ELECTRA MET WARME VOETEN 19.75 Flinke Werkster Meisje voor halve dagen Isolatiebedrijf voelt U zich zoveel beter 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 18 JANUARI 1957 6 Geertruidenberg Haarsteeg Heuse/en Previrtelaal Nieuws STREEK-V.V.V. VERGADERDE. RIJWIELPADEN-PLAN MIDDEN-BRABANT WACHT OP ARBEIDSKRACHTEN. Groeiende toeristische belang stelling voor Midden-Brabajnt. Op een werkvergadering van de Streek-V.V.V. „Brabants Centrum" werden door de direc teur, de heer H. Verwiel, enkele interessante mededelingen -ge daan omtrent de steeds groeien de toeristische belangstelling voor Midden-Brabant. Uit een daartoe ingesteld onderzoek is o.m. gebleken dat de lógies-ac- comodatie in Midden-Brabant in de jaren i949-1956 met 77 is toegenomen. De heer Verwiel il lustreerde deze belangrijke uit groei met enkele veelzeggende cijfers. In 1948 bedroeg het aan tal bedden in hotels, bungalows, kamp- en vacantiepensiims 1748; aan het begin van dit jaar was dit aantal gestegen tot 3109. Het aantal hotels steeg in dit tijdvak van 745 tot 1189, de vacantiepen- sions van 300 tot 801 en de kamp pensions en bungalows van 703 tot 1119. In het kader van de grote uitbreiding, die volgens de heer Verwiel nog niet tot stand is gekomen, zal het aantal bed den in de komende maanden iiogl met 250 bedden worden uitge breid. De steeds groeiende be langstelling voor Midden-Bra bant blijkt ook nog uit andere cijfers. Zo trok de Efteling in het afgelopen jaar 720.000 bezoekers en Rommeldam 80.000. Ook de aanvragen bij de V.V.V. namen belangrijk toe, de uitgaande stuk ken kwamen van 3000 op 5000 stukken. Het voor Midden-Brabant zo belangrijke rijwielpadenplan is, aldus de heer Verwiel, nog ver van een verwezenlijking af óm dat men bij de uitvoering er van te kampen heeft met een ernstig te kort aan arbeidskrachten. Het plan is overigens geheel gereed en de subsidietoezeggingen zijn gedaan. Over de activiteit van de Streek-V.V.V. „Brabants Cen trum" kan worden medegedeeld dat in dit jaar op grote schaal zal worden voortgegaan niet "de pu blicatie van hotel- en pension- gidsen en andere toeristische fol ders. Een geheel nieuwe uitgave „Het Hart van Brabant" zal een oplage van 25.000 exemplaren krijgen. Ook zal de Streek-V.V.V. als enige Nederlandse V.V.V. deelnemen aan de Amsterdajmse Huishoudbeurs met een stand van 60 m2. Deze stand zal ook op exposities van de Vlaamse Toe ristenbond worden geplaatst. Verder zal de activiteit zich uitstrekken tot het geven van le zingen, met lichtbeelden in Bel gië. De voortreffelijke collebtie, welke voor dit doel door de heer Verwiel werd verzameld, werd tijdens deze vergadering getoond. Ook het organiseren van een daagse bustochten door de eigen streek en de Antwerpse Kempen staan op het program, alsmede de verbetering van de bebake- ning der rijwielpaden en 't plaat sen van waarschuwingsborden ":£/i •Ml/, 7^9 BIM EN BAM AAN 'T RINGENWERPEN. Bim en Bam aan 't ringenwerpen Zien daar kleine Dodo staan En ze zeggen„Kom maar meisje Fijn maar met ons meegedaan." Maar de arme kleine Dodo Gooit de ring gestadig mis En ze wil niet verder spelen Zie eens hore bedroefd ze is. Maar daar komt juist Rinus Neushoorn, „O", zegt hij, „je kunt 't wel, heus, Ga het nog maar eens proberen, Gooi de ringen om mijn neus!" Dodo gaat aan 't ringenwerpen, Rinus vangt ze allemaal „O, wat kan die Dodo gooien!" Roepen allen, „kolossaal!" in de Loonse en Drunense Dui nen, waar nog herhaaldelijk men sen blijken te verdwalen. BRABANTSE WIELRENNERS OP TWEEDE PAASDAG TER BEDEVAART. Zoals reeds enkele jaren het geval is, gaan de Brabantse wiel