UW M KAATSHEUVEL MELTON pantalons D. v. d. HOUT 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JANUARI 1957 6 Dames pantalons f 13.75 Meisjes pant, vanaf f 616 0 Vlijmen Haarsteeg Heusden Sprang Oapeiie ,c Sprang FAVORIET. Waspik j- Ja Üu. Raamsdonksveer Geertrui denkerg DR. VAN BEURDENCLUB. In tegenstelling met eerdere berichten dat de Dr. van Beurdenclub a.s. woensdag avond gehouden zou worden, in de zaal van café van Delft, zal deze gehouden worden in café Steenbergen. Men wil tevens trachten om te komen tot een afzonderlijke Dr. van Beurdenclub voor jongeren. Om dit te bereiken worden de jonge middenstanders, al of niet geor ganiseerd, uitgenodigd de Dr. v. Beurden club a.s. woensdagavond te bezoeken. De leiding van de Dr. van Beurdenclub berust bij Pater Adam en het doel van deze clubs, die zuiver studieclubs zijn, is om de jongere zowel als de oudere mid denstanders meer vertrouwd te maken met de maatschappelijke taak welke zij vooral in deze tijd hebben. Aanvang woensdag avond 8 uur, café Steenbergen. BRAND. Op de werf van de tuinder van Herpt, Kapelstraat alhier ontstond donderdagnacht brand bij de witlofstokerij. Door de hulp van de brandmeer, die spoedig met de le den van de motorploeg ter plaatse was, kon de brand spoedig worden bedwongen. VROUWENGILDE. Voor leden van het R.K. Vrouwengilde en introducees spreekt dinsdagavond in de zaal van café Elshout Mevr. K. Luyckx- Sleyfer, over de taak en de plaats van de vrouw in het openbare leven. Mevr. K. Luyckx-Sleyfer is lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal en de eerste vrou welijke senator. Aanvang 8 uur. BALAVOND. De Bond van Oudstrijders houdt a.s. zondagavond in de zaal van café Elshout zijn jaarlijkse balavond. STATIEDAG VOLHARDING. De Harmonie De Volharding houdt a.s. zaterdag 26 januari haar jaarlijkse statie dag. In de middaguren zal een muzikale wandeling door de gemeente worden gehou den, terwijl 's avonds in de Harmoniezaal een. feestavond zal zijn voor de leden met hunne dames. Op zondag 27 januari volgt dan om 11.30 uur de jaarvergadering. AGENDA. Maandag 21 januari: 8 uur Vormingsavond KAB zaal café van Delft. 8 uur Onderlinge schietwedstrijd Bond Oud strijders zaal café Elshout. Dinsdag 22 januari: 25-jarig bestaansfeest Boerinnenbond. 9 uur H. Mis waarna feestvergadering. 7 uur Lof waarna ontspanningsavond. 7 uur Trainen DVC senioren. 8 uur R.K. Vrouwengilde. Lezing door me vrouw K. Luyckx-Sleyfer. Woensdag 23 januari: 8.30 uur Dr. van Beurdenclub, ook voor jongeren, café Steenbergen. Donderdag 24 Januari: 7 uur Raadsvergadering ten gemeentehuize. 7 uur Trainen D.V.C. junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Elshout Raadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen op donderdag 24 januri a.s. om 7 uur n.m. ten ge meentehuize. Agenda: 1. Vaststelling notulen laatste ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot toekenning van het gemeentelijk aandeel in de ex tra-toeslag bij krotopruiming. 4. Voorstel tot: a. vaststelling van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak; b. tot het op dit plan van toe passing verklaren van de be staande verordening ter be scherming van de belangen van derden. 5. Voorstel tot verkoop van grond in het uitbreidingsplan. 6. Voorstel tot verkoop van het noodslachthuis. 7. Voorstel tot het verlenen van van een bijdrage in de aanleg - kosten waterleiding in de Mo- lensteeg. 