Uit dm Langstraat KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraatse Courant Een brief uit de Missie Groot Prinsenbal Opticien v. Maaren 80e JAARGANG No. 5 Drunen ESaheut Vlijmen Capelle Raamsdonk in de OUD-BRABANTZAAL van Hotel Smit Komt Prins Carnaval met zijn RAAD VAN ELF OPGEDRAGEN. Bernel ijk Wel secuurder maar niet duurder LeenopxaneÊ VRIJDAG 18 JANUARI 1957 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO WHEI ZUIDEN Abonnement: 21 cent per week per kwartaal f 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" JAARVERGADERING R.K. MIDDENSTANDSBOND. De Middenstandsvereniging Drunen - Eshout hield in café Elshout dinsdagavond haar algemene jaarvergadering Bij de ope ning maakte de voorzitter de heer C. van Herpt van de gelegenheid gebruik om de leden een gelukkig 1957 toe te wensen, wierp een blik terug in 1956 en wees er op dat de problemen voor de middenstand in 1957 waarschijnlijk groter zullen zijn dan in 1956 en men alleen door eendrachtige samenwerking in een sterke standsorgani satie aan de moeilijkheden het hoofd zal kunnen bieden. In het licht van de bestedingsbeperking met de daaraan verbonden omzetdaling en met de belastingverhoging enerzijds en de prijsstabilisatie anderzijds, zal het de mid denstander in 1957 niet gemakkelijker wor den een redelijke netto winst te behalen. In 1956 zijn de omzetcijfers niet ongunstig geweest, maar ook de bedrijfskosten kregen een opwaartse druk en onderzoekingen heb ben uitgewezen dat het niet mogelijk is de ze kosten te drukken. Hoewel voor de mid denstand, dank zij de steun va nde organi satie in het verleden al wel een en ander werd bereikt. Spreker dacht hierbij aan de laatste jaren en noemde o.a. de vrijstelling van omzetbelasting, de verruiming der cre- dietmogelijkheden en het instellen van het instituut voor middenstandsconsulenten. Mist men in Nederland nu nog ten enen male een brede middenstandspolitiek, om dit te bereiken zal op de eerste plaats een sterke organisatie nodig zijn van midden standers die zich allen terdege bewust zijn van hun verantwoordelijke maatschappelijke taak. De voorzitter wees er dan ook tot slot van zijn openingswoord op dat de mid- -denstandsbond door de instelling van de gewestelijke sociale avondscholen, de Kader- scholen en de Dr. van Beurdenclub de mid denstander wil richten op zijn taak. Waar de Dr. van Beurdenclub voor de leden van de afdeling Drunen het meest geëigend is, wees spreker er nog eens op deze avonden van de Dr. v. Beurdenclub te bezoeken. Na de ingekomen stukken, o.a. een op roep voor de Dr. v. Beurdenclub-retraite en mededelingen omtrent juridische adviezen en bijstand, kwam het jaarverslag ter tafel waaruit o.a. bleek dat de afd. Drunen Elshout 32 leden telt. Het financieel verslag sloot met een klein nadelig saldo. Het bestuur werd deze avond uitgebreid tot 7 leden. Tot bestuursleden werden geko zen de heren N. Merks en G. IJpelaar. Verder stond op de agenda de benoeming van een feestcommissie in verband met een binnenkort te houden feestavond. De me ning werd echter uit de vergadering ge opperd dat de kas dit feest niet dragen kon en voorgesteld werd dit punt van de agenda af te voeren en de aanwezigen een kleine traktatie te geven. Dit voorstel vond bijval en men bleef deze avond nog geruime tijd gezellig bijeen. 