renners in het begin van het sei zoen ter bedevaart naar de Zoete Lieve Vrouw in 's Bosch. Voor heen trof men enkele malen ont zettend slecht weer. Nu hoopt men dit te kunnen voorkomen door cle wielerbede^aart voor '57 te doen plaats vinden op 22 april (tweede Paasdag). De Brabantse renners (ook Zeeuwen ziin welkom!) zullen om 12 uur de H. Mis in de basi liek van St. Jan bijwonen, daar na de zegening van de racekar retjes en daarna een défilé. De Nederlandse Katholieke Sportbond, welke deze jaarlijkse bedevaart organiseert, heeft con tact ogenomen met de heer Piet van Ierlant. de provinciale con sul der KNWU, en het resultaat is, dat de wielerclub „Gerrit Schulte" op 2e Paasdag een cri terium zal laten verrijden op bet bekende parcours van de Vee markt in Den Bosch. Er zullen nieuwelingen aan start komen, terwijl ook een wedstrijd wordt georganiseerd voor onafhanke- lijken en amateurs, zodat het een gezellige wielerdag belooft te worden. Bijzonderheden voor de deelnemers zullen nader bekend gemaakt worden. Gevraagd Gebr. Kuisen In zo'n stevig en toch elegant van Haren winterlaarsje behouden Uw voeten hun natuurlijke warmte. U voelt zich er be haaglijk in, dankzij de wollen vacht voering, terwijl de onverslijtbare anti slip zool U op gladde wegen stevig in Uw schoenen doet staan. In effen zwart suède Filiaal te WAALWIJK Grotestraat 291 Met exclusieve pelsrand Altijd Raak I - Fotsers II 6-4 Vriendenkring I - Altijd Raak II 7-3 KOT I - Vriendenkring II 6-4 WK I-KOT II 6-4 De huide stand luidt als volgt: gespeelde aantal wedstrijden punten HGL I 11 65 Altijd Raak II 11 64 KOI" II 11 63 Fotsers I 11 63 Altijd Raak I 11 60 WK I 11 54 Vriendenkring I 11 50 Vriendenkring II 11 43 KOI" I 11 41 Fotsers II 11 41 Het programma voor de 21 januari a.s. te spelen wedstrijden: HGL I contra KOT II. Vriendenkring 1 contra Fotsers I. Altijd Raak 1 contra Vriendenkring II. KOT I contra WK I. Fotsers II contra Altijd Raak II. Onderlinge Competitie Vriendenkring. De stand in de onderlinge competitie der Biljartvereniging Vriendenkring luidt mo menteel als volgt: gesp. wedstr. Punten. 1 Lamb, van Erp 11 16 2 Joh. Buyks 14 16 3 Joh. Verschure 9 14 4 M. J. Verschure 12 14 5 Joh. Gommers 12 12 6 P. Meys 11 11 7 P. Verschure 8 10 8 Corn. Verschure 8 8 9 Alph. Verschure 13 8 10 Math. Kreubers 5 6 11 W. Oerlemans 9 5 12 Ger. Akkermans 9 4 GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden een sjaal; een vulpen; twee steeksleutels; een glacé handschoen; een gouden zegelring met initialen; een paar gebreide wanten; een bruinled. aktetas met inh.; een halsketting (nikkel of verchr.); een rijwieltas met inh. Verloren een gummilaars; een bruinl. boodschappentas; een achter- en zijschot v. vrachtauto; een led. etui met inh.; een plas tic regencape in etui; een led. damesporte- monnaie met inh.; een led. kinderschoen; een vulpen (merk Pelikan); een geldig rij bewijs BE; een loonzakje met inh.; een br. etui met inh.; een gouden kruisje. Zilveren Pastoraat pastoor v. d. Wee. Zondag herdacht de zeereerwaar- de heer pastoor v. d. Wee zijn zil veren pastoorsfeest. Op 15 januari 1932 werd pastoor v. d. Wee doov Mgr. A. Diepen tot pastoor van St. Geertruidenberg benoemd. Om het feest goed te doen slagen, werd een ere- en feestcomité opgericht, be staande uit notabelen en leden van sociale-, charitatieve- en arbeiders beweging in deze parochie. Om zes uur 's morgens luidden de klokken het feest in en in de diverse zon dagsmissen werd een gezamenlijke H. Communie gehouden tot intentie van de jubilerende parochieherder. Om kwart voor tien werd de pas toor in optocht