SPORTSPIEGEL WAALWIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VANT MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 3 4—2 UITSLAGEN VAN ZONDAG 24 FEBRUARI 1957. BEROEPSVOETBAL. Ere-Divisie. 2—2 afgel. 0—0 1—0 2—3 2—2 0—1 2—5 1—2 Sparta—GVAV NAC—Eindhoven NoadMVV AjaxRapid DOSElinkwij k VVVFeijenoord Fortuna '54—Willem II pc\rBW Spel. Enschede-Amsterdam le Divisie A. ADO—VSV De Volewijckersav\ Roda SportAlkmaar XerxesEmma De GraafschapHelmondia 0 le Divisie B. 3—0 2—1 0—3 2—1 HelmondVitesse EBOHDFC RigtersbleekSittardia Blauw Wit—EDO Hermes DVSAGO\ RCH-SHS t Stormvogels-Fortuna V 1. 2e Divisie A. PECTub anti a Rheden—Veendam Leeuwarden—Oldenzaal VelocitasBe Quick Zwartemeer—Go Ahead 2e Divisie B. Hilversum 1—2 1—2 3—2 2—0 3—0 0—0 0—2 2—1 afgel. 2—0 2—1 4—2 Wilhelmina— NEC—RBC ON AZeist UVSIlosko AMATEUR VOETBAL. le klas C. KimbriaVSV '34 WH '16—Maurits VlissingenRoermond Alliance—De Spechten 2e klas B. RACMiddelburg HulstAxel GoesRoosendaal 1—1 0—3 afgel. afgel 2—0 1—4 afgel. 2—2 2—1 4—1 3—4 Heusden VES '35- 3e klas C. Veerse Boys -Dongen 4e klas E. Vlijm. RoysWere Di 4e klas F. RKVVUBoeimeer Madese Boys—Zundert TVC '39—SCO 2—3 3—3 0—1 WAALWIJK. Juliana. De zondag j.l. vastgestelde competitiewedstrijd Schijndel 1- Baardwijk 1 heeft wegens ter reinafkeuring geen doorgang kunnen vinden. Het 2e elftal speelde op eigen terrein voor de competitie tegen Zigo 2 uit Tilburg en wist na eer- goed gespeelde wedstrijd een 6-1 overwinning fe behalen. Juliana 3—RKC 4 moest we gens terreinafkeuring afgelast worden. RADDRAAIERS VERSTOORDEN W.S.C.—R.K.C. Tot tien minuten voor het einde heeft de gisteren gespeelde wed strijd W.S.C.—R.K.C. een sportief verloop gehad. Er werd in de twee de helft misschien wat forser ge speeld dan in de eerste, maar van onprettige prikkelbaarheid bij de spelers daardoor was toch geen spra ke. Zelfs de somtijds wat vreemde beslissingen van de scheidsrechter - in het nadeel van beide partijen ove rigens - en zijn wat zwakke leiding, hadden geen enkele onregelmatig heid tussen de spelers onderling tot gevolg. Dat deze wedstrijd toch een voortijdig, een zeer onprettig en hardhandig einde vond, is dan ook niet de schuld van een van beide elftallen, maar van het ergerlijk op treden van een klein deel van het publiek, dat van sportiviteit geen flauw benul heeft en dat een plaat selijke ontmoeting alleen maar be schouwt om bepaalde antipathieën bot te vieren. Dat de aanstichters van de onverkwikkelijke vechtpartij tot de R.K.C.-supporters behoorden, treft in geen enkel opzicht de voet balvereniging R.K.C. De spelers van R.K.C. hebben zich - en dat mag hier nog eens uitdrukkelijk beklem toond worden - volkomen correct gedragen. Gelukkig was de vecht partij maar van zeer korte duur en kon de politie de orde weer spoedig herstellen. Het besluit van de WSC- spelers en de scheidsrechter om zo snel mogelijk de kleedkamers op te zoeken, kan rpen alleen maar ver standig noemen. Het is betreurenswaardig dat dit gisteren is voorgevallen. Het is zon der meer beschamend en een aan fluiting voor het begrip „sport". Eens te meer is gebleken dat door gaans het publiek de sfeer van een wedstrijd verpest en met de spelers. Misschien verdient het daarom wel aanbeveling om terwille van de sport bepaalde plaatselijke ontmoe tingen geheel zonder publiek te spe len, of andere passende maatregelen te nemen. Aan 1de spelers van beide elftallen overigens alle hulde voor hun sportief optreden. Over de wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Over het geheel ge nomen was WSC toch wel ster ker dan RKC, dat zich te veel in de verdediging liet dringen en verzuimde een stevige schakel te leggen tussen middenlinie en voorhoede. Rij WSC moesten we echter weer het aloude euvel constateren: het gebrek aan en thousiasme. Het ontbreekt Jac. Muskens en zijn mannen aan dc felheid om het technisch over wicht uit te drukken in meer dan alleen maar fraai veldspel. RKC daarentegen heeft een ploeg die van het begin tot het einde hard en enthousiast werkt en daar mee haar tekortkomingen op plaatsen weet weg te werken. WSC zette in met een stevig offensief, dat echter eensdeels door de RKC achterhoede goed werd opgevangen en anderzijds door treuzelen of slecht schieten niet tot de gewenste resultaten leidde. Het duurde 20 minuten voordat WSC de leiding nam.- Frans Pulles loste toen een var. zijn befaamde kanjers, die de overigens voortreffelijk keepen de Wijkmans niet voldoende on der controle kon krijgen en Jac. Muskens was er als de kippen bij om via de paal hard in te knal len. RKC trok de ruggen recht en kwam tot enkele gevaarlijke uitvallen, die echter geen resul taat opleverden, omdat ook in deze voorhoede vandaag wat te veel getreuzeld werd en 't kruit niet goed droog was. Toen ech ter de WSC achterhoede een fout maakte, was dat voor Smits vol doende om doelman Pulles kans loos te passeren. Met deze stand kwam de rust. Na de rust begon WSC .zeer sterk en het RKC-doel verkeerde menigmaal in uiterste nood. Linksbuiten v. lersel bracht een maal een dot van een kans om hals door op drie meter voor het doel onbeheerst naast te knallen. Dit offensief van WSC betekende echter niet dat RKC bij de pak ken ging neerzitten en eenmaal moest doelman Pulles een voor treffelijke safe verrichten bij een kogel van de RKC rechtsbinnen. Na ongeveer een kwartier kwam dan toch de overigens verdiende voorsprong van WSC. Uit een door Muskens genomen vrije schop maakte Jan van lersel zijn tevoren gemaakte fout goed door onhoudbaar te scoren. RKC gaf zich echter nog lang niet gewon nen en trok enthousiast ten aan val. Het spel werd iets forser, maar de strijd bleef uiterst spor tief, totdat enige heethoofden uit het publiek en anderen die mo gelijk op hun manier zondag ge vierd hadden, zich met het spel gingen bemoeien. Het trieste slot van deze wed strijd hebben wij hierboven reeds verhaald. NEO- SPRANG -Dinteloord 6- -1- Deze wedstrijd, die wel hard, doch door toedoen van de zeer goed leidende scheidsrechter Roubos binnen de perken van 't ontoelaatbare werd gespeeld, is in een verdiende overwinning voor de thuisclub geëindigd. Na nerveus begin was het de thuis club die de toon ging aangeven en dit heeft zij behoudens de eer ste 10 minuten van de tweede helft volgehouden. Na 5 minuten spelen was het de linksbuiten die het eerste doelpunt liet aanteke nen door uit een moeilijke hoek hard in te schieten. De thuisclub stoot nu door en de deze middag goed spelende achterhoede blijft de voorhoede goede steun ver lenen. Na 10 minuten is het weer de linksbuiten, die uit een afge meten pass het tweede doelpunt scoort. Nog voor de rust weet de rechtsbinnen de stand tot 30 op te voeren. De eerste 10 minuten in de tweede helft probeert Dinteloord de bakens te verzetten, doch ver der dan een paar gevaarlijke aan vallen en een buitenspeldoelpunt weet zij het niet te brengen. Na weer in het defensief te zijn ge drongen, weet zij toch door een