25-JARIG BESTAANSFEEST BOERINNENBOND DRUNEN - ELSHOUT. A.s. dinsdag 22 januari viert de Boerin- nenbond Drunen - Elshout zijn 25-jarig be- staansfeest. Deze in onze dorpsgemeen schap zo belangrijke vrouwenorganisatie zal deze dag niet ongemerkt laten voorbij gaan en dit feest met volle luister vieren. De dag begint met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid in de parochiekerk in Dru nen. Deze mis met algemene H. Communie zal worden opgedragen door de Geestelijk Adviseur Deken Rooyackers. Hierna volgt een Brabantse koffietafel, waarna de feestvergadering, waarop Deken Rooyackes de feestrede zal houden. Deze vergadering zal ook worden opge luisterd met zang, dans en declamatie. Tij dens de feestvergadering in de morgen is er ook gelegenheid tot feliciteren voor de diverse organisaties. 's Avonds is er in de parochiekerk te Elshout een plechtig Lof, waarna een ont spanningsavond in het parochiehuis. Op de ze avond zal de hoofdconsulente van de R.K. B.B., mej. v. Hoenselaar, een korte feest rede houden. Door de toneelclub der R.K. J.B. uit Elshout zal deze avond het toneel stuk „De Verschoppeling" worden opge voerd. Vijf personeelsleden van Visser's Wegenbouw- en Aann.bedrijf N.V. onderscheiden. Op 16 januari j.l. werd te Amster dam door de Nederlandse Vereni ging van Wegenbouwers een We genbouwdag gehouden. Hierbij werden tevens een kleine tweehon derd werknemers, die reeds meer dan 25 of 40 jaar in dienst zijn bij de bij deze vereniging aangesloten bedrijven, gehuldigd. Aan hen, die kunnen terugzien op een 25-jarig dienstverband bij dezelfde werk gever, werd de 25-jarige erepenning uitgereikt. Onder hen bevonden zich ook een 5-tal personeelsleden van Visser's Wegenbouw en Aann. bedrijf N.V. te Drunen, te weten de heren: G. v. Weert, Th. Verhoeven, A. A. Knippels, C. H. Klomp en A. v. d. Staak. AGENDA. Zaterdag 19 januari: 7 uur clubavond Postduivenver. De Vre- deduif, zaal café v. d. Geldt. 7.30 uur Rikconcours, zaal café P. Klerks Zondag 20 januari: 7.30 u. Rikconcours, zaal café P. Klerks. 25-Jarig bestaansfeest Boerinnenbond. A.s. dinsdag 22 januari zal de r.k. Boerinnenbond Drunen-Elshout haar 25-jarig bestaansfeest vieren. De dag wordt begonnen met een plechtige H. Mis in de parochiekerk te Drunen. In aansluiting daarop gezamenlijke koffietafel bij Gez. Elshout. Daarna feestvergadering met huldiging van de drie zilveren jubilaressen, n.l. Mevr. M. Ploeg- makers-v. Drunen, Mevr. L. Ver- meer-v. Loon, Mej. J. Vugts, resp. voorzitster, penningmeesteresse en secretaresse. Om 7 uur is het plechtig Lof in de parochiekerk te Elshout, gezon gen door het dameskoortje van de Maria-Congregatie. Daarna zal in het parochiehuis door de toneelclub van de R.K.J.B., afd. Elshout, opge voerd worden „De Verschoppeling", onder regie van de heer C. Kbjn, technisch adviseur van de R.K.J.B. Uitvoering. Zondag 20 januari zal door de Gemengde Zangvereniging „Uit spanning door Inspanning" 'n avond worden gegeven voor haar leden, ereleden en donateurs, in de zaal van het Parochiehuis. Op het programma staan een 3-tal zangnummers, uit te voeren door de vereniging, onder leiding van dhr. C. Lambrechts. Daarna zal door de toneelclub van de gemengde zang vereniging O.B.K. uit Nieuwkuijk het dramatische toneelspel door A. v. d. Lught, getiteld „de Rebel", worden opgevoerd, onder regie van C. v. Buren. In verband met de lengte van het toneelspel zal precies om half acht moeten worden begonnen, zodat U hiermee rekening dient te houden. Cross Country. Door de landelijke rij vereniging De Echo, zal in samenwerking met de rijvereniging Juliana uit Haar steeg a.s. zondag in de Drunense duinen een Cross Country worden gehouden. De beste ruiter zal afge vaardigd worden naar de Kring Cross, die door de Kring Den Bosch zal worden gehouden. OPEN AVOND VAN K.A.J. Maandagavond 14 januari organiseerde de KAJ van Vlijmen zijn eerste Open avond voor de jonge arbeiders uit de parochie, en deze is een groot succes geworden. Voor een goed bezette zaal hielden aalmoezenier Hamers en Jan Looze, beiden uit Den Bosch een inleiding over „Rome of Moskou" en