naar de kerk geleid. De traditionele bruidjes ontbraken niet, evenmin als de stoet van co mité-leden. De solemnele Hoogmis werd opgedragen door de jubilaris, met assistentie van pater M. Voer- mans M.S.F., en een neef van de jubilaris. Het parochiële koor luis terde deze altaardienst óp met de „missa Sancti Servati" van Bartho- lomeus, terwijl na de Mis een feest cantate de gevoelens vertolkte van de parochianen. De jongste priester uit zijn parochie, de weleerw. heer M. de Kroon uit Baardwijk, hield de feestrede. Hij schetste de waardig heid van de priester,die, ondanks zijn uitverkiezing, ook een mens is met fouten en gebreken, machtig en eenzaam. Van half één tot half twee werd een receptie gehouden in het paro chiehuis, waar velen de hand kwa men drukken. Tijdens deze receptie boor de voorzitter van het feestco mité, Notaris Laanen, het cadeau aan van de parochie: de gelden voor een altaarfonds: tevens werd ook een maquette van het nieuwe altaar getoond. Mr. J. Ch. J. Faure, burgemees ter van Geertruidenberg, maakte van deze gelegenheid gebruik om de jubilaris de stadspenning te over handigen, een hoge onderscheiding, die slechts aan weinig Bergenaren tot nu toe is uitgereikt voor hun verdienstelijk werk voor de Bergse gemeenschap. Tijdens het Lof dankte de jubila ris zijn parochianen, speciaal voor hun medewerking gedurende zijn pastoraat van hen ondervonden. De „Noehtegalen" uit Oosterhout vul den met hun klare jubelende jon gensstemmen de gewijde ruimte, en een plechtig „Te Deum" om God te danken sloot het goed geslaagde feest. 's Avonds bracht de harmonie Apollo en de Drumband de pastoor een serenade, waarmee het feest ten einde was. Het interieur van de St. Geertrudiskerk was artistiek versierd met draperieën en bloe men in de pauselijke kleuren, ter wijl de ranke toren in de avond baadde in floodlight, dat het fees telijk cachet van deze dag verhoog de. Geslaagd. Voor het examen Engelse Han delscorrespondentie slaagde onze stadgenoot de heer André Sandber- gen. CULTURELE AVOND. In de aula van 't klooster Mariënkroon hield de Culturele Vereniging Onsenoort zondag j.l. de vierde culturele avond van dit seizoen. Ditmaal trad voor de leden op Cia van Boort, die haar poppentheater, waarmede zij in den lande grote bekendheid geniet, naar het klooster Mariënkroon had verplaatst en er twee voorstellingen gaf. Dit was noodzakelijk om iedereen in de gelegenheid te stellen het geheel duidelijk te kunnen volgen. Voor de aanvang heette de voorzitter van de vereniging, Pater Ar- noldus allen welkom en deed enkele mede delingen over de te volgen declamatiecur sus. In dit verband is de declamatiewed strijd die voor 27 jan. op het programma stond enkele weken uitgesteld. Cia van Boort trad ditmaal met een ge heel nieuw spel op, nl. „De Faust van Waardenburg." Oorspronkelijk zou zij met een ander spel gereed zijn gekomen, nl. „De uitgestelde dood", en zou de culturele vereniging daarvan de première genieten; dit heeft echter geen doorgang kunnen vin den, maar met de uitbeelding van het zo juist genoemde spel heeft Cia van Boort de aanwezigen enkele uren aangenaam bezig gehouden. Als toegift werden nog enkele episodes vertoond uit het leven van Peerke Kustermans. De legende van De Faust van Waarden burg werd door Cia van Boort op kostelijke wijze door middel van haar poppen uitge beeld; op vlotte en geestige wijze weet zij alle mogelijkheden die daarbij geboden worden te benutten. Fijnzinnig was ook dit maal haar spel en het is verwonderlijk hoe zij dit alles aan de toeschouwers demon streert. Een hartelijk applaus aan het einde van de