uitval tot een doelpunt te komen 31. Hierop antwoordt de links binnen der thuisclub door hard in het doel van Dinteloord te schieten uit een voorzet van de linksbinnen. Nog geen vijf minu ten later is het dezelfde speler, die een voorzet van de linksbui ten ineens hard inschiet en de stand op 51 brengt. Dinteloord gaat thans haar opstelling wijzi gen, maar toch kunnen zij niet voorkomen dat zij in de greep van de thuisclub blijft. Het ver wondert dan ook niemand dat de centervoor zijn lang verdiende doelpunt in de touwen kan jagen en de stand op 61 brengt, .het geen ook de eindstand zou blij ken te zijn. die wel hoog doch ze ker niet geflatteerd mag worden genoemd. VLIJMEN. Vlijm. BoysWere Di 42- Zondag speelde Vliim. Bovs 'n thuiswedstrijd tegen Were Di uit Tilburg. Voor de wedstrijd wer den de Boys door de aanvoerder van Were Di gehuldigd. Hierna nam de wedstriid een aanvang. Were Di had goed geraden en Vliimen trapte af. Were Di was het eerst in de aanval en met de wind in de rug was zij spoedig in de aanvalzij liet mooi veldwerk zien, maar het spel werd te ver doorgevoerd om sukses te beha len. De Bovs hadden spoedig sukses, reeds bij de eerste aanval SPORT. Vorige week is een vergade ring belegd voor de voetbaljum- orenleiders van 't district Waal wijk e.o., waarop als hoofdthema behandeld is de spelverruwing bij de voetbaljeugd, t.k. jongens van 12 t.m. 17 jaar. Er werd zelfs door de juniorencommissie gedreigd met algehele stopzet ting van hun competitie, indien aan deze verruwing geen paal en perk gesteld werd. Het is een psychologisch gege ven dat de jeugd van deze leeftijd graag imiteert en idealiseert, zeer 'zeker op het gebied van de sport. Een feit is zeker dat zij in dit streven paedagogisch, d.w.z. ver antwoord, geleid dient te wor den, want de imitatie van hel ideaal" kan wel eens helemaal niet ideaal zijn. De jeugd moet daarom opgevoed worden tot de ideale norm de sportieve, ka raktervolle jongen. Dat is moeilijk, wij hoeven el kaar niets wijs te maken, want de sfeer is vertroebeld en de rangorde der waarden verstoord. De sfeer is vertroebeld! Moe ten wij kinderen aanklagen om dat de groten een atmosfeer scheppen die verpest is door on gezonde rivaliteit, onsportiviteit tot in de hoogste graad, sensatie zucht envechtpartijen Laat ons dan de spelverruwing bij de jeugd zien als een teken aan de wand Het is tegenwoordig zo dat de sportman opgevoed dient te wor den, zeer zeker ook de passieve sportlui, het publiek. Een contra dictie, temeer daar sport sporti viteit veronderstelt. Er bestaat toch nog altijd, dacht ik, hoe zeer de verhoudingen ook anders geworden zijn, een bepaalds sportmoraal, die niet gemakke- lük te definiëren is, maar die ie der in zijn hart wel aanvoelt, wil hij het praedicaat „sportman" dragen. Alle voetbaljuniorenleiders op die bewuste vergadering trokken het op hun fatsoen, dat ze van wege de spelverruwing van hun pupillen op het matje geroepen werden. Dat ook de groten, zowel spe lers als publiek dit doen, in het belang van hun jeugd, misschien van hun eigen kind, want dan alleen kan er een gunstig kli maat ontstaan voor de opvoeding in en door de sport van de jeugd. Misschien is het gebeurde van gisteren een goede les H. P. door een fout van een achterspe ler van Were Di, en midvoor v. Heivoort schoot onhoudbaar in 10. Kort daarop liet v. Engelen uit een corner 20 aantekenen. Were Di gaf de moed niet op en combineerde prachtig maar voor doel was het schot slecht ge