Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat GOUDSTROOM L. M. J. J. van Erp ('s Bosch) benoemd tot Burgemeester van Waspik. Een BRIL van STASSAR is niet te evenaren ADVOCAAT Drunen Elshout Vlijmen Ma ar steeg Heusden Sprang g DANIEL VISSER Z00NEN 'J\/inipc Tere huid? JJUf/Uib, Babyderm-jzeep Capelle Waspik VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 Uitgever; Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 7 ZUIDEN 80e JAARGANG No. 13 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2,70 2.85 franco p.p Advertentieprijs: 10 cent, per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO' Arts: Zondagsdienst 17 februari 1957 Dr Verhaak. Agenda. Vrijdag 15 februari 7.30 uur repetitie leerlingen „Vol harding"; 8.30 uur repetitie harmonie „Vol harding", zaal café Elshout. Zaterdag 16 februari 7.30 uur feestavond R.K. Werkmees- tersbond, zaal café v. Delft; 7.30 uur feestvergadering Reisver- eniging N.N.T., hotel Vissers. Zondag 17 februari 11.30 uur repetitie harmonie „Vol harding", zaal café Elshout; 11.30 uur repetitie harmonie „Bea trix", zaal café v. Delft; 2.30 uur D.V.C.V.E.S.; 7.00 uur Bal-avond harmonie „De Volharding", zaal café Elshout. Agenda. Hedenavond half 9 algemene jaar vergadering voor de leden der ker kelijke fanfare. Zaterdag statiedag der fanfare. Om 2 uur afmars vanaf het repeti tie-lokaal voor een muzikale wan deling. A.s. zondag ontspanningsavond voor de leden van „Elshout Voor uit". Aanvang half acht, met toneel. Daarna gelegenheid tot dansen, met als afwisseling een attractieve ver loting. KRUISBOOGSPORT. Op de banen van het Kruisbooggezel schap Onderlinge Vriendschap werd de 3e wedstrijd gehouden voor het kampioen schap van Groot Vlijmen. De stand na de derde wedstrijd luidt als volgt Afd. A, corps: 1 Rozenjacht Vlijmen 502 pt.; 2 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 494 pt.; 3 Willem Teil Vlijmen 487 pt. Afd. B, corps 1 Rozenjacht II Vüjmen 460 pt.; 2 Rozenknopje I Vlijmen 448 pt.; 3 Willem Teil 11 428 pt.; 4 Onderlinge Vriendschap Haarsteeg 393 pt. Afd. C 1 Willem Teil Vlijmen 442 pt.; 2 Rozenjacht III Vlijmen 411 pt.; 3 Ro zenknopje Vlijmen II 371 pt. Persoonlijk Kampioenschap 1 Sjef v. Beijnen Haarsteeg 133 pt.; 2 W. v. Enge len Vlijmen 132 pt.; 3 J. van Beijnen 132 pt.; 4 G. v. d. Hout 131 pt.; 5 B. v. d. Griendt 130 pt. Koning 1 W. v. Engelen 132 pt.; 2 J. van Beijnen 132 pt.; 3 M. van Ravensteijn 120 pt.; 4 B. Herman 119 pt. Personeel A 1 G. v. d. Hout 25 pt.; 2 W. v. Engelen 24 pt.; 3 J. v. Beijnen 24 pt. Afd. B 1 v. d. Pol 23 pt.; 2 B. Her man 22 pt. Afd. C 1 G. v. Engelen 23 pt.; 2 v. d. Broek 22 pt. Extra afd. A G. v. d. Hout 25 pt; afd. B extra Middagprijs H. v. d. Pot 23 pt.; Avondprijs A. v. d. Dungen 21 pt. Afd. C G. v. Engelen 23 pt. Op zater dag 23 febr. wordt in café Oremans de 4e en laatste wedstrijd gehouden op de banen van Willem Teil. LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND. Op zaterdag 16 febr. houdt de Lang straatse Bond DESV een bestuursvergade ring in café P. Gevers alhier. Aanvang 8 u. UITVOERING UTILE DULCI. Zondag 17, maandag 18 en dinsdag 19 febr. geeft de R.K. Toneelvereniging Utile Dulci haar tweede winteruitvoering in het Patronaat. Opgevoerd wordt „Het Geheim van Dr. Spencer". We zijn benieuwd wat Utile Dulci onder haar nieuwe regisseur de heer Jo van Erp uit Den Bosch, zal presenteren. MOOI SUCCES VOOR DE SPANESA'S. Op een door de K.A.J. te Nieuwkuijk georganiseerde wedstrijd, waarin de KAJ- leden uit Groot Vlijmen en Omstreken el kaar bekampten op het gebied van