Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat W. TIMMERMANS ZONEN RAAMSDONK HULDIGDE ZIJN GEMEENTESECRETARIS Een BRIL van STASSAR Is niet te evenaren! Langstraatse Katholieke Jeugdbeweging weer op eigen benen. Assurantiën op elk gebied. MAANDAG 4 FEBRUARI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 10 Abonnement 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 v KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Drunen Elshout Vlijmen Haarsteeg W A A L W IJ K Waspik Capelle H. Stassar - Waalwijk Districtsstaf plechtig geïnstalleerd ECHO AM HEI R.K. WINKELIERSVERENIGING. De R.K. Winkeliersvereniging Drunen - Elshout hield deze week in Hotel Vissers haar algemene jaarvergadering. De vice- voorzitter de heer C. van Herpt, welke de ze vergadering leidde, heette allen van harte welkom en wierp een terugblik op 1956, het jaar waarin de Winkeliersver eniging weer verschillende acties ontplooide, waarvan genoemd mag worden de laatste St. Nicolaasactie, die een geweldig succes werd. Blijkens het financiëel verslag was er een flink batig saldo en men besloot tot het schenken van een flink geldbedrag aan de R.K. Jeugdcentrale alhier. Tevens werden de leden voor 1957 vrijgesteld van con tributie. De bestuursleden de heren C. v. Herpt en J. van Drunen werden met vrijwel al gemene stemmen herkozen. Tijdens deze vergadering werden nog be sproken de plannen welke er bestaan tot het houden van een grote tentoonstelling in sa menwerking met de R.K. Middenstandsver. De geestelijk adviseur Kapelaan v. Box tel, sprak nog een algemeen opwekkend woord, waarbij hij speciaal wees op de noodzakelijkheid van het lidmaatschap der 6tandsorganisatie. REÜNIE OUDLEERLINGEN TUINBOUWVAKSCHOOL. De oudleerlingen der Tuinbouwvakschool alhier, houden a.s. dinsdag in Drunen een reünie in café P. Klerkx. In de middaguren zal ir. Slits, Rijkstuinbouwconsulent een verhandeling houden over de aspecten van groenten en klein fruit nu en in de toe komst. Verder staat nog op het program ma een koffietafel en in de avonduren een gezellig samenzijn. R.K. VROUWENGILDE. A.s. dinsdagavond zal in de zaal van café Elshout voor leden van het R.K. Vrou wengilde en introducees een filmavond wor den gehouden. Vertoond zal worden de film: Mens durf te leven. PAROCHIËLE VERENIGINGEN BLOEIDEN. Blijkens de jaarverslagen van de ver schillende parochiële verenigingen, is ge bleken, dat ook hier een vooruitgang is te bespeuren. Het ledental van het Wit-Gelo Kruis o.a. steeg met 47 tot 767. De plan nen tot het bouwen van een wijkgebouw na men steeds vastere vorm aan. Uit de jaar verslagen van de R.K. Gezinszorg bleek dat in Drunen in 1956 in 64 gezinnen hulp werd verleend met een totaal van 869 vér- zorgdagen. Gezinszorg dat meestal weinig van zich laat horen, hield het afgelopen jaar ook een propagrandavond, met het doel nog meer meisjes te trekken naar het mooie werk van gezinsverzorgster. In de parochiële bibliotheek werden in 1956 4088 boeken uitgeleend. Er werden in 1956 een groot aantal nieuwe en moder ne boeken aangeschaft, zodat aan bijna alle aanvragen kan worden voldaan. AGENDA Maandag 4 Febr. 7.30 uur Voorlichtingsavond met film voor leden Tuinbouwver., café P. v. Son. 7.30 uur Spreekbeurt van de culturele adviseur der RKJB voor Jonge Boeren en Boerinnen, Hotel Vissers. Dinsdag 5 februari 3 uur Bijeenkomst oudleerlingen Tuin bouwvakschool. Spreekbeurt door Ir. Slits, café P. Klerkx. 7 uur Trainen DVC-senioren. 