KAATSHEUVEL LANDBOUW PLUIMVEE VEELZIJDIGE EN CHARMANTE MODESHOW IN TILBURG 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 FEBRUARI 1957 2 CARNAVALSBAL BUURTVER. Mr. VAN COGTHSTRAAT. Zaterdagavond hield de Buurt- ver. Mr. v. Coothstraat in hotel Verwiel haar jaarlijks carnavals bal. De belangstelling hiervoor was zo groot dat, zoals de voor zitter, de heer E. Sluymers, aan het begin van de avond mede deelde, aan een groot aantal in- troducé's de toegang geweigerd moest worden. De secretaris, de heer J. de Waal, deelde mee, dat de Raad van Elf „Gerrit de Kruus" tot burgemeester had be noemd. Tot de verplichtingen van dit ambt behoort o.m. het verwelkomen van Prins Carna val in 1958. l)e feestavond verliep in een zeer prettige stemming op de uit stekende dansmuziek van 't en semble v. d. Akker uit 's-Bosch. VOORBEREIDING VOOR HET 120-JARIG BESTAAN VAN HET GILDE ST. CRISPIJN. Het bestuur van het Gilde St Crispijn te Besoijen mag zich in een góede belangstelling verheu gen aangaande de komende gil- dedag in de komende zomer. Pas enkele dagen geleden zijn de uit nodigingen verzonden en reeds zijn van verschillende zijden be richten binnengekomen v9or deelneming aan het ere«comité. Ook zijn toezeggingen gedaan voor schenkingen van zilveren prijzenschilden, waarin de naam van de schenker wordt gegra veerd. Met het oog op de vele kosten en werkzaamheden, die het uit voerend comité te wachten staan wordt verzocht aan hen die sym pathie willen tonen, zich aan het bestuur te melden, om hierdoor het werk te verlichten. We zijn er nog lang niet, maai de voortekenen laten reeds een sukses zien. Velen zullen zich 't gildefeest hierinneren van 1953. We twijfelen er niet aan of de medewerking van velen zal weer zo'n feest doen slagen. AANRIJDINGEN. Donderdagmorgen had in de Grotestraat ter hoogte van Ho tel Verwiel een aanrijding plaats die voor de 5-jarige W. v. M. wonder boven wonder goed is afgelopen. Toen de knaap plot seling de straat overstak, nader de uit de richting Baardwijk een vrachtauto, bestuurd door P. v. E. uit Breda. Ondanks krachtig afremmen kon de bestuurder 'n aanrijding niet meer voorkomen. De kieine kreeg een klap van de bumper en rolde over de weg, maar stond weer spoedig op. Bij onderzoek in het St. Nicolaaszie- kenhuis bleek de knaap slechts een schaafwondje en een pijnlij ke schouder te hebben opgelo pen. De bestuurder treft geen schuld. Eveneens donderdag had op het kruispunt GrotestraatZo- merdijkweg een aanrijding plaats tussen een personenauto, bë- stuurd door v. D. alhier en een bestelauto, bestuurd door een zekere S. uit Meerkerk. Laatst genoemde kwam van de Zomer- dijkweg en wilde de Grotestraat inrijden, doch verleende daarbij geen voorrang aan de uit de rich ting Besoijen komende personen auto. Beide auto's werden licht beschadigd. De bestuurders heb ben des chade onderling gere geld. S. kon niet op de hoogte zijn van het feit dat men vanaf de Zomerdijkweg niet de Grote straat mag inrijden, omdat het aanwijzingsbord verdwenen was. De houten paal bleek doorgerot te zijn. Ook het rood-witte hek aan de overweg te Besoijen staat op het punt om de geest te geven tenge volge van verrotting. Wellicht kan daar even naar gekeken worden voordat er onaangename dingen gebeuren. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Medalje aan speld; portemon nee met inhoud; blauwe vulpen set; paar witte balletschoenen; rode ballpoint; bruine norte- monnee met inhoud; diverse handschoenen en wanten. Verloren Gladde gouden ring (met in scriptie:: Joop Via 17-2-'55) polshorloge merk Anker met schakelarmband; elektr. boor machine; witte wollen shawl bruine lederen portemonnee in houdende ca. 360.diverse handschoenen en wanten. AGENDA. Maandag en woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „Kinder leed", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Lucky me", al le leeftijden. Maandag. Gecroonde Leersse 8 uur: Cabaretrevue „Gaat dat zien" met Tom Manders en Zwarte Riek. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie voor dames en heren van Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Bernd ijk L@®n®pzstnd VIJF DODEN IN VERKEER. Twee bromfietsers, een kind en twee oude mensen zijn tijdens het afgelopen weekeinde overle den tengevolge van verkeerson gelukken. Een vijfjarig jongetje van de familie Vaane uit Oosteland is zaterdagmiddag op de rijksweg naar Zierikzee bij de gemeente Nieuwerkerk door een vracht auto gegrepen en op slag gedood De 68-jarige H. Bloemen te Haagsbergen is zondagmiddag bij 't oversteken van de Ensche- deseweg door een autobus gegre pen en op slag gedood; 't slacht offer had onvoldoende op 't ver keer gelet. In het Julianaziekenhuis te Apeldoorn is de 82-jarige me vrouw W. Franck-Broese van Groenou overleden, nadat zij en kele dagen geleden bij het over steken door een auto was aan gereden. De 19-iarige militair H. Cre- mer uit Zevenaar is zaterdag avond met zijn bromfiets tegen een andere bromfietser gebotst. Hij kwam zo ongelukkig op zijn hoofd terecht dat hij in het zie kenhuis te Zevenaar is overle den. Hij was vermoedelijk ver blind geweest door de sneeuw. Bij het oversteken van de rijks weg UtrechtDen Bosch is zon dag de 57-jarige bromfietser N. van der Markt uit Meteren ge grepen door een personenauto. De man was op slag dood. Zijn echtgenote, die bij hem achterop zat, is levensgevaarlijk gewond overgebracht naar een zieken huis te Utrecht. ECHTPAAR VERDRONKEN. In de nacht van vrijdag op za terdag is het echtpaar J. G. van der L. uit Smilde, vermoedelijk misleid door de mist, in de Drentse hoofdvaart geraakt en verdronken. De man en de vrouw zijn beiden 48 jaar oud en laten drie kinderen achter. Hoewel huh) vrijwel onmid dellijk aanwezig was en de dren kelingen spoedig on het droae waren gebracht, bleken zij reeds te ziin overleden. Ze waren van een feestje op weg naar huis. SCHEVE TOREN RECHT GEZET. WIJS JONGE HENNEN DE WEG. Mij bereiken meermalen klach ten over slécht georiënteerde jonge hennen, die haar eieren niet deponeren op die plaatsen, die door hun houders als de al leen geschikte zijn bedoeld. Naar mijn mening ligt deze zaak toch vrijwel geheel in de hand van ons zelf. Ik moge kortweg nog eens herhalen hoe ik zelf mijn jonge hennen daarin de weg wijs en ik kan u verzekeren, dat zij 't altijd snappen, want dom acht ik een kip, al is 't een jonge, he lemaal niet. Zodra de kuikens flink ont wikkeld zijn, geef ik ze in de bui- tenren een paar stenen eieren om mee te „spelen". Na de eer ste stomme verbazing over deze witte wonderdingen, worden ze met snavels bestoten, heen en wéér gerold en maken ware rei zen door de ruimte. Intussen heb ben deze jonge dieren al spoedig genoeg van die onmogejijke din gen en kijken er hoegenaamd niet meer naar om. Zover wil ik ze nu juist hebben. Honderd te gen een is de kans dat ze, als bij geval eens een werkelijk ei in de ren verzeild raakte, het niet zul len breken. Ik plaats het losse legnest, liever gezegd legbak, er gens in een halfdonkere plaats, gemakkelijk te bereiken, liefst op een hoogte van een halve me ter, dus niet gelijkvloers. L Spreekwoordelijk moge het dan zo zijn dat de zwaluwen de lente maken, de wer kelijkheid - de charmante werkelijkheid ditmaal - is dat de vrouw haar het eerst voelt aankomen. Immers lang voordat de meest progressieve zwaluw het in zijn hoofd haalt zijn biesjes te pakken voor zijn jaarlijkse reis vanuit het gouden Zuiden