BILJARTEN IM 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 JANUARI 1957 3 WEER HONGAREN NAAR ONS LAND. hoven de bal naar Kouwenberg plaatste. Deze schoof de bal naar Piet Blij levens, die ineens Pulles aan het werk zette. De WSC-rechts- binnen trok de bal ineens terug naar zijn reeds spurtende middenvoor en WSC nam de leiding; 10. Na nog een dergelijke aanval, waarbij Pulles goed doordrukte, doch de te hoop gelopen verdediging redde, kwam VES heel even en zeer gevaarlijk opzetten. Zij forceerden een hoekschop, die het zeer goed op gestelde binnentrio bereikte en ge heel vrijstaand kopte de eerste de beste hard en hoog in; 11. Toen trok v. Meeuwen en de zeer snelle en attente Mandemakers, te- samen met een felle Piet Brok, de Jinies recht. Nog voor de rust ver dienden een linkse van v. Iersel en een zoever van Muskens, die over de lat zeilde, zeer eervolle vermel dingen. Toen de tweede helft werd inge zet met een schutterfeest voor WSC, ging VES door de knieën. Eerst was het v. d. Anker die een voorzet op maat door Piet Blij levens in een doelpunt zag omgetoverd; 21. Alle ballen die door de VES-verdediging ver naar voren werden gedreven, werden door het hechte defensieblok van WSC geretourneerd en de beide kanthalfs verstonden hun vak van aanvoerslinie voor de voorhoede. Aanvoerder Muskens opereerde zo tactisch, dat een felle charge van v. Veldhoven sukses kreeg, toen deze opgehinderd de bal naar Blijlevens kon schuiven en en hij van ver af de bal keihard in de uiterste hoek joeg; 3—1. Het is onmogelijk te beschrijven hoe VES de nederlaag tot deze be scheiden cijfers heeft kunnen hou den. Het overwicht van WSC was te groot en de twee keer dat VES na de rust het WSC-doel belaagde, was voor de WSC-voorhoede een opluch ting. WSC speelde weer technisch en snel en won verdiend deze wed strijd. VEERSE BOYS—R.K.C. 2—1. Het is de RKC-ers niet mogen ge lukken de beide of slechts één punt je mee te brengen uit Raamsdonks- veer. De gelukkigste ploeg heeft ge wonnen en dat was de thuisclub. Een handicap was het ontbreken van Koos v. d. Aa, die nog met een enkelblessure zit van .vorige week; overigens misten ze 't doorzettings vermogen in de tweede helft, nadat het 21 geworden was. Er werd weer te veel in die tegenslag berust en toch was ook toen nog alles mo gelijk geweest. Een grote strop was ook dat rechtshalf Kuys een kwartier na rust wegens een blessure moest uit vallen. Hij was de beste man uit de geel-blauwe ploeg en zijn knap op bouwen van aanvallen en goed aan spelen der ballen trokken de aan dacht. Doelman Le Sage heeft zijn heiligdom met bravour verdedigd en heeft aan de doelpunten geen schuld. Het terrein was hopeloos slecht en zwaar te bespelen. Voor de doelen was de modderpoel met wit zand en houtwol wat bijgewerkt, doch deze omstandigheid was in feite oorzaak van de beide tegenpunten. Beide malen bleef de bal in de modder steken, buiten bereik van Le Sage en kon daarna onhoudbaar worden ingeschoten. Hiermee is het meeste gezegd. Na circa 30 minuten ontstond het eerste doelpunt, ongeveer als hier voor omschreven; 10. Kort voor rust was Corstanje alleen doorge broken, doch voordat hij voor de juiste afwerking kon zorgen, werd hij in de rug aangevallen. De hier voor te nemen strafschop werd door Jan Figee keihard benut, zodat met een 11 stand de thee werd opge zocht. Na de rust bleef het