veel belang stelling bestond. Onder leiding van Mej. Verdiesen, werden door kinde ren van verschillende leden een tweetal kerstspelletjes opgevoerd, j waarvan men zeer heeft genoten. De zaal was stemmingsvol versierd, i Er werden kersliederen gezongen én de geestelijk adviseur hield een toespraak, waarin hij de betekenis van het kerstfeest en zijn viering, i de leden nog eens duidelijk voor ogen stelde. Natuurlijk ontbrak de i kop koffie niet en de kerstkrans i maakte deze traktatie tot een feest. I Een verloting voor 't Lourdes-fonds i bracht 36.op en om de kas nog I wat te versterken, werd een verlo- j ting gehouden die 19.opbracht, j De leden Waren zeer tevreden j over deze kerstavond; men had ge- noten van het fraaie kerstspel en i de gehele kerstavond mag zeer ge- I slaagd heten. Winteruitvoering Cantabile. 1 De gemengde zangvereniging Can tabile zal op zondag 13 januari haar I jaarlijks concert geven voor haar j donateurs in de zaal van café Els- hout. Dienst openbare werken. De heer v. Gooi, die onlangs werd benoemd tot directeur van de ge- meentelijke dienst Openbare Wer- i ken, werd dezer dagen ten gemeen- tehuize beëdigd. Hierbij waren te- i genwoordig de gemeentesecretaris, de heer P. Elshout, de gemeente- i ontvanger, de heer K. v. Dun, en verder de heren H. Portier en Th. v. Son. De dienst gemeentewerken is j reeds gedeeltelijk ondergebracht in het nieuwe gebouw Openbare Wer- j ken, Stationsstraat. Binnen een I maand hoopt men de gehele dienst hierin gevestigd te hebben. Naar wij j vernemen zal ook het bureau van I de gemeente-ontvanger in dit pand j worden ondergebracht. Dit zal ver- i moedelijk in de loop van deze maand geschieden. Woningtoewijzing 1957. Voor het jaar 1957 kreeg Drunen dezer dagen een toewijzing van 44 woningen. In de laatste raadsverga dering verleende de raad reeds een krediet voor de bouw van 25 wo ningwetwoningen met het oog op deze nieuwe toewijzing. Van deze 44 woningen zullen dus. zoals met zekerheid is vast te stellen, 25 wo ningwetwoningen worden gebouwd. De anderen kunnen eventueel wor den toegewezen voor particuliere bouw. De 25 woningwetwoningen zullen vermoedelijk worden ge bouwd in het uitbreidingsplan „De Braken", terwijl ook gedacht wordt aan het uitbreidingsplan Elshout, waar eventueel enkele woningen zullen kunnen worden geplaatst. Boerinnenbond en R.K.J.B. Voor de jonge leden van de Boe rinnenbond, alsmede voor de leden van de R.K.J.B. uit Drunen en Els hout, zal deze winter een cursus worden gegeven „Wellevendheid". Met deze cursus, die onder leiding staat van de heer Jansen, start men op vrijdag 11 januari in de zaal van café v. Delft. Deze cursus bestaat uit vijf lessen. Voor de leden van de Boerinnen- bond en R.K.J.B. komt op 16 janua ri eveneens in de zaal van café v. Delft de culturele adviseur van de Kring 's-Hertogenbosch, de heer Fr. Lommers. Agenda. Zondag 5 januari 11.30 uur repe titie harmonie De Volharding in de zaal van café Elshout; 11.30 uur repetitie harmonie Bea trix in de zaal van café H. v. Delft. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie te Drunen zijn inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen: gevoerde zwarte rechter want (le der); een paar bruin-lederen hand schoenen; Lips-huisdeursleutal; 'n blauw schortje; bruine portemon- naie, inhoudende enig geld en siga renaansteker; twee nieuwe direc tors; damespolshorloge; bruin lede ren boodschappentas; lichte regen jas; een paar kinderwantjes; een paar dames-glacé's; leesbril; twee muntbiljetten; bril in étui; een paar zwarte damesglacé's; levend konijn; kinderbril; sjaal; twee gegalvani seerde platen; sigarettenaansteker; een paar zwarte dames-glacé's; he renhandschoen, rood, rechts; heren handschoen, bruin, rechts; das (grijs met witte doppen); oude herenpor- temonnaie met inhoud; step. Inlichtingen zijn te bekomen da gelijks van 9 tot 19.00 uur aan het Postbureau van de Rijkspolitie (Ge meentehuis Drunen). Cleh o ut Parochiestatistiek. De parochiestatistiek over '56 vertoont het volgende beeld Gedoopt werden. 58 kinderen, plus 6 volwassenen. Eerste communicanten; 21 jon gens en 24 meisjes. Vernieuwing van de doopbe loften: 24 jongens en 18 meisjes. 