muziek, zang en toneel, wist het muziekgezelschap „De Spanesa's" uit Vlijmen de eerste prijs, zijnde een prachtige wisselbeker te beha len. LOURDESFILM. Woensdagmiddag werd voor de jeugd de Lourdesfilm gedraaid. Om 8 uur 's avonds draaide deze film voor volwas senen. Voor beide voorstellingen bestond veel belangstelling. CARNAVAL TE VLIJMEN. De vergaderingen voor de Carnaval tussen kasteleins, Raad van Elf en Groepsleiders zijn beëindigd. Nu is het de taak van de groepen om de resterende tijd aandacht te besteden aan het leren van de voordrachten of muziek. Op verschillende plaatsen wordt al druk gerepeteerd. Het ziet er naar uit dat er weer door een groot aantal groepen zal deelgenomen worden. BILJARTWEDSTRIJDEN. Klasse Cadre. St. Joris - Poedelvrees, 8-0. B. Oremans jr. verloor van Sjef Berkel- mans; B. Oremans sr. verloor op het nip pertje van Fr. Berkelmans; P. van Engelen verloor van W. Berkelmans; A. van Aspe- ren verloor van Rovers. De St. Jorisspelers waren in grootse vorm, zelfs Berkelmans maakte in 7 beurten 300 car. Klasse B, Libre. DVS III-OBK I, 6-2. Jo van Engelen verloor van J. v. Lith; v. Delft verloor van Heusden; de Jong ver loor van Filippine; v. Eijk redde de eer door te winnen van Verhoeven. Klasse C, Groep I. OBK III-Kleine Hut I, 4-4. A. v. Engelen verloor van De Goey; H. Kiviets verloor van Bevers; v. Buul won van Geus; J. v. Engelen maakte de stand gelijk door van Kuipers te winnen. Altijd cadre II-OBK II, 0-8. v. Oord verloor van Jansen; P. v. En gelen verloor met 3 car. verschil van Ja- cobsen; Mommersteeg verloor van Snap pen; Kiviets verloor van Velthuizen. Klasse C groep II Poedelvrees III - H. v. Brabant III, 7-1 B. Samuels won van Keeper; C. Samuels won van Hofslag; v. d. Wiel won van Grinsven; P. Jankowski speelde gelijk tegen Aalders. De laatste wedstrijd was winst voor Vlijmen. JSt,: JAARVERGADERING HARMONIE ST. CECILIA. De harmonie St. Cecilia hield in café J. van Oyen haar jaarvergadering, die zoals de waarnemend voorzitter het in zijn ope ningswoord uitdrukte, gerust als een bij zondere jaarvergadering mocht worden aangemerkt. Het verheugde hem dan ook dat de opkomst zo groot was, daarin zag hij een bewijs dat het wel en wee van het korps de leden wel zeer na aan het hart ligt. Het afgelopen jaar was voor de har monie dan ook een jaar, waarin belangrijke besluiten moesten worden genomen. Aller eerst was daar het heengaan van de direc teur de heer A. v. d. Heijden, die naar el ders is vertrokken en het directeurschap vaarwel moest zeggen. Het kiezen van een nieuwe kracht werd een moeilijke aangele genheid; uit de vele sollicitanten werd ten slotte gekozen de heer Sjef Pijpers uit Den Bosch. Ook het aanschaffen van uniformen kreeg in het afgelopen jaar z'n beslag; het was een gewaagde droom van enkele ingezete nen om over te gaan tot het instellen van een uniformfonds. Een huis aan huis ge voerde actie had echter tot resultaat, dat een groot aantal gezinnen zich bij dit fonds aansloten; door een kleine bijdrage die we- zitter bracht de scheidende voorzitter har telijk dank voor al hetgeen hij in de afge lopen 60 jaar voor de harmonie heeft ge daan. Het was een mooie geste van een hier niet te noemen supporter om het eer ste uniform ten geschenke te geven, wat navolging verdient. Een der bestuursleden bood het korps nog een concoursnummer aan. Op verzoek van de vergadering werd de vice-voorzitter tot voorzitter gekozen, die zijn benoeming aannam. Zo mogelijk zal dit jaar weer aan een concours worden deelgenomen, zo mogelijk op 16 juni te Bergeijk. Met