8 uur Filmavond voor leden van het R.K. Vrouwengilde met introducees. Donderdag 7 februari 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els hout. Woensdag 6 februari 8 uur Kaartavond Bond Oudstrijders, zaal café Elshout. GEVONDEN VOORWERPEN. Bij de Rijkspolitie te Drunen zijn inlich tingen te bekomen over de navolgende ge vonden voorwerpen: boekje met zieken fondscoupons; contactsleuteltje v. auto; zak mesje; huisdeursleutel no. 8; bril in etui ((lorgnet); nieuwe damesportemonnaie; een gulden; triplexplaat; dameshoedje; hoofd doek; partij schoenhakken. Inlichtingen omtrent bovenstaande zijn te bekomen dagelijks van 9-19 uur, aan het Postbureau van de Rijkspolitie (Gemeente huis) te Drunen. OVERPLAATSING. Met ingang van 5 februari zal het bureau van de gemeente-ontvanger worden over geplaatst naar het gebouw openbare wer ken, Stationstraat, TAFELTENNIS. Voor de competitie van de NTTB speel de het eerste team van De Smashers tegen OTTC 3 uit Oss en wist met 10-0 te win nen. R.K.J.B. Door de leden van RKJB zal a.s. woens dag worden deelgenomen aan de culturele kringdag die te Vught wordt gehouden. Na maanden van ijverige studie en repetities is de hoop gewettigd dat zij op de kringdag een behoorlijke figuur zullen slaan. AGENDA. Dinsdag filmavond voor de leden van het R.K. Vrouwengilde. Introducees toe gestaan. «■MHHBKSSLTiTT?" Woensdag en zaterdag trainingsavond voor de tafeltennisclub. Zaterdag compe titie spelen. Donderdag ouderavond verzorgd door de leden van het Genoveva Gilde en de St. Jansgroep. Aanvang half acht precies. Donderdag eindles van de Veevoeder- winningscursus. Zondag 11.45 uur repetitie van de Ker kelijke Fanfare. UITVOERING. Voor haar ereleden en donateurs gaf de Kerkelijke Fanfare haar jaarlijkse winter- uitvoering. Na een welkomstwoord van de voorzitter de heer P. Janssen speelde de fanfare zeer verdienstelijk enkele nummers onder haar nieuwe directeur de heer F. Lombarts. Daarna had een zeer attractieve verloting plaats, die er zoals gewoonlijk erg goed in ging. Daarna gaf een toneelgroep van de fanfare onder regie van de heer W. Klerks een opvoering van de klucht in twee bedrijven „De truc van Tienus". De ver schillende rollen werden zeer goed ver tolkt en de talrijke aanwezigen hebben vol op genoten. De grime werd verzorgd door de heer Th. v. d. Aa. De heer Janssen deed nog een beroep op de ereleden en donateurs om wanneer in de komende weken een beroep zou worden gedaan op de financiële steun der paro chianen deze dan ook spontaan zou worden gegeven. Uitvoering Mannenkoor. Zondag 10 februari geeft 't Man nenkoor een groot vocaal concert in zaaj, „de Witte" te Vlijmen. Mede werking wordt verleend door het Dameskoor. Diverse prachtige zang nummers staan op het programma en enkele gemengde nummers. Tevens zullen enkele solisten op treden, die dan deze zangavond zul len completeren. Al met al zal het èen prachtige avond worden voor zang- en muziekliefhebbers uit groot Vlijmen. Het programma zal nader worden bekend gemaakt. BONTE AVOND.. Zaterdag 2 febr. gaven de Muziekstudio Amphion en de Muziekschool van Leest uit Eindhoven een bonte avond in de concert zaal de Witte alhier, onder leiding van dhr. M. van Helvoirt. De belangstelling voor de ze avond was voor de zaterdag niet slecht te noemen. Vele zang- en muziekliefhebbers waren present. Wat de jeugdige knapen van de leerschool ten gehore brachten op 't gebied van zang en muziek was van goed gehalte. Vooral de jeugdige accordeonisten van 10 en 12 jaar hadden ieders bewonde ring. De dames die enkele zangnummers ten gehore brachten, deden dat goed. Daar Joep en Joop niet present konden zijn, werd dit programmapunt door toekom stige sterren goed gemaakt. De extra at tractie, de Telepaath en rekenwonder Mr. Vario, droeg het zijne dubbel bij voor een genoeglijke avond. De heer van Helvoirt kan op een geslaagde avond terugzien. VOLHARDING. Zondag 3 febr. gaf de R.K. Toneelver eniging Volharding uit Vlijmen een uitvoe ring voor de K.A.J. te Rosmalen. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven: „Als het verleden spreekt". Volharding oogstte in Rosmalen een groot succes. De zaal was tjokvol, de aanwezigen leefden met het stuk mee en roemden voor al het spel van dhr. A. van Helvoirt. De regisseur Martien van Engelen oogstte eveneens veel succes met dit prachtige en leerzame stuk. KATH. ARB. BEWEGING VLIJMEN. Maandag 11 febr. '57 's avonds 7.30 uur zal in café den Braai (A. Klerks) de derde ontwikkelingsavond worden gegeven. Kap. A. H. Grooijmans uit Liempde spreekt over het (onderwerp: „Kom d'r in, zet je hoed af". U weet, dit is een populair gezegde, men kan daar van alles van ver wachten. Ieder lid dat komt worden twee consumpties gepresenteerd. BOERENGEZINSDAG. De alhier 'bestaande boerenorganisaties, t.w. de N.C.B., de R.K.J.B. en de Boerin- nenbond, hielden in café J. Siegers weer hun jaarlijkse Boerengezinsdag, die gezien de grote belangstelling van de zijde van de agrarische bevolking niet zal nalaten zijn vruchten af te werpen, want niet alleen worden de banden daardoor verstevigd, maar doordat door enkele sprekers voor de boerenstand belangrijke onderwerpen wer den behandeld, zullen zij er zeker ook stof felijk wel bij varen. De dag werd begonnen met een H. Mis, die om 9 uur door de geestelijk adviseur Pastoor Serrarens in de parochiekerk werd opgedragen. Na afloop begaven allen zich naar reeds genoemd café, waar een echte Brabantse koffietafel gereed stond, die zich vanzelfsprekend goed liet smaken. Onder wijl waren diverse sprekers gearriveerd en nam het meer officiële gedeelte een aan vang. De voorzitter van de N.C.B. de heer F. van Bijnen, begroette achtereenvolgens in genieurs Evers en Bril, de landbouwleraar van der Kamp en het hoofd van de voor lichtingsdienst mej. van Lierop. Ten gerieve van de lezers laten wij hier van enkele sprekers een kort uittreksel volgen. Ir. Evers stelde aan de orde het probleem van de arbeid, hij zette uiteen dat de toe stand voor de boeren nu geheel anders ligt dan vroeger. Het is volgens ir. Evers ab soluut noodzakelijk dat er wordt overge gaan tot een algehele ruilverkaveling, het overal verspreid liggen van de landerijen vereist te veel arbeidstijd en arbeidskrach ten. Bij het streekonderzoek is komen vast te staan dat er boeren zijn die in één zo mer 4000 km moeten fietsen voor het mel ken van hun vee; spreker zei dat dit even veel is als de afstand die moet worden af gelegd in de Tour de France, hetgeen toch zeker een onhoudbare toestand is. Met cij fers toonde ir. Evers nog aan hoe onecono misch er bij de meeste landbouwers nog wordt gewerkt; als al de landerijen rond om de boerderij gelegen zijn, zal dit min stens twee arbeidskrachten per bedrijf uit sparen, wat de bedrijfsuitkomsten zeker ten goede zal komen. Vervolgens sprak ir. Bril over de ont wikkeling van de tuinbouw, zoals de voor lichtingsdienst die ziet. Spr. bracht naar voren dat er hier nog te veel bedrijven zijn die de land- en tuinbouw uitvoeren, met als gevolg dat, wat men aan het één ver dient, aan het andere weer uitgeeft. Ook het verspreid liggen van de stukken grond noemde hij een groot nadeel. Daar tuinbouw veel arbeid vraagt, is het nood zakelijk