Waalwijkse en Langstraatse Courant W. TIMMERMANS ZONEN WAALWIJK Uit de Langstraat Assurantiën op eik gebied. Een BRIL van STASSAR Is niet te evenaren Orunen Elshout VBijmen Haarsteeg Heusden W A A L W IJ K Sgrang H. Stassar - Waalwijk M. V. Totaal 7892 7718 15610 VERKENNERS EN VOORTREKKERS TRADEN WEER VOOR HET VOETLICHT. MAANDAG 7 JANUARI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. JAARGANG No. 2 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2,70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2821 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" VERKEERSONGEVALLEN. Vrijdagmorgen had in de Grotestraat ter hoogte van de schoenfabriek Bloch en Stib- be, tengevolge van slippen een aanrijding plaats tussen twee luje wagens. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en het bleef bij materiële schade. Het slipgevaar is ter plaatse vrij groot. In de Grotestraat ter hoogte van de Burgemeester v. d. Heij- denstraat slipte vrijdagavond een motordij- der, die door het oversteken van een hond krachtig moest remmen. Ook hier bleef het bij materiële schade. In de Eindstraat wer den onlangs de kinderkopjes vervangen door klinkers. Dit is een zeer belangrijke verbetering. Slipgevallen hebben zich hier de laatste tijd niet meer voorgedaan, ter wijl zij eertijds aan de orde van de dag waren. BALDADIGHEID. De laatste tijd werd in de avonduren de straat onveilig gemaakt door allerlei balda digheid. De politie is de laatste dagen dan ook strenger gaan toezien en bij de Huis houdschool, een object waarop men het bij zonder had gemunt, werden vrijdagavond een tweetal jongens van 13 en 14 jaar ge grepen en opgebracht. Deze zullen hun ge rechte straf niet ontgaan en de politie zal in de toekomst ook nog scherp blijven toe zien. AGENDA. Dinsdag 8 januari 7 uur trainen DVC- senioren. Donderdag 10 januari 7 uur trainen D V C-junioren. 8 uud repetitie Cantabile, zaal café Els- hout. Cursus „Wellevendheid". Voor de leden van de R.K.J.B. zal door de heer Janssen uit Den Bosch een cursus „Wellevendheid" worden gegeven. De cursus zal vijf lessen omvatten en maximaal vijf gulden kosten. A.s. vrijdag om half acht is de eerste les. Door het bestuur van de R.K.J.B. is de gelegenheid opengesteld om zich als lid te laten inschrijven, om daardoor in aanmerking te komen als deelnemer aan de verschillende activiteiten die nog voor het win terseizoen op het program staan. Degenen die nog niet de vastgestel de leeftijd hebben, kunnen zich op geven als aspirantlid tegen een apart vastgestelde contributie. Suksussen voor de „Smashers". De Brabantse Tafeltennisbond hield zondag op verschillende plaat sen haar klasse tienkampen. Van „de Smashers" waren hiervoor uit genodigd in de 2e klas H. Willems, in de 4e klas F. Willems en L. Pul lens. In de 2e klas vond een ware af slachting plaats. Na negen ronden stonden de volgende 4 spelers met ieder drie verliespunten bovenaan: J. v. d. Wiel van Victoria '51, J. v. d. Hooghen van O.T.T.C., H. Broerse van Luto en H. Willems. Tussen deze vier spelers werd nu een onderlinge competitie gespeeld, waarvan J. v. d. Wiel en H. Wil lems ieder met 2 winstpunten ein digden. J. v. d. Wiel, die een beter game-gemiddelde had dan laatstge noemde, werd tot winnaar uitge roepen met H. Willems op de 2de plaats. F. Willems werd in de 4e klas derde achter de Laat van J.V.C. en v. d. Meijden van „de Rivals". Deze mooie prestaties geven goe de hoop voor de rest van het jaar. Agenda. Woensdag en zaterdag trainen voor de leden van de tafeltennis^ club. Woensdag repetitie voor de to neelspelers. Zondag om 11.45 uur repetitie voor de fanfare. Uitvoering V.G.T. Zondag 6 januari gaf de toneel vereniging V.G.T. een uitvoering