Waalwijkse en Langstraaise Courant SPORT Uit de Langstraat Gemeenteraad HEUSDEN VRIJDAG 1 FEBRUARI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: v JAN TIELEN Dit blad i I i |J verschijnt 2 x per week.» 80e JAARGANG No. 9 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" Drunen Vlijmen men, 308 pt.; 2 Rozeknopje 1, Vlijmen 298 pt.; 3 Willem Teil 2 Vlijmen, 280 pt.; 4 Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg, 258 pt. Corps C: 1 Willem Teil 3, Vlij men, 295 pt.; 2 Rozenjacht 3 Vlij men, 280 pt.; 3 Rozeknopje 2, Vlijmen, 245 pt. Persoonlijk kampioenschap: 1 Sjef v. Bijnen, 92 pt.; 2 J. v. Beijnen, 89 pt.3 W. v. Engelen 87 pt.; 4 G. v. d. Hout, 87 pt. Koning. 1 J. v. Beijnen, 89 pt.; 2 W. v. Engelen 87 pt.; 3 M. v. Raven- steijn 85 pt.; 4 B. Herman 78 pt. Personele A: 1 A. v. d. Dungen 25 pt.; 2 M. v. Ravensteijn 25 pt.; 3 G. v. d. Hout 25 pt. Personele B: 1 J. v. Liempt, 23 pt.; 2 Th. de Laat, 23 pt. Personele C: 1 P. Oremans 24 pt.; 2 G. v. Engelen 23 pt. Extra prijzen Corps A: A. v. d. Dungen. Corps B: Th. de Laat. Corps C: G. v. Engelen. 2e extra prijzen Corps A: M. v. Ravensteijn. Corps B: Th. de Laat. Corps C: P. Oremans. Voorlichting op Ouderavond. In de Meisjesschool kwamen de ouders van de kinderen uit de 6e klas en van de kinderen, die de leeftijd hebben om de school te kunnen verlaten, bijeen. De heer Jansen, hoofd der jon gensschool, opende deze avond met een inleidend woord. Hierna trad als spreker op de heer H. v. <1. Meijden, directeur der Interdiocesane Stichting uit Tilburg. Met volle aandacht heb ben de ouders geluisterd naar deze begaafde en talentvolle spreker, die met overtuiging sprak over de belangen van het kind in de toekomst. Ook wer den de ouders op de hoogte ge steld van doel, betekenis en de waarde van beroepskeuzevoor lichting en schooltest. Ook de heer Vriens uit Tilburg sprak een kort woord. Tot slot dankte de heer Peters, hoofd der school, de Eerw. Zus ters voor hun gastvrijheid en vooral de heren v. d. Meijden en Vriens voor hun leerzame uiteen zetting. Voetbal. Het eerste elftal van Vlijmense Boys heeft zondag vrij-af en kan toezien hoe haar concurrent Nieuw - kuijk, die een thuiswedstrijd speelt tegen Oir schot Vooruit, het er af brengt. Bij een nederlaag van Nieuwkuijk, kunnen volgende zon dag de Boys bij een overwinning kampioen zijn. Haarsteeg Uitvoering. Door de toneelver. „Kunst en Genoegen" zal op de zondagen 3 en 10 februari a.s. wederom een toneeluitvoering worden gege ven. Voor het voetlicht zal wor den gebracht het toneelspel in 3 bedrijven „Mijnheer Pastoor". Gezien de reputatie die boven genoemde toneelclub bezit, staat het wel vast dat het aan belang stelling niet zal ontbreken. „Vriendenkring". Zaterdag j.l. hielden in café M. Achten de leden van de man- nenzangvereniging „Vrienden kring" met hun dames een teer- avond. Gedurende deze avond werd de vroegere directeur, dhr. M. Fitters, door de voorzitter, de heer W. v. d. Brandt, hartelijk gehuldigd en werd hem een ca deau aangeboden voor de grote verdiensten tegenover de vereni ging. De heer Fitters dankte voor deze onverwachte attentie en wenste de vereniging onder leiding van hun jonge directeur in de toekomst veel sukses toe. ng Kruisboogsport. In café H. Boom werd de twee de wedstrijd gehouden om het kampioenschap van Groot-Vlij men, waarvan de uitslag luidt Corps A: 1 Onderlinge Vriend schap, Haarsteeg 343 pt.; 2 Ro zenjacht, Vlijmen 33 pt.; 3 Wil lem Teil, Vlijmen, 317 pt. Corps B: 1 Rozenjacht 2, Vlij- Capelle w ampel? Haamseêeesk Deertruiiienfoerg Provinciaal Nieuws TILBURG KREEG TWEE MO DERNE WINKELGALERIJEN. Zestien