8. Voorstel tot verkoop van een woningwetwoning. 9. Voorstel tot verhoging van het crediet in rekening-courant bij de N.B. Bank voor Nederland- sche Gemeenten. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de bouw en inrichting van 30 bungalows. 11. Voorstel tot: a. wijziging van de Bouwver ordening; b. vaststelling van een zgn. Exploitatieverordening. 12. Voorstel tot wijziging van het Ambtenarenreglement. 13. Voorstel tot wijziging van de sa larisverordening. 14. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1957. 15. Bespreking inzake de totstand koming van een Gasdistributie- bedrijf. Bij de behandeling van dit punt zal door Ir. Oosterholt uit Eind hoven een toelichting gegeven worden op het door hem opge maakte rapport. 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet bestemd voor de aanleg van een gasdistributie- bedrijf met bijbehorende wer ken. in ruit en effen: T St. Antoniusstr. 14 Waalwijk UITVOERING KRUISBOOGGEZEL- SCHAP WILLEM TELL. Zaterdag 19 en zondag 20 januari gaf het Kruisbooggezelschap Willem Teil een uitvoering in café B. Oremans. Medewer king verleende het D.B.S. Cabaretgezel schap van de Banjospelers uit 's -Bosch, die voor het voetlicht brachten de revue: „Daar gaat ie weer". Deze revue werd voor de 14e maal oipgevoerd. D.B.S. oogst te ook in yiijmen een groot succes, want alle spelers waren voor hnn taak bekwaam. De muziek en zang waren van hoog ge halte. De aanwezigen waren allen zeer vol daan en Willem Teil kan op een geslaagde uitvoering terug zien. FEESTAVOND REISCLUB. In café den Braai, A. Klerks, werd za terdag 19 januari een feestavond gehou den van de Reisclub aldaar gevestigd. Het werd een geslaagde avond. CARNAVAL. De Raad van Elf en Kasteleins kwamen in vergadering bijeen voor bespreking van de Vlijmense Carnaval. Op verschillende plaatsen komen de groepen weer bijeen, om de ideën, muziek en zang te repeteren. WIELERCLUB DE ZWALUW. Op de bestuursvergadering is besloten te trachten dit jaar weer twee rondes in Vlijmen te houden. Wat de Ronde van Midden-Brabant betreft, zal vermoedelijk de eind-etappe in Vlijmen paats vinden; hierover zal nader overleg worden gepleegd met de bevoegde instanties. KRUISBOOGSPORT. Op de banen van het Kruisbooggezel schap Rozenjacht, gevestigd in café P. Ge vers, alhier, werd door de Kruisboogge zelschappen van Groot Vlijmen een onder ling concours gehouden. Dit was de eerste wedstrijd, met als uitslag Corps A 1 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 174 punten; 2 Rozenjacht Vlijmen 166; 3 Wil lem Teil, Vlijmen 158 p. Corps B 1 Rozenjacht Vlijmen 154 p.; 2 Rozenknopje Vlijmen 149; 3 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 133 p.; 4 Willem Teil Vlijmen 128 p.. Corps C 1 Willem Teil Vlijmen 145 p.; 2 Rozenjacht Vlijmen 131; 3 Rozen knopje Vlijmen 119 p. Hoogste schutters: 1 Sjef v. Beijnen Haar steeg 48 p.; 2 G. v. d. Hout Vlijmen 45 p.; 3 J. van Beijnen Nieuwkuijk 45 p. Koningskruis 1 J. v. Beijnen Nieuw kuijk 45 p.; 2 W. v. Engelen Vlijmen 41 p.; 3 M. van Ravensteijn Haarsteeg 41 p.; 4 B. Herman Vlijmen 36 p. Personeel A 1 G. v. d. Hout 25 p.; 2 W. van Engelen 25 p.; 3 J. van Beijnen 25 p. Personeel B 1 W. v. d. Heuvel 23 p.; 2 H. v. d. Wiel 23 p. 1 G. v. d. Wiel 23 p.; vans 53é8 Personeel C 1 G. v. d. Wiel 23 p.; 2 P. Oremans 22 p. Extra A: J. v. Beijnen 25 p.; B: W. v. d. Heuvel; C: G. v. d. Wiel. VOLLEY-BALCLUB EVER READY. Voor de competitie werden weer twee wedstrijden gespeeld en dat werden weer twee royale overwinningen met 15-5, 15 - 6, 15-6 en 15 - 11. OPRICHTING KAARTCLUB. Op een dezer dagen in café M. Ach ten gehouden vergadering werd een kaart club opgericht onder de naam G.Z.O. Staande de vergadering gaven zich reeds 17 leden op en werd de heer P. Koks tot voorzitter gekozen. Besloten werd de eerste zaterdag van de maand als verplichte kaartavond te hou den, terwijl op de derde zaterdag van de maand vrij gekaart kan worden, waarbij tevens gelegenheid wordt geboden rikken en katten te leren. Zij die zich nóg als lid wensen op te geven kunnen dit doen a.s. zaterdagavond in bovengenoemd café. NIEUWS VAN DE SCHAATSCLUB. De in de eerste helft van de vorige Week plotseling ingetreden vorstperiode veranderde de ondergelopen weilanden in de polder alhier in enkele dagen in een Ijsvlakte. Dit vormde voor de liefhebbers van de schaatssport een welkome gelgenheid de ijzers onder te binden; donderdag en vrij dag j.l. heerste er reeds een grote drukte en vooral de leden van de hardrijdersver eniging „Jaap Eden" trainden reeds hard voor eventuele wedstrijden. Ook de ijsver - eniging was actief en onderhield het ijs zover dat nodig was. De dooi die zaterdag morgen intrad maakte echter spoedig aan alle illusies een einde. ONTWIKKELINGSAVOND. In samenwerking met de K.A.V. en de V. K. A. J. hield de K.A.B. alhier vrijdag avond in café J. Siegers de derde en laat ste ontwikkelingsavond van dit seizoen. Als spreker trad op de voorzitter van de Bos sche Diocesane Bond de heer Piet Vriens, met als onderwerp „Menselijke verhoudin gen in het bedrijf". De belangstelling voor deze laatste ont wikkelingsavond was, zoals gewoonlijk, ge ring en slechts een twintigtal personen wa ren aanwezig toen de voorzitter van de atd. op de gebruikelijke wijze opende en allen welkom heette. Na de spreker te hebben ingeleid gaf hij het woord aan de heer Vriens, die als voorzitter van de K.A.B. in ons gewest, een duidelijke en leerzame uit eenzetting over bovengenoemd onderwerp gaf. Omdat de meeste Haarsteegse werk nemers in de industrie werkzaam zijn, was het jammer dat zo weinigen aanwezig wa ren, het nut van zo n leerzame avond wordt daardoor te weinig uitgedragen, zulks zeker tot nadeel van de betrokken perso nen. Helder, klaar en duidelijk schetste de voorzitter van de bond, in een gloedvol betoog, dat ruim een uur in beslag nam, de verhoudingen tussen de werkgevers en de werknemers. Om zijn gehoor een dui delijk inzicht in de juiste verhoudingen in het bedrijf te kunnen geven, ging spr. te rug tot in de tijd dat de organisaties nog onbekend waren en hoe de verhouding in die tijd tussen werkgever en werknemer was. Hoe vooral door de lange arbeids duur en een karig loon, de arbeiders zeer geprikkeld waren, hetgeen dan vanzelf sprekend vele slechte verhoudingen deed ontstaan. Spreker schetste in het kort het ont staan van de organisatie, die door de werknemers als een steun in de rug werd gevoeld, als gevolg van de zekerheid die werd verkregen door het ontstaan van de ziekte-, ongevallen- en invaliditeitswet, wer den de verhoudingen in de fabrieken en bedrijven steeds beter, het gevolg hiervan is dat de werkgevers en arbeiders niet meer tegenover maar naast elkaar zijn gaan le ven, hetgeen de juiste menselijke verhoudin gen sterk heeft