in Oirschot. Opgevoerd werd het to neelspel „Droppie", spel van een kind uit het volk. Het sukses dat V.G.T. met dit stuk reeds had ge boekt, was in Oirschot zeker be kend, want reeds zaterdag was de zaal geheel uitverkocht. Ook in Oirschot was het publiek vol lof over het volksstuk, dat zeer goed werd weergegeven. De nieuwe krachten speelden steeds vlotter en ook de rol van Drop-ue, door een nieuweling verteld, was voortref felijk bezet. V.G.T. heeft met de keuze van dit stuk sukses, want onderhandelingen zijn gaande met verschillende ver enigingen, om dit stuk op te voe ren. Feestavond. Zaterdag 5 januari werd in café Oremans een feestavond gehouden van de Reisvereniging, waar 't er weer gezellig aan toe ging. Een, pri ma orkest verhoogde de stemming. Het werd een geslaagde avond. Willem Teil. Het Kruisbooggezelschap Willem Teil, gevestigd in café B. Oremans, W-.-L-rJV. iri' 3 i geeft op zaterdag 19 en zondag 20 januari een uitvoering. Medewer king verleent het cabaret revue gezelschap D.B.S., v/h de Banjo spelers uit Den Bosch. Voor de 15e maal zal dit gezelschap voor het voetlicht brengen „Daar gaat ie weer". Feestavond Reisvereniging'. In verband met de Duiventen- toonstelling te Vlijmen op 12 en 13 januari a.s. in café A. Klerks (den Braai), zal de Reisvereniging, al daar gevestigd, haar feestavond houden op zaterdag 19 januari. Maandvergadering „de Zwaluw". Zaterdag 5 januari hield de Post duivenvereniging „de Zwaluw" haar maandvergadering in café A. Klerks. De opkomst was groot, om dat het kweekseizoen weer aan vangt. De eerste ringen van 1957 zijn al aan de jongen gedaan. De voorzitter opende met een welkomstwoord en wenste allen 'n voorspoedig nieuwjaar, zowel in ge zin als in de sport. Hierna volgden de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Besloten werd enkele voorstellen in te dienen B.C.C. en 1 omstreken. Hierna volgde tentoon stelling, waarvoor grote animo be stond. Vele ere-prijzen waren reeds binnen; zij die nog ere-prijzen heb ben, kunnen deze inleveren vóór donderdag 10 januari. De inschrijf formulieren moeten zo spoedig mo gelijk worden ingeleverd. Hierna kwam de rondvraag; de heer de Laat stelde voor het regle ment aan te vullen, want de vele veranderingen die zijn genomen, zijn nog niet bijgewerkt. De verga dering benoemde een commissie die het reglement zou nazien. Als het geheel in orde is, zal het aan alle leden worden uitgereikt. Hierna dankte de voorzitter allen voor de gezellige vergadering. VERGADERING VEEFONDS. In café J. van Oyen kwam het Veefonds alhier vrijdagavond in jaarvergadering bij een. Ondervoorzitter H. van Esch wenste, na te hebben geopend, de leden een ge lukkig nieuwjaar toe en sprak de hoop uit dat 1957 voor het fonds een gelukkig jaar zal mogen zijn. De secretaris de heer J. v. Oyen las hierna de presentielijst en de no tulen van de vorige jaarvergadering, die onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag en het financieel overzicht kan het volgende worden mede gedeeld. In et afgelopen jaar moesten 19 runderen door de verzekering worden over genomen, waarvan er nog 8 in levende staat konden worden verkocht. De geza menlijke opbrengst hiervan was f 13364.72; Uitbetaald werd f 15065. - per koe moest worden opgebracht f 31,80 plus f 1.20; de herverzekering voor brand- en hemelvuud bedroeg f 33. - de kas sloot met een batig saldo van f 223.86. Een voorstel van het bestuur om de uit te betalen vleesprijs van f 1.20 terug te bdengen tot f 1, had niet de goedkeuding van de leden; nadat enkele leen hierover het woord hadden gevoerd, werd besloten de prijs van f 1.20 te handhaven. De herverzekering tegen brand en hemel vuur bleef ongewijzigd en bedraagt voor '57 f 750. - per rund wat zal worden uitbe taald. De aftredende bestuursleden, tevens wijkmeesters, Corn. Kok, L. van Bijnen en P. van Baardwijk werden met meerderheid van stemmen herkozen; ook de ondervoor zitter dhr. H. van Esch, die eveneens af tredend was werd herkozen. In de plaats van het overleden bestuurslid dhr. J. van Son werd gekozen zijn zoon André van Son. In het afgelopen jaar overleed eveneens de voorzitter, H. v. d. Brandt. De waarnemend voorzitter wijdde enkele woor den aan de nagedachtenis van de overlede ne; hij prees het vele werk dat door hem in de 32 jaren dat hij een bestuursfunctie vervulde, werd verricht en hoopte dat hij zijn beloning reeds zou hebben ontvangen. Als bestuurslid werd in zijn plaats geko zen zijn zoon dhr. A. v. d. Brandt; tot voorzitter werd hierna benoemd dhr. H. v. Esch en tot vice-voorzitter dhr. A. v. d. Brandt. Het op te ruimen vee dat nog levend kan worden verkocht werd voor dit jaar bij inschrijving gegund aan veehandelaar J. v. Zoggel, voor de prijs van f 391.30. Indien een rund in levende staat wordt opgeruimd wordt daarvoor f 20. - uitbe taald voor de huid. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt, sloot de wnd. voorzitter deze zeer geanimeerde vergade ring. Nieuwe aanwinst voor de Heusdense Scheepswerf. Modern cantine-complex geopend. Op de eerste werkdag van het nieuwe jaar werd ten behoeve van het personeel van de scheepswerf alhier een modern cantine-complex geopend. De heer O. Verolme, di recteur van Verolme Verenigde Scheepswerven, sprak bij deze ge legenheid een korte nieuwjaarsrede uit, die hij besloot met alle aanwe zigen in 1957 Gods zegen en veel voorspoed toe te wensen. Deze cantine, die in een dringen de behoefte voorziet, werd ontwor pen door het architectenbureau Swaneveld en Goslinga te Rotter dam, en gebouwd door het aanne mersbedrijf Kamerbeek uit Zalt- bommel. Het personeel van de scheepswerf schonk een bijzonder fraaie wandschildering, die is ge- crëerd door de Rotterdamse kunste naar Teun van den Berg. Mooie opdracht. Bij onderhandse overeenkomst hebben Ged. Staten, van Noord-Bra- bant aan de fa. De Veer en Schel- lekens alhier het onderhoud opge dragen van de provinciale wegen in de 5de dienstkring, voor een bedrag van 222.708.—. Toneel. Het Heusdens Toneel zal a.s. dinsdag en woensdag, resp. 8 en 9 januari a.s., in de zaal van ,,'t Wa pen van Amsterdam" alhier voor 't voetlicht treden met het toneelspel in drie bedrijven „Wij weten niet alles" van Koos Beswino. BURGERLIJKE STAND over de maand december 1956. Geboren Martinus Maria Christianus i Daniel zv C C Bruijsters en P A Laros - j Petrus Maria Hendrikus zv A Kuijpers en i W M Biekens Petra Nicolazina dv J de j Vaan en J L M van Buul Peter Antonius Maria zv P J Lommers en P S Verkuijl - Marinus Johanna Maria zv F M Couwen- berg en G P van Gorp - Maria Louise Wilhelmina dv A A de Moor en M Ver- heij. Gehuwd Jacobus Meijer 30 j te Den Bosch en Gerritje Nieuwenhuis 26 j alhier - Tjerk Jonker 78 j en Elisabeth Hoogen- kamp 62 j beiden alhier. Het talrijke publiek werd namens de ver eniging door dhr. Tini v. d. Heijden uit Waalwijk welkom geheten en een gelukkig 1957 toegewenst. Hij wees er verder op dat de vereniging steeds voor grote kosten staat, waarom hij de steun der aanwezigen ver zocht voor de te houden collecte tot aan schaffing van een achterdoek voor het to neel. Flet decor, dat als steeds werd verzorgd door de heren M. Hulst en L. A. de Jong, was ook thans weer keurig in orde en heeft zeker veel bijgedragen tot het welslagen van het geheel. Voor de keuze van het stuk, zo wel als voor de opvoering daarvan, onder regie van de heer C. Dekkers uit Waalwijk, hebben wij niets dan lof. Het