over „Wij jongeren en de wereld om ons heen". Aalmoezenier Hendriks opende de avond met een korte inleiding en de kring leider F. van Wezel besloot de Open Avond met een krachtig woordje en deed een be roep op de jonge arbeiders om toch vooral eensgezind samen te werken om ook de eigen afdeling zo sterk mogelijk te maken. Na afloop gaf een groot aantal jonge ar beiders zich als lid der KAJ op. De avond werd muzikaal omlijst door The Melody Stars uit Den Bosch. UITVOERING KRUISBOOGSPORT WILLEM TELL. Zaterdag 19 en zondag 20 januari geeft het Kruisbooggezelschap Willem Teil, ge vestigd in café Oremans een cabaret-avond. Medewerking verleent het Cabaretgezel schap uit Den Bosch. Dit gezelschap heeft reeds vele successen geoogst en het ziet er naar uit dat de belangstellenden een aan gename avond te wachten staat. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot de heer P. van Peer, slaagde bij het te 's-Bosch gehouden examen voor het praktijkdiploma boekhouden. Ge slaagde genoot zijn opleiding bij de heer C. van Nes, leraar Handelswetenschappen aan de Prot. Chr. H.B.S. te Waalwijk. •'•UBltiUU— COLLECTE. Naar we vernemen heeft de in de Ned. Herv. Kerk gehouden extra-collecte voor noodlijdende kerken en personen ruim f 167 opgebracht. KUNST NA ARBEID. De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" zal dinsdag 22 jan. a.s. des avonds 8 uut in café Cové-van der Haart aan de Nieu- wevaart haar jaarvergadering houden. Naast dé gebruikelijke verslagen komt o.m. aan de orde de verkiezing van een tweetal bestuursleden wegens periodieke aftreding. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk, te houden op vrijdag 18 januari 1957, des namiddags om half 8. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededelingen. 2. Voorstel met ontwerp-besluit tot het treffen van voorzieningen inzake de bezol diging van het gemeente-personeel per 1 januari 1957 in verband met de 6 sala risverhoging en de compensatie voor de pre mie ingevolge de Algemene Ouderdomswet. 3. Verzoek van het Bestuur van de scholen der Ned. Herv. Gemeente van Raamsdonk om beschikbaarstelling van gel den voor het aanschaffen van meubilair, leermiddelen, e.d. ten behoeve van de in richting der in aanbouw zijnde school voor gewoon lager onderwijs, te Raamsdonkdorp met voorstel en ontwerpbesluit om de ge vraagde medewerking te verlenen. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot het in eigendom overdragen aan het Bestuur van de scholen der Ned. Herv. Gémeente van Raamsdonk van de voor de stichting van een school voor uitgebreid lager onder wijs benodigde grond in het Omschoor, te Raamsdonksveer. 5. Aanvrage van het Bestuur der Stich ting tot oprichting en instandhouding van Chr. Kleuterscholen, te Raamsdonksveer, om beschikbaarstelling van gelden voor de stichting van een nieuwe kleuterschool te Raamsdonksveer, met voorstel en ontwerp besluit om a. de gevraagde medewerking te ver lenen; b. niet tot oprichting van een openbare kleuterschool over te gaan. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot vast stelling van een verordening op de heffing van een rioolbelasting in de gemeente Raamsdonk. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een krediet voor de bouw van 30 woningwetwoningen en het aanvragen van steun uit 's Rijks kas ten behoeve van deze woningen. i 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot ver- hoging van het maximumbedrag voor het aangaan van kasgeldleningen en rekening courant-overeenkomsten gedurende 1957 bij door burgemeester en wethouders bij af zonderlijk besluit aan te wijzen personen en instellingen. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot ont eigening van gronden in de Nieuwe Polder ter realisering van het uitbreidingsplan, met behandeling van de ingediende be zwaarschriften van G. J. Knaap en W. A. Zijlmans. 10. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de gemeente-begroting 1957. LOOP DER BEVOLKING. Bevolking 1 januari 1956 m. vr. totaal 7290 6992 14282 vermeerderd door geboorten 180 181 vestiging 260 228 verminderd door overlijden 47 47 vertrek 258 223 7730 7401 305 270 vrouwen 274. Toneeluitvoering. Zondag a.s. wordt het ontspan ningsprogramma van de K.A.J. voortgezet met een toneeluitvoering dcor het Kaatsheuvelse Jeugdto neel, onder regie van de heer Anne- garn, directeur van de Levens school. Deze jonge toneelvereniging zal voor het voetlicht brengen het be kende toneelspel „Het Geheim vatt Hunting's-end", een spannende en geestige thriller van S. J. Staes. Wie nog niet in de gelegenheid is geweest een van deze ontspannings avonden, die de K.A.J. regelmatig biedt, bij te wonen, raden we aan a.s. zondag 20 januari eens een kijkje te gaan nemen in de Gilden bondszaal, om getuige te zijn van het spel van deze jongens in dit spannende, moderne stuk. J aarvergadering Harmonie „Apollo". Zondagmorgen orp 12 uur houdt de harmonie „Apollo" in haar ver enigingslokaal bij de heer W. Smit haar jaarvergadering, die steeds de belangstelling heeft van alle leden. Naast de gewone huishoudelijke agenda met verslagen en bestuurs verkiezingen, is deze vergadering van het grootste belang, daar het bestuur dan de plannen voor het in getreden jaar bekend maakt. ORKEST A.B-C, Aanvang 7.30 uur n.m. Enlrée f 1.25 Groot Prinsenbal. Zoals we kunen lezen in een an nonce, voorkomend in dit nummer, wordt zondagavond in hotel Smit een prinsenbal gehouden, waaruit mogelijk een Prins Carnaval met zijn Raad van Elf voortkomt. Reeds een paar jaren groeit hier de car navalviering, doch tot op heden ont breekt er een leiding, die deze vie ring weet te bundelen tot 'n plaat selijk feest, dat niet gesepareerd is in de verschillende zalen en de daar thuisbehorende verenigingen. J aarvergadering Kon. Muz. Gez. Euphonia. Ook het Kon. Muz. Gez. Euphonia houdt zondag a.s. om 12 uur haar jaarvergadering met een agenda van verslagen en verkiezingen van bestuur, verder mededelingen, mo gelijk van deelname aan concours etc. Op 26 januari a.s. wordt een wisselconcert gegeven met de har monie St. Crispijn uit Waalwijk, waar Euphonia reeds een concert aanbood. Totale vermeerdering 135 mannen en 139 7425 7131 14556 Het bouwen van een woonhuis, annex garage aan de Dr. Nolensstraat te Kaats heuvel, onder architectuur van de heer Hub. Prins, voor rekening van de heer J. Poo- ters, is gegund aan de aannemersfirma Jan de Kort, alhier. Handbalvereniging D.E.S.K. Uitslagen van zondag 13 januari: Dames-afdeling K.S.B.D.E.S.K, 5—0 Heren-afdeling' D.E.S.K.—Dongen afgelast Wedstrijdprogram voor zondag 20 januari: Dames-afdeling Oisterwijk—D.E.S.K. Aanvang en vertrek wordt nog nader op de bekende plaatsen be kend gemaakt. Agenda. Apollo-Theater „Het Meisje van de Rivier" 8 uur n.m., toeg. 18 j. Zondag 6 uur n.m. en 8.30 u. n.m. Apollo-Theater „Het Meisje van de Rivier"; 2.30 uur n.m. Voetbal Desk 1 Gemert 1 in De Efteling; 12 uur v.m. Jaarvergadering har monie Apollo, zaal W. Smit; 7.30 uur n.m. Prinsenbal, Orkest A.B.C. Oud-Brabant-zaal W. Smit; 8 uur n.m. K.A.J. toneeluitvoe ring' „Het Geheim van Hunting's- end" in de Gildenbond. Maandag 8 uur n.m. repetitie har monie St. Jan, zaal Piet v. Dun; 8 uur n.m. repetitie harmonie „Apollo", zaal W. Smit. Zondag 12 uur v.m. Jaarvergade ring Kon. Muz. Gez. Euphonia. Zondag-doktersdienst KaatsheuvelLoon op Zand. De praktijk van dokter Wijten- burg te Kaatsheuvel en van dokter De Vries in Loon op Zand, wordt waargenomen door dokter Raaijma- kers te Kaatsheuvel', Hoofdstr. 