WAALWOK Waalwijkse en Langstraaise Courant Uit de Langstraat AGENT-BEZORGER VOLKSWITBROOD Orunen Elsheut Wëijmen Haarsteeg Heust/en Sprang Capelle Sprang Capelle Geertrui sSenberg MAANDAG 11 FEBRUARI 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE EMS HEI ZUIDEN 80e JAARGANG No. 12 Abonnement 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' INSTALLATIE VAN DE ONDERNE MINGSRAAD BIJ DE FA. LIPS N.V. Zaterdagmorgen had in de grote cantine van de fa. Lips alhier de installatie plaats van de ondernemingsraad voor dit bedrijf. Dit bedrijf waar de personeelsbezetting thans meer dan 900 is, werkte tot op he den met kernen, maar onlangs besloot de directie tot het instellen van een onderne mingsraad, gekozen door het gehele per soneel. Met het instellen en installeren van deze raad, wier bevoegdheid bij de wet gere geld is, behoort de fa. Lips tot een van de eerste bedrijven in de Langstraat, waar middels een dergelijke raad overleg en sa menwerking in het bedrijf mogelijk wordt. In deze raad, waarvan de directeur de heer Max Lips het voorzitterschap bekleed, hebben zitting vertegenwoordigers van de verschillende groeperingen uit het bedrijf. De raad telt 16 leden. Bij deze installatie waren aanwezig de leden van het directo rium de heren M. Lips, G. Lips en Ir. Th. v. Lammeren. Verder vertegenwoordigers van de verschillende vakorganisaties, n.l. van St. Eloy, de C.M.B., de A.N.M.B., de H.K.W., de Werkmeestersbond en de Kath. bond van technisch personeel. De bijeenkomst werd geopend door de heer J. de Bruijn, hoofd van de sociale af deling der firma. Deze riep allen een har telijk welkom toe en gaf het woord aan de directeur de heer M. Lips. Spreker schetste in het kort hoe men tot het besluit was ge komen tot het instellen van een onderne mingsraad. Het doel van deze raad, aldus de heer Lips, is het door onderling overleg scheppen van nog betere verhoudingen in het bedrijf. De mens moet zich op het be drijf thuis voelen en zich er voor inspan nen, omdat hij weet dat de belangen van het bedrijf ook zijn belangen zijn. Een ho gere productiviteit mag verwacht worden van deze betere verhoudingen en het nut hiervan komt aan het bedrijf en zijn mede werkers ten goede. De taak van de ondernemingsraad is om door overleg de samenwerking in het bedrijf te vergroten. De heer Lips besprak ook de vorm van overleg welke nodig zal zijn om tot het doel te geraken. Spreker noemde o.a. het z.g. horizontale overleg, waar in overleggroepen gesproken zal worden over bedrijfsaange- legenheden, zoals b.v. produktieverhoging, verbeterde werkmethodes, financiering etc. en de z.g. verticale besprekingen, waarbij direct de gehele raad is ingeschakeld en waar men zal spreken over aangelegenhe den, welke het gehele personeel raken. Zo als b.v. sociale aangelegenhedene, veilig heid, gezondheid etc. De heer Lips sprak de hoop uit dat de ondernemingsraad welke nu tot stand is gekomen, zou gaan beantwoorden aan zijn doel en riep daartoe de medewerking in van allen. Spreker riep ook de hulp in van de vakverenigingen, wanneer dit nodig mocht blijken. Namens de vakverenigingen sprak de heer Verhoeven. Deze wenste directie en personeel geluk met de insallatie van deze ondernemingsraad, die gesticht is met het doel om te komen tot een harmonische sa menwerking tussen directie en alle groepe ringen in het bedrijf. De taak en de be voegdheid van de ondernemingsraad is het plegen van overleg allereerst over sociale aangelegenheden. Wat de ondernemingsraad bereiken zal, zal voor