Waalwijkse en Langstraaise Courant Uit tie Langstraat Orunen Elshout Vlijmen Sprang Gapelie Waspik Geertruidenberg vluchteiangen terug MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 80e JAARGANG No. 16 Abonnement: 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" CAFÉ „DE DRIE LINDEN" OP GIERSBERGEN UITGEBREID. Het bekende café „De Drie Linden" op Giersbergen heeft een belangrijke uitbrei ding ondergaan en zaterdagmiddag werd deze hernieuwde zaak officieel door Burge meester Snels geopend. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Burgemeester Snels vond het prettig deze zaak te mo gen heropenen. Hij feliciteerde de eigenaar de heer v. d. Meijden en wees er op dat met het steeds toenemende vreemdelingen verkeer vooral rond Giersbergen veronder steld mag worden dat deze zaak met haar uitbreiding wel zal varen. Een bijzondere winst noemde spreker het feit dat het lan delijk karakter met deze uitbreiding be houden is gebleven. Met het doorknippen van het lint opende Burgemeester Snels het nieuwe gedeelte. De Drie Linden is 'n van ouds gevestigde zaak. De heer v. d. Meijden werd in 1921 eigenaar van het café, dat ondergebracht was in de voorka mer van een boerderij. Rond 1930 brandde deze boerderij af. De Drie Linden en boer derij herrezen weer. Met de uitbreiding van thans is weer een nieuwe mijlpaal gepas seerd. Een uitbreiding die met het steeds toenemende vreemdelingenverkeer rond Giersbergen belangrijk mag worden geacht is zeker de uitbreiding van deze van ouds gevestigde zaak De Drie Linden. Het blijkt ook dat de eigenaar de heer v. d. Meijden, die wij gaarne gelukwensen met deze nieu we zaak, zijn tijd verstaat. JAARVERGADERING FABRIESARBEIDERSBOND. De R.K. Bond van werknemers in de industriële bedrijven St. Willibrordus houdt a.s. donderdag in de zaal van café Elshout haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt: jaarverslagen, bestuursverkiezing (aftredende leden herkiesbaar) en spreker de nieuwe districtsbestuurder de heer C. Berlo. In de pauze tractatie en spel: Wie wint het. R.K.J.B. In café Elshout houdt hedenavond de R.K.J.B. haar jaarvergadering. De agenda vermeldt: jaarverslagen, bespreking wed strijden en cursussen, bestuursverkiezing en in de pauze tractatie. AGENDA. Maandag 25 februari Zaal café Elshout KAV-filmavond. 7 u. jaarvergadering RKJB café Elshout. Dinsdag 26 februari: 7 uur DVC-trainen senioren. 8 uur Jaarvergadering KAB, zaal café van Delft. Donderdag 28 februari: 7 uur Trainen DVC junioren. 8 uur Repetitie Cantabile café Elshout. 8 uur Jaarvergadering R.K. Bond van Werknemers, zaal café Elshout. BALAVONDEN. Zondag-, maandag- en dinsdagavond met Vastenavond zal in de Harmoniezaal van café Elshout iedere avond een balavond worden gehouden. Maandag en dinsdag zijn gecostumeerd. UITVOERING. Door de gemengde zangvereniging Uit spanning door Inspanning werd in de zaal Van het parochiehuis, aan de ereleden en donateurs van de vereniging een zang- en toneeluitvoering aangeboden. De voorzitter de heer Joh. v. Venrooy opende de avond met allen welkom te he ten en te bedanken voor de financiële steun die de vereniging steeds ondervindt. Onder leiding van de heer C. Lam- brechts zong het koor zeer verdienstelijk: O Bone Jesu van Palestrina, Slavenkoor uit Nabucco van Verdi, Des winters als het re- t gent van M. Zijderlaan. Daarna werd door de toneelclub onder regie van de heer Fr. van Wezel opgevoerd het toneelspel „Zonsopgang" door Joh. v. Eekelen. De verschillende rollen werden zeer goed vertolkt en de aanwezigen hebben genoten van het gave spel. Décor en grime waren goed