dat de ondernemer moet streven naar goede percelen, die intensief kunnen worden bewerkt. Spr. drong er op aan een goede vakopleiding te volgen en over te gaan tot het telen van klein fruit, zoals aardbeien, frambozen en bessen. Voor een tuinbouwbedrijf achtte hij de gewenste grootte van 3 k 4 ha het meest doelmatig. Een fruitbedrijf mag 5 k 6 ha groot zijn, maar hier moet de ondernemer over een flink kapitaal beschikken. De boe renbedrijven moeten, aldus ir Bril, niet te veel aan tuinbouw gaan doen. Over de onderwerpen die door de ove rige sprekers werden behandeld, schrijven wij in het volgend nummer een en ander. waarvan 17 als gemeentesecretaris, heeft de heer Willems zich onderscheiden door een bijzondere plichtsbetrachting, ijver en be kwaamheid. Hiervoor bracht de voorzitter hem bijzondere dank. Persoonlijk wilde de voorzitter de heer Willems dank brengen voor de grote steun welke hij altijd van hem heeft mogen ont vangen en hij sprak de hoop uit dat de vriendschappelijke verhouding in de toe komst bestendigd zou mogen blijven. Ook onderstreepte de voorzitter het feit dat de heer Willems altijd voor het secretarie- personeel op de bres staat en dat er onder zijn leiding op het secretarie voortreffelijk werk wordt geleverd. Ook in het gemeen schapsleven legt de heer Willems bijzondere activiteiten aan de dag, hetgeen duidelijk blijkt uit het feit dat hij president is van de St. Vincentiusvereniging, vice-vöorzitter van de Kon. Harmonie „Eendracht" en pen ningmeester van de plaatselijke afd. Steunt Wettig Gezag. Dank ook bracht de voorzitter aan mevr. Willems, die haar echtgenoot altijd tot bij zondere steun is geweest en ook haar en de kinderen wenste hij van harte geluk met dit jubileum. Ik hoop, zo besloot de voor zitter zijn toespraak, dat gij met uw echtge- van deze reisgelegenheid gebruik maken. Mooie opbrengst. Ten behoeve van de Herv. Geref. Evangelisatie te Tilburg, werd in de Ned. Herv. kerk aan de Loonsedijk een bijzondere collecte gehouden, die 185.opbracht. Aangenomen. De heren J. Maris en Jac. Cové Azn„ die in de plaats van de heren v. Nieuwenhuijzen en Kraak tot lid van het bestuur van de muziekver eniging „Kunst na Arbeid" werden gekozen, hebben, naar we verne men, deze benoeming aangenomen. In een één dezer dagen te houden bestuursvergadering zal de reorga nisatie van het bestuur, door deze bestuursmutatie nodig, haar beslag krijgen. Uitvoering 't Rozeknopje. Aan de in de tweede helft dezer maand te geven uitvoering door de- gemengde zangvereniging ,,'t Roze knopje" zal de toneelclub dezer ver eniging meewerken. Men heeft hier voor in studie „Joop ter Heul", blij spel in drie bedrijven. Winteruitvoering. Te Vrijhoeve-Capelle zal de mu ziekvereniging „Sirena" woensdag 6 en donderdag 7 februari haar eerste winteruitvoering gevén. Naast een zeer populair muziekprogramma zal door de bekende toneelgroep van „Sirena" voor het voetlicht worden gebracht „Jalouzie", blijspel in vier bedrijven. Nutsavond. Het programma van het departe ment Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, wordt, voor zover het de Capelse avonden van het sei zoen 1956/1957 betreft, vrijdag 8 fe bruari e.k. des avonds om 8 uur be sloten met een filmavond in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwe- vaart. Vanwege de voorlichtings dienst van de Ned. Reisvereniging, zal de heer J. F. v. Lunteren deze avond een prachtige kleurenfilm, muzikaal geïllustreerd, over „Ro mantisch Frankrijk" vertonen. De aanwezigen zullen op rustige wijze, middels deze film, kunnen genieten