f dag- VROOM DREEiNANM woeus prijzen M GEMEENTERAAD WASPIK "RAICES" een bijzonder Mexicaans filmwerk NIEUWJAARSREDE 63 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JANUARI 1957 3 mm ALLEEN GELDIG WOENSDAG 23 JANUARI 's-HERTOGEN BOSCH TILBURG - HELMOND Uitbreiding elektriciteitsnet M. van Dongen 25 jaar raadslid FILMAVOND KUNSTKRING van de loco-burgemeester van WASPIK Extra zware kwaliteit heer lijk warme uni keperflanel len herenpyama. Geheel gebiesd en met brede elas tieken band. In alle moderne tinten <j «j 48 Zware kwaliteit mousse ankiets, in mooie dessins en in diverse kleuren. Beslist 1ste keus en toch ^28 slechts verkrijgbaar Vensterval, van fijne dubbe le marquisette, met inge werkte z.g. Griekse rand en schuifje, dus practisch klaar, 60 cm. hoog, in écru Hj 98 en wit, per meter Tompouce, met foudraal, tien-baans, met solide para- gonbaleinen. U kunt deze geen dag missen. De prijs maakt het U gemak- C 88 kelijk, slechts SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN Gestreepte pyamaflanel, in de nieuwste heren- en kinderdessins, zware donzige kwaliteit, extra breed, 76 cm., c per meter Aardewerk nesten schalen 6-delig, met diverse 38 frisse décors Kokertje, met 25 naainaal- den en een kokertje met 5 verschillende nummers machinenaalden. Per 2 stuks Gemoltonneerde herenon derbroeken, zeer warm en sterk; maten 6 en 7 Uitzonderlijk goede vruch tenwijn „Decoro", «j 1 O statie per fles Brusselse kermis, heerlijk biscuitje, met lichte cocos- smaak; 36c 250 gram Restantpartij lakens en slopen, van het allerbeste Twents graslinnen. Deslopen zijn voorzien van royale hotelsluiting. Profiteer van deze unieke aanbieding en verdien minstens twee gul den per laken, in de maten 180x240 8.88 £.88 150x 240 O Sloop 60 x 70 2.08 Ga warm gekleed met deze Engelse melton damespan talon, in marine, zwart en anthraciet. <i 50 Maten 36 t/m 50 Practisch lepelrek, van ge lakt beukenhout, m. ahorn deegrol en 5 lepels. Heeft U dagelijks nodig. Com- *588 pleet, 7-delig, slechts Stevige bruine juchtlederen jongensbottines, m. kope ren haken en extra dikke onverslijtbare rubber zolen. Een schoen, die alles ver draagt. 32-35 8.88 688 28-31 7.88 27 Teneinde geen te hoge verwachtingen te wekken wil ik uitdrukkelijk vermelden, dat de capaciteit van dit nieuwe bepaardenhuis ongeveer gelijk zal zijn aan de tegenwoor dige ruimten voor mannen en vrouwen. Het gebouw zal eenvoudig zijn, zonder verdie ping, doch iedereen zal een eigen kamertje met stromend water krijgen. In ieder geval zullen de Zusters het bij uitstek charitatieve werk van verzorging van gebrekkige bejaarden in een veel beter geoutilleerde omgeving kunnen voortzetten. De in het klooster vrijkomende ruimte zal dan bij het ziekenhuis worden getrokken. Nu ik het toch over de Zusters heb kan ik er nog bij vertellen, dat, zodra de oude lagere meisjesschool zal kunnen worden af gebroken, ter plaatse een nieuwe vleugel van het klooster zal verrijzen. Dit kan eerst geschieden als de R.K. meisjes ulo school en de R.K. kleuterschool hun eigen huis vesting hebben gekregen, waarvoor thans de definitieve plannen worden gereed ge maakt. Uit het vorenstaande volgt tevens dat de geruchten omtrent opheffing van de R.K. meisjesuloschool geheel uit de lucht zijn ge grepen en elke grond van waarheid missen. Het aantal leerlingen is hoger dan het ooit is geweest. Mijne Heren, U hebt het wel gehoord ondanks veel sombere berichten van de laatste tijd in pers en radio, is er alle hoop, dat ook in 1957 in onze goede gemeente Raamsdonk een verheugende activiteit blijft bestaan, al zullen natuurlijk alle verlan gens niet kunnen worden vervuld, te meer daar de oplossing van het ene probleem soms meerdere nieuwe te voorschijn roept. Ik reken er stellig op, dat wij allen we derom op eendrachtige wijze zullen samen werken