verzorgd. De meubels werden wel willend beschikbaar geseteld door de fa. Chr. Lommers, meubelzaak te Elshout. Tijdens de pauze had een verloting plaats Waarvoor verschillende prachtige prijzen beschikbaar waren. TAFELTENNIS. Smashers 1 contra PNEM 1 's-Bosch afgelast. Never Despair 6 's Bosch - Smashers 2 2 8 Smashers 4 - OTTC Oss 6-4. Smashers 5 Gladiatoren 4 's Bosch, niet opgekomen. Dames: 's-Bosch - Smashers 1 9-1. CROSS COUNTRY. Onder veel belangstelling werd in de Drunense duinen de Cross Coutry gehouden van de kring 's-Bosch afdeling West. De uitslag was als volgt: C. Klijn Elshout in 5 min. 29 sec. A. Klijn Elshout in 5 min. 47 sec. M. Dekkers Vlijmen in 6 min. 28 sec. F. v. Bijnen Haarsteeg in 6 min. 30 sec. A. Pulles Elshout in 6 min. 31 sec. J. v. Beurden Vlijmen in 7 min. 53 sec. P. Mommersteeg Haarsteeg 5 min. 56 sec. 10 strafp. Verder kwamen achtereenvolgens: H. Klerks Vlijmen; Jac. de Vaan Haar steeg, H. Smits Drunen, G. Moonen Els hout, H. van Delft Haarsteeg, B. v. Hei voort Vlijmen, Sj. v. d. Wiel Vlijmen, J. Wagenaars Vught, A. v. d. Brandt Dru nen, C. v. d. Biggelaar Haarsteeg, H. Schoonen Vught. AGENDA. Heden dinsdagavond 9 uur vergadering tennisclub. Woeflsdag en zaterdag trainen tafelten nissers. Dinsdag trainen volleybalclub. Maandag, donderdag en vrijdag cursus tuinbouw. Vrijdag muzieklessen kerkel. fanfare. Vrijdag avondmis ter ere H. Hart. Eerste vrijdag. KRUISBOOGSPORT. Zaterdag 23 febr. had op de banen van het Kruisbooggezelschap Willem Teil de eindstrijd plaats om het Kampioenschap van Groot Vlijmen. Dat het er spannend aan toe ging was te bemerken aan de uit slag, vcroral om het persoonlijk Kampioen schap en het Koningskruid, waar nog eens fel om gekampt moest worden. Uitslag als volgt: Afd. A corps: 1 Rozen- jacht Vlijmen Kampioen 671 pt.; 2 Onder linge Vriendschap Haarsteeg 666 pt.; 3 Willem Teil Vlijmen 658 pt. Afd. B, corps: 1 Rozenjacht 2 Vlijmen Kampioen 611 pt.; 2 Rozenknopje Vlijmen 594 pt.; 3 Willem Teil Vlijmen 577 pt.; 4 Onderlinge Vriend schap Haarsteeg 513 pt. Afd. C, corps: 1 gillem Teil 3 Kampioen 567 pt.; 2 Rozen- jacht 3 545 pt.; 3 Rozenknopje 2 519 pt. Persoonlijk Kampioenschap, 40 pijlen: 1 J. van Beijnen Rozenjacht, na kampen kam pioen 178 pt.; 2 W. van Engelen Willem Teil 178 pt.; 3 G. v. d. Hout Willem Teil 175 pt.; 4 Sjef van Beijnen Onderlinge Vriendschap 175 pt.; 5 B. v. d. Griendt Rozenjacht 172 pt.; Koning van Groot Vlij men na kampen: 1 W. v. Engelen 178 pt.; 2 J. van Beijnen 178 pt.; 3 M, v. Raven- steijn 169 pt.; 4 B. Herman 152 pt. Personele afd. A: 1 A. v. d. Dungen 25 pt.; 2 J. van Beijnen 25 pt.; 3 G. v. d. Hout 25 pt. Extra prijzen A: 1 G. v. d. Hout, 2 W. van Engelen, 3 A. v. d. Dungen. Afd. B: 1 J. van Helvoirt 24 pt., 2 B. Herman 23 pt. Extra prijzen: 1 J. van Heivoort; 2 B. Herman; 3 B. Herman. Afd. C.: 1 G. van Engelen 23 pt.; 2 P. Oremans 23 pt.; extra C: 1 P. Oremans; 2 G. van Engelen; 3 G. v. Engelen. Ook deze 4e wedstrijd had een sportief verloop. Na afloop werden de prijzen door de bondsvoorzitter W. van Engelen onder een hartelijke toespraak uitgereikt, even eens de huldiging van de kampioenen. De helpers van deze wedstrijd kregen eveneens een dankwoord. RECEPTIE R.K.V.V. VLIJMENSE BOYS. Ter gelegenheid van het behaalde afd.