]M htité inhpmwè a mé \mlmk Mm Wpj^ ïiAtf En wÉ i tnkl U vm pni rlmriê nylon jufm SPORTSPIEGEL KAATSHEUVEL HANDBALSPORT Uit Loonopzand's verleden. -'n kift 'Pièhnjihij dm ook Gemeenteraad WASPIK BILJARTEN 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 8 MAART 1957 10 11 IW J. H. v. G. KNBB District Kaatsheuvel. De uitslagen van de laatste 2 ronden in de 2e klas zijn: Euphonia 2HGL 2 80 KTÖ 2IvOT 2 0—8 HKS 3—NAS 2 8—0 NAS 2—KTO 2 2—b KOT 2—HGL 2 8—0 't Centrum 2Nooit Voll. 1 44 De EftelingEuphonia 2 80 Van deze twee ronden was Frans Krol geweldig in zijn „rol" tegen Bart Jansen. Met 'n hoog ste serie van 30 en een alg. gem. van 5.75 werd Bart finaal van de kaart gespeeld. Het was voor de kopman van Nooit Volleerd een waardig slot van deze competitie met een lest best. Piet Vloemans was evenals zijn teamgenoten in de laatste 2 ronden weer prima op dreef. Hij wist evenals zijn drie makkers beide malen de volle winst te be halen met resp. 4.39 en 5.37 gem. wat zijn constante vorm van deze competitie weer eens overduide lijk bewees. Teamgenoot Kees Smit was in des trijd om het „knèèn" bij KTO met 5,gem. ook weer prima en de beste van die avond. Ook de 3.83 van Koos Remme ren, de 3.16 van kapper Damen, de 3.06 van Rinus Groenendaal en bijzonder ook de 2.29 van Ge rard van Dongen waren fraaie prestaties voor deze 2e klassers. De stand in deze klas is nu: gesp. Pt. 1. KOT 2 16 95 2. HKS 3 14 83 3. De Efteling 2 14 64 4. KTO 2 16 63 5. NAS 2 16 59 6. Eunhonia 2 15 56 7. HGL 2 16 58 8. Nooit Volleerd 1 15 42 9. 't Centrum 16 34 Het viertal van Piet Vloemans wist in de laatste twee wedstrij den de volle buit van 16 punten te behalen, waarmee het dus vol op in de running bleef. Doch nog steeds is de definitieve strijd niet beslist, omdat HKS nog twee in haalwedstrijden moet spelen. Weet zij hierin 13 punten te be halen, dan kan de kampioens- vlag bij Keesse in top, doch bij 11 punten of minder wordt de vlag bij Piet v. Dun gehesen. Wanneer zij in deze twee wed strijden 12 punten behaalt, dan zal nog een extra beslissings wedstrijd uit moeten maken wie zich kampioen mag noemen. De twee resterende wedstrij den zijn nu vastgesteld. Op za terdag 9 maart a.s. Euphonia 2- HKS 3 en on maandag 11 maart a.s. De Efteling 2—HKS 3. Mannen van Rinus Groenen daal. aan jullie nu de laatste daad. Je hebt nog steeds de bes te papieren, dus geef je als 't kan voor meer nog dan honderd pro cent. De laatste loodjes zijn ge- woonliik wel het zwaarst, maar jullie hebben al wel voor heter „kalfkes" gestaan, zodat ge dit nu ook maar moet klaren. Persoonlijke kampioenschappen le klas libre. In de le klas libre der persoon lijke kampioenschappen zijn dit maal 12 inschrijvingen binnen gekomen, zodat in 2 groepen van 6 spelers voorwedstrijden moe ten worden gespeeld om de defi nitieve finalisten aan te wijzen. Deze twee groepen beginnen nu a.s. zaterdag met de eerste partijen en deze zullen zondag en maandag voortgezet worden. Groep A speelt in het lokaal van HKS bij Kees v. Wanrooij. Hierin komen uitW. Mande- makers van HKS, C. Netten en Th. Netten van KTO, B. Jansen van 't Centrum, H. Snoeren van KOT en de jeugdige B. Dekkers van De Efteiing. Groep B speelt in het lokaal van KOT bij Piet van Dun. Hierin komen uit: W. Lamers en A. Snoeren van HKS, Jac. Verhiel van KOT, P. de Kort van NAS, H. Dekkers van De Efte ling en IJ. Soeterboek van Eu phonia. De partijen beginnen zaterdag om 4 uur, zondag om 5 uur en maandag om 7 