van een trip door de mooiste gebie den van dit onvolprezen land. Zoals bij vorige Nutsavonden te dezer plaatse, zal ook nu weer ten gerieve van de Waalwijkse leden van 't Nut een extra busdienst wor den ingelegd, vertrekkende aan de Markt om 20 minuten over 7. Door dat via Sprang wordt gereden, kun nen ook de aldaar wonende Nuts leden, alsmede zij die te Vrijhoeve- Capelle woonachtig zijn, zo nodig Roerengezinsdag. A.s. woensdag viert de N.C.B. haar 50-jarig bestaan tijdens een boeren gezinsdag. Het programma is als volgt sa mengesteld: Om 9 uur v.m. gez. H. Mis, waar onder algemene H. Communie; daar na koffietafel in de zaal van hotel H. v. Iersel. In het voormiddagprogramma zijn verder twee sprekers, n.l. Ir. Wel len, secretaris van het Hoofdbestuur der N.C.B. en Th. Bonants, directeur van het Verzekeringswezen der N.C.B. Daarna bezichtiging van de Diepvrieskluizen (48 boxen); om 7 uur n.m. Ontspanningsavond, ver zorgd door de Jonge Boeren en Boe rinnen. Op deze avond brengt de secretaris van de Waspikse Bond verslag uit over de afgelopen 50 ja ren van haar bestaan. Koperdraad gestolen. In de nacht van donderdag op vrij dag werd in de opslagplaats van de N.V. Nettenbouw, die in de schuur achter het huis van M. Kools in de Benedenkerkstraat alhier tijdelijk haar magazijn heeft, ingebroken. Het slot bleek geforceerd en men miste een hoeveelheid koperdraad, ter waarde van enige honderden guldens. De firma die in Waspik voor de P.N.E.M. bezig is met het onder gronds verkabelen van 't elektrisch net, is met haar opslag in onze plaats niet erg gelukkig. Haar eerste magazijn ging in juli van het vorig jaar, nog voordat men de werk zaamheden begon, bij een brand in de Benedenkerk in vlammen op. l aterdagmiddag had in het raadhuis der gemeente Raamsdonk de huldiging plaats van gemeentesecretaris W.C.A. Willems, ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum als ambtenaar in dienst der gemeente Raams donk. De raadszaal en de aangrenzende trouwzaal waren geheel met genodigden ge vuld - waaronder talrijke familieleden van de jubilaris toen de heer Willems, ver gezeld van zijn echtgenote en kinderen, om drie uur de raadszaal betrad, voor de hul diging in een daartoe uitgeschreven plech tige raadsvergadering, welke werd gepre- sidieerd door burgemeester Prinssen. Na de opening werd de jubilaris aller eerst toegesproken door de voorzitter, die de jubilaris hartelijk gelukwenste met dit ju bileum. De voorzitter onderstreepte dat, hoewel de taak van de gemeentesecretaris zoals deze in de gemeentewet is omschre ven, vrij eenvoudig lijkt, deze toch veel om- Vattend is, vooral in de kleinere gemeenten. Niet alleen is de secretaris de hoogste amb tenaar ter secretarie, maar zijn taak heeft Zich dermate ontwikkeld dat hij in feite medebestuurder der gemeente is geworden, zoals in de conclusie van de commissie De Vos wordt gezegd. En vooral dit laatste is een aanleiding temeer voor een bijzondere feestviering. Tijdens zijn 25-jarig dienst verband met de gemeente Raamsdonk, note en uw kinderen onder Gods zegen nog veel gelukkige jaren zult mogen heb ben en dat de gemeente nog lang de vruch ten van uw arbeid zal mogen plukken. Namens de gemeente bood hij de jubilaris een kostbaar Delftsblauw wandbord aan, voorstellende een zelfportret van Rem brand. Vervolgens werd het woord gevoerd door wethouder Nollen, die vooral wees op de bijzonder prettige samenwerking tüssen de heer Willems en hem zelf, een samenwer king welke nu al reeds 11 jaar heeft mo gen duren, en op de harmonische eenheid tussen