zo'n zelfde modderballet met de nodige glij- en valpartijen. Na ongeveer 15 min. kwamen de Boys aan de winnende goal. Van Ierland maaide naar de bal die had moeten komen, doch in de modder bleef plakken en toen 'n gemakkelijke prooi werd van de Veerse Boys. Zoals gezegd, bleef het hierbij, om dat de RKC-ers het er verder bij lieten zitten, dat wil zeggen, totaal geen prikkel kregen om nog eens even de tanden op elkaar te zetten. Veerse Boys legde beslag op de twee, in de gegeven omstandighe den uiterst kostbare, punten en stuurde tevens een der candidaten voor de hoogste plaats voorlopig of voor goed naar het tweede plan. Dit laatste is echter aan de RKC- ers, om dit uit te maken in de res terende wedstrijden. KAATSHEUVEL. DESK 1Wilhelmina '08 1 11. Sensationeel slot. We hebben zondag een DESK in 't veld gezien, zoals we in geen tijd meer beleefd hebben. Een ploeg die technisch iets in de mars heeft, waar nog maar al leen aan te kort komt, dat ge bruik gemaakt wordt van de ve le prachtkansen, die het zelf hij herhaling schept. „Schieten" is de aanmoediging van de talrijke supporters, en wanneer dit ge daan wordt in plaats van het tot in 't oneindige overgeven, wan neer prachtkansen zijn gescha, pen, dan moeten er goals worden gemaakt. In dit opzicht waren zondag twee ploegen aan 't werk die juist op dat, punt geheel van elkaar afweken. DESK schiep zich bij herhaling scoringskan sen, die niet benut werden, en Wilhelmina schoot bij iedere ge legenheid, die het geboden werd. Technisch stond de thuisploeg ver boven de candidaten voor de bovenste plaats wat we in hoofd zaak danken aan de verdediging, ook al moeten we het jammer genoeg bekennen, dat niet Wil helmina, doch onze verdediging het enige doelpunt van Wilhel- mina gescoord heeft. Het was juist voor de rust dat de rechtsback van DESK, die in gevallen was voor W. Damen, te rugkopte op de keeper, doch juist langs de paal de bal in het net werkte en de gasten de lei ding bezorgde. Zo ging de rust in mei een 01 voorsprong voor Wilhelmina, waar een 3-1 voor sprong voor de thuisclub niet misplaatst geweest zou zijn. Ai- leen de finishing touch ontbrak. Na de thee was DESK weer di rect in de aanval. Toen Damen de bal onverwacht door liet lo pen naar v. Gooi, die een uitste kende schuiver loste, waarop de keeper niet gerekend had., was 't 11. Ook daarna bleef DÈSK de beste kansen houden. Tegen het einde van de wedstrijd kwamen de gasten nog even opzetten. Bij een dezer aanvallen loste de Wil helmina rechtsbuiten een goed gericht schot op 't verlaten doel, doch als bij intuïtie kopte,, een toeschouwer het leder beheerst terug in het veld. Arbiter Nieu- wenhof, die geen overtreding van een speler kon constateren, liet een doelschop nemen en het einde kwam met een 11 gelijk spel onder protest van Wilhel mina. VRïJH.-CAPELLE. Wijk—SSC 0—1. Zaterdag speelde SSC een vriendschappelijke wedstrijd te gen Wijk en heeft direct bewe zen niet voor een 4e klasser bang te zijn, want met niet minder daii vijf invallers wist zij deze wed strijd te winnen, en wat nog meer zegt, volkomen verdiend. Het was, een aardige wedstrijd die het aanzien ten volle waard was, daar er nogal pit in zat. De rust, die aanbrak met blanke stand, had het verloop van een wedstrijd laten zien met SSC in de meerderheid, met wind in de rug, maar na de rust met wind tegen ging het niet minder