uur. WAALWIJK. Tachos-nieuws. Dat Tachos één jaar bestond, moest gevierd worden en dat is gebeurd in de zaal van v. Hel- voirt in de vorm van een carna valsbal. Hiervoor waren uitgeno digd alle donateurs, begunsti gers, WAC en de handbalvereni ging WSC. Ondanks enige gerin ge tegenwerking van een van de genodigde verenigingen was het in alle. opzichten een geslaagde avond. De muziek werd deze avond verzorgd door 't bekende ensemble van M. v. Heumen, dat de avond voor jong en oud op feestelijke en prima wijze ver zorgd heeft. Het bekende radio spelletje 2 x 1 is 1 bewees weer eens dat het met de aanstaande huwelijksparen nog lang geen koek en ei is. Tussen de polonai ses door werd een grote taart; 'n kunststuk van bakkerij Verwiel, per Amerikaans opbod verkocht en werd een kleine verloting ge houden van prijzen, beschikbaar gesteld door winkeliers uit Waal wijk en omgeving. Als slot werd tot 2 uur rock and roll ten bests gegeven, waarmede tot spijt van iedereen het einde van deze ge zellige avond kwam. De groeps- prijs van de best gecostumeerde ging naar de zes kozakken, ds parenprijs naar de Indianen en de individuele prijzen naar de Sweet Marjolette en de clown. KAATSHEUVEL. Handbalvereniging DESK. Na enkele weken rust door vorst en carnaval gaat het nu weer met vernieuwde kracht ver der met de competitie. Voor de dames is vastgesteld de wedstrijd OisterwijkDESK, een uitwed strijd dus die met glans gewon nen kan worden, anders valt het ons bitter tegen. Scheidsrechter is de heer M. v. Veggel, aanvang 12 uur, zodat we dus om half 11 vertrekken. Sukses. De heren van DESK 2 gaan naar Dongen, waar de heer L. Ratelband ujt Tilburg als arbiter fungeert. ÜS'en, alles op alles, dan is Dongen wel te verslaan. Wij verwachten dat de meeste puntjes mee naar huis worden gebracht. De stand in de dames klasse 1 is als volgt Were Di 12 12 0 0 24 KSB 12 10 0 2 20 SVG 13 7 1 5 15 DESK 11 4 1 6 9 Uno Animo 10 2 4 4 8 Dongen 11 3 2 6 8 Taxandria 9 1 1 7 3 Oisterwijk 10 0 1 9 1 Dames klasse 2. Were Di 2 8 8 0 0 16 SVG 2 10 3 1 6 7 Dongen 2 7 3 0 4 6 Uno Animo 2 8 2 2 4 6 RKC l 2 1 4 5 WIM MUSTERS GEEN BRILLEN ZO MOOI, DAN VAN PIET VAN ROOIJ Bern d ij k men, want zo'n weinig aansluitend verband zal spoedig losgaan of afzakken. Na dus het verband met enkele slagen te hebben vastgelegd, wikkelen we verder, zoals het verband „valt", dit betekent dan in zo'n geval, dat we zo snel verder moeten wikkelen dat de vorige slagen niet of niet voldoende door de nieuwe slag worden be dekt. We wikkelen dan weer door, tot voorbij de wond, zo mogelijk zo ver, tot we op een dunner deel van het te verbinden li chaamsdeel terecht komen, en keren dan weer terug, op de volgende manier We leggen de duim ongeveer midden-op het laatste stuk van het verband en begin nen dan in tegengestelde richting (dus nu weer naar de wond toe) te wikkelen. We letten er op, dat de slagen goed „vlak" vallen en wikkelen verder tot waar we begonnen waren. Zijn de eerste slagen nu voldoende be dekt, dan kunnen we het verband verder afmaken, door het eind vast te spelden, of het met een pleister vast te plakken, na nog eerst een vrij strakke toer om het dun ste gedeelte te hebben gelegd. Zijn de slagen nog niet voldoende be dekt, dan gaan we vóór het verband mag worden afgewerkt eerst nog een of meer malen terug, tot we een goed sluitend, en afgesloten geheel verkregen hebben. Moeten we één of meer vingers, de gehele hand of één of meer tenen of de gehele voet