68a, tel. 04167 - 2050. Berndij k Pater Walter Damen C.S.Sp., die in 1955 naar de Missie in Afrika vertrok wil de lezers van „De Eeho" op de hoogte hou den van zijn werk en heeft de bedoeling, dat elk jaar in een overzicht uiteen te zet ten. Wij ontvingen zijn brief van 2 januari 1957, waarin hij schrijft Het is weer een jaar geleden, dat ik voor het laatst iets van me heb laten horen. Een hele tijd; maar daar zijn mijn drukke werk zaamheden schuld aan. Ik zal in ieder ge val proberen vol te houden, al de jaren, dat ik in de missie ben, minstens eens per jaar een berichtje te sturen, om te laten zien, dat ik U toch heus niet vergeten ben, al zit ik ver van „de Ketsheuvel" af, en om te zorgen, dat U mij niet vergeet, omdat ik nu de steun van uw gebed niet wil ontbe ren, en later, als ik eenmaal weer op va kantie kom, de steun van uw materiële hulp mag ondervinden, evenals het geval geweest is voor mijn vertrek naar de missie. Het was mijn bedoeling deze brief voor Kerstmis te sturen, zodat ik U vanuit de Missie een Zalig Kerstfeest kon toewensen, maar de laatste weken voor dat de semina- risten op vakantie gingen - met Kerstmis begint hier de grote vakantie, die de jon gens thuis doorbrengen - was het zo druk, dat er niets van gekomen is. In ieder geval kan ik U nog wel de beste wensen voor 1957 doen toekomen, want dat kan de hele maand januari nog, zoals ik meen. Gods beste Zegen dus voor het nieuwe jaar. Ik ben nu een jaar op het klein semi narie van ons diocees geweest en ik moet zeggen: het bevalt mij hier uitstekend. Wij zijn het schooljaar begonnen met 101 leer lingen en hadden er op het einde nog 89 over. Bovendien hebben we voor het nieu we schooljaar 45 nieuwe candidaten op de lijst staan. Of ze allemaal zullen komen, is nog de vraag, dat weet je hier nooit, voor dat ze er zijn; maar in ieder geval belooft de laagste klas toch een grote klas te wor den. Mag ook wel, want in de loop der jaren vallen er altijd veel af. Meer nog dan in Holland het geval is; vanwege stu die, vanwege onbruikbare karakter-eigen- schappen, of vanwege het feit, dat ze er niets meer voor voelen om door te gaan. Het seminarie is helemaal niet centraal gelegen. We zitten hier in Bagamoyo, dat in de Zuid-Oostelijke hoek van ons diocees is gelegen. Een historisch stadjel Hier woonden vroeger de Arabische slavenhan delaars, die hun slaven in het binnenland gingen halen en ze van hieruit verscheep ten naar Zanzibar en verderop. Toentertijd had Bagamoyo nog een grote natuurlijke haven, die nu verzand is, terwijl de stad is vervallen. Alleen de prachtige besneden houten deuren, die je in de stad ziet, ge tuigen nog van de rijkdom van de vroegere bewoners. Volgens onze begrippen verdient Bagamoyo de naam van stad eigenlijk niet meer; een armzalig klein dorpje, dat is de indruk die het op je maakt. Maar het telt toch nog een 15.000 inwoners. Waar die allemaal huizen; het is hier nog heel wat erger dan in Holland, ondanks de grote woningnood die daar heerst Van die 15.000 zijn er maar een paaT honderd katholiek. Bagamoyo is nog om een andere reden historisch. Het is de eerste missie van de Oostkust van Afrika. Dat er ondanks dat niet meer christenen zijn, komt, omdat de gehele bevolking van de kust in vroeger tijd al Mohamedaans was, en die zijn veel moeilijker te bekeren dan de heidenen. Je kunt haast zeggen, dat ze niet te bekeren zijn. Ze staan ook gewoonlijk veel vijandi ger tegenover de missie. Dat hebben we nog dit jaar verscheidene keren moeten ondervinden. In het begin van het jaar is op een nacht het Mariabeeld van onze Lourdesgrot van zijn plaats gehaald en op de grond gesmeten. Een tijdje