- kampioenschap van de 4e klas E Zuid I, recipieerden het bestuur en leden van het eerste elftal op zaterdag 23 febr. in café H. Boom. Hiervoor bestond zeer grote be langstelling, zowel door Heren Geestelijken, Gemeentebestuur en schoolbestuur en alle verenigingen uit Vlijmen, als door afge vaardigden van de KNVB, de verenigingen Haarsteeg, Nieuwkuijk, Drunen, Waalwijk en tot en met Tilburg werden gelukwensen aangeboden. Ook uit den Bosch, door BW, Wilhel- mina en RKJVV. Naast deze drukte van verenigingen kwamen vele Vlijmense ingezetenen het bestuur en de leden van het kampioenselftal huldigen. De supportersvereniging van de Vlijmense Boys huldigde de kampioen. De voorzitter de heer H. Boom, sprak gelukwensen uit en overhandigde een nieu we voetbal, waarmede hij hoopte dat de Boys het derde klasseschap zouden behalen. De voorzitter dankte hiervoor hartelijk, ook voor de bal die door het touringcarbe- drij J. Kievits was aangeboden. Hierna kwam de ere-voorzitter, de heer v. d. Meerendonk, het bestuur en kampi oenselftal huldigen en liet dat vergezeld gaan Van een prachtige beker voor de nieuwe prijzenkast. De voorzitter dankte hiervoor op bijzonder hartelijke wijze. Hierna kwam het oude kampioenselftal van de Boys, uit het jaar 1942, de kampi oenen 1956 -'57 huldigen. L. v. Overdijk, de oude aanvoerder, sprak de wens uit dat ook de Boys nu evenals in 1942 het derde klasserschap zullen behalen. Intussen zaten de spelers het het bestuur volop in de bloemetjes en bleven nog eni ge tijd gezellig bijeen. KAJOTTERS DRUMBAND VAN BAARDWIJK. Donderdag 21 febr. werd Vlijmen onver wachts verrast door de Kajotters Drum band van Baardwijk. Na op het plein te Vlijmen te zijn gearriveerd met een bus, stelde zich dit corps in prachtig costuum op en ging via de Grotestraat naar zaal van Stokkum, Meliestraat. Heel Vlijmen kwam uitlopen en vooral de jeugd sloot zich aan en was benieuwd naar het doel van deze komst. Het bleek dat een lid van het corps die dag in het huwelijk was getreden met mej. de Graaf uit Vlijmen. Enkele num mers werden vlot afgewerkt en de voorzit ter overhandigde aan het Bruidspaar een pracht cadeau. De bruidegom dankte voor deze aardige attentie en nodigde allen uit binnen te komen voor enkele consumpties. Hier werden nog enkele nummers ten ge hore gebracht, die 'n grote bijval oogstten. JAARVERGADERING N.C.B. Na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend gaf de voorzitter F. v. Bijne» een overzicht over het afgelopen jaar. Hij me moreerde in 't kort de slechte financiële uitkomsten tengevolge van de zeer natte zomermaanden, die een goede oogst on mogelijk maakten. Er is intussen echter een lichtpunt ontstaan, omdat de regering heeft besloten de melk- en suikerbietenprijs enigszins te verhogen. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. De contributie werd gewijzigd en be draagt thans f4.- voor de plaatselijke afd. Uit de vergadering kwam de vraag naar voren, waarom zo n grote contributie aan het haofdbestuur moest worden afgedragen, waarop de voorzitter antwoordde dat daar in niets te veranderen viel. Er werd ver volgens besloten om de secretaris en die bestuursleden die de kringvergaderingen en de algemene vergadering in Tilburg bij wonen een vergoeding te verschaffen ter te gemoetkoming in de kosten. De aftredende bestuursleden N. v. Falied en F. v. Bijnen werden met meerderheid van stemmen herkozen. De voorzitter her dacht in piëteitvolle woorden het overle den bestuurslid A. v. Veluw; hij memo reerde hoe hij steeds op de bres stond voor de belangen van de boeren en steeds op alle kring- en algemene vergaderingen tegenwoordig was. Na een gehouden stem ming bleek in zijn plaats te zijn gekozen Eg. v. Beurden. Vervolgens werd door W. Pulles verslag uitgebracht over het beleid van de vee en vleescentrale; de zaakvoer der van de C.H.V. had bericht van ver hindering ingezonden, tengevolge waarvan over genoemde instelling geen