Waalwijkse en Langs Courant WAALWIJK r □üscTpurol belangstelling bij jubileumviering D. V. S.V. Een BRIL van STASSAR is niet te evenaren Uit de Langstraat Handen en Li ppen I JAAR MARK H. Stassar - Waalwijk Drunen MAANDAG 21 JANUARI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO HET ZUIDEN 80e JAARGANG No. 6 Abonnement 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2Q02 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" GESLAAGD. Op het op 19 januari j.l. te Eind hoven gehouden examen voor steno en machineschrijven, slaagden voor steno: mej. Kitty Impermann; en voor typen de dames: Ria de Leijer, Ria van Bijnen en Greta Adriaanse. Zij genoten hun oplei- ding bij de Eerw. Zusters, Eerste j Zeine 7. „VEILIG VERKEER" KOOS DEFINI TIEF BESTUUR. Onder voorzitterschap van Dr. Ir. van Laarhoven hield de afdeling Waalwijk van de Nederlandse Bond voor Veilig Verkeer in de bovenzaal van de Gecroonde Leersse een algemene ledenvergadering, de eerste, die de afdeling hield sinds haar oprichting in de looop van het vorig jaar. De voor zitter verwelkomde alle aanwezigen, waarna de secretaris, de heer Hoog Antink, verslag uitbracht van de werkzaamheden der afde ling sinds haar oprichting. Uit dit verslag bleek o.m. dat de afdeling ruim 200 leden telt. De penningmeester, de heer A. van Gent, bracht de vergadering het financieel verslag uit. De inkomsten beliepen f 370.64 en de uitgaven f 18378; het eerste vereni gingsjaar sloot dus met een batig saldo van f 186.86. De heren Hakkenberg, v. Gaas beek en Kemperman controleerden de kas en de bescheiden en bevonden alles in orde. Aan de orde was daarna de verkiezing van een definitief bestuur. Alle zitting heb bende bestuursleden stelden zich weer voor een bestuursfunctie beschikbaar. Dit zelfde bestuur werd door de vergadering gekozen. De heer van Laarhoven zal de voorzitters hamer blijven hanteren en verder hebben in het bestuur zitting de heren Hoog Antink, P. Pot, A. van Gent, Broeder Overste, Veldman, Van der Veen, Scheerman en Mosselveld. De voorzitter dankte, mede namens de overige bestuursleden, de vergadering voor het vertrouwen in het bestuur gesteld. Nadat de voorzitter de vergadering op de hoogte had gebracht van de inhoud der statuten en van het huishoudelijk reglement konden deze worden aangenomen. De heren Hakkenberg van Gaasbeek, v. d. Elshout en Kemperman werden benoemd als leden van een kascontrölecommissie. Bij de rondvraag informeerde de heer van Gorkum naar de manier, waarop men had gedacht de contributie te innen. Er werden verschillende suggesties ten aanzien van dit onderwerp gedaan, doch tot een afdoende oplossing kwam men nog niet. Het bestuur zal deze zaak zo spoedig mo gelijk regelen. Met betrekking tot dit onderwerp deelde de voorzitter nog mede, dat het in de be doeling van het bestuur ligt, in de loop van de komende maanden een ledenwer vingsactie te organiseren, want het is de mening toegedaan, dat heel wat meer dan ruim 200 mensen de noodzaak en het be lang van Veilig Verkeer inzien. Er zal een film gegeven worden, betrekking hebbende op het werk van de bond en bij de be zoekers van deze film hoopt men een aan tal nieuwe leden te mogen begroeten. De heer Hakkenberg van Gaasbeek zou graag gepropageerd willen zien, dat iedere automobilist een verbandtrommeltje in zijn wagen heeft. Hij achte dit van groot be lang. Alle aanwezigen steunden deze sug gestie. VERGADERING ONDERWIJZERS BOND AFD. WAALWIJK - HEUSDEN. Hedenavond is er weer een ledenverga dering van de K.O.B. Bisdom Den Bosch, afdeling Waalwijk - Heusden, in hotel Ver- wiel te Waalwijk. De aanvang is bepaald op kwart over zeven. De agenda luidt 1Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelingen. 4. Jaarverslag 1956 van de sekretaris. 