LAATSTE BERICHT! ISet Langstraat DE MYSTERIEMAN DIERENPRAATJE 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 11 JANUARI 1957 6 Drunen FEUILLETON van DE ECHO VAN HET ZUIDEN Oorspronkelijke detectiveroman door d' ARGENTY. aarau»:fö'jr; 21 ,,En met Jones dan, -en met de aanslag, op Peters dan, en met de aanslag op Jan Pijper dan, en met de ontvoering van De Bas en Pollins dan, en met de verdwij ning van Tolman dan? „Als ik dat allemaal gedaan moest hebben, zou er heel wat meer water door de rivier ge stroomd zijn voor ik klaar ge weest was.'' „Ik zal de commissaris eens een tip geven, dat ie in de rivier moet laten dreggen". „Doe dat, misschien vinden ze mijn horloge, portefeuille en geld j dan wel terug. En wie weet waar mijn sleutels gebleven zijn." „Ik geloof geen steek van die zogenaamde straatroof. Als je je sleutels kwijt bent, hoe kom je dan in je kantoor?" „Ik heb natuurlijk nieuwe laten maken, jopie goochem. Ik kan al l leen nog niet in mijn brandkast komen, om te inventariseren wat je er die nacht allemaal uitgepikt hebt." „Dat is je ware kopy: de op lichter, die niet in ziin brand kast kan komen. Natuurlijk lig gen daar de adressen van je slachtoffers in, anders keek je niet zo sip." „Zie je wel, je weet het precies. D'r is zeker niet veel meer van over, gemene jatter!" „Krijg ik ook zo'n mooi pros pectus? Stuur er een aan Peters en Russ. Vergeet de commissaris niet en rechercheur Karper en die kleine brigadier. Wacht ik zal 't adres van m'n baas voor je op schrijven, directeur van de Ster. Bij de financiële redacteur zal je bot vangen, maar de jongste be diende stelt overal belang in. Ken je Pannekoek? Dat is onze sport verslaggever, die is reuze goed gelovig, behalve als je aan z'n portemonnaie komt. Zend zo'n boekje aan Jan Pijper, daar hoor je vast wat van en als je z'n adres niet mocht weten, ik weet 't ook niet." „Je wordt bedankt voor je goe de raadgevingen!" „O, niets te danken. Mag ik zo'n fijne sigaret hebben?. Dank je Sprang "'lÊê&r?' Capelle MARIE EN MOL DE GRAVER. Marie was op weg naar de ste nen muur die aan de rand van 't bos staat. Zij wandelde op de smalle landweg, die alleen maar uit twee diepe karresporen be staat 't is een erg slechte weg, waarover 't moeilijk wandelenis. Elke dag gaat Marie naar het bos om slakken le zoeken en die slakken zijn lekkere hapjes voor onze Marie. Nu heb ik jullie toch helemaal vergeten te vertellen dat Marie een grote dikke pad is. Het kan best zijn dat Marie vreselijk be ledigd is als zij dit zou horen, maar zij is nu eenmaal groot en dik; dit kan iedereen duidelijk zien. Ze liep niet hard, maar ze kwam toch wel vooruit; heel rustig en bedaard. Eindelijk was zij bij de stenen muur aangeko men en .ze stond voor de zoveel ste keer te bedenken hoe zij er overheen moest komen. Mario hield zich aan een steen vast en trok zich daaraan on. Toen blies ze eerst even uit voordat ze weer verder klom. Dat klimmen moest wel vreselijk inspannend zijn, want ze hijgde verschrikkelijk. Maar toch kwam zij steeds ho ger, tot zij eindelijk een bosje gras te pakken had, waaraan ze zich omhoog kon trekken. Maar lieve help nu moest zij aan de andere kant weer naar beneden en dat was haast even moeilijk wel. Wat voor bocht is dat? Hm, lijkt wel wat, zal maar 'es probe renNou, ook niet veel bij zonders, hoe komt die vieze smaak d'r an?" „Het doosje heeft van gisteren af open op het bureau gelegen en de atmosfeer is nou niet bepaald fris!" „Dat had ik al direct in de ga ten, toen ik binnen kwam, maar 't zal wel aan meneer Wallach zelf liggen!" o „Stik vent, dat kantoor is te lang gesloten geweest". „Ja, echt een duf luchtje als in de kelders van een kasteel ruïne. Je had