verslag kon worden gedaan. De voorzitter deelde verder nog mede dat op dinsdag 26 febr. a.s. een vergade ring zal worden gehouden in café J. Siegers alhier over het komgronden vraagstuk; hij spoorde de leden aan zo mogelijk aanwe zig te willen zijn. Nadat het lid J. Smits nog was benoemd tot lid van de kascommissie en de rondvraag aan de orde was geweest, werd deze zeer belangrijke jaarvergadering door de voorzitter gesloten. JAARVERGADERING POTER- COMBINATIE. Onder voorzitterschap van M. Pulles hield bovengenoemde combinatie in café J. van Oyen de jaarvergadering over 1956. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter in het kort de resultaten die in het afgelopen jaar zijn geboekt, ondanks de slechte weersgesteldheid, waren die nog zeer gunstig. Uit het jaarverslag bleek dat er 1,57 ha aardappelen voor pootgoedteelt was uitgepoot, waarvan een opbrengst van 22.625 kg poters werd gehaald. Al de vel den werden door de N.A.K. geclassificeerd in de klasse A. De postprijs van de poters kwam het afgelopen jaar op 19 cent per kg inclusief bewaarloon. Voor 1957 zal worden uitgepoot voor uitgangsmateriaal 1958 voor de leden een oppervlakte van 1.50 ha. Het voorschot te betalen door de leden werdvastgesteld op 10 cent per kg. Nog over voor uitzet 1957: 135 kg Vo- ran en 250 kg Gineke. Belanghebbenden kunnen zich vervoegen bij de secretaris. JAARVERGADERING K.I.-VER. Eveneens in café J. van Oyen kwamen de leden van de K.I.-vereniging voor het hou den van de jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag bleek dat de vereni ging nog 78 ledu telt en met 45 dieden is deelgenomen aan de fokveedag te Drunen en met 26 aan de gecombineerde Bondsfok- veedag op 9 oct. te Den Bosch. Op beide fokveedagen is kampioen ge worden het rund Jo 2 van Gebr. van Oyen alhier. In de vacature ontstaan door het overlijden van het bestuurslid A. v. Veluw werd voorzien door de benoeming van A. v. d. Brandt. Verder werd besloten een ex- cuhsie te organiseren naar enige k.i.-stallen in de omgeving. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven tot 5 maart a.s. bij de secretaris W. Pulles. Stamboekkeuring N.R.S. Bij de dezer dagen alhier door de heer Baltussen gehouden inspectie voor 't Nederlandse Rundvee-Stam boek, werden de navolgende runde ren van onze fokkers ingeschreven: Cunera K S b 80 p. eigenaar W. v. d. Brandt. Irena 3 K S b 79 p. eigenaar M. v. d. Brandt. Truus 3 S b 79 p. eigenaar H. van Es Irma S b 78 p. eigenaar M. v. d. Brandt. Rundvee-beoordelingswedstrijd. Op woensdag 20 februari j.l. hield de cursusleider van de Landbouw- cursus een onderlinge rundveebe- oordelingswedstrijd voor de cursis ten. Hieruit bleek zeer duidelijk dat de lessen van de heer V. Dijk zeer leerzaam waren geweest, gezien het aantal punten dat er werd behaald. Als aanmoediging waren er enkele kleine prijsjes beschikbaar gesteld. De prijswinnaars waren: 1 Jac. de Vaan, Haarsteeg 25 pnt.; 2 A. van Son, Haarsteeg 25 pnt.; 3 Jac. v. d. Brandt, Haarsteeg 25 pnt.; 4 J. v. d. Brandt, Nieuwkuijk 25 pnt. 5 M. v. Oyen, Giersbergen 24% pnt.; 6 W. v. d. Sterren, Vlijmen 24% pnt.; 7 J. Jehoel, Drunen 23V2 pnt.; 8 M. v. Bijnen, Haarsteeg 23% pnt.; 9 A. v. Beurden, Nieuwkuijk 23% pnt.; 10 M. Kivits, Vlijmen 23 pnt.; 11 B. v. Kuijk, Nieuwkuijk 22% pnt.; 12 B. v. d. Sterren, Nieuwkuijk 22% pnt.; 13 Tini v. Bijnen, Haarsteeg 22% p.; 14 J. Hoorn, Vlijmen 21% pnt.; 15 M. v. Veluw, Haarsteeg 21% pnt.; 16 A. de Groot, Vlijmen 20% pnt.; 17 B. v. d. Sanden, Drunen 19% pnt.; 18 F. v. d. Brandt, Vlijmen 15% p. Als jury fungeerden de heren P. v. d. Brandt Wzn en v. Dijk