verbeterd. Het kan en moet op vele plaatsen nog beter worden, aldus de voorzitter van de bond; een belangrijke stap in de goede richting noemde hij dan ook de totstand koming van de bedrijfsradenwet en de P. B. O., waarin de werkgevers en werkne mers samen werken, om vooral de pro- duktie op te voeren, maar ook om in de werknemers als zodanig geen voorwerp te zien maar een mens, die door God voor een betere bestemming is geschapen. Met een woord van dank van de voorzitter van de afdeling werd deze leerzame avond ge sloten. LEVENSMIDDELENPAKKET VAN DE GOEDZO-ACTIE TE HEUSDEN BEZORGD. Zoals men weet wordt elke week door de Goedzo-actie, die wordt^ gevoerd ter bestrij ding der kinderverlamming, een levensmid delenpakket uitgeloofd voor die inzender van een idee voor geldinzameling welke door een jury als het origineelste idee van de week wordt bekroond. Deze week was onze stadgenoot de heer S. D. Borghoorn, ambtenaar bij de PTT de gelukkige en mocht het levensmiddelen pakket ontvangen, hetwelk een volkomen Verrassing voor hem was, daar hij er in 't minst niet op had gerekend. Zijn idee wapc om voor elke postzegel van f 1, f 0.75 of f 0.50 welke voor de Goedzo-actie aan zijp loket werd gekocht 5 ct. te betalen aan Goedzo. De heer Borghoorn verkocht die week 44 zegels, zodat zijn bijdrage f 2.20- was. 1 Afd. Sprang-Capelle Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Het diepvriezen, een nieuwe in- maakmethode, die veel tijd en ar beid bespaart en waardoor de voe dingswaarde van de produkten be ter behouden blijft, staat de laatste jaren wel in de belangstelling en steeds meer en meer wordt er ge bruik van gemaakt. In diverse plaatsen in ons land is men er reeds toe overgegaan diepvrieskluizen te bouwen en de resultaten, die er mee bereikt worden, zijn prachtig. De vraag, of het voor een gemeente als Sprang-Capelle met een overwe gend agrarische bevolking, zin zou hebben over te gaan tot het bou wen van diepvrieskluizen, is reeds tal van malen meer speciaal in de kring van de Plattelandsvrouwen afdeling ter sprake geweest en meer dan eens werd dan het idee geopperd, dat wellicht de mogelijk heid zou bestaan zulks in samen werking te doen met de Coöpera tieve Stoomzuivelfabriek „De Toe komst". In aansluiting op deze voor lopige besprekingen werd woensdag 16 januari 1.1. des avonds om half 8 in café Cové-vah der Haart aan de Nieuwevaart door het bestuur van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een vergadering belegd, waarop vanwe ge de Coöperatieve Raad te 's Gra- venhage een lezing werd gehouden over diepvriezen en diepvriesklui zen. Behalve de leden van de Plat telandsvrouwenafdeling met hun echtgenoten, had het bestuur met het oog op mogelijke samenwerking met de Zuivelfabriek De Toekomst ook de aangesloten leden van deze Coöperatie met echtgenoten ter bij woning dezer lezing uitgennodigd. Jammer genoeg was de belangstel ling voor deze vergadering door verschillende omstandigheden, o.m. door samenvallen met de plechtige ingebruikneming van de gerestau reerde Ned. Herv. kerk te Sprang en de Volksonderwijs-propaganda- feestavond, niet zoals men gehoopt en verwacht had. De presidente, mej. P. J. Rijken, heette de dames en heren hartelijk welkom, meer in het bij onder de vertegenwoordigers van de Coöpe ratieve Raad uit Den Haag, mej. Heuting en de heren Harderwijk en Jonker. Na het openingswoord van de