een dankwoord van de voorzitter werd deze vruchtdragende vergadering ge sloten. TONEEL. In de zaal van café M. Achten gaf de toneelvereniging Kunst en Genoegen zon dag j.l. de tweede winteruitvoering, waar voor de belangstelling zeer groot was. Het café kon de aanwezigen maar nauwelijks bevatten, toen de voorzitter van de hier boven genoemde vereniging allen hartelijk welkom heette. Voor het voetlicht werd gebracht het prachtige toneelstuk in 3 bedrijven „Mijn heer Pastoor" van Joh. Blaaser. Deze uit voering was een prachtig sluitstuk van dit seizoen. Zoals wij van Kunst en Genoegen gewend zijn, werd dit stuk weer subliem uitgevoerd, vooral de vertolking van de hoofdrollen was weer in goede handen. Een volle zaal heeft dan ook naar harte lust kunnen genieten van de inhoud van dit leerzame toneelstuk. De voorzitter was dan ook de tolk van alle aanwezigen toen hij aan het einde de spelers(sters) hartelijk dank bracht voor het gebodene. VOLLEYBAL-NIEUWS. De alhier bestaande volleyclub Bimm speelde zondag j.l. in Den Bosch een twee tal wedstrijden voor de competitie. De eer ste wedstrijd tegen Vios werd met 2-0 verloren. De tweede wedstrijd ging tegen K.C.T. uit Den Bosch, de bezoekende da mes wonnen met 2-0. Tewaterlating t.v.s. „Eurymedon". Op zaterdag 23 februari a.s., des namiddags te 2 uur, zal bij De Haan Oerlemans' Scheepswerf N.V. te Heusden, welke deel uitmaakt van de „Verolme Verenigde Scheeps werven", de tewaterlating plaats hebben van het Turbine-vrachtschip „Eurymedon", met een draagvermo gen van ca 12.600 ton, hoofd-afme- tingen 147,38 x 134,10 x 18,80 x 12,20 x 9,04 m, hetwelk aldaar in aanbouw is voor rekening van de rederij P. D. Marchessini Co. Inc., New York. De doopplechtigheid zal verricht worden door mevrouw J. E. Walker, echtgenote van de secretaris van de Baltiv Mercantile Shipping Ex change te Londen. Met verse eieren, Hollandse brandewijn, suiker en vanille, niets meer, maar ook niets mindert Het is de beste advocaat waar de naam GOUDSTROOM op staat OPGERICHT 1714 kelijks werd opgehaald, verkreeg het co mité na enkele jaren een financiële basis zo stevig, dat tot aanschaffen kon worden besloten. Thans is het zover, dat de uni formen in uitvoering zijn; op 2e Paasdag hoopt de harmonie zich, in uniform gesto ken, voor de eerste maal, aan de inwoners te tonen. Op dezelfde dag zal onder lei ding van de nieuwe directeur een groot concert worden gegeven. De voorzitter dankte allen die aan de totstandkoming van deze belangrijke be sluiten hun medewerking hadden verleend. Daar de uitgaven belangrijk hoger zijn geworden, moest de contributie worden herzien. Unaniem werd besloten om tot verhoging over te gaan, o.m. werd besloten om door het voeren van enkele acties te trachten de inkomsten te verhogen. De aftredende bestuursleden de heren A. van Bijnen en Th. v. d. Heijden werden met algemene stemmen herkozen; in de va catur e ontstaan door het bedanken van het bestuurslid de heer L. Verharen werd voorzien door de verkiezing van de heer A. v. d. Lee. Er was nog een schrijven binnengekomen van de voorzitter de heer J. van Halder, waarin deze mededeelde dat hij wegens zijn hoge ouderdom de functie van voorzitter niet meer kan waarnemen. De vergadering kon zich hiermede verenigen, de vice-voor- zindheid konden de moeilijkheden steeds worden overwonnen, terwijl de donateurs door hun steun hebben bijgedragen dat de vereniging op een gezonde financiële basis staat. Hij dankte de donateurs voor da steun in het verleden geboden en hoopte voor de toekomst eveneens op hun onmis