richt. De Boys deden het beter De midvoor loste een schot dat via een been van een achterspe ler in het doel belandde, 30. Hiermede kwam de rust. Na de rust pakte Were Di weer flink aan en had nu spoe dig sukses door de rechtsbinnen, 31 en even later maakte de midvoor door goed samenspel er 32 van. Kort daarop stelde Verschuuren de zege met een fraaie kopbal veilig. RERNDIJK. R.K. V-V. Berkdijk koos een nieuwe voorzitter. In een spoedeisende ledenver gadering heeft de voetbalvereni ging Berkdijk moeten voorzien in twee vacatures, welke waren ontstaan door het bedanken van de voorzitter, de heer A. Snoe ren en een der commissarissen de heer G. Lensvelt. Om ongeveer 12 uur opende de vice-voorzitter, de heer M. v. Boxtel, de vergadering. Het ver heugde hem dat de leden in zo groten getale gehoor hadden ge geven aan de oproep van het be stuur. De secretaris, de heer J. Zeebrechts, las hierna de beide brieven voor, waarin genoemde bestuursleden mededeelden dat zij tot hun grote spijt zich zagen genoodzaakt hun bestuursfunc tie neer te leggen. Hierna ging men over tot de stemming voor een nieuwe voor zitter. Na telling bleek dat met overgrote meerderheid vUn stem men Dr. v. Tuijn tot voorzitter was gekozen. In de vacature G. Lensvelt werd voorzien door de benoe ming van dhr. J. in 't Groen. De pas gekozen voorzitter, Dr. v. Tuijn, dankte het bestuur en alle leden voor het in hem ge stelde vertrouwen. Hij vroeg te vens de medewerking van alle leden en van het bestuur om de vereniging op een steeds hoger niveau te brengen. Na de rondvraag, waarvan 'n druk gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter Dr. v. Tuijn de vergadering. BILJARTEN. Voorwedstrijd 2e kl. Kadre, distr. Lang straat K.N.B.B. In het clublokaal van 't Zwaantje, bij de heer M. v. Bracht te Waalwijk, werden in de afgelopen week de voorwedstrijden gespeeld om het Kampioenschap 2e kl. Kadre van de KNBB. De uitslag was als volgt Dr. MOLLERCOLLEGE. Per 1 september a.s. is aan het Dr. Mollercollege tot leraar in de klassieke talen benoemd drs. M. Goldsteen uit Nijmegen. „50 JAAR SCHILDERKUNST". De schilderijententoonstelling ,,50 jaar Schilderkunst", georga niseerd door de vereniging Waal wij ks Belang" uit het Van Abbe-museum te Eindhoven, heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen, zowel uit on ze gemeente als daarbuiten vooral ook de jeugd heeft grote belangstelling getoond. Dat wil niet zeggen dat er al tijd nog zijn, die deze zeldzame gelegenheid om kennis te maken mèt de moderne schilderkunst en de mooiste stukken uit dit Bra bants museum, laten voorbij gaan en daardoor ook de waar dering voor dergelijk prijzens waardig initiatief. VERGADERING „STILLE OMGANG". Si .'"T— """SSfeV - .vi-», In zaal „Thalia" werd zondagmiddag on,der voorzitterschap van Pastoor Lam de jaarvergadering gehóuden van het Genoot schap „De Stille Omgang" afdeling Waal wijk en Omstreken. De heren Pulles en van Gorcum werden heider. bij acclamatie als bestuursleden her kozen. Na de jaaroverzichten van secreta ris en penningmeester werd de a.s. bede tocht in de nacht van zaterdag 9 op zondag 10 maart a.s. naar de Heilige Stede be sproken. De deelnemers aan de Stille Om gang worden zaterdagavond 9 maart om kwart over elf in de kerk van St. Antonius verwacht voor het bijwonen van het Lof, dat aan de tocht naar Amsterdam vooraf gaat. De reis naar Amsterdam wordt we derom gemaakt met bussen van de „Musa- expres". De omgang wordt gemaakt om '3-30 uur vanaf