verbinden, dan kunnen we a zak ken van het verband het beste voorkomen, door de slagen die we op het te verbinden deel leggen, zo nu en dan af te wisselen, met een slag die om de pols (of bij de voet om de enkel) gelegd wordt. Hoe vaker U de slag om de enkel of om de pols herhaalt, hoe meer kans U hebt, dat het verband goed op zijn plaats zal blijven. Het is duidelijk dat dit artikeltje ver van volledig is, en dat er slechts enkele ver banden konden worden behandeld, maar toch hoop ik hiermee te bereiken dat in het vervolg ook een „ondeskundige" die zich hiervoor interesseert, gemakkelijker een verband zal kunnen aanleggen, dat de wond voldoende afsluit en öok behoorlijk zitten blijft. Woensdagavond vergaderde de ge meenteraad van Waspik, voor het laatst onder voorzitterschap van lo co-burgemeester L. Kuysters. De heer v. Erp kon de vergadering deze avond nog niet leiden, aange zien hij (hoewel reeds vanaf 1 maart j.l. in functie) eerst a.s. zaterdag als* burgemeestër wordt geïnstalleerd. De notulen werden alle ongewij zigd gearresteerd en de ingekomen stukken, waaronder het telegram van de benoeming van burgemeester V. Erp en een schrijven van Ged. Staten waarin de geldlening der ge meente Waspik ten bedrage van 300.000.niet voor een jaar, maar slechts voor een half jaar wordt toe gestaan, voor kennisgeving aangeno men. Het hoofdbestanddeel van de agenda betrof de beschikbaarstelling van een aantal credieten. Allereerst was er echter 't voor stel van B. en W. tot vaststelling van de gemeentebegroting 1957 en de daarbij behorende wijzigingen in verband met voorgenomen kapi taalsuitgaven. De begroting was ter onderzoek in handen gesteld van een commissie ad hoe, bestaande uit de heren J. Akkerman, L. Timmers, L. Verduyn, W. de Glas en L. van Iersel, waarvan beide laatsten bij 't onderzoek afwezig waren. Behou dens een enkele opmerking betref fende kledingtoelage voor drie in gemeentedienst zijnde arbeiders, ging de commissie accoord met de begroting. De begroting werd op ad vies van de commissie goedgekeurd. Ze beloopt voor de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 532.000 en voor de kapitaalsdienst aan in komsten 15,7 ton en uitgaven 19,5 ton. Verder werd er een wijziging van de begroting 1957 goedgekeurd in verband met de installatie van bur gemeester v. Erp. Het voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor het opma ken van een stratenplan in het uit breidingsplan Waspik-Beneden ad ƒ2000.ondervond aanvankelijk nog al wat tegenstand. De heer v. Dongen achtte dit juist de taak van de gemeentelijke technische dienst. De toelichting bleek echter niet ge heel volledig, want 't gold hier niet enkel het plan voor de aanleg van een straat waaraan de acht wonin gen van het bouwvolume-1957 zul len worden gerealiseerd, maar 't ge hele plan tussen Bernhardstraat en Schoolstraat. Met het doen opmaken van een trottoirplan is 6500.gemoeid. Aangezien dit plan al gereed is, kon men moeilijk anders dan het beno digde crediet verstrekken. Het volgende punt van de agenda betrof de beschikbaarstelling van 'n crediet ad 28500.voor de aanleg en verharding van gedeelten van straten in het uitbreidingsplan, in verband met voorgenomen woning bouw. Het geldt hier een uiterst sobere wegaanleg, waar de reeds eerder genoemde acht woningen ge bouwd worden. Verder verzocht B. en W. nog de beschikbaarstelling van een aanvul lend crediet voor de bouw en inrich ting van het gymnastieklokaal. De voltooiing