publiek is hier een avond geboden die we „af" durven te noemen. De rollen zater er, voor zover het publiek zulks kan beoordelen, zonder uit zondering zeer goed in en de spelers en speelsters waren allen berekend voor hun taak. Meerdere rollen waren toch zeker niet gemakkelijk. Zosder de overige acteurh en actrices tekort te doen, mogen wij een bij zonder woord van lof brengen aan de jeug dige speler J. de Cloe, die zijn rol van jonkheer Otto van Lammersweer wel op bijzonder vlotte en keurige wijze vertolkte en bij wie het niet was aan te zien dat hij als invaller fungeerde en de,ze zware rol in slechts enkele dagen ingestudeerd heeft. De ze speler belooft veel goeds voor de toe komst van de vereniging. Trouwens, de rollen van mej. A. Bras penning als Coleta van Deurne, M. de Cloe als Hendrik Kuiper en K. de Brouwer als Antoon Veugelaars, die alle het uiterste van de persoon vergden, werden eveneens op buitengewoon verdienstelijke wijze ver tolkt. Ook de kleinere rollen door S. Versteeg als Fritzi (piccolo), H. v. d. Hoven als Heinz (ober), mej. v. Zwietering als mevr. wed. van Santen en P. Hamers als Meijer, de hoteldirecteur, werd zeer goed uitge beeld, evenals de rol van mevr. Versteeg- Herman, die in haar rol van mevr. Hoff- mans, eigenares van het hotel Triton, zeer verdiensteijk spel te zien gaf. De heer J. Haverhals (Michel, haar zoon), bewees ook PLECHTIGE INGEBRUIKNEMING VAN DE NED. HERVORMDE KERK. Woensdag 16 januari 1957 is een blijde dag vóór de kerkelijke gemeente van Sprang. In een plechtige samenkomst zal dan n.l. het geheel gerestaureerde kerkge bouw weer in gebruik worden genomen. Hoezeer wordt de vreugde echter getem perd en welk een schaduw valt over die gebeurtenis, nu de plaatselijke predikant en leraar aan de gemeente is komen te ont vallen. Hoe hebben allen gehoopt, dat hij deze ingebruikneming nog had mogen meema ken. Het heeft evenwel niet zo mogen zijn. De dienst begint op genoemde dag des nam. 7 uur. Het kerkgebouw zal evenwel reeds om 6.15 uur n.m. worden opengesteld. Tot 6.45 uur n.m. zullen alleen leden van de kerkelijke gemeente in het kerkgebouw worden toegelaten, opdat deze zoveel mo gelijk een plaats zullen kunnen krijgen. Tussen 6.45 en 7.00 uur n.m. zullen - voor zover de plaatsruimte het toelaat - ook andere bezoekers worden toegelaten. Degenen, die dus niet tot de kerkelijke ge meente van Sprang behoren, dienen zich om teleurstelling te voorkomen niet vóór 6.45 uur n.m. aan de ingang van hei kerkge bouw te vervoegen. Dit laatste geldt van zelfsprekend niet voor de spec':a,e gasten, die een hchriftelijke uitnodiging tot bijwo ning van de samenkomst hebben ontvangen. Met het oog op de te verwachten over weldigende belangstelling voor deze samen komst, moest tot grote spijt van de restau ratie-commissie en de kerkvoogdij het be sluit worden genomen, dat kinderen bene den 14 jaar niet zullen worden toegelaten. Hoezeer het kerkbestuur dit ook betreurt, de plaatsruimte belet om kinderen aan deze samenkomst te doen deelnemen. Gaarne wordt hiervoor begrip verwacht. Tot slot nog één verzoek. Vele burger lijke en kerkelijke autoriteiten zijn uitgeno digd deze dienst bij te wonen. Ten einde deze genodigden de gelegenheid te geven het kerkgebouw ordelijk te verlaten, wordt de kerkgangers verzocht na afloop van de dienst hun plaatsen niet te verlaten, vóór dat zulks wordt aangekondigd. UITVOERING TONEELVERENIGING „GEZELLIGHEID". De stampvolle zaal die zaterdagavond in de Chr. Volksbond de opvoering van de toneelvereniging „Gezelligheid" bijwoonde, heeft een paar uur van intense ontspan ning meegemaakt, want we mogen gerust zeggen dat „Gezelligheid" met het bekende blijspel in drie bedrijven: „Vier