later vonden ze dat niet genoeg. Ze haalden toen het beeld uit de grot, sleepten het een eind verder het veld in, om het daar van boven tot onder te besmeuren en zo te laten lig gen. Wat daarop volgde was nog veel er ger. Er werd ingebroken in onze kerk. Alle kasten in de sacristie werden overhoop gehaald en _de gewaden door elkaar ge smeten; met ijzeren staven werd het taber nakel opengebroken, de cibories eruit ge haald; de H. Hosties over het altaar en over de grond gesmeten. Er was niets weg gehaald; het schijnt dus alleen een kwestie van haat geweest te zijn. Weer enkele maanden geleden hebben ze onze schuren, waarin cocosnoten, brand stof en timmerhout bewaard wordt in brand gestoken. Wij hebben de koeienstal len nog kunnen redden, maar het was toch weer een schadepost van meer dan 5000 gulden. Van de daders van al die dingen geen spoor. De politiemacht is hier ook niet zo ef ficiënt als in Europa, en we hebben dan ook de hoop al lang opgegeven, dat ze de daders nog zullen vinden. We bouwen maar weer op en gaan in ons seminarie maar weer verder met ons werk: de opleiding van de inlandse geestelijkheid, in de hoop, dat, wanneer er eenmaal voldoende eigen priesters zijn, deze meer kunnen bereiken bij hun eigen volk en mogelijk ook het Mo hammedanisme de nek kunnen breken. Voor ons werk hier graag een gebedje. Wij denken hier ook aan U. Pater Walter Damen, St. Petrus Seminary, Bagamoyo. Statiedag Kaar Hereniging- „De Dreef'. In café-restaurant „De Dreef" vond j.l. zaterdag de teeravond plaats van kaartvereniging „De Dreef", die zijn clubnaam toen zeker met ere droeg, want zij waren inderdaad allen goed op dreef. Nadat om circa 6 uur alle dames aanwezig waren (de he ren waren reeds vroeger present) werd er gebak geserveerd. Om, 7 uur zaten allen aan de koffietafel, die goed verzorgd was door mevr. en mej. Groenendaal. Vervolgens gaf de voorzitter, de heer A. Snoe ren, een uiteenzetting en wenste al len nog een zalig nieuwjaar en een prettige avond. Toen begon de jo lijt. Weer waren er verschillende onder die over een flinke dosis hu mor bleken te beschikken. Als eer ste prominente figuur noemen we de heer Lenard, die als conferencier optrad en op de planken kwam met „de liefdesomgang met zijn Jans van vroeger jaren"; de inhoud was een stimulans voor velen. Ook wekte hij de lachspieren van allen los met zijn spons en borstelwerk, wat veel nattigheid bracht. Dan werd er nog een bezoek gebracht door een imitatie bietenbouwers Nelly en Riek, met als hoofdfiguur Anna die als boer Piet fungeerde. Ook traden op de voorgrond met zang, o.a. Betsy Mook ging smokke len, Nelly v. d. Hout vloog maar mee, maar ook Riet v. Es ging zon der vrees de zee op, terwijl Jan van den Hout mee schommelde. Het was een echt non-stop-program. Het onderling barakken van de dames was weer het aanzien waard; de prijzen werden als volgt ver diend: 1. mevr. v. d. Hout; 2. mevr. Damen; 3. mej. I. Groenendaal; 4. mevr. Groenendaal; 5. mevr. v. d. Zanden; 6. mevr. N. Snoeren; 7. mevr. B. Snoeren; 8. mevrouw M. Snoeren; 9. mevr. Groenendaal. Al deze prijzen werden beschik baar gesteld door mevr. Groenen daal. Vervolgens weer de oude tra ditie; de verloting van een halve liter vochtig nat, geschonken dooi de baas van de zaak Klaas. Toen begon de pret voor 100%; worste brood werd geserveerd en plezier werd er gemaakt. Jammer dat het zo gauw 12 uur was en de voorzit ter genoodzaakt was een sluitings woordje te spreken, waarin hij al len dankte voor de gezellige samen werking, speciaal de heer en mevr, Groenendaal voor hun actieve steun. Zo sloot deze teeravond van de Dreefkaarters, die met genoegen hieraan kunnen terugdanken. K.B.B. „O.V.S." „De Dreef" theoretisch