Waalwijkse en Langstraatse Courani Uit de Langstraat luxe middenstandswoningen Tg koop s Drunen Elshout Haarsteeg Vlijmen Sprang Cape!Ie Waspik Haams donks veer Geertrui den berg Dongen VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 Uitgever: Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. DE ECHO «I HEI ZUIDEN 80e JAARGANG No. 15 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal f 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m Contract-advertenties speciaal tarief BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" ZONDAG-ARTSENDIENST. ZONDAG 24 FEBRUARI 1957 Dr. v. d. Wouw. LIPS N.V. GAAT EEN SCHROEF GIETEN VAN 7010 mm diameter. Lips N.V. Drunen heeft naar wij ver nemen thans een orderportefeuille van ruim 22 millioen gulden. Hieronder be vind zich een-schroef voor een van 's we relds grootste schepen, n.l. een zusterschip van de Universal Leaders, de Wold Leaders, een tanker van 84730 ton, welke in Ame rikaanse opdracht bij de Kure Shipgard in Japan wordt gebouwd. Deze schroef zal straks een diameter moeten hebben van 7010 mm en een netto gewicht van pl.m. 29 ton. Dit is niet de zwaarste schroef, maar wel de grootste schroef welke Lips N.V. ooit in opdracht had. Lips N.V. Drunen breidde zich in de laatste 10 jaar enorm uit. De personeels bezetting liep op van 100 tot ruim 900. Men kent er naast de schroevengieterijen ook nog een metaalbedrijf, een betonbe drijf, een messingwalserij en een ijzerraffi naderij, welke zich echter nog in een ex perimenteel stadium bevindt. Het bedrijf is toegerust met een uiterst modern labora torium. Men heeft afzet van zijn producten over de gehele wereld; 60 van de totale productie is directe export. R.K. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrouwen gilde sprak dinsdagavond in Hotel Vissers mej. Sondael, lid van het gezelschap Vrou wen van Bethanië over het werk en het doel van deze congregatie. Mej. Sondael had deze avond een groot en bijzonder aandachtig gehoor en wist op een boeiende en suggestieve wijze te vertellen over haar werk voor de verbreiding van het Christen dom. Na de pauze, waarin een consumptie werd aangeboden, werden er nog tal van vragen gesteld, waaruit bleek de belang stelling voor dit onderwerp. Het was weer een zeer prettige en ook leerzame avond. JAARVERGADERING VEEVERZEKERING ST. ISIDORUS. De Vee verzekering St. Isedorus hield in café P. Klerkx haar algemene jaarverga dering. Blijkens het jaarverslag was 1956 een zeer ongunstig jaar. Er deden zich 58 gevallen voor, tegenover 22 in 1955. In 1956 moest uitgekeerd worden f 31576. - De premie die sinds 10 jaar op \Vi stond, moest in verband met de grote uit keringen gebracht worden op 2V2 Ge middeld waren verzekerd 1286 stuks vee Het hoogste gemiddelde werd gehaald in maart 1956 toen er 1305 stuks vee ver zekerd was. Het ledental bedroeg 146. On danks de 1 premieverhoging was er toch een nadelig saldo van f 2422.76. De heer L. v. d. Lee werd herkozen als bestuurslid. JAARVERGADERING K.A.B. De K.A.B. afdeling Drunen houdt a.s. dinsdag 26 febr. haar algemene jaarverga dering in de zaal van café H. van Delft. HONGAARS ECHTPAAR KREEG IN DRUNEN EEN WONING. In samenwerking met het R.K. Huisves tingscomité en het Interparochieel sociaal charitatief centrum, kon ook in Drunen een Hongaars echtpaar worden ondergebracht. Het betrof hier een jong echtpaar dat en kele weken geleden in Nederland iri het huwelijk trad. De heer J. Veltman stelde de achter zijn woning staande noodwoning be schikbaar, waarvoor het gemeentebestuur