de gemeentesecretaris en het col lege van B. en W. De heer Nollen schetste de heer Willems als een energiek, voorzich tig en vastberaden man. Ik heb destijds, aldus de wethouder, het loco-burgemees terschap aangedurfd omdat ik wist op uw steun te kunnen rekenen. Voor deze steun ben ik u zeer erkentelijk. Ten slotte wenste hij de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen geluk met dit ju bileum en bood namens het college van B. en W. eën fraaie zilveren sigarenkist aan. Namens de raadsleden sprak het oudste raadslid, de heer J. van Woerden, die de nadruk legde op het vele dat de heer Wil lems als gemeentesecretaris voor de raads leden op het gebied van voorlichting en wegwijs maken in een vaak ingewikkelde materie heeft gedaan. De heer van Woerden liet zijn gelukwens vergezeld aan van de woorden Dat God U en de Uwen nog ja ren sterke en U tot in lengte van dagen als secretaris van onze gemeente doet behou den. In zijn dankwoord zei de heer Willems diep getroffen te zijn door de grote lof die hem was toegezwaaid, een lof die hij eigen lijk wel wat te veel vond, omdat „ik niet meer heb gedaan dan ik meende te moeten doen." Hij dankte elk der sprekers voor hun waarderende woorden en voor het feit dat ook zijn echtgenote in deze hulde was betrokken. Hij besloot zijn dankwoord .met uiting te geven aan zijn hoop dat de uit stekende samenwerking in de toekomst be stendigd zou mogen blijven. Hierna werd deze plechtige raadsver gadering gesloten, waarna burgemeester Prinssen de aanwezigen welkom heette bij de hierna volgende huldiging van de jubi laris. Namens het gemeentepersoneel werd de Stationsstraat 88, tel. 3037 Kortingen worden direct in mindering gebracht jubilaris toegesproken door de loco-secre taris, de heer van Hezewijk, die de jubi laris vooral dank bracht voor zijn grote hulpvaardigheid en bereidwilligheid ten op zichte van het gemeentepersoneel. Hij bood de jubilaris een zeer fraai polshorloge aan en aan mevr. Willems een boeket bloemen. Mr. Th. Heere, oud-burgemeester van Raamsdonk, thans lid van Gedeputeerde Staten, had woorden van bijzondere waar dering voor het prachtige werk van de heer Willems tijdens de oorlogsjaren, toen de ge meentesecretaris heeft getoond uit het on vervalste Nederlandse hout te zijn gesne den. Voor de steun welke hij toen van de heer Willems en ook van zijn echtgenote heeft mogen ondervinden, betuigde mr. Heere zijn grote erkentelijkheid, welke ook nog eens duidelijk mocht blijken uit de aan bieding van een zeer fraaie kandelaar. De heer N. Vlaar, gemeentesecretaris van Waalwijk, sprak namens de Kring Secre tarissen uit de Langstraat, welke bijna vol tallig bij deze huldiging aanwezig was. De heer Vlaar gaf een uiteenzetting van de positie van de gemeentesecretaris en van de betekenis van de Kring, waarvan de heer Willems zich altijd een trouw en een zeer deskundig lid heeft getoond. Namens zijn collegae uit de Kring Langstraat bood spr. de jubilaris een werphengel aan en mevr. Willems bloemen. Ds. Klootwijk sprak namens de gehele Protestante gemeenschap van de gemeen te. Hij dankte de heer Willems voor het vele dat hij voor deze gemeenschap, die zich dank zij de voortreffelijke leiding van het gemeentebestuur niet als een minderheid voelt, heeft gedaan. De Protestante gemeente, aldus Ds. Klootwijk, bidt U toe Gods genade, Gods kracht en Gods wijsheid in de tijd die ko men gaat. De heer G. v. d. Werf, oud-hoofd van de Vleeskeuringsdienst en oud-voorzitter van de Oranje-vereniging, prees het open, eerlijke karakter van de heer