een groot deel liggen aan datgene wat de leden van de raad er zelf van we ten te maken en in het vertrouwen dat di rectie en personeel in deze raad stellen. HET JONGENSGILDE VIERDE ZIJN 10-JARIG BESTAAN. Een belangrijke tak van de R.K. Jeugd beweging in Drunen, het Jongensgilde, vier de zaterdlag zijn 10-jarig bestaansfeest met een klinkende oudersavond. Het Jongensgilde dat in Drunen pl.m. 50 leden telt, werd 10 jaar geleden begonnen met een afdeling z.g. Poorters, jongens tussen de 11 en de 15 jaar. Dit werd in deze 10 jaar uitgebreid met een afdeling Rakkers, jongens tussen de 8 en 11 jaar en thans bij het 10-jarig bestaan komt er ook een club Kerels, jongens tussen 15 en 20 jaar. Het enthousiasme onder deze tak van de jeugdbeweging alhier is zeer groot; men heeft thans 5 leiders en 3 leidsters. Op de ouderavond van zaterdag j.l. wa ren tegenwoordig Deken Rooyackers, de districts-aalmoezenier Knaapen, de distr.- commissarissen v. Lidzenberg en v. d. Waal en de districts-commissaresse mej. v. d. Bilt. In revue-tempo brachten de jongens de 10 jaar Jongensgilde voor het voetlicht, waarbij tevens nog eens duidelijk werd voorgesteld het werk en het doel en de betekenis van het Jongensgilde. De oud hoofdleider de heer J. Aarts, die bijna 10 jaren het gilde heeft geleid, werd deze avond nog eens bijzonder in de bloemetjes gezet. De heer Rooyackers die tot slot van de ze avond nog het woord voerde, bracht ook hulde aan deze oud-leider, die thans, nu hij de directe werkzaamheden voor de jeugdbeweging heeft gestaakt, hiermede als lid van de Jeugdcentrale toch nog nauw verbonden is. Deken Rooyackers bracht deze avond dank aan de leiders en leidsters voor hun bijzonder opofferend werk voor de jeugd in dit geval het Jongensgilde. Spreker onderstreepte nog eens het jeugd werk en de enorme betekenis en de nood zakelijkheid daarvan. Bijzonder dank bracht Deken Rooyackers ook aan Br. Bonaven- tura, die eertijds het Jongensgilde in Dru nen mede heeft opgericht en hij sprak de hoop uit dat het Jongensgilde en de ge hele Jeugdbeweging in Drunen zal mogen blijven groeien en bloeien. Deze ouderavond was maar een ge deelte van de feestviering, want binnenkort zal men het gildefeest binnenskamers gaan vieren. BOUW VAN HET JEUGDHUIS. De bouw van het Jeugdhuis dat de jeugd in Drunen zelf bouwt, heeft door bijzonde re omstandigheden de laatste weken enigs zins gestagneert. Dit is geen gevolg van te kort aan enthousiasme bij de jeugd, want naar wij vernemen is die er nog in volle mate. Deze week zullen de werkzaamheden weer helemaal worden hervat. In groepen van 6 a 8 man werken pl.m. 40 jongens nu geregeld aan een eigen clubhuis voor de jeugdverenigingen. AGENDA. Maandag 12 februari 8 uur Solemnele avondmis in verband met de Bisschopswijding van mgr. W. Bek kers. Dinsdag 13 februari 7 uur Trainen DVC-senioren. Donderdag 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els- hout. In café v. Oyen hield de fok- en controle-vereniging van het Fries- Hollands veeslag „De Vooruitgang" haar algemene jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. v. Hui ten, opende de vergadering met de christelijke groet en een hartelijk woord van welkom aan de aanwezi gen. Hij wijdde enkele woorden ter nagedachtenis aan de onlangs over leden secretaris-penningmeester, de heer J. Klijn. Vanaf de oprichting der vereniging heeft de heer Klijn met grote nauwgezetheid de boek houding der vereniging gevoerd. Ook het pas ontslapen oud-bestuurs lid, de heer Adr. Buys uit Oud-Heus- den, werd