uit Kaats heuvel. Deze heren spraken na af loop hun grote voldoening uit over het verloop en over de geleverde prestaties die op deze middag wer den bereikt. Kaarten. In café W. v. d. Loo werd de twee de ronde gespeeld van het rik- en katconcours. De uitslag was als volgt: Katten: 1 Joh. v. BokhovenH. v. d. Lee; 2 F. v. d. LooJ. v. Delft; 3 C. v. d. LooW. v. d Loo; 4 Mevr. v. d. LooA. v. d. Wiel; 5 J. van Heijst—A. Herman; 6 Mevr. van der LooL. v. Veluw; 7 W. v. Bokho venJ. v. Ravenstein; 8 Th. Walk— P. Verharen; 9 J. KoksP. Wilhart; 10 P. KoksH. Koks; 11 J. van den Brandt—H. v. Overdijk; 12 Mevr. v. VeluwJ. v. Veluw. Extra prijs: Mevr. v. VeluwJ. v. Veluw. Rikken: 1 B. v. Lamoen; 2 L. Bruurmijn; 3 Ad. Treuren; 4 Mevr. v. Son; 5 N. v. Heeswijk; 6 H. van Son; 7 N. v. Bijnen; 8 N. Schuur- mans; 9 Mej. v. d. Bosch; 10 P. v. d. Loo Wzn; 11 Th. v. Bokhoven; 12 A. v. d. Brandt; 13 H. v. Heijst; 14 T. Walk; 15 H. de Groot; 16 J. van Liempde; 17 H. Walk. Extra prijs: Mej. v. d. Bosch. BENOEMING. Tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier is benoemd mevr. Rinzema-Terpstra te Drachteradeël. A.R. KIESVERENIGING. Vrijdagavond j.l. kwam de A.R. Kies vereniging alhier onder leiding van haar voorzitter de heer C. H. van Caem, in ver gadering bijeen in het gebouw van de Chr. Volksbond. Na een welkomstwoord van de voorzitter trad als spreker op de Weled. Heer M. de Kruis, hoofd der Chr. Wilhel- minaschool te Rotterdam. De heer de Kruis had tot onderwerp ge kozen het Herderlijk schrijven van de Ned. Herv. Kerk. Op duidelijke wijze gaf de spreker 'n breedvoerige toelichting op deze Voor eenieder ernstige, maar z.i. op vele punten tweeslachtige boodschap. Naar aan leiding van het gesprokene volgde een breedvoerige en leerzame gedachtenwisse- ling, waarin de referent duidelijk deed uit komen hoe de houding van allen in deze zaak behoort te zijn. UITVOERING „LOOFT DEN HEERE". Zaterdagavond gaf de Chr. Gem. Zang vereniging „Looft den Heere" in het Ge reformeerd kerkgebouw alhier de aange kondigde zanguitvoering, onder leiding van haar dirigent de heer P. Christ, met mede werking van de heren J. v. Baest (orgel) en Fr. v. d. Pas, beiden uit Tilburg (cor- netist). Er was, vooral gezien het weer, een bevredigende opkomst. Ds. v. d. Hout, die de uitvoering opende en sloot, heette de aanwezigen namens de vereniging hartelijk welkom en sprak de hoop uit dat men zou kunnen genieten van hetgeen zou worden geboden en dat de naam der vereniging daarin naar voren zou komen. Ds. v. d. Hout gaf ook nog een toelichting op nummer 8 van het program ma, de grote Zendingscantate van J. B. Koelman, wat niet weinig bijdroeg tot het begrip van dit hoofdnummer van het pro gramma voor deze avond. Het programma werd op keurige en vlotte wijze afgewerkt en reeds bij het eerste nummer waarmede het koor opende: „Aan bidding" van Joh. S. Bach, bleek wel dui delijk dat „Looft den Heere" over prima stemmenmateriaal beschikt, in het bijzon der bij de sopranen, maar ook in de bas en tenorpartijen. Vooral de sopraan-partij bezit in de dames v. d. Hoven-de Roon en Brouwers-v. d. Hoven krachten die ook in de hoge tonen een zuiver en klankvol ge luid laten horen, wat ook in „Het Licht" van D. Bosschieter duidelijk naar voren kwam. Een en ander kwam wel in 't bij zonder tot uiting in de Zendingscantate, waarin de solisten een groot aandeel had den. Dit machtige koorwerk met bas, tenor en sopraan soli, werd zeer verdienstelijk gezongen en de heren J. v. d. Hoven (bas), B. Spierings en A. v. d. Sluis, zowel als de reeds genoemde sopranen gaven hier blijk over een stem te