van entourage en inrich ting had n.l. nog pl.m. 9000.ge kost boven de reeds gefinancierde 116.500.Het betrof hier de ver vanging van het vensterglas d.qor onbreekbaar vensterglas, kapstok ken in kleedkamers, aanschaffing van een stofzuiger, waterboiler èn andere onderhoudsmiddelen, drai nering en afrastering van het ter rein aan de züidzijde en beplanting aan de noordzijde. Het laatste voorstel van B. en W. gold de beschikbaarstelling van een crediet voot- ft et opmaken van een rioleringsplan. Voor dit plan was reeds 4000.— beschikbaar gesteld in 1950; dit moest nu worden ver hoogd tot 19.600.-—- Ook hiertoe besloot de raad zon der stemming. Van de rondvraag maakte de voor zitter zelf gebruik om bij deze laat ste raadsvergadering tijdens zijn loco-burgemeesterschap dank te brengen aan zijn medewerkers. Het zij mij vergund en het is mij een be hoefte, aldus de heer Kuysters, oral op deze openbare raadsvergadering een woord van dank te richten tot de heer v. Beurden en de heer Rom- bouts, die tijdens mijn waarneming schap -van burgemeester, beiden als loco-secretaris dezer gemeente, mij op bijzondere wijze hebben bijge staan in mijn zware taak. Ook de ambtenaren en de typiste geldt mijn hartelijke dank. Ik heb hen allen le ren kennen als ijverige en plichts getrouwe werkers, en ik hoop dat God hen een goede gezondheid mo ge schenken en dat zij nog vele ja ren vruchtbaar werk mogen ver richten voor onze gemeente. Ook dank ik u, mijne heren, aldus richtte de voorzitter zich tot de raadsleden, voor de goede verstand houding en de prettige samenwer king in deze période van u onder vonden, en wel in het bijzonder geldtJcdit mijn geachte collega, de heer v:, Kuyk, die op zeer prettige wijze'én in goede verstandhouding met rAjij het bestuursbeleid over on ze gemeente heeft gevoerd. Ik dank u allen. De heer v. Dongen antwoordde hierop namens dé raad en dankte de heer Kuysters voor de wijze waarop hij de'zware taak op zich had geno men. Bij een dergelijke taak kan 't haast niet anders, of men ondervindt ook critiek. Maar van één ding zijn wij getuige, n.l. dat gij steeds met de beste bedoeling hebt gewerkt in het belang van de .gemeente, en hiervoor is Waspik u dank verschul digd. Installatie burgemeester Van Erp. Ter aanvulling op het programma van de feestelijke intocht van de edelachtbare heer J. M. J. J. v. Erp als burgemeester van Waspik op za terdag 9 maart a.s. welk pro gramma wij in onze vorige editie reeds afdrukten wordt meege deeld dat het serenade-concert, te. geven door de Koninklijke Harmo nie uit 's-Hertogenbosch en aange boden namens de burgemeester aan de Waspikse bevolking, als volgt zal verlopen: Aankomst van het korps om 8 uur bij de Hooipers. Daar geeft 't korps? enkele nummers ten beste. Daarna begeeft het gezelschap zich per bus over de Vaartkant naar de St. The- resiakerk te Waspik, alwaar de har monie eveneens enkele nummers zal spelen. Vervolgens zal men via de Verlengde Diepstraat naar Beneden kerk rijden. Vanaf de Diepstraat, waar de harmonie nogmaals een kleine serenade geeft (bij Snels- Boom), trekt het gezelschap te voet naar het centrum. Hetkorps staat onder leiding van de heer J. v. Dijk. NOGMAALS HET POLITIE- REGLEMENT VAN 1823. Een der grootste catastrofen die een dorp oudtijds treffen kon, was wel een brand. Bijna alle huizen immers waren gedekt met riet of stro en van velen waren de mu ren van z.g. vitsel, dit zijn twijgen met leem aangestreken. Geen wonder dus dat