het Spui en na het volbren gen daarvan wordt in de St. Nicolaaskerk om 4.45 uur een plechtige H. Mis opge dragen. Het vertrek uit Amsterdam werd gesteld op 7 uur. Tijdens de vergadering werden verschil lende vragen gesteld en suggesties gedaan om tot beter contact te komen met de af gevaardigden van de diverse gemeenten uit de Langstraat, "die bij de afdeling Waalwijk en Omstreken zijn aangesloten. Het be stuur zal deze aangelegenheid nog nader uitwerken. Medegedeeld werd nog dat hedenavond de heer D. v. d. Brocke uit Amsterdam in Kaatsheuvel een lezing met lichtbeelden zal geven voor de leden van de Stille Omgang uit Kaatsheuvel en verdere belangstellen den. Aan het slot van de vergadering ging pastoor Lam nader in op de voor dit jaar vastgestelde intentie „Vrede en vrijheid voor De Kerk der Stilte". Nu de belang stelling voor de vervolgden achter het ijze ren gordijn in het algemeen en bij ieder van ons in het bijzonder aan het tanen is, blijft nog het machtige wapen van het ge bed over. Pastoor Lam spoorde de deel nemers aan de Stille Omgang aan, tot vu rig gebed voor de algemene intentie. 9 ZILVEREN JUBILEUM VAN ONDERLINGE VRIENDSCHAP. In café „De Lindeboom" werd zaterdag het zilveren jubileum gevierd van de ont spanningsvereniging „Onderlinge Vriend schap", een vereniging, aanvankelijk van buurtbewoners uit de St. Antoniusparochie, die werd opgericht als uitvloeisel van een buurtcomité bij gelegenheid van een gou den bruiloft. „Onderlinge Vriendschap hield zich in de eerste jaren van zijn be staan bezig met toneel en sport, doch is geleidelijk aan meer een reisvereniging ge worden. In de kerk van St. Antonius droeg kape laan Meeuwisse zaterdagmorgen voor de leden en overleden leden van „Onderlinge Vriendschap" een H. Mis op, waarna in ,,De Lindeboom" de koffietafel werd ge bruikt. Vervolgens werden 5 zilveren jubilaris sen gehuldigd, nl. mevrouw de Brouwer- 3e Rooy en de heren oos de Brouwer, C. 3e, Peffer, Jos Snijders en Jos. Damen. Mevrouw de Brouwer-de Rooy mocht daar bij een fraai Delft's blauw bord en bloemen in ontvangst nemen, terwijl de heren-jubi- Iarissen werden verrast met de aanbieding van 'n portefeuille. Tijdens de receptie op het middaguur, die in de versierde zaal werd gehouden en waar intussen vele bloemstukken waren binnengekomen, werd o.m. het woord ge voerd dpor Pastoor M. Lam, die het een prestatie noemde om een ontspanningsver eniging 25 jaarip. stand te houden. Het bestuur heeft er goed aan gedaan, ondanks de crisisperiode in de beginjaren en later in oorlogs- en bezettingstijd, de leden na volbrachte dagtaak de nodige ontspanning te bezorgen. Hij wenste het bestuur toe, dat het ook in de komende jaren de onderlinge vriendschap bij de leden zal stimuleren. In de zelfde geest spraken ook de heren Van Seters en Thijs Sleenhoff, respectie velijk voorzitter van de vereniging „Trouw aan Oranje" en van de toneelvereniging D.V.S.V., Verder zagen we op de receptie o.m. de oud-voorzitter van „Onderlinge Vriendschap", de heer P. van lersel en tal van kennissen en familieleden van het be stuur. De feestdag werd verder voortgezet met een welverzorgd diner en een gezellige feestavond. KRACHTIGE „BOEMERANG" DOOR BAARDWIJKS TONEEL. match- h.s. pt. p. brt. gem 1. M, v. Bracht (Zwaantje) 1718 121 14.20 121 9 2. A. v. Cromvoirt (BSV) 1525 104 14.66 89 6 3. G. Romer (Ons Genoegen) 1605 151 10.63 70 6 4. C. Soeterboek (KOT Kaatsheuvel) 1601 124 12.91 65 5 5. P. v. Huiten ('t Zwaantje) 1329 138 