winkel-woonhuizen gebouwd door de N V. Verzeke- rings-Maatschappij „Noord- Braband" te Waalwijk. Dinsdagmorgen werd in het Tilburgse stadsdeel „Berkdijk" een 16-tal moderne winkel-woon huizen, gelegen aan het Burgem. v. d. Mortelplein, door burge meester mr. E. H. J. Baron, van Voorst tot Voorst geopend. Deze opening werd bijgewoond door een aantal autoriteiten en andere vooraanstaande personen, onder wie de heer J. Timmermans, di recteur van de N.V. Verzeke ringsmaatschappij „Noord-Bra- band" te Waalwijk, welke deze prachtige en moderne winkel woonhuizen heeft laten bouwen. Na een korte toespraak door de burgemeester en de heer J. Timmermans verrichtte eerstge noemde de officiële opening van de twee galerijen, waarna het ge zelschap, onder wie mevr. v. d. Mortel-Houben, een bezoek aan elk der bijzonder fraai ingerichte zaken bracht, waaronder zich 'n zeldzaam fraaie zelfbedienings zaak bevindt van het gestaag groeiende Levensmiddelenbedrijf André van Hilst N.V. In de avonduren, toen de twee nieuwe galerijen vele bezoekers trokken, werden de galerijbogen op feestelijke wijze geaccentueerd door een fraaie verlichting. De „Capelle Sint Jan" bracht nog een muzikale gelukwens aan dc nieuwe zakenlieden in deze voor treffelijke aanwinst van Til bury's jongste stadsdeel. STUDIEDAGEN BRABANTS HEEM IN BOXTEL. De studiedagen van Brabants Heem zullen dit jaar te Boxtel gehouden worden op de zonda gen 3 en 17 februari. Zondag 3 februari zal dr. M. Bussels, rijksarchivaris te Has selt (België)) spreken over de betrekkingen tussen het graaf schap Loon en het hertogdom Brabant. Zondag 17 februari zal dr. W. de Boone uit Amersfoort een in leiding houden over „Nederland en de volksverhuizing" en dr. H. R'oossens uit Brussel zal des mid dags spreken over: „De overgang van de laat-Romeinse naar de Merovingische tijd. ORANJETEAM KANSLOOS TE GEN DE SPANJAARDEN (5—1) In het met 120.000 toeschou wers gevulde Bernabeu-stadion te Madrid heeft het Oranjeteam tegen de Spaanse sterrenploeg een 51 nederlaag te slikken ge kregen. Het was een nogal een zijdige wedstrijd waarin de Span jaarden bijna voortdurend in de aanval waren en de Nederlandse verdedigers bijna tot wanhoop brachten. Toch brachten de Spanjaarden het tot de rust niet verder dan 10 door een ver en onverwacht schot van linkshalf Garay, dat de Munck zeker had moeten stoppen. De Oranjeman nen kwamen slechts sporadisch voor het Spaanse doel, waar Ra- mallet eenmaal de grootste moei te had met een gevaarlijk laag schot van debutant v. d. Linden, die overigens met Angenent de zwakste man uit onze voorhoede was. Ook Wilkes krn daardoor niet tot grote dingen komen. Na de rust vonden de Span jaarden het juiste ritme in hun tik-tak-spelletje, waartegenover de Nederlanders niets anders konden stellen dan wat goed be doelde pogingen. In techniek en lichaamsconditie waren de onzen ver de minderen van de Span jaarden. Daardoor was het mo gelijk dat de roodhemden nog 4 doelpunten bij elkaar toverden door di Stefano (3) en Kubala. Uit een strafschop wegens onge oorloofd ten val brengen in het strafschopgebied kon Bosselaar de Nederlandse eer redden. Wat de Nederlanders wel won nen was de bal, die na het eind signaal van de goed leidende Engelse scheidsrechter Leafe door Bosselaar voor de voeten van twee Spanjaarden werd weg gegrist. Een leerzame wedstrijd voor Nederland, waaruit wel gebleken is, dat ons voorhoede-probleem zeer nijpend is. Overigens zullen de Hongaarse vluchtelingen welvaren bij de be hoorlijke recette van deze inter land. WAALWIJK RKC—VES. Het is weer geruime tijd gele den dat de RKC-ers in