direct de deur in moeten trappen". „Kan ik 't helpen, dat mijn sleutels gegapt zijn. Ik ben blij, dat ik er het leven afgebracht heb. Als je die rapporten leest van Tommy Essink's straatro verij, sloeg hij altijd z'n slacht offer met een ploertendoder morsdood. Ik schijn gelukkig 'n hard hoofd te hebben". ,,'t Is toch treurig ook. On kruid vergaat nietAan jou was anders niets verloren gegaan, al leen maar gewonnen. Moeten nu die arme kapitalisten hun geld aan „Resida"-aandelen wegsmij ten? Nou ja, goed voor de kom kommertijd, als nieuwsbron heb ik veel aan je te danken gehad". Wallach kuchte bedenkelijk en Hudson vond het maar gera den, om op te stappen. Nog geen tien minuten later zat hij tegen over commissaris Schoten in diens werkkamer. „Goejemiddag", mompelde de ze en schoof wat paperassen ter zijde. „Goejemiddag, commissaris, wat zegt u van de moord op Jo nes? Is er al iets ontdekt?" „Tja, die dolk. We hebben na tuurlijk dadelijk getracht Jan Pijper op te sporen, maar tot nu toe is het niet gelukt". „Ik kom net van Wallach van daan, die schijnt ook niet rou wig om het verlies van zijn com pagnon". „O, de zaak Tolman. Ik herin ner me zoiets. Was u niet die nacht in het kantoor geweest? O nee, u logeerde bij Peters, da's waar. Vind u dat Wallach niet rouwig is? Hm, je kan tenslotte niet de hele dag gaan zitten grie nen „Tenslotte heeft Wallach het meeste belang bij de verdwijning van zijn compagnon en hij is de hele nacht in de buurt van 't Maar dat naar beneden gaan ging voor de afwisseling tamelijk vlug. Plotseling schreeuwde er een ekster en daar schrok Marie zo erg van dat ze zich los liet en met een plof naar beneden viel boven op het hoofd van mijn heer Mol de Graver. ..Kan het niet wat zachter, Ma rie", riep Mol, terwijl hij zich over z'n bolletje streek. „Ik vind het niets aardig van je dat je zo maar zonder waarschuwing bo ven op mijn hoofd springt. Dat mag je nooit meer doen „Ach, neem me niet kwalijk", antwoordde Marie, die haar bood- schappenmandje opraapte, „ik sprong eerlijk gezegd niet naar beneden, ik viel Oh, oh, is me dat hijgen Zeg, luister eens, Mol de Graver, zou jij niet een tunnel voor me kunnen graven door de stenen muur Het is zo inspan nend voor mij er iedere dag over heen te moeten klauteren". „Natuurlijk wil ik dat graag voor je doen, Marie. Het is per slot voor jouw en voor mijn ei gen bestwil, want of ik elke dag zo'n klap op mijn hoofd zou over leven, is nog maar de vraag En Mol pakte meteen z'n schop om een tunnel dwars dooi de muur te gaan graven. Marie gaf hem als beloning daarvoor een dikke, vette regenwurm. Ze was ook zo blij, want nu kon zij voortaan haar slakken zonder moeite in het bos gaan halen. TIEN JAAR PRINS BERNHARD-FONDS. Dinsdagmiddag is het tienjarig bestaan van het Prins Bernhard- fonds op sobere wijze te Amster dam gevierd. Tijdens deze bijeen komst overhandigde de heer A. M. Bergers uit Rotterdam, leider van de Nationale Anjeractie 1956 aan Prins Bernhard op symboli sche wijze de opbrengst, die ruim één miljoen gulden bedroeg. De bijdrage van het bedrijfsle ven tot het jubileumgeschenk, namelijk een kwart miljoen gul den, werd door mr. J.' Meynen overhandigd. De actie van het bedrijfsleven is nog niet afgeslo ten. Men had aan de actie voor de Hongaarse vluchtelingen voor rang verleend. Namens' 't Prins Bernhardfonds gal' Prins Bern hard aan prof. Heringa een he- drag van vijftigduizend gulden voor het Universitair Asylfonds voor hulp aan buitenlandse stu denten. De voorzitter van 't fonds prof. Wiarda, vertelde, dat het fonds in de afgelopen tien jaar rond drie miljoen gulden voor culturele doelen heeft uitgekeerd. kantoor gebleven. Wie zegt, dat hij niet binnen