in het belang van onze gemeente, waarbij ik de hoop uitspreek, dat Gods zegen op ons werk moge blijven rusten. I n de hierna volgende vergadering werd allereerst goedgekeurd een voorstel inzake de bezoldiging van het gemeentepersoneel per 1 janua ri 1957 i.v.m. de 6% salarisverho ging en de compensatie voor de premie ingevolge de Algemene Ou derdomswet. Aan het bestuur van de scholen der Ned. Herv. Gemeente van Raamsdonk, zullen gelden beschik baar worden gesteld voor het aan schaffen van meubilair, leermidde len e.d. ten behoeve van de inrich ting der in aanbouw zijnde school voor g.l.o. te Raamsdonk(dorp). Aan 't zelfde bestuur zal een strook grond van 2036 m2 in het Omschoor in eigendom worden overgedragen voor de stichting van een school voor u.l.o. De prijs zal ca. 7. per m2 bedragen. Vervolgens besloot de raad mede werking te verlenen aan het be stuur der Stichting tot oprichting en instandhouding van Christelijke Kleuterscholen te Raamsdonksveer voor de stichting van een nieuwe kleuterschool te Tot deze stichting op korte termijn overgegaan i.v.m. bouwbeper kingen. De raad hechtte zijn goedkeuring aan het voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van een rioolbelasting. De tarieven van deze belasting zullen variëren van 7.50 tot 12.50. Als maatstaf geldt hierbij de belastbare opbrengst van een perceel. De opbrengst van deze belasting wordt geraamd op 15.000.- gulden, op de huidige begroting komt hiervoor nog een bedrag van 8000.voor. De toepassing van deze verordening zal geschieden met ingang van 1 januari 1957. Verder besloot de raad tot be schikbaarstelling van een krediet voor de bouw van 30 woningwet woningen en het aanvragen van steun uit 's Rijkskas ten behoeve van deze woningen. Omdat de huur van deze woningen 11.- tot 12.- per week zal bedragen, zal worden getracht de rijksbijdrage in deze exploitatie te verhogen. Gezien de belangr ke betalingen welke de gemeente nog te doen heeft, besloot de raad 't maximum bedrag voor het aangaan van kas geldleningen en rekening-courant overeenkomsten gedurende 1957 bij door B. en W. afzonderlijk besluit aan te wijzen personen en instel lingen, te verhogen met ƒ450.000.-. Een voorstel tot onteigening van gronden in de Nieuwe Polder ter realisering van 't uitbreidingsplan, werd door de raad goedgekeurd. Ten slotte werd een wijziging van de gemeentebegroting 1957 goedge keurd. taamsdonksveer. al overigens niet kunnen worden de heersende In de rondvraag vroeg de heer Kieboom aandacht voor de slechte toestand van 't Fort. Hij vroeg of het niet mogelijk was langs de hui zen aldaar een smalle strook be strating aan te brengen, zodat de zaak daar berijdbaar is. De voor zitter wees er op dat de dienst Pu blieke Werken momenteel in be stratingswerkzaamheden de handen vol heeft, zodat een en ander niet op korte termijn zal kunnen ge schieden. Hij zegde echter toe deze aangelegenhekltezullenworle^ gen. De heer Berger ten slotte vroeg naar de mogelijkheid van de aanleg van een ijsbaan. De voorzitter ant woordde dat er in het verleden wel pogingen zijn gedaan, die echter geen sukses zijn gebleken. Hij zeg- de echter toe de mogelijkheid hier- toe nogmaals te zullen onderzoeken, want er is inderdaad wel behoefte aan. Hierna werd de vergadering op de gebruikel ke wijze gesloten. Vrijdag 18 januari j.l. kwam de raad van Waspik weer voor 't eerst in het nieuwe jaar in openbare zit ting bijeen. Loco-burgemeester Kuysters hield onmiddellijk na de opening zijn nieuwjaarsrede, waarin hij de ge beurlijkheden van het voorbije jaar overschouwde en tevens een blik wierp in het komende jaar. Daarna werkte men in vlot tempo de agenda af. Vooreerst kwam ter tafel 't ver zoek van de technisch ambtenaar der gemeente, de heer Th. van den Hoven te Schijndel, om aankoop van een perceeltje bouwgrond in 't