Waalwijkse en Langstraatse Courant Raad huldigde Wethouder Smolders bij 30-jarig jubileum. In Antoniusparochie: Wethouder Smoldersstraat. Instelling woningbedrijf goedgekeurd W. TIMMERMANS ZONEN Een BRIL van STASSAR is niet te evenaren! Assurantiën op elk gebied. Gemeenteraad Waalwijk. GEMEENTERAAD GEERTRUIDENBERG Brandweer op peil gebracht met (12.564.- MAANDAG 4 MAART 1957 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. 80e JAARGANG No. 18 Abonnement 21 cent per week per kwartaal 2.70 2.95 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL- 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Wk T' Gemeenteraad Sprang-Capelle Raad stelt ereburgersebap in W A A L W IJ K I H. Stassar - Waalwijk Wéér dat schroeiend, brandend maagzuur. Fijd voor 'n paar Rennies! DE ECHO g e vergadering van de raad der ge- raeente Waalwijk kreeg donderdagavond een feestelijk karakter door het heimelijk toegevoegde laatste agendapunt de huldi ging van wethouder F. Smolders in ver band met zijn 30-jarig ambtsjubileum. Het meest verbaasd was wel de jubilaris zelf, die, toen de voorzitter een extra agenda punt aankondigde, rondkeek alsof hij wilde wilde deksels, maar daar weet ik als wet houder dan toch niets van! Waarom hij er echter niets van wist en ook niet had mo gen weten, bleek echter al spoedig. In zijn huldigingstoespraak memoreerde de voorzitter het feit dat de heer Smolders op 11 febr. 1927 door de raad tot wet houder werd gekozen. Vijf jaar geleden is dit feit groots en luisterrijk gevierd, waar bij gemeente en burgerij op bijzondere wij ze uiting hebben gegeven aan hun grote waardering voor al hetgeen wethouder Smolders in de afgelopen 25 jaar in zijn functie als wethouder had verricht. Dertig jaar wethouder zijn is een be langrijk feit voor uw persoon, want dit be wijst dat U al die jaren een groot en on onderbroken vertrouwen van de raad hebt genoten; belangrijk voor de gemeente, om dat gij door de continuering van uw functie steeds meer vertrouwd zijt geraakt met de zaken van de gemeente. Uiterst belangrijk is dit jubileum omdat gij in al die 30 jaar blijkt hebt gegeven van een grote toewij ding, een absolute onkreukbaarheid, een strikte rechtvaardigheid en een grote objec tiviteit. Uiterst belangrijk is deze periode ook omdat gij door uw werk een grote bijdrage hebt geleverd tot de gestadige groei en bloei van Waalwijk. De voorzitter onderstreepte nog het gro te verschil tussen de bestuurstaak van de voor-oorlogse jaren en die van thans en hij wees er daarbij op dat wethouder Smolders zich, ondanks het feit dat hij nog voor een belangrijk deel verweven is met de voor oorlogse tijd, heeft weten om te schakelen en in te leven in de moderne visies. De grootste meerderheid van B. W. is dan ook tot het voorstel gekomen, aldus de voorzitter, u ter gelegenheid van uw 30- jarig jubileum in de bescheiden kring te huldigen en te danken voor het vele dat gij in het belang van de gemeente hebt gedaan. Een dergelijk jubileum is een zeer zeldzaam feit en er is dan ook alle aan leiding om uw naam als die van een hoogst verdienstelijk bestuurder in de geschiede nis van de gemeente te bewaren. De groot ste meerderheid van B. W. wil dan ook het voorstel doen om in de St. Antonius parochie, waar gij woont, een straat naar u te noemen: de Wethouder Smolders straat (applaus van de raadsleden). En wel die straat die thans de naam Vondelstraat heeft en die als het verlengde van de Pas toor Kuypersstraat de hoofdader vormt tussen de Antoniusstraat en de Burgem. Smeelelaan, aan welke straat ook de nieu we parochiekerk zal worden gebouwd. Ik hoop, zo besloot de voorzitter zijn toe spraak, dat de goede God U nog vele jaren in goede gezondheid moge schenken. Vervolgens onderstreepte