naar Heienaveen en Hippolytushoef, heeft de vrouw ons al geconfronteerd met het nieuwe kleed van het liefste seizoen, er daarbij wel rekening mee houdend dat het beroep van weerkundige hier te lande een bezigheid is die de meest onbetrouwbare resultaten afwerpt. Ln zo kon het dan ook gebeuren dat wi] vrijdag j.l., terwijl de velden en beemden nog hun witte kragen van sneeuwbont droe gen, maar toch ook reeds de geur van zon- doorstoöfde dagen op de blauwe vleugels van de wind om ons heen danste, dat wi] toen te gast waren in de goede stad Tilburg op een bijeenkomst waarbij de charme van de doorsnee raadsvergadering toch wel ver bleekt; te gast op de eerste modeshow van dit jaar, welke was georganiseerd door een 7-tal Tilburgse damesmodezaken, te we ten: Modehuis Teulings (Haute Couture), de firma Gimbrère (regenkleding en para- pluies), de ia. Hamers van Hooff (sport- kleding en lederwaren), Dora v. d. Ven (pelterijen), Huize Mesco-Exquise (mode schoenen), Libelle (dameshoeden) en de fa. van Eijsden (parfumerieën en schoon heidspreparaten), van welke firma's onze lezers er meermalen in ons blad tegenko men. De belangstelling voor deze show was overweldigend, want de grote zaal der Nieuwe Koninklijke Harmonie was tot de laatste plaats bezet, en hieruit blijkt niet alleen de grote interesse van de vrouw Voor de kleding van het komende seizoen - deze is immers vanzelfsprekend - maar vooral spreekt uit deze belangstelling de f^am welke deze Tilburgse modehuizen zich op het gebied van de mode hebben ver worven. En men heeft deze faam en naam op dit „L'heure des Dames" alle eer aan gedaan, zodat de vrouw ook in het ko mende jaargetijde een ruime keus heeft uit een overvloed van modellen. Zo zagen wij van het Modehuis Teulings een serie unieke modellen, zowel sportieve als geklede, waaruit wel bleek dat de pas telkleuren de favoriete kleuren van het ko mende seizoen zijn. Beeldige tailleurs za gen we, waarbij de korte lijn van het jasje op de heuplijn rust en waarin de ronde schouderlijn - ook „en vogue" voor het komende seizoen op voortreffelijke wijze is doorgevoerd. Prachtige yersey-japonnen en pakjes, geheel op tafzijde gevoerd, zodat het euvel1 van „knieën" en andere onge rechtigheden tot het verleden behoort. De nieuwe mantellijn: van voren uitermate simpel en met de smalle schouderlijn, heeft bij het Modehuis Teulings toepassing ge vonden in een groot aantal voortreffelijke modellen van Franse en Italiaanse huize. Een beeldige voorjaarsjapon van Engels katoen met los jasje - ook favoriet voor het komende seizoen - showde dit Mo dehuis. En de prijs was werkelijk zeer aantrekkelijk f 73. - Omdat het echter in ons land ook nog wel eens wil regenen, kwam de fa. Gim brère met het nieuwste op het gebied van regenmantels, in popelin zowel als in wollen stoffen, en paraplus. Een uitermate char mante nouveauté is hier dat het regenkapje Vervangen is door een hoofdbedekking in baretvorm (Libelle), terwijl ook de ge streepte mantel meer en meer toepassing in de regenkleding vindt. Ook in de regen kleding is de nieuwe mantellijn doorge voerd en bij de fa. Gimbrère kan men te kust en te keur terecht, uiteraard in alle maten en alle modekleuren. De paraplu heeft haar effen gezicht verloren en vertoont nu een zeer fleurig aanzien in tinten van blauw naar wit en van rood naar wit over lopend. Behalve de baret komt ook de vilt- hoed in de slappe modellen weer bij de regenkleding in de mode, waarvoor men bij Libelle op voortreffelijke wijze terecht kan. Nu we het toch over Libelle hebben, moet worden vermeld dat er op het gebied van de nieuwste dameshoedenmode weinig zal zijn dat niet bij Libelle verkrijgbaar is. In deze hoedenmode staat overigens het