goed en na 10 minuten namen de gas- de leiding. Wijk ging er 'n schep je op doen, maar bracht het niet verder dan enkele hoekschoppen. Zoals gezegd, was het een pit tige wedstrijd met een prima lei ding. HAARSTEEG CitoHaarsteeg- 11. Door het 11 gelijke spel in de uitwedstrijd tegen Cito behaald, heeft Haarsteeg de aansluiting met de kopgroep weten; te behouden. Indien echter een ploeg recht had op de overwinning, dan waren het zeker de gasten; de gehele eerste helft, toen zij het voordeel van de wind hadden, werd voortdurend op de Osse helft gespeeld. Fraaie com binaties werden er te zien gegeven, maar het geheel miste de juiste man op de juiste plaats, die de beslissen de stoot moest geven om tot doel punten te komen. Ontegenzeggelijk was Vrouwe Fortuna de Ossenaren gunstig gezind, want meermalen werd op het allerlaatste moment de bal nog uit het doel gewerkt of ging rakelings over of naast. Direct na de aftrap ging Haar steeg in de aanval, doch de wed strijd was nog maar twee minuten oud toen bij een plotselinge uitval de Osse midvoor vrij voor doelman Beekmans kwam te staan, maar op keurige wijze wist de Haarsteegse doelwachter het harde schot te ke ren; dit was ook het enige wapen feit van de thuisclub in de 'eerste helft. Hier was verder alles Haar steeg wat de klok sloeg, doch doel punten bleven uit. Na ongeveer een kwartier te hebben gespeeld, kre gen de bezoekers een strafschop toegewezen, die door Junggeburt werd ingeschoten. Met een 0—1 stand brak de rust aan. Na de hervatting waren beide elf tallen aan elkaar gewaagd en beide doelen kwamen om beurten in ge vaar, maar op het scorebord kwam vooralsnog geen verandering Bij een zeer gevaarlijke Cito-aanval speelde rechtsachter Boelen de bal met de hand, hetgeen eveneens 'n strafschop opleverde; de Osse mid voor gaf de Haarsteegse doelman geen schijn van kans en de stand was gelijk; 11. Door beide ploe gen werd in de resterende tijd hard om het winnende doelpunt gestre den, maar geen van beiden slaag den er in om te doelpunten, zodat deze vooral voor Haarsteeg zeer be langrijke wedstrijd eindigde in een verdeling van de punten. VLIJMEN. Best Vooruit—Vlijm. Boys 3—2. Zondag speelden de Vlijmense Boys een vriendschappelijke wed strijd tegen Best Vooruit. Het was een gelijk opgaande wedstrijd; van krachtsverschil was er weinig spra ke. De gelukkigste won. O.V.H.Vlijmense Boys 2 11. Gisteren speelde Vlijmense Boys 2 een uitwedstrijd tegen OVH in Den Bosch, In een hoog tempo werd ge start en beide partijen gaven goed spel te zien, waren om beurten in de aanval, maar OVH was door haar beter samenspel iets gevaar lij kei en deze club dan ook het eerste doelpunt aantekende. Hierna pakte Vlijmen stevig aan, maar voor doel ontbrak het juiste schot, zodat de rust aanbrak met 10 voor OVH. De tweede helft gaf het zelfde spelbeeld te zien van voor de rust, met aan weerszijden gevaarlijke aanvallen. Ook beide doelverdedi- gers lieten goed werk zien, zodat vooralsnog verdere doelpunten werden voorkomen, doch na een half uur spelen kwam voor Vlijmen het verdiende tegenpunt; uit een vrije trap schoot Fr. v. d..Griendt van grote afstand onhoudbaar in. Beide partijen spanden zich nog eens ten volle in voor het winnende doelpunt, maar dit bleef voor bei de uit. Keurig werk, Boys, om van de leiders in de afdeling een gelijk spel af te dwingen. WAALWIJK. Persoonlijke