BINNEN- EN BUITENLAND! DE MYSTERIEMAN Gemeenteraad WAALWIJK 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JANUARI 1957 3 Buitenland FEUILLET ON van DE ECHO VAN HET ZUIDEN Binnenland Agenda en Pre-adviezen dan het huidige systeem van dagelijks be stuur en hoofdbestuur. Dit was het belangrijkste van de tien punten van het testament, dat verder aan drong op vakbekwaamheid, economie in 't bedrijf en kwaliteit van de produkten; op open spel tussen ouders en grotere kinde ren in het boerengezin, op intens samen spel tussen wetenschap en praktijk, op tij dig inschakelen van jonge boeren in de or ganisatie, op eensgezindheid in de organi satie, eerlijkheid in het werk en christelijk heid in de levensbeschouwing. Mgr. Bekkers wees erop, dat het boeren gezin een grote behoudende kracht heeft maar dat het zal moeten meebuigen met de stromingen die zich voordoen. Daarom is het daar het milieu zoveel aan kracht ver liest, noodzakelijk dat men van ouderlijk gezag komt tot ouderlijke wijsheid en tot opvoeding tot persoonlijkheid. De wijzigin gen die zich voltrekken, moeten hun weer slag vinden in de organisatie, die geen sta tisch geheel mag zijn maar open moet blij ven voor het leven van de boerengezinnen en bedrijven. EEUWFEEST VAN DE ABDIJ VAN BERNE MET CONGRES HERDACHT. Ter herdenking van het feit, dat de abdij, van Berne in 1134 te Berne bij Heusden gesticht, na een lange onderbreking op 2 fe bruari 1857 het geregeld kloosterleven te Heeswijk heeft hervat, is woensdag in de abdij een studiedag gehouden, die gewijd was aan het honderdjarig verblijf der Nor bertijnen te Heeswijk. Op deze studiedag hebben twee historici de geschiedenis van de abdij van Berne gedurende het tijdvak 1857 tot 1930 behandeld. Prof. dr. H. Hey- man, O.Praem. archivaris van de abdij, hield een inleiding over het tijdvak 1857 tot 1880. Dr. P. Hollenberg, geschiedenis le raar aan de Lycea te 's-Hertogenbosch over zag het tijdvak 1880 tot 1930. NIEUWE ADVISEUR VAN DE K.A.B. ALS OPVOLGER VAN MGR. BEKKERS. Wij vernemen, dat mgr. Mutsaerts be noemd heeft tot adviseur van de K. A. B. als opvolgers van mgr. Bekkers, de wel- eerw. heer J. Oomens, aalmoezenier van de Arbeid te Tilburg. De nieuwe adviseur is een broer van de vicaris-generaal. WEST-DUITSLAND BESTELT WAPENS Het Westduitse ministerie van verdedi ging is van plan uitrustingsstukken tot een gezamenlijke waarde van voorlopig 4.5 mil jard mark in het buitenland te laten ver vaardigen. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië zullen de grootste opdrachten krijgen tot een bedrag van 1,2 miljard elk, maar het staat niet vast of de .bestellingen nog in 1957 uitgevoerd en betaald zullen worden. UNO-POLITIEMACHT LANGS DE ISRAËLISCH-EGYPTISCHE GRENS. De secretaris-generaal van de Verenigde Naties liammarsk.jöld heelt vrijdag voorgesteld het po- litieleger van de Verenigde Na ties langs de gehele Israëlisch Egyptische bestandslijn te leg gen, met inbegrip van het gebied langs de golt van Akaba en de strook van Gaza. Dit voorstel is vervat in Hammarskjölds ver slag aan de Algemene Vergade ring over de stand van de terug trekking van de Israëlische troe pen uit Egypte. Volgens het rapport heeft Is raël niet volledig gehoor gegeven aan de verzoeken om terugtrek king van de Algemene Vergade ring. Donderdagnacht liep de termijn voor de volledige terug tocht af, die gesteld was in de Afro-Aziatische resolutie. Deze werd vorige week zaterdag met overweligende meerderheid aan genomen. Het Israëlische plan voor een burgerlijk bestuur over het gebied van Gaza werd door Hammarskjöld van de hand ge wezen. Uitvoering van dit plan zou volgens hem een verandering betekenen in de oude bestands overeenkomst tusSen Israël en Egypte, die formeel nog steeds bestaat. RUSSISCHE SPIONAGE-RING ONTDEKT IN AMERIKA. In een verrassende