uitbreidingsplan Waspik-Beneden. Aanvrager is voornemens om met toepassing van de rijkspremierege ling 1953 een woning te bouwen. Daar B. eni W. de particuliere wo ningbouw toejuichen, besloot de raad aan betrokkene het gevraagde perceel van 400 m2, gelegen aan de Julianastraat, te verkopen tegen de prijs van 3.per m2. Wegens periodiek aftreden van 't bestuurslid L. H. Timmers der ge meentelijke instelling voor maat schappelijke zorg, ging men voorts over tot stemming ter voorziening in deze vacature. Op de voordracht van B. en W. stonden: 1. het aftre dende lid L. H. Timmers, 2. de heer W. Smits, Kerkstraat 35. Er werden 11 stemmen uitgebracht, waarvan 8 op de heer Timmers, twee blanco en één ongeldig, waaruit volgde dat 't aftredende lid werd herbenoemd. De heer Timmers dankte de raads leden voor het in hem gestelde ver trouwen en deed de belofte zijn bes te krachten te zullen geven aan de taak, hem in deze toebedeeld. Voorts bracht B. en W. het voor stel ter tafel om in aansluiting op de reeds in uitvoering zijnde aanleg van een ondergronds verkabeld elektrisch net voor de straat- en woningverlichting het benodigde krediet beschikbaar te stellen om dit werk uit te breiden voor wat betreft de Carmelietenstraat en de straten, gelegen in het nieuw be bouwde gedeelte van Waspik-Bo- ven. Met deze uitbreiding door de P.N.E.M. zou een aanvullend kre diet gemoeid zijn ad 33580.On der tegenwerping van de zijde van de heer v. d. Broek, die liever had gezien dat het werk van meet af aan voor geheel Waspik was ge pland en dat dit nu alsnog in die zin zou worden uitgebreid, stemde de raad met het voorstel van B. en W. in. Hierna werd de nieuw opgestelde Algemene Politieverordening ter aanneming voorgedragen. De veror dening werd, zoals deze door de commissie was ontworpen en be studeerd, ongewijzigd vastgesteld. In deze commissie hadden zitting gehad de heren L. Kuysters (voor zitter), L. Timmers, A. v. d. Broek, M. v. Dongen en W. A. de Glas. De ingewikkelde materie inzake de opneming van de benodigde kas gelden voor het jaar 1957 kwam hierna in het geding. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. om in totaal ruim 250.000.in reke ning-courant op te nemen, geaccep teerd. Dit bedrag was daarom zo hoog, aldus de toelichting van de heer Rombouts, omdat hieruit ver scheidene in uitvoering zijnde kapi- taalswerken voorlopig moeten wor den gefinancierd. Hierna bracht de voorzitter nog een tweetal toegevoegde punten in behandeling, zijnde vooreerst de goedkeuring van het plan om in Waspik-Böven een geheel nieuwe kleuterschool te bouwen. Hiertoe was in 1955 op verzoek van het schoolbestuur te Waspik-Boven reeds een principe-besluit genomen. Thans gaf de raad zijn goedkeuring aan het ter tafel gebrachte bouw plan, hetgeen in de loop van 1957 zal worden gerealiseerd. Vervol gens stelde B. en W. nog voor om van de negen woningen die de ge meente voorlopig zijn toebedeeld voor 1957, reeds acht woningen te gen een gezamenlijke prijs van 125.000.zo spoedig mogelijk te realiseren. Deze huizen zullen wor-1 den gebouwd op bouwgrond van de gemeente in het uitbreidingsplan Waspik-Beneden, n.l. in de oostelij ke verlenging van de Wilhelmina- straat. Ook hiermee ging de raad accoord. Zilveren raadslid. Alvorens te sluiten, voegde loco burgemeester Kuysters nog een verrassend punt aan de agenda toe. In deze nieuwjaarsvergadering wil ik gaarne, zo sprak de heer Kuysters, aan mijn taak voldoen om de heer M. v. Dongen te huldigen wegens het feit, dat hij in septem ber j.l. 25 jaar onafgebroken lid-is geweest van de gemeenteraad, welk feit in de voor de gemeente zo droeve maand september niet kon worden gevierd. Loco-burgemeester Kuysters feli citeerde de heer v. Dongen met dit zo uitzonderlijke jubileum. Namens gemeentebestuur en gemeenteraad dankte hij de