wethouder van Heeswijk de woorden van de voorzitter. Hij wees op de 5 jaren dat hij met wethou der Smolders had mogen samenwerken in een voortreffelijke sfeer, jaren waarin hij zeer veel van de oudste wethouder had ge leerd. Ook hij gaf uiting aan zijn groot respect, diepe waardering en dankbaarheid voor hetgeen de heer Smolders in het be lang van de gemeente had verricht en hij zei met groot genoegen terug te zien op die jaren van samenwerking onder leiding van een eminente burgemeester. Namens de raad bood de heer Meijs zijn hartelijke gelukwensen aan. Hij sloot zich geheel aan bij de woorden van de beide vorige sprekers en namens alle raadsleden gaf hij uiting van zijn groot respect en waardering voor de persoon en het werk van Wethouder Smolders. Uit het applaus was wel gebleken dat de raad zich geheel met het voorstel van B. en W. verenigt. Moge het U gegeven zijn, aldus de heer Meijs, uw functie nog vele jaren in goede gezondheid te vervullen. De heer v. d. Hoven dankte als vertegen woordiger van de Protestantse groepen in de gemeente wethouder Smolders voor het vele dat hij voor deze groepen heeft ge daan. Namens het gehele gemeentepersoneel sprak gemeentesecretaris Vlaar. Hij wees op de betekenis van Wethouder Smolders in het politieke leven der gemeente en noemde het een unieke prestatie om der tig jaar achtereen het vertrouwen van de raad te hebben, en van de raad niet alleen maar ook van het gemeentepersoneel. Hij onderstreepte de plichtsbetrachting, de grote objectiviteit en de volkomen integri teit van wethouder Smolders en noemde hem daardoor een uniek voorbeeld voor alle ambtenaren. Deze hoedanigheden, al dus de heer Vlaar, hebben u gestemneld tot een persoon met grote bestuurskracht. In het bijzonder wees hii nog op de wijze waarop wethouder Smolders de ambtena ren is tegemoet getreden: met een open oog en hart voor alle moeilijkheden. Moge het U gegeven zijn, zo besloot de heer Vlaar zijn toespraak, nog vele jaren het politieke leven in Waalwijk vooruit te brengen. In zijn dankwoord zei de heer Smolders totaal verrast te zijn door deze huldiging, die hij overigens veel te overdreven noem de en het noemen van een straat naar hem achtte hii veel te veel eer. Met groot ge noegen heb ik gewerkt voor de belangen van de gemeente Waalwijk, maar ik heb daarmee niet meer dan mijn nlicht ge daan, aldus de heer Smolders. Ten slotte dankte hij elk der sprekers voor hun woor den en waardering. De heer Brouwer gaf uiting aan zijn ge voelens door het „Lang zal hij leven" aan te heffen. Wethouder F. Smolders. an deze huldiging was een vergade ring voorafgegaan waarin de raad snel tot besluiten gekomen was. Ten aanzien van het ontwerpen van een partieel uitbreidingsplan voor de gronden ten westen van de Besoijensestraat, achtte de heer v. d. Hoven het wenselijk om op deze gronden mogelijkheden te scheppen voor de bouw van kleine woningen in de particuliere sector. De voorzitter antwoord de dat deze mogelijkheid in de toekomst inderdaad geschapen zal worden ten noor den van de Winterdijk onder Besoijen. In het huidige plan voor het gebied ten wes ten van de Besoijensestraat is dit niet wel mogelijk. Voorstellen tot de bouw van 12 premie woningen aan de van Assendelftstraat en van 30 woningwetwoningen aan de zuid zijde van de Felix Timmermansstraat en de Adr. Poirtersstraat werden door de raad goedgekeurd. In verband hiermede vroeg de heer Meijs nog eens aandacht voor het deel Baardwijk, dat momenteel sneller ontvolkt dan aangroeit, hetgeen blijkt uit het aantal kinderen dat de scholen aldaar bezoekt. De moeilijkheden welke het ge meentebestuur aldaar met het verkrijgen van gronden ondervindt, zijn bekend, aldus de heer Meijs, maar hij vroeg of het toch