van overheidswege scherp werd toegezien, dat door onvoor zichtigheid of nalatigheid niemand de aan leiding werd van grote onheilen. Art. 38 van bedoeld reglement bepaalde dan ook: „Alle hout en strooiselmijten, zullen op eenen afstand van ten minste eene Nederlandsche roede van den publieken weg geplaatst moeten worden op poene (boete) van vijftig cent tot twee gulden", terwijl artikel 40 verbood „...om met bran dende pijpen te gaan, zonder daarop een dopje te hebben, op eene boete van drie guldens, telken reize te verbeuren." Uit oogpunt van algemene veiligheid was het verder verboden om langs straten of wegen linnen klederen of ander goed te hangen of te drogen, op hagen, of heggen, tuinen of gespannen lijnen, wijl zulks altoos gevaarlijk is om paarden of andere beesten te verschrikken, en zulks op verbeurte van een boete van één gulden, terwijl de be keurden bovendien verantwoordelijk zijn voor de schaden welke daardoor zijn te weeg gebracht, i De zorgen der vroede vaderen strekte zich vqrder ook uit tot de middelen tot drinkwatervoorziening van die dagen, fifnl. de waterputten. Bij vrijwiel ieder huis stond, meestal aan de voorzijde, een water put. Artikel 26 van het reglement bepaalll^ hieromtrent: „Ter voorkoming van onge lukken, zullen de waterputten moeten wor den omheind door putkuipen van steen^flf sterke houten tuinen, of beplankingen, ter hoogte van tenminste eene Nederlandsche el, of ruim drie rijnlandsche voeten boven den grond. Voor elke put, welke bevonden zal worden niet, of niet behoorlijk omheind te zijn, zal verbeurd worden eene boete van één gulden. Indien de bekeurde niet aan zijn verplichtingen voldoet binnen den ge stelden tijd, zal de boete dubbeld zijn, en zal het plaatselijk bestuur de putkuip doen opmaken ten koste van den gebrekkigen." In het He hoofdstuk wordt bij algemene bepaling de verplichting omschreven van het verrichten van assistentie bij „gemeen- tenswerk". Dit gemeentenswerk was oud tijds een vorm van belasting in natura. De kleine boeren en werklieden, betaalden hun belasting vroeger meestal in de vorm van de leveren werk aan de gemeente en bestoncj in het onderhoud der wegen vooral. Zij -Wie niet „gegoed", d.i. die niet in geld hun belasting aan de gemeente be taalden, werden op een bepaalden dag op- geroepén om gedurende enigen tijd aan de wagen te werken. Wie over een paard of os beschikte, moest zijn gespan medebren gen. Men noemde deze vorm van belasting „hand en spandienst". Art. 52, 53 en 54 omschrijven deze ver plichtingen aldus: Wanneer door het Gemeentebestuur eenig werk hetzij aan de gemeentenswegen of an derszins geordoneerd wordt, zal ieder huis gezin verpligt zijn, een manspersoon bene den de zestig jaren oud, te stellen, terwijl het is verboden om manspersonen beneden de zeventien jaren te zenden. Die op zijn tijd niet verschijnt, zal dertig cents boete verbeuren, en die in het geheel niet komt een gulden, zullende er bovendien ten kos te van de nalatigen een arbeider op het ge wone daggeld worden aangenomen. Insgelijks wanneer tot Gemeentenswerk of tot het presteren van andere diensten, karren met paarden of ossen mogten gere- quireerd worden, zullen de eigenaars, daar van behoorlijk daags te voren gewaar schuwd zijnde, gehouden wezen op bestemd uur en plaats met hun gespan te verschij nen, op boete van één gulden voor hen die te laat komen, en van drie gulden voor de genen die geheel wegblijven. Zijnde het mede verboden, om met zoodanige