eigen om geving aan het werk zijn geweest. De geelblauwen krijgen zondag a.s. biervoor nu de gelegenheid in de thuiswedstrijd tegen VES uit Oudenbosch, welke vereni ging zij voor het eerst in deze competitie ontmoeten. Door de nederlaag van zondag .j.l. tegen Dongen heeft het elftal jammer genoeg de aansluiting met de kopgroep verloren, zodat de thans vastgestelde wedstrijd beslist in winst omgezet moet worden om niet verder achterop te raken. DE Ed WHET ZUID! Nieuwjaarsrede Burgemeester van Delft Vestiging en nieuwbouw schoenfabriek „Windsor" Winkelpanden in het uitbreidingsplan Oudheusden Bij de opening van de eerste vergadering van de Raad der gemeente in het 1957, bracht de voorzitter, de Edelachtbare heer A. van Delft, dank aan allen die hem bij de jaarwisseling hun wensen deden toeko men en bracht wederkerig zijn wensen tot uiting. Verder bracht spreker dank aan het college van de raad, het gemeentepersoneel, de vrijwillige brandweer, alsmede de Rijks politie alhier, voor alle steun en medewer king van hen in het afgelopen jaar onder vonden en hoopte in 1957 weer op aller medewerking te mogen rekenen. In zijn overzicht sprak de voorzitter als volgt Het inwonertal steeg in 1956 van 3136 tot 3326 personen, een vermeerdering dus van 190 personen, te weten 76 mannen en 114 vrouwen. In 1956 werden 29 huwelijken voltrokken (in 1955 24). Geëmigreerd zijn in 1956: R. Kramer naar Nieuw-Zeeland, J. van Buul naar Ca nada, het gezin W. Geerlings-Verhey (4 personen- naar Australië en H. Stienstra naar Argentinië. Met grote voldoening zag spreker terug op de officiële ingebruikneming van het nieuwe stadhuis op 11 september 1956, waarbij H. M. Koningin Juliana tegenwoor dig was. Verder bracht de voorzitter ter sprake de verlegging van de Bernse dijk ten be hoeve van de scheepswerf, welke nog niet geheel is voltooid, de bouw van een gym nastieklokaal en de vernieuwing van de riolering in de binnenstad, welke nog niet gerealiseerd zijn. Met de bouw van een gymnastieklokaal hoopt spreker dat daar dit jaar in ieder geval aan begonnen zal kun nen worden. Ook de weg ter ontsluiting van het in dustrieterrein en de aansluitingsweg van de Oudheusdense poort naar de Singel achter de gasfabriek hoopt spreker dat deze pro jecten dit jaar tot uitvoering gebracht zul len worden. In het uitbreidingsplan Oudheusden zijn in 1956 door de gemeente 25 woningen ge sticht, terwijl door de scheepswerf De Haan en Oerlemans en de conservenfabriek Van Wagenberg-9Festen resp. 50 en 2 woningen zijn gebouwd. De 28 woningen welke door de gemeente in december '56 werden aan besteed, kunnen nog niet gegund worden, hierover zijn nog onderhandelingen gaande. Verder bracht de voorzitter nog ter spra ke de noodvoorziening welke is aangebracht aan de barak, zijnde een onderkomen voor wachtende moeders met kinderwagens, in afwachting van de totstandkoming van een wijkgebouw. De voorzitter besloot zijn overzicht met de bede, dat Gods onmisbare en rijkste ze gen moge rusten op ons allen en op al onze handelingen. De heer van Herpt sprak er zijn deernis over uit, dat het oudste raadslid de heer Roza, wegens ziekte niet aanwezig was om de voorzitter te antwoorden op zijn nieuw jaarsrede, doch hoopte dat deze weer spoedig geheel hersteld zou zijn opdat hij de raadsvergaderingen weer bij zou kun nen wonen en zijn ander vruchtbaaT werk zou kunnen verrichten. Spreker meende namens het gehele col lege aan de voorzitter de steun te mogen toezeggen voor alle plannen welke de voor zitter in 1957 zou mogen koesteren in het belang der gemeente. Verder meende spreker een woord van dank tot de voorzitter