haar toestemming gaf. Verschillende in stanties zorgden voor de inrichting van deze noodwoning en zo kon vrijdag j.l. het jon ge paar in hun nieuwe woning worden geïn stalleerd. Hierbij waren aanwezig Deken Rooyackers, Burgemeester Snels, Mej. Bos, van het sociaal charitatief centrum de heer Schijvenaars van de gemeentelijke sociale dienst en de heer v. d. Loo van de afdeling personeelszaken van de fa. Lips N.V., waar de nieuwe bewoner emploi heeft gevonden. Deken Rooyackers zegende deze avond 't nieuwe huis voor de jonge mensen in, wenste hun geluk met dit huis en sprak de hoop uit dat ook deze mensen zullen worden opgenomen in de werk- en parochiege meenschap. Ook werd het woord gevoerd door Burgemeester Snels die het jonge paar in hun nieuwe woning installeerde en dank bracht aan allen die er aan hadden willen medewerken om deze wensen hier onder te brengen. Via een tolk werden deze woorden overgebracht en tot slot dankte de nieuwe bewoner voor de gastvrijheid en de liefde waarmede zij in een voor hen nog vreemde gemeenschap werden opgenomen. AGENDA. Vrijdag 22 februari 7 AO uur Repetit:e leerlingen Volharding. 8.30 uur Repetitie Harmonie Volharding zaal café Elshout. Zondag 24 februari 2 30 uur RKDVC-VFC 2. 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 11.30 uur Reeptjtie Harmonie Volhar ding zaal café Elshout. MUZIEKFEESTEN. De muziekfeesten welke deze zomer in Drunen zullen worden gehouden en welke worden georganiseerd door de HaTmonie Beatrix zullen gehouden worden op 29 en 30 juni. KERKELIJKE FANFARE. Dinsdag hield de kerk. fanfare haar alge mene jaarvergadering. De voorzitter de heer P. Janssen, opende met de Chr. groet en heette de aanwezigen, bijzonder de directeur de heer Lombarts, hartelijk welkom. Daarna las de secretaris de notulen van de vergadering van 29 april die zonder aanmerking werden goedge keurd. Dan volgt het keurig verzorgd jaarver slag waarin de verschillende gebeurtenissen nog eens de revue passeren. Het jaarverslag van de penningmeester de heer P. van Huiten werd met applaus onderstreept, daar de penningm. weer kans had gezien de kas met een batig saldo te doen sluiten. De kascommissie n.l. de he ren A. v. d. Aa en J. Pulles hadden de boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. De heer v. d. Aa was af tredend, en in zijn plaats werd gekozen de heer L. van Dommelen. De aftredende bestuursleden de heren F. Vermeer en G. van Huiten werden bij acclamatie herkozen. Daarna had de voorzitter nog enige me dedelingen en wensen betreffende het repe- titiebezoek en het bondssolistenconcours. Wat het eerste betreft gaf hij de leden ter overweging om regelmatig en op tijd de repetities te bezoeken als eis van welle vendheid tegenover de directeur, en ook omwille van de medeleden, omdat men voor elkaar een steun moest zijn. De rondvraag bracht nog vreschillende wensen naar voren. Vooral de vraag of men nog dit seizoen al of niet zou deelnemen aan een concours. Een belangrijk besluit was het vaststellen van een muziekcursus die door de directeur gegeven zal worden. Komende dagen zullen aan de parochia nen de donateurskaarten worden aangebo den. moeting plaats vinden om het kam pioenschap van Groot-Vlijmen. Ge zien de stand, zal het aan spanning niet ontbreken. Wie zal de begeerde titel behalen? Wie kampioen van de vereniging wordt, behaalt ook het persoonlijk kampioenschap. Tentoonstelling. Van 22 februari tot 7 maart wordt in een der lokalen van de Herman- Jozef Jongensschool een interessan te tentoonstelling gehouden, speciaal