5. Jaarverslag 1956 van de penning - meesteresse. 6. Verslag van de kascommissie 1956 en benoeming van de kascommissie 1957. 7. Verslag van de Kernvergadering d.d. 14 november 1956 te 's-Hertogenbosch. 8. Indienen van voorstellen voor de Al gemene Vergadering. 9. Verkiezing bestuurslid wegens pe riodiek aftreden van mej. Wagemakers, die zich herkiesbaar stelt. 10. Verkiezing 3 nieuwe bestuursleden. 11. Causerie over de Lijkwade van Tu rijn, met lichtbeelden, verzorgd door de geestelijk adviseur van de afdeling. 12. Rondvraag en sluiting. SIMON CARMIGGELT SPRAK VOOR „DE MOLENWIEKEN" KANTOORPERSONEELS VERENIGING VAN BLOCH STIBBE - HOLLANDIA Vrijdagavond was het stampvol in de achterzaal van hotel Ver wiel, waar de bekende humoristische schrijver en radiospreker Simon Carmiggelt een avond verzorgde voor de Kantoorpersoneelsvereni ging van Bloch Stibbe. „De Molenwieken" mogen er trots op gaan een dergelijke avond aan hun leden te kunnen aanbieden, want een spreker als de heer Car miggelt boeit niet alleen, maar laat zijn publiek hartelijk lachen om zijn fantastische kolder. De voorzitter van de vereniging, de heer Lariby, opende deze avond met een welkomstwoord aan alle aanwezigen, speciaal de heer en mevrouw Stibbe, de heren van de pers en genodigden, maar speciaal de heer en mevrouw Carmiggelt. Met een korte inleiding over de oorsprong van de humor, die hij da gelijks in de kranten aan het pu bliek met zijn verhalen schenkt, be gon hij zijn lezing. Daarin vertelde hij o.m. hoe hij een vriend heeft die dichter is en dit nog al graag liet zien door een overmatige haargroei op het hoofd en in het gezicht. Deze vriend nu stapte op zekere keer op de tram, pakte zijn kaartje en zei nonchalant: „Knippen!" waarop de echte Amsterdamse con ducteur vroeg: „Goed kort zeker?" Zijn analyse van de humor vooral was prachtig en de voorbeelden, die hij daarbij aanhaalde, waren koste lijk. Hij beweerde niet alleen dat de humor een onbegrensd terrein om vatte, maar ook dat de humor te vinden was op straat zowel als in de café's (natuurlijk) en vooral ook op de gewone Amsterdamse trams. Niet omdat hij, zoals hij zei, een geboren Amsterdammer was, maar omdat men van artisten nu een maal verlangt dat ze daar gevestigd zijn. Zo vertelde hij dat hij eens in 't R.A.Ij.-gebouw een tentoonstelling „Onze Voeding" bezocht en daar natuurlijk veel vrouwen zag, waar van er vele op uit waren om eens lekker voor niks te eten, om zo doende de entrée-prijs er uit te ha len. Dat merkte hij eigenlijk pas toen een dame, die voor hem liep, tegen haar vriendin zei: „Nee dit niet, dit is boenwas"! En na enkele aardige fragmenten te hebben voorgelezen uit een van zijn laatste werkjes: „Het Carmig gelt Kwartet", besloot hij het eerste gedeelte met een van de vele stand punten op te noemen, waarop de humor is gebaseerd. Als .men er van uitgaat, aldus de heer Carmiggelt, dat er op de we reld totaal niks valt te lachen, dan moet men uiteindelijk tot de con clusie komen dat er nog zoveel valt te lachen. Na de pauze las hij weer voor uit zijn laatste werkje: „Spijbelen" en uit een vorig boekje: „Fabriekswa ter". Ook hekelt hij wel bepaalde za ken en personen onder zijn schuil naam Karei Bralleput en enorm geestig was zijn beschrijving van 'n Amsterdamse melkboer die aan de deur tegen een klant vertelde over zijn vakantie in Brabant. Zijn prachtige mimiek en zijn verantwoorde gebaren paarde hij aan een uitermate gezellige vertel trant en zijn laatste verhaal van de avond dat hij voorlas uit „Ping- Pong" was een prachtig slot van deze kostelijke avond. Een daverend applaus van de zaal en het dankwoord van de voorzitter onderstreepten nog eens duidelijk op welk een unieke wijze Simon Carmiggelt voor „De Molenwieken" deze avond had verzorgd. ONDERLINGE