paarden of ossen vrouwspersonen te zenden, noch ook geen manspersonen beneden de zeven tien jaren oud, zulks op een boete van één gulden. Bij het doen van Gemeentenswerk zal ieder die hiertoe is opgeroepen, moeten voorzien zijn van het noodige werkgereed- schap, op boete van vijftig cents, ook zal een ieder verpligt wezen op gelijke boete, tot den afloop van het werk, daarbij tegen woordig blijven, of zijn aandeel daarvar. afwerken, indien het in vakken of rotsge- wijze wordt aangewezen. Het 52 bladzijden tellende reglement van politie dat is ondertekend door Burgemees ter van den Hummel en Secretaris J. G. I Verbeek en telt bepalingen omtrent Inwo ning, Nachtwachten, Wachtende comman danten, Armwezen, Ziekte en sterfte onder het vee, Herbergiers, Openbaren vermake lijkheden, Neringdoenden, Rustverstorende bewegingen, Voorzieningen tegen het zwem men en nadere tegen de goede zeden strij dende handelingen, Belemmering der we gen, Verordeningen tegen het rijden langs voet of zandpaden en brandende pijpen, over het veehoeden, geiten schapen en schadelijk gevogelte. Leem, zand, graszoden steken en waterputten. Kwaadaardige en dolle honden en Algemene bepalingen. Loon op Zand. P. A. v. B. VAN SEMINARIE VOOR SEMINARIE. Weer een loterij! Maar één die U sym pathiek zal zijn. Op de eerste plaats omdat U er een prijs mee winnen kunt, waarop Uw kinderen gek zijn. Ga maar eens kijken in de showroom van garage van Martens- Otten. De mooie kinderauto die U daar ziet staan is gemaakt door enkele handige leden van het missiehuis van de Paters van de H. Familie. Het trok op de laatste kijk dag zoveel belangstelling dat het gevolg was dat de Paters in gingen op het idee van vele kijkers hiervoor een loterij op te zetten voor de missie in Borneo met deze kinderauto als hoofdprijs. Onze kinderen zelf zullen wel zorgen dat vader en moeder een lot kopen. STILLE OMGANG. Zaterdagavond gaat weer de Stille Om gang, waaraan ook de Langstraat in gro te getale deelneemt. Kaatsheuvel neemt daaraan als eigen afdeling deel. Daarom behoeven de deelnemers van Kaatsheuvel niet meer naar de Antoniuskerk te Waal wijk om het openingslof bij te wonen, maar kunnen zij in Kaatsheuvel in de St. Jan's kerk deze openingsplechtigheid meemaken. Na het lof wordt naar Waalwijk gereisd, waande deelnemers bij de grote stoet in de St. Antoniusparochie aansluiten. Na aan komst in Amsterdam wordt de Stille Om gang gemaakt, die besloten wordt met een Plechtige H. Mis in de St. Nicolaaskerk, om kwart vóór vijf. Om 7 uur wordt de terugtocht naar het Zuiden weder aan vaard. KEGELSPORT. Zondagnamiddag zal op de banen van Kegelhuis „Euphonia" door een selectie kegelaars uit de kring Tilburg getraind worden voor de deelname aan de Geweste lijke Kampioenschappen. Zes dames en 15 heren nemen aan de training deel. BILJARTSPORT. NAS BESTAAT 30 JAAR. De oudste biljartvereniging van ons district gaat feest vieren en terecht. Op 17 maart a.s. zullen zij n.l. hun 30-jarig be staan herdenken en dit gaan zij op een ori ginele wijze vieren, zoals alleen NAS en zijn actieve mannen dat kunnen. Natuurlijk wordt er gerecipieerd en wel op zondag van 12.30 uur tot 1.30 uur, in café L. van Berkel bij „de Steenbakker De schitterend uitgevoerde uitnodigingen zijn reeds verzonden en allerwege kan een goede belangstelling verwacht worden. Doch de manier waarop dit feest zo ori gineel gevierd zal worden, ligt voorname lijk in de organisatie van het tournooi dat bij deze gelegenheid gegeven zal worden. Dit tournooi is n.l. beperkt gebleven tot de Kaatsheuvelse verenigingen en wordt in zgn. Afval-rondes beslist. Er wordt dus niet uitsluitend gespeeld tegen de vereniging NAS, doch men heeft kunnen inschrijven met teams, zoals die in de afgelopen competitie uitkwamen. Uit gezonderd in de 3e klas hebben alle teams ingeschreven en bij loting zijn de wedstrij- GOK NIET MET UW OGEN Kies voor uw BRIL een GEDIPLOMEERD vakman GEDIPLOMEERD OPTICIËN Hoofdstr. 