presidente kreeg mej. Heuting het woord. Zij behandelde meer in het bijzonder het huishoudelijk ge deelte van het diepvriesprobleem, daarbij wijzende op de belangrijke tijd- en arbeidbesparing voor de huisvrouw bij deze methode van in maken en op de mogelijkheid de voedingswaarde van de produkten beter te behouden en te verhogen. Niet alleen de „slacht", aldus spreekster, maar ook groenten, fruit en zelfs gebak kan men naar de diepvrieskiuis brengen. Aan de hand van enkele strips werd 't ge sproken woord nader toegelicht. De heer Harderwijk behandelde vervol gens de financiële zijde van 't diep- vriesvraagstuk, alsmede middels prachtige lantaarnplaatjes verschil lende typen van diepvriesinrichtin gen. De presidente deelde mee dat het bestuur besloten had met het oog op de minder grote belangstelling deze avond en de belangrijkheid van het doel, waarvoor deze bijeen komst was belegd, nogmaals een vergadering te organiseren, doch dan in de zaal van de heer v. Veen aan 't Bruggetje, en dan opnieuw door sprekers van de Coöperatieve Raad het nuttige en doelmatige van diepvries en diepvrieskluizen te doen belichten. De datum, waarop deze vergadering zal worden gehou den, zal te gelegenertijd worden be kend gemaakt. Gedurende de pau ze was er gelegenheid een demon stratie met een -aardappelschiima- chine mee te maken. In haar slotwoord dankte de pre sidente spreekster en spreker voor de overzichtelijke uiteenzetting van de diepvriesmethode en diepvriesin richting en voor de toezegging, dat de Coop.Raad te allen tijde bereid is aan besprekingen over het diep- vriesvraagstuk medewerking te verlenen. Spr. hoopte dat, wanneer besloten mocht worden tot de bouw van een diepvrieskiuis over te gaan men dan de spontane medewerking van de Sprang-Capelse ingezetenen zou hebben. GEREF. KERK. Bij de gehouden verkiezing wegens perio dieke aftreding werd tot diaken bij de Ge reformeerde Kerk alhier gekozen de heer P. de Hoop te Waalwijk. Tot ouderling werd op voorstel van de kerkeraad benoemd verklaard de heer J. C. Varossieau, tot nu toe diaken. GEREF. MANNENVERENIGING. Vergadering van de Geref. Mannenver- eniging op a.s. vrijdag 25 januari 's avonds 8 uur in de Consistoriekamer. De heer v. d. Sluijs zal als onderwerp inleiden: „Het christelijk leven als een leven der vreugde. UITVOERING „A TEMPO'.' De mandolineclub A Tempo zal zaterdag 26 januari en zaterdag 2 februari a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond haar jaarlijkse uitvoering geven. Naast een programma van muzieknummers zal een klucht in één be drijf, getiteld „Blauw bloed" worden opge voerd, terwijl ook een muziekspel van P. Borsten: „Met A Tempo naar Tirol" zal worden uitgevoerd. We twijfelen er niet aan of A Tempo zal evenals andere jaren de bezoekers weer eni ge prettige uren verschaffen. Aan belang stelling zal het zeker niet ontbreken. VRIJHOEVE-CAPELLE DE MARGRIETRUITERS. De Landelijke Rijvereniging „De Mar- grietruiters" houdt op dinsdag 29 en woensdag 30 januari a.s. een Ruiteravond bij H. van Veen, café 't Bruggetje te Vrij hoeve-Capelle. Door de toneelgroep Waspik zal worden opgevoerd: „Mijn hart is niet hier". De aanvang is bepaald op half 8. Verpakt gesneden melkbrood. In kwaliteit niet te overtreffen. Vraagt onze depothouders. C. PULLENS Waalwijk - Tel. 2465 LEO DE BONDT Kaatsheuvel - Tel. 2293 KATHOLIEKE BEROEPSKEUZE VOORLICHTING. Op vrijdag 25 januari