WAALWIJK FILMJOURNAAL Waalwijkse en Langstraaise Courant B Uit de Langstraat Waalwijkse kinderen geven balletpremière. VRIJDAG 18 JANUARI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 5 Abonnement 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" ZONDAGSDIENST. Zondag 20 januari 1957. Arts Dr. Langemeijer. Apotheek Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 20 januari 1957- 10 uur Ds. K. A. Oskam van 's-Hertogenbosch. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 20 januari 1957- Voorm. 10 uur Ds. J. Vink. Viering H. Avondmaal. N.m. 2.30 uur Ds. J. Vink. Nabetrachting H. Avondmaal. N. H. KERK BAARDWIJK. Min. Loeffstraat 65. Zondag 20 januari 1957- 9 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. Heilig Avondmaal. DE EERSTE GREEP IN DE GROND. Op 14 januari herdacht de heer P. v. Zutphen, werkzaam in de on- derwerk-afdeling, de dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Timtur. Na vergezeld van zijn echtgenote aan hun woning te zijn afgehaald, werd de jubilaris ontvangen in dp cantine door Directie, bedrijfslei ding en personeel van de zwikke- rijen. De heer Klijberg huldigde de ju bilaris met zijn 25-jarig dienstjubi- leum, schetste hem als een trouw en ijverig werker, dankte hem voor de vele jaren trouwe dienst en hoopte nog lang van zijn diensten gebruik te mogen maken. Hij bood de jubilaris de zilveren Timtur- medalje aan, alsmede een cadeau onder couvert en betrok Mevrouw in de hulde door haar een fraai boeket anjers te offreren. Hierna kreeg de heer v. Melis het woord, die het een eer noemde, on danks zijn nog korte tijd van sa menwerking met de jubilaris, hem namens de collega's te mogen toe spreken. Hij dankte de jubilaris voor de joviale samenwerking, wenste hem nog vele gelukkige ja ren toe en bood uit naam van chefs en personeel van de zwikkerijen 'n fraai tafelkleed aan, alsmede bloe men voor Mevrouw. De heer v. Zutphen sprak een kort woord van dank aan zijn col lega's, waarna men onder het genot van een kopje koffie nog enige tijd aangenaam bijeen was. Om half twaalf werden de heer en mevrouw v. Zutphen op 't privé- kantoor ontvangen door Directie en bedrijfsleiding, om 't heuglijke feit verder met een borreluurtje te vie ren. Hier sprak de heer v. Zutphen zijn dank uit aan Directie, bedrijfs leiding en chefs voor de prettige sa menwerking welke hij in deze 25 jaren heeft mogen ondervinden en sprak de hoop uit nog ruim 10 jaar te mogen blijven werken en aldus zijn beste krachten aan het bedrijf te kunnen wijden. Na dit borreluurtje, waar een bui tengewoon prettige stemming heers te, ging het gezelschap uiteen, en werd het feest verder in de huise lijke kring gevierd. GOUDEN BRUILOFT. De festiviteiten rond de gouden bruiloft van het echtpaar Timmer mans-van de Pas, worden besloten met een buurtfeest voor de bewo ners van de wijk Haven-Markt-Win terdijk (en hun verloofden) op za terdag 19 januari om 8 uur in de grote zaal van de „Gecroonde Leers- se". Met diverse attrakties, zowel als zang en declamatie, kan men prachtige prijzen verdienen. En hiermee zal een waardig slot komen aan de welgeslaagde feeste lijkheden ter gelegenheid van deze gouden bruiloft. GILDE ST. CRISPIJN EN CRISPINIAtfUS BESOIJEN. Maandag j.l. vierde het gilde St. Crispijn in de gildekamer zijn traditiegetrouwe verloren maan dag. Om ongeveer 8 uur opende de hoofdman deze feestelijke bij eenkomst, die ditmaal nog een extra karakter had vanwege het 40-jarig lidmaatschap van dhr. A. v. d. Gouw, die ook graag de dames nog eens een dansje gun de. Dientengevolge waren ook de dames aanwezig en was er ook gezorgd voor de nodige muziek. Al spoedig zat de goede stem ming er in en klonk het gebrui kelijke gildelied door de zaal, waarop P. Mulders al ras enkele coupletten wist te dichten. Om 10 uur werden de op deze avond gebruikelijke worstebroodjes op gediend, die zich buitengewoon