actie heeft de Amerikaanse veiligheidsdienst de FBI, vrijdag drie spionnen ge arresteerd, die minstens 10 jaar lang militaire geheimen van de Verenigde Staten hebben door gegeven aan de Sovjet-Unie. Het zijn de 53-jarige Jack Soble, zijn vrouw Myra, en de 64-jarige Ja cob Albam. Volgens de FBI zul len nog meer arrestaties volgen. Waarschijnlijk zijn ook leden van de Russische ambassade in Washington bij de spionagezaak betrokken en zullen zij het land moeten verlaten. Alle betrokke nen zouden hebben gewerkt in een „uitstekend georganiseerde" spionage-ring, die onder, recht streekse leiding heeft gestaan van Vassili Zoebilin, de vroegere generaal van de NKVD, de Rus sische geheime politie. Oorspronkelijke detectiveroman door YMOND-COMMISSIE DER K.V.P. De snelle ontwikkeling van het Ymond- gebied, die ook haar consekwenties heeft j voor omliggende streken, zal zich in de ko mende jaren in versterkte mate voortzet ten. De industriële ontplooiing veroorzaakt een grote bevolkingstoename, afkomstig uit andere landsdelen, de maatschappelijke structuur wijzigt zich, op geestelijk en godsdienstig terrein doen zich bijzondere problemen voor, aan de woningbouw wor den zware eisen gesteld, op bestuurlijk ter rein zijn nieuwe vormen in voorbereiding. Gelet op de grote betekenis van dit ont wikkelingsgebied besloot het bestuur der K.V.P. tot de instelling van een Ymond- commissie, die enerzijds tot taak heeft de verschillende vraagstukken te bestuderen, voorzover zij met de politiek in verband staan teneinde de partij en haar vertegen woordigers van advies te kunnen dienen en anderzijds de voorlichting zal bevorderen met name in het Ymond-gebied. Gisteravond werd in Hotel ter Burg te Beverwijk door de voerzitter der K.V.P., Mr. v. Doorn, deze Ymond-commissie ge ïnstalleerd. De partij-secretaris Dr. Albering hield een inleiding over de beweegredenen d' ARGENTY. 27). „Da's waar ook", liet Peters zich ontvallen. „Ik ontving van Schoten een zakboekje met de initialen van J. P. Karper vond het bij de huiszoeking in de nachtclub en Schoten dacht mij er in te kunnen laten lopen. Het is natuurlijk van jou!" „Dank je", zei Jodela geamu seerd, „ik verloor het bij de be vrijding van Margaret, denk ik. Het behoorde bij mijn vermom ming". „Maar hoe ging het intussen na de ontvoering van Margaret?" informeerde Bel. „Wel", antwoordde Peters, „Schoten scheen gevaar te duch ten van mijn kant en probeerde me in het beruchte plantsoentje van kant te maken. Dat was zijn eerste aanslag, zeer waarschijn lijk met zijn politierevolver be- tot instelling der commissie en over de vraagstukken, waarvoor de nieuwe -ommis sie geplaatst zal worden. Als voorzitter der Comni r. e ;al optre- den de heer J. Poncin, voorzitter van de Kring Haarlem der K.V.P, als secretaris j de heer Th. Laan, secretaris van de Kring Den Helder. De commissie kan zich verzekerd weten van adviezen van Mr. Dr. van Haren, di recteur van het bureau voor gemeenterecht en gemeentepolitiek der K.V.P., van de heer Boelen, directeur van de Stichting Op bouw Kennemerland en andere deskundien. BURGEMEESTER EN WETHOUDoR VAN ROZENBURG VERDRONKEN. Donderdagavond omstreeks half elf is van het veer Rozenburg - Brielle een perso nenauto te water geraakt, waarbij de bur gemeester van Rozenburg en een van de wethouders om het leven zijn gekomen. De gemeente-secretaris, die de auto be stuurde, kon worden gered. Burgemeester jhr. L. G. Just de la Pai- sières had met de wethouder S. C. van Helden, een vergadering in Brielle bijge woond. Zij wilden zich met de laatste pont weer naar Rozenburg begeven. Toen men de pont opreed bemerkte de heer Kuiper dat zijn remmen weigerden. Met een klap schoot de auto door de slagboom, die de veerpont afsluit, in het Briese Maas, dat ter plaatse vrij diep is. De bestuurder slaagde er nog in het