te mogen richten voor de bereidwilligheid waarmede het college steeds te woord werd gestaan, waardoor onze taak als raadslid vergemakkelijkt wordt. Spreker eindigde ook met de bede dat Gods rijkste en onmisbare zegen moge rus ten op ons allen en op al onze handelingen; wij kunnen daarop rekenen als ook wij de liefde als wapen voor ogen houden. Hierna kwam men aan de gewone agen da. Mededeling van verhindering werd ge daan door wethouder Groen wegens over lijden van zijn vader en door de heer Roza wegens ziekte. Bij de ingekomen stukken was o.a. een adres van Heusdens Belang welke hierin de raad opmerkzaam maakte, dat door het uit breidingsplan Oudheusden, waar in de na bije toekomst een duizendtal inwoners zul len gehuisvest worden, de verbindingsweg tussen Heusden en Oudheusden niet meer die capaciteit zal bezitten om het toenemen de verkeer voldoende verkeersveiligheid te bieden. De voorzitter wijst er echter op dat het hier een Provinciale weg betreft waar de gemeente geen zeggenschap over heeft. Spr. zal dit adres echter doorzenden naar Ged. Staten, opdat zij hiervan kennis kunnen ne men. Van de heer Nieuwkoop alhier was een schrijven ingekomen waarin deze zich be klaagde dat de fa. Nieuwkoop, waarvan hij firmant is, geen herstelwerk opgedragen krijgt, zoals elke andere timmerman in de gemeente. De voorzitter meende dat de raad hier over zou moeten beslissen. Adressant is nf. wel in deze gemeente woonachtig, doch de firma waartoe hij behoort is gevestigd in de gemeente Eethen, vandaar dat er door de gemeente Heusden tot op heden geen op drachten voor herstelwerkzaamheden aan die firma zijn gegeven. In de discussie die hierop volgde, bleek dat de firma Nieuwkoop na de bevrijding, toen er in Heusden tengevolge van oorlogs handelingen heel wat vernield was, en er vele handen tekort kwamen om het enigs zins op orde te krijgen, heel veel heeft bij gedragen om de huizen weer hersteld te krijgen. Door de raad werd daarom be sloten voor deze firma een uitzondering te maken en deze ook periodiek in de herstel werkzaamheden te betrekken. Van de fam. Honcoop was een schrijven ontvangen, waarmede deze hun beklag in diende dat het geschilderde portret van wijlen Burgemeester Honcoop niét een plaats had gekregen in de raadszaal, doch in een zijkamertje was opgehangen. De voorzitter zei dat de inrichting van het nieuwe stadhuis geheel was overgela ten aan een binnenhuis-architect, welke voor dit schilderstuk in de raadszaal geen passende plaats had kunnen vinden. Thans heeft het een plaats gekregen in de com missiekamer. Ondanks dat enkele raads leden een andere mening zijn toegedaan, wil de voorzitter zich houden aan het ad vies van de binnenhuis-architect. Tenslotte werd besloten, dat, wanneer er in de toe komst een schilderstuk van dezelfde afme tingen bij zou komen, men het nog eens zal proberen beide schilderijen op de raadszaal onder te brengen. De heer Roza uit zich in een schrijven over het lang uitblijven van de goedkeuring van enkele ingediende bouwplannen. De voorzitter zei dat in bedoeld bouw plan een fout zat welke in strijd was met de plaatselijke bouwverordening. Dit plan is daarom teruggekomen en moest na wij ziging weer worden opgezonden naar de be treffende instanties waar het weer opnieuw in de papiermolen is terechtgekomen. Zou deze fout op dat plan niet zijn voorgeko men, dan zou de vergunning zeker al reeds zijn verstrekt. Volgens de voorzitter treffen B. en W. hier geen schuld. Verder was aan de orde of de gemeente zou toetreden tot de Centraal Technische Dienst (C.T.D.) te Almkerk. De heer van Herpt had graag een