mannen en een meisje" van Anjoel Valo en Koos Bra kenburg bijzonder veel succes geoogst heeft. in dit stuk weer een speler van formaat te zijn, terwijl Greetje, het kamerkatje, dooi mej. R. v. d. Kolk, zich op meesterlijke wijze van haar taak kweet. We zouden niet durven zeggen wie van de spelers of speelsters in dit stuk nu wel het best was, want ieder voor zich gaf zo ongedwongen en vlot spel te zien, dat de zaal vanaf het begin tot het einde werkelijk genoten heeft en het daverend applaus dat de spelers en speelsters mochten incasseren, was dan ook ten volle verdiend. We kunnen eenieder aanraden het htuk, dat hedenavond nogmaals zal worden ge bracht, zelf te gaan zien; niemand zal daar spijt van hebben. CHR. BESTURENBOND SPRANG-CAPELLE. De door de Chr. Besturenbond Sprang- Capelle te organiseren jaarlijkse propagan- da-vergadering voor het Chr. Nat. Vak verbond wordt a.s. donderdag 10 januari des avonds 7.30 uur in de zaal van de Chr. Volksbond te Sprang gehouden. Als spreker hoopt op te treden de heer J. H. Krooshof, districtsbestuurder van het C.N.V. uit Utrecht, met het onderwerp „De ander en ik". Verder zal de toneelvereniging „De Re derijkers" uit Eindheven opvoeren het spel uit de tijd der hervorming „Verdreven" in drie bedrijven door B. de Nie. De regie is in handen van dhr. Wim Petersen. Voor de leden en huisgenoten uit Capelle bestaat de gelegenheid deze samenkomst per gratis autobus te bezoeken. Om 7 uur ver trekt daartoe een extra bus uit Capelle (Brug), via Heistraat en Bruggetje. GEREF. KERK. Ter vervulling van de ontstane vacature wegens periodieke aftreding, is door de kerkeraad der Geref. Kerk tot dubbeltal voor diaken gesteld de heren H. de Hoop en W. Slender. AFDELING SPRANG CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE. De leden van bovengenoemde afdeling kwamen donderdagavond in vergadering bij een, voor het laatst onder leiding van voor zitter C. Braspenning. Nadat de voorzitter de vergadering met Schriftlezing en gebed had geopend, wenste hij in zijn openings woord de aanwezige leden een gezegend 1957 toe en wees verder op de arbeid van de Chr. Vakbeweging en de propaganda tot versterking van de bond. In verband met het vertrek van de voor zitter naar Waalwijk moest een nieuwe voorzitter worden gekozen. Gekozen werd de heer M. van Beek, die op een vraag van de voorzitter dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen en de medewerking der leden verzocht. De heer Braspenning sprak vervolgens over „Het werk van de C.B.C. in 1956", waarbij hij vooral wees op de vele verbe teringen die werden verkregen. Enkele vra gen uit de vergadering, werden door de spreker nader beantwoordt. Als oudste bestuurslid sprak de heer H. de Bie vervolgens de scheidende voorzitter toe en dankte hem voor het vele werk dat hij in het belang der afdeling gedurende vele jaren heeft verricht en voor de prettige samenwerking, en wenste hem voor zijn verdere leven Gods zegen toe voor zijn ge zin en voor het werk in C.B.C. Na een dankwoord van de heer Braspen ning ging de heer de Bie in dankgebed voor, waarna de geanimeerde vergadering werd gesloten. Stationsstraat 88, tel. 3037 Kortingen worden direct in mindering gebracht OVERZICHT VAN DE LOOP DER BEVOLKING IN HET JAAR 1956. Bevolking per 1 januari 1956 Vermeerdering door Geboorten 185 186 371 Vestiging 340 358 698 8417 8262 16679 Vermindering door Overlijden 51 42 93 8366 8220 16586 Vertrek 242 303 545 Stand der bevolking per 31 dec. 1956 8124 7917 16041 Stand der bevolking 31 dec. 1956 16041 1 jan. 1956 15610 Vermeerdering in het jaar 1956 431 GOUDEN BRUILOFT. Vandaag viert het echtpaar Timmermans- Van de Pas, Grotestraat 164, zijn Gouden Huwelijksfeest, een gebeurtenis.