herdacht. Behalve be stuurslid, is de heer Buys jaren lang lid van de aankoopcommissie ge weest. Spreker hoopte dat de herin nering aan de beide heren nog lange jaren in de vereniging zou blijven voortleven. Door de secretaris werden dan de notulen der vorige vergadering voor gelezen, die zonder op- of Aanmer king werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag blijkt dat er is ontvangen 2582.06, en uitgegeven 1988.20, wat een batig saldo geeft van 593.86. Het ledenaantal be draagt 41, n.l. in Elshout 29 en in Oud-Heusden 12. Ingeschreven in 't N.R.S. werden 31 koeien. Deelgeno men werd aan de fokveedagen te Capelle en te Breda. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. v. Huiten met 26 van de 27 stemmen als voorzitter herkozen. Deze dankte voor het in hem gestel de vertrouwen en deelde vervolgens mee dat, om op de fokveedag te mo gen uitkomen, dat er door een com missie eerst een voorkeuring zal plaats hebben. Hij zal ook informe ren of vereenvoudigde monsterna- me mag worden toegepast, daar dit een grote werkbesparing voor de zuivelfabriek betekent. Enkele le den hadden klachten betreffende de hauwkeurigheid die dient betracht te worden. De voorzitter vroeg de aandacht voor het verslag der melklijsten, speciaal wat betreft het grote ver schil in vetgehalte en productiecij fers. Over de stieren der K.I.-ver eniging „De Langstraat" heersten verschillende meningen. Enkele puntert dienaangaande werden door de voorzitter naar de algemene ver gadering der K.I. verwezen. Daar het volgend jaar de vereni ging 40 jaar bestaat, ligt het in de bedoeling van de voorzitter om aan de jaarvergadering een meer feeste lijk karakter te geven en tevens een Spreker aan te vragen. De vergade ring kon daarmee accoord gaan. Na de rondvraag volgde gewone sluiting. Geslaagd. Voor het diploma wijkverpleging slaagde Mej. Jeanne Vermeer, thans werkzaam in de verpleging te Box tel. Ouder-avond. I Door de leden van het Genoveva- Gilde en de Verkenners en Welpen van de St. Jansgroep, werd in de zaal van het parochiehuis een ou der-avond gegeven. Die aalmoezenier, de weleerwaarde heer Kapelaan v. Veghel, heette al len welkom en zette het doel van de avond uiteen. De talrijke aanwezi gen, present waren verschillende leidsters, leiders en aalmoezeniers uit de omgeving, hebben daarna vol op genoten van de verschillende de clamaties, liederen, voordrachten, rijdansen en dansen. Vooral de goed uitgevoerde dansen door de leidsters van het Genoveva-gilde vielen zeer in de smaak. Door de districts-commissaris, de weleerw. heer J. Knaapen, werd nog eens duidelijk uitgelegd wat de jeugdbeweging wil zijn, wat de ou ders er van mogen verwachten, maar ook wat de leiding van de ouders verwacht. De gebruikelijke verloting ging er weer vlot in. In minder dan geen tijd werden ruim duizend loten ver kocht. Talrijke mooie prijzen waren beschikbaar. Daar de Zeereerw. Heer Pastoor niet aanwezig kon zijn, werd 't slui tingswoord gesproken door de heer H. Peters, die, ofschoon niet meer in de parochie woonachtig, nog steeds Hopman is en de troep nog steeds met raad en daad bijstaat. Om een goede organisatie moge lijk te maken, worden de leiders van de verschillende carnavalsgroepen verzocht, zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het bestuur van Els- hout Vooruit. De deelnemers zijn verplicht zich aan de destijds gege ven voorschriften te houden. De be doeling is, dat maandag en dinsdag de wedstrijden plaats hebben. Agenda. Dinsdagavond repetitie