lieten smaken. Ook het toekomstig jubilé het 120-jarig bestaan, dat deze zomer 30 juni zal worden gevierd met een groots opgezette kring dag werd niet vergeten. Met een paar loterijtjes en de ver koop van de overgebleven wor stebroodjes werd een bedrag van 60.bijeengebracht voor het ornamentenfonds, dat deze zo mer duchtig zal moeten worden aangesproken voor de aankoop van twee trommen, enkele cos- tuums en een vendel, opdat het gilde op waardige wijze z'n plaats zal kunnen innemen in de fraaie en kleurrijke stoet, die dan door de Waalwijkse straten zal trek ken. De voorbereidende werk zaamheden zijn daarvoor ook al in volle gang. Volgens medede ling van de hoofdman zijn reeds enkele schenkingen toegezegd in de vorm van 20.voor de ver vaardiging van de prijzen voor de verschillende wedstrijden die deze dag zullen worden gehou den, welke prijzen enkel bestaan uit zilveren schilden. De dag zal begonnen worden met een gilde- mis. Aan deze Mis zal ook de ui terste zorg worden besteed, om deze zo traditiegetrouw mogelijk te doen plaats vinden. Maar al te vroeg kwam het uur van scheiden. Dat het er gezellig was en de onderlinge geest prima is, moge blijken uit het feit dat geen enkel lid voor het sluitings uur aanstalten maakte om huis waarts te gaan. Ook de nieuwe leden bleken goede aard te heb ben en voelden zich zeer goed thuis in deze voor hen nieuwe omgeving. Het was weer een echt pittige en gezellige avond, zoals dat het gilde kent en die zo mogelijk de eensgezindheid onder de leden en hun dames nog heeft verstevigd. Wij mogen dan ook met een ge rust hart het komende gildefeest tegemoet zien. Wel zal hiervoor nog veel werk moeten worden verzet en veel steun moeten wor den gezocht om de grote uitga ven te kunnen bestrijden die voor een goed geslaagde kring dag onontbeerlijk is. Maar daar voor is men in fiesoijen niet bang en men heeft het volste vertrou wen in de nodige begunstiging. W S C. SLUIT ZICH AAN BIJ LANDELIJKE AMATEUR- VOETBALPOOL. Naar ons uit welingelichte kringen wordt medegedeeld heeft het bestuur van W.S.C. besloten om met ingang van 27 januari a.s. toe te treden tot de organi satie van de landelijke amateur voetbalpool. Zoals bekend, wor den door deze poolorganisatie herhaaldelijk zeer hoge prijzen uitgekeerd. AGENDA. Vrijdag 18 januari. Gecroonde Leersse, 8.30 uur Algemene jaarvergadering van de Ver. voor Veilig Verkeer, afd. Waalwijk. Musis Sacrum 8 uur: „2e deel 08/15 Het Vervolg", 18 jaar. Luxor 8 uur „Paragraaf 173 Verhoden huwelijk", 18 jaar. Zaterdag 19 januari. Bioscopen idem. Zondag 20 januari. Bioscopen idem om 6 en 8.30 uur. MUSIS SACRUM. „2e DEEL 08/15 HET VERVOLG". De romantrilogie „08/15" van Hans Kirst mag zich dan een grotere populariteit hebben ver worven dan zij op grond van haar kwaliteiten verdiende, een feit is toch dat Kirst op plaatsen een scherp beeld heeft gegeven van de excessieve methoden van het Duitse militaire drilsysteem. Jammer genoeg kon hij de stof niet helemaal aan en liij heeft zich dan ook duidelijk op een wel wat te gemakkelijke en goedkope manier van de gunst van het le zend publiek verzekerd. Dit lezend publiek is intussen uitgebreid met het filmlievend publiek, want zoals te ver dachten was de Duitse film industrie heeft deze roman in middels in beeld gebracht, even eens in drie delen. Het eerste deel „De Kazerne" is ongetwijfeld een groot sukses geweest en zij die dit deel gezien hebben, zullen ze ker de verdere lotgevallen van de batterij, die in het eerste deel zo „gründlich" is gedrild, willen zien. Deze lotgevallen, die zich aan het Russische front in 1942 afspelen, zijn deels van vrolijke aard en geven anderzijds een in dringend beeld in de meedogen loosheid van de oorlog. We zien in deze boeiende film een sympathieke rol van O. E. Hasse (de vertolker van de im posante Canaris-figuur) en ver der dezelfde figuren als uit het eerste deel de