-die in elke buurt altijd met bijzondere luister wordt gevierd. Ook ditmaal heeft de buurt niet stilgezeten, want de woning van het gou den paar was in een feestelijk kleed ge stoken en talrijke vlaggen vrolijkten het buurtbeeld op. De dag begon meteen al met een hoogtepunt. Om half tien droeg de Hoogeerw. Heer Deken van den Hurk ten huize van het gouden paar de H. Mis op, die door het echtpaar diep ontroerd werd bijgewoond. Overweldigend was de belangstelling tijdens de receptie van 1 - 2 uur, waarop wij in ons volgend nummer nog zullen terugkomen. Zeer vele geluk wensen en talrijke geschenken heeft het gouden paar van alle zijden mogen ont vangen, waarbij wij gaarr.e onze beste wen senvoegen. Met deze dag is het feest echter niet afgelopen, want woensdagmiddag om 3 uur zal in de achterzaal van hotel Verwiel (in gang damzijde) voor de kinderen uit de buurt van 4-12 jaar het poppenspel „In de kleine Wereld" worden opgevoerd. Op zaterdag 19 jan. zal in de Gecroon de Leersse des avonds om 8 uur een groot buurtfeest worden gegeven, waarbij prach tige prijzen te verdienen zijn met zang, voordracht e.d. Het echtpaar Timmermans-Van de Pas zal ongetwijfeld kostbare herinneringen be waren aan deze voor hen onvergetelijke dag. MINA KLERKX HARTELIJK GEHULDIGD. 25 Jaar werkzaam bij Wit-Gele Kruis als hulp in de huishouding. Uet bestuur van het Wit-Gele Kruis heeft Mina Klerkx naar aanlei ding van haar 25-jarige werkzaam heid bij deze vereniging als hulp in de huishouding gistermorgen in het Medisch Centrum ten overstaan van een aantal genodigden een har telijke huldiging bereid. Als bijzon dere attentie was ook uitgenodigd het eerste gezin waarvoor „Mina" haar zo gewaardeerde hulp heeft verleend: de familie Remie uit Baardwijk, waar Mina bij de ge boorte van Hendrik Remie voor het eerst, we mogen zeggen als plaats vervangend moeder is opgetreden. Verder waren aanwezig het bestuur van het plaatselijk Wit-Gele Kruis, de Hoogeerw. Heer Deken van den Hurk, de Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Brekel, dr. Langemeijer Sr., enkele familieleden van de jubila- resse en een aantal genodigden. In zijn huldigingstoespraak zei de voorzitter, dhr. C. Pullens, dat voor j de tweede maal in korte tijd de schijnwerper op het Wit-Gele Kruis werd gericht. Gebeurde dit onlangs bij de opening van het prachtige Medisch Centrum, thans geschiedde dit omdat een van haar personeels leden, en wel de bij allen zo popu laire en geziene Mina Klerkx, haar zilveren jubileum vierde als hulp in de huishouding. Dhr. Pullens on derstreepte dat Mina zich een po pulariteit heeft verworven, die nie mand der personeelsleden zich ooit zal kunnen verwerven. Door haar prachtig werk heeft Mina zich de genegenheid verworven van talloze gezinnen en vooral van de kinderen in die gezinnen, die zij met zo gröte toewijding en zorg heeft geleid en verzorgd. In al deze jaren is zij een waardig vertegenwoordigster ge weest van het Wit-Gele Kruis. Goede wijn, aldus de voorzitter, be- J hoeft eigenlijk geen krans, maar I vandaag willen wij u toch met deze krans sieren, omdat gij gedurende 25 jaar zoveel prachtig werk hebt verricht. Namens het bestuur dank te de voorzitter Mina voor alles wat zij voor het Wit-Gele Kruis heeft gedaan en hij wenste haar van har te geluk met dit jubileum. Hij hoop te dat zij, voordat zij van een wel verdiend ouderdomspensioen zal kunnen gaan genieten, nog veel ze genrijk werk in dienst van 't Wit- Gele Kruis zou mogen verrichten. Als blijk van waardering bood hij haar een geschenk onder couvert aan, alsmede een feestelijke taart. Ook dr. Langemeijer Sr. onder streepte het belang en de betekenis van het werk van Mina Klerkx en sprak