a.s. zal er in de zaal van Hotel H. van Iersel een ouder avond gehouden worden, waarop het pro bleem der beroepskeuze zal worden be sproken. De omlijsting van deze avond zal wor den verzorgd door leerlingen van de R.K. Jongensschool en de R.K. Meisjesschool. Voor deze avond zijn op de eerste plaats de ouders en de jongens en meisjes van de zesde, zevende en achtste klas uitgenodigd, maar ook verdere belangstellenden zijn welkom. Bedoelde kinderen mogen evenwel alleen onder geleide van een of beide ouders komen. De toegang is gratis. Aan vang half acht. Op het programma staan meerdere be langrijke en interessante punten. Wij ver melden o.m. een causerie door de heer H. v. d. Heijden, direkteur der Interdiocesane Stichting, over het onderwerp Problemen rond de Beroepskeuze; de film Vakman Paraat, en een causerie door de heer F. G. P. van Loon, getiteld: De verschillende mo gelijkheden na de Lagere School. Wij mogen ons gelukkig prijzen in onze gemeente een actieve afdeling der Inter diocesane Stichting Katholieke Beroepskeu ze te bezitten. Daarom is het zo jammer van het bestuur der plaatselijke afdeling te moeten vernemen dat er steeds nog zo weinig gebruik wordt gemaakt van de mo gelijkheden om persoonlijke adviezen in te winnen bij het sekretariaat. Ouders, profi teert van de gelegenheid die U hiermee ge boden wordt. Het adres voor uw moeilijk heden op dit gebied (maar niet alleen voor noodgevallen") is: Wilhelminastraat 7 te Waspik. WASPIKSE BILJARTBOND. Uitslagen van de laatste in het kader van de competitie van de Waspikse Biljartbond gespeelde wedstrijden: Vriendenkring II - WK I 8-2 Altijd Kaak II - KOT I 8-2 Fotsers II - Vriendenkring I 4-6 HGL I-Altijd Raak 1 4-6 KOT II-Fotsers 1 6-4 De huidige stand is hiermee geworden: gesp. pt. Altijd Raak II 12 72 HGL I 12 69 KOT II 12 69 Fotsers I 12 67 Altijd Raak I 12 66 WK I 12 56 Vriendenkring I 12 56 Vriendenkring II 12 51 Fotsers II 12 45 KOT I 12 43 Programma voor maandag 21 jan. 1957: HGL L contra Kot II; Vriendenkring I contra Fotsers I; Altijd Raak I contra Vriendenkring II; KOT I contra WK I; Fotsers II contra Altijd Raak II. KON. HARMONIE VOLKSVLIJT VOLKSVERMAAK. Zondag 27 januari a.s. geeft de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak te Waspik in de zaal van Hotel H. v. Iersel een concert, waarvan het programma nog nader zal worden bekend gemaakt. Tijdens de pauze houdt de vereniging haar jaarvergadering waarvan de agenda o.m. de volgende punten vermeldt: Huldi ging jubilerende werkende leden, en Goed keuring jaarverslag 1 juli 1955 - 1956. ONTSPANNINGSAVOND N.V. HOLLANDIA. Voor de tweede maal werd door de per soneelsvereniging van de N.V. Hollandia te Keizersveer deze winter een ontspan ningsavond georganiseerd. Ditmaal was hiervoor aangezocht het bekende cabaret gezelschap van Jan van Ostade, welke een nonstop programma aanboden onder de titel: ,,'t Is maar gekheid". De gehele zaal was dan ook gevuld toen de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Leeggangers, alle aanwezigen har telijk welkom heette en wel in het bijzonder de speciale gasten voor deze avond, o.a. de heer Lubbers, directeur van de N.V. Hol landia bedrijven, de heer Theunisse, direc teur van de ambachtschool te G'berg, de vertegenwoordiger van de Bemetal en de heer v. d. Boogaart, districtbestuurder van de R. K. Metaalbewerkersbond St. Eloy, welke hier tevens de