jubilaris voor het vele en goede werk dat hij deze kwart eeuw als raadslid, waarvan zeven jaar als eerste wethouder/loco-bur gemeester, met ijver en plichtsbe trachting voor de gemeente deed. Ik heb de eer gehad, zo vervolgd de heer Kuysters, om die zeven jaar als wethouder met u te mogen sa menwerken. Steeds hebben we in een aangename en prettige sfeer de belangen van de gemeenschap ge zamenlijk besproken. Voor deze schone en leerzame tijd bied ik u ook gaarne mijn persoonlijke dank, aldus spreker. Als stoffelijk blijk van waardering en erkentelijkheid bood de loco-burgemeester de zilve ren jubilaris een mooi kristallen vaas aan. Ik hoop, zo besloot hij, dat God u moge geven dat gij nog vele jaren in de' beste gezondheid daad werkelijk en niet belangstelling het werk van onze gemeente zult kun nen volgen. De heer v. d. Broek benadrukte de woorden van de vorige spreker en feliciteerde hem mede uit naam van de protestants-christelijke frac tie van de raad. Spreker dankte Hem, die het gegeven had dat ie mand als de heer v. Dongen, met zulk een terzake kundig en van ijver getuigend beleid, de belangen van de Waspikse gemeenschap als raadslid behartigde. Ook hij wenste de jubilaris in het belang van de gemeente nog vele gezonde jaren. Kennelijk overrompeld, dankte 't zilveren raadslid de beide sprekers voor hun schone woorden aan hem gewijd. Ik wist niet dat ik zo'n goeie was, zo zei de heer v. Dongen, Ik heb niet meer gedaan dan het gewone en niet meer willen doen dan mijn plicht, dit is: zo zakelijk mogelijk, zonder aanziens des per- soons, het algemeen en het gemeén- telijk belang behartigen. Spreker zei heel verrast te zijn met het mooie cadeau en beloofde er zo lang mogelijk van te zullen genieten, in herinnering aan de raad, met wie hij zo lang in het belang van Was pik samenwerkte. Donderdag 24 februari a.s. zal voor de Waalwijkse Kring j van Kunst en Wetenschap de I Mexicaanse film „Raices" wor- den vertoond. Omdat 't .jammer J zou zijn als de toeschouwers de ze bijzondere film niet voldoen de zouden begrijpen, lijkt het ons dienstig wat nader over deze film uit te wijden. „Raices" is de verfilming van vier verhalen van de Mexicaanse schrijver Francisco Ro.jas Gon zales, die voor deze verhalen in zijn land werd onderscheiden met de Premio Nacional de Lite- ratura. De vier verhalen laten alle een facet zien uit het leven van de afstammelingen van de eens zo machtige Maya-Indianen. Talrij ke ruïnes getuigen nog van die glorietijd. In dezelfde omgeving leven tegenwoordig de Maya in uiterst armoedige en primitieve omstandigheden. Toch zijn zij nog altijd de „Wortels" (Raices) van de huidige Mexicaanse sa menleving, ook al bezitten de meesten hunner nauwelijks meer dan „het naakte leven"' (de Ne derlandse filmtitel). De vier verhalen hebben korte pakkende titels Las vacas (de koeien) 't men selijke verhaal van een arm echt paar, dat door telkens mislukte oogsten leeft op de rand van de ondergang. De moeder verhuurt zich bij rijkere mensen in de stad het geld dat zij als voor schot krijgt, geeft zij haar man, die met het kind achter blijft, maar ze kunnen nu een koe ko pen. In dit simpele verhaal, indruk wekkend in z'n eenvoud, heeft de regisseur ons direct getroffen. In „Nuestra Senora" zien we de reacties van de Indianen op het ethnologisch onderzoek van een Amerikaanse studente. Eerst begrijpt zij de vreemde bevolking in het geheel niet, maar geleide lijk aan doorgrondt zij de schoon heidszin en het intens menselij ke gevoel van de Maya. Het derde verhaal „El Tuerto" (de Eenogige) is misschien wel het mooiste, omdat het, hoe on geloofwaardig ook, toch zo ge loofwaardig aandoet. Hierin komt vooral tot uiting het een voudige volksgeloof, vermengd met bijgeloof, van de moeder, die hoopt op genezing van haar on gelukkige jongen en hoe haar gebed