bare steun te mogen rekenen. De voorzitter deelde voorts mede dat het duo Bosch uit Tilburg de feestvergadering zou opluisteren, terwijl ter versteviging van het vaandelfonds een kleine verloting zou worden gehouden. Na een bijzonder woord van welkom tot de afgevaardigden van de zusterverenigin gen te Waalwijk, Eethefl en 's-Gravenmoer, verkreeg het duo Bosch het woord, dat de gezellige avond opende met een liedje zang en accordeon, getiteld: Wat nog nooit werd verboden, waarmede het duo de stemming er al direct in had. De heer Bosch toonde zich deze avond een aangenaam conferen cier en bracht vele leuke liedjes en humo ristische schetsjes, die de zaal meermalen deed schateren van de lach. De accordeon- nist gaf populaire nummertjes, die door de aanwezigen uit volle borst werden meege zongen. De adspirantjes van Pro Patria zal in de loop van èen paar weken eveneens een feest i worden aangeboden. NED. HERV. KERK. A.s. Zondag 17 febr. 1957, des voor middags half 10 en des namiddags half 3 hoopt in de Ned. Herv. Kerk in de Dienst des Woords voor te gaan de Weled. heer G. de Pater, godsdienstonderwijzer te Haas trecht. NED. CHR. BEAMBTENBOND AFDELING SPRANG - WAALWIJK. Bovengenoemde afdeling komt a.s. maan dag 18 februari des avonds 8 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier in ledenvergadering bijeen. De bondsbestuurder de heer S. Vogelaar uit Rotterdam zal spreken over het onder werp „Wat betekent de P.B.O. voor onze leden?" Verder komt een bestuursvoorstel ter sprake tot het houden van een excursie naar Eindhoven. CHR. GYMNASTIEKVERENIGING „PRO PATRIA". Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria te Sprang-Capelle, werd j.l. woensdag avond in de zaal van de Chr. Volksbond een feestelijke herdenking gehouden. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter van Pro Patria, de heer P. Heurter, in zijn openingswoord de aanwezigen hartelijk welkom heette. De voorzitter zei dat de vereniging met dankbaarheid op de afge lopen jaren m,ag terugzien. Al is het niet altijd voor de wind gegaan, door eensge- AFD. SPRANG-CAPELLE E.H.B.O. HIELD JAARVERGADERING. In de zaal van wed. Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart hield de afd. Sprang- Capelle van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. maandagavond haar derde jaarvergadering, welke goed bezocht was. De voorzitter, de heer Joh. van Wijlen, opende deze bijeen komst met een hartelijk welkomstwoord en het deed hem genoegen, dat ook de ere voorzitter, dr. Gerlach, van zijn belangstel ling blijk gaf. Spr. zegde de ere-voorzitter dank voor zijn toezegging na afwerking van de agenda enkele filmpjes te vertonen, w.o. het filmpje van de interessante wedstrijd in combinatie met het Waalwijkse Rode Kruis- korps. De voorzitter wees op de gewoonte bij een jaarvergadering even stil te staan bij hetgeen het voorbije jaar bracht om ver volgens een blik in de toekomst te werpen. Spr. memoreerde de belangrijke successen op wedstrijden behaald, maar moest tot zijn leedwezen opmerken, dat het ledental1 als gevolg van vertrek naar elders iets was achteruit gegaan. Hij sprak tenslotte de verwachting uit, dat van degenen, die mo menteel de cursus E.H.B.O. volgen, weer een belangrijk gedeelte als lid tot de ver eniging zou toetreden. De penningmeesteresse, mevr; Werther- van der Schans, gaf na het openingswoord een keurig verzorgd overzicht van de fi nanciële toestand, waarbij bleek, dat, hoe wel de kaspositie een gunstiger beeld gaf dan voorgaande jaren, de financiën nog steeds zorgen baarden. Blijkens