van het bandje van E.V. Vrijdag repetitie kerkelijk zang koor; 's avonds om half 9 algemene vergadering van de Kerkelijke Fan fare. Zaterdag statiedag der fanfare met muzikale rondgang door de verschil lende straten. Woensdag en zaterdag trainen van de tafeltennisclub De Smashers. Donderdag sluitingsles veevoeder- winningscursus. Uitvoering Vlijmens Mannenkoor. Zondag 10 februari gaf Vlijmens Mannenkoor, met medewerking van Vlijmens Dameskoor en van de so listen J. v. d. Griendt uit Waalwijk en F. v. Grinsven uit 's-Bosch, een uitvoering. Toen de voorzitter, de heer J. Vorstenbosch, om 8 uur een openingswoord sprak, was de zaal tjokvol, waar spreker vol lof over was. Het Vlijmens Mannenkoor opende met een drietal zangnum mers, die met een gul applaus wer den beloond. Hierna zong de solist F. v. Grinsven, tenor, Standchen en Wiegelied, beide van F. Schubert. Met zijn prachtige stem en voor dracht oogstte hij een daverend ap plaus. Hierna kwam de solist J. v. d. Griendt, bariton, uit Waalwijk met „Ein Madchen oder Weibchen" uit „Die Zauberflöte" van Mozart. Ook deze zanger oogstte groot sukses; z'n prachtige stem, uitspraak en voor dracht vielen op en een gul applaus was wel. verdiend. Hierna zong Vlijmens Dameskoor, onder leiding van directeur Sars „Die Nacht" van F. Schubert en het „Studentenkoor uit Bocaccio" van F. v. Suppé. De dames oogstten eveneens veel sukses, daar beide nummers voortreffelijk werden ge- zongen. Hierna zong bariton v. d. Griendt „O Sancta Justitia" uit „Zar und Zimmermann" van A. Lortzing. Ook dit nummer werd zeer goed weergegeven. Vervolgens zong tenor v. Grinsven „Wolgalied" uit „Der Zarenwitsch" van F. Léhar. Een uitbundig applaus volgde; een be wijs dat het talrijk publiek tevreden was. Dan zong Vlijmens Mannenkoor en Dameskoor gemengd het Op'è- ningskoor uit Cavalleria Rusticana van P. Mascagni en Zigeunerkoor uit „II Travatore" van G. Verdi. Dit werd eveneens een sukses; de zang was zeer goed te noemen. Na de pauze zongen het Dames- en Mannenkoor beide nog enkele num mers. Een uitvoering die in alle op zichten is geslaagd. Vlijmen be schikt thans over een koor dat er zijn mag, dat zeker voor het ijverige bestuur een sukses is, maar ook ze ker voor directeur Sars, die alle lof toekomt. Ook het Dameskoor had met haar eerste optreden sukses. En tot slot een extra compliment voor de heer Frans Wilmortt uit Waal wijk, die de nummers op de piano begeleidde, waarvoor hem 'n extra applaus ten deel viel. Het was een geslaagd concert. Hierna dankte de voorzitter alle medewerkster en -werkers en voor al het talrijk publiek voor de op komst. Vervolgens had de trekking plaats van de grote loterij ten bate van de Ouden van Dagen en Vlijmens Man nenkoor. K.A.B. afd. Vlijmen. Hedenavond (maandag 11 febr.) om half 8 zal in café (den Braai) de derde Ontwikkelingsavond worden gegeven. Kap. A. H. Grooymans uit Liempde komt met het onderwerp: „Kom d'r in, zet je hoed af". Film. Woensdag 13 februari zal in het Patronaat 'n film worden vertoond, voor de jeugd om 4 uur, 's avonds voor de volwassenen. Deze film is de Lourdes-film. TONEEL. Op de zondagen 17 en 24 febr. a.s. geeft de toneelvereniging Ernst en Luim in de zaal van café J. van Oyen de tweede win- teruitvoering van dit seizoen. Voor het voet licht zal worden' gebracht het prachtige blijspel in drie bedrijven: „Vrijdag de der tiende", geschreven door J. v. d. Heijden en H. Bakker. Gezien de reputatie die Ernst en Luim alhier en in de naaste omgeving op to neelgebied bezit, zal het zeker aan belang stelling niet ontbreken. CULTURELE AVOND. In de aula van het klooster Mariënkroon houdt op zondag 17 febr. a.s. de Culturele Vereniging Onsenoort weer een culturele avond. Als spreker zal optreden de beken de K.L.M.