niet mogelijk was daar een aantal wonin gen te plaatsen. De voorzitter antwoordde dat het in het uitbreidingsplan ten westen van de Baard- wijksestraat niet mogelijk was enige 10- tallen woningen te bouwen, omdat dit ter rein geheel is bestemd voor de systeem bouw, waaromtrent reeds een principebe sluit is genomen. Wel kon de voorzitter mededelen dat de voorbereidingen t.a.v. dit uitbreidingsplan reeds zover zijn ge vorderd dat in de eerstvolgende vergade ring een voorstel zal worden gedaan tot de bouw van 100 woningen per jaar ge durende 5 jaar in het uitbreidingsplan Baardwijk. De heer Meijs vroeg of er in Baardwijk geen andere gronden voor woningbouw vrij waren, waarop de voorzitter antwoordde dat de zuidzijde van de Baardwijksestraat de laatste mogelijkheid is geweest. Deze straat is geheel volgebouwd en andere gronden zijn er niet. Het voorstel betreffende de straatnamen voor het uitbreidingsplan ten westen van de Besoijensestraat werd door de raad goedgekeurd. De heer van Leeven vroeg of de breedte van de straten zoals die op de tekening was aangegeven - nogal smal - verband hield met de werkelijke breedte. Verder vro«g hij waarom ten aan zien van de Christiaan Sgrotenstraat de voornaam gebezigd was, terwijl dit bij de andere straten niet het geval is. De voorzitter antwoordde dat de teke ning zuiver schetsmatig is en dat daaruit niets mag worden, afgeleid omtrent de breedte der nieuwe straten. De naam van de cartograaf Christiaan Sgroten treft men in de geschiedenis steeds aan met volle voornaam en dat is ook de reden waarom men die hier ook gebezigd heeft. De raad verklaarde zich vervolgens ak koord met het voorstel van B. en W. om aan de Woningbouwver. Baardwijk een, krediet te verstrekken voor het maken vam terrein-afscheidingen aan het Vooreinde,1 welke nodig zijn geworden door de ver breding van die straat ten behoeve van het dooorgaand verkeer. De heer Pullens kon zich hiermee geheel verenigen, maar hij achtte het ook wenselijk om de woningen aldaar dan ook te verbeteren (verbetering dakkapellen, riolering, waterspoeling enz.). De voorzitter zegde toe contact met de be trokken bouwvereniging te zullen opnemen. Naar aanleiding van het voorstel tot goedkeuring van het besluit der gemeente lijke instelling voor maatschappelijke zorg tot wijziging van de begroting 1956 maak te de heer Brouwer aanmerking op de be steding der gelden, waarbij hij liet door schemeren als zou elk geval niet voldoen de worden onderzocht. In ieder geval meen de de heer Brouwer te moeten vaststellen dat er gevallen zijn die ten onrechte voor hulpverlening in aanmerking komen. Op verzoek van de voorzitter antwoordde wethouder Smolders dat een buitenstaander onmogelijk kan oordelen over de al of niet juistheid van hulpverlening en dat de commissie in geen enkel geval onberaden te werk gaat. De heer Brouwer verduide lijkte zijn opmerking door te zeggen dat hij geen aanval op het beleid van de com missie wilde doen, maar dat hij wilde waarschuwen tegen parasieten. De heren v. d. Hoven, Meijs en van Se- ters namen toch geen genoegen met de aan merking van de heer Brouwer. Zij waren van mening dat het lid Brouwer door zijn aanmerking wel degelijk gesuggereerd had dat er iets niet in orde zou zijn, waarop de heer Brouwer antwoordde dat hij zich in geen geval liet dwingen om namen te noe men, maar dat hij de heer Smolders buiten de raadsvergadering gaarne eens zou in lichten omtrent een bepaalde gang van za ken. Hiermee ging de heer Smolders ak koord. De heer Meijs meende dat de heer Brouwer, nu hij dit punt eenmaal in de raad had aangesneden, ook maar verder moest gaan. Als de heer Brouwer geen na men wil noemen, had hij deze aangelegen heid helemaal niet in de raad moeten bren