kosten- begroting ter tafel gezien, een van een eventuele eigen ambtenaar en een begro ting van de aansluiting bij de C.T.D. De heer Verschuur zou graag de eis ge steld zien dat een ambtenaar van de CTD in deze gemeente gevestigd werd. Nadat nog enkele andere leden hun me ning hierover hadden gezegd, werd ten slotte toch besloten tot de C.T.D. toe te treden. Verder werd er vastgesteld een verorde ning op de waakhond. De verordening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten werd vastge steld, doch niet voordat was accoord ge gaan met het verplicht stellen van het ge bruik maken van uniforme vuilnisemmers. Punt 6 der agenda vermeldde verzoeken om aankoop van gronden; deze verzoeken waren 1. van H. A. de Wild, Herpt, C 18, om een perceel grond in het uitbreidingsplan te Oudheusden, om daarop een winkelpand te bouwen voor de verkoop van zuivelproduk- ten annex fijne vleeswaren. 2. van De Koks bakkerijen, alhier, even eens in het uitbreidingsplan Oudheusden, ook voor een winkelpand. 3. een perceel grond aan de scheeps werf De Haan en Oerlemans, alhier, ge legen nabij het scheepswerfterrein; dit werd door de raad goedgekeurd voor de prijs van f 2.70 per m2. 4. van A. Nieuwkoop, grossier en ex pediteur van aardappelen alhier, voor aan koop van het terrein van het oude Casino, voor de prijs van f3.- per m2; hiermede ging de raad ook accoord. 5. van de Windsor schoenfabrikanten te Dongen, voor aankoop van het terrein ach ter de woningen Singel 18 t.m. 4 aanslui tend aan de Lombardstraat. Ook dit terrein waarop een schoenfabriek gebouwd zal worden, besloot de raad te verkopen voor de prijs van f 3 per m2. 1 Bij het eerste en tweede verzoek moest nog worden vermeld, dat deze percelen nog niet in eigendom zijn van de gemeente, doch dat hierover met de betreffende eigenaar reeds onderhandelingen over verkoop gaan de zijn. Bij het tweede verzoek wilde de raad ook die voorwaarde verbinden, dat het bouw terrein in de Breestraat, 't welk eigendom is van aanvrager, binnen afzienbare tijd (een tijdslemiet moet nog gesteld worden) zijn bestemming zal krijgen. Punt 7. Nadat door de rapporteur de heer Chr. van Herpt, verslag was uitge bracht, werd de rekening van de Godshui zen en het Burgerlijk Armbestuur Herpt over 1955 goedgekeurd. Punt 8. Voor onderzoek van de ge meente-rekening 1954 werd een commissie samengesteld bestaande uit de heren Ver schuur, Ad Buys, Brink, de Vruchte en Rijke. Punt 9. Goedgekeurd werd de wijzi ging van de begroting Godshuizen 1956 en 1957. Deze wijziging behelsde de nood voorziening welke moest worden aange bracht aan de Barak. Verder waren nog enkele verzoeken in gekomen voor vergoeding reiskosten school bezoek op verre afstand (art. 13 der L.O. wet). Besloten werd een uitkering toe te kennen en wel aan S. van As, 50 der reiskosten; aan van Meerkerk 30 voor het eerste en 40 voor het tweede kind; aan G. Schouten 80 en aan A. Kouwen- berg 70 der reiskosten. Hierna werd deze vergade ng door de voorzitter met het geb'uikelijke gebed ge sloten. Zondagdienst 3 februari 1957 Arts: dr. Verhaak. K.V.P. Op 7 februari zal in Utrecht een agrarisch congres worden gehouden van de K.V.P.. terwijl op zaterdag 2 maart een congres wordt gehouden over ruimtelijke ordening. Zij, die een van deze congressen willen be zoeken, kunnen hieromtrent alle in lichtingen krijgen bij de kringpro- paganda-leider de heer Roozen, Gro testraat alhier. Bij voldoende deel name, zal naar het congres in Den Bosch een speciale bus worden in gelast. Harmonie „De Volharding". De Kon. Erk. Harmonie „De Vol harding" hield zaterdag haar jaar lijkse statiedag, terwijl zondag de jaarvergadering werd gehouden. Op deze vergadering kwamen de jaar stukken op tafel, terwijl tevens de plannen voor het komende jaar wer den besproken. Besloten werd om ook dit jaar weer deel te nemen aan het concours van de R.K. Fede ratie. In 1956 promoveerde „De Vol harding" naar de afdeling Uitmun tendheid en dit jaar zal zij voor de eerste maal in deze afdeling uitko men. Op deze vergadering werden de heren M. Elshout en J. Vissers beiden als bestuurslid, resp. als voor zitter en vice-voorzitter herkozen. R.K.J.B.