-vliegenier uit de beginperiode van onze burgerluchtvaart Willem Veenen- daal, met als onderwerp „Tussen hemel en aarde". Wat er over de luchtvaart in 't al gemeen en over de hierboven genoemde persoon gezegd wordt, daarover laten wij het programmaboekje even aan 't woord: Er zijn niet veel mensen in Nederland die niet in stilte trots zijn op een maat schappij als de K.L.M.die in het buiten land propageert dat vliegen een der na tuurlijkste eigenschappen is van de Neder landers. Natuurlijk is dit niet zonder overdrijving. Toch zal men gaarne toegeven dat wij in de wereld der „vliegerij" een goed figuur slaan en dat vele vliegers een legendarische naam hebben gekregen. Eén dier groten, die spreken tot de ver beelding van ouderen en die bij de jeugd een grote voorliefde voor het vliegwezen hebben gekweekt, is Willem Veenendaal. Hij is één der „vliegmiljoenairs", die grote populariteit bezitten. Willem Veenendaal hanteerde niet alleen de stuurknuppel, hij hanteert ook op vlotte wijze de pen, getui ge zijn smakelijk geschreven boeken en ar tikelen, en is bovendien een zeer geziene sportvisser, die deze sport soms lyrisch be schrijven kan. Hij was een der werkers van de eerste uren, toen het vliegwezen nog romantiek bood en avontuur. j Op boeiende wijze weet hij hier van te vertellen in „Tussen hemel en aarde". Het staat bij voorbaat al wel vast dat het weer een hoogstaande culturele avond zal wor den. BILJARTEN. De onderlinge biljart-competitie werd de afgelopen week voortgezet. Ditmaal kwa men de B-vijftallen in actie; volgens ver wachting won Juliana B van 't Hoekje C en DVK B van Avanti B. 't Hoekje B bleef in eigen huis baas over DPL B. Als bij zondere prestatie valt te vermelden dat de 84-jarige Th. v. Liempde zijn partij we derom op overtuigende wijze van een jon gere kracht wist te winnen. De uitslagen waren Afd. B: 't Hoekje B - D.P.L. B J. de Gouw jr-Joh. v. Bijnen 60-31 J. de Laat - A. Treuren 60 - 54 W. v. Bokhoven - A. Timmermans 55 - 60 H. Theunissen - B. Kuis 60 - 56 M. Theunissen - R. Siegers 60 - 53 Uitslag 8-2 voor 't Hoekje B. D.V.K. B - Avanti B H. Willems-Fr. v. Oyen 60-40 Jos. Koks - J. v. Oyen 60 - 28 A. v. Helvoirt - Jo de Vaan 60 - 24 B. Treuren-A. v. Heijst 60-51 B. Theunissen - F. v. Bladel 56-60 Uitslag 8-2 voor D.V.K. B Juliana B - 't Hoekje C M. v. d. Wiel - H. Theunissen 60 - 38 H. v. Bokhoven - J. Meijs 60-19 Th. v. Liempde - P. Meijs 60 - 24 B. v. d. Heijden-Th. Timmermans 60 - 26 C. v. d. Lee - L. Theunissen 60 - 38 Uitslag 10-0 voor Juliana B. Deze week wordt de competitie voort gezet met twee wedstrijden in afd. A DVK A - Juliana A in café M. Reuzer. DPL A - Avanti A in café J. Siegers. Spoedeisende raadsvergadering. De raad der gemeente Heusden kwam vrijdagavond j.l. in spoedei sende vergadering bijeen. De raad keurde het voorstel goed tot het aangaan van een kasgeldle ning, groot 450.000.- voor de bouw van 28 woningen. Het voorstel om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een rekening courant-overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van 700.000.