zachte Vierbein, de gevreesde Platzek, hoofd wachtmeester Schulz, de wacht meester Asch, Kowalski enz. Ook in dit deel ontbreekt het vrouwe lijk element niet, zodat 't geheel alle voorwaarden in zich heeft voor een sukses. Een film die het aankijken ze ker waard is. Alleen toegankelijk voor per sonen boven de 18 jaar. Van vrijdag tot en met zondag. „RIJPENDE JEUGD". Een sympathieke film met in de hoofdrollen Maj-Britt Nijsson en Karl Heinz Böhm (uit „Sissi"). Het hoofdmotief is een uitwisseling van studenten tus sen Duitsland en Zweden, van daar ook deze Duit-Zweedse co productie, en behandelt de liefde tussen de Duitse student Klaus Richter (Karl Heinz Böhm) en het Zweedse meisje Britta (Maj- Britt Nilsson), de verloofde van de Zweedse student Sven Ryd- berg, die in dit uitwisselingspro gramma een bezoek aan Duits land brengt. Dit gegeven is zeer zuiver verwerkt met voortreffe lijk camerawerk van Göran Strindberg. Een film, die om de eerlijke behandeling van het thema, een bezoek alleszins waard is. Toegang alle leeftijden. Maandag en woensdag. LUXOR. „PARAGRAAF 173 VERBODEN HUWELIJK". Het is voor een echtpaar een zeer schokkend ogenblik wanneer ze na zes jaar huwelijks geluk plotseling te horen krijgen dat ze halfbroer en zuster zijn. Helga en Jurgen Marein zijn ver bijsterd door dit bericht, dat via een anonieme brief de justitie heeft bereikt en waarin wordt gezegd dat zij beiden dezelfde va der hebben. Jurgen gaat op on derzoek uit, maar zijn vader wenst zich over bepaalde dingen niet uit te laten. Jurgen gaat ge scheiden van zijn vrouw leven, maar na verloop van tijd keert hij weer tot haar terug, maar prompt duikt ook weer de ano nieme briefschrijver op. waarna een bevel tot inhechtenisneming tegen Jurgen wordt uitgevaar digd. Voor de rechtbank komt echter Helga's moeder opdagen, die het hele geval uit de doeken doet en waarbij blijkt dat zij geen halfbroer en zuster zijn. Van vrijdag t.m. maandag. Toegang 18 jaar. „EIN HERZ VOLL MUSIK". De namen van Vico Torriani en Mantovani staan garant voor een film met aantrekkelijke zang en muziek, waarbij het ver haaltje een ondergeschikte rol speelt. Vico is in deze film de zoon van een rijke hotelhouder in Zwitserland. Hij wil graag zanger worden in het orkest van Mantovani, maar papa is daar vierkant tegen. Er zijn natuur lijk wel mensen, die Vico willen helpen en een er van is Mrs. Pat- ton, een rijke Amerikaanse, die haar dollars echter niet uit zui vere menslievendheid weg geeft, zij heeft namelijk een oogje op Vico. Zij is echter de enige niet, want ook het bloemenmeisje Blanche loopt over van liefde voor Vico. Verder hebben we ook nog een zekere Peer, de pianist van het orkest van Mantovani, die in ruil voor de chèque's van Vico's vader alles in het werk stelt om een engagement van Vi co te verhinderen. Tenslotte winnen echter de dollars voor wat het zakelijke deel van het geval betreft, maar Blanche gaat met het hart van Vico op de loop en heeft daarmee, naar we hopen het beste tjeel. Charmant amusement. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden. Drunen Dokters-zondagdienst 20 januari 1957. Arts: Dr. Verhaak. Ouder-avond. De Welpen met hun leidsters hiel den maandag in de zaal van café Elshout een ouder-avond. Vele ou ders maakten van deze gelegenheid gebruik om hun jongens eens bezig te zien in hun jeugdbeweging. In tegenstelling met vorige ouder avonden, zag men deze keer de jon gens niet aan het werk, wat nor maal op de bijeenkomsten geschiedt, maar werd de avond gevuld met verschillende voordrachten. Vóór de pauze werden verschillende spelle tjes opgevoerd en na de pauze ver schillende vrolijke stukjes. Het werd ongedwongen gebracht en jongens en ouders hadden een plezierige avond. Brandweer. In café v. Hoorn hield de Brand weer-vereniging maandagavond zijn algemene ledenvergadering. Er werd verslag uitgebracht over het verlopen