87. Kaatsheuvel Leverancier van alle ziekenfondsen De te spelen wedstrijden hiervoor zullen tijdig in ons blad worden vermeld. We kunnen de ver. NAS niet alleen alle mogelijke felicitaties en eerbetoon toewui ven, maar daarnaast toch vooral veel suc ces en belangstelling toewensen bij hun nederlaagtoumooi, in de hoop dat het dat gene moge brengen, wat er de organisa toren als Jos van Dijk en Jan Groenendaal van verwachten. En dat doel is om de on derlinge vriendschap en verstandhouding tussen de Kaatsheuvelse KNBB-leden nog eens extra te verstevigen en ze nog beter te doen worden als ze nu al zijn. Mannen van NAS, proficiat, succes en tot 17 maart. ZONDAG-DOKTERS-DIENST KAATSHEUVEL - LOON-OP-ZAND. De praktijk van Dr. Raaijmaakers te Kaatsheuvel en Dr. de Vries te Loonopzand wordt waargenomen door Dr. P. Wijten- burg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 3550. AGENDA. Vrijdag 8 uur nam. Oudersavond R.K. Levensschool in de Gildenbond. Zaterdag 8 u. nam. Apollotheater „Blan ke Slavinnen". Toegang 18 jaar. Zaterdag 10.45 u. n.m. Lof,' daarna af reis „Stille Omgang". Zondag 6 en 8 u. n.m. „Blanke Slavin nen", Toegang 18 jaar. Maandag 8 u. n.m. repetitie Harmonie St. Jan, zaal Piet van Dun. 8 u n.m. repetitie Harmonie Apollo, zaal Hotel Smit. Erkend brillenspecialist Gasthuisstr. 44 - Kaatsheuvel Kortingen worden direct afgetrokken den vastgesteld, die nu de komende zater dagen en maandagen zullen plaats vinden bij Bertus van Berkel. A.s. zaterdag wordt reeds gestart met de 3e klas-wedstrijd HKS 4 NAS 3, waar van de winnaar a.s. maandag reeds de fi nale speelt tegen HGL 3. In de 2e klas schreven echter alle 9 teams in en in de le klas alle 8, zodat de strijd hier wel wat langer zal duren. HEREN RIKKERS, ATTENTIE. Zaterdag a.s., 9 maart, wordt er een rikconcours gehouden door de kaartvereni- ging De Vriendschap, in de zaal van café Th. van Boxtel in de Antoniusstraat. Het inlcggeld bedraagt slechts 50 cent, daaren tegen zijn er prachtige prijzen beschikbaar. Het reglement is nu reeds aanwezig ter in zage. Men zal precies om 7 uur beginnen. Heren rikkers, succes. STILLE OMGANG. Zijn er nog belangstellenden die hier aan van zaterdag op zondag willen deelne men, dan kan men zich tegen betaling van 4.60 voor reiskosten, dus exclusief contri butie, nog opgeven bij dhr. A. Klis, Sweens- straat 26 tot hedenavond (vrijdagavond). ST JOACHIMMOER. Ook ons dorp bleef niet achter en werd de Carnaval met veel pret gevierd, zij het echter met 'n kleine wanklank, heofdzake- lijk veroorzaakt door vreemdelingen, wel ke de gezelligheid meenden te moeten ver storen. Dergelijke pretmakers kunnen beter thuisblijven, daar men nergens op hun aan wezigheid gesteld is. Overigens zit het er weer voor 'n jaartje op, en naar wij vernemen, hebben café's en dergelijke goede zaken gemaakt. Menig geldstukje verwisselde van eige naar, doch vast staat, dat eenieder tevreden is, wat tenslotte de hoofdzaak is.

Echo van het Zuiden | 1957 | | pagina 10