cloche-model sterk op de voorgrond en de ze show liet dan ook een groot aantal cloches in vele aantrekkelijke kleuren - ook hier overheersen de pasteltinten zien. Behalve een fraaie collectie sportkleding showde de fa. Hamers van Hooff een keur- collectie handschoenen en tassen, waarbij het opviel dat bij de tassen het lange brede model een bijzondere belangstelling geniet. Zowel in de handschoenen als in de tassen viel de bijzonder fraaie kleur op. We komen nog even terug op de man tels, want vermeldenswaard is het zeer ze ker dat het cape-model in alle mogelijke variaties sterk in trek is, zelfs in de tail leurs. Mantels ook showde de fa. Dora v. d. Ven, want in ons wispelturige klimaat is het bezit 9hn een bontmantel welhaast een noodzakelijkheid geworden. En de koning onder deze mantels was ongetwijfeld een lange nertzmantel, die een lust voor het oog was, al zal de portemonnee er wel een beetje om de neus bij worden. Er waren echter ook talloze bontmantels - ook in en - die voor elke beurs bereik baar zijn, waarvan we mogen noemen een prachtige bisam-buik in een fraaie saffier- kleur voor de aantrekkelijke prijs van f 895. Verder naturel Persianer, luipaard. Uniek was het Breitschwanzjasje afgezet met een bontkraag van witte nertz, in een bolle lijn naar achteren afstaand. Dat suède ook in ons land steeds meer de plaats gaat innemen die het toekomt, bleek na de pauze toen enkele modellen in deze „stof" werden geshowd, waarbij vooral opviel het prachtige zwarte suède jasje met dito rok (Dora v. d. Ven) en de bruine suède rok met petticoat en suède blouse in zeemleer. Ook zagen we een zeer soepel leren jasje met rok. Niet alleen de uitzonderlijke fraaie bont mantels van Dora v. d. Ven trokken op de ze show sterk de aandacht, doch ook de stola's van nertz en bisam die alle een prachtige soepele lijn vertoonden. Het laatste gedeelte van deze zeer ge slaagde show bepaalde zich tot de cocktail- en avondjaponnen, waarvan het Modehuis Teulings een aantal bijzonder fraaie model len toonde. Bij de cocktailjaponnen hadden de wijde rokken een eigen petticoat en de prijs varieerde van f 105. - tot f 149.50. En dan komen we bij Huize Mesco-Ex quise (de nieuwe naam), dat voor deze show het schoeisel verzorgde. Uitermate fraai schoeisel, zowel in kleur als in model en precisieus en met groot vakmanschap vervaardigd. Ten slotte mogen we de fa. van Eijsden niet vergeten, wier schoonheidsspecialiste, mej. Coty van Mierlo, de make-up der vijf mannequins op uitstekende wijze verzorgd had. Als bijzondere attentie liet deze firma de aanwezige dames ken nismaken met een nieuw parfum van Jacques Griffet Mistigri. JAARVERSLAG K.A.J. Afd. Kaatsheuvel. Aan het jaarverslag van de afde ling Kaatsheuvel van de K.A.J., uit gebracht op de gehouden jaarverga dering, ontlenen we: Overzicht activiteiten: Op 14 maart 1956 kon, na lange beraadslagingen, de eerste K.A.J.- danscursus worden geopend. Deze cursus stond onder leiding van het Dansinstituut Grijsbach uit Oister- wijk en mocht zich vanaf de aan vang in een behoorlijke belangstel ling verheugen. Op 16 maart werd door Aalmoeze nier v. Oort een lezing gehouden over de betekenis en de ceremoniën van de Goede Week, een en ander toegelicht door lichtbeelden. Ook aan de Nachtwake op Witte Donder dag werd door de afdeling medewer king geboden. Op 2e Paasdag werden door het district Tilburg de grote K.A.J.