voor de schooljeugd van Vlijmen en omgeving. Onze leerkrachten zullen deze tentoonstelling als een der mo gelijkheden van onderwijs-vernieu wing benutten om op frisse en boei ende manier de kinderen in contact te brengen met de historie, de groei en de moderne toepassing van de verwarmings-techniek. Naar wij vernemen zal ook aan belangstel lende ouderen gelegenheid worden gegeven kennis te maken met deze tentoonstelling. Voor hen zal de ten toonstelling worden opengesteld za terdag en zondag telkens 's avonds van 79.30 uur, waarbij een van de leerkrachten dezer school aanwezig zal zijn voor eventuele nadere uit leg. TONEEL. Voor de tweede maal in dit seizoen gaf de toneelvereniging Ernst en Luim in de zaal „De Harmonie" een toneeluitvoering; ditmaal werd een blijspel voor het voetlicht gebracht getiteld „Vrijdag de dertiende". Voor deze uitvoering bestond weer een zeer grote belangstelling en de grote zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld toen het doek open ging. Het was de heer F. v. Oyen die alle aanwezigen een hartelijk wel kom toeriep en de wens uitsprak dat de spelers (sters) er in zouden slagen het pu bliek enkele aangename uren te bezorgen. Aan deze wens hebben zij allen zonder uitzondering gevolg gegeven, want dit prach- feltennisclub Victoria '51 werd zondag j.l. deelgenomen aan een toernooi dat in Box tel door de aldaar bestaande vereniging Advance werd georganiseerd. Aan dit toernooi dat bedoeld was als propaganda voor deze mooie sport namen in totaallO verenigingen deel, 70 spelers en speelsters hebben elkaar in de diverse klassen fel be- kampt om de eerste prijzen. De Victoria '51 spelers hebben hun naam weer alle eer aangedaan en wisten fraaie successen te boeken. In het le klasse heren-enkel behaalde J. v. d. Wiel de le prijs door in de finale de Boxtelse kampioen v. Roosmalen te ver slaan. In het .e klasse heren-enkel zege vierde J. Verharen, die in de finale J. Sa- rens gemakkelijk versloeg. Het Heren Dubbel was eveneens voor de Victoria '51 spelers J. v. d. Wiel-J. Ver haren, die in de finale het team C. v. Kaat- hoven - J. v. Zandt wisten te verslaan. In het dames-enkel le klas speelde onze dorpsgenote mej. M. Verharen zich in de finale en kwam toen tegenover de Brabant se kampioene mej. Henkehnan te staan, het was een spannende eindstrijd met mej. Henkelman als uiteindelijke winnares. Al met al hebben de Victoria '51 spelers weer fraaie successen weten te behalen. BILJARTEN. De onderlinge biljartcompetitie verloopt zeer spannend. Is in afd. B de pretendent voor het kampioenschap DVKB zo goed als zeker van het kampioenschap, in afd. A stijgt de spanning ten top. DPL versloeg zoals te verwachten was Avanti met sprekende cijfers, n.l. 10 - 0. Maar als klap op de vuurpijl versloeg haar grote en nog enige concurrent DVK de zeer sterk geachte tegenstander Juliana met sprekende cijfers eveneens 10-0. Het ziet er naar uit dat hier de laatste wedstrijd van de competitie de beslissing moet brengen. Deze zal n.l. gaan tussen deze twee vereni gingen, welke nu een nek-aan-nek race voor het behalen van het kampioenschap houden. Op het einde van deze week wordt de competitie voortgezet met drie wedstrijden in afd. B, n.l.: 't Hoekje B-DVK B in café J. de Gouw; DPL B - Juliana B in In nieuw te stichten tuindorp „Besoijen West" gelegen aan ruime plantsoenen. Vestigingsvergunning verzekerd; benodigd eigen geld f 7400 Inlichtingen te bekomen F. C. SMOLDERS, St. Antoniusstr.. 