kampioenschappen 3e klas libre van het District Waalwijk van de KNBB. In het clublokaal van de B.V. Nooit Volleerd (L. v. Cromvoirt) zullen op donderdag 10, vrijdag 11 en zaterdag 12 januari a.s. de persoonlijke kampioenschappen worden verspeeld 3e klas libre van het district Waalwijk van de KNBB. Deelnemers zijn Ed. van Herpt, W. Swinkels, W. Pullens, R. Maas en J. van Gelder. Aantal te behalen ca ramboles 100. De partijen zullen als volgt worden gespeeld Donderdag 10 januari 8 u.: W. PullensR. Maas. 9 u.: Ed. v. Herpt-W. Swinkels 10 u.: .1. v. GelderW. Pullens. 11 u.: R. MaasEd. v. Herpt. Vrijdag 11 januari 8 u.: .1. v. GelderR. Maas. 9 u.: W. Swinkels-W. Pullens. 10 u.: Ed. v. Herpt-J. v. Gelder. 11 u.: R. MaasW. Swinkels. Zaterdag 12 januari 8 u.: J. v. Geider-W. Swinkels. 9 u.: Ed. v. Herpt.W. Pullens. Voor een vlot verloop van de wedstrijden verzoekt het bestuur aan de spelers op tijd aanwezig te willen zijn. KAATSHEUVEL. Finale gewestelijk kampioen schap Brabant-Zeeland KNBB. Goense uit Overzande kampioen 4e klas libre. Vrijdag, zaterdag en zondag werden in het clubhuis van de Biljartver. Euphonia de wedstrij den om het kampioenschap 4e kl. libre verspeeld, waarvan de or ganisatie in handen van het dis trict Kaatsheuvel van de KNBB was gelegd. Weer opnieuw is ge bleken dat de KNBB hiermede 'n zeer goede keuze gedaan heeft, want alles verliep weer in de bes te orde en met de volste toewij ding van districts- en clubmede werking. Vrijdagavond vingen de wed strijden aan. Hospes van Dun mocht reeds direct een compli ment incasseren omtrent mate riaal en entourage. Aan belang stelling ontbrak het niet. Zowel uit het district als van de zijde van supporters van de deelne mende spelers was een opkomst te waarderen, die bijzonder groot was. Wij willen nu volstaan met de uitslag te geven van de wed strijden. Over het verloop en de sluiting komen we gaarne in ons volgend nummer terug. Einduitslag car. brt. h.s. gem. pt. Goense, Overzande 525 239 24 2.15 12 P. Honing, Bergenopzoom 500 215 16 2.32 10 P. v. d. Sande, Tilburg 461 228 16 2.02 8 J. Dingemans, Kaatsheuvel 405 240 11 1.64 8 C. Kuijpers, Ouwerkerk 409 231 19 1.77 6 A, Smits, Helmond 422 262 11 1.61 5 G. van Bokhoven, 's-Bosch 422 241 15 1.75 4 W. de Vos, Breda 413 262 13 1.57 1 TOESTAND IN HONGARIJE. In Belgrado wordt het hervor mingsplan van Kadar eerder be schouwd als een rookgordijn om de ware aard van het geheime congres van Boedapest te camoufleren. De Zuidslavische leiders wisten hele maal niet dat Kroesjef en Malenkof in de Hongaarse hoofdstad verga derden met de partijleiders van Hongarije, Tsjechoslowakije, Roe menië en Bulgarije. Het nieuws hierover was voor Belgrado een complete verrassing. De Zuidslavi sche communistische partijleiders koesterden het vermoeden dat in Boedapest een nieuwe „Komin- form" is gevormd met het doel het „onafhankelijke communisme" van Tito en de Poolse leider Gomulka in te dammen. In Belgrado werd gezegd dat de Poolse partijleiders een uitnodiging hadden gekregen naar Boedapest te komen, maar dat zij het aanbod hadden afgewezen. AMERIKA SLUIT NABIJE- OOSTEN VOOR MOSKOU. President Eisenhower heeft op 'n buitengewone zitting van het ge zamenlijke Amerikaanse Congres zijn program bekend gemaakt dat bedoeld is om het hoofd te bieden aan elk geval van communistische agressie, hetzij direct, hetzij indi