VEE VERZEKE RING WAALWIJK. Vergadering op donderdag 24 ja nuari a.s. des namiddags om 8 uur ter herberge van de heer J. van Beers. Agenda: Jaarverslag 1956; Ver kiezing van twee bestuursleden en een schatter. N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN. Op donderdag 17 januari j.l. hield de Ned. Christen Vrouwen Bond, af deling Waalwijk en omstreken, haar jaarvergadering in het Willem van Oranje-college. Na opening met het 1 bondslied hield de presidente, me- vrouw Mortier, een toespraak naar aanleiding van een gedeelte uit het Mattheus-evangelie, Christus' ko ningschap is een dienend koning schap. Wat betekent dit voor onze vereniging, zo vroeg de spreekster zich af. Wij moeten niet heersen, maar dienen, dit geldt voor het be stuur alsook voor de afzonderlijke leden. Wanneer we Christus als leidsman erkennen, rust er zegen op het komend jaar. De secretaresse, mevr. van Her- wijnen-Bomhoff, gaf een overzicht van de geschiedenis der afdeling. Op de eerste vergadering, nu een jaar geleden, waren 25 leden aan wezig; thans telt de vereniging 55 leden, een aanmerkelijke vooruit- gang. Het financiële verslag liet een redelijk overschot zien. Na de pauze werden de bestuurs verkiezingen gehouden. Het gehele bestuur werd herkozen; in de vaca ture van een penningmeesteresse werd gekozen Mevr. de Hoop-Ekel- mans, terwijl Mevr. Hogendoorn- v. d. Sluys als zesde bestuurslid werd benoemd. Enige dames verleenden muzika le medewerking aan deze avond, terwijl Mevr. Kolster-v. d. Starre en' Mevr. Krijger-Vlasbom de aanwe zigen van declamatie deden genie ten. 't Was een bijzonder geslaagde avond, die voor het komende jaar veel gezellige avonden belooft. DAMES EN HEREN SENIOREN GYMNASTIEKVERENIGING „ONS HUIS". Op donderdag 17 januari hield „Ons Huis" haar jaarvergadering in clubhuis „Thalia". De goedbezette vergadering werd toegesproken door de voorzitter, de heer S. Blom, die in zijn openings woord alle aanwezigen een geze gend nieuwjaar toewenste en een korte terugblik wierp op het jaar 1956, waarin hij nog eens de activi teiten van de vereniging besprak en aan het slot van zijn openingsrede het vertrouwen uitsprak dat be stuur, leiders en leden alles in het werk zouden stellen ook 1957 tot een vruchtbaar jaar te maken niet alleen voor „Ons Huis", maar ook voor de lichamelijke oefening te verspreiden en te propageren. Nadat verschillende agenda-pun ten werden behandeld, waarbij woorden van dank werden geuit voor de ter tafel gebrachte jaarver slagen van secretaris en penning meester en kascontrole-commissie, werd door de voorzitter de moge lijkheid besproken voor ieder lid een ongevallenverzekering te slui ten, waarbij men voor een luttel be drag verzekerd kan zijn tegen on gevallen, overkomen tijdens wed strijden, demonstraties enz., in ver enigingsverband. Dan werd als streefdatum voor een gezamenlijke oefenavond met „Olympia" uit Tilburg, half maart aangewezen, om te Tilburg in Olympia's gymnastieklokaal een re petitie-avond te houden. Daarna werd een nieuw regle ment voor de vereniging voorgele zen, dat in zijn geheel door de ver gadering werd goedgekeurd en dat na goedkeuring door het K.N.G.V. in boekvorm aan de leden zal wor den uitgereikt. Tenslotte werd nog de nieuwe donateurs-actie ter tafel gebracht, waarbij besloten werd over enkele weken te starten met de donateurs-actie, om straks, wan neer de tijd hiervoor rijp is, weder om iets in Waalwijk te verwezen lijken voor de sportliefhebbers en „Ons Huis" waardig. In de rondvraag werden nog en- kele punten behandeld zoals club vaandel, wedstrijden op 17 mei te Amsterdam, jaarlijkse reis enz., waarna de voorzitter deze eerste vergadering in 1957 kon sluiten met een woord van dank aan alle leden en aan de beide leiders, de heren C. v. d. Zilver en Ch. Treffers in het bijzonder. S.U.S. III-ACTIE. K.R.O.