portier te openen en kon zich uit de auto bevrijden. Door de veerknecht werd hij uit J het water geholpen. Eerst tegen half één slaagde men erin met behulp van het zand- schip „De Morgenster" de auto te lichten, waarin de beide andere inzittenden leven loos werden aangetroffen. HERZIENING PROCES M. VAN DER LUBBE. Op verzoek van de in Amsterdam woon achtige J. M. van der Lubbe, een broer van de in 1933 ter dood veroordeelde Ma- rinus van der Lubbe, zal een Westberlijnse rechtbank binnenkort een aanvang maken met de herziening van het in 1933 gevoer de proces. De Westberlijnse advocaat dr. Arthur Brandt treedt op namens J. M. van der Lubbe. Op 27 februari 1933 brak brand uit in het gebouw van de Duitse Rijksdag te Berlijn, een grote brand, die op diverse plaatsen tegelijk moet zijn gesticht. Alleen Marinus van der Lubbe werd gearresteerd. Hij bekende gehandeld te hebben uit wraak op het internationale kapitalisme. Hij werd geëxecuteerd. De Duitsers hadden toen 'n motief een grote jacht te ontketenen op communisten. Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donder dag 31 januari 1957 om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 20 december 1956. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van woningen. Onbewoonbaarverklaring 4 woningen. Wederom is het noodzakelijk ge bleken maatregelen te treffen tot onbewoonbaarverklaring van een aantal woningen, welke in een zo danige staat verkeren, dat zij onge schikt zijn ter bewoning en niet meer in bewoonbare staat zijn te brengen, te weten: 1) Tweede Zeine 2, eigendom van P. v. Spaandonk, Eerste Zeine 108 alhier, en in huur bij J. L. Treffers, schoenfabrieksarbeider; 2) Veldsteeg 2, eigendom van M. J. i J. v. Beynen, Loeffstraat 23 al- I hier. en in huur bij A. J. van 1 Zon, hakkenzetter op 'n schoen- j fabriek; 3) Veldsteeg 2a, onbewoond, eigen- dom van M. J. J. van Beynen, voornoemd en 4) Veldsteeg 2b, eveneens eigendom van M. J. J. v. Beynen voor- 1 noemd, en in huur bij B. van den Heuvel, zonder beroep. 4. Voorstel inzake waarborging be taling rente en aflossing van hy pothecaire geldleningen voor particuliere woningbouw. 5. Voorstel tot delegatie aan B. en W. van de bevoegdheid tot het treffen van verkeersmaatrege len. Delegatie inzake het nemen van verkeersmaatregelen. De dynamische ontwikkeling van 't wegverkeer ook in deze gemeen te en de als gevolg daarvan opge komen noodzaak deze ontwikkeling door het nemen van de nodige maatregelen op te vangen, hebben B. en W. doen besluiten een com missie in te stellen om te adviseren omtrent de nodig geachte verkeers maatregelen in dze gemeente. Uit het rapport, dat de commissie aan het college heeft uitgebracht, blijkt, dat de veiligheid van 't ver keer in deze gemeente ten aanzien van een groot aantal plaatsen na dere maatregelen noodzakelijk maakt. Volgens artikel 5 van het Wegen verkeersreglement worden maat regelen betreffende wegen, die niet in het beheer zijn van het rijk of provincie en binnen de bebouwde kom zijn gelegen, genomen bij of krachtens besluit van de gemeente raad. Uit de woorden „of krachtens besluit van de gemeenteraad" volgt, dat de raad ook een andere instan tie kan machtigen de nodige maat regelen te nemen. Uitoefening door de raad van de hem toegekende re gelingsbevoegdheid is evenwel niet zonder bezwaren. Het steeds inten siever wordende verkeer vergt niet alleen maatregelen, die naderhand als gevolg van veranderde omstan digheden weer moeten worden ge wijzigd, terwijl dikwijls het treffen van voorlopige voorzieningen nood zakelijk is. Wil in de toekomst een afdoende regeling gewaarborgd zijn, dan zal de ontwikkeling van 't ver keer op de voet moeten worden ge volgd; een snelle besluitvorming is dan natuurlijk gewenst, zo niet noodzakelijk. Dat de raad hiervoor niet bepaald de aangewezen instan tie is, zal wel duidelijk zijn. B. en W. stellen daarom voor de bevoegdheid tot het nemen van maatregelen, als bedoeld in art. 4 van het wegenverkeersreglement, aan het college van B. en W. te de legeren. 