rect, in het- Nabije Oosten. De president vroeg: 1. de vrije hand om troepen te kun nen zenden naar elk land in dit gebied dat zijn grondgebied en onafhankelijkheid bedreigd voelt door „openlijke gewapende agres sie" van de kant van het inter nationale communisme en dat om deze hulp vraagt; 2. toestemming economische hulp ten bedrage van 400 miljoen dol lar aan de landen van het Nabije Oosten te geven; 3. machtiging voor een programma „van militaire bijstand met elke staat of groep van staten die om dit soort hulp vraagt". Eisenhower legde er de nadruk op, dat Amerika de vrede wil en met de Verenigde Naties zal samen werken, maar hij achtte zijn plan noodzakelijk „omdat de UNO klei nere landen niet tegen Rusland kan beschermen". VERS VAN DE PERS. Een serie aantrekkelijke kinderboeken. Uitgeverij Kluitman te Alkmaar heeft zich in de loop der tijden een uitstekende naam verworven op het terrein der kinderboeken. Er zal wel niemand zijn die in zijn jeugd niet eens een -boek van de ze uitgeverij heeft stuk gelezen. Ook thans verschijnen er bij Kluitman regelmatig kinderboeken die voortreffelijke lectuur zijn voor onze jeugd en die wij dan ook van harte kunnen aanbeve len. Onlangs verschenen bij deze uitgeverij weer de volgende boe ken „Opstand in Rajputana", door J. G. Thieme. In dit voor oudere jongens zeer spannende boek ma ken we weer kennis met twee ou de bekenden, Lex Coster, de Am sterdamse student, en zijn makker Paddy Fitzgerald. De schrijver verplaatst ons naar Rajputana in India, waar Paddy van een oom een oud fort als erfenis heeft ge kregen. Het is echter niet zo maar een fort. Het houdt een geheim verborgen waar andere duistere machten zich ook voor interesse ren. Deze duistere machten heb ben het ook gemunt op prins Krishna, de wettige troonpreten dent. Uitermate spannend en boei end zijn de avonturen van de bei de jongens, die een niet gering aandeel hebben in de troonsbe stijging van hun vriend Prins Krishna. Thieme weet zijn jonge lezers van de eerste tot de laatste bladzijde te boeien en wat niet minder belangrijk is: hij geeft hun daarbij een uitstekende kijk op de gewoonten en gebruiken van het land. Zelfs ouderen zullen dit boek met veel plezier lezen. De prijs bedraagt geb. f 4.90. „Commissaris Achterberg komt in actie", door Wim van Helden. Deze speurdersroman voor oude re jongens is geschreven door een politieman, die zich op voortref felijke wijze van zijn taak gekwe ten heeft. Ook hier maken we weer kennis met twee oude be kenden: Bram ;en Eddy, die we reeds eerder hebben ontmoet in ,,De smokkelhond van Slimme Wang". Geheel toevallig komen de beide jongens nu weer in con tact met het tintelende avontuur. Tijdens een vakantieverblijf op een van de Zuidhollandse eilan den ondekken ze dat enkele on gure typen zich midden in de nacht onledig houden met zware vaten, die zij van het duin laten rollen. Het is duidelijk dat deze mannen dat niet voor hun plezier doen en Bram en Eddy voelen dan ook wel dat er hier iets scheef zit. Ze vinden het dan ook maar het beste om hun vriend, com missaris Achterberg, omtrent een en ander in te lichten. Deze pakt de zaken meteen flink aan en het slot van het liedje is dat de boos doeners aan het kortste eind trek ken. Van Helden verstaat het schrijven van een thriller uitste kend en we mogen dan ook zeg gen dat dit boek voor oudere jongens zeer