-Toneel. De toneelclub der R.K.J.B. en Boe- rinnenbond gaf zondagavond in de zaal van café v. Delft een toneel avond. De belangstelling voor deze avond was goed te noemen. Opge voerd werd een blijspel, geschreven door Cor v. Lingen, „De dochters van de baas", een vrolijk spel vol komische situaties, spanning en geestige humor. Er werd vlot en goed gespeeld, en met veel overgave. Het was natuurlijk geen vlekkeloze opvoering, maar dat zal ook wel niet het hoofddoel zijn geweest. De R.K. J.B. blijft actief op alle fronten, ook op gebied van toneel. De aanwezigen hebben deze avond genoten. Men oogstte dan ook een dankbaar ap plaus. Tuinbouwvereniging. De Tuinbouwvereniging Drunen- Elshout houdt a.s. maandag 4 febr. voor haar leden een filmavond, spe ciaal over de frambozenteelt. Deze filmavond met toelichting wordt ge houden in café P. v. Son. Agenda. Vrijdag 1 febr. 7.30 uur: vierde les cursus Wellevendheid R.K.J.B., zaal café v. Delft; 8.30 uur. avondmis. Zaterdag 2 febr.: statiedag „Bea trix"; 's middags muzikale wande ling; 's avonds feestavond, zaal café v. Delft; 8 uur: rik-concours Constantia, in de zaal van café Elshout; 8 uur: rik-avond voor leden van D.V.C., zaal v. d. Geld. Zondag 3 febr. 11.30 uur: repetitie „Volharding", zaal café Elshout; 11.30 uur: repetitie „Beatrix", zaal v. Delft. Zondagavond rik-concours Con stantia, zaal café Elshout. Uitvoering Bonte Avond. Zaterdag 2 febr. a.s. om half acht precies, zal Muziekstudio „Amphi- on" en Muziekschool van „Leert" uit Eindhoven een Bonte Avond ge ven in concertzaal „De Witte" te Vlijmen, onder leiding van de heer M. v. Heivoort. Medewerkers aan deze avond zijn: de pas ontdekte zeer charmante „Amphion Sisters", het van Radio Luxemburg bekende Majoti-trio als mondorgel-virtuosen, het accordeon orkest Orpheus, de van radio en te levisie bekende „Joep en Joop" en dan nog twee dolkomische één-ac- ters. Deze avond mag niemand missen. Als extra attraktie de telepaath en rekenwonder Mr. Vario. NED. HERV. KERK. „Volharding". A.s. zondag 3 febr. zal de toneel vereniging „Volharding" op uitno diging van de K.A.J. te Rosmalen een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden 't toneelspel in drie bedrij ven „Als het verleden spreekt". Utile Dulci. De R.K. Toneelvereniging Utile Dulci heeft onder regie van de heer Jo v. Erp uit Den Bosch in studie genomen voor haar tweede winter- uitvoering „Het geheim van dokter Spencer". I A.s. zondag 3 februari 1957, des voor- middags half 10 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de bediening des Woords en der H. Sacramenten voor te gaan Ds. Schipper van Waspik, terwijl des namiddags half drie hoopt voor te gaan Ds. Haring van Loonsedijk. Zangdienst. Op 3 februari a.s. 