een kijkje is gaan nemen". „Ja, dat heb ik Wallach al aardig onder z'n neus gewreven, maar ik heb absoluut geen be wijzen. Geen lijk, geen wapen, geen vingerafdrukken, geen bloedvlekken, geen sporen van een worsteling, niets. In zo'n ge- bal kan ik hem niet opsluiten, hoe graag ik 't ook zou willen". „Zijn er al pogingen gedaan om Tolman dood of levend te voorschijn te brengen? Is er bij voorbeeld in de rivier gedregd?" „Ja zeker, zonder resultaat, 'k heb ook het signalement laten verspreiden met verzoek om op sporing en aanhouding. De kans bestaat, dat Tolman er met de inhoud van de brandkast van door is. Wallach kan het niet controleren, omdat hij zijn sleu tels kwijt is. Die aanslag op Wallach zal daarom wel door Tolman gepleegd zijn". „Tjonge, als we 't zo bekijken, mag Wallach wel-eens gauw zijn brandkast laten opensnijden", vond Hudson. De journalist wandelde op zijn gemak naar de redactie, maar werd, daar aangekomen, direct aan de telefoon geroepen. „Hier Wallach", klonk een bekende stem, „de commissaris beeft me telefonisch geadviseerd de brandkast te laten opensnij den. Hij acht het mogelijk, dat Tolman er met de inhoud van door is. Als je d'r bij wilt zijn, om vijf uur komen er twee des kundigen. Je houdt nogal van die klusjes!" „Fijn, dat belooft weer kopy", antwoordde Hudson vrolijk, „zal ik Peters en Russ meebrengen?" „Wel ja, hoe meer getuigen hoé beter". „Tot straks dan". „So long". Om kwart voor vijf nam do journalist een taxi, haalde zijn vrienden op, waarna het drietal gezamenlijk naar Wallachs. kan toor reed. Hudson vertelde zijn reisgenoten het doel van de tocht, zijn onderhoud met Wal lach en de commissaris en de twee detectives toonden zich zeer belangstellend voor het te ondernemen experiment. „We zijn te vroeg, zie ik", zei Russ, toen zij de werkkamer in kwamen. ,,'t Ruikt hier naar rotte eie ren", vond Peters, de lucht op snuivend. (Wordt vervolgd) ZONDAGDIENST ZONDAG 13 JANUARI 1957 Dr. v. d. Wouw. MIDDENSTANDSVERENIGING. De R.K. Middenstandsvereniging Dru- nen - Elshout houdt a.s. dinsdag in de zaal van café Elshout haar algemene jaarverga dering. De agenda vermeldt jaarverslagen en bestuursverkiezing. De middenstandsvereniging is ook weer gestart met de Dr. v. Beurdenclub, waar van woensdag de eerste les werd gegeven. Voor de Dr. van Beurdenclub, waarvan de leiding berust bij Pater Adam, zijn dit jaar de lessen in economie vervallen. OUDSTRIJDERS. De Ned. Bond van Oudstrijders afdeling Drunen - Elshout houdt a.s. zaterdagmid- - dag in de zaal van café Elshout schietwed strijden. Hieraan nemen deel de afdelingen Waalwijk, Oosterhout en Raamsdonk. UITVOERING. A.s. zondag 13 januari geeft de gemeng de zangvereniging Cantabile onder leiding van dhr J. Lombarts, haar winteruitvoering voor donateurs in de zaal van café Elshout. Trad men vorig jaar voor het voetlicht met een Oratorium, dit jaar heeft men weer een programma met afzonderlijke nummers. Hierbij zijn natuurlijk ook die nummers waarmee- in de afgelopen zomer op het concours te Oisterwijk zo'n schitterend re sultaat werd behaald. Ook zijn er enkele 'nummers alleen voor mannenkoor opgeno men in het programma. Al met al dus reden genoeg om een genoeglijke avond te mogen verwachten. AGENDA. Vrijdag 11 januari: 7.30 uur Eerste les cursus Wellevendheid voor RKJB en Boerinnenbond, zaal café v. Delft. 7.30 uur Repetitie leerlingen Volharding. S.vO uur Repetitie Harmonie Volharding zaal café Elshout. Zaterdag 12 januari 4.30 uur Schietwedstrijden Bond Oud- strijders, zaal café Elshout. Zondag 13 januari 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding, zaal café Elshout. 