gen. De heer Meijs achtte bespreking van deze aangelegenheid in besloten vergade ring wenselijk. De voorzitter meende dat men zich daar mee op een gevaarlijke weg begaf omdat daardoor een weinig aantrekkelijke ver houding tussen de raad en de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg ge schapen wordt. Het komt er dan immers op neer dat de raad van deze instelling geval voor geval verantwoording gaat vra gen. Hij meende dat een aangelegenheid van zuiver individuele aard niet in de raad thuis hoorde, waarbij de heer v. d. Hoven nog opmerkte dat het werk van de com missie toch geenszins een gesloten boek is. Hiermee verklaarde de raad zich akkoord. Vervolgens werden goedgekeurd voor stellen tot aankoop van grond te Besoijen, in de buitenpolder van Besoijen, ten noor den van de Winterdijk, aan de Zuider- Parallelweg (waarvoor de vergadering even een besloten karakter kreeg) en tot aan koop van bouwterrein aan de Julianastraat. Grond zal worden verkocht in de buiten polder van Baardwijk en in Besoijen, ter- wiil in de buitenpolder van Waalwijk een ruiling van grond zal plaats hebben. De vergoeding per leerling over 1957 voor de bijzondere scholen voor l.o., u.l.o. en b.l.o. zal resp. bedragen f 40. - f 55. - en f 85. - Voor de gildedag op 30 juni a.s. ter ge legenheid van het 120-jarig bestaan van het gilde „St. Crispinus en Crispinianus" verleende de raad een garantie tot een maximumbedrag van f 400. - Ten slotte werden nog goedgekeurd voor stellen betreffende kasgeldleningen, reke ning-courant overeenkomst en een wijzi ging van de begroting 1956. Woensdagavond om half 8 kwam de raad der gemeente Geertruidenberg in openbare vergadering bijeen op 't gemeentëhuis. Na 't gebruikelijk openingsgebed, uit gesproken door de voorzitter, Burgemeester Mr. J. Ch. Faure, ging men over tot de behandeling van de agenda. De notulen van de vergadering van 30 januari 1957 werden zonder op- of aanmerkingen aan genomen. Onder de ingekomen stukken waren enkele goedgekeurde raadsbesluiten, waaronder de aanschaffing van leermid delen ten behoeve van de R.K. Meisjes school, aanleg straten en rioleringen in 't uitbreidingsplan, plaatsing van een urinoir in de Spoorstraat, wijziging van de bouw verordening en tevens hadden de door de raad vastgestelde opcenten op de hoofd som der personele belasting de vereiste goedkeuring van Ged. Staten verkregen. Punt 3 van de agenda, houdende 't voor stel tot de vaststelling van het bedrag per leerling voor 't lager onderwijs van f 45 en voor t V.G.L.O. van f 65, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Punt 5 van de agenda was een voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging van het raadsbesluit van 19 dec. '56 betreffende 't opnemen van gelden in Rekening-courant en 't aangaan van kasgeldleningen; hiertoe werd overeenkomstig 't prae-advies van Burg. en Weth. besloten. Het zesde punt van de agenda, n.l. de vaststelling van een verordening op 't be heer van 't woningbedrijf met aanwijzing van een tak van dienst als bedoeld in art. 252 der gemeentewet, lokte bij enkele raadsleden nogal enkele discussies uit. Vooral de heer Schott wenste nadere uit leg omtrent art. 9 van bedoelde beheers- verordening, waar onder meer in is gere geld de taak, de benoeming, 't ontslag van de administrateur. De voorzitter deelde in antwoord hierop mede, dat de administratie gevoerd zal worden door de afdeling financiën en de functie van administrateur verricht zal wor den door een ambtenaar van deze afdeling, als nevenfunctie. De heer Schott vond het beter dat B. en W. hiervoor maar een nieu we ambtenaar benoemden, omdat de ad ministrateur anders met teveel werkzaam heden zou worden belast, daar hii tevens zijn gewone werkzaamheden, niet