goede ontspannings lectuur vormt. Prijs geb. f 2.50. „Vleugels [die de vrede dragen" door W. N. van der Sluys, Deze boeiende luchtvaartroman voor oudere jongens zal haar lezers on getwijfeld wel vinden, want de schrijver is niet alleen ter zake kundig op luchtvaartterrein, hij weet ook een vlot en boeiend ver haal te schrijven. Jan van Vliet en Henk de Bruin krijgen beiden een militaire vliegopleiding en zijn in de loop van de opleiding dikke vrienden geworden, een vriend schap waarin Elly, het Luva- meisje, deelt. Dan komt voor Henk de zware slag, hij wordt afgekeurd voor de vliegerij ;en wordt bij de radardienst geplaatst. Elly geeft dan duidelijk bijk dat zij meer voor Jan voelt dan voor Henk. Als Jan echter tijdens een oefening te yer afdwaalt en ook nog gewond wordt, is het toch de Ondergrondse Gevangenis in het Hoofdkwartier van de Communistische Partij. Tijdens de korte tijd dat het Hoofdkwartier van de Communistische Partij in Boe dapest in handen was van de vrijheidsstrij ders, werden talrijke politieke gevangenen, die zich in deze donkere ruimten bevonden, bevrijd. In enkele gevallen moest ge bruik worden gemaakt van pneumatische boren en dynamiet om de stevige stalen deuren en dikke betonnen muren te doorbreken. weet te brengen. Een goed ge schreven en spannend boek. Prijs geb. f 4.50. „Peter Fleming en de groene smaragd" door P. Joh. Zonruiter. In dit boek voor jongens van 12- 15 jaar komt de reeds uit andere boeken bekende Peter Fleming veel gesmade radiodienst van Henk die hem weer veilig thuis weer in actie en dat betekent weer een serie bijzonder spannende avonturen die door Zonruiter met vaardige hand geschreven zijn. Ditmaal is het een oude Rolls- Royce die de aanleiding is tot veel actie. Ten slotte wordt het geheim van „Hannibal", zo is de auto gedoopt, ontdekt en komt- het verhaal tot een dramatische ontknoping. Prijs geb. f 3.90. „In jouw handien" door Canine van Dieren. In dit boek voor oudere meisjes tekent de schrijf ster op knappe wijze de ontwikke ling van een kostschoolmeisje tot een zelfstandige jonge vrouw. In haar loopbaan als onderwijzeres blijven de moeilijkheden haar niet bespaard. De prettige verhouding tussen haar en het nog betrekke lijk jonge schoolhoofd brengt de tongen van haar vrouwelijke col lega's en van de dorpsgemeen schap in beweging. Ten slotte echter vindt zij toch haar geluk kige bestemming. Een zeer aantrekkelijk en met grote warmte geschreven ver haal, dat wij van harte kunnen aanbevelen. Prijs geb. f 2.50. „Jokt in het volle leven" door L. vatn der Meer-Prins. Veel hu mor en een diep menselijk gevoel maken dit boek voor oudere meis jes bijzonder aantrekkelijk. De schrijfster geeft ons met veel vaardigheid de lotgevallen van een Hollands gezin beschreven, waarin vreugde en tegenslag hand in hand gaan. Vooral ook wordt in dit boek aandacht gewijd aan het probleem van het woningte kort dat sombere schaduwen werpt op het levensgeluk van de jonge generatie. Een aanbevelenswaardig boek. Prijs geb. f 4.90. „Zeg jij 't maar, Marjolein" door Freddy Hagers, De Marjo- leinserie zal de meeste meisjes van 13—-16 jaar wel bekend zijn, want Freddy Hagers heeft zich een knap schrijfster van meisjesboe ken getoond. En ook dit nieuwe deeltje zal zijn weg wel vinden. Marjolein is intussen getrouwd met de jonge dokter Bert Brou wer en het gezinnetje heeft zich in