beschikken, waarmee zij deze niet gemakkelijke partijen aankonden. Zeker hebben de aanwezigen van deze uit voering genoten. De heren v. Baest en v. d. Pas hebben zeker ook niet weinig tot het welslagen van de avond bijgedragen, want zowel de begeleiding als de solonummers door deze heren gegeven, waaronder het Largo van Handel, vielen zeer in de smaak. De heer Christ zowel als het bestuur en de leden van Looft den Heere kunnen met trots op deze avond terugzien. A.s. woensdagavond zal Looft den Heere hetzelfde programma uitvoeren in het ge bouw Elim te Tilburg. ONGEVAL. De wielrijder H. alhier kwam j.l. vrij dagavond op de viersprong bij de Tilburgse wag alhier in botsing met een bromfietser. Liet het ongeval zich eerst vrij ernstig aan zien, nu blijkt dhr. H. er geen ernstige gevolgen van te hebben overgehouden. KINDERFEEST. Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria werd j.l. zaterdagmiddag in de zaal van de Chr. Volksbond aan de adspi- rantjes een feestmiddag aangeboden. Door een aantal adspirantjes werden leuke voordrachtjes enz. gebracht, terwijl de jeugdige gymnastjes door het bestuur werden onthaald op verschillende versna peringen. Zeer tevreden keerden de klei nen huiswaarts. J ongerenbij eenkomst. Maandag 25 februari 's avonds om half 8 wordt in het gebouw Elthato te dezer plaatse een vergadering ge houden van de bij de Ring 's Grevel- duin-Capelle e.o. aangesloten Ned. Herv. Jongelingsverenigingen op Geref. grondslag. Tijdens deze bij eenkomst, die zal staan onder lei ding van de Ringvoorz. ds. Schip per uit Waspik, zal allereerst een lid van de Capelse Jongelingsvereni ging een inleiding ter bespreking houden, terwijl na de pauze een der leden van de Jongelingsvereniging aan de Loonsedijk een onderwerp zal behandelen. Ook hierop zal een bespreking volgen. Coöp. Boerenleenbank. Ten kantore van de Coöp. Boeren leenbank zal in de periode van maandag 4 tot en met vrijdag 8 maart de gewone jaarlijkse controle plaats vinden van de in omloop zijn de lopende rekening- en spaarbank boekjes dezer instelling. Mooi resultaat. De in de Ned. Herv. kerk ten bate van de kerkvoogdij gehouden bij zondere collecte, bracht het mooie bedrag van ruim 223.— op. Cursus handwerken. Het ligt in de bedoeling voor de leden van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen een cursus handwerken te organiseren. De lessen aan deze cur sus zullen worden verzorgd door mej. Stim, lerares aan de Chr. Land- bouwhuishoudschool, bij wie men zich voor het volgen van de lessen vóór of op donderdag 28 februari e.k. moet aanmelden. Zang- en toneelavonden. Woensdag voor donateurs en ho noraire leden, wonende ten zuiden van de spoorlijn en donderdag voor hen, die ten noorden van deze lijn woonachtig zijn, geeft de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" in Stationskoffiehuis Pruijssers haar jaarlijkse uitvoering, beide avonden aanvang 8 uur. De aan de vereniging verbonden toneelgroep zal ook dit jaar weer medewerking verlenen. Met een zestal koorwerken, uit te voeren onder leiding van de nieuwe dirigente, mej. Antoinette Blom uit Waalwijk en met accompagnement van mevr. Poldervaart-Collee, wordt het programma geopend. Vervolgens zal door de toneelclub een vertol king worden gegeven van het blij spel in drie bedrijven van Cissy v. Marxveldt „Joop ter Heul". Een tweetal genoeglijke avonden voor liefhebbers van zang en toneel staat dus weer te wachten en indien het weer meewerkt, zal ook nu weer met over belangstelling te klagen zijn. Het bestuur geeft de donateurs daarom in overweging tijdig plaats te bespreken, waartoe beide