behoren de tot het woningbedrijf moet verrichten en het dus avondwerk wordt. De voorzitter was 't volkomen eens met 't argument van de heer Schott pn is een principiëel tegenstander van overwerk door een ambtenaar, maar een benoeming van een ambtenaar voor de functie van admi nistrateur zou zeker in de eerste jaren niet kunnen geschieden. Het eerste werk van de administrateur bestaat in't geheel nieuw opzetten van de administratie en heeft op 't ogenblik, met de nieuwbouw meegere kend reeds 320 woningen onder zijn be heer. Nadat nog enige tijd van gedachten gewisseld was, werd behoudens nog en kele aan te brengen kleine wijzigingen, overeenkomstig 't voorstel van burgemees ter en wethouders besloten. Agendapunt 7 was een voorstel tot in diening van een verzoek overeenkomstig artikel 38, 2e lid der Rekeningsvoorschrif- ten, om de balans en inventaris per 7 april te mogen opmaken. Dit voorstel werd zon der hoofdelijke stemming aangenomen. Agendapunten 8 en 9 waren voorstellen tot 't overnemen van alle bezittingen en schulden van de bouwvereniging en een verordening regelende de samenstelling en werkkring van een adviescommissie van 't woningbedrijf, en werden, nadat de voor zitter hierop een nadere toelichting gegeven had, aangenomen. Burgemeester Mr. J. Ch. J. Faure sprak, nu het woningbedrijf wer kelijkheid was geworden, woorden van dank tot de heren Ploeg, Stal en de Kroon, j resp. voorz., secr. en administrateur van de j jVroegere bouwvereniging, voor 't vele werk door hen verricht en stelde voor om voor- j jnoemde 3 heren in de woningbouwadvies- commissie op te nemen, waartoe de raad en bloc besloot. Daarna werd overgegaan tot de rond vraag. De heer van Erk vroeg B. en W. of er niet een oplossing kon worden gevonden om aan 't bestaande gemis van een ge meenschapshuis tegemoet te komen, daar men nooit in hun stad kan vergaderen of verenigingen kan laten concerteren, omdat men niet de beschikking heeft over vol doende zaalruimte die aan alle moderne eisen van deze tijd voldoen. De voorzitter gaf te kennen dat B. en W. reeds jaren met plannen rondlopen om te trachten hiervoor een oplossing te vinden, maar dat wegens de hoge kosten die hier mede gemoeid zijn en nu wegens de inves teringsbeperkingen, men niet op de vereiste goedkeuring van hogerhand hoeft te reke nen. Verder deed de heer Hartong, in zijn hoedanigheid van bestuurslid van de Stich ting Ambachtsschool Geertruidenberg en Omstreken, de belangrijke mededeling dat het vereiste bouwvolume voor de nieuw te bouwen ambachtsschool was verkregen. Niets meer aan de orde zijnde sloot bur gemeester Mr. J. Ch. J. Faure. deze open bare vergadering. Onder voorzitterschap van loco- burgemeester dr. Winkelman, kwam de raad der gemeente Sprang- Capelle vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. Als eerste punt stond op de agen da de verhuur van sportterreinen te Vrijhoeve-Capelle en te Capelle aan de voetbalverenigingen „S.S.C. '55", H.N.C. en Wit-Zwart. Het terrein van de eerstgenoemde club is gele gen aan de Bernhardstraat en sluit aan de noordzijde aan bij het restant van het oude veld, dat de vereniging heeft moeten ontruimen omdat de gemeente dit nodig heeft ten behoe ve van woningbouw. De terreinen der beide andere verenigingen zijn gelegen aan de Willem van Gents vaart. Voor elk der verenigingen zal de huur 150.per jaar bedragen. De heer de Raat maakte bezwaar tegen punt 4 der voorwaarden, ge noemd in het concept-besluit, waar in wordt bepaald: huurders verbin den zich het terrein op de zondag niet voor sportdoeleinden te gebrui ken, te doen of te laten gebruiken. De heer de Raat was van mening dat elk der vereniging vrij moet zijn in het al dan niet voetballen op zon dag. uit het contract