boekjaar, waarbij o.a. ver meld werd de nieuwe vergoedings regeling, die in het verlopen jaar tot stand kwam. Mededeling werd gedaan dat vermoedelijk eind fe bruari de nieuwe neveltankwagen in gebruik zal kunnen worden ge nomen; t.z.t. zal deze wagen offi cieel aan de Brandweer worden overgedragen. Deze overdracht, een gebeurtenis in de geschiedenis van de vrijwillige brandweer, zal dan ook een feestelijk karakter dragen. De heren K. v. Dun en W. Vis sers werden beide herkozen als lid van het bestuur. A.s. zaterdag 19 januari houdt de Brandweer-vereniging in de zaal van café v. Delft haar jaarlijkse feestavond. Benoemd. In plaats van Wachtmeester 1ste klasse van de Rijkspolitie, de heer v. Wijngaarden, is voor de Post Drunen benoemd Wachtmeester 1ste klasse v. d. Dussen. De heer v. d. Dussen was voordien gestationeerd in Dieven. Concert Cantabile. Voor haar donateurs en begun stigers gaf de Gem. Zangvereniging Cantabile zondagavond in de zaal van café Elshout een concert. Het koor stond onder leiding van haar dirigent Sjef Lombarts. Het koor opende met het Largo van Handel en de nummers twee en drie van 't programma, n.l. Chor der Landleute van Smetana en het Oster chor van P. Mascagni brachten de handen al flink op elkaar. D'e heer A. Merks was solist in „der Vogelfanger bin ich ja" van Mozart en „Keine Ruh bei Tag und Nacht". Vóór de pauze hoorde men van 't koor, met Jeanne van den Hoven als soliste, Die Seele der Welt", even eens van Mozart. Ook kregen we toen nogal enkele solisten te horen; zo ook Jeanne de Munnik, die de sopraan-solo had in het Oster chor uit de Cavaleria Rusticana. j Na de pauze hoorden we nog wer- j ken van Mozart, Schubert, Karse- meijer en J. Strauss. Er stonden ve le nummers op het programma die wij van Cantabile nog niet eerder hoorden. Ook werden uitgevoerd de twee werken waarmee men vorige zomer op het concours promoveer de, n.l. „Verre reis" van Flor Pee- ters en „die Baurin hat d'Katz ver- lor'n" van Mozart. Het werd deze avond een prima concert, waar men met genoegen naar heeft kunnen luisteren. De pia no-begeleiding was in handen van Mej. W. v. Vucht. Vormingsavond K.A.B. De K.A.B.afdeling Drunen, houdt a.s. maandag om 8 uur in de zaal van café v. Delft haar derde en laatste vormingsavond van dit sei zoen. De spreker van deze avond is de heer J. Bechtholt, met als onder werp „Menselijke verhoudingen in het bedrijfsleven". Deze spreek beurt zal worden omlijst met decla matie. Rik-concours. Op zaterdag 2 en zondag 3 febr. zal de handboogvereniging Constan- tia in café Elshout haar jaarlijks Rik-concours houden. Agenda. Vrijdag 18 jan. om 7.30 uur twee de les cursus Wellevendheid, voor leden van de R.K.J.B. en Boerin- nenbond, in de zaal van café P. Klerkx; 7.30 uur repetitie leerlingen Vol harding; 8.30 uur repetitie harmonie Vol harding, in de zaal van café Els hout. Zaterdag 19 jan. om 7.30 uur feest avond Brandweervereniging in de zaal van café v. Delft; 8 uur vergadering N.N.T. in hotel Vissers. Zondag 20 jan. om 11.30 uur re petitie harmonie Volharding in de zaal van café Elshout; 11.30 uur repetitie harmonie Bea trix in de zaal van café v. Delft; 2.30 uur DVC 2—BW; 8 uur Winando, zaal café Elshout. Maandag 21 jan. 8 uur Ontwik kelingsavond K.A.B., zaal café van Delft; 8 uur Onderlinge schietwedstrij den Bond van Oudstrijders, in de zaal van café Elshout. Vlijmen Sprang - Gapelle Gapelle Waspik Fotsers I - HGL I 4-6 la» 1 l Woensdagochtend heeft de dragline in tegenwoordigheid van het dagelijks bestuur der Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken, de burgemeester, de directeur, architect en aannemers, de eerste greep in de grond gedaan voor de bouw der nieuwe nijverheidsschool (vroeger was dat de eer ste spade in de grond steken). De voorzitter de heer Jan Tielen, wees er in een kort woord woord op, dat deze simpele gebeurtenis toch een belangrijke