6. Voorstel tot toekenning van een eenmalige subsidie aan het so ciaal-caritatief centrum voor de St. Antoniusparochie, als tege moetkoming in de kosten van eerste inrichting. Toekenning' eenmalige bijdrage aan Caritatief Centrum St. Antoniusparochie. In de vergadering van 25 oktober 1956 besloot de raad op voorstel van B. en W. een subsidieregeling voor het plaatselijk algemeen uitvoerend maatschappelijk werk vast te stel len, welke regeling voor zover mo gelijk aan de bestaande rijksricht lijnen werd geconformeerd. Zoals bekend zal zijn, zijn thans 2 caritatieve centra in deze gemeen te werkzaam en wel het „Interpa rochieel Sociaal Caritatief Cen trum" en de „Stichting Parochieel Caritatief Centrum St. Antonius parochie". Laatstgenoemde stichting vraagt nu een extra-subsidie in de kosten van eerste inrichting van haar bu reau. Het is voor dit centrum noodza kelijk dat het over een eigen bu reau beschikt, enerzijds om de bin ding met de parochie te accentu eren, andezrijds omdat de maat schappelijk werkster in de parochie over een ruimte moet beschikken, waar zij voor de parochianen is te bereiken en waar zij rustig met de mensen kan praten. Genoemde Stichting wordt echter m de aanvang voor de moeilijkheid gesteld, dat zij extra uitgaven moet doen voor de inrichting van bureau- ruimte. Deze belasten in het eerste jaar de exploitatie dusdanig, dat nog gedurende vele jaren het ex- ploitatie-saldo daardoor ongunstig wordt beïnvloed. Blijkens de ter in zage liggende begroting bedragen de kosten van eerste inrichting 2400.Bij afschrijving geduren de 10 jaar belast deze post de ex ploitatie jaarlijks met 240. Daar het subsidie in de apparaats kosten ingevolge vorenbedoelde gem. regeling per jaar beperkt is tot 70% resp. 75% van maximaal 400.— of 280.— resp. 300.—, zou dit subsidie dus alleen kunnen dienen om de kosten van afschrij ving te dekken. B> en W. achten het alleszins bil lijk en verantwoord om bij wijze van startsubsidie een eenmalige bij drage aan voornoemde Stichting toe te kennen. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor daartoe een bedrag van 75% van 2400.— of 1800.beschikbaar te stellen en wel op de dienst 1956, ten laste van welk jaar de uitgaven voor de Stichting komen. 7. Voorstel tot aankoop van een ziekenauto. Anakoop en exploitatie ziekenauto. Reeds enige tijd hebben B. en W. zich bezig gehouden met 't vraag stuk van het ziekenvervoer in deze gemeente. Laatstelijk geschiedde dit door een particuliere ondernemer en wel geheel voor eigen rekening. Het is gebleken dat deze dienst bij lange na niet rendabel te maken is, nog temeer niet, omdat de zieken- dreven. Toen de twee oplichters te lastig werden en volgens hun zwendëlnatuur meer dan hun aandeel in de buit eisten, stak Schoten Tolman neer met de be doeling Wallach voor moord op te pakken. Deze toeleg mislukte, want alle sporen werden door onze vriend Hudson verwijderd. Je kunt begrijpen, dat Schoten gek opkeek, toen er zelfs geen lijk meer te vinden was". „En zo lang het lijk in de brandkast zat, had ik de tijd uit te vorsen, wie Tolman's moor denaar was", grinnikte Hudson. „U heeft mijn nasporingen maar mooi verknoeid", foeterde Bel, „ik was zo goed op dreef, maar tegen een Jan Pijper, die nergens iets mee te maken heeft en een verdachte journalist, die onschuldig blijkt, kan ik ook niets beginnen." „Goed op dreef", lachte Jode la, „die bedelaar, wie u opdroeg de vingerafdrukken van Wallach en Tolman te leveren, was een agent van mijn afdeling." Het gezicht van de kleine bri gadier verkleurde van licht rood tot donker paars. „We weten", vervolgde Peters