Chr. bond vertegen woordigde. De voorzitter deelde mede, dat er plannen bestaan om deze winter nog maals een avond te houden. Spr. bracht speciaal dank de directie, welke de vereni ging in de gelegenheid heeft gesteld om deze avonden te organiseren, daar zij zelf niet zoveel geld in kas heeft. Het programma werd vlot en geestig af gewerkt. Zonder andere medewerkers af breuk te doen, willen wij speciaal nog ver melden Henk van Rijswijk met zijn accor deon, welke vooral met zijn imitatie van een draaiorgel veel succes oogstte; de be kende radio-chansonniere Henny de Klerk, waarvan het hier enigszins misplaatste stuk The Holy City onder grote stilte werd aan gehoord en Jan van Ostade, welke naast zijn overige nummers veel bijval oogstte met zijn Brabantse creaties van Pietje de schooljongen en Peerke Foeter. Het lang durig applaus, dat de spelers op het eind mochten ontvangen, was alleszins verdiend. Gedurende de pauze werd ieder aanwe zige een kop koffie met gebak aangeboden terwijl na het einde een 2-tal consumpties werden verstrekt. Dat dit soort avonden niet het enige is dat de fabriek voor haar werknemers doet moge blijken uit het feit dat enige tijd ge- DE JEHOVA GETUIGEN. Als een invasie zag ik laatst de Jehova getuigen van de bus komen, zich huis aan huis ver spreidend. Zij stelden zich voor als ko mende voor de Evangelisatie. Door dat woord Evangelisatie proberen zij in een andere ge daante voor de dag te komen en zo de mensen te biologeren en op die manier hun geschriften en boeken kwijt te raken. Tot mijn verbazing merkte ik nadien, dat er toch nog mensen zijn die nog boekjes of geschriften kopen en zich zo met hun zogenaamde leer inlaten. Mij dunkt dat men toch wel weten kan wie de Jehova's getuigen zijn. Zij opereren al ja ren in deze omgeving. Als men boeken of geschriften wil kopen, ga dan naar uw boekhandel en koop daar goede boeken, ieder naar zijn eigen overtuiging. En niet langs de deur dergelijke dwaasheid. Gij steunt daardoor een God niet welgevallige zaak. Hoe aardig en vriendelijk de ver kopers ook voor de dag mogen komen, laat u niet misleiden. De satan komt dikwijls als een en gel des lichts. Ook doet men verstandig zich niet met hen in te laten door ge sprekken aan de deur. Men krijgt niets anders dan een stroom van uit het hoofd geleerde teksten te horen, die naar hun inzicht ge hanteerd worden. Daarom, ge bruik uw tijd voor wat anders. A. E. V. V. CURSUS VOOR BROMFIETSERS. In verschillende plaatsen hier te lande organiseert men een cursus voor bromfietsers. Zou zoiets ook niet mogelijk zijn in onze gemeente Het is van be lang, omdat de minister van ver veer een soort rijbewijs voor bromfietsers overweegt. EEN BROMFIETSER. leden door haar een zeer gunstige spaar regeling is aangevangen. Ook op and^r so ciaal gebied is de N.V. Hollandia een stap je voor, daar eind van deze maand ver kiezingen worden gehouden voor één onder nemingsraad, welke voor alle bedrijven zal gelden. Voor Keizersveer zal hierin een drietal vertegenwoordigers zitting nemen. NIEUWE UNIFORMEN DRUMBAND. Reeds lang werd bij de drumband het ge mis gevoeld aan het jasje bij het tegen woordige uniform, vooral bij slechte weers omstandigheden. Het bestuur van Harmonie Apollo heeft nu het initiatief genomen om de drumband van geheel nieuwe uniformen te voorzien, mede gelet op het feit dat de drumband in 1957 aan een drumbandconcours hoopt