Parijs gevestigd. De aanleiding tot dit nieuwe boek is het feit dat Marjolein met de handen in het haar zit. Niet door teqenslaa 0f onenigheid, maar door Marilou. Wie Marilou is en waardoor zij het gezin voor problemen stelt, kunnen de meisjes lezen in dit aantrekkelijke boek. Prijs geb. f 3.90. „Tula de kleine houtsnijder" door S. Franke. Dit boekje voor de jeugd van 8—12 jaar is een staaltje van voortreffelijke vertel kunst. De bekende schrijver S. Franke heeft zich op uitstekende wijze weten in te leven in de ge- dachtenwereld van het kleine in- landsche jongetje Tula en zijn zusje Lela en op hartveroverende dichterlijke wijze geeft hij de oude sprookjes van Tula's volk weer, waarbij hij tevens een treffende beschrijving geeft van de om vangrijke dierenwereld aan de rand van een onmetelijke, dorre woestijn. Daarnaast komen er in dit unieke boek genoeg spannen de avonturen voor om de jeugd ademloos bezig te houden. Prijs geb. f 3.90. Bij Uitgeverij J. H. Gottmer te Haarlem verscheen „led" door M, Clarenbeek-van Klaveren. Dit al leraardigste boekje voor de kleine jeugd van 7—10 jaar, vertelt ons het verhaal van led, die met haar vader en moeder en haar broertje en zusjes woont in een aller vriendelijkst huisje met frisse kleuren, rood en groen, en wit, en dat daarom dan ook „De Padde stoel" heet. De schrijfster heeft de sfeer van dit boek uitstekend ge troffen en de kleintjes zullen de lotgevallen van het gezin van Bergen ongetwijfeld met het grootste plezier lezen. Prijs geb. f 3.25. Binnenkort zal opnieuw een gro te groep Hongaarse vluchtelingen in Nederland aankomen om na een tijdelijk verblijf in ons land naar Canada door te reizen. Deze vluch telingen zullen tijdelijk worden on dergebracht in het kamp Budel bij Eindhoven. Rode Kruis-colonnes uit de pro vincie Brabant en wellicht ook an dere, onder leiding van districts commandant, de heer J. Verselewel de Witt Hamer, zullen de met het verblijf van deze Hongaarse vluch telingen samenhangende werk zaamheden verrichten. Deze legerplaats wordt ter be schikking gesteld met de gehele in richting daarvan en met de staf en de organisatie, die altijd in 't kamp aanwezig is voor de regeling van de ontvangst van „herhalers". OP DE WEG GEDOOD. Zondagavond om 6 uur zijn twee jongetjes in Soesterberg op de rijksweg AmersfoortUtrecht door een auto gegrepen en gedood. Dit is het eerste dodelijke ongeval waarbij eern auto betrokken was sinds de instelling van het zondags rijverbod. Op het viaduct in de rijksweg BredaMoerdijk is te Zevenberg- schen Hoek zaterdagmorgen de wijkverpleegster Zuster Redempta uit Moerdijk met haar scooter ge slipt en gevallen. Zij kreg een sche- delbasisfractuur en is ter plaatse overleden. De oorzaak van dit on geluk is onbekend. De 68-jarige wielrijder A. J. van Noort te Oegstgeest is zaterdag avond in de Geversstraat in zijn woonplaats door een motorrijder aangereden en gedood. De man sloeg plotseling links af. De motor rijder en zijn duo-passagiere kregen beide een lichte hersenschudding. De 10-jarige jongen H. Puyn is zaterdagmiddag te Nijmegen door een vrachtauto aangereden en een uur later overleden. De jongen stond op een straathoek op 't trot toir, toen twee vrachtwagens op deze hoek met elkaar in botsing kwamen. Een van de auto's reed 't trottoir op en trof de jongen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3