9.36 70 4 Met bijzonder veel genoegen heb ben wij gisteravond in het Gemeen schapshuis de opvoering bijgewoond van het toneelspel „Boemerang" van R. Feenstra door het Baardwijks To neel. Met veel genoegen, omdat men de keus had laten vallen op een voor amateurtoneel bijzonder dankbaar stuk, maar vooral omdat er met zeer veel animo en over het geheel geno men zeer verdienstelijk is gespeeld. De vaste kern van het Baardwijks Toneel heeft belangrijke vorderin gen gemaakt, zowel in het zich thuis voelen op de planken als in voor dracht en dictie. Deze winstpunten hebben wij in de opvoering van „Boemerang" duidelijk mogen vast stellen. Deze verheugende vooruit gang is op de eerste plaats te danken aan de frisse en kleurige regie van Jan v. d. Hoven. Deze regisseur gaat zeer nauwgezet te werk, iets te strak misschien hier en daar, maar de verwachting is gewettigd dat de teugels wel wat losser zullen wor^ den naarmate het vertrouwd-zijn- met-het-toneel van de dames en he ren spelers groeit. Op de tweede plaats is deze vooruitgang voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het feit, dat het Baardwijks Toneel met zeer veel plezier en grote toe wijding toneel speelt. Dat er ten aanzien van het spel toch nog wen sen blijven die binnen de mogelijk heid der vervulling liggen, mag hier niet als een aanmerking gelden om dat er geen enkele amateur-toneel vereniging aan te wijzen is die voor elke rol de aangewezen vertolker (ster) in haar midden heeft. „Boemerang" geeft ons 't verhaal van de geslaagde zakenman, die zich in een stil dorp heeft teruggetrok ken om daar van een welverdiende rust te gaan genieten. In plaats van rust vindt hij echter alleen maar vij andigheid, die allengs onduldbare afmetingen aanneemt. Het blijkt dat men hem en zijn gezin uit het dorp wil verdrijven, waarbij men zich be dient van de schandelijkste midde len. Hij weet deze wapens echter als een boemerang te hanteren, zodat degene die de schuld van alle narig heid is, n.l. een barones die vertwij feld vecht om haar man voor de on dergang te behoeden, door haar ei gen wapen verpletterd dreigt te worden, waarvoor haar slachtoffer haar uiteindelijk nog behoedt. De rol van de geslaagde zakenman was in handen van Herman Kolster en daarmee is eigenlijk al meteen gezegd dat deze in buitengewoon be kwame handen was. Kolster weet wat toneelspelen is en voelt zich daarom volkomen op zijn gemak. Hij weet zich te bewegen en brengt zijn tekst - ook al kent hij deze niet al tijd even goed - op een uitstekende en volkomen verantwoorde wijze. Zijn emoties zijn zuiver en neigen nergens naar het toneelmatige. Wij zouden Kolster graag eens in een wat men noemt „keiharde" rol wil len zien, omdat hij daarin o.i. tot een voortreffelijke hoogte zal ko men. Als Marg, zijn vrouw, speelde T. Toorians een zeer rustige en goe de rol, al zouden wij graag zien dat haar dictie wat meer variatie ver toonde. Haar intonaties wisselen te weinig en w*e zouden hetzelfde wil len zeggen van H. Toorians, die ove rigens de rol van de dochter Jopie zeer levendig en goed vertolkte. Als Bella, de schoondochter, zagen we A. Didden. De schrijver heeft deze figuur te veel in de grondverf laten staan, zodat mej. Didden voor een wel zeer moeilijke taak stond, waar van zij zich echter op verdienstelijke wijze heeft gekweten. Jasper, de huisknecht, was door E. v. Lier de minste in dit gezelschap. Hij legde een veel te zwaar accent op de ko mische noot. Paste dit op vele plaat sen