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 2.30 uur DVC-Veerse Boys. 8 uur Winterconcert Cantabile, zaal café Elshout. UITVOERING V.G.T. Zondag 13 januari zal Vlijmens Gem. Toneel in de zaal van café De Witte, met medewerking van het volledig gezelschap van Toon en Jaap van Engelen, opvoeren: ,,'t Zal je gebeuren". Medewerking verle nen Corry Marinee, Frans Verweij, Cris v. Leeuwen, Frans van Keulen, Ria Snel, Joop van Engelen, Ben Venmans en Toon van Engelen. Verschillende personen hier van zijn voor Vlijmen geen onbekenden. TENTOONSTELLING DE ZWALUW. Zaterdag 12 en zondag 13 januari houdt de Postduivenvereniging de Zwaluw haar jaarlijkse tentoonstelling in café Den Braai van A. Klerks. Ruim 200 duiven zijn ingeschreven. Als keurmeester zal optreden de heer Poulissen uit Boxtel. De Vlijmense Middenstand het zich weer van haar goede zijde zien door het schen ken van velg ere-prijzen. De tentoonstelling wordt geopend zaterdagmiddag om 6 uur. Sluiting zondagmiddag om 6 uur. WINANDO. Zondag 6 januari was Winando in de zaal van Hotel Prinsen. Er was flinke be langstelling en de aanwezigen waren zeer voldaan over de experimenten. Verder ver leende medewerking Mary Lupino, die met het sigaretten toveren veel bijval oogstte. Het was een geslaagde avond. VOLLEYBALSPORT. Mooi succes voor Ever Ready. De Vlijmense Volleybalspeler H. v. Kuijk is door zijn fraaie prestatie dit seizoen op gesteld in het Brabantse Volleybal-team dat op 2 febr. te Haarlem deelneemt aan het tournooi om het landelijk districts-kampi- oenschap. Het gaat in Vlijmen crescendo met de Vlijmense sportclubs. De Boys aan de leiding, in de korfbalsport het eerste en tweede twaalftal van Never Down in de kopgroep en Never Down 3 aan de leiding. Alles bijeen een mooie prestatie. VISCLUB DE HUT. Zondag 13 januari vergadering van de Visclub de Hut in café Vismalen. Belang rijke agenda, trouwe opkomst verwacht. Burgerlijke Stand over de maand december 1956. Geboren: Sonja H. L. P., dv. H. Sleegers-Verheijden; Maria J., dv. i A. Libregts-Verschuren; Petronella H. D. M., dv. J. v. Buul-Slegers; Cor nells H., zv. H. v. Son-v. Delft; Ge- rardus W. G., zv. W. Kivits-Greus; Gertruda J. Th., dv. P. Kuijs-Boom; Helena P. M., dv. A. v. Zon-de Laat; Adrianus A. C., zv A. v. Son-Brab- ten; Marinus W. M., zv. M. v. Enge len-de Vaan; Martinus J. C. M., zv. J. Leermakers-Groenland; Sonja L. C., dv. L. Heemskerk-v. Duijn; Ma ria J. M., dv. Ph. v. Engelen-v. Beij- nen; Wilhelmus A. M., zv. J. van Vugt-v. d. Boogaard; Cornells L. M., zv. H. de Laat-v. d. Lee; Wilhelmina C., dv. A. van de Griendt-van Dal; Hubertus C. M., zv. L. M. Kuijs-de Vaan; Antonius W. M., zv. C. v. d. Heijden-van den Brandt. Overleden: Hendrikus v. Raven- stijn, 79 jaar; Cornelis vna Mierlo, wedn. van G. v. Bokhoven, 88 jaar; Maria A. v. Berkum, wed. van P. L. Groot, 78 jaar. Gehuwd: Johan Verschuren 30 j. en Johanna v. Engelen 23 j., beidén alhier; Cornelis v. Beurden 29 j. en Antonetta Th. de Vaan 28 j., beiden alhier; Gerardus J. v. d. Sanden 29 j. en Petronella R. M. Govers 26 j., beiden alhier. OPRICHTING JEUGDRAAD. Op een bijeenkomst van zaterdag j.l. is men gekomen tot de oprichting van een Jeugdraad, die de algemene zorg en ver antwoordelijkheid zal dragen over het jeugdwerk alhier. Pastoor Serrarens noemde het een voe len voor het algemeen welzijn, een daad, voortspruitend uit echt christelijke geest, katholieke actie bij uitstek. Namens de aalmoezenier van het jeugd werk, kapelaan Severijnen, dankte hij ook de dames en heren voor de bereidwilligheid bij het op zich nemen van deze verantwoor delijkheid. Tot de jeugdraad traden toe: de heer L. v. d. Heijden, voorzitter van de K.A.B., mevr. v. Heijst-Baldwin, voorzitster van de K.A.V., de beer