-, werd eveneens goedgekeurd. De gemeen te- en bedrijfsrekening 1954 werd voorlopig vastgesteld. Een voorstel tot wijziging van de Algemene Po litieverordening zal tot de volgende vergadering worden aangehouden. Ten behoeve van het uitbreidings plan zal grond worden aangekocht van de familie Buys te Oudheusden. Tenslotte ging de raad accoord met het verzoek van de PNEM tot aan koop van een stukje grond, groot 70 vierkante meter voor de bouw van een transformatorhuisje. Een uitvoerig verslag van deze vergadering zal in ons, nummer van vrijdag 15 februari a.s. worden op genomen. LEDEN VAN 'T NUT MAAKTEN (FILM)REIS DOOR ROMANTISCH FRANKRIJK. Vrijdagavond hebben de leden van het dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen een interessante reis, waaraan voor hen geen onoverkomelijke kosten wa ren verbonden en welke hen niet vermoeide, gemaakt door het zowel 's zomers als 's win ters door toeristen druk bezochte Frankrijk. Deze trip werd hun mogelijk gemaakt, doordat het Nutsbestuur de Ned. Reisver. bereid had gevonden haar kleurenfilm „Ro mantisch Frankrijk" voor de leden met hun introducé's, die daartoe bijeen waren in de zaal van mevr. Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, te vertonen. De opnamedienst van de Reisvereniging komt niets dan lof toe voor de wijze, waarop zij de beelden door deze uitstekend geslaagde film, leven dig, vol afwisseling en schitterende kleu- renschakeringen, het geheel omlijst met passende muziek, op de gevoelige plaat heeft weten vast te leggen. De heer van Lunteren van de Ned. Reis vereniging, die zijn hart aan Frankrijk ver pand schijnt te hebben en het zijn tweede vaderland noemde, voerde de aanwezigen, na een inleidende beschouwing, middels de prachtige kleurenfilm door de mooiste ge bieden van dit aan natuurschoon en beziens waardigheden rijke zuidelijke land en bij PRO PATRIA. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria te Sprang-Capelle, wordt er woensdag 13 februari, des avonds om 8 uur, in het ge bouw van de Chr. Volksbond een feestelijke vergadering gehouden. FLAUWE GRAP? Door enkele jongelui, die zich achter in de wagen hadden verscholen terwijl deze bij de woning geparkeerd stond, werd j.l. zaterdagavond een auto van dhr. v. Z. al hier, toen hij even bij dr. W. binnen was, meegenomen en even later bij dhr. M. op dam tegen het huis gereden, waarna de daders het hazenpad kozen. De politie heeft de zaak in onderzoek. deze „Tour de France", die nu eens geen jacht naar de finish was, zullen bij degenen, die het voorrecht hebben gehad reeds eens of wel meerdere malen een vakantie in Frankrijk door te brengen tijdens het zien van beelden van dorpen, steden en land streken eerder door hen in werkelijkheid bezocht, ongetwijfeld de prettigste herinne ringen daaraan weer zijn opgekomen. De voorzitter van 't Nut, de heer L. Pol dervaart, die aan het begin van de avond een kort begroetingswoord had gesproken, was de tolk van de aanwezigen, toen hij aan het eind van de filmvertoning de heer van Lunteren en daarmede de Ned. Reisver. dank bracht voor de wijze, waarop deze avond werd verzorgd. Dat men met het meeste genoegen deze filmreis had mede gemaakt, bleek duidelijk uit de spontane bijvalsbetuigingen, waarmede vanuit de zaal het dankwoord van de voorzitter werd on derstreept. Met deze filmavond werd' het Nutspro- gramma 1956 - 1957, voor zover het de Ca- pelse avonden betreft, besloten. Begin vol gende maand, woensdag 13 maart, besluit 't Nut zijn programma in dit seizoen met een avond in hotel Verwiel te Waalwijk. Het ligt in de bedoeling deze avond dr. ir. Mesu, lid van de Deltacommissie, voor de leden te laten optreden met een lezing over „Het Deltaplan". Verwacht wordt, dat voor