11 huwelijken werden geslo ten in onze parochie, terwijl 15 jongens in een andere parochie huwden. Er zijn gestorven 2 kinderen en 11 volwassenen. Ruim 88.000 H. Communies werden uitgereikt. Avondmis. In verband met de viering van de eerste vrijdag der maand zal om half negen een plechtige avondmis worden opgedragen. Training tafeltennisclub. Maandagavond zal de heer J. Coumans uit Weert, na een on derbreking van enkele weken, de training van de leden van de ta feltennisclub weer hervatten. Aanvang 7 uur. Vlijmen Maandvergadering De Zwaluw. j Zaterdag 5 januari maandver- gadering van de Postduivenvere- niging De Zwaluw in café A. I Klerks (de Braai), i De ringen 1957 zijn bij de se cretaris verkrijgbaar voor dege nen die ze soms al nodig hebben. Wielerclub De Zwaluw. In het blad van maandag 31 december staat vermeld in de nieuwjaarswens van De Zwaluw, dat deze gevestigd is in café A. van Vugt, Meliestraat. Dit moet zijn café P. Gevers, Meliestraat. Volharding. De r.k. Toneelvereniging Vol- harding heeft voor haar derde I winteruitvoering in studie geno- men: „De schipper van de Maar- tje Jacoba", spel van de zee in 3 j bedrijven door Klaas Smelik. Gemeenteontvanger in 't zilver. Op 1 januari was het 25 jaar geleden dat de heer M. A. vau Wagenberg in functie trad als ontvanger der gemeente Vlijmen en penningmeester van het Bur- gerlijk Armbestuur, thans Maat schappelijke Zorg genaamd, j Vlijmen heeft de heer M. van Wagenberg niet alleen in deze ambtelijke functies ontmoet in deze 25 jaar. Naast zijn functie als kassier van de Boerenleen- i bank heeft de jubilaris zich in gezet als secretaris-penningmees- ter van het Wit-Gele Kruis, als voorzitter van de Boerenbond, j president van de St. Vincentius- vereniging, penningmeester van j het Mgr. v. Kesselfonds, Kerk- en Armmeester, lid van het school bestuur, penningmeester van de stichtingen Gezinszorg, Kinder uitzending en Kraamverpleging, penningm. Stierhouderij, enz. Gaarne wensen wij de heer v. Wagenberg van harte geluk met dit jubileum. Ambtsjubileum. Op 1 januari was het 25 jaar geleden dat de heer M. de Laat als ambtenaar in dienst trad van de gemeente Vlijmen. Als leer ling-ambtenaar in dienst getre den, bekleedt hij thans de rang van commies le klasse. Daar naast is hij 2e ambtenaar van de j burgerlijke stand, administra teur van het gemeentelijk wo ningbedrijf en secretaris van de vaste commissie van bijstand van dit bedrijf. In deze periode was hij voorts gedurende 12 jaar se cretaris van het burgerlijk arm bestuur. Ook de heer de Laat wensen wij van harte geluk. Uitvoering V-G.T. Zondag 30 december gaf de to neelvereniging VGT haar eerste winteruitvoering in café DeWit- te. Opgevoerd werd „Droppie", toneelspel in 3 bedrijven. De zaal was tot in de uiterste hoeken ge vuld, toen 'n hartelijk welkomst woord tot het talrijke publiek werd gesproken. Ditmaal was wederom'n volks stuk gekozen, de levensgeschie denis van een kind uit het volk, welke reeds bij de eerste opvoe ring in Haarsteeg een groot suk- ses bracht. Dit kan ook van deze opvoering in Vlijmen gezegd worden. Het publiek leefde vanaf het begin mede en na elk bedrijf volgde een gul applaus, wat de speelsters en spelers volkomen verdienden. De hoofdrollen wa ren in zeer goede handen en en kele nieuwe krachten beloofden wel iets voor de toekomst. Voor al de rol van Dropnie werd prachtig uitgebeeld. VGT kan op een geslaagde uitvoering terug zien. Maandvergadering Rozenjacht. Zondag 6 januari maand vergadering van het Kruisboog gezelschap Rozenjacht in café P. Gevers, Meliestraat alhier. Eisenhower zal zelf volmachten vragen voor Nabije Oosten. President Eisenhower v'-i vrij dag persoonlijk het Amerikaanse congres op een speciale gezamen lijke zitting steun verzoeken voor zijn nieuwe politiek in het Nabije Oosten, die er op gericht is de Russen de pas af te snijden Waarschijnlijk zal de president volmachten verzoeken om po'i- tieke, economische en eventueel militaire maatregelen te riemen, die verdere uitbreiding van de Sovjet-invloed in dit gebied moe ten voorkomen. Tot deze maat regelen zullen behoren een eco nomisch hulpplan en de mogelijk heid om, in geval van Russische agressie, onmiddellijk troepen naar dit gebied te kunnen zenden. Eisenhower zou 400 miljoen dol lar willen besteden aan economi sche hulp voor die landen in het Nabije Oosten die nu afgh.den naar de Sovjet-Russische econo mische invloedssfeer. Voorbeeld van toewijding en plichtsbetrachting; In 25 jaar gingen f 25 miljoen door zijn handen. !,9

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9