-Ta feltenniswedstrijden georganiseerd, waaraan ook door enkele Ka jotters uit de afdeling Kaatsheuvel werd deelgenomen en 4 individuele prij zen werden gewonnen. Gestimuleerd door dit sukses werd op 8 april ook deelgenomen aan de districts-culturele dag te Tilburg. Hier werd bewezen dat onze leden, ook op de planken iets wisten te presteren. Vijf prijzen werden in de wacht gesleept. Op 19 april werd door alle Ka jot ters een grote Rome-avond gehou den, waarbij als spreker optrad de Zeereerw. Pater Reginald Groener, die in een vurige rede het doel en de herkomst van de K.A.J. Rome-bede vaart behandelde. Op de Diocesane Amateursdag te- Eindhoven op 6 mei werden door onze afdeling opnieuw suksessen ge boekt, vooral in de jeugdklasse. Om het werkterrein van de K.A.J. hier ter plaatse meer uit te breiden en tot een beter begrip te komen, werd op 18 mei een contactavond, gehouden met de Levensschool. Spreker was de heer G. Damen. Intussen was het tijd geworden om ook weer de nodige aandacht te schenken aan de vakantie. Zo kon op 9 juni weer de vakantie-inlich tingendienst worden geopend. Als speciale attraktie werd op 9 en 10 juni een grote vakantie-tentoonstel ling georganiseerd. Daar kermis '56 ook voor de deur stond, moesten voorbereidingen getroffen worden voor de kermistocht, die dit jaar per fiets naar Overloon ging. Ook de ouderavond op 6 juli gehouden, stond in het teken van de vakantie viering. Op deze avond werden de problemen behandeld die zich voor doen bij de organisatie van 't jonge K.A.J.-vakantiekamp. De beide sprekers van de avond, de heren G. Pepping en P. Habraken zorgden er voor dat deze problemen volkomen uit de weg geruimd werden. Het kamp werd van 7 tot en met 10 au gustus op de terreinen van 't kam- peercentrum „De Malpische Bergen" te Valkenswaard gehouden en stond onder leiding van de jong-kajotters- leider P. Netten. 30 augustus was voor de afdeling een gedenkwaardige dag, daar op die dag afscheid werd genomen van de gevierde kringleider C. Laureij- sen, die in verband met zijn benoe ming als leider van de Levensschool te Bladel onze plaats ging verlaten. De 2e K.A.J.-danscursus ving aan op 15 september en ook deze cursus, waarvoor de belangstelling weer groot was, stond onder leiding van het dansinstituut Grijsbach uit Ois- terwijk. In verband met het stichten „vrije clubwerk" werd op 24 september 'n grote judo-demonstratie gegeven. Naast de uiteenzetting over 't doel van deze clubs, werden de belang stellenden ook in. de gelegenheid ge steld zich hiervoor als lid op te ge ven. De traditionele jaarlijkse St. Nico- laas-actie voor de kinderen van de K.A.B.-leden werd op zondag 2 dec. gehouden. Voor deze gelegenheid had St. Nicolaas zich uit de drukte rond zijn jaardag los gemaakt om enige ogenblikken onder de jeugd van Kaatsheuvel te kunnen vertoe ven. Het Kerstontbijt ging dit jaar om financiële reden niet door. Het jaar 1957 werd door de Kajot- I ters ingezet met een ouderavond op j 11 januari. Voor de pauze sprak de heer Ben Prineen en na de pauze werd door de jonge K.A.J.-toneel groep, onder regie van de heer P. Netten, het Kerstspel „Twee zonder werk" opgevoerd. De algemene diensten zijn in het afgelopen jaar over het algemeen goed geslaagd. De Vakantie-inlich tingendienst mocht zich in een zeer behoorlijke belangstelling verheu gen. De tentoonstelling trok ruim 1000 bezoekers, terwijl aan pl.m. 200 personen inlichtingen werden ver strekt omtrent vakantie-besteding en een 25-tal mensen werden inge schreven voor de K.V.C. (Katholie ke Vakantietehuizen Centrale). Voor de Cyclusreeks werden weer enkele uitstekend verzorgde avon den gegeven. Een drietal bekende gezelschappen verleenden hieraan hun medewerking, n.l. het Eindho- vens Amusements-orkest E.A.O., de Dr. Ariëns toneelgroep en 't Eindho- vens Operette-gezelschap „Zonnig Brabant". Ook werd door het Kaats heuvels jeugdtoneel, onder leiding van de heer Annegarn, een uitste kende avond verzorgd. Het is jam mer dat in doorsnee nog zo weinig belangstelling voor deze