weer, „dat Jodela in de gedaante van Jan Pijper Margaret uit de nachtclub bevrijdde, nadat ik hem bericht had waar zij verbor gen werd gehouden." „Hoe wist u dat?" vroeg Kar per. „Ik zag Willy een huis in de Blij steenstraat binnengaan en ik wachtte tot hij er weer uit kwam. Toen belde ik zelf aan. In dat huis woonde De Bas en deze De Bas beschouwde me domweg als een nieuw lid voor zijn nacht club. De man verpraatte zich di rect, toen ik over Margaret be gon." „U volgde Willy Jones?" vroeg Karper verbaasd. „O ja, ik observeer alle perso nen alvorens toe te slaan. Zo ont dekte ik ook de samenhang tus sen de oplichters, Willy Jones en de heren van de nachtclub. Dat moest de bende zijn. Jodela liet dus de nachtclub onder schot houden, terwijl hij binnendrong. De Bas en Pollins werden ver volgens in een auto van de ge heime politie gevankelijk weg gevoerd." „Arme brigadier Bel", merkte Jodela op, „we hebben u daarbij lelijk te pakken gehad „De aanslag op Jan Pijper moest gepleegd zijn door iemand die de mysterieman tot iedere prijs uit de weg wilde ruimen", I sprak Peters met een blik op de inspecteur. „De op het stalen vest afgeketste kogel was afkomstig uit een politierevolver; voeg daarbij Schotens woede over de ontsnapping van onze Jan en we zien in de commissaris de da der." „En nu de moord op meneer Jones vroeg Hudson schrij vende. „Arme Margaret", zei Peters. „Je dacht, dat jij te veel aan je vader verteld had over de ont voering. Je dacht, dat Willy aan de bende verteld had, dat zijn vader wist wie jou ontvoerde. Wees gerust, niet daarom moest je vader sterven. SchQten aasde op de erfenis, welke jullie ten deel zou vallen, indien je vader kwam te overlijden. En Schoten kon gerust een moord plegen, want hij zou het onderzoek op een dood spoor leiden en hij zou de notaris wel verlof geven de bepalingen van het testament nauwkeurig na te komen. Willy stond toch geheel onder zijn in vloed en het gehele vermogen van je vader zou door deze sluwe commissaris zijn ingepikt. (Slot volgt) fondsen aan hun leden voor 't ver voer met de ziekenauto van deze ondernemer slechts een beperkt be drag vergoeden, zulks omdat deze niet ten volle voldoet aan de eisen, zoals die blijkbaar door hen plegen te worden gesteld. Het gevolg is ge weest, dat de bedoelde ondernemer de wagen heeft verkocht. De moeilijkheden, welke daardoor ontstaan, zijn niet te onderschatten. Voor de ernstige gevallen, waarbij geen gebruik kan worden gemaakt van een gewone taxi, zal een be roep moeten worden gedaan op bo venstaande ziekenvervoerdiensten in 's-Hertogenbosch of Tilburg. Be halve het risico, dat hun ziekenwa gens voor diensten in de eigen ge meente bezet kunnen zijn, is er het bezwaar aan verbonden, dat de kos ten noodzakelijk zéér hoog moeten zijn door de af te leggen afstanden en het tijdver let. B. en W. hebben daarom ernstig overwogen een oplossing in eigen gemeente mogelijk te maken. B. en W. zijn na rijp beraad, daar bij voortdurend geadviseerd door 't Hoofd van de Gem. Gezondheids dienst, die op zijn beurt weder sa menwerkte met de directeur van 't St. Nicolaas-ziekenhuis en tevens contact hield met de huisartsen, tot de conclusie gekomen dat oprich ting van een ziekenvervoerdienst voor Waalwijk verantwoord en noodzakelijk moet worden geacht Het inwonertal van onze gemeen te groeit niet alleen sterk, doch wat daarbij ook niet uit het oog mag worden verloren is de laatstelijk tot stand gekomen aanmerkelijke uit breiding van het aantal bedden in het plaatselijk ziekenhuis. Een plaatselijke vervoerdienst krijgt daardoor ook meer patiënten te ver voeren van en naar naburige ge meenten. Dat de bouw van een ge heel nieuw en nog meer uitgebreid ziekenhuis in het voornemen ligt, mag zeker ook naar voren worden gebracht, nu de gemeente op dit moment voor het feit wordt gesteld