-reportagedienst bezocht Waalwijk. In het kader van de S.U.S. Ill-actie bracht de K.KtO.-reportagedienst zaterdag avond een bezoek aan de winnaar van een S.U.S.-huis in 1956, de heer A. van Don gen alhier. Dit bezoek kreeg een feestelijk tintje door de medewerking van de harmo nie St. Crispijn, die zich goed van haar taak kweet. Er was uiteraard bijzonder veel belangstelling voor dit S.U.S.-bezoek, te meer omdat er ook de opsporing van een S.U.S.-pop aan verbonden zat. Nadat ver slaggeefster Martha Doyle de heer van Dongen had geïnterviewd over zijn geluks- lot in 1956 en over de besteding van die prachtige hoofdprijs, werd er overgescha keld naar Joop Reinboud in het Parklaan tje, waar ergens de S.U.S.-pop verborgen moest zitten. Het gelukskind was uiteinde lijk de 11-jarige Johan Kuiten uit de Pool- sestraat. Hij had niet alleen de pop, maar krijgt voor de volgende loterij-actie „Appèl" 50 gratis-loten. We hopen dat het geluk dan weer op de hand van Johan is. Overigens waren enkele uitgeslapen jon gelieden zo handig om Joop Reinboud te volgen toen hij doende was de S.U.S.-pop te verstoppen. Zij vonden de pop nog voor dat het sein tot het zoeken gegeven was, maar moesten deze weer afstaan „omdat het nog niet begonnen was". Ja, daar zit natuurlijk wat in, maar van de andere kant W. S. C. Zoals vorige week gemeld, heeft W.S.C. zich aangesloten bij de Lan delijke Amateur-Voetbalpool, waar in een groot aantal clubs zijn ver enigd en dientengevolge zeer hoge prijzen worden uitgekeerd. Ieder lid vanaf 18 jaar of donateur kan hieraan meedoen en mag meerdere formulieren invullen. Deze pools worden niet zoals de vorige thuisgestuurd, doch moeten worden afgehaald op onderstaande adressen, waar ze ook - met het ge poolde bedrag - weer moeten wer den ingeleverd. Uiterste termijn van inlevering: Donderdags 18 uur. Onze ondersteunende leden krij gen in de loop dezer week een kaart toegezonden, waarop hun nummer staat vermeld, hetgeen ze ook op hun pool moeten invullen. De gewone leden vermelden hun lidmaatschapnummer. M. Brok, Café „De Korenbeurs" L. Dings, Luybenstraat 82, Sigarenmagazijn Jac. Moonen, Grotestraat, Sigar enmagazij n Jos Moonen, Antoniusstraat, Kapper W. v. d. Lee, Clubtent W.S.S. (Adv.) AANRIJDINGEN. j Zaterdagmiddag stopte een be stelwagen, bestuurd door K. uit Loon op Zand, naast een geparkeerd staande auto in de Kerkstraat. Toen hij direct daarop weer wilde weg rijden, sloeg de motor af. Op het zelfde ogenblik naderde uit noor delijke richting een bus van de B.B.A. Deze remde krachtig af, maar slipte door de gladheid van 't wegdek en botste daarna tegen de bestelauto op. Beide wagens wer den licht beschadigd. Een aanrijding met een won derlijk goede afloop had zaterdag middag omstreeks 12 uur plaats in de Besoyensestraat. Het vijf-jarig zoontje van de familie V., dat met een step op het oostelijk trottoir reed, wilde plotseling van achter 'n geparkeerd staande auto de rijweg oversteken. De uit de richting Til burg naderende auto, bestuurd door K. uit Waalwijk, kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het jongetje werd door de wagen geschept en kwam op de motorkap terecht, doch viel tengevolge van het krachtig remmen van de bestuurder direct weer op de rijweg. Het krabbelde direct overeind, holde naar zijn step en ging er als een haas vandoor. GEVONDEN EN VERLOREN. i Gevonden: diverse handschoenen en wanten; groene portemonnee m. inhoud; zilveren rozenkrans; sleu- teltje van hangslot; Lipssleutel; wit- 1 te wollen shawl; muts; weekkaart I B.B.A.luchtkraantje; zwarte ro- zenikrans; lage zwarte schoen. Verloren: zwarte vulpen; groene portemonnee met inhoud; vulpen; 2 muntbiljetten van 