97 Telefoon K 4160-3165 Waalwijk. Fa. P. A. Kramer, Parallelweg 49, Telefoon K 4160-2129 te Waalwijk. Uitvoering B.B. Het bestuur van Bescherming Bur gerbevolking heeft besloten om op zaterdag 16 en zondag 17 maart een revue op te voren: „Onder ons ge- zeer en gezwegen". Deze uitvoering wordt gegeven voor alle belangstel lenden, terwijl tevens een extra op voering zal plaats vinden uitsluitend voor leden en genodigden. Aanvang telkens half 8. Uitvoering Amicitia. Bovengenoemde toneelvereniging zou op zondag 24 en maandag 25 fe bruari j.l. een uitvoering geven in hotel Prinsen, maar wegens ziekte van Mej. de Kroon, die een van de hoofdrollen vervult, is de uitvoering verschoven naar half maart. Uitvoering Utile Dulci. Zondag 17, maandag 18 en dinsdag 19 februari j.l. werd in het Patro naat een uitvoering gegeven van „Het geheim van Dokter Spencer". Iedere avond was de zaal goed ge vuld. De voorzitter heette alle aan wezigen hartelijk welkom op deze tweede winteruitvoering en hoopte dat dit bijzonder prachtig stuk in de smaak zou vallen bij de toneellief hebbers. Dit bleek al spoedig 't ge val te zijn, want reeds na het eerste bedrijf volgde een uitbundig ap plaus. De hoofdrollen waren bij de spelers en speelsters in zesr goede handen. Het ziet er naar uit dat on der de nieuwe regisseur, de heer Jo v. Erp uit Den Bosch, Utile Dulci tot iets groots in staat zal zijh, want zij beschikken over zeer goede krachten. Het was voor de toneel liefhebbers weer een mooie en leer zame avond. Kruisboogsport. Zaterdag 23 februari zal in café B. Oremans de vierde en laatste ont- tige blijspel werd op eminente wijze ver tolkt; de inhoud van dit stuk was er voor de talrijke aanwezigen de oorzaak van dat de lachsalvo's niet van de lucht waren en met volle teugen is dan ook genoten van hetgeen werd opgediend. De vertolkers van de hoofdrollen speelden zoals wij van hen gewend zijn, terwijl de debutanten de dames v. Heijst en Achten en de jongeheer v. d. Heijden weinig last hadden van planken koorts. Al met al was het een zeer ge slaagde uitvoering en het daverend applaus dat de dilettanten aan het einde van ieder bedrijf en bij open doek ten deel viel was dan ook een welverdiende beloning. Aan het slot dankte de heer Fr. v. Oyen de spelers en speelsters voor het gebodene, de regisseur de heer P. van Oyen voor de wijze waarop dit bliispel werd ingestudeerd, de firma Buis uit Eindhoven voor de meu- bi'ering en de neefs van Heijst, die op zo'n schitterende wijze het decor hebben ver: zorgd; ook de souffleur de heer W. van Bijnen ontving een compliment. Zondag a.s. zal dit stuk nogmaals wor den opgevoerd en het lijdt geen twijfel of velen zullen de gelegenheid aangrijpen de ze laatste uitvoering van dit seizoen te gaan zien. COMITÉ HARMONIE. Dezer dagen is alhier een actie-comité opgericht, dat zich ten doel stelt de har monie St. Caecilia te steunen in haar gel delijke lasten. Daar deze vereniging tot een der meest geziene en actieve muziekgezel schappen in de gemeente behoort, hoopt 't comité op een ruime medewerking Van de inwoners. Reeds heeft het comité zaterdag j.l. deze medewerking mogen ondervinden bij een grootscheepse oud-ijzer-actie, terwijl ook door enkele spontane giften en tweetal uniformen zijn geschonken. Op een nog na der te bepalen tijdstip zal een loterij op touw worden gezet met mooie prijzen. Tot voorzitter van dit comité is gekozen G. v. d. Heijden, secretaris is W. v. d. Heijden, penningmeesteresse mej. N. v. Oosterhout. TAFELTENNIS. Door enkele leden van de alhier be staande in café J. van Oyen gevestigde ta- café J. Siegers en Avanti