Willems en de grote toewijding waarmee hij zijn werk verricht. Hij dankte hem voor de steun welke hij destijds van hem heeft mogen ondervinden. Namens het voltallige personeel dér Rijkspolitie, gestationeerd te Raamsdonk, sprak Groepscommandant A. N. v. d. Moo- ren, die de prettige samenwerking, de goe de verstandhouding en de grote medewer king van de heer Willems onderstreepte. Hij bood een fraaie schemerlamp aan. De heer J. Koster, voorzitter van de plaatselijke commissie Steunt Wettig Ge zag, wilde nog eens duidelijk onderstrepen dat dank zij de houding van de heer Wil lems vele jongens tijdens de oorlog uit han den van de vijand gebleven zijn. Namens de afd. bood hij de jubilaris het boek „Het leven van Jezus" aan. De heer N. v. Gogh, voorzitter van de ARKA, afd. Oosterhout, schetste de heer Willems als een principieel mens op grond van zijn aansluiting bij de ARKA. Namens de afd. bood hij hem eveneens een boek aan. Ten slotte sprak Rector Willems, een broer van de jubilaris, namens de aanwe zige familieleden. Hij zei dat niet de ver wezenlijking van de idealen het belang rijkste is in het leven, doch het feit dat men de ontvangen taak met hart en ziel ver- rischt. En dat hebt gij ongetwijfeld gedaan, aldus Rector Willems. Namens de familie bood hij de jubilaris een geschenk pnder couvert aan. Deze feestelijke bijeenkomst werd beslo ten met woorden van grote dank en erken telijkheid van de jubilaris aan elk der spre kers en aan allen die van hun belangstel ling bij dit jubileum hadden blijk gegeven. Voor het gemeentehuis werd de jubilaris nog een serenade gebrach door de Kon. Harmonie „De Ëendrach", waarna de voorzitter van het muziekgezelschap, de heer van Onzenoort, een gelukwens uit sprak. De Katholieke Jeugdbeweging in de Langstraat en de onmiddellijke omgeving is weer een eigen district geworden; het district Lang straat. Tot voor kort waren alle takken van de Jeugdbeweging, Ver kennerij, Patronaten, Vrije jongens- en hobbyclubs, de Gidsenbewe- ging en de jongens- en meisjesgilden ondergebracht bij de Distric ten Tilburg en 's-Hertogenbosch. Het contact met deze districten was over het algemeen erg goed, doch in verband met de beschikbare tijd en de afstanden kon dit contact toch niet zijn wat het zijn moest. Leiders en leidsters hebben vaak behoefte aan contact met andere leidinggevenden van dezelfde beweging en daarom is men er toe ge komen een eigen District van de K.J.B, te vormen. Er is een dis trictsstaf gevormd van mensen uit allerlei plaatsen van het district afkomstig en die alle takken van de K.J.B. vertegenwoordigen. Zondagmorgen was er de eerste bijeenkomst van alle aalmoezeniers, leiders en leidsters uit het nieuwe district. In de kapel van de Eerw. Zusters te Waalwijk werd een H. Mis opgedragen door de districts aalmoezenier J. Knaapen. Hierna werd gezamenlijk het ontbijt ge bruikt in de nieuwe cantine-ruimte van de Schoenfabriek Timtur N.V. te Waalwijk. Deze eerste bijeen komst had wel een zeer bijzonder cachet; de gehele districtsstaf werd geïnstalleerd door de Diocesaan Commissaris en Commissaresse. Commissaris Stumpel installeerde achtereenvolgens de Districtscom missaris voor alle jongensgroepen, de heer J. A. de Waal, de Commis saris voor patronaten, de heer Jac. v. d. Velden, de Commissaris voor Voortrekkers, de heer A. v. Riel, de Commissaris voor Verkenners, de heer A. v. Velthoven, de Commissa ris voor Welpen, mej. A. v. Laarho ven en de Commissaris voor Alge mene Zaken, de heer M. Hooymaay- er.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5