2.50; zieken- fondskaart; sierspeld; straathondje; portefeuille met inhoud; bruine por temonnee met inhoud; halskettink je; bruin-zwart langharig hondje. ONTWIKKELINGSAVOND K.A.B. Woensdag 23 januari a.s. zal de K.A.B. in „De Gecroonde Leersse" hgar 5de Ontwikkelingsavond van dit seizoen houden. Als spreker zal optreden de heer J. Bechtold met als onderwerp „Kerstening van het arbeidsmilieu". BINDINGSAVOND B B. In het kader van de Bescherming Bevolking zal ook dit jaar weer een grote bindingsavond worden gehou den en wel op 24 januari a.s. in de zaal „De Gecroonde Leersse". Aan deze avond zal medewerking wor den verleend door het bekende Ca baretgezelschap van Jan v. Ostade, met een gevarieerd non-stop-pro gramma onder de titel ,,'t Is maar gekheid". Deze bindingsavond zal worden geopend door de burgemeester J. L. P. M. Teijssen. De aanvang is be paald op 7.45 uur. Ongetwijfeld zal deze avond de band die alle B.B.-ers bindt, nog meer versterken. AGENDA. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Woensdag 23 januari 8 uur schaakavond voor de leden en belangstellenden in de bovenzaal van J)e Korenbeurs. l te Waalwijk op donderdag 24 januari a.s. 'J TONEELGROEP „ELSHOUT VOORUIT" IN HET GEMEENSCHAPSHUIS. Wanneer men, na een telepathi sche seance, zich niets meer herin neren kan van hetgeen de afgelo pen twee jaren is voorgevallen en men wordt dan geconfronteerd met diverse personen waarmee men door zakelijke- en liefdesaffaires in nauwe relatie heeft gestaan, doch van wier naam of bestaan men niets meer afweet, dan kunnen zich vanzelfsprekend de gekste situaties voordoen. En die deden zich inderdaad legio voor in het blijspel „Jij weet.jij weetwat ik niet weet", dat de toneelgroep van „Elshout Vooruit" gisterenavond in 't Gemeenschaps huis te Baardwijk voor 't voetlicht bracht. Dit stuk heeft als blijspel onge twijfeld uitstekende kwaliteiten, doch het eist een zeer vlot speltem- po en wij zouden, op deze overigens goed vertolkte comedie, slechts de aanmerking willen maken dat die vlotheid hier en daar wat te wen sen overliet. Toen deze Elshoutse toneelgroep destijds bij een landelijke wedstrijd een ere-prijs met dit stuk wist te behalen, zullen rolvastheid en tem po ongetwijfeld beter zijn geweest. Het aanwezige publiek (bij tijdi- 1 ger aankondiging zou de belang- G isteren vierde de Waalwijkse toneel vereniging D.V.S.V. haar 40-jarig bestaan en zij heeft daarbij van alle zijden een be langstelling ondervonden die uitzonderlijk genoemd mag worden. Deze feestelijke dag begon met een H. Mis in de parochiekerk van St. Jan. Hierna werd in het café van de heer Jac. Passier een uitstekend verzorgde kof fietafel gebruikt. Aan het slot van dit ge zellig ontbijt werden de beide jubilarissen Jac. Didden en P. Keiler, ter gelegenheid van hun 40-jarig lidmaatschap gehuldigd door de voorzitter, de heer H. Sleenhof. Deze noemde de beide jubilarissen de pio niers van D.V.S.V. en hij memoreerde de bijzonder vele en grote verdiensten welke zij zich in het belang van D.V.S.V. hebben verworven. Mede dank zij hun belangrijke activiteiten is D.V.S.V. een tijd van ern stige tegenslagen geheel te boven gekomen en mag de toekomst thans met groot ver trouwen worden tegemoet gezien. Als blijk van waardering bood hij de beide jubilaris sen een kist sigaren aan - de positie van de verenigingskas liet helaas geen groter geschenk toe - en verleende hun tevens het predicaat ere-lid. Hij hoopte dat zij bei den nog vele jaren de groei en bloei van D.V.S.V. zouden mogen meemaken. Een dankwoord richtte de voorzitter ook tot de echtgenoten der jubilarissen voor de mede werking welke zij in de loop der jaren aan D.V.S.V. hebben verleend. Beiden over handigde hij een fraaie kamerplant. Namens de KAB sprak de heer C. van