B - 't Hoekje C in café J. v. Oyen. DVK B behoeft slechts vier punten te behalen in deze wedstrijd om zich kam pioen te mogen noemen, hetgeen wel een gemakkelijke opgave lijkt, maar bij sport is nu eenmaal alles mogelijk. Joh. S. Bach en Psalm 93 van E. Wettig Weissenborn. Vervolgens treedt de heer v. d. Pas (cornetist) op, waarna samenzang van Ps. 100 en optreden van het koor met „Het Licht" van D. Bosschieter en „Rust mijn ziel" naar een bewerking van P. Kiel met medewerking van de cornetist. Hèt nummer van het programma, de grote Zendingscantate van J. B. Koelman, met soli, volgt dan. De solo-partijen worden door leden van Looft den Heere verzorgd. Nogmaals treedt hierna de cornetist met enkele nummers op, waarna het koor be sluit met „Vertrouwen" van Joh. Seb. Bach en tot slot gezamenlijk Gez. 96 wordt ge zongen. NED. HERV. KERK. A.s. zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. J. W. de Bruijn van Har derwijk, vroeger predikant alhier. GESLIPT. De bromfietser J. B. alhier had j.l. woensdagavond het ongeluk met zijn brom fiets te slippen in de Heistraat te Capelle. Hij kwam daarbij zodanig terecht dat hij met een schedelbasisfractuur per zieken auto naar het ziekenhuis te Waalwijk moest worden vervoerd. UITVOERING „LOOFT DEN HEERE". Zoals wij reeds in ons vorig nummer mededeelden geeft de Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft den Heere" alhier a.s. zaterdagavond 8 uur in het Geref. Kerkgebouw een zanguitvoering, terwijl op a.s. woensdagavond 8 uur door Looft den Heere in het gebouw Elim te Tilburg het zelfde programma zal worden uitgevoerd. Medewerking verlenen de heer J. van Baest uit Tilburg (orgel) en de heer Fr. v. d. Pas uit Tilburg (Cornetist). De uitvoering van a.s. zaterdagavond zal worden geopend en gesloten door Ds. W. N. v. d. Hout. De vereniging heeft zich onder leiding van haar dirigent de heer P. Christ, door intense studie op deze uitvoering voorbe reid en wij mogen verwachten dat hier iets goeds geboden zal worden; het programma wettigt deze verwachting. Na de opening met samenzang van Ps. 150, opent het koor met „Aanbidding" van GESLAAGD. Bij het te Breda afgenomen eksamen be haalde met goed resultaat het diploma voor Fraaie Handwerken „Ensaid" Kunstnijver heid, mej. N. Dekkers Azn. te Capelle, Wendelnesseweg (West). Haar opleiding ontving zij van mevr. van Rijswijk-Smits te Kaatsheuvel, Loonsedijk 56, lerares cou peuse voor de Ensaid. Installatie Burgemeester v. Erp. Naar wij van de zijde der vereni ging „Nederland en Oranje" verne men, is de installatieplechtigheid van de nieuw-benoemde burgemees ter van Waspik een week uitgesteld. Dit gebeurde op verzoek van de heer v. Erp, aangezien op de aanvanke lijk vastgestelde datum Burgemees ter Loeff van 's-Hertogenbosch niet aanwezig kon zijn. De installatie zal nu derhalve plaats hebben in de middag van za terdag 9 maart a.s. O. B. K. Zaterdag- en zondagavond a.s. geeft j de Waspikse toneelvereniging „Oe fening Baart Kunst" in de zaal van hotel H. v. Iersel alhier haar tweede winteruitvoering. Gespeeld wordt: „Verdeeld Kamp", een Hongaars zi- geunerspel in drie bedrijven, door Arie v. d. Lugt. Regie: de heer P. Verharen uit Dongen. Tableau de la troupe: Han Smits Hz, Tony Smits Wd, C. Donks, J. v. d. Velden, Toos Matijsen, Jac. vna Gerwen, Anny Huys, Nic. Smits, Ad Fitters, Chr. Donks, W. Donks en Ad de Kleijn. Plaatsbespreken en voorverkoop op vrijdag 22 februari aan de zaal van 7.30 tot 9 uur. Zonder plaatsbe spreken, hetgeen gratis geschiedt, geen toegang. Aanvang 7.30 uur pre cies; zaal open: 7 uur. Filmcentrum Carmel. Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de zaal van de kleuter school te Waspik-Boven de film La Strada gedraaid. Deze film is de laatste van de door het Cultureel Filmcentrum Carmel alhier verzorg de filmcyclus. Het is een waardig slot hiervan, want La Strada is zeer bezienswaardig. Deze film kreeg in Filmforum en in de grote dag- en weekbladen dan ook een uitstekende recensie. Uitwisselingsconcert Polymnia. Zondagavond geeft de Waspikse zangvereniging Polymnia in 't ver enigingsgebouw der zangvereniging Immortelle te Geertruidenberg een zanguitvoering voor leden en dona teurs der laatstgenoemde zangver eniging. In de loop van maart zal Immortelle een tegenbezoek bren gen aan Waspik. Automatisering. Van de zijde der P.T.T. werd ons meegedeeld, dat de volledige auto matisering van het telefoonnet van Dongen, Hank, Made, Oosterhout en Raamsdonksveer - behoudens bij zondere omstandigheden - op 27 april a.s. een feit zal zijn. Vanaf die datum kunnen deze plaatsen dus ook door de geautoma tiseerde rest van het land recht streeks worden bereikt. HET MEISJE VAN HET WESTEN. De opgetogenheid rond de droom van „Mr. Scrooge" van Charles Dickens is nau welijks bedaard of Bergs Toneel heeft ons weer opnieuw verrast met het blijspel „Het meisje uit het Westen" van J. J. N. Willem- sen. Het werd een alleszins vlotte opvoering en het publiek heeft er een genoegelijke avond aan beleefd, 't Toneelstuk was daar uitermate geschikt voor. Een schrijver van populaire romannetjes erfde van zijn oom uitgestrekte bosgronden op voorwaarde dat hij diens inwonend nichtje zal trouwen. Geen van beiden wil hier echter voetstoots op in gaan, zodat we volop kunnen genieten van het bekende maskerade-procedé. De hoofdrollen in handen van mej. N. Heesters en de heer G. Martens, kregen een vlotte en levendige vertolking, al had den we tussen de twee rollen, die mej. Hees ters speelde, iets groter en nadrukkelijker verschil willen zien. Mej. T. de Wit en de heren Schot en Bakx kregen in hun rollen prachtige typeringskansen. Zij verzuimden niet deze zeer verantwoord uit te buiten en gaven ieder voor zich een kostelijke blijspel figuur. De dames R. van Alphen, J. de Pont en T. Heesters en de heren Rutgers en Kievits gaven resp. als typiste, oude liefde van de schrijver, huishoudster, verzeke ringsagent en rechercheur zeer gave en vlotte typeringen, die ieder het hunne bij droegen tot het uiteindelijke succes. Het decor was eenvoudig, maar goed. Al met al mogen we constateren dat het r.k. Bergs Toneel onder regie van de heer A. Kievits voor een prachtige avond zorgde. ZEILVERENIGING OPGERICHT. Zaterdag j.l. had de oprichting plaats van de zeilvereniging De Donge. In grote getale hadden de watersportliefhebbers van Geer truidenberg en omgeving gevolg gegeven aan de uitnodiging van enkele initiatiefne mers om deze oprichtingsvergadering in Hotel Jansen bij te wonen. Met groot en thousiasme werd besloten tot oprichting van een zeilvereniging, waarbij de initiatiefne mers de heren M. Sandbergen, G. van Al phen en Fr. van Dongen, resp. als voorzit ter, secretaris en penningmeester werden gekozen. Na nog enkele punten als vereni- gingsvlag en contributie in principe be sproken te hebben, werd overgegaan tot een algemene rondvraag, waarvan een dankbaar gebruik werd gemaakt. De avond werd verder doorgebracht in een gezellig samenzijn. VOCAAL CONCERT. In 't kader van de te houden uitwisselings concerten door de Gemengde Zangvereni ging Immortelle en Polymnia uit Waspik, zal de Gemengde Zangvereniging Polym nia^ a.s. zondag 't eerste concert verzorgen in 't parochiehuis. Het programma van deze avond bevat een 17-tal nummers en het zal staan onder onder de leiding van dirigent C. van Iersel, terwijl de begeleiding zal worden toevertrouwd aan T. Coesmans, bei den uit Waspik. JUBILERENDE GEMEENTESECRETARIS KREEG T.V.