het door de heer Jac. Snijders namens de kascontrole commissie uitgebrachte verslag waren re kening en verantwoording 1956 met de daarop betrekking hebbende bescheiden in orde. Aansluitend dankte de voorzitter de penningmeesteresse voor haar financiëel Beheer, waarna haar decharge werd ver leend. Tot leden voor het nazien van de re kening 1957 werden de heren Jac. van der Schans en G. van Baardwijk benoemd. Het werkprogramma voor het lopende verenigingsjaar gaf aanleiding tot een ge animeerde gedachtenwisseling, waarbij de wedstrijdgroepen 1957 werden samenge steld en besloten werd tot stijving van de kas een collecte te houden en te trachten donateurs te winnen. Mede werd besloten de Nationale wedstrijd, die dit jaar te Utrecht wordt gehouden, gezamenlijk te bezoeken. Het jaarverslag, dat mede een inleiding vormde voor de bij de bestuursverkiezing plaatsgrijpende bestuursmutaties door het wegens drukke werkzaamheden zich niet herkiesbaar stellen van de voorzitter, de heer van Wijlen, en het neerleggen van haar funktie door mevr. Werther-van der Schans in verband met haar huwelijk, werd door de sekretaris voorgelezen en met in tense belangstelling beluisterd. De voorzit ter dankte de heer de Roon voor de keu rige samenstelling van het overzicht van de toestand en werkzaamheden van de vereni ging in 1956. Spr. hoopte, dat de sekretaris nog vele jaren zich met de meeste interesse aan de belangen van de Sprang-Capelse EHBO-vereniging zou kunnen en willen wijden. Als nieuwe leden van het bestuur werden daarna gekozen mej. Antje van der Hoeven, die in het vervolg als penning meesteresse zal optreden, en de heer M. van Esch, die voorlopig als voorzitter zal fungeren. De voorzitter dankte de scheidende pen ningmeesteresse voor het vele en soms moeizame werk, dat zij in haar functie in het belang van de afdeling had gedaan en hij vertrouwde, dat ze in de toekomst steeds een trouw lid van de vereniging zou zijn. Spr. hoopte dat de nieuwe penningmeester esse de voetsporen van haar voorgangster zou mogen volgen. Hij riep de nieuwe voor zitter, die volgens zijn verklaring zich slechts voor een jaar beschikbaar stelde, een hartelijk welkom toe. Ten slotte dankte de aftredende voorzitter zijn medebestuurs leden en in het bijzonder de heer de Roon voor de wijze waarop zij het hem steeds gemakkelijk hadden gemaakt de voorzit tershamer te hanteren en voor de prettige sfeer, die de bijeenkomsten van het bestuur altijd kenmerkten. De nieuw gekozen leden van 't bestuur namen vervolgens hun plaats aan de bestuurstafel in, waarna de nieuwe voorzitter dankte voor het vertrouwen in hem gesteld. Hij zou trachten dit ver- Bij Koninklijk Besluit van 12 febr. 1957 nr. 5 is met ingang van 1 maart a.s. benoemd tot burgemeester van Waspik de heer L. M. J. J. van Erp, thans hoofdcommies ter gemeentese cretarie te Den Bosch. De heer van Erp is een bekende en gezie ne figuur in de Bossche gemeen schap, hetgeen nog eens duidelijk bleek uit de vele gelukwensen en bloemstukken, welke hij woens dagmiddag, toen de burgemees ter van Den Bosch, mr. H. Loeff, de benoeming van de heer van Erp ter secretarie had bekend gemaakt, mocht ontvangen. De heer van Erp werd op 10 april 1918 in Den Bosch geboren. Hij ontving zijn opleiding aan 't St. Janslyceum aldaar en legde zich daarna toe op de gemeente administratie. Na als volontair werkzaam te zijn geweest ter se cretarie te Empel en Meerwijk, werd hij in 1936 in Den Bosch aangesteld op de afdeling bur gerlijke stand en bevolking. In februari 1940 volgde zijn over plaatsing naar