op bijzondere wijze wordt verhoord. In „La Potranca" (Het veu len) komt weer de blanke in con tact met de Indiaanse cultuur. Wanneer de Europese archeoloog de Indiaan voorstelt hem zijn dochter (het veulen) te verko pen, triomfeert het oude ras en laat zijn waardigheid en kracht voelen. Het exotische element speelt een belangrijke rol. Dit spreekt vooral aan door de poëtische ma nier waarop de onderwerpen zijn benaderd. De levende "werkelijk heid van volk en land werken hiertoe mee. De weergave van niet-Mexicanen, de vreemdelin gen, breekt de sfeer. Verschillende eigenschappen komen om beurten naar voren eenvoudige goedheid, schoon heidszin, trots, naast bijgelovig heid, wreedheid en domme heb zucht. Engenlijk vormen de verhalen één betoog zich bezinnen óp ou de Mexicaanse grootheid. Telkens komt daarbij de wrok boven te gen de mensen die dat vernietig den. Het is een betoog dat de blanken toeroept Wij stammen af van een hoog beschaafd en machtig volk. Maar de vreemde ling ziet de Indianen als 'n min derwaardig soort mensen, die men desnoods als vee kan kopen omdat zij niet op de hoogte zijn van de moderne techniek. Het is de boodschap van een oud ras, maar zullen de blanken het be grijpen Technisch is deze film niet vol maakt, maar de poëzie van in houd en vórm maakt alles weer goed. Het is voor allen goed ons zelf eens te zien door de ogen van geheel andere mensen in onze films zijn de vreemde ras sen steeds „de anderen", in deze Indiaanse film wordt over ons geoordeeld als „de anderen". In deze eerste vergadering van 't jaar 1957 rust op mij als loco-bur gemeester een tweeledige taak en wel om U op de eerste plaats een overzicht te geven van het afgelo pen jaar, betreffende de plannen, de resultaten en de nog uit te voeren plannen, de loop der bevolking enz. en op de tweede plaats de huldiging van een onzer raadsleden, die het, heeft gepresteerd om 25 jaren als gemeenteraadslid werkzaam te zijn geweest. Er is, voorzover mij bekend, geen enkele reden aanwezig om af te wijken van de gewoonte om in de eerste openbare raadsvergadering van elk jaar aan de afhandeling van de agenda te doen voorafgaan een beschouwing van hetgeen het voorbije jaar op bestuurlijk terrein en op maatschappelijk gebied ons heeft gebracht en voorts een blik te werpen in het reeds aangevangen jaar, met een voorzichtige profetie ten aanzien van al datgene, wat het gemeentebestuur met voortvarend heid zou dienen tot stand te bren gen. Helaas blijkt niet zelden, dat de omstandigheden sterker zijn dan dp goede wil, waardoor sommige voor spellingen niet tot vervulling gera ken. Onzerzijds is er echter toch ook weer ^eden tot voldoening om het geen, hoe gering soms lijkend, be reikt is. Loop der bevolking. De administratie wijst uit, dat er in het afgelopen jaar zich 110 per sonen in onze gemeente vestigden en 81 kinderen werden geboren. Derhalve een vermeerdering van 191 personen. Daartegenover ver trokken er 175 personen en zijn 19 ingezetenen overleden. Een, totale vermindering dus van 194 personen en een teruggang aan inwoners van totaal 3 personen. Hoewel het inwonertal derhalve vrijwel stationair is gebleven, is het toch opvallend dat er 65 personen meer vertrokken, dan zich in de ge meente vestigden. Een van de oorzaken daarvan is zeer zeker deze, dat als gevolg van de geringe werkgelegenheid in deze gemeente, werknemers die elders werkten, zich in de loop van het jaar aldaar hebben gevestigd. In 1956 werden 31 huwelijken voltrokken. Aantal levenloos gebo ren kinderen 6. Op 1 januari 1957 bedroeg het inwoner-aantal 3538. Bouw- en Woningtoezicht en Technische Dienst. De thans ruim een jaar werkende geformeerde eigen dienst, werkt niet onbevredigend. De moeilijkhe den, waarmee deze dienst in vele gevallen heeft te kampen, dienen niet te worden onderschat. In verband met haar gebrekkige behuizing, heeft zij thans de be schikking gekregen over een eigen kantoor, pl. gemerkt Raadhuisstraat 15. Bouwactiviteit. In 1956 werden in totaal 30 bouw vergunningen verleend, met een to taal aan geraamde bouwkosten van 274.772.