Mosselveld, voorzitter der plaatselijke af deling. Hij wees op 't belangrijke werk dat D.V.S.V. voor de ontspanningsvereniging van de KAB heeft gedaan en hij hoopte dat de vereniging in de huidige geest zou mo gen groeien en boeien, waaraan hij de wens verbond dat de beide jubilarissen ook het gouden feest nog zouden mogen mee vieren. In zijn waarderende woorden be trok hij ook de echtgenoten der jubilaris sen. Ten slotte deelde hij mee dat de KAB binnenkort aan al haar leden een circulaire zal doen toekomen waarin wordt gevraagd om een bijdrage. De opbrengst van deze actie zal ten goede komen aan de toneel- accomodatie van D.V.S.V. De beide jubilarissen dankten voor de waarderende woorden en voor de aardige attentie en hoopten dat de huidige eensge zindheid zou blijven voortduren tot groei en bloei van de vereniging. Vervolgens las de heer Gadella een aan; tal schriftelijke gelukwensen voor van de regisseur, de heer H. van Engelen, die we gens ziekte verhinderd was deze jubileum viering bij te wonen, van de Zeereerw. He ren Pastoors Völker, A. Wassenberg en L. Bijnen en enkele andere belangstellenden. Om 12 uur werd in De Gecroonde Leersse de receptie gehouden, waarvoor van alle zijden een uitzonderlijk grote be langstelling werd getoond. Gelukwensen werden aangeboden door de Hoogeerw. Heer Deken van den Hurk, door de Zeer eerw. Heer Pastoor Verbiesen en door het gemeentebestuur van Waawijk dat verte genwoordigd was door het college van B. en W. In zijn huldigingstoespraak noemde burgemeester Teijssen het een voorrecht dit feest te mogen vieren, omdat de ver eniging zich zo vitaal, zo energiek en zo veelbelovend heeft getoond. Met dankbaar heid memoreerde hij het vele en belang rijke werk dat door D.V.S.V. is verricht. Zij heeft een belangrijke bijdrage geleverd tot de culturele verheffing van haar leden, maar ook meegewerkt aan een weloverwo gen en acceptabele ontspanning voor het grote publiek van Waalwijk. Hij wenste de vereniging van harte geluk met dit jubileum en hoopte dat zij op dezelfde wijze zou mo gen voortgaan en als het mogelijk is in nog groter mate dan tot nu toe is geschied zal mogen bijdragen tot verheffing van het cul turele peil. De voorzitter dankte burgemeester Teijs sen voor zijn waarderende woorden en meende uit de aanwezigheid van het ge meentebestuur te mogen opmaken dat er van die zijde belangstelling bestaat voor de culturele activiteiten van D.V.S.V. Hij dankte het gemeentebestuur voor zijn me dewerking in de vorm van subsidies of an derszins, welke de vereniging heeft mogen ontvangen. Stationsstraat 88, tel. 3037 Kortingen worden direct in mindering gebracht Verder werden gelukwensen aangeboden door het bestuur van de KAB en de onder afdelingen der KAB, door de Eerw. Broe ders, door Waalwijks Belang, door dr. Langemeijer jr., door de Liedertafel, door oud leden, de toneelver. G.E.O., Het Baardwijks Toneel, de Waalwijkse Midden stand en door vele andere belangstellenden. Namens de toneelvereniging O.O.G. sprak de heer Kleijn het bestuur van de jubileren de vereniging toe. Hij wees op de vele goede prestaties van D.V.S.V. en op de goede samenwerking welke er altijd tussen de beide verenigingen heeft bestaan. Tot de beide jubilarissen richtte hij een woord van bijzondere hulde voor het vele werk dat zij in het belang van D.V.S.V. hebben gedaan. Ook regisseur Tini v. d. Heijden prees het werk van D.V.S.V., waarbij hij in het bijzonder nog wees op de voortref felijke prestaties van de jubilaris Jac. Did den in wat hij noemde zijn „jeugdzonde" het spel „Ondergang", dat vele Waalwij- kers zich ongetwijfeld nog zullen herinne ren. Door de fraai geüniformeerde harmonie St. Crispijn werd in de grote zaal van de Gecroonde Leersse een sprankelende sere nade gebracht, die werd