een oplossing te zoeken voor het vraagstuk van het ziekenvervoer. B. en W. zijn tot de conclusie ge komen, dat inderdaad een goed functionerende en aan redelijke ei sen voldoende ziekenvervoerdienst gevestigd behoort te zijn in onze gemeente met zijn zich gestadig uitbreidend ziekenhuisaccomodatie. Alvorens de gedachten te laten gaan naar een gemeentelijke dienst, hebben B. en W. andere mogelijk heden overwogen. Zo hebben zij op de eerste plaats bezien of 't doen lijk zou zijn de plaatselijke parti culiere dienst in het leven te hou den. Om verschillende reden moest hiervan worden afgezien. Verder is nog overwogen: a. aankoop van de auto en exploi tatie door een particulier garage bedrijf van een ambulancewagen met subsidie van de gemeente en voorwaarden inzake beman ning, tarifering, enz.; b. aankoop door de gemeente en exploitatie door een particulier bedrijf, zo nodig met subsidie van de gemeente. Ook hiermee kon echter geen be vredigende oplossing worden be reikt. De enige overblijvende mogelijk heid is daarom naar de mening van B. en W. oprichting van een ge meentelijke dienst. B. en W. menen daarin door lof waardige samenwerking met het bestuur en de directie van het zie kenhuis en met inschakeling van de gemeentelijke diensten, op redelijke wijze te zijn geslaagd. De regeling komt in hoofdzaak neer op het volgende: 1. de gemeente schaft een moderne ambulanceauto aan met de ge wenste outillage, waarvan de to tale kosten, blijkens genomen in formaties, zijn te stellen op 23.000.—; 2. 't St. Nicolaas-ziekenhuis neemt de bemanning van de wagen met een verpleger of verpleegster op zich en neemt voorts voor zijn rekening de kosten van ontsmet ting van de auto; 3. de gemeente zorgt voor de be manning met een chauffeur; 4. alle verdere maatregelen worden door de gemeente genomen. B. en W. geven hierbij nog de volgende toelichtingen: Ad. 3. In overleg met de direc ted can gemeentewerken, is het gelukt een schema op te stellen voor de diensten op de ambulance wagen en daarbij in totaal in te schakelen 6 chauffeurs. Ten laste van de vervoerdienst komen dan alleen de diensturen, daaraan be steed (gemiddeld te stellen op 2 uur per dag). Het ligt in de bedoe ling deze personen - voor zover ze dat niet reeds voor andere doel einden hebben gedaan - een cursus E.H.B.O. te laten volgen. Hun wo ningen zullen bovendien op het te lefoonnet moeten worden aangeslo ten. Voor de aanmelding van spoed gevallen zal een centrale post wor den aangewezen. Ad 4. Het onderhoud (behalve de ontsmetting; zie 2) zal geschie den door de dienst van gemeente werken, die in het algemeen de technische verzorging zal krijgen. Overigens stellen B. en W.zich zich voor de dienst te stellen onder het toezicht en de leiding van het Hoofd van de Gemeentelijke Ge zondheidsdienst. Indien de raad zich met déze voorstellen kan verenigen, stellen B. en W. voor een krediet ad 23.000.op de kapitaaldienst be schikbaar te stellen en tevens de nodige bedragen voor aansluiting van de woningen der 6 chauffeurs aan het telefoonnet. T.z.t. zal dan een voorstel tot vaststelling van een tarieven-veror dening in de vorm van een belas ting-verordening worden gedaan. Ofschoon uit de exploitatie blijkt dat de dienst een nadelig saldo van 5.610.zal opleveren, bevelen B. en W., gezien het algemeen be lang dat op het spel staat, toch de aanneming van de voorstellen aan. 8. Voorstel tot vaststelling van een plan van uitbreiding in hoofd zaak. 9. Voorstel tot het verlenen der gevraagde medewerking inge volge artikel 72 der lager-onder- wijswet 1920 voor aanschaffing van materiaal voor gymnastiek onderwijs ten behoeve van de r.k. meisjesschool aan de Sint Crispijnstraat. Medewerking ex art. 72 L.O.