de afdeling fi nanciën. Na de bevrijding was hij gedu rende een half jaar werkzaam te Zaltbommel, waar hij was toege- voeed aan het gemeentebestuur. Op 1 maart 1952 volgde zijn be noeming tot chef van de afdeling sociale en culturele zaken en m deze functie werd hij per 1 jan. j.l. benoemd tot referendaris. De heer van Erp staat in Den Bosch bekend als een zeer ervaren amb tenaar met een veelzijdige activi teit, ook op particulier terrein. Zijn leidende functies in ver schillende organisaties zijn daar van het welsprekend bewijs. Zo is hij o.m. voorzitter van de Bos sche jeugdraad, secretaris van de openbare leeszaal, bestuurslid van de vereniging Koninginne dag en tevens bestuurslid van 't I St. Lambertusfonds voor kerken bouw en van de VVV Den Bosch. I Bijzondere activiteiten ook heeft hij aan de dag gelegd bij de ope- ning van het stadion De Vliert en de Muziekstad. i Het burgemeestersambt is in de familie van de heer van Erp niet onbekend, want de vader van zijn echtgenote, mevr. van Erp- Thomassen, was gedurende vele jaren burgemeester van Cadicr en Keer. De heer en mevr. van 1 Erp hebben twee dochters van resp. 9 en 6 jaar. De nieuw benoemde burge meester heeft te kennen gegeven zijn nieuwe functie met grote blijdschap te zullen aanvaarden. Het werkterrein is geheel nieuw voor hem, maar hij weet zich in ziin taak gesteund door de erva ren bestuurderen der gemeente Waspik. De verbinding van hei burgemeestersambt met dat van secretaris acht ,de heer van Erp voor kleinere gemeenten een zeer goede oplossing. Gaarne bieden wij ter gelegen heid van deze benoeming aan de heer van Erp en zijn gezin, als mede aan de gemeente Waspik onze gelukwensen aan. trouwen niet te beschamen. Hij hoopte op dezelfde medewerking te mogen rekenen, die de scheidende voorzitter had onder vonden. De sekretaris sloot zich aan bij de woorden, die voorzitter van Wijlen tot de aftredende penningmeesteresse had gericht en hij zegde het nieuwe bestuur zijn volle medewerking toe. Vervolgens richtte hij zich tot de heer Johan van Wijlen, die hij dank bracht voor zijn werk in het belang van de vereniging. Spr. prees de goede geest, die dank zij de leiding van de voor zitter, in het bestuur heerste. Bestuursbe sluiten werden steeds met eenparigheid van stemmen genomen en door de voortvarend heid en de buitengewone voorzitterstalenten van de heer van Wijlen was er veel tot stand gekomen. Slechts node zag spr. hem het bestuur verlaten en hij sprak de hoop uit, dat de scheiding maar tijdelijk zou zijn en dat men in de toekomst weer een be roep op hem zou mogen doen. Na de rondvraag vertoonde de ere-voor zitter de film van de gecombineerde wed strijd met het Waalwijkse Rode Kruiskorps alsmede een filmpje van zijn vakantietocht. De heer van Wijlen, die zijn vakantietrip eveneens verfilmd had, bleef niet achter wege. Het middernachtelijk uur was bijna geslagen, toen men voldaan in de beste stemming huiswaarts toog. Film. Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de zaal van de kleuter school te Waspik-Boven de film „Drie Mannen in de Sneeuw" ge draaid. Deze film wordt weer ver toond onder auspiciën van het Cul tureel Filmcentrum Carmel, alhier. Aanvang telkens 8 uur precies. „Drie Mannen in de Sneeuw" is de verfilming van het bekende ge lijknamige boek van de Duitse schrijver Erich Kastner. Het is een gezellige film met komische verwik kelingen. De film wordt in de grote bioscopen nog volop gedraaid. Toegang alle leeftijden. Neuzenbal. In het kader van de carnavalsvie ring 1957 geeft de Waspikse carna valsvereniging „De Maoneblussers" in de zaal van café C. v. Iersel t.o. het station alhier, een neuzenbal, 't laatste bal dat voorafgaat aan het eigenlijke carnaval. Aan de zaal worden die avond neuzen verkrijgbaar gesteld in alle maten en soorten, een van de wei nige zaken waarin men vrij z'n neus mag steken. «u*-- Waspikse Biljartbond. Uitslagen van de laatstelijk in 't kader van de competitie der Was pikse Biljartbond gespeelde wed strijden: Fotsers 1—KOT 1 6—4 KOT 2—Altijd Raak 1 6—4 Vriendenkring 1WK 2 73 Altijd Raak 2Vriendenkring 2 64 De stand is hiermee gekomen op: Altijd Raak 2 15 91 HGL1 14 85 Fotsers 1 15 85 Altijd Raak 1 14 76 KOT 2 15 75 Vriendenkring 1 14 65 Vriendenkring 2 15 65 WK 1 15 62 KOT 1 15 61 Fotsers 2 14 59 Programma voor 18 februari a.s.: Vriendenkring 1HGL 1 Altijd Raak 2Fotsers 1 Fotsers 2—KOT 1 H. Stassar - Waalwjjk Stationsstraat 88, tel. 3037 Kortingen worden direct in mindering gebracht WK 1—Altijd Raak 1 KOT 2Vriendenkring 2 Biljartvereniging Vriendenkring. De huidige stand in de onderlinge competitie van „Vriendenkring" is als volgt: Lamb, van Erp 15 20 Joh. Buyks 16 20 P. Verschure 15 19 Joh. Verschure 15 18 Corn. Verschure 14 17 M. J. Verschure 14 16 Matheu Kreubers 15 15 P. Meys 14 14 Joh. Gommers 14 12 Alph. Verschure 16 10 W. Oerlemans 13 11 Gerard Akkermans 15 6 BURGERLIJKE STAND september t.m. december. Overleden Johannes C M Couwenberg 57 j - Antonia Netten 69 j - Adriaan Rut- ters 30 dagen - Elisabeth M A v Strien 71 j - Martinus A Votel 82 j. Huwelijken Pieter Cornells Gommers en Johanna Batist - Christophorus Kore- man en Anna Leonida Fitters - Eligius Paulus Montens en Adriana Wilhelmina Jo hanna Rzafs - Jacob van der Kamp en Clasina Cornelia van Iersel - Johannes Matheus van Drunen en Huiberdina Cor nelia Langermans - Adrianus Cornelis v Tilborgh en Johanna Huberdina Langer mans - Pieter Verduijn en Wilhelmina Woutrina Rosenbrand - Lourentius Johan nes Josephus van Iersel en Johanna Anna Maria Akkermans - Arnoldus Johannes de Hond en Lucia Antonius van Iersel. Geboren Petronella Allegonda Johan na dv F de Zeeuw en J Aanraad - Corne- lia Lucia Theresia dv G J op de Heegh en J M v Dongen - Lambertus Johannes Ma ria zv L J Kuijten en M A Smits - Leo- nardus Petrus Maria zv C P Ligthart en M Huijs - Maria Wilhelmina Henrica The resia dv E C H de Wit en C J M Claassen - Johannes Leonardus Adrianus zv L L Fitters en D C R Langermans - Johanna Gerarda Maria dv P Verschuren en J A Peterse - Joannes Stephanus Gerardus zv W Kools en M L Franken - Cornelia Ma rie Matheo dv W C Savelkouis en J C Ver schure - Thomas Cornelis Bartholomeus j Joseph zv A B Zijlmans en A P Th Claas sen - Adriaan zv P J Rutters en G S van Gijzel - Adrianus Franciscus Leonardus zv F van Dal en F Rekkers - Maria Ja- coba Martina dv F v Dal en F Rekkers - Johanna Maria Theresia dv A J Siemons en H J Pols - Johanna Martina Cornelia Maria dv C G J Krooshoop en J M de Wijs - Anna Adriana Clasina dv W P E Ver- i voort en C C C Simons - Hendrikus Jo- I hannes Antonius zv A C J Schouwenaars en M C Zwaans - Ivo Arie zv J G Paans en P Paans - Johanna Wilhelmina Adri ana dv J G Paans en P Paans - Huber dina Hendrika Maria dv Ch Langermans en B Th Schellekens - Hendrikus Theo doras Adrianus zv J Kemmeren en M Th Verschure - Adrianus Petrus Maria zv A H Boons en P C van Laarhoven - Gerard Johan Peter Marie zv J A Rekkers en Th M M de Bruijn - Thomas Arnoldus Cor nelis zv C J de Bont en A C M v d Hoek - Elbert Jan zv A J Bouman en L v Dijk.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 9