-TOESTEL. Zaterdag j.l. werd op grootse wijze het feit herdacht, dat de gemeentesecretaris J. Vlaminkx 40 jaar in dienst was van de ge meente Dongen. De burgemeester, mr. A. Kooijman, sprak tot de jubilaris en bracht hem naast woor den van gelukwens ook dank voor alles wat hij voor de gemeente Dongen in zijn ambts periode gedaan heeft. Het waren woorden van lof en waardering en hoogachting voor de jubilaris. De heer Vlaminkx heeft sedert hij op 1 mei 1928 tot gemeente-secretaris werd benoemd, de secretarie beheerst en is deze blijven beheersen. Zij heeft haar uit stekende naam tot ver in de omtrek te dan ken aan de secretaris. Voor het gemeente bestuur is de jubilaris steeds de veilige raadsman geweest, vooral ook bij de benoe ming van personeel. Spreker heeft voorts grote waardering voor de voorkomendheid en hulpvaardigheid van de jubilaris, eigenschappen, die de ge hele Dongense burgerij hem tot schuldena- res maken, want ook in het maatschappe lijk leven vervult de heer Vlaminkx vele en belangrijke functies, o.a. secretaris van het kerkbestuur der St. Laurentius-parochie, regent van het St. Elisabeth-gasthuis, voor zitter plaatselijke afdeling Roode Kruis, lid St. Vincentiusvereniging enz. Spreker memoreerde voorts, dat de ju bilaris als raadsman van de gemeente 99 raadsleden heeft zien komen en gaan. In die periode heeft hij 16 verschillende wethou ders en 3 burgemeesters van advies ge diend. In zijn functie als ambtenaar van de burgerlijke stand heeft hij 1726 huwelijken voltrokken. De taak van de jubilaris was in de loop der jaren in grootte toegenomen. In zijn gelukwens betrok hij ook Mevrouw Vlaminkx en de zoon, die in al die jaren de jubilaris in zijn werk hebben gesteund. Woorden zijn niet voldoende, aldus spre ker, alhoewel de keuze van een geschenk niet eenvoudig was. Hij heeft mede namens het personeel contact opgenomen met de di verse verenigingen waarvan de jubilaris lid is. Men was gekomen tot één cadeau, n.l. een televisie-toestel. Spreker hoopte, dat de iubilaris hiervan nog geruime tijd genoege lijke avonden zou hebben. Namens het secretarie-personeel en de werklieden snrak de waarnemend secreta ris de heer G. Otjens een woord van ge lukwens en dank.. Pastoor Van Hoek sprak namens het kerkbestuur van St. Laurentius, het St. Elisabeth-gesticht en de St. Vincentius-ver- eniging enige woorden van gelukwens en bracht de jubilaris dank voor zijn hulpvaar digheid en adviezen. Pastoor Van Beekhoven bood op zijn be kende geestige wijze zijn gelukwensen aan, waarin verhouding tot de „moederkerk" tot uitdrukking kwam. De burgemeester van Helmond, dr. Sweens, oud-burgemeester van Dongen, noemde de heer Vlaminkx de grote coör dinator in het gemeentelijk bestel. Verder spraken nog de burgemeester van Drunen, de heer A. C. Snels, oud-wet houder van Dongen, de gemeente-secreta ris van Made en Drimmelen, de heer C. A. Smits, namens de kring van secretarissen, de heer Teurlings uit Oosterhout namens de ARKA, terwijl de jubilaris hierna gelegen heid kreeg allen te danken voor de ge brachte hulde, woorden en lof en het prach tige cadeau. t i I

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5