-wet 1920. Het bestuur van de St. Antonius- school, St. Crispijnstraat 83 alhier, wendt zich bij schrijven van 14 no vember 1956 tot de raad met het verzoek, om, overeenkomstig de be palingen van art. 72 dar Lager-On- der wijs wet 1920, medewerking te willen verlenen voor de aankoop van werkmateriaal voor hat gym nastiekonderwijs ten behoeve van de St. Aloysiusschool, de St. Anto- niusschool en de St. Michaël-schooJ alhier. B. en W. zijn van mening, dat aankoop van de omschreven mate rialen noodzakelijk moet worden geacht, in verband waarmede zij voorstellen de gevraagde medewer king te verlenen. .10. Voorstel tot aankoop van grond- stroken aan de Meerdijk. 11. Voorstel tot aankoop van grond bij het zwembad. 12. Voorstel tot aankoop van grond in de Binnenpolder van Baard wijk. 13. Voorstel tot aankoop van grond aan de Eerste Zeine. 14. Voorstel tot aankoop van grond in de Buitenpolders. 15. Voorstel tot aankoop van een strook grond ten oosten van het Raadhuisplein. 16. Voorstel tot aankoop van grond ten westen van de Baardwijkse- straat. 17. Voorstel tot verkoop van een loouwterrein te Besoyen, 18. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een industrieterrein aan de Zomerdijkweg. 19. Voorstel tot vestiging van' een erfdienstbaarheid op gemeente grond. 20. Voorstel inzake delegatie van bevoegdheid tot het verhuren van woningen. 21. Voorstel tot vaststelling van nieuwe huurreglementen voor gemeentepanden. 22. Voorstel tot onderhandse ver pachting van gemeentegronden onder Loon op Zand. 23. Voorstel inzake vaststelling van de grondprijs voor de industrie terreinen aan de Eerste Zeine en de Elzenweg. 24. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het vol tooien van deMoleristraat. Aanlegverbindiiig Molenstraat/Besoyiensestraat. In de vergadering van 28 juli '55 is door de raad tot aankoop beslo ten van de onroerende goederen van de Erven C. V. Couwenbergh te Besoyen, gelegen tussen de Molen straat en de Besoyensestraat. Deze aankoop vond plaats teneinde een volgens het uitbreidingsplan in on derdelen geprojecteerde verbinding tot stand te brengen tussen de beide genoemde straten. Onlangs is een aanvang gemaakt met het uitvoeren van de riolerings werkzaamheden in dit gedeelte, waarvoor door de raad bereids een krediet beschikbaar werd gesteld, welke riolering van groot belang is voor de lozing van het rioolwater vanuit de v. Assendelftstraat. Thans dient de aanleg van de ver bindingsstraat zelf aan de orde te komen. Blijkens kostenbegroting, zullen de werkzaamheden (zonder de rio lering) een bedrag van 18.000. vergen. B,. en W. stellen voor om dit kre diet beschikbaar te stellen. 25. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aankoop van een smederij-inventaris ten behoeve van de dienst gemeen- i tewerken. 26. Voorstel tot verhoging van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten. 27. Voorstel inzake voorzieningen met betrekking tot de bezoldi ging van de secretaris, de ont vanger en de ambtenaren van de burgerlüke stand. 28. Benoeming van een lid der commissie voor georganiseerd overleg. Benoeming lid commissie voor georganiseerd overleg. Door het overlijden van de heer J. A. Verdoorn is een vacature ont staan in de commissie voor georga niseerd overleg in ambtenarenza ken, in welke vacature tot op heden nog niet is voorzien. Ingevolge art. 3 van de verordening, regelende 't georganiseerd overleg in ambtena renzaken in de gemeente Waalwijk, zal de raad uit zijn midden een nieuw lid van deze commissie moe ten aanwijzen. Momenteel hebben de volgende raadsleden in deze commissie zit ting: L. A. W. Mombers en D. J. van Oss, terwijl de leden A. G. Meys, J. A. F. de Kort en G. A. Duyve- laar reeds zijn aangewezen als plaatsvervangend lid. 29. Voorstel inzake gewiizigde voor lopige vaststelling gemeente-re kening over 1953. 30. Wijziging der begroting 1956.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 3