symbolische en historische betekenis had, nl. het begin van een groots en belangrijk werk, waarnaar zoveel jaren is uitgezien, om te komen tot een moderne goed geoutil leerde ambachtsschool, die voorzien kan in de behoefte van woonplaats en streek en ruimte biedt voor het steeds groeiende aantal leerlingen uit de Langstraat e.o. Hij sprak de hoop uit dat onder Gods zegen het werk vlot zou mogen verlopen, onder kundige leiding van de architecten Ir Geenen en Ir Oskam en met de zo gun stig bekende firma de Bont-van Huiten uit Nieuwkuijk als aannemers van 't geheel. De voorzitter werd door de aanwezigen gelukgewenst met de aanvang van dit be langrijk werk. DE HEER P. VAN ZUTPHEN VIERDE ZILVEREN DIENST- JUBILEUM BIJ TIMTUR. Alleen al om dit kostelijke plaatje „in levende lijve" te kunnen zien, zou men een bezoek aan Musis Sacrum moeten brengen! Jij de aankondiging dat Waalwijk dinsdag a.s. een balletpremière zal beleven, gaat de verwachting wellicht uit naar een uitvoering van het „grote" ballet zoals men die van tijd tot tijd in de belangrijkste kunstcentra van ons land kan zien en men denkt daarbij aan het volmaakte gewicht loze dansen, opbloeiend uit en een harmo nische eenheid vormend met de muziek, de sprookjesachtige decors en een feeërieke steeds wisselende belichting. Een dergelijke première zal Waalwijk dinsdag a.s. echter niet beleven en zo dit al een teleurstelling mocht zijn, willen we hier direct aan toevoegen dat de ballet groepen die in Musis Sacrum hun beste beentje zullen voorzetten, weliswaar niet vergelijkbaar zijn met hun grote zusters, maar anderzijds in betekenis niet voor deze onderdoen. Wij zouden zelfs verder willen gaan en zeggen dat het ballet dat mej. Marianne Keser dinsdag a.s. gaat brengen een veel wijder betekenis heeft. VREUGDE VAN DE DANS. Het mag bekend zijn dat Marianne Ke ser op verschillende scholen, o.a. te Den Bosch en Waalwijk, balletles geeft. Niet in die zin dat zij haar leerlingen urenlang aan de barre laat oefenen tot zij de klassieke bewegingen perfect beheersen, want dan Zouden de meesten van haar leerlingen spoedig van een verdere opleiding af moe ten zien, omdat slechts zeer weinigen wer kelijke aanleg voor ballet hebben. Neen, Marianne Keser zoekt het in het bijbren gen en ontwikkelen van de vreugde in de verhalende dans. Zij wil daarmee zoveel mogelijk meisjes bereiken, van de kleuter klas tot de oudere meisjes, en daarom vraagt zij van haar leerlingen geen grote technische prestaties. Het gaat er alleen maar om de meisjes een inzicht te geven in de wereld van de dans en hun ogen te openen voor het feit dat er nog meer is dan een Engelse wals, foxtrott en tango. Men kan het werk van mej. Keser dus een geheel nieuwe en wel zeer bijzondere vorm van jeugdwerk noemen, die niet alleen alle aandacht, maar ook alle steun verdient. Gelukkig ontbreekt het haar niet aan steun en komt men steeds meer tot het inzicht dat haar balletlessen een belangrijke vorm van jeugdvorming zijn. Dat Marianne Keser erin is geslaagd om de wereld van de dans voor het kind te openen blijkt wel uit de opmerkelijke re sultaten die zij tot nu toe heeft bereikt. Niet alleen is de belangstelling van de grote en kleine jeugd voor haar balletles bijzonder groot, maar ook de uitvoeringen die zij tot nu toe in Den Bosch heeft gegeven stonden op een hoog en artistiek verantwoord peil. WAALWIJKSE KLEUTERS. Jn Waalwijk geeft Marianne Keser niet alleen les aan oudere meisjes (o.a. de leer lingen van de Mater Amabilisschool), maar ook aan een aantal kleine meisjes. Deze laatsten en een oudere groep leerlingen uit Den Bosch zullen dinsdag a.s. een uitvoe ring geven in Musis Sacrum. Een uitvoe ring waarvan men gerust hoge verwach tingen mag hebben als men de intentie van de balletlessen van mej. Keser voor ogen houdt. Het is werkelijk een evenement te zien hoe het kind de dans beleeft in een