dagen tassen vier uur en kwart over vier s middags aan de zaal gelegenheid is. P lattelandsvrou wen. A.s. donderdagavond om half acht wordt in een lokaal van de Land- bouwhuishoudschool aan de Nieu- wevaart een vergadering gehouden van de afdeling Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrou- wen. Het eerste gedeelte van de avond zal gewijd zijn aan huishou delijke aangelegenheden en daarna zullen de dames een verslag van me vrouw Vos-v. Dommelen over 't ver loop van de najaarsvergadering, ge houden te Utrecht, van de Landelij ke Bond van Plattelandsvrouwen, alsmede een overzicht van mevr. v. Dommelen-Vos van de te Fijnaart gehouden vergadering van de Pro vinciale afdeling van de Bond, kun nen beluisteren. Na de pauze zal van weg de Voe dingsraad een lezing, toegelicht met film, worden gehouden over „Goed eten en slank blijven", waarna nog een film over „Van tuin tot tafel" wordt vertoond. Uitvoering O.K.K. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van de Chr. Gem. Zang vereniging O.K.K. op zaterdag 2 maart a.s. in de zaal van hotel Van Iersel een uitvoering te geven voor haar honoraire leden en belangstel lenden. Het programma bestaat voor de pauze uit koorwerken, resp. uit 't klassieke en populaire oeuvre. Na de pauze zal het blijspel „De truc van Tinus" worden opgevoerd. Al met al een avond om van goede ont spanning te kunnen genieten. De nieuw benoemde burgemees ter van Waspik, de Edelachtbare Heer J. M. J. J. v. Erp. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag 27 februari a.s. om half 8 in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken: 1. Goedkeuring notulen van de ver gadering van 30 januari 1957. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken. 3. Vaststelling van het bedrag per leerling voor het bijzonder lager- onderwfjs over 1957. 4. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan A. Krols. 5. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 19 december '56 betreffende het opnemen van gel den in rekening-courant en het aangaan van kasgeldleningen. 6. Voorstel tot het vaststellen van een verordening op 't beheer van het woningbedrijf, met aanwij zing als tak van dienst bedoeld in artikel 252 der Gemeentewet. 7. Voorstel tot het, overeenkomstig artikel 38 2 lid der Rekenings voorschriften, indienen van een verzoek, de balans en inventaris van het woningbedrijf op te ma ken per 7 april. 8. Voorstel tot het overnemen van alle bezittingen en schulden van de Geertruidenbergse Bouwver eniging. 9. Voorstel tot het vaststellen van een verordening regelende de sa menstelling en werkkring van 'n advies-commissie voor het wo ningbedrijf. KAJ BIEDT MGR. BEKKERS ROME-REIS AAN. De Kajotters van het Bossche diocees hebben aan de bisschop- cmad.iutor Mgr. Bekkers, tijdens diens bezoek aan hun diocesane raadsvergadering, die zondag in Den Bosch werd gehouden, een Rome-reis aangeboden in het ka der van hun wereld-Rome-kruis- tocht. De coadjutor, die zeer ge troffen was door dit spontane bewns van aanhankelijkheid, dankte daarvoor oprecht, hoe wel nog niet vast staat dat hij in de gelegenheid zal zijn gebruik van het aanbod te maken. NAAR HONGARIJE. „Meer dan honderd vluchte lingen keren dagelijks naar Hon- garne terug", aldus wordt ver klaard in een rannort van de Hongaarse repatriëringscommis sie, waarvan radio-Boedariest de tekst gisteravond heeft uitgezon den. Deze vluchtelingen komen uit verschillende kamnen in Oosten- rijk alsmede uit West-Duitsland, Zditserland, Frankrijk, België en Luxemburg, aldus het rapport.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 5