avonden bestaat. Alleen de avond van „Zon nig Brabant" was druk bezocht. De vrije clubs maken reeds goede vorderingen, ofschoon deze pas in hun beginstadium staan. Door enige docenten van de Levensschool wordt hier les gegeven in Handen arbeid, Judo en Toneel. De deelname aan de danscursus is zo groot, dat binnenkort met een 3e cursus moet worden begonnen. FOTO-CLUB. Na enige voorbereidende besprekingen tussen enkele amateur-fotografen is men in Kaatsheuvel gekomen tot de oprichting van een amateur-fotoclub, waartoe reeds een 12-tal leden toetraden. Het doel van deze club is de foto-sport meer intensief te be oefenen en door het uitwisselen van ge dachten en ondervinding, het houden van le zingen en demonstraties zich verder in de foto-kunst te bekwamen. In de laatst ge houden vergadering onder leiding van de voorlopige voorzitter de heer C. Steenber gen is men overgegaan tot het kiezen van een definitief bestuur. Dit bestaat uit de he ren: M. Heijs, voorzitter, A. v. Mosselveld, secretaris, Henk Knuivers, penningmeester en technisch leider de heer B. Korthout. Op 12 maart a.s. vergadert de club op nieuw, bij de bestuursleden kunnen nieu we leden zich aanmelden. OLIEBOLLEN-ACTIE. De Gidsen gaan met Vastenavond weer een Oliebollen-actie organiseren, evenals 't vorig jaar. Het doel is thans hulp te ver lenen aan de onderontwikkelde gebieden, met als speciaal doel de school van Vluch telingen-kinderen te Nazareth. De Gidsen komen vooraf de bestellingen aan huis op halen, waarna de oliebollen netjes aan huis bezorgd worden. We twijfelen er niet aan of ook dit jaar zal deze actie weer voor 100 slagen. Carnavalstijd is Oliebollentijd. DUIVENSPORT. De Kaatsheuvelse Postduivenvereniging K.P.V. hield zaterdag in de nieuwe zaal van café „De Sportwereld" ledenvergade ring, geleid door de waarnemende voorzit ter, de heer M. Ververs, die in de aan vang bij zijn openingswoord de dank van de heer Chr. van Heeswijk aan de vereni ging overbracht voor de prachtige fruit mand in het ziekenhuis ontvangen. Na voorlezing van de uitgebreide notu len werd overgegaan tot de verdeling der bestuursfuncties door de ledenvergadering Gekozen werd als le voorzitter de heer Mar. Ververs, 2e voorzitter de heer H. van Nieuwstadt, le secretaris dhr. Jac. Klerkx, 2e secretaris dhr. A. Snoeren; le penningm. W. van Hest en 2e penningm. P. van der Velden. Nadat de kampioenen van de C.C. wa ren bekend gemaakt werd het vliegpro- gramma 1957 besproken en medegedeeld, dat de oefenvluchten worden gehouden op 24 maart Breda, op 31 maart Wernhout en op 7 april Rijsbergen. Deze laatste vlucht wordt in verband met de opening van de H. Missie op zaterdag gehouden, terwijl het inmanden op vrijdagavond zal geschieden. In verband met de officiële opening van de nieuwe zaak van de heer v. Ee op za terdag 30 maart wordt de volgende leden vergadering bepaald op zaterdag 23 maart a.s. Op de zeer geanimeerde rondvraag kwamen nog verschillende belangrijke pun ten aan de orde. AGENDA. Maandag 7.30 uur vergadering „Stille Omgang" zal Euphonia. 8 uur nam. repetitie Harmonie St. Jan zaal P. van Dun. 8 uur nam. repetitie Harmonie Apollo zaal W. Smit. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Kerkkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens zaal 't Hoventje. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harmo nie Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: Uit de Brand ben je", toeg. alle leeftijden. Donderdag 8 uur nam. repetitie Dames koor Bel Canto, zaal P. van Dun. 8.30 uur nam. repetitie Gem. Koor Bel Canto. STATIEDAG BILJARTVER. „HET GROENE LAKEN". Dat de geest onder de leden van de Bil jartvereniging „Het Groene Laken" goed is, kon men zaterdagavond wel merken toen zij in café Th. van Boxtel bijeen waren om hun traditionele teeravond te houden. Om omstreeks vijf uur, toen de heren waren gearriveerd opende de voorzitter de heer Jan van Riel deze feestavond met het uitreiken van een drietal fraaie bekers aan de winnaars van de wedstrijden om het clubkampioenschap. In korte, doch welgekozen woorden, schilderde hij de ijver en het doorzettings vermogen van de prijswinnaars, die, on danks de hevige concurrentie er toch in zijn geslaagd tot de thans bereikte suksessen te komen. De behaalde overwinningen zijn er de# te eervoller om. Met 'n woord Van fe licitatie aan 't adres van de winnaars reikte hij vervolgens de bekers uit aan: 1 G. var Bortel, 2 Ant. van Gorp en 3 R. Damen. De dames, welke om 7 uur arriveerden, lieten zien dat biljarten niet alleen een spel is voor heren en hielden een welgeslaagde barakwedstrijd, die in spanning steeds toe nam. Na een hevige strijd was uiteindelijk de uitslag: 1 mej. Riek Klijndijk, 2 mevr. van de Linden en 3 mej. Riek Damen. Ook de heren hielden een onderlinge wedstrijd. Hier waren de winnaars: 1 Dries van Wanrooij, 2 Toon Lensveld en 3 Tho mas van Riel. In 't welkomstwoord dat de voorzitter de heer Jan van Riel tot alle aanwezigen richt te, betuigde hij zijn dank aan alle leden. Door uw aller medewerking, aldus de spre ker, gaat onze vereniging steeds crescendo, en kan er veel tot stand gebracht worden. Zijn dank ook gold de kastelijn de heer Th. van Boxtel voor de goede verzorging die de vereniging steeds heeft mogen onder vinden en voor het prima materiaal dat voor hen disponibel is. De koffietafel, die, traditiegetrouw, uit stekend was verzorgd, werd alle eer aan gedaan. De verdere avond werd in een zeer pret tige sfeer doorgebracht en de stemming steeg naarmate de avond vorderde. Door vele leden werd 't bewijs geleverd dat er naast biljarten ook gezongen kan worden en tal van solisten lieten hun stem dan ook horen. Voor 'n lid in het sanatorium werd 'n collecte gehouden, welke door de leden goed werd bedacht. Toen de heer Jan van Riel om ongeveer twaalf uur de avond sloot, kon men tevre den huiswaarts keren, met 't besef dat deze feestavond voor de volle honderd procent geslaagd was. Burgerlijke Stand Loon op Zand. Geboren: Wilhelmina M.G., dv. A. v. d. Beek-Moolenschot; Gerrit J. M. zv. A. v. d. Beek-Moolenschot; Jo hannes M. A. M„ zv. M. Roesten- berg-Blemans; Cornelia G. M., zv. G. Broeders-Mols; Maria A. J., dv. J. v. d. Linden-Broeders; Agatha M. G. H., dv. H. v. Dun-Franke; Mar- garetha J„ dv. J. Liebregts-Möbius; Helena P., dv. J. Konings-Snijders; Simone J. M„ dv. W. Wellens-Pep ping; Maria C. J. A., dv. P. Weijters- v. Hommeien; Johanna H. P., dv. C. Bergmans-Damen; Petronella A. G. M„ dv. G. Brabers-Stokkermans; Jo hannes M. C. M„ zv. J. Toorians-van Bladel; Franciscus J. M., zv. H. Oos- terwaal-Donders; Adrianus H. A„ zv C. Broeders-Kemmeren; Aria E. M., dv. H. Chabot-Vugts; Adrianus J. Th., zv. Th. Zeebregts-v. Boxtel; Pe tronella J. M„ dv. L. Verheijden- Pullens; Martinus A. C„ zv. E. Lig- tenberg-v. Groenendaal; Adriana J. M„ dv. W. v. Wanrooij-v. Mier; The- resia H„ dv. G. Smit-Pulles; Maria W. C., dv. H. Vastré-Roelofs; Johan na A. C. M„ dv. A. Zijlmans-Kools Antonius H. M„ zv. J. Laros-v. Wan rooij; Antonius G. Th M., zv. M Soeterboek-v. Dinteren; Johannes A. J. M„ zv. M. Soeterboek-v. Dinte ren; Robert L. A., zv. A. de Vries- Adan; Antonette F. M„ dv. P. Ha mers-de Kort; Gerarda J. M. G„ dv. J. Govers-IJpelaar. Overleden: Johannes Damen, on gehuwd, 80 jaar; Nicolaas v. Noije. wedn. van P. Hamers, 85 jaar; Do- minicus Glaudi, echtg. van H. van de Wouw, 75 jaar. Huw.