—. Woningbouw. De vooruitzichten, waardoor in de naaste toekomst een behoorlijke huisvesting van de bevolking is ver zekerd, zijn ook thans nog niet erg hoopvol. Dit probleem, waarvoor geheel Nederland zich geplaatst ziet, blijft zich in steeds grotere mate opdrin gen. Mede door het groot aantal slech te woningen in deze gemeente, zal het nog jaren duren alvorens de moeilijkheden uit de weg zijn ge ruimd. Het primair toegewezen bouw- contingent voor het jaar 1957 be draagt 9 woningen. Op 1 januari 1957 stonden er 115 woningzoekenden ingeschreven. In behandeling kwamen in 1956 onderscheidenlijk: a. 11 gemeente woningen; b. 7 particuliere wonin gen (waarvan 5 premie- en 2 her- bouwgevallen; c. 6 aanvragen om woningverbetering- en splitsing met subsidie; d. 3 aanvragen om wo ningverbetering zonder subsidie; e. 17 aanvragen in de bouw en ver bouw van schuren e.d.; f. 2 aanvra gen in de bouw van tuinderskassen. Hiervan kwamen er onderschei denlijk gereed: a. (6); b. (4); c. (3); d. (3); e. (17) en f. (2). Het aantal lopende aanvragen op 1 januari bedroeg: a. 8 gemeentewo- i ningen; b. 8 particuliere woningen; c. 3 aanvragen om woningverbete ring met subsidie en d. 5 aanvra gen in de bouw van schuren e.d. In 1956-werden 4 woningen onbe woonbaar verklaard, terwijl nog 8 onbewoonbaarverklaarde woningen bewoond zijn. 1 Onbewoonbaarverklaarde wo ning is gesloopt. In verband met de slechte toe stand, waarin een groot aantal wo ningen verkeren, zijn, mede ter ver krijging van een extra-bouwvolume, in april 1956 lijsten samengesteld van woningen, die in de naaste toe komst voor onbewoonbaarverkla ring in aanmerking komen: Het resultaat hiervan is geweest: /Y dat 130 woningen direkt onbe woonbaar kunnen worden ver klaard; 67 woningen, hiervoor binnen 5 jaar in aanmerking komen; 87 woningen, binnen 10 jaar in zo danige slechte toestand zullen ver keren, waardoor, zij voor onbewoon baarverklaring in aanmerking ko men. Sport en Recreatie. Op 15 oktober 1956 werd 't nieuw gebouwde moderne gymnastieklo kaal officieel voor de lagere scho len in gebruik gesteld. Hoewel in eerste instantie bestemd voor 't on derwijs, bleek de animo van diverse verenigingen daarvan buiten de schooluren gebruik te mogen ma ken zeer groot. Tegen een geringe huur is thans het lokaal bij diverse particuliere verenigingen in de avonduren in gebruik, waaruit mag worden afgeleid dat terzake in een zeer grote behoefte m.b.t. de licha melijke ontwikkeling van de jeugd wordt voorzien. Als concierge van 't gymnastiek lokaal werd in dienst genomen de heer P. v. Diem. Met betrekking tot het sport- en recreatiecentrum is het wachten nog steeds op het plan tot herzie ning van het uitbreidingsplan, het welk medio februari 1957 kan wor den tegemoetgezien en waarin dit object zal zijn verwerkt. Eerst dan, kan dit object nader worden uitgewerkt. Naar mijn gevoelen blijft de rea lisering daarvan - gezien de geringe recreatie-mogelijkheden in deze ge meente - dringend om oplossing vragen. De behoefte hieraan deed zich in de loop van het jaar wel zeer sterk gevoelen, toen de „R.K.V.V. Was pik" zonder speelveld kwam te ge raken, waardoor de Waspikse jeugd verstoken zou zijn geweest van de zo populaire voetbalsport. Een voorlopige oplossing is hierbij ge vonden, door aan bedoelde vereniging als speelveld in gebruik te geven, een terrein gelegen aan de zuidzijde van het gymna stieklokaal. Brandweer. Gaarne breng ik weer hulde aan de le den van de vrijwillige brandweer, voor hun activiteit en paraatheid.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3