deel te nemen, waarbij de uniformen ook een geduchtig woordje meespreken bij het toekennen van de prijzen. Men hoopt dat de band op 30 april 1957 voor het eerst met haar nieuwe uniformen in het openbaar kan optreden. GESLAAGD. Voor het examen „Staatspractijkdiploma Boekhouden" slaagde onze stadgenoot de I heer S. Weterings. LOOP DER BEVOLKING. Bevolking 1 januari 1956 m. vr. totaal 7290 6992 14282 vermeerderd door geboorten 180 181 vestiging 260 228 7730 7401 verminderd door overlijden 47 47 vertrek 258 223 305 270 7423 7131 14556 Totale vermeerdering 135 mannen en 139 vrouwen 274. (Herplaatst wegens misstelling). Jaarvergadering Harmonie Apollo Kaatsheuvel op zondag 20 januari 1957. Om 12 uur was de Kon. Erk. Har monie en Drumband Apollo in Hui ze Smit verzameld om de jaarlijkse ledenvergadering te houden en een terugblik te werpen op het afgelo pen ver enigings jaar. De voorzitter, de heer A. Schal ken, verwelkomde de aanwezigen op deze 71ste jaarvergadering. Ge memoreerd werden de suksessen van Harmonie en Drumband te Ois- terwijk in augustus, waar beide af delingen een eerste prijs behaalden. De voorzitter deed een beroep zich tot het uiterste in te spannen om straks nogmaals een eerste prijs te behalen en daardoor in de Vaandel afdeling te komen. De secretaris, de heer A. Ververs, gaf vervolgens een verslag van de gebeurtenissen over het jaar 1956. De penningmeester, de heer Schel- lekens, liet debet en credit van de verenigingsboekhouding de revue passeren en concludeerde een zeer klein voordelig saldo. Dit gaf de vergadering aanleiding tot enkele bezuinigingen toe te stemmen. De voorlopig ingestelde werk- commissie uit de leden kreeg met algehele instemming van de ver gadering zijn definitief beslag. Zit ting hierin hebben: de heren P. v. Dijk, voorzitter; A. Beerens, secre taris; R. Brent, penningmeester en de heren A. v. Wanrooy en Chr. Donders commissaris. Hun is voor taan opgedragen de kleinere inter ne verenigingswerkzaamheden op te knappen. In hun 2 maanden van voorlopig bestaan gingen zij reeds tot actie over en zamelden een flinke som geld in, zodat de reeds lang begeer de hobo kon worden aangekocht. De aftredende bestuursleden, de heren Jos Schalken en André Ver vers werden met 100% aan stem men herkozen. Als lid werden door de vergade ring aangenomen cfe adspirantleden W. v. Luxemburg voor de harmo nie, en Timmermans, Sins en Wou ters voor de Drumband. De leerlin gen A. v. d. Ven en Fr. Dingemans werden tot adspirantlid verklaard. De voorzitter heette het in de ge meente teruggekeerde oud-lid Cor in 't Groen van harte welkom en overhandigde hem de voor hem aangekochte nieuwe hobo. Als nieuwe bestuursleden werden extra gekozen de heren J. Schelle- kens Jr. en K. Steenbergen Kzn., om zodoende jonge krachten toe te voegen aan de leiding van de ver eniging. De Statiedag werd vastgesteld op zaterdag 26 januari a.s. Aan het solistenconcours van St. Jan zal door de leden zoveel moge lijk worden deelgenomen. Het lid en bestuurslid J. Steen bergen zal op de a.s. Statiedag ge huldigd worden wegens zijn 50-ja- rig lidmaatschap, terwijl de leden P. v. Dijk, Arn. v. d. Heijden, Mart. van Wanrooy, M. Laros en J. van Wezenbeek hun 25-jarig jubileum zullen vieren. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, werd de bijeenkomst door de voorzitter gesloten.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6