hartveroverende onbevangenheid en hoe het kind het verhaal in de dans ziet en uit beeldt. Daarom zouden wij iedereen, die belang stelt in de visie van het kind op de dans die een verhaal te^ vertellen heeft en in deze hoogstaande vorm van jeugdwerk, willen aanraden dinsdag een bezoek aan Musis Sacrum te brengen. Men zal zeer zeker niet teleurgesteld worden. Het Huis gezin noemde een uitvoering van de leer lingen van Marianne Keser in het Casino te Den Bosch een avond van fijn gehalte en hoogstaand peil". Voor de uitvoering van dinsdagavond mogen wij nog verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie. UITVOERING VLIJMENS GEMENGD TONEEL. Zondag 13 januari gaf V.G.T. haar 2e winteruitvoering in café De Witte. Hier voor waren uitgenodigd Toon en Joop van Engelen met hun medewerkers, die brach ten ,,'t Zal je gebeuren". De grote zaal was tjokvol toen om 8 uur aan het programma werd begonnen. Dit gezelschap, dat in Vlij men geen onbekende is, had groot succes. Naast het programma, dat vlot werd af gewerkt, volgden enkele eigen gemaakte nummers, die met een gul applaus werden beloond. Daarna volgden als toegift nog enkele gevraagde nummers, die eveneens veel bijval oogstten. Zowel de zang als de muziek was van hoog gehalte. Het was een genoeglijke avond. Na afloop bood de voorzitter de heer Kiviets aan de twee da mes van 't gezelschap elk een boeket bloe men aan. De heer van Engelen dankte voor deze aardige attentie. VIJF DODEN zijn dagelijks het gevolg van grote en kleine fouten die iedere dag door elke weggebrui ker gemaakt worden. Moet dit zo doorgaan? Moet het op de weg steeds onveiliger worden? Dinsdag 22 januari a.s. begint de cur sus „Veilig Verkeer", welke wordt gege ven in het Bondsgebouw te Sprang. Na afloop hiervan bestaat de mogelijk heid een examen af te leggen, ter verkrij ging van het diploma „Bromfietsen". Adv. „ONS BELANG". Algemene ledenvergadering der Vereni ging van Paardenhouders „Ons Belang" te Capeile, op vrijdag 25 januari 1957 des avonds 7 uur bij de heer H. van Veen te Vrijhoeve-Capelle. Aan de orde 1 Opening. 2 Berekening en verantwoording over 1956. 3 Bespreking omslag en uitkering. 4 Opgave afschrijving van paarden. 5 Verkiezing van 4 bestuursleden we gens periodieke aftreding. 6 Rondvraag en sluiting. SPREEKBEURT. Ds. J. J. Ruijs uit Alkmaar, hoopt op woensdag 23 dezer D.V. te Capeile, in het gebouw voor Chr. Belangen aan de Hei straat, des avonds om 7.30 uur, te spreken over: „Hemelleven". Zullen we elkaar na de dood herkennen? Oude waarheid. Ds. Ruijs hoopt zijn grootvader te geden ken, die van 1890-1914 te Capeile Herv. predikant was en bijzonderheden uit zijn jeugd. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente op vrijdag 18 jan. '57, om 20 u. Agenda: 1 Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot verkoop van een per ceelsgedeelte bouwgrond in het uitbreidings plan „Waspik-Beneden". 4. Voorstel tot benoeming van een be stuurslid van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend crediet in de kosten van verkaveling en vernieuwing straatverlich ting Carmelietenstraat e.a. 6. Voorstel tot vaststelling algehele herziene plaatselijke politieverordening. 7 Voorstel tot opname van kasgelden voor het jaar 1957. 8 Voorstel tot het verlenen van mede werking ex art. 50 der kleuteronderwijs wet aan het bestuur der R.K. Kleuterschool te Waspik-Boven in de bouw van een nieu we kleuterschool. 9 Rondvraag. EERSTE PRIJS CUM LAUDE. Zondag j.l. nam de heer P. van Dongen Jzn. deel aan het in zijn huidige standplaats Someren (N.B.) georganiseerde muziek- solistenconcours. Hij kwam met zijn Cor- hoorn uit in de afdeling Uitmuntendheid en behaalde met 109 punten een eerste prijs met lof der jury. WASPIKSE BILJARTBOND. Uitslagen der laatstelijk in het kader der Waspikse Biljartbond gespeelde wedstrij den:

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5