F. van Bijnen, voorzitter van de N.C.B., mevr. M. van Engelen-de Kort, voorzitster van de Boerinnenbond, de heer A. Jansen, assistent van de R.L.V.D. alhier, en verder de "heren F1, v. Bladel en G. v. d. Heijden, mevr. C. v. d. Pas en de heer F. van Oyen, die tevens tot voorzitter werd gekozen. CULTURELE AVOND. Op zondag 13 januari a.s. houdt de Cul turele Vereniging Onsenoort in de aula van het klooster Mariënkroon haar vierde cul turele avond. Ditmaal zullen de leden ken nis kunnen maken met het poppentheater van Cia van Boort, die in het begin van deze maand gereed hoopte te zijn met een i nieuw spel getiteld „De uitgestelde dood" en waarvan de culturele vereniging naar alle waarschijnlijkheid de première geniet. In 1954 hebben de leden reeds kennis gemabkt met het poppenspel van Cia van Boort en, aldus het programmaboekje, is er naar hartelust genoten van de kostelijke be werking van Timmermans beroemde Juffr. Symforosa. Het gebodene viel zozeer in de smaak, dat a.s. zondag de leden de kennis making met haar persoon en fijnzinnig spel kunnen hernieuwen. Al jaren geniet Cia van Boort met haar poppenspel een grote bekendheid, haar theater in Oisterwijk geniet dan ook een grote toeloop en is in den lande terecht ver maard. Fijnzinnig, met goede smaak weet zij sagen, legenden en proza van onze beste auteurs te bewerken voor 't spel met de poppen. Op vlotte wijze weet zij alle mo gelijkheden die daarbij geboden worden te benutten. Ongetwijfeld staat de leden weer een mooie avond te wachten. VOETBALPROGRAMMA. Na de reeks overwinningen die het le elftal van de v.v. Haarsteeg heeft weten te behalen, is haar positie op de ranglijst be langrijk verbeterd. Na een zeer zwak begin is ze nu tot de kopgroep doorgedrongen en het ziet er naar uit dat die mooie positie gezien de sterkte van het elftal, wel gehand haafd kan worden. A.s. zondag staat er ech ter een zeer zware wedstrijd op 't program ma; koploper O.V.H. uit Den Bosch komt n.l. op bezoek; deze ploeg is nog ongesla gen en is met enige voorsprong lustaan- voerder. Aan enige voorspelling zullen we ons maar niet wagen, maar zien met de grootste belangstelling de uitslag van dit treffen te gemoet. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie werd de zer dagen voortgezet met in afd. A de ont moeting D.V.K. A-D.P.L. A, in café M. Reuzèr. De bezoekers zijn er in déze be langrijke wedstrijd in geslaagd D.V.K. als pretendent voor het kampioenschap van zich af te schudden. De gedetailleerde uit slag was D.V.K. A-D.P.L. A H. Willems - P. Theunissen 53.- 75 Jos. Treuren - H. Kivits 41 75 Jo v. Bijnen - J. Kuis 75-71 J. v. d. Brandt - Th. v. Gestel 57-75 H. v. d. Heijden jr. - Th. Siegers 75 - 63 Uitslag 6-4 voor D.P.L. TAFELTENNIS. Met een onderlinge wedstrijd en daarna een gezellig samenzijn heeft de in café J. v. Oyen gevestigde tafeltennisclub Victoria '51 zaterdag j.l. haar eerste lustrum herdacht. Vooraleer met de feestavond werd aange vangen werden de spelers en speelsters door de voorzitter van de vereniging hartelijk toegesproken; op de hem bekende wijze memoreerde de heer J. van Oyen in het kort de voornaamste feiten ^uit de afgelo pen .vijf jaren. Hij dankt allen voor de zeer prettige geest die er altijd heeft geheerst en voor de bereikte resultaten. Vooral de vele en grote suksessen die de leden hebben we ten te behalen, liet hij in het kort de revue passeren. De leden van Victoria '51 zijn op iedere wedstrijd zeer gevreesde tegen standers want menige eerste prijs werd door hen gewonnen. Vooral het winnen van de „Zilveren Tafel" mag zeker als een zeer bijzonder sukses worden vermeld. Dat de vereniging tot in verre omtrek bekendheid geniet, moge blijken uit