zeer wel in het kader van de si tuatie, op minstens evenveel plaat sen was dit toch bepaald storend. Bovendien was zijn rolkennis zwak. Maar zoals we reeds zeiden, het is onmogelijk om alle rollen even sterk te bezetten. B. Adriaanse vertolkte de rol van Richt, het dienstmeisje, op bevredigende wijze, al was zij 7 kennelijk onder de invloed van Jas per - ook niet overal vrij van „lache righeid". Jan v. d. Hoven had de moeilijke rol van Daan Riemersma, de veearts, voor,zijn rekening geno men en hij kweet zich op uitsteken de wijze van zijn taak. Vooral in het begin van het 2de bedrijf - de scène met Jopie - was hij bijzonder goed op dreef. Toch hadden wij graag een nog wat rustiger en bezonkener toon in deze rol willen zien, zowel in dic tie als in mimiek. Zeer overtuigend ook was L. Burmanje als Drevel, de wat sinistere makelaar en de kwade genius van het dorp. Een uitsteken de rol! En ten slotte dan nog de ba ron en de barones, resp. H. Leijtens en R, IJpelaar. De baron had bij zijn vrouw weinig in de melk te brokke len, maar wat hij daarin brokkelde deed hij goed. Misschien was zijn geaffecteerdheid wat te zwaar aan- gezet, maar verder was hij toch he lemaal de slappeling die volkomen onbewust leeft. De hooghartige, in 't nauw gedreven barones kreeg van Riet IJpelaar een krachtige vertol king, waarmee zij eens te meer be wees dat zij voor het Baardwijks To neel een onmisbare kracht is. Wat de technische verzorging be treft moet worden vermeld dat men had gezorgd voor een zonnig en ruim decor, waarvoor de fa. Klerks- Somers een bijzonder fraai ameu blement beschikbaar had gesteld. De grime was, zoals altijd, door de fir ma Th. v. d. Wijngaard uit Tilburg uitstekend verzorgd. Deze avond werd geopend door de ere-voorzitter van de vereniging, de heer C. Pullens, die nog eens duide lijk wees op de grote culturele be tekenis van de activiteit van het Baardwijks Toneel. De zaal was, evenals zaterdagavond, practisch uitverkocht. Een weekeinde dus met zeer goed toneelspel door een veelbelovende Waalwijkse vereniging. van psalm 47, vers 1, waarna hij al len een hartelijk welkom toeriep en de hoop uitsprak dat alles wat be sproken moest worden men zo wilde zien zoals dat in het belang van de vereniging het beste is. De secretaris kreeg de gelegenheid tot voorlezing van de notulen van de vorige vergadering en van de bui tengewone repetitie van 3 sept. 1956 en het jaarverslag, die allen zonder op- of aanmerkingen werden goed gekeurd en getekend. Hierna kreeg men het financieel verslag te horen, waaruit bleek dat het met de kas niet goed gaat en andere maatrege len genomen moeten worden. De voorzitter dankte de secretaris voor zijn goede verslagen en zeide vervol gens dat er in een vereniging altijd prettige en minder prettige dingen zijn, maar er gaat bijna geen jaar vergadering voorbij of er is een hul diging bij; zo was er ook nu weer een jubilaris in hun midden en wel de heer Karei Bakkeren. De voorzit ter sprak hem in hartelijke woorden toe en zegde hem dank voor al het geen hij in die 45 jaren als lid (waarvan 40 jaar als bestuurslid) voor de vereniging had gedaan en bood hem uit waardering een kistje sigaren aan. De heer Bakkeren dankte dan voor de woorden die tot hem waren ge sproken en voor de mooie verrassing en hoopte nog lang getuige te mogen zijn van de bloei van „Hallelujah". Daarna kwam de bestuursverkie zing aan de orde; de volgende per sonen waren aan de beurt van af treden, n.l'. H. Janson, voorzitter; Jo