kampioen. Niemand had durven dromen dat de rangschikking in de competitie stand op zo'n aparte wijze in een sportieve en spannende strijd om gekeerd zou worden. Poedelvrees, die de strijd moest aanbinden tegen het sterke Altijd Raak, kwam met een onverwachte 80 overwinning naar huis. Voor iedereen was Poe delvrees 1 de aangewezen kam pioen; daarvoor hadden zij presta ties geleverd. Het tweede viertal van Poedelvrees moest een bezoek brengen bij Ons Genoegen en deel de de punten samen; toch bleef Poedelvrees 2 nog kanshebber. Dat zou dah voor de Poedelvrezers 1 en 2 kunnen, worden, maar de vechten de mannen van „De Dreef" dachten daar anders over toen zij maandag op bezoek waren bij het constante Poedelvrees 2 en wonnen met 80, waarmee zij de leidersplaats ver overde. Van de eerste tot de laatste partij zat er spanning in, met vele zenuwachtige partijen en ademloze sportliefhebbers. Het kanon A. Em mers poedelde zo, dat de gepensio neerde J. v. d. Hout weinig last van hem had. De Juiste Bnil Neem geen risico. 's-Bosch Tiiburg Breda ALLE KORTINGEN Kortingen worden direct afgetrokken Meer strijd was er tussen K. van Boxtel en Dingeman Laros. 't Was een nek-aan-nek race; maar Koos rammelde zo, dat Dingeman, dank zij een goed afgelopen bal, niet ge lijk kon maken. De rustige André Netten had het ook zo gemakkelijk niet tegen An dré in 't Groen; daar hij van begin af aan terrein won, was zijn anticap gauw ingelopen en won op verdien de wijze. Toen kwam de kampioenspartij André GronendaalBertus Lens- velt. Ook hier speelden de zenuwen parten; rnet Bertus vlotte het niet, terwijl André ploeterde, als was er heel het café-restaurant aan ver- bondén. Toch toonde laatstgenoem de zich meester op zijn tegenstan der en ging de vlag voor „De Dreef" theoretisch in top, afgewisseld met bier en telefoongesprekken. Poedelvrees 2, die nog twee wed strijden moet spelen, kan nog gelijk komen als zij alles wint; practisch een uitgesloten kans, maar het kan gebeuren. Voor 19 januari zijn ingelast de wedstrijden Ons GenoegenDreef 2 en Poedelvrees 2—Altijd Raak. Op 26 januari de laatste partij Ons Ge noegenPoedelvrees 2. De prijsuitreiking zal geschieden op 2 februari in het clublokaal waar de kampioen valt. Volgende week is de definitieve uitslag bekend. De stand is als volgt: Dreef 1 14 66 Poedelvrees 1 '14 65 Poedelvrees 2 12 50 Altijd Raak 12 48 Dreef 2 12 38 Ons Genoegen 12 37 Jaarvergadering van het Wit-Gele Kruis. Dinsdagavond hield de parochiële afdeling van het Wit-Gele Kruis al hier haar jaarvergadering in 't pa rochiehuis. Zoals we dat voorheen niet gewoon waren, was de ruime parochiehuiszaal goed bezet, toen om ruim 8 uur de heer Hornman als voorzitter der vereniging de verga dering met gebed opende. Spreker uitte zijn grote voldoening over de opkomst en verwelkomde speciaal pastoor Mommers en de spreker van deze avond, dokter Ausems, die het onderwerp zou behandelen „De waarde van het Wit-Gele Kruis werk". Mevr. v. d. Donk, de secretaresse^ der vereniging, gaf vervolgens een' gedetailleerd verslag over de werk zaamheden van de vereniging op 't gebied der ziekenverpleging en kraamverzorging, waaruit bleek dat in het afgelopen jaar door de kraamverzorgster 83 maal hulp werd verleend bij geboorten in Loon op Zand en 19 maal in St. Joachimmoer. In totaal werden door de kraamverzorgster 97 kraamvrouwen bijgestaan, terwijl 't aantal bezoeken 2218 bedroeg. De zuster-wijkverpleegster ver leende hulp bij 83 zuigelingen en legde in totaal 1260 bezoeken af. Het ledental der vereniging be droeg in het 1ste halfjaar 718 en daalde door overlijden, vertrek enz. in het 2de halfjaar tot 694. Door 't P.,-Ii i

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9