te schrappen in stemming gebracht zien. Niemand der raadsleden steunde echter zijn voorstel. Daarop verlangde de heel de Raat de aantekening te hebben tegengestemd. Nu de onverkwikkelijke kwestie tussen de voorzitter van de voetbal vereniging „S.S.C. '55" en een Lid van de raad tot genoegen van laatst genoemde is geregeld kwam weer 't verzoek van deze vereniging ter ta fel om een subsidie van 2000. ten behoeve van de verbetering van het voetbalterrein. De heer Dekkers kon zich met het gunstige voorstel van B. en W. ver enigen en zei zijn standpunt in deze aangelegenheid te hebben gewijzigd, omdat gebleken is dat de realisering van een sportpark nog wel jaren op zich zal laten wachten en de ge meente al het mogelijke in het werk stelt om de sportbeoefening te sti muleren. De heer v. Caem wilde de betrok ken vereniging graag helpen, maar wilde dan toch ook ten aanzien van de andere vereniging eenzelfde ge dragslijn volgen. De voorz. kon zich met deze visie niet verenigen. Ten aanzien van De heer Vos merkte echter op dat deze voorwaarde ook in het oude contract voorkwam en dat het der halve niet meer dan begrijpelijk was dat zij ook in het nieuwe contract werd opgenomen. De heer Ros stelde vast dat 't ge ven van toestemming tot beoefening van de voetbalsport op zondag in strijd zou zijn met de plaatselijke Politie-verordening, waaraan de voorzitter toevoegde dat dé eigenaar - in dit geval de gemeente - 't recht heeft bepaalde Voorwaarden te stel len. Bovendien is er destijds in de raad besloten dat er op zondag niet zal worden gevoetbald. Als dit dan zo is, zo meende de heer de Raat, dan behoeft deze voorwaarde ook niet in het contract te worden opgenomen, waarmee de heer Dekkers het echter niet eens was. De heer de Raat ging nog ver der en wees erop dat Vi van de be volking der gemeente buitenkerke lijk is en dat het niet aangaat om deze mensen in een hoek te blijven trappen. De voorzitter onderstreepte echter nadrukkelijk dat hier geen sprake is van enige discriminatie. De raad heeft nu eenmaal tot dit voetbalver bod op zondag besloten en daarbij is het niet belangrijk wat iemand daar persoonlijk van denkt. De heer de Raat wilde zijn voor stel om da betreffende voorwaarde S.S.C. heeft men te maken met een bbzondere omstandigheid. Deze ver eniging is door de gemeente van haar terrein verdreven en rust op de gemeente dus de contractuele en morele verplichting voor een ander goed terrein zorg te dragen. Het zou echter zeer onjuist zijn aan de ande re verenigingen eenzelfde bedrag toe te kennen. Men moet hier niet gaan generaliseren, maar elk geval afzonderlijk bekijken. In tweede in stantie merkte de heer v. Caem op dat hij in het algemeen een tegen stander was van een subsidie in de vorm van een jaarlijks bedrag. Hij voelde er in dit geval dan ook veel meer voor om het Redoelde terrein helemaal door de gemeente in orde te laten brengen en dan van de ver eniging een jaarlijkse huur te vra gen van 150. De raad verklaarde zich accoord met het subsidievoorstel van B. en W. Verder besloot de raad om tot wederopzeggens toe aan de IJsclub „Het Eendennest" een jaarlijkse subsidie toe te kennen van 400. zijnde de rente en aflossing van een door deze vereniging aan te gane geldlening, groot ƒ4000.