gevolgd door een korte toespraak van haar voorzitter, de heer F. Smolders, waarin hij vooral de goede samenwerking tussen de beide verenigingen roemde en een bijzondere felicitatie richtte tot de beide jubilarissen. De voorzitter van D.V.S.V. dankte voor deze muzikale hulde en als blijk van waar dering bood hij de secretaris der harmonie een gift onder couvert aan. De harmonie werd gevolgd door de Ka- jotters-Drumband, die met haar onberispe lijk uitgevoerde marsen de zaal deed schud den op haar grondvesten. De tambour- maitre, de heer Burmanje, sprak een ge lukwens uit. Ook de Drumband mocht met woorden van dank voor deze zeer gewaar deerde huldiging een gift onder couvert ten bate van het uniformenfonds in ontvangst nemen. De zeer druk bezochte en voortreffelijk geregelde receptie werd gesloten met een woord van dank van de heer H. Sleenhof voor de grote belangstelling in welke vorm dan ook (er waren o.m. talrijke bloem stukken). Hij hoopte dat D.V.S.V. in haar uitvoeringen in de toekomst een nog groter belangstelling van het publiek zal mogen ondervinden, een belangstelling waarin hij hoopte dat ook de andere Waalijkse ver enigingen zouden mogen delen. stelling zeker groter zijn geweest) heeft zich niettemin met dit stuk best geamuseerd en men zal deze deze toneelgroep, die over uitste kend spelersmateriaal beschikt,ze ker gaarne nog eens in het Gemeen schapshuis terugzien. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen - door in De Twee Kolommen. Maandag 21 en woensdag 23 jan. Musis Sacrum 8 uur: „Rijpende jeugd", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Ein Herz voll Mu- sik", alle leeftijden. Dinsdag 22 januari Musis Sacrum 8 uur: Ballet-uit voering Marianne Keser. Woensdag 23 januari Zaal F. v. Helvoirt: 7.30 uur repe titie Strijkers Waalwijks Orkest; 9.00 uur repetitie gehele orkest. Donderdag 24 januari Musis Sacrum 8 uur: „Raices", filmavond Kunstkring; Gecroonde Leersse 7.45 uur: B.B.- bindingsavond m.m.v. Jan van Os- tade's Cabaretgezelschap. FEESTAVOND BRANDWEER. Op de jaarlijkse feestavond van de vrijwillige brandweer, welke zaterdagavond in de zaal van café van Delft werd gehou den, namen vijf leden, die alle meer dan 25 jaar lid geweest zijn, afscheid, vanwe ge het bereiken van de leeftijd van 55 jaar, de leeftijdsgrens welke in de brandweer verordening is gesteld. Het waren de heren L. Klijn, J. van Bladel, M. van Drunen, P. Sprongh en G. van Huiten. Burgemeester Snels, ere-voorzitter van de brandweervereniging, dankte bij deze ge legenheid de scheidende leden voor hun opoffering, hun plichtsbetrachting en toe wijding voor de brandweer. Zij waren, al dus spreker, de leden van een oudere garde, die zich voor de brandweer inzette toen nog met mindere middelen de bran den moesten worden bestreden en van re delijke vergoedingen of sociale voorzienin gen maar ternauwernood sprake was. Spr. stelde de scheidende leden ten voorbeeld aan de jongeren en dankte hen voor hun opofferingsgezindheid en nauwgezette plichtsbetrachting. Als aandenken aan hun tijd bij de brandweer kregen allen een aar dig souvenir, terwijl allen het recht kregen nog vijf jaar lang de feestavonden van de brandweervereniging te bezoeken. Namens de scheidende leden dankte de heer L. Klijn. Spreker dankte de Burge meester voor diens hartelijke woorden en het bestuur en de leden voor hun prettige samenwerking. Spreker hoopte dat de goe de geest, welke er altijd bij de brandweer heeft geheerst, zal mogen blijven, heersen. Deze jaarlijkse feestavond werd voor al le aanwezigen weer een zeer prettige bij eenkomst. De humorist van Iersel uit Was pik bracht er al spoedig een goede stem ming in, die naarmate de avond vorderde steeds hoger steeg.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5