's avonds om 7.30 uur, zal er zondagavondsamen- zang zijn in de Geref. kerk aan het Bruggetje. In deze korte zangdienst welke in het teken van de zending staat, wordt bovendien gedecla meerd en gezongen door kinderen. De in ons dorp zo goed bekende hooggeleerde heer Prof. Dr. K. Dijk hoopt een korte meditatie te hou den. Ieder is van harte welkom. Lezing voor de Langstraatse Tomatentelers. De teelt van tomaten heeft gedu rende de laatste jaren in de Lang straat een enorme vlucht genomen en de Drunense Veiling heeft in on ze provincie dan ook een uitsteken de naam gekregen, wat de kwaliteit van de aangevoerde produkten be treft. Zoals met de meeste gewassen, brengt een grote teeltuitbreiding ook steeds meer ziekten in de teelt mee, zodat de kwekers voortdurend meer moeilijkheden in de cultuur andervinden. Sedert jaren zoeken Wetenschap en Researchafd. van de Industrie naar goede middelen ter bestrijding van de om zich heen grijpende plagen. Vrijdag 8 febr. e.k. zullen voor de tomatentelers een paar lezingen over de bestrijding der ziekten wor den gehouden door specialisten van de Chem. Fabr. Vondelingenplaat en Verdugt. Deze lezing, welke in Sta tionskoffiehuis Pruijssers wordt ge houden, wordt georganiseerd door de firma L. Stein te dezer plaatse. Voor de tuinders bestaat daarbij de gelegenheid vragen over hun moei lijkheden naar voren te brengen en men zal trachten deze vakkundig en tot tevredenheid te beantwoorden. Het belooft een interessante en leer zame avond te worden. Leerlingenavond Antoinette Blom. Zaterdag 9 febr. a.s. organiseert de zangpaedagoge mejuffr. Antoinette Blom uit Waalwijk, die in Waspik een respectabel aantal leerlingen heeft, in de zaal van café C. v. Ier- sel, tegenover het Station alhier, een leerlingenavond. Haar leerlingen zullen die avond voor alle belangstellenden een ge varieerd programma van solo- en koorzang uitvoeren, Aanvankelijk was de avond ge pland op zaterdag 2 februari, doch j door onvoorziene omstandigheden j moest 't rooster worden gewijzigd. A.s. zaterdag is het voor het ge-— mengde koor Polymnia derhalve ge woon repetitie. Ronde van Waspik. Het comité Ronde van Waspik heeft, naar wij vernemen, de datum vastgesteld van de Waspikse Ronde 1957. Zondag 19 mei zal de strijd om de wisselbeker „De grote prijs van Waspik" worden gestreden. Op het gerenommeerde en door renners en publiek zo geliefde parcours, zullen wielrenners uit drie verschillende categorieën om de overwinning strij den, d.w. de aspiranten, de nieuwe lingen en de amateurs met onafhan- kelijken. Licentiehouder is de heer B. de Bont. K.V.P. Bij de in de vergadering gehouden bestuursverkiezing voor de afd. der K.V.P., was de uitslag als volgt: C. Langerwerf, voorzitter; H. Waes, secretaris en P. v. Strien, penning meester; mej. Johanna de Bant en de heren A. Rodenburg, F. de Bont, C. Schellekens en J. Hesselmans, be stuursleden. BEKENDMAKING. Receptie jubileum ge meente-secretaris W. C. A. WILLEMS zaterdag 2 februari om 16.15 uur ten gemeente huize Vergadering K.V.P. Maandagavond werd in het paro chiehuis een vergadering gehouden van het bestuur der statenkieskring Zevenbergen der K.V.P., waarbij te vens aanwezig waren de afdelingen Geertruidenberg, Made, Stuiven- zand, Den Hout en Raamsdonk. Mr. Rijnders, secretaris der gemeente Zevenbergen, die op deze vergade ring een 2-ledige taak had, n.l. als voorz. en spreker, besprak in 't kort de moeilijkheden waarmee diverse afdelingen te kampen hebben, wat menige aangename discussie uitlok te, en gaf de nodige richtlijnen voor de versteviging en de uitbouw van de K.V.P. Hij bracht dank aan de af deling Geertruidenberg voor haar gastvrijheid en alle aanwezigen voor hun opkomst, dat er heeft toe bijge dragen deze avond te doen slagen. Geslaagd. Op het te Tilburg gehouden exa men van St. Genesius, slaagde voor Typen onze stadgenote Corry Cor nel en de heer P. Marijnissen uit Made.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9