v. Seist, commissaris; C. A. v. Heijst, secretaris. Met grote meerderheid van stemmen werden zij weer her kozen en namen allen hun functie wederom aan. De achteruitgang van de kas had 't bestuur genoodzaakt met 'n voor stel te komen om de contributie met 5 cent per week te verhogen. Met enige toelichting van de voorzitter toonden de leden begrip voor de moeilijkheden van het bestuur. Daarna volgde de rondvraag, waar door enige leden van werd gebruik gemaakt; de directeur kwam met 't voorstel om met het koor uit Dussen dat eveneens onder zijn leiding staat, in oktober een gezamenlijk concert in Dussen te geven. Na het voor en tegen van dergelijke concerten be sproken te hebben, zegden de leden hun medewerking toe, op die voor waarden dat men alleen maar met 't concert naar Dussen moet en niet om gezamenlijk te repeteren. Hierna sloot de voorzitter de goed geslaagde jaarvergadering met 't laten zingen van psalm 150 vers 1. K.A.V. AFD. WAALWIJK. Jaarvergadering op donderdag 28 februari te half acht in zaal Thalia. Agenda Opening door de voorzitster. K.A.V.-lied. Jaarverslag van secretaresse en penningmeesteresse. Verslag van de controlecom missie. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de dames M. Ha- mers-Leijsten, B. v. Veldhoven- Bergmaris, P. de Werd-v. Til burg. Deze aftredenden stellen zich herkiesbaar. Mej. C. Berg- mans-van Moergestel heeft be dankt als bestuurslid. Volgens het reglement stelt het bestuur als candidaten voor de dames A. v. d. Wiel-v. d. Pennen en C. Bergmans-Eekels. Candidaten - lijsten, ondertekend door min stens 10 leden, kunnen bij het bestuur worden ingediend tot aan de vergadering. Verkiezing voorzitster. Kort woord van de diocesane leidster. Bemoedigende woorden van de adviseur. De agendapunten worden af gewisseld met muziek en zang door de heer Piet Mulders. „DE MOLENWIEKEN" VIER DEN CARNAVAL IN DE EFTELING. JAARVERGADERING. Dinsdagavond 19 februari j.l. hield de Chr. Gem. Zangvereniging „Hal lelujah" haar jaarvergadering. Om pl.m. half 9 opende de voorzitter de vergadering met het laten zingen Gestoken in prachtige cos- tuums en gesteund door „The Harmony 5" o.l.v. Carel Jansen vierde de kantoorpersoneelsver eniging van Bloch Stibbe-Hol- landia haar jaarlijks carnavals feest op uitbundige wijze. Een van de hoogtepunten was de entree van Prins Okke-Rino II met Matrello zijn hofnar en de Raad van XI. Onder het gezang van het car navalslied en de toespraak van Z.K.H. de Prins groeide de stem ming en die werd met daverende uitroepen tot uiting gebracht. Ook vooral het optreden van „Sneeuwwitje en de Zeven Dwer gen" met een levende Prinses en de Bossche groen, die met Ben gaals vuur als duivels de dans zaal binnenstormden, bracht het enthousiasme tot 'n hoogtepunt. Met gezellige ballen- en balon- nendansen, met kaart-, afklap- en schrikkeldansen en 'n grootse polonaise verliep dit unieke bal in deze prachtige danszaal. De „Silicona Islanders" losten met regelmatige tussenpozen het andere orkest af. En nadat de Rattenvanger van Hameln nog zijn ratten had mee getroond en de jury de prijzen had bekend gemaakt, werd de stemming steeds opgevoerd met attracties en polonaises. Het einde van deze prachtige avond kwam veel te vroeg en de feestvierenden gingen met aar zelende schreden naar de gereed staande bussen, die alle aanwe zigen naar hun woonplaats ver voerden. De Molenwieken hebben eer van hun werk gehad.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 6