deze sluitingsavond met het oog op de grote belangrijkheid van het Deltaplan, ook voor de Langstraat, een meer dan gewone be langstelling zal bestaan. HET NIEUWSBLAD VAN HET ZUIDEN vraagt voor Waalwijk een actieve die nog gelegenheid heeft na half één 's middags een dag blad te bezorgen. Spoedige aanmelding, schriftelijk of persoonlijk, Heuvel 14 Tilburg of telefonisch 0 4250 - 22055. NIEUWE FUNCTIONARISSEN. In de een dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van de muziekvereniging Kunst na Arbeid werd tot voorzitter benoemd de- heer A. H. Kerst en tot penningmeester de heer Jac. Cové, zulks ter aanvulling van de vakatures, ontstaan door het uittreden uit het bestuur door de heren W. J. van Nieu- wenhuijzen en J. Kraak. De heer J. Maris werd tot 2e voorzitter gekozen. A.s. donderdag 14 februari, des avonds om half 8, hoopt voor de K.V. der I.G.P. op te treden om een tijdrede uit te spreken, de weleer waarde heer ds J. v. Ravenswaaij, Christelijk Gereformeerd Predikant te Scheveningen. Dit optreden zal I plaats vinden in 't kerkgebouw der Gereformeerde Gemeente, Juliana- laan 8 alhier. ZEILVERENIGING. In onze stad hebben enkele watersport liefhebbers 't initiatief genomen om te ko men tot de oprichting van een zeilvereni ging. Er hebben zich reeds 16 enthousiaste leden voor deze zeilvereniging aangemeld. De oprichtingsvergadering van deze zeil vereniging zal a.s. zondag in Hotel Jansen worden gehouden. COLLECTE PATER VOERMANS. De collecte die aan de kerk voor de mis sie van Pater Voermans is gehouden heeft een bedrag van f 1147.- opgebracht. Uit de opbrengst van deze collecte blijkt wel hoe de bergenaren meeleven met' de missie van deze sympathieke pater, die 28 febr. weer naar zijn missie in Chili zal vertrek ken. GOUDEN BRUILOFT RIJPERT- VAN HAPEREN. Vrijdag werd in café v. d. Heijkant de gouden bruiloft gevierd van 't echtpaar Kijpert-van Haperen. De feestdag begon met een plechtige H. Mis opgedragen door een Heerneef van 't bruidspaar, professor P. Verschuren uit Oudenbosch. Van de receptie werd druk gebruik ge maakt om dit sympathieke paar de hand te komen drukken. Op de receptie merkten we o.m. op Ir. Rijkers, directeur van de Pnem, de plaatselijke geestelijkheid en vele oud collega's van de Pnem, waar de bruide gom gewerkt heeft. Burgemeester mr. J. Chr. J. Faure, had wegens afwezigheid een gelukstelegram gezonden. Des avonds werd door de harmonie Apollo en de drumband een serenade gebracht. Na deze serenade bood de heer P. Vermeer, voorzitter van de harmonie zijn gelukwensen aan en werd na mens 't gouden paar aan hem een envelop pe met een geldsbedrag aangeboden. BEROEPSKEUZEVOORLICHTING. Het bestuur van de afdeling Geertrui- denberg - Raamsdonksveer van de katho lieke beroepskeuzevoorlichting heeft een zitdag georganiseerd voor de ouders van alle leerlingen, die dit jaar de school ver laten. Op deze zitdag, die a.s. donderdag 14 februari van 3-7 uur gehouden wordt in de R.K. Jongensschool, zullen door een beroepskeuze;adviseur (gratis) alle ge- wenste inlichtingen gegeven worden over school-, studie- en testmogelijkheden. Daar het hier gaat om een uiterst belangrijke zaak, meent 't bestuur er op te kunnen rekenen, dat van deze gelegenheid tot 't in winnen van adviezen een ruim gebruik zal worden gemaakt. PASTOOR A. J. VERHAGEN OVERLEDEN. In 't Lidwinagesticht te Schijn- del is zaterdag overleden de ZeerEerw. Heer A. J. Verhagen, oud-pastoor der St. Antoniuspa- rochie alhier. Pastoor Verhagen was 73 jaar en was pastoor van 