— ten be hoeve van het aanbrengen van een verlichting op de ijsbaan en 't plaat sen van een gebouwtje dat als gar derobe, voor loketdienst en voor in richting van een bestuurskamertje zal worden gebruikt. Stationsstraat 88, tel. 3037 Kortingen worden direct in mindering gebracht De heer Dekkers bracht namens de vereniging de dank aan de raad over. Hij meende dat subsidie zeer op zijn plaats was en door de ver eniging op zeer hoge prijs zal wor den gesteld. De heer Genuït kon zich wel met het voorstel verenigen, maar wenste te weten of de vereniging dan ook nog aan verplichtingen anderzijds zou kunnen voldoen. De heer Dekkers kon hierop ant woorden dat de vereniging over een dermate groot aantal donateurs be schikt dat de rente en aflossing van een andere ƒ4000.lening zijn ge dekt. Voor de aanschaf van diverse leer middelen stelde de raad een bedrag van 6265.25 beschikbaar aan het bestuur der vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Capelle. De heer Mayers vroeg of er voor het gymnastiekmateriaal ook een ruimte is om dit in onder te bren gen en of de school dan ook be schikte over een lokaal. De voorzitter antwoordde dat het materiaal zal worden opgeborgen in een oud brandweerhuisje. Het is echter allemaal materiaal voor de beoefening van buitengymnastiek. De exploitatiekosten van 't open baar gewoon lager onderwijs wer den voorlopig als volgt vastgesteld: 1. het werkelijk uitgegeven bedrag op 4369.26; 2. door dè raad was vastgesteld 3832; 3. zodat het ver schil 537.26 bedraagt. -Naar aanleiding van het voorstel tot vaststelling van verkeersmaat regelen, merkte de heer v. Caem op dat hij het volkomen eens was met het aanwijzen tot verplicht rijwiel pad van de rijwielpaden langs de Dick Flemmingstraat, maar dat er dan ook voor moest gezorgd worden dat dit rijwielpad berijdbaar was. De voorzitter was van mening dat de politie in haar optreden wel cou lant zal zijn indien het rijwielpad door een of andere oorzaak niet be rijdbaar mocht zijn, waarop de heer Ros opmerkte dat dit nog maar af gewacht moest worden. Als men de bedoeling heeft om streng op de na leving der voorschriften te gaan let ten, dan zullen er heel wat bekeu ringen vallen, of het rijwielpad nu berijdbaar is of niet. De voorzitter meende dat het zo'n vaart niet zou lopen. Vervolgens hechtte de raad zijn goedkeuring aan 't voorstel tot vast stelling van een verordening tot re geling van de toekenning van ge meentelijke onderscheidingen. (In ons nummer van 25 febr. j.l. heb ben wij het betreffende prae-advies in extenso gepubliceerd). De heer Dekkers vroeg of er geen aanleiding bestond om een inwoner die in het verleden was onderscheiden met 'n zilveren ere-medalje, in aanmerking- te doen komen voor het ere-burger- schap. Ten aanzien van het voorstel in zake de aanleg van een plein ten zuiden van het gemeentehuis, mekr te de heer Ros op, dat, nu zich daar in zekere zin een centrum gaat ont wikkelen, het aanbeveling verdient daar ook een of twee winkelhuizen te bouwen. De voorzitter antwoordde dat dit in de toekomst ook in de bedoeling ligt. Voor de aankoop van brandblus- middelen en brandweerbenodigdhe den voteerde de raad een bedrag van 12.564.De heer Ros gaf ui ting aan zijn grote voldoening over dit voorstel. Ter afronding aan het plein aan de Koesteeg keurde de raad een voorstel van B. en W. goed inzake de bouw van 3 woningen (2 midden standswoningen en 1 betere arbei derswoning) aan dit plein. Wéér een avond bedorven waarvan ze zich zoveel hadden voorgesteld. Bij de eerste hap eten al viel het verkeerd. Zuurbranden voor en na. En niet te stillenTotdat een paar Rennies redding brachten. On middellijk! 'n Wonder die Rennies - U gebruikt ze toch ook? In iedere apotheek en drogisterij verkoopt men U Rennies graag. Tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeente-reke ning over 1955 werden benoemd Mevr. Gerlach en de heren Genuït en de Raat. Ten slotte voteerde de raad een bedrag van ƒ5121.— ten behoeve van de verlichting van het Molen plein en de Burgem. Meijerstraat. De heer Timmermans drong aan op spoed bij de uitvoering van dit Na sluiting bleef de raad nog in besloten zitting bijeen.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 1