-aangiften: Josephus M. Leen- ders 41 jaar te 's-Bosch en Cornelia A. P. Vermeer 41 jaar te Loon op Zand; Henricus J. A. v. d. Mierden 21 jaar en Johanna P. v. d. Pas 23 jaar, beiden te Loon op Zand; Gijs- bertus C. v. Caem 21 jaar te Sprang- Capelle en Johanna H. M. Valk 21 jaar te Loon op Zand; Hendrikus v. Delft 20 jaar te Waalwijk en Adria na J. de Jong 20 jaar te Loon op Zand. Gehuwd: Jan Bax 28 jaar te Ee then en Helena A. van den Hoek 24 jaar te Loon op Zand; Hendrikus W. Hermans 26 jaar te Tilburg en Cor nelia B. M. Veraa 29 jaar te Loon op Zand; Adrianus v. Engelen 27 j. te Waalwijk en Roberdina J. H. Klijsen 23 jaar te Loon op Zand; Hubertus F. v. Vugt 34 jaar te Nij megen en Cornelia M. v. Loon 40 j. te Loon op Zand; Adrianus van der Bruggen 25 jaar te Haaren en Jo hanna W. C. Leermakers 27 jaar te Loon op Zand. Ingekomen: A. v. d. Dungen van Helvoirt; M. Schellekens van Was pik; C. Sanders van 's-Bosch; G. van der Schans van Sprang-Capelle. Vertrokken: Th. Hut naar Breda; J. Frederiks naar Breda; H. van den Hoek naar Heusden; P. Grootswa- gers naar Waalwijk; C. Veraa naar Tilburg; C. Schraauwers naar Nij megen; L. Hornman naar Schijndel; J. Brands naar Tilburg; M. Winter- mans naar Dussen; J. Hakvoort naar Nijmegen; C. Linders naar Venraij; A. Schellekens naar Alphen ca.; F de Graaf naar Drunen; J. Pover naar Bennebroek; R. Klijsen naar V/aalwijk; A. de Jong en gezin naar Amsterdam. CONCORDIA'S DRUMBAND. Evenals de vorige jaren zal in de maand maart a.s. aan de donateurs van Concor dia's Drumband de jaarlijkse kwitantie wor den aangeboden voor het jaar 1957. Gezien de kosten die een dergelijke vereniging met zich meebrengt heeft het bestuur besloten ook niet-donateurs te bezoeken om te trach ten ook hen steunend lid te maken. Het bestuur vertrouwt op aller medewerking. „Ze kunnen ons veel meer vertel len", zeggen ze op Schouwen-Duive- land, „maar wat ze in heel Italië niet aandurven, is hier gebeurd". En ze hebben gelijk. Want Pisa mag dan een scheve toren hebben, Seroosker- ke, Zeelands kleinste gemeente, had er ook een. Bezat, want sinds vrij dag staat hii weer kaarsrecht op zijn fundamentele voeten. Gewoon recht gezet. Dit stoute stukje, enig in de Zeeuw se historie, werd uitgedacht door Monumentenzorg, die de 15de-eeuw- se kerk wilde restaureren. Men stuitte echter op moeilijkheden met de toren, die meer dan een meter uit het lood hing en die zo gevaarlijk begon te doen, dat men er de spits reeds had moeten afnemen. Een Vlissingse aannemer pakte, onder supervisie van een Middelburgse ar chitect, de zaak aan. De toren werd losgemaakt van de kerk en de on derste steenlaag werd losgehakt. Toen kwam het grote moment. Eer de toegestroomde bevolking (90 mannen en 77 vrouwen), compleet met gemeentebestuur, wist wat er ging gebeuren, was de toren al 30 centimeter omhoog gelicht, om zijn as gedraaid en keurig recht gezet. BESTRIJDING VAN RITNAALDEN. De bestrijding van ritnaalden blijft, in het bijzonder in gescheurd wei land, de aandacht vragen. Ieder jaar weer treedt gewasbe schadiging op, doordat men niet tij dig maatregelen heeft genomen. Het gevolg hiervan is, dat opnieuw moet worden ingezaaid en men dus behal ve de extra kosten voor zaaizaad, daarenboven nog de kosten van ex tra arbeidsloon krijgt. Een simpele zaadbehandeling met b.v. Linda-Rit, waardoor al dit on gerief voorkomen kan worden, kost per 100 kg. bietenzaad slechts ca. 6 gulden en per 100 kg. zaaigranen of mais ca 4. De methode is Volkomen veilig. Kiembeschadiging is bij toepassing op zaad met normale kiemkracht uitgesloten. De praktijk heeft bewezen dat een zaadbehandeling tegen ritnaalden 'n preventieve maatregel is, welke al tijd revenuën afwerpt. (Wordt rervolgd)

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 7