voorstelling was dan ook een wel verdiende beloning voor hetgeen er werd vertoond. ONTWIKKELINGSAVOND. Op vrijdag 18 jan. a.s. des avonds om half acht zal de K.A.B. alhier in samenwer king met de KAV en de VKAJ wederom een ontwikkelingsavond houden. Als spreker zal deze avond optreden het hoofdbestuurslid de heer Piet Vriens, met als onderwerp: „De noodzaak van de so ciale organisatie in onze tijd". Voor deze ontwikkelingsavond, die zal plaats hebben in café J. Siegers, wordt door het bestuur veel belangstelling ver wacht. UITVOERING. In het café van de heer M. Achten hield zondag j.l. het dameskoor Levensvreugd in samenwerking met het Haarsteegs Kinder koor haar eerste winteruitvoering die zeer geslaagd mag heten. De avond werd geopend met enkele zangnummers van de beide koren resp. on der leiding van de directeuren de heren Kooiker en v. d. Heijden. Daarna werd door de dames van Levens vreugd de prachtige operette Prinses Roza- lijn voor het voetlicht gebracht. De talrijke aanwezigen hebben naar hartelust kunnen genieten van de inhoud van deze operette; ook de zang werd voortreffelijk uitgevoerd. A.s. zondag 20 jan. zal deze operette nogmaals worden opgevoerd. TAFELTENNIS. Door de in café J. van Oyen gevestigde tafeltennisclub Victoria '51, werd zondag j.l. met enkele leden deelgenomen aan de Brabantse kampioenschappen, die in de za len van het restaurant De Efteling in Kaats heuvel werden gehouden. In het heren dub bel 2e klas wisten de spelers Jan v. d. Wiel en Jan Verharen- het Brabants kampioen schap te behalen. In het heren enkel 2e kl. wist Jan v. d. Wiel zich in de finale te plaatsen, maar verloor toen van J. Adri- aansen uit Breda. Dit is zeker weer een mooi sukses voor de Victoria '51 spelers. VOETBALPROGRAMMA. De RKVV Haarsteeg slaat in de nu lo pende competitie een zeer goed figuur. Vooral de laatste tijd zijn er verscheidene fraaie .overwinningen behaald. Dit onder vond ook koploper OVH, die zondag j.l. in Haarsteeg zijn meerdere moest erkennen. Het contact met de kopgroep blijft behou den en als het zo doorgaat spreekt Haar steeg, wat betreft de bezetting van de bo venste plaats nog een belangrijk woordje mee. A.s. zondag staat een uitwedstrijd op 't programma en wel tegen Sportver. '32 uit Den Bosch. De thuiswedstrijd eindigde in een gelijk spel, maar gezien de vooruit gang die Haarsteeg sindsdien heeft ge maakt is het niet uitgesloten dat de punten mee naar huis komen. BILJARTEN. Deze week zullen de laatste partijen van de halve competitie worden gespeeld, n.I. drie inhaalwedstrijden. Afd. A: 't Hoekje A-DVK A in café De Gouw; Afd. B: DPL B - Avanti B in café De Hut; Juliana B - DVK B in café W. v. d. Loo. Aanvang der wedstrijden donderdagavond om 7,30 uur. Heusdense Scheepswerf stelt twee bedrijfswoningen beschikbaar voor Hongaarse vluchtelingen. Van de 50 bedrijfswoningen, die door de Heusdense Scheepswerf zijn gebouwd, zijn in het uitbreidings plan te Oudheusden twee woningen beschikbaar gesteld voor 12 Hon gaarse vluchtelingen, n.I. twee ge zinnen, elk bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, alsmede nog vier mannen, broers en neven van de twee gezinshoofden. De man nelijke personen zullen op de scheepswerf werkgelegenheid vin den. Zaterdag j.l. werden deze Hon gaarse vluchtelingen uit het kamp Griendtsveen in de Peel opgehaald en naar hun nieuwe woningen ge bracht, alwaar zij werden toege sproken door de heer Rijke, direc teur der scheepswerf, die hun har telijk verwelkomde en hoopte dat zij na de moeilijke maanden die zij hadden doorgemaakt, hier een rus tig tehuis zouden vinden. Een der