hiervoor zijn grote waarde ring uit. Hij zei het op prijs te stel len haar persoonlijk ziin gelukwen sen te mogen aanbieden.. Namens de personeelsleden van het Wit-Gele Kruis bood Zuster van den Bosch de jubilaresse een geschenk aan. Mensen van gestage en harde ar beid zijn doorgaans mensen van weinig woorden. Deze weinige woorden zijn er echter niet minder hartelijk om en zo gaf Mina Klerkx uiting aan haar grote dankbaarheid in dit ene zinnetje: „Ik dank allen die deze dag voor mij onvergetelijk hebben gemaakt". Na deze officiële huldiging had een receptie plaats, waarvan door vele gezinnen is gebruik gemaakt om Mina geluk te wensen niet al leen, maar ook om nogmaals uit drukking te geven aan hun dank baarheid en waardering voor het werk dat zij voor hun welzijn met zoveel zorg en toewijding heeft ge daan. Mina Klerkx is gisteren zowel letterlijk als figuurlijk eens bijzon der in de bloemetjes gezet en dat heeft zij meer dan verdiend. KERSTVIERING K.A.V. Afdeling Waalwijk. Nadat er op vrijdag 28 december een kindermiddag is gehouden in 't K.J.C.-gebouw, waar ±70 kinderen werden getrakteerd, en hebben kun nen genieten van een paar mooie kinderfilms, die verzorgd werden door de Eerw. Broeders, is op don derdag 3 januari de jaarlijkse kerst avond. gehouden. Er werd begonnen met een Lof om kwart voor 7 in de kapel van de Eerw. Zusters. Na het Lof heeft de Eerw. Adviseur de be tekenis en de viering van het kerst feest nog eens duidelijk voor ogen gesteld. Hierna ging men gezamen lijk naar Thalia, waar de verdere feestavond werd doorgebracht. Hier stonden de tafels keurig gedekt en waren versierd met kaarsen en groen; ook de kerststal ontbrak niet. De voorzitster, Mevr. Hamers- Leijsten, heette allen van harte wel kom, in het bijzonder de heer Mul ders en mej. Kooien, die met haar meisjes deze avond verzorgden. In haar openingswoord gaf zij de aan wezigen nog een mooie kerstgedach te mee. Moge dit kerstfeest vrede en goedheid brengen en de verhou ding versterken van de K.A.V.-fa- milie. Na het zingen van een kerst lied werd de goed verzorgde koffie tafel alle eer aangedaan; koffie met worstebrood lieten zich goed sma ken. Vervolgens werd het mooie kerstspel opgevoerd „Mirjan, het dochtertje van de pottenbakker". Allen hebben genoten van dit fraaie kerstspel. De voorzitster dankte mej. Kooien dan ook hartelijk, die met haar meisjes de K.A.V. zo'n fijne avond heeft bezorgd. Daarna werden enkele prijzen verloot a 10 ct. per lot, waarna werd overgegaan tot plundering van de kerstboom. Na verloting mocht ie der zijn cadeautje in ontvangst ne men. Verder deelde de voorzitster nog mee dat er op donderdag 31 jan. een kookdemonstratie en woensdag 27 febr. de jaarvergadering wordt gehouden. Na het zingen van een kerstlied wenste zij allen een zalig nieuwjaar en sloot deze gezellige kerstbijeen komst met de christelijke groet. Veel belangstelling voor Circus Spekimeko. Naar schatting 1500 mensen, ui teraard voor het merendeel kinde ren, hebben 't afgelopen week-end genoten van de verrichtingen van de Verkenners en Voortrekkers van de Andreas Zijlmansgroep. Aange moedigd door een tweetal eerder gehouden circussen, hebben leiders, verkenners en voortrekkers zich weer ingespannen om gelden bijeen te brengen, die bestemd zouden worden voor de uitzending van een Waalwijks contingent naar de Jam boree, die in de maand augustus van dit jaar in Engeland wordt gehou den. En voor het circus, dat wij van deze jongens hebben gezien,heb ben zij zich heel wat moeite moeten getroosten. Maar die moeiten zijn beloond geworden; iedereen was enthousiast, en eigenlijk nog be langrijker is: de opbrengst van een

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1