5 september 1930 tot 30 juni 1952. Zijn uitvaart en teraardebestel ling zullen plaats hebben in de St. Antoniusparochie op woens dag a.s. Het stoffelijk overschot zal morgenavond om zes uur af gehaald worden aan de grens der parochie. Om 7 uur zal voor de overledene een plechtige Vespers worden gehouden. De uitvaart heeft plaats woensdag om 10 uur. Aan de uitvaartmis zal het zin gen der Lauden voorafgaan. Pas toor Verhagen zal worden ter- aardebesteld in het priestergraf. JUBILEUM WAALWIJKS BELANG. In verband met het gouden ju bileum van Waalwijks Belang, dat op 26 maart a.s. zal worden herdacht, heeft het huldigings comité tot alle ingezetenen van Waalwijk, alsmede tot het be drijfsleven, de middenstand en de verenigingen van onze stad een circulaire gericht. Hierin wordt er op gewezen dat het hier niet het jubileum geldt van zo maar een vereniging, maar van een vereniging, die wel op heel bijzondere wijze het belang van de Waalwijkse gemeenschap ge diend heeft en nog dient en mot talrijke voorbeelden wordt daar in op de aktiviteit van Waalwijks Belang de aandacht gevestigd. Tenslotte doet het comité een be roep op iedere ingezetene om een steentje bij te dragen voor het geschenk dat op de dag van het gouden bestaan aan het bestuur der vereniging zal worden aan geboden. Wij honen van harte dat ieder een in Waalwijk op royale wijze blijk zal geven van zijn waarde ring voor de grote werkzaam heid van Waalwijks Belang ten behoeve van onze gemeenschap. HERDENKING ZILVEREN AMBTSJUBILEUM. Onder enorme belangstelling herdacht de heer Mr. Theo Ta- miniau-Tielen 1.1. zaterdag het feit, dat hij zich voor 25 jaar als advocaat te Tilburg vestigde. Na een H. Mis in de parochie kerk en een ontvangst van het uitgebreide bureaupersoneel te zijnen huize, werd in de prachtige i ruime kantoorgebouwen in de Stationsstraat een receptie ge houden, waar een driehonderdtal personen uit stad en land hun gelukwensen kwamen aanbieden, veelal vergezeld van schitteren de, waardevolle cadeaus, alle getuigend van de grote waarde ring voor 't werk en de persoon van de jubilaris. Onder de aanwezigen merkten we o.m. burgemeester en wet houders en leden van de gemeen teraad van Tilburg, de geestelijk heid der stad, de advocatuur, be stuursleden van tal van vereni gingen, waarvan de jubilaris se cretaris is en de secretariaten op zijn bureau zijn gevestigd, o.m. van de Ver. van Ned. Tapijtfabri kanten, van de Wol-importeurs, van de Ned. Leder-importeurs, van de Ned. Huiden- en Looistof fen, namens welke twee laatste verenigingen de voorzitter, de heer Gerard Verwiel, hartelijke woorden van gelukwens en dank sprak, met aanbieding van een prachtig antiek wandbord; van de Ver. van Ned. Radio-detail handelaren, enz.; verder tal van prominenten uit bedrijfs- en han delskringen en 't verenigings- en culturele leven. Een schat van prachtige bloem stukken, honderden telegram men, kaartjes enz. completeerden het geheel van deze gloriedag voor de jubilaris en z'n familie. Stukken beter Vraagt onze depothouders. C. PULLENS Waalwijk - Tel. 2465 LEO DE BONDT Kaatsheuvel - Tel. 2293 WAALWIJKSE RODE KRUIS SPEELDE VOORTREFFELIJK TONEEL. De zesde ontspanningsavond van de Waalwijkse Rode Kruis- afdeling is zaterdag in zaal Tha lia een groot en verdiend sukses geworden. De hoofdschotel van deze avond vormde het toneel spel van Ko Keepers „Suuske Perdaems" onder regie van Jac. Didden. En om nu met de regie te beginnen, Didden heeft de mo- i

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1