Hongaarse vluchtelingen sprak via een tolk zijn dank uit namens de Hongaarse vrijheidsstrijders aan Koningin Juliana, de Nederlandse regering en aan alle Nederlanders voor alles wat er voor hen gedaan is. De heer Rijke besloot tenslotte met het uitspreken van de hoop dat de Hongaren in ons land een tweede tehuis zouden vinden, maar dat zij t.z.t. desgewenst naar een vrij Hon garije zouden kunnen terugkeren. Hotel-Café-Restaurant. Het Hotel-Café-Restaurant „Het Wapen van Amsterdam" is, naar wij vernemen, aangekocht door de Scheepswerf De Haan en Oerle mans alhier. Van dit pand zal een z.g. vrijgezellen-tehuis worden ge maakt met een capaciteit van ca. 80 a 100 bedden. De bioscoop en de toneelzalen zullen hierdoor voor Heusden zijn verloren. Hotel „Concordia" zal met ingang van 1 maart a.s. van eigenaar ver anderen. Café „De Gouden Leeuw", dat in bouwvallige toestand verkeert, zal tot de grond worden afgebroken en op die plaats zal een geheel nieuw pand verrijzen, waarmee ook de hoek Nieuwstraat-Wilhelminaplein zal worden volgebouwd. In de Wijksestraat is door de heer C. Verhoeven een modern café ge bouwd, dat binnen korte tijd zal worden geopend. Afscheid. Ds. B. K. W. Dijkstra nam zondag j.l. in een geheel gevuld kerkge bouw afscheid van de gemeente, vanwege zijn vertrek naar Baam- brugge. Deze afscheidsdienst werd o.m. bijgewoond door burgemeester A. v. Delft, wethouder Buijs, pas toor W. Kolsteren, Ds. Jhr. Hoecufft van Velsen uit Meeuwen, alsmede door een deputatie uit Baambrugge. Na afloop van de kerkdienst werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om in de consistorie persoonlijk afscheid te nemen van Ds. en Mevr. Dijkstra. Opdracht. Aan de heer Ad. Smitsalhier, is opgedragen de bouw van 7 tuinders woningen voor de Zaltbommelse Veilingvereniging voor de som van 185.000.—. Jubileum-uitvoering. -TJ Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de toneelvereniging „Kunst Na Arbeid", zal door deze vereniging a.s. zaterdag en zondag, resp. 19 en 20 januari, in het Patro naat aan de Putterstraat alhier een uitvoering worden gegeven. Opge voerd zal worden „Pechvogels", blij spel in drie bedrijven van Wilfred Massey. \M) CVpvioM P. I B Po., o C ■per.hnqqn. GESCHENKEN VOOR MGR. BEKKERS De Noord-Brabantse Christelijke Boeren bond zal de nieuw benoemde coadjutor van de bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. W. M. Bekkers, ter gelegenheid van zijn bis schopswijding de staf aanbieden, de K.A.B. het bisschopskruis voor dagelijks gebruik, de parochie 't Heike 't bisschopskruis voor de kerkelijke plechtigheden en klasgenoten de bisschopsring. DEKEN NABUURS IN TILBURG TREEDT AF. Wegens zijn zeer hoge eeftijd zal Mgr. M. C. Nabuurs, deken van Tilburg, half februari aftreden. De deken is 80 jaar oud. Ongeveer tegelijkertijd met de bisschops wijding van Mgr. W. M. Bekkers verwacht men ook de benoeming van een nieuwe deken te Tilburg. PROV. STATEN-ZITTING. pr De eerste gewone zitting 1957 van de Provinciale Staten van Noord-Brabant zal dinsdag 11 juni worden geopend. voor enkele dagen per week of van Heeswijk, N. Parallelweg29 Waalwijk Voor Centr. Verwarming, Stoom en Warmwater. In Waalwijk en Omgeving. Beleefd aanbevelend. Voorlopig adres Molenstraat 99 SPRANG Deze kunnen vervuld worden door het bezit van een platen speler, pick-up en bandrecorder. Lievelingsmelodieën, concerten, hoorspelen, cabaret en vele an dere prettige dingen kunt U horen wanneer U dit wenst. Alle inlichtingen vrijblijvend. Grotestraat 207, telefoon 2190, Waalwijk NIET TE EVENAREN

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6