de vele verzoeken die binnenkomen om aan be langrijke wedstrijden deel te nemen. Zo namen zondag j.l. enkele leden deel aan een Brabantse tienkamp die in Vught werd gehouden. In de afd. Heren Enkel 2e klas wist J. v. d. Wiel de le prijs te be halen. J. Verharen werd in dezelfde afd. vijfde. Antoon van Bladel werd 6e in de 4e kl. en bij de dames mej. Marie Verharen 2e in de 3e klasse. NED. HERV. KERK. A.s zondag 13 januari 1957 des voor middags 9 uur (Westeinde) en half 11 (Oosteinde) en des namiddags half drie (voor de gehele gemeente) hoopt in de Ned. Herv. Kerk in de Dienst des Woords voor te gaan Candidaat Tiggelaar van Kampen. SCHOOLVERZUIM. Uit het door de Commissie tot wering van schoolverzuim in de gemeente Sprang- Capelle bij het gemeentebestuur ingezonden verslag over 1956, blijkt dat de commissie 20 maal in vergadering bijeen kwam. Op geroepen werden 42 ouders, waarvan 25 ter vergadering verschenen om zich te verant woorden, in één geval verscheen een zoon; in 16 gevallen liet men verstek gaan. Van 10 jongens werden 86 gevallen van school verzuim behandeld, van 33 meisjes 355 ge vallen. De meeste gevallen werden ongeoorloofd geacht. De voorzitter wees de ouders steeds óp j hun plicht de wet na te leven, op de nood zaak de kinderen geregeld onderwijs te la ten volgen en op de kans op straf die bij het geregeld schoolverzuim dreigt. VIER MANNEN EN EEN MEISJE. I Voor de tweede maal bracht de Toneel vereniging „Gezelligheid" alhier j.l. maan dagavond in de zaal van de Chr. Volksbond het vrolijke spel in drie bedrijven door An- joel Valo en Koos Brakenburg: „Vier man nen en een meisje". Ook nu was de zaal Weer geheel bezet en werd het stuk door „Gezelligheid" op buitengewoon vlotte en keurige wijze uitgevoerd. Gezelligheid heeft met dit stuk wel bijzonder veel succes ge had en de regisseur de heer Dekkers uit Waalwijk komt zeker een woord van lof toe voor zijn werk. Ook maandagavond mochten de spelers en speelsters, die keu rig spel te zien gaven, de spontane dank van de zaal ontvangen voor het genotene. AFD. SPRANG-CAPELLE NED. BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN. Op woensdag 16 januari a.s. des avonds Half acht wordt in het café Wed. Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart door de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een vergadering gehou den, waarop vanwege de Nationale Coöp. Raad uit 's-Gravenhage een lezing zal wor den gehouden over „Diepvrieskluizen." Op het platteland wordt nog veel inge maakt, meestal z.g. „geweckt", omdat men de produkten van eigen bedrijf en tuin graag wil bewaren. De nieuwe methode van inmaken is het diepvriezen en dat van deze wijze van inmaken hoe langer hoe meer ge bruik zal worden gemaakt, blijkt uit het steeds weer „openen" van diepvrieskluizen in verschillende plaatsen. Ook in onze gemeente zou dit wellicht mogelijk zijn met medewerking van de Coöp. Zuivelfabriek „De Toekomst" en daarom zullen ook de bij de Zuivelfabriek aangesloten boeren met hun echtgenoten een uitnodiging van de Plattelandsvrouwen voor deze lezing ontvangen, welke uitnodiging zij zullenvinden a.s. dinsdag bij de melk- briefjes. Het bestuur hoopt, dat vele leden van de plaatselijke afdeling van Plattelandsvrou wen, eveneens met hun echtgenoten, mede aanwezig zullen zijn. Men zal dan kunnen horen, dat diepvriezen minder tijd en min der arbeid kost dan het wecken en dat de voedingswaarde van de levensmiddelen be ter behouden blijft. BURGERLIJKE STAND SPRANG-CAPELLE over december 1956 Geboren Adriaan zv H G Tabbers en W Verduijn - Gerrit Jacobus zv A J Op- horst en Z Verduijn - Govert Adrianus zv J Laros en P M de Bruijn - Ivora Aria dv C Heijblom en A J Paans - Jan zv J Michael en J Warns. Gehuwd Adrianus Josephus Kuijsters 27 j te Waspik en Pieternella Hendrika Verschure 28 j alhier - Jacobus Leendert Cbvé 28 j en Janna Forra Minnaard 25 j beiden alhier - Jacobus Hendrikus v d Schans 19 j en Maria Margrietha van Bru- chem 20 j beiden alhier. Overleden Johannes Wilhelmus Hu bertus Martinus Timmermans 3 mnd - Cornelis Streefkerk 51 j echtg v A A Som- mers. Gevestigd J Koenen van Rotterdam - C Crielaard van Loon op Zand - A van Drongelen van Waalwijk - J C Th Borsten van Rotterdam - H H v Campen van Loon op Zand - W B de Bont van Was pik - P J Timmermans echtg v W B de Bont van Oosterhout. Vertrokken A Hollemans en gezin naar "Rbtterdam -PC Elsman naar Dordrecht - W v Driel en gezin naar Heusden - C M v Zeist echtg v J Pruijsen naar Alm- kerk - P H Verschure echtg A J Kuijsters. MUTATIE KERKERAAD. In de vacature ontstaan door het over lijden van de heer A. Wijnands, werd tot lid van het college van kerkvoogden en no tabelen van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk gekozen de heer W. Paans. De heer Joch. Versteeg, die aan de beurt van aftreden was, werd tot 'lid van dit college herkozen. Beiden namen hun benoeming aan. MOOIE OPBRENGST. De in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden collecte ten bate van de Hongaarse vluchtelingen bracht ruim f 468 op. NUTSDEPARTEMENT LANGSTRAAT. Het voorjaarsprogramma van het dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Alge meen, welk programma nog een drietal ont spanningsavonden voor de leden in de eer- ,'ste drie maanden van 1957 in petto heeft, wordt dinsdag 15 jan. a.s. geopend met een lezing over „De Mannen, de Vrouwen en de Mensen", te verzorgen door Harriet Freezer. De naam van deze bekende humo- ristische schrijfster waarborgt, blijkens be oordelingen uit plaatsen waar zij reeds te voren optrad, een allerprettigste avond, zo dat het in de lijn van de verwachtingen ligt, dat de belangstelling dinsdagavond in hotel Verwiel te Waawijk, waar de Nutsbijeen- komst wordt gehouden, bijzoder groot zal zijn. In tegenstelling met voorgaande jaren kunnen de Sprang-Capelse Nutsleden niet meer van een extra-busdienst voor het be zoek aan de Waalwijkse Nutsavonden ge bruik maken, omdat deze dienst van het I Nut te zware financiële offers vroeg. De aanvangstijd van de bijeenkomst is daarom gesteld op kwart over acht, waardoor ook zij, die gebruik maken van de gewone B.B.A.-lijndiensten, toch tijdig aanwezig kunnen zijn. P.V. DE LUCHTVAART. De postduivenvereniging De Luchtvaart heeft besloten voor haar leden de gelegen heid open te stellen de duiven te doen in enten tegen difterie en paratyfus. Deze in enting zal zaterdag 12 dezer des middags tussen drie en vier uur plaats hebben. UITVOERING CHR. GEM. ZANGVER. HALLELUJAH. De Christelijke gemengde Zangver. „Hal lelujah" zal op 12 jan. a.s. in de Geref. Kerk te Vrijhoeve-Capelle een uitvoering geven, waaraan medewerking zal worden i verleend door het Meisjeskoor. Op het pro gramma staan werken van Mozart, Steen tjes, Mendelssohn, van Herwaarden, Ottes, van Rennès, de Wolff e.a. De uitvoering vangt aan om 7.45 uur. De kerk wordt ge opend om 7.15 uur. ACTIE TEGEN POOLS UITGESTELD. In afwachting van het resultaat van nadere besprekingen, zal voor lopig nog niet worden opgetreden tegen de voetbalpools. Hoewel